lick Demont als eerste onder de minuten-g rens Cruijff bejubeld als nieuwe Di Stefano '73 Smith zonder moeite naar halve finales inerikaanse opleiding brengt favid Wilkie eerste plaats Belgrado >ch overwinning or gehavend iterpoloteam jjpBStgg|l Volleybaljeugd wint maar overtuigt niet zet 'ns wat anders op tafel dan gewone aardappelen CHIPS \Y KW \RTKT VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 SPORT TI5/K15 It onze speciale verslaggever LGRtAIDO De felst omstreden figuur van hel Olympisch zwemtoernooi kreeg zijn revanche. Rick pont snelde gisteravond in Belgrado als eerste zwemmer over de magische grens van vier mi- li op de 400 meter vrije slag. De wereldtitel en het record van 3.58.18 vormden het antwoord de Amerikaan op de aanklacht, die hem een jaar geleden in Miinchen nog tot een gebroken maakte. e urine van Demont werd tijdens lopingscontrole na de door hem innen Olympische 400 meter efe-, e gevonden. Het middel staat op jst van verboden stoffen. Demont, enige zwemmer die door de do- controle werd uitgeschakeld, ver- de zich fel tegen de beschuldi- van de medici. Wel gaf hij toe icijnen te gebruiken omdat hij last van astma had. Dat 'medi- bleek tot zijn verbazing efedrine evatten. Het kostte hem de eerste ts en hij werd van de deelnemers- geschrapt voor de later gezwom- 1500 meter. Demont vluchtte ont- held uit de Olympische piste, r hij kondigde tegelijkertijd zijn ik aan. 'Ik droom van een gouden aille tijdens de Spelen van Mon over drie jaar. Of ik daar echter lijn, weet ik niet. Ik programmeer zwemcarrière niet. Ik bekijk onze speciale verslaggever ,GRADO Het nederlands water- [-zevental heeft gisteren in de |d om de zevende plaats van het mooi om het wereldkampioenschap (Belgrado hl een rommelig duel 54 van Spanje gewonnen. De lenstanden waren 10. 11, 12 21. In de eerste periode speelde nan Evert Kroon een hoofdrol, j hij op sensationele wijze een ifworp van de Spanjaarden stopte, m daarvoor had Jan Evert Veer r de openingstreffer gezorgd. Span- jmaakte in de tweede fase gelijk, Gijs Stroboer zorgde opnieuw pr «en voorsprong. me emiotionele derde periode werd (s Parrel (die schuldig was aan (e tegendoelpunten) wegens aan- rkingen op de leiding van de Joe- lavische scheidsrechter Ivkovic de- itief naar de kant gezonden. In die iode scoorde alleen Veer voor Ne land. In het laatste 'kwart' verloor ph Harry Vriend nog een speler [zijn basisformatie. Stroboer moest wegens een gescheurd trommel- te laten vervangen. Landeweerd afworp)en Veer zorgden tenslotte r de beslissende doelpunten. steeds weer opnieuw of ik wel of niet docr zal gaan'. Rick Demont is inmiddels van medi cijn veranderd, zodat zijn kans op dis kwalificatie in Belgrado tot een mini mum beperkt is gebleven. De revan che evenwel, die hij voor Montreal gepland had, is nu al voor het groot ste deel werkelijkheid geworden. De mont (17) en pupil van Don Schwartz in Californië, vond een indeale oppo nent naast zich. De Australiër Brad Cooper had zich als eerste voor de fi nales geplaatst. Gezamenlijk gingen zc op jacht naar de barrière van vier mi nuten, samen slaagden ze ook. Direct achter Demont finishte Cooper in 3.58.70. Jarenlang is de vier minuten op de vierhonderd meter een te lasti ge hindernis geweest. Demont even wel: 'Het zal nu niet meer lang duren of we zwemmen op die afstand een tijd van 3.54'. beograd Gerrit den Ambtman Doelman EVERT KROON hoofdrol Het wereldtoernooi in Belgrado be leefde gisteravond nog meer opwin dende mementen. David Wilkie, de enige Britse medaillewinnaar tijdens' het zwemprogramma in München, ver raste de Amerikaanse wereldrecord houder en favoriet John Hencken, Di rect na de Spelen vertrok Wilkie (19) vorig jaar naar de Verenigde Staten. Niet alleen om biologie te gaan stude ren, maar vooral om zich in de zwem- sport verder te bekwamen. De Ameri kanen hebben de rekening van die in vitatie gekregen. Wilkie ontnam Hencken naast de aan hem toebedach te wereldtitel tegelijkertijd het werel drecord: 2.19.28. Dat ook het Oostduitse fenomeen Ro land Matthes op de 200 meter vrije slag voor een nieuw wereldrecord te kende, was voor niemand meer een surprise. Matthes is al jarenlang van een unieke klasse en heeft sinds 1967 geen nederlaag meer geleden. De zwemmer uit Erfurt, die eerder al de 100 meter rugslag had gewonnen, raasde met speels gemak naar een tijd van 2.01.87 en had de overige finalis ten al na 25 meter tot figuranten ge degradeerd. Drie van de vier wereldrecords waren voor de Oostduitsers. Bij de dames onderstreepte Gundrun Wegner de su prematie van de vertegenwoordigsters uit de DDR door de 400 meter wis selslag persoonlijk in recordtijd (4.57.51) af te leggen. Het 17-jarige meisje uit Dresden, dat jarenlang op de 400 en 800 meter vrije slag met ge ring succes naar erkenning zocht, hield haar landgenote Angela Franke van de hoogste plaats af. Angela Franke is de tweede Oostduitse werel- NEW YORK (Reuter) Stan Smith krijgt een uitstekend uitzicht langzamerhand op de open Amerikaanse tennistitel. Gisteren bereik te de Amerikaan die dit toernooi twee jaar geleden won, de halve fi nales, door een overwinning op de Nieuw Zeelander Onny Parun. In drie sets zegevierde Smith: 6-3, 6-3, 6-2. heeft de tweede plaats behaald met twee punten en Joegoslavië eindigde puntloos als laatste. In München kreeg Rick Demont de grote klap van 2ijn carrière te verwerken, toen hij wegens dopingge- bruik zijn gouden medaille moest inleveren en kort voor de start van de 1500 meter (zie foto) te horen kreeg dat hij was uitgesloten. In Belgrado nam de Amerikaan echter op ondubbelzinnige wijze wraak, door als eerste de 4 minuten grens op de 400 meter vrije slag te doorbreken. drecordhoudster, die deze week door een landgenote is teruggewezen. Eer der al bleek Andrea Hubner op de 200 meter wisselslag te snel voor An drea Eife, die overigens wel op een imponerende manier haar capaciteiten showde op de 100 meter vlinderslag. De enige Nederlandse finaliste, Jose Damen, bleek op het beslissende mo ment nog te licht voor de zware per soonlijke wisselslag. In de morgenu ren deed ze echter al meer dan van het pas 15-jarige talentje uit Den Bosch verwacht mocht worden. Ze corrigeerde haar Nederlands record tijdens de series met bijna twee se conden tot 5.12.17. Dit vooral dank zij een sterke rugslag. Bondstrainer Bert Sitters: 'Erg knap, wat Jos gedaan heeft. Ze moest namelijk een Neder lands record zwemmen om in de eind strijd te komen en dat deed ze prompt. Ze kan echter nog veel beter, vooral aan haar schoolslag moet nog veel geschaafd worden. Ze komt ook. nog kracht tekort. Maar dat is logisch voor een meisje, dat de jongste deel neemster aan het toernooi is'. Annette Segaar, die zich eerder als een sterke schakel in equipe voor de wisselslag estafette had gemanifes teerd, kwam op de 100 meter vlinder slag niet aan een verbetering van haar persoonlijk beste prestatie toe. De 1.07.06 gold ook voor Sitters als een teleurstelling: 'Annette Segaar heeft zich op de eerste vijftig meter teveel geforceerd. Dat ze aanzienlijk sneller kan zijn,- bewees ze in de esta fette. En dat nummer was in feite be langrijker voor haar. Daarop was ze geselecteerd'. De enige Nederlandse zwemmer, die in Belgrado in actie is gekomen heeft zich niet uit de positie kunnen wer ken, waar het totale herenzwemmen in Nederland zich bevindt: in de scha duw. Ressang bleef ook op de 200 me ter rugslag ver beneden zijn mogelijk heden door na 2.14.61 aan te tikken, bijna twee seconden boven zijn per soonlijk record. Ressang: 'Nu weet ik zeker, dat ik nog harder moet trainen om iets te bereiken. Ik ben van plan om wat serieuzer te gaan leven en geen training meer over te slaan'. De 26-jarige Stan Smith, in 1972 Wim- bledon-kampioen, komt in de halve eindstrijd uit tegen de winnaar van de strijd tussen de Tsjech Jan Kodes en de Joegoslaaf Nikki Piilic. In de andere halve finale komen twee Au straliërs tegenover elkaar te staan, Ken Rosewall en John Newcombe. Smith, op het ogenblik de beste spe ler van de wereld, had gisteren wei nig moeite om Onny Parun aan de kant te schuiven. Parun had in de tweede ronde van het toernooi van Forest Hills voor een verrassing ge zorgd, door Marty Riessen uit te scha kelen. Tegen Smith heeft hij echter alleen in de eerste set even een kans gehad, toen hij de opslag van de Ame rikaan brak. Smith haalde daarop ech ter hetzelfde met Parun uit, en toen was de tegenstand van de Nieuwzee- lander ook meteen gebroken. Bij het herendubbelspel zijn Tom Ok- ker en Marty Riessen ook doorgedron gen tot de halve finales. Gisteren ver sloegen zij het Indiase dubbel Vijay en Anand Amritraj in drie sets: 57, 7—6, 7—6. In het Zwitserse Wengen heeft de Ne derlandse damesploeg gisteren een drielanden toernooi gewonnen. Op de laat9te dag werd Zwitserland met 51 geklopt. De uitslagen waren: Schaar (N)—Kindier 3, 4—6, 6—2; Wal hofSadlon 61, 60; Appel—Jansa 64, 6I; SchothorstJeannaret 1 6, 6—3, 6—4; Schaar/Walhof—Wind- kler/Jansa 6—0, 7—6; Appel/Schot horstJeannaret/Sadlon 6—4, 46, 79. In de eindstand is Nederland met 4 punten eerste. Zwitserland Van onze sportredactie ARCELONA Johan Cruijff leeft zijn goud omrande visitekaart in Barcelona afgeleverd. In een riendschappelijke wedstrijd tegen iet Belgische Cercle Brugge mocht Iruijff alles wat hij in zijn trucen loos had zitten tevoorschijn halen. Ie twee trainers (beiden oud-Ajacie- len) Rinus Michels van C de F Bar celona en Han Grijzenhout van Cer- :1e hadden voor de wedstrijd al een Iraaiboek opgesteld, waarin stond dat Johan Cruijff niet met een per soonlijke bewaker zou worden be last, terwijl er ook geen zware over tredingen tegen hem zouden worden gemaakt. Het kwam voor 80.000 wild enthousiaste Spanjaarden allemaal heel goed uit. Cruijff werd maar tweemaal op onjuiste wijze aangeval len, en had in de 60 zege van Bar celona een groot aandeel. Hij scoor de twee doelpunten en was sterk be trokken bij de verdere opvoeri g van de produktie. Spanje juicht over Cruijff. In de Amsterdammer ziet men de nieuwe Alfredo di Stefano. Ook de Spaanse pers deed gisteren een duit in het lakje. 'As' en 'Marca' zeiden: 'Cruijff heeft de Barcelonase voetbaliefheb- bers laaiend enthousiast gemaakt.' En 'As' ging verder: 'Hij heeft ten aanzien van zijn nieuwe bewonde raars levendig, gemakkelijk, goed-ge- organiscerd en doeltreffend voetbal gespeeld, de hele wedstrijd lang.' Het blad loofde vooral zijn 'gevoel voor organisatie. Hij was als een di rigent, die zijn armen bewegend ie dereen vertelde wat hij moest doen.' 'Marca' was lovend over het knappe dribbelspel van Cruijff, over zijn 'fantastische sprints' en over 'zijn gevoel voor combinaties. Zijn goede manieren deden vaak denken aan de stijl van Alfredo di Stefano'. Het eerste optreden van Johan Cruijff heeft Barcelona al een forse cent opgeleverd. Toegangsbewijzen die voor een vriendschappelijke duel aan de zeer hoge kant waren (tussen tien en veertig gulden) gingen vlot van de hand. De Spaanse clubbazen schatten de opbregnst van deze eer ste wedstrijd met Cruijff op ruim een miljoen gulden. Het grootste deel daarvan is pure winst, want Bercelona behoefde nauwelijks een peseta uit te geven aan publiciteit rond het duel, terwijl Cercle Brugge Verder heeft hij vrij wonen. Daar mee zegt het blad, is Cruijff de best betaalde speler die ooit in Spanje heeft gevoetbald geworden. George Best Johan Cruijff scoort zijn eerste doelpunt voor de CF Barcelona in het vriendschappelijke duel tegen Cercle Brugge. ook maar heel weinig kan eisen voor een vriendschappelijke wed strijd. Volgens het Madrilccnde blad Infor- maciones, heeft Johan Cruijff aan zijn transfer naar Barcelona 1,7 mil joen gulden overgehouden. Zijn maandsalaris bedraagt 7500 gulden, waarbij hij dan nog premies krijgt voor overwinningen en doelpunten. Zoals ales er nu uitziet, zal George Best een come-back maken bij Man chester United. Tommy Docherty, de manager van de 'Mancunians', heeft gisteren aangekondigd, dat hij na lange besprekingen tot overeenstem ming is gekomen met de man die vorig jaar aankondigde nooit meer betaald voetbal te spelen. Docherty: 'Ik was verrukt toen hij mij vertel de dat hij weer wilde gaan voetbal len. Ik denk niet dat hij voor een andere club dan Manchester United wil spelen, en ik zie hem ook niet voor een andere club spelen.' Op 27 maart van dit jaar zei Docherty nog: 'Hij zal nooit meer voor Manchester United spelen.' George Best (27) die eerder dit jaar met trombose in een been 'n tijd lang in een ziekenhuis was opgeno men, vertelde gisteren dat hij tijd heeft gekregen om na te denken. 'Toen ik ziek was begreep ik pas goed hoe erg ik het spel miste. Ik heb een aantal nieuwe waarden in het leven ontdekt. Ik ga alleen maar weer voetbal spelen omdat ik het snel mis. In de afgelopen Jaren heb Ik voor nogal wat nroblemen ge zorgd. Het waren zaken buiten het spel die voor mij de grootste proble men opleverden.' Cholera Twee Italiaanse clubs, Napoll en Avellino vinden de voetbalsport toch nog net iets belangrijker dan de heersende cholera-epidemie met name in Napels. De Italiaanse voet balbond heeft aangekondigd dat bei de teams hun duel voor de Italiaan se beker zondag zullen spelen in het stadion van Napoli. En dat, nadat het dicht bij Napels gelegen plaatsje Cave del Tirreni de wedstrijd die origineel daar zou worden gespeeld verbood, omdat de kans op versprei ding van dé ziekte te groot zou zijn. De plaats Foggla heeft succesvol ge probeerd een andere datum te vin den voor het duel FogglaJuventus. Hoewel in Foggla het gevaar van be smetting nauwelijks dreigt, vreesde men daar dat er veel mensen uit Bastia (120 km van Foggia) zouden komen. Bastia heeft wel met het ge vaar van de cholera-besmetting te kampen gehad. Kovacs Stefan Kovacs, oud-trainer van Ajax, thans oefenmeester van het Franse nationale team, heeft gemerkt dat de Fransen gevoelig zijn voor alles wat met wijn te maken heeft. Ko vacs die op het ogenblik in Saint Malo bivakkeert als voorbereiding op de wedstrijd van morgen tegen Griekenland, besloot te verbieden dat er wijn bij de lunch zou worden geserveerd. Gevraagd naar het waar om van de maatregel verklaarde Ko vacs: 'Als wijn een gunstig effect zou hebben op voetballers zou de ta fel er altijd wel mee vol staan. Maar ik heb begrepen dat wijn, zelfs de meest verfijnde, ern iet bepaald toe bijdraagt de prestaties van een sportman op te voeren.' Kovacs heeft overigens een goede uitwerking op de belangstelling bij Franse competitiewedstrijden. Die duels worden normaal zeer slecht bezocht, maar als Kovacs op oriënta tiereis een club aandoet kan men erop rekenen dat met Kovacs op de tribune zeker 3000 toeschouwers ex tra komen. Beckenbauer 'Keizer' Franz Beckenbauer van Bayern Miinchen overweegt zijn con tract met de club te verlengen tot 1979. Dan zal Beckenbauer 33 jaar zijn. De veelbejubelde, maar de laat ste maanden toch ook nogal eens ge kritiseerde international zei: 'Ik zou niet voor een andere ploeg durven spelen dan Bayern Miinchen.' Bec kenbauer begon bij Bayern München te spelen in 1958. Uit Duitsland komt ook het bericht over het merkwaardige jubileum dat scheidsrechter Gerd Schulenburg af gelopen zaterdag vierd. De arbiter leidde toen zijn honderdste Bundes- liga-wedstrijd. In het duel tussen Vfb Stuttgart en FC Köln, vierde hij zijn mijlpaal met het uit het veld sturen van Jiirgen Glowacz. HIJ werd de honderdste speler die Schu lenburg in zijn carrière voortijdig naar de kleedkamer zond. Van onze volleybalmedewerker GROOTEBROEK Het Nederlandse heren volleybal-jeugdteam heeft gister avond in sporthal 'De Kloet' in Grootebroek met een 30 zege op De nemarken de Europese jeugdkampi oenschappen geopend. De eerste over winning werd vastgelegd in de cijfers: 15—12, 15—10 en 15—7. Een ogënschijnlijk ruime winst. De werkelijkheid was echter dat van de Nederlandse ploeg slechts een enke ling het predikaat 'Europees' kan ver dienen. Bij de Denen was daar hele maal geen sprake van. Na een aanvan kelijk sterk begin toonde de Deense jeugdploeg duidelijk niet gewend te zijn aan spelen op enig niveau. Met simpelweg toepassen van een har de serve kon de ploeg van trainer-co ach Piet Swieter de basis voor het succes leggen. Het verschil tussen de Deense en de Nederlandse ploeg lag vooral het fysieke vlak. Niet zo onbegrijpelijk. Het Deense volleybal staat weliswaar niet meer in de kinderschoenen, maar mist gewoon de aansluiting op het in ternationale niveau. Tegenover het positieve van de Nederlandse overwin ning stonden enkele belangrijke te kortkomingen. Opvallend bijvoorbeeld was dat de Nederlanders was dat de Nederlanders na een succesvolle actie vaak zeer angstig naar de scheidsrech ter keken. Vooral bondscoach Ben Krysik verbaasde dat. De eerste uitslagen: jongens-Neder- land-Denemarken: 30; Rusland-West Duitsland 30; Schotland-Joegoslavië 03; België -Israël 03; Polen-Spanje 30; Griekenland-Turkije 23; Bul- garije-Finland 30; Tsjechoslowakije- Oostenrijk 30; Hongarije-Oost Duits land 1—3. meisjes - Nederland-Zweden 30 (15- 8; 15-1; 16-14); Roemni-Denemarken 30; West-Duitsland-Oostenrijk 30; Tsjechoslowakije-Zwitserland 30. DAMES 400 meter wisselslag persoonlijk: (Snelsto acht naar de finale); Eerste serie: 1. Susan Hunter (Nw. Zlnd) 5.08.36. 2. Leslie Cliff 'Can) 5.10.08, 3. Yukari Takemoto (Jap) 5.14.00. 4. Anita Zarnowleckl (Zwed) 5.15.18, 5. Elen Avlonitu (Griek) 5.32.21. 6. M. Mi- zouni (Tunesië) 5.48.12, 7. Angela Lopez (Por to Rldo) 5.51.89. Tweede serie: 1. Gudren Wegner (ODld) 5.04.03, 2. Terry Potts (VS) 5.09.03, 3. Uta Schuetz (WDld) 5.13.41. 4. Su san Richardson (GB) 5.13.88, 5. Maria Isabel Guerra (Bra) 5.34.58, 6. Garcua Borras (Arg) 5.39.11, 7. Maria Mock 'Porto Rico) 5.42.73. Derde serie: 1. Novella Calligaris (It) 5.05.46. 2. Jose Damen (Ned) 5.12.17, 3. Jennie McHugh (Can) 5.21.26. 4. Tatlan Skvortsova (Tsj) 5.25.70, 5. Roselina Angel (Col) 5.25.84, 6. Kestin Tevajarvi (Fin) te ruggetrokken. Vierde serie: 1. Angellka Franke (ODld) 5.05,89, 2. Jennie Bartz (VS) 5.19.75, 3. M. Maltutina <SU) 5.17.05, 4. Gail Neall (Aus) 5.17.96. 5. Paola Morozzl (It) 5.19.41. 6. Glseia Cerezo (Venez) 5.24.61, 7. Naoko Shio (Japan. 400 meter wisselslag dames; Finale: 1. Gu- drun Wegner (ODld) 4.57.51 (nieuw werel drecord), 2. Angela Franke (ODld) 5.00,37, 3. Novella Calligaris (It) 5.02.02, 4. Leslie Cliff (Can) 5.07.01. 5. Terry Potts (VS) 5.09.90, 6. Susan Hunter (Nw-Zeel) 5.10.28, 7. Jenny Bartz (VS) 5.10.43. 8. José Damen (Ned) 5.15.66. 100 meter vlinderslag (snelste acht naar de finale): Eerste serie: 1. Debbie Cain (Aus) 1.07.77, 2. Vera Faitlova (Tsj) 1.07.93. 3. Ka- talia Popova <SU> 1.08.19, 4. Irena Debrun- ner (Zwlts) 1.08.67. 5. Janet Slavsjeva (Buig) 109.61, 6. Jacqueline Gross (Braz) 1.09.75, 7. Maria Mock (Porto RIco) 1.10.56. Tweede serie: 1. Mayumi Oaki (Jap) 1.03.80, 2. Deanna Deardruff (VS) 1.04.13, 3. Annette Segaar (Ned) 1.07,06, 4. Chamora (Sp) 1.08 58. 6. Cathy Whiting (NwZlnd) 1.09 44. 7. Joanne Depape (Can) 1.09.86. Derde serie: 1. Roseraarie Kother (ODld) 1.02,95, 2. Gu- drun Feckmann (WDld) 1.05.33, 3. Aleksan- dra Meezon (SU) 1.06,38, 4. Sandra Yost i Aus) 1.06.62. 5, Patty Stenhouse (Can) 1.07.79, 6. Rpsemarie Peres (Bra) 1.08.40, 7. Marina Cogsl (It) 1.08.61, 8. Vera Valent (Hong) 1.09.51. Vierde serie: 1. Korneiia En- der (ODld) 1.04. 14, 2. Peggy Tosdal (VS) 1 04.33, 3. Donatella Talpo (It) 1.05.83, 4. Gunilla Andersson (Zwe) 1.05,97, 5. Maria Groza (Roem) 1.06.95, 7. Eva Majnarlc (Joeg) 1.08.49, 8. Maria Ximena Saavedra (Col) 1.09.23. HEREN 200 meter rugslag (snelste acht naar de fi nale): Eerste serie: 1. Williams (Aus) 2.09 81, 2. Rudolf (Hong) 2.11.32. 3. Cunning ham (GB) 2.11,74, 4. Milos (Joeg) 2.12,38, 5. Lourejo (Bra) 2.15,9. 6. Pickel (Can) 2.16.58, 7. Kosklnas (Griek) 2.24.19. Tweede serie: 1. Hove (VS) 2.10.22, 2. Ericsson (Zwe) 2.12.09, 3. Mackenzie (Can) 2.12.21, 4. Arantes (Bra) 2 12.30, 5. Berrucal (Porto RIco) 2.14.31, 6. Volcan (Venez) 2.20.09, 7. Gharbl (Tun.) te ruggetrokken. 8. Berjeau (Fr) Teruggetrok ken. Derde serie: 1. Tonelll (Aus) 2.09.54, 2. Naber (VS) 2.10.13, 3. Nistri (It) 2.11.03, 4. Wanja (ODld) 2.12.08. 5. Ignacio (Mex) 2.16.46, 6. Podolan (Oost) 2.18.30. Vierde se rie: 1. Matthes (ODld) 2.06.75, 2. Verraszto (Hong) 2.07.49, 3. Milos (Joeg) 2.13.48, 4. Sandberg (Zwe) 2.13.72, 5. Urueta (Mes) 2.14.43, 6. Karim Ressang (Ned) 2.14.61, 7. Santiago (Uru) 2.17.06. 200 meter rugslag heren: Finale: 1. Roland Matthes (ODld) 2.01.87, 2. Zoltan Verraszto (Hong) 2.05,89, 3. John Neber (VS) 2.06.91. 4. Robert Williams (Aus) 2.08.16, 5. Paul Ho ve (VS) 2.08.17, 6. Mark Tonelll (Aus) 2.09.63. 7. Massimo Nistri (It) 2.10.11. 8. Ro bert Rudolf (Hong) 2.11.42. meter zich 1 Cooper (Aus) 4.02.38, 2. Beilbring (Zwe) 4.05.77. 3 Apel (ODld) 4.06.13. 4. Lazzaro (Fr) 4.18.43, 5, Ensjev (Buig) 4.24.53, 6. Wil- wert (Lux) 4.39.02. Tweede serie: 1. Kulasa- lu (Aus) 4.09.32. 2. Mihev (SU) 4.13.79. 3. Grozal (WDld) 4.16.23. 4. Jovanneau (Bra) 4.18.19, 5. Ker (Can) 4.20.10, 8. Charbl (Tu nesië) 4.20,18, 7. Canales (Porto Rico). Derde serie: 1. Gingsjoe (Zwe) 4.04.35, 2. Shaw (VS) 4.06.57, 3. Cinoueti (It) 4.09.37, 4. Buckbor (Can) 4.11.72, 5. Dragoenov (SU) 4.18.79, 6. Toth (Hong) 4.22,26, 7. Klnawl (Eg) 4.25,71. Vierde serie: 1. Demont (VS) 4.04.77, 2. Lampe (WDld) 4.07.01, 3. Hartung (ODld) 4.10,90, 4. Namorado (Bra) 4.14.37. 5. Castillo (Mex) 4.15,22, 6. Treffers (Nw Zlnd) 4.15.81. 7. Vivoni (Porto RIco) 4.22.02. 400 meter vrije slag heren: Finale: 1. Rick Demont (VS) 3.58,18 (nieuw wereldrecord). 2. Brad Cooper (Aus) 3.58,70. 3. Bengt Gingsjoe (Zwe) 4.01.27 (nieuw Europees re cord) 4. Tim Shaw (VS) 4.01.56. 5. Anders Beilbring (Zwe) 4.04.36, 6. Andreas Apel (WDld) 4.04.92, 7. Werne Lampe (WDld) 4.09,83, 8 John Klmsella (VS) 4.14.62. 200 meter vlinderslag (snelste acht naar de finale). Eerste serie: 1. Brinkley (GB) 2.05.35, 2. Hara (Japan) 2.07.75, 3. Glogowskl (ODld) 2.07.87, 4. Lang-Lenton (Sp) 2.10.06, 5. Ferraioll (Porto RIco) 2.22.21. Tweede se rie: 1. Backhaus (VS) 2.04.93, 2. Hargltay (Hong) 2 06.12, 3. Tetlow (Aus) 2.10.83. 4. Marmolejo (Mex) 2.11.50, 5. Alijo (Bra) 2 12.29, 6. Gurelik (SU) 2.14.37, 7. Schevrcn (Lux) 2.19.12. 8. Hehmat (Iran) 2.19.12. Der de serie: 1. Delgado (Ecu) 2.05.64, 2. Meeuw (WDld) 2.06.04, 3. Ross (Aus), 4. Dobrev (Buig) 2.11.95, 5. McKenzie (Can) 2.12.61. Daly (Porto Rico) gediskwalificeerd). Vierde serie: 1. Gregg (VS) 2.04.59, 2. Flockner (ODld) 2.04.60, 3. Jaramillo (Col) 2.07,28. 4. Zakarov (SU) 2.08.82. 5. Sos (Hong) 2.11.60. 6. Duncan (Can) 2.12.39. 7. Tozzi (It) 2.17.86, 8. Aimer (Roem) 2.19.05. Finale: 1. Robin Backhaus (VS) 2.03.32: 2 Stephen Gregg (VS) 2.03,58; 3. Hans Flockner (OD1) 2.03.84; 4. Brain Brinkley (GB) 2.03,94; 5. Jorge Delgado (EC) 2.04.03; 6. Andras Hargltay (Hon) 2.04.10; 7. Foikert Meeuw (WD1) 2 05,33; 8. Jorge Jaramillo (Col) 2.10,36. 200 meter schoolslag snelste acht naar de finale): Eerste serie: 1. Hrljoekln (SU) 2.24.85. 2. Taguchl (Japan) 2.25.45. 3. Hrdlitschka (Can) 2.31.34, 4. Creswlck (Aus) 2.33.61, 5. Islas (Mex) 2.33.99. 6. Hunger (Peru) 2.34.78, 7. Nayario (Porto RIco) 2.43,79. Tweede serie: 1. Wilkie (GB) 2.20.94 (Europees record), 2. Sjerdakov (SU) 2.24,30, 3. Cluer (Austr-Nleuw Guinea) 2 25.87, 4. Lalle (It) 2.29.08. 5. Ballelis (Sp) 2.30. 52. 6 Sajac (Can) 2.33.15. 7. Divjak (Joeg) 2.38 50. 8. Catinchl (Porto Rico) 2 40,14. Derde serie: 1. Collela (VS) 2.26.17, 2 Glas (ODld) 2.27.77, 3. Wilsoff (Noor) 2.29.46. 4. Kirchbaum (Oost) 2.31.56, 5. Dvrek (Polen) 2.32,66, 6. Kerola (Fin) 2.35,29, 7. Morkal (Turk) 2.44,12. Vierde se rie: 1. Hencken (VS) 2.21.50. 2. Kapamas (Mex) 2.28.34, 3. Nitzsche (ODld) 2.31.01, 4. Smlglak (Polen) 2.32.50, 5. Sergio (Bra) 2.34,07, 6. Combet (Fr) 2.35.34, 7. Hazratl- ashtianl (Iian) 2.48.80. 200 meter schoolslag heren: Finale: 1. David Wilkie (GB) 2.19.28 (nieuw wereldrecord), 2. John Hencken (VS) 2.19.95. 3. Nobuto Nagut- sl (VS) 2.23.11, 4. Michae Krloekln (SU) 2.23.47, 5. Nigel Cluer (Nw. Guinea) 2.25.87, 6. Rick Colella (VS) 2.26.41, 7. Jürgen Glas (WDld) 2.26.56, 8. Igor Tsjerdakov (SU) 2.28.18. (ADVERTENTIE) Vóórgebakken Shoestring bijvoorbeeld IU kent Shoestring wel, dat kostelijke kleine zusje van de gewone friet. In 'n wip te frituren óf te bakken óf zonder vet te grilleren en dankzij Shoestring kunt u thuis dineren! Shoestring is een diepvriesprodukt van' in 't zakje met de rode ruit voor informaties <s 02503-7241

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15