Langhout heeft plannen voor een reisbureau PAKT MEE BIJDEOPENING VAN ABC Kleuterklassen in Landbouwschool Zoeterwoude bouwt 42 tweekamerflats Kort geding om Alphens Cash en Carry Overheid wil fabriek Philips-Duphar sluiten; bedrijf gaat in beroep L.P. kado van 21.- als u tenminste 50 gulden besteedt. gloednieuwe ABC Breestraat 122-124 Leiden. Met stofzuiger naar de Kroon Grof vuil Leiden Hart van Scapino: nieuw theater voor Amsterdam Goud voor E. A. Timan Nieuwe Leidse Courant Woningbouw in Nieuwveen Voor meer nieuws uit Leiden e. o. zie ook pag. 17 TROUW kW AKTL I I»! MJ 7 M l ïi UllUK 1973 STAD EN REGIO L4 Klok 1001jubilerende N.A.L. door Henk Kamies 'IER AAR Deze week was liet feest in Ter Aar. De autobusonderneming N.A.L. Nieuwkoop-AI- phen-Leiden) bestond een halve eeuw. Voor direktie en personeel alle reden er de nodige aandacht aan te schenken. Nu nog alleen autobusonderneming, maar binnenkort misschien ook reisbureau. De mogelijkheid zit er in, volgens direkteur P. M. Langhout, die daarmee blijk geeft oog voor de toekomst te hebben. De N-A.L. is een begrip in Leiden en wijde omgeving. Niet alleen is er de lijndienst, maar daarnaast zijn er tal loze gezelschappen die jaarlijks een beroep doen op de onderneming voor het huren van een bus. Daarmee wordt dan niet alleen een 'ritje' ge maakt in eigen land, maar ook gaan de fraaie touringcars van Langhout de grenzen over. Twintig bussen waren er deze week nog bij de N.A.L., maar als 't allemaal volgens de plannen verloopt, zijn het er, als u dit leest, éénentwintig, want dezer dagen werd een gloednieuwe 'uitbreiding' ver wacht. Direkteur P. M. Langhout kwam in 1961 in het bedrijf van zijn vader te werken en is sinds 1971 direkteur en enig eigenaar van de N.AX. Het be drijf werd opgericht door zijn vader P. Langhout, die in 1972 overleed. 'Mijn vader begon met twee bussen. Het waren echte, wat we nu noemen, 'old-timers'. Bussen met een houten carrosserie. Nu zijn er twintig bussen, binnenkort éénentwintig, waaronder ALPHEN Zoals wij in onze krant van 4 september reeds meldden wil het gemeentebestuur van Alphen maatregelen nemen tegen het Cash en Carry bedrijf dat do firma J. L. van Hoogvliet en zn. op 24 augustus open de in de voormalige Hollandia Trico tage Fabriek aan de Van Foreestlaan. Het gebouw ligt in het gebied waarop het bestemmingsplan Rijnhaven van toepassing is. Het heeft de bestem ming 'Industrieterrein' hetgeen in houdt dat daarop uitsluitend bedrij ven van handel en industrie mogen zijn. Bij raadsbesluit van 25 mei '72 (in werking getreden 2 dec. 1972) is aan de voorschriften van het bestemmings plan een gebruiksbepaling toege voegd, die verbiedt van dit bestem mingsplan af te wijken. De door Ge deputeerde Staten goedgekeurde defi nitie van het bij het bestemmingsplan behorende begrip 'handel' luidt: naast groothandel enkele met name genoem de vormen van kleinhandel (b.v. slij terij Zijerveld en benzinestation). Dit besluit trad 27 augustus in werking. De firma Hoogvliet deelde de gemeen te 22 aug. mee, dat zij een Cash en Carry bedrijf ging openen. In het ge meentelijke spoedberaad dat daarop volgde besloot men, mede geadviseerd door raadsman mr. E. G. Sprey uit Leiden, een eind te maken aan de verkoop zodra daarmee zou worden begonnen. Zodra de definitie in werking trad heeft het Cash en Carry bedrijf een kort geding aangespannen tegen de gemeente. De president van de Arron dissementsrechtbank in 's Gravenhage verzocht te bepalen dat de gemeente het bedrijf de verkoop niet mag ver hinderen. De zitting is vastgesteld op 12 september a.s. om 10 uur. De gemeente heeft i.v.m. het geding maatregelen tegen het bedrijf opge schort. Nadat vonnis is gewezen zal de gemeente zich opnieuw beraden. ADVERTENTIE DE CROOTSTE NAJAARSBEURS VAN NEDERLAND tien echte touringcars'. Aldus de heer Langhout. De N.A.L. heeft vijfendertig perso neelsleden, waaronder zestien chauf feurs. De heren D. Hoogendoorn en C. G. Kalshoven zijn een kwart eeuw in dienst. De N.A.L. geniet ook in Ter Aar zélf een uitstekende reputatie. Mede door de jaarlijkse reis met be jaarden. De service van het bedrijf is vèr-gaand, zo wordt gezegd en direk teur Langhout is het daar zelf ook mee eens. 'Wij proberen hoe dan ook het onze gasten naar de zin te ma ken', zegt hij. Gezelschappen Vijftig jaar lijndienst wil heel wat zeggen. De N.A.L. is nog één van de weinige vervoersondernemingen die 'op eigen kracht' draaien. De heer Langhout is evenwel van mening dat dót ook met de N.A.L. de langste tijd zo geweest is. 'Een lijndienst is niet meer rendabel te maken. Het aanbod voor het openbaar vervoer is te ge ring. Kan daarom niet meer lonend zijn. Grotere concentraties zijn een oplossing. Wij hebben ook al op dat gebied oriënterende gesprekken ge had. Eén grote maatschappij ligt in de lijn der verwachtingen'. De heer Langhout denkt dat in de toekomst steeds meer gezelschappen zullen worden vervoerd. Deze ver wachting is ondermeer gebaseerd op het afgelopen jaar. Een uitbreiding van de lijndienst zit er niet in. De N.A.L. is 'een kleintje tussen de gro ten' en daarom zal het alleen al on mogelijk zijn dat het aantal licenties wordt uitgebreid. Wat de gezelschappen betreft: De N.AX. vervoert ook steeds meer groe pen naar het buitenland. 'Wij hebben meerdaagse reizen die wij voor groe pen op verzoek organiseren. Zelf mo gen wij geen reizen aanbieden omdat wij geen reisbureau zijn. De vraag naar die meerdaagse reizen wordt steeds groter. Daarom ook ons plan zelf een reisbureau te gaan beginnen. Binnenkort hoop ik de eerste bespre king met de A.N.V.R. (Algemene Ne derlandse Vereniging Reisbureaus) te hebben. In Ter Aar is geen reisbu reau en er blijkt toch wel een bèhoef- te aan te bestaan. De ervaringen die wij intussen hebben opgedaan door het vervoer van die gezelschappen, maken het mogelijk dat wij zo van de ene op de andere dag kunnen begin nen. De sfeer bij de N.A.L. is uitstekend. Dat bleek deze week vooral toen ter gelegenheid van het gouden jubileum een personeelsavond werd gehouden. Dat was de enige keer tot dusverre dat de direkteur weinig te vertellen had. Hij werd angstvallig in de gaten gehouden. De garage was voor hem verboden gebied. Er kwamen verras sende aspekten naar voren. De garage bleek te zijn omgetoverd in een enor me feestzaal. 'Het werd een onvergetelijke avond voor mij', aldus de heer Langhout. Natuurlijk ontbrak het cadeau ook niet. En een ieder in Ter Aar kan van het cadeau mee genieten. Het werd een grote klok, die voor de gara ge is geplaatst. In Ter Aar kan men nu op elk ogenblik zien hoe laat het is. En het is symbolisch voor de N.A.L. In deze tijd, waarin de openbare ver voersbedrijven het toch echt niet zo makkelijk hebben, blijkt de N.A.L. onder direktie van de heer Langhout. nog altijd 'bij de tijd te zijn'. Bang voor de toekomst: 'Nee', zegt de heer Langhout. AMSTERDAM Het provinciebestuur van Noord-Holland en b en w van Amsterdam willen de fabriek van Philips-Duphar in de hoofd stad sluiten omdat het bedrijf zonder de vereiste vergunningen werkt. Het bedrijf zal tegen deze beslissing in beroep gadn bij de Kroon. Zolang de zaak aanhangig is, kan het bedrijf gewoon doorwerken. Visserij berichten SCHEVENINGEN 6 sept«mber Vjsserjjbt- richten. Besommingen trawlers: SCH 9 10.200 Besommingen kustvlsser*: SCH 11 6885. SCH 29 950. SCH 43 16.790, SCH 65 7380. OD 2 5495. SL 42 9220, TH 10 5740. TH 21 5970. TH 24 25.400. TH 26 12.780. TH 36 5165 Noteringen per kg: tong g 10.61-11.08, tong gm 10.28-10.58. tong km 10.05-10.45. long I 9,09-9,55. tong II 7.36-7.75, tarbot I 10,60-11 tarbot II 8.60-7. tarbot III 5.20-5.70. tarbot IV 3,70-4. griet I 4.50-4.80. griet II 2.80-3.20. Per 40 kc: schol gm 65-85, schol m 58-6" schol kl 49-58. wijting gestr. 60-69, rode poon II 40-80. schar 25-30. b«»t 13.80-16. kabeljauw m 71-94, kabeljauw I 67-91. kabeljauw II 58- 90. kabeljauw III 50-80, verse makreel 21-30 Per 100 kg kabeljauw gr 180-214. Aanroer: 3420 kg tong en tarbot. 20 kisten diversen. 690 kisten kabeljauw. 460 kisten schol. 23 kisten wijting. 30 kisten schar. 20 kisten makreel. 95 kisten bot. Verwachte aanvoer voor vrijdag ca 20 kuat- vissers. IJMUIDEX u Per 1 kg in guldens: tarbot 11.109 70. grote ton? 11 03—10 25. grootmid del tong 11.0610.10. kleinmiddci tong 10.73—9 80. tong I 9.68—8,63. tong II 7.76— 7.01 Per 40 kg In guldens: WHttBB 2 61— 55M s'cgar 62—30. wijting 3 57—50. wijting 4 5542. steenbok 4012,50. schol 1 8274, schol 2 86—74 schol 3 S4—«4. schol 4 63—50, kabeljauw 1 136. kabeljauw 2 144, kabeljauw 3 134—120. kabeljauw 4 134126 kabeljauw 5 8279. tarbot 278—146. griel 180—84. poontje-- 2317. makreel 1 4914, makreel 3 IJMUIDEX Met Ingang van heden worden (le opgaven niet meer gedaan ir. kisten van vlJfUg kilo maar In bakken van veertig kilo gram 32 kisten tarbot. 187 kisten kabeljauw. 73 kisten uljtlng. 988 kisten schol. 120 kisten 'Char. I1S6 kis'en hunne. 418 kisten pil chards. 159 kisten varia. 4690 kg. tong. BESOMMINGEN - KW 141 f 30 500 VI. 108 150. EB 28 5100. GO 24 t 12 300. GO 26 12 700 HA 70 2400 UD 6 13.000 SCH 64 6300. SCH 74 12 000. UK 48 10 400. UK 56 «200 UK 70 280 L'K -0 I 4700. VD 6 3900. VD 9 2800, VD 15 4.000. VI) 25 5900. VD 46 JIOO. YE 25 1800 UM 15 4100. 1JM 23 3300 Spanv.ssers UK 78 en UK 107 11.000. UK 133 en UK 145 830. Een week geleden ontstond in Zaan dam en Amsterdam enige onrust over de conclusies van ambtelijke rappor ten die wezen op mogelijke gevaren van de opslag van chloor bij Philips- Duphar. Het chloor ligt opgeslagen in twee tanks die elk maximaal dertig kubieke meter chloor bevatten. De opslag voldoet wel aan de landelijke richtlijnen maar milieudeskundigen van provincie en Amsterdam vinden dat er extra veiligheidsmaatregelen nodig zijn. Gedeputeerden van Noord-Holland en B en W van Amsterdam onderschrij ven de mogelijke gevaren die de amb telijke rapporten signaleren. Ze zullen maatregelen voorschrijven die de grootst mogelijke garantie bieden te gen calamiteiten. Philips-Duphar heeft zich al bereid verklaard deze ex tra-maatregelen te nemen. Het bedrijf vroeg in juni van vorig jaar de hinderwetvergunning voor de nieuwe vestiging aan. De fabriek was toen al in aanbouw. De wet eist dat een bedrijf in bezit van de hinderwet vergunning is op het moment dat de produktie begint. In de praktijk wor den deze vergunningen vaak veel te laat aangevraagd zodat bedrijven soms al jaren werken voordat de vereiste hinderwetvergunning afkomt. Ook Philips-Duphar begon de produktie dit jaar zonder op de vergunning te wachten. Milieu-deskundige drs. Cley van Am sterdam: 'Er is wel eens uitgezocht dat vijftig procent van de bedrijven in Nederland zonder dc vereiste hin derwetvergunningen werkte. Die situ- ADVERTENTIE) En daar zult u geen moeite mee hebben, want er hangt een verrukkelijke nieuwe kollektie herenkleding op u te wachten. Vanaf 6 september, 4 uur bent u van harto welkom in de fR Directeur Langhout blijft bij de tijd. Het symbool daarvan hangt boven zijn hoofd: een klok, het jubileumcadeau. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Op officiële wijze is het startsein gegeven voor de bouw van een flat aan de Burgemeester Wapstraat van 42 twee kamerwoningen. HAARLEMMERMEER De gemeen teraad besloot donderdagmiddag een krediet van 12.000 beschikbaar te stellen voor het geschikt maken van enkele lokalen van de voormalige christelijke landbouwschool in Nieuw- Vennep ten behoeve van de dependan ce van de openbare kleuterschool 'Kindervreugd' en een klas van de christelijke kleuterschool 'Prinses Ma rijke'. De raad nam een schrijven van de gemeente Alkemade, waarin om atie is zeker voor het leefmilieu zeer ongewenst. Er is dc laatste jaren een kentering in die situatie gekomen en het aantal bedrijven in Amsterdam dat nog zonder de nodige vergunnin gen werkt, wordt snel kleiner. Phi lips-Duphar heeft vorig jaar een hin derwetvergunning aangevraagd en we hebben daarover binnen een jaar een rapport uitgebracht. Dat is een zeer korte periode. Nu het bedrijf in de publiciteit is gekomen moet je de na leving van de wet eisen. En de wet wil nu eenmaal dat de vergunning er is vóór de produktie start'. 'Niet slecht' Volgens drs. Cley is de situatie bij Philips-Duphar zeker niet slecht. Als er direct gevaar zou zijn geweest, had den provincie en gemeente onmiddel lijke sluiting van het bedrijf kunnen eisen. Dat is niet gebeurd. 'Terecht is Philips-Duphar de mogelijkheid van beroep gelaten. Men wil graag een uitspraak van de Kroon'. Drs. Cley vindt het een beetje jam mer dat het bedrijf op deze manier in de publiciteit is gekomen. 'Juist Phi lips-Duphar heeft erg veel medewer king getoond bij het vaststellen van de veiligheidseisen. Dat maken we wel eens anders mee'. Gedeputeerden van Noord-Holland en B en W van Amsterdam zeggen in hun verklaring dan ook dat Philips- Duphar te goeder trouw gehandeld heeft. Maar men acht het toch onjuist het bedrijf in werking te houden zon der de vereiste vergunning. Dat geschiedde niet zoals gebruikelijk docr het slaan van de eerste paal om dat deze ter plaatse in de grond wor den gestort. Burgemeester Detmers, die vergezeld was van de beide wet houders Duindam en De Jong, maak te daartoe een gat waarin de bewape ning wordt geplaatst en de beton ge goten wordt. Na de start van de 16 w.w.-woningen die voor rekening van de woning bouwvereniging St. Willibrord in de Zonnegaarde worden gebouwd komt er met deze bouw opnieuw enig soe laas voor de vele woningzoekenden. Het gemeentebestuur hoopt met dit type woningen de doorstroming te be vorderen. Een hoop die niet onge grond is gezien de talrijke aanmeldin gen die reeds zijn binnengekomen van de eigen inwoners. Zij hebben een vloeroppervlakte van 66 m2 waarbij de toekomstige bewo ners enige speelruimte hebben bij de indeling en er zelfs drie kamers van kunnen maken, zij het dan van be scheiden afmetingen. Het bedrijf Bo- nink dat de bouw uitvoert is een bouwtijd van negen maanden toege meten en hoopt de woningen volgend jaar zomer vóór de bouwvakvakantie op te leveren. Met de bouw van deze flat wordt de woningbouw in het bestemmingsplan Westeinde 1 (ruim 500 huizen) afge rond. Alleen aan de Keerweer waar momenteel bedrijfshallen in aanbouw zijn ligt nog enige grond voor kleine industrie. ZOETERWOUDE In de raadsvergadering vroeg de heer P. van Rijn medeVerking te ge ven voor de aanschaf van een stofzuiger voor de Hummelhof (rk. school). De voorzitter ont raadde dat en zei desnoods voor het eerst in twintig jaar een besluit ter vernietiging aan de Kroon te zullen voordra gen. Een aanvraag in gewijzigde vorm lijkt meer kans te maken. De situatie tussen Schenkenweg en Zwetkade en het vrachtver keer op de Zuidbuurtseweg ko men volgende week bij de com missie openbare werken in be handeling, alsook de klachten van de Zuidbuurt-bewoners over het omkeren van de rijrichting. Over de aankoop van een kunst werk voor Haasbroek is nog geen beslissing gevallen. De stemmen staakten. Het voorstel komt eind september opnieuw aan de orde. LEIDEN Maandag wordt in dc volgende straten grof huisvuil opgehaald: Breestraat. Langebrug. Ketelboeterstecg, Schoolsteeg, VJolsteeg, Gangetje. Botermarkt, Vismarkt. Stadhuisplein, Koornbrugsteeg. Dwarskoornbrugsteeg, Maarsmansteeg. Man- demakersteeg. Vrouwensteeg. Boommarkt. Aalmarkt. Nieuwe Rijn. den Burcht. Burcht- steeg, Nieuwstraat. Hartesteeg, Beschuit steeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht. Koppenhinksteeg. Hooglandskerkkoorsteeg. Middelweg. Oude Rijn, Hoogstraat. Kaas markt. Hooigracht. St. Pancrassteeg. van Driessenstraat, Middelstegrachl. Oude Herengracht. Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Havenstraat. Dwars Haven straat. Verversplein. Haven, Havenkade, Kal vermarkt. Kijfgracht, Minnebroersgracht. Zuidsingel. Herengracht. Korte en Lange Langeslraat, Nwe. Waardstraat. Oosterkerk- slraat. Waardkerkplein en steeg. Waard- gracht. Oranjegracht. Kaarsemakerstraat, Looyerstraat. Weverstraat, Vestcstraat, Groe- nestegen, Uiterstegracht. Kerksteeg, En dinsdag in dc volgende straten: Korevaarstraat. Plantsoen. 4e Binnevest- gracht, Hljnstraat. Kraalerstraat, 2c en 3e Havenstraat, le. 2e en 3e Gortestraat, Gere- gracht. Levendaal, Oranjeboomstraat, Cath- rijivenstraat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg. Nwe. Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd, Watersteeg. Plantage, Utr. Veer. Veerstraat. Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v.d. Brandelcrkadc, Du- rieursfcraat. T. Siegenbeekstraat. Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerkstraat, Co- betstraat, de Ridderstraat. Thorbeckestraat. Wasstraat. de Laat de Kanterstraat. Crones- telnkade. P. J. Blokstraat. Fnilnlaan. de Gij- selaarstraat. Kernstraat, Verdamstraat. In Engeland Is een Caraboat in de handel gekomen. Het is een amfibische caravan, die op het land op twee wielen getrokken kan worden door elke auto van 1600 cc of meer cilinderinhoud en tc water op eigen kracht naar een ligplaats kan varen. AMSTERDAM Met 'Het Hart van Scapino' aan de Laboratoriumstraat in het uiterste zuidwesthoekje ,vlak ach ter het luchtvaartlaboratorium, is Am sterdam een nieuw theater met twee honderd zitplaatsen rijker geworden en stichtingsbestuur en directie van het Scapino-Ballet hebben dit donder dagavond feestelijk in gebruik geno men. Dat ging met een programma, dat een aantal flitsen -bevatte uit Charles Czarny's nieuwe ballet 'Zonnige dag', dat zondagmiddag 16 september In de Stadsschouwburg in Amsterdam in première gaat. Met 'Het HXART VAN Scapino' heeft de Haagse architect Maarten Clay^ in een oude montagehal van de IBM iets heel moois gemaakt. vIn ditzelfde complex liggen studio's en administratieve ruimten en het is de bedoeling dat vooral leerlingen van het voortgezet onderwijs niet al leen uit Amsterdam maar ook uit de wijde omtrek met bussen kunnen ko men om niet alleen een voorstelling bij te wonen, maar ook om achter de schermen te zien, hoe er wordt ge- werkt om een voorstelling tot stand te brengen. Ook andere groepen kunnen er even tueel gebruik van maken; er zijn al afspraken met grote balletensembles voor opnamen voor film en televisie, waarvoor 'Het Hart van Scapino' ui termate geschikt is. adhesie werd verzocht inzake het voortbestaan van de Leidse veemarkt, vcor kennisgeving aan .Dit omdat voogens b. en w. al vaststaat, dat de veemarkt in Leiden blijft en zelfs zal worden uitgebreid. Uitvoerig werd ge sproken over een fusie van het Haar lemmermeerlyceum met de openbare mavo in Hoofddorp en Badhoevedorp. V.AN de zijde van het lyceum werd nogal bezwaar gemaakt, maar wethou der W. Dorrepaal hield een uitsteken de betoog, waarna de raad met de fu sie, ingaande 1 augustus 1974, ak koord ging. kort-ni cuuc-Tiit-d c-regio kort-nieuvrs-uit-öe-regio kor t -nieuws -u it- d e -re g io kort-niumvs-uit-de-regio kort-niouwf.-uit-dc-xcgio LEIDEN De chef van de afdeling Kinderbijslagwetten, de heer E. A. Timan, kreeg gistermorgen uit handen van burgemeester Vis de gouden eremedaille van Oranje-Nassau ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum bij dc Raad van Arbeid. Na een bijeenkomst van raadscollege en staf was er voor het ge hele personeel van de raad een receptie. Verder zal het theater worden ge bruikt als werkplaats, waarin eigen probeersels kunnen worden opgezet en waarin kan worden gebouwd aan een relatie tussen dansers, choreogra fen en leerkrachten. Bij dat alles blijft natuurlijk Scapino zijn tournees door heel Nederland maken. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTEUJKE PERS NIEUWVEEN Aan het Jan van Blankenpad is men begonnen met het bouwrijp maken van een 5 ha groot terrein. Aannemer Van Dijk wil hier nog dit jaar beginnen met de bouw van 56 woningen. In totaal is er plaats voor honderd woningen. LEIDEN Voor de opleiding Coro nary Care (hartbewaking) van het AZL zijn alle 8 verpleegkundigen ge slaagd. Het was voor het eerst dat de ze opleiding werd gegeven. De ge slaagden zijn: mej. R. Kronenburg, mevr. A. E. van Roermund-Tinkel- man, mevr. J. M. A. van Rijn-Berkel, mevr. C. J. C. Vanhaelen-van Vliet, mej. D. A. Vlaar, mej. M. T. G. van Winden, mej. J. A. M. Wijnen en mevr. J. M. A. van der Krogt-vau der Poll. SASSENHEIM Wachtmeester J. Kossen van de rijkspolitie is 1 sep-i lember benoemd tot postcommandant te Wognum (N.H.) van de groep te Hoogwoud, met gelijktijdige bevorde ring tot opperwachtmeester. Wacht meester Knossen kwam na z'n oplei ding aan de politie-school te Arnhem, in 1964 naar Sassenheim. RIJNSBURG Onder de familiele den die een bezoek brachten aan het standbeeld in Rijnsburg is het Ger- rit van Rijn of niet?) bevond zich ook mevrouw Duindam-Van Rijn. Zij is de oudste kleindochter van de Rijnsburg-l se pionier. Verder waren er mevrouw,I Ruigrok en mevrouw Van Rijn. Laatstgenoemde is nog de enige in le-\ ven zijnde dochter van Gerrit. ALKEMADE Het bestuur van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant- I kunde heeft het winterprogramma I vastgesteld. Behoudens donderdag 18 ,okt. worden alle bijeenkomsten ge houden in het dorpshuis 'De Alke- I burcht' te Roelofarendsveen. Op 18 j september wordt een excursie naar de tentoonstelling 'Florantiek' in het Openluchtmuseum te Arnhem gehou den; 20 september lezing door G. Lüthe Meyer uit Amsterdam over 'De tuinen van Engeland', Chelsea Flower Show en iets over de handel in bloe men'. TER AAR Postduivenvereniging 'De Luchtsport' hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Strombeek. Afstand 145 km. De dui ven werden gelost om 7.30 uur; aan komst eerste duif om 9.14.14 uur. Uitslag 1, 3, 16, 18, 19 D. Mank; 2, 4 12, 13 B. Wassenburg, 5, 7, 8, 9, 11, 14, 20, 21 J. van Hameren; 6. J. v. d. Meer; 10 15, 22 A. Akerboom; 17. E Schuit, 23 Ph. Hoogervorst; 24 J. van Zaal. LEIMUIDEN De collecte ter gele genheid van het zilveren regeringsju bileum van koningin Juliana heeft in Leimuiden een bedrag van 2.458,88 'bliksemactie) en ƒ172,50 (bussen postkantoor) opgebracht. In Rijnsater- woude bracht men 954,92 bijeen. ZOETERWOUDE Een feestelijke intocht, muzikaal begeleid door de drumband VIOS en de Sint Jans Fan fare, vormde het sluitstuk van een stralende uitgangsdag van de Zoeter- woudse bejaarden. In 'De Engel' in Houten werd een uitstekende lunch genuttigd en anderhalf uur later werd de reis vervolgd waarbij de Vecht streek werd doorkruist. In een fijne sfeer werd gedineerd in restaurant 'De Groenendijk' te Hazerswoude. Burgemeester Detmers, die vergezeld van zijn echtgenote, de gehele dag te midden van de bejaarden had ver toefd, sprak een dankwoord aan de co mité-leden en allen die zich hadden ingezet om deze dag mogelijk te ma ken. Voorzitter C. Berg was erkentelijk voor de steun die het comité weer had mogen ondervinden en had pre sentjes voor de oudsten. KATWIJK AAN ZEE In de vierde ronde van het Katwijkse kampioen schap presteerde B. Vöge het zijn te genstander B. Guyt tot overgave te dwingen; hierdoor lijkt het wel bij zonder waarschijnlijk dat Vöge de prijs voor de kortste winstpartij gaat wegslepen, daarmee de jeugdspeler D. Ouwehand deze ont lend gemak schoof koploper Haasnoot zijn concurrent Van Beelen binnen een uur van het bord. De voor de kopposities belangrijke partij De Mol tegen Van Duyvenbode werd uitge steld. Bij de junioren liep A. Hoek verder op zijn belagers uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4