Tropisch Tilburg vierde 'hartverwarmend' feest Koning Willem II had voorliefde voor Tilburg 'Ik vind het mens zo sympathiek' Chaotische tonelen op sportveld Daterend uit tijd van Belgische veldtocht Ijverige pers al vroeg bij Den Uyl op de stoep Westduitse tv koopt film over koningin Mensen stonden al ver buiten Tilburg langs de weg Ook Suriname en Antillen vierden regeringsjubileum Gewesten BOUW/KWARTET DiOtNDBROAG 6 SEPTEMBER 1973 BINMENilJAMD T3/K5 Van een onzer verslaggevers TILBURG Prins Bernhard trok op het door de felle zon ge roosterde sportterrein aan de La ge Witsiebaan, waar de koninklij ke familie onbeschut het middelpunt vormde, z'n jasje uit. Zijn prinselijke schoonzoons bile ven toen niet achter. Wanneer toen actie "mouwen opstropen" aan de orde zou zijn geweest, zou dit de deinende mensenmassa evenmin hebben verbaasd. Drie prinsen in het overhemd, dat pas te allemaal in het bonte, wervelende beeld van deze soms .carnavaleske zo merdag, gewijd aan de herdenking van het zilveren regeringsjubileum van de vorstin en waarvoor Tilburg inderhaast als podium fungeerde. Blij-chaotisch was de ontvangst van de koninklijke familie in uitbundig Tilburg, waar Brabantse charme, har telijkheid, vooral spontaniteit en ge moedelijke improvisatie overheersten. Tilburg, de héle streek, beschouwde enige uren lang de Oranjes bijna als persoonlijk bezit. Wie daar gisteren het woord protocol in de mond waag de te nemen, werd geestdriftig, maar resoluut terzijde geschoven. De stra lende koningin was meermalen één met de massa, die zong en juichte, die de hofauto's omstuwde, die de politie en kokarden-dragenden voor krachtin spanningen plaatste, waartoe zij het eerste uur niet in staat waren geble ken. Tilburg wa^een heksenketel, één ui ting van aanhankelijkheid, een cen trum van voortdurende vreugde-explo sies. Tropisch Tilburg stond meerma len op zijn kop. Het schreef op zijn - typisch zuidelijke wijze -een onverge lijkelijk hoofdstuk in het geschiede nisboek der Oranjes. De hitte van de dag, de amechtigheid en de- transpira tie vermochten geen enkel enthousias me te temperen. De feestviering in het uitverkoren Tilburg groeide uit tot een manifestatie én een demon stratie. Tilburg met alle onvolko- mendheid inherent aan zo'n geïmpro viseerd feest, voelde zich -en terecht - de representant van héél Nederland. De Tilburge felicitatie was een Neder landse gelukwens. Was er al sprake van een zekere vro lijke chaotische toestand tijdens de ontvangst op het raadhuis - de konink lijke familie schoof als een warrige kluwen naar binnen - de gebeurtenis- 1 sen op het sportveld spanden in dit I opzicht de kroon. /Blokkade Tilburg toonde in dit verband een vermakelijke argeloosheid, toen het dacht, dat de duizenden keurig op hun plaats zouden blijven. Dat kon men al direct vergeten, toen de auto's het hobbelige grasveld opreden, waar eerst een ijverige politie-motorrijder in de pollen dook, want de auto's wa ren in een oogwenk onzichtbaar. Toen alle hoge gasten na veel vijven en zes- s enop oranjekleurige tuinstoelen hadden plaatsgenomen, duurde het minutenlang alvorens het programma - en dan nog allerminst vlekkeloos - kon worden afgewikkeld. Immers, honderden blokkeerden het veld, waarop ieder ogenblik parachutisten konden neerdalen. Terwijl prinses Ire ne zich met het programmablad koel te toewoof, riep een zenuwachtige heer alsmaar door een microfoon, dat er ongelukken in het verschiet zouden liggen als Tilburg zich niet correct wilde gedragen. 'Wilt u achteruit gaan, het kruis moet worden uitgelegd'. Dit laatste deel van de opmerking had niets te maken met de overwegend geestelijke gezindheid van de bevol king, maar gold het markeringsteken voor de dalende parachutisten. Omdat duizenden de koninklijke fami lie niet uit het oog wilden verliezen, leek het er veel op of er reeds een programmapauze was aangebroken. De rossige meneer Dekker van het plaat selijke Oranjecomité kwam - een leu ke tijdpassering - met een huilend meisje bij prins Claus. Het verdriet bestond hierin, dat ze de zilveren vor- Van een verslaggever AMSTERDAM Een zoon van minister-president Den Uyl was gistermorgen vroeg één van de eerste Nederlandse burgers die naar buiten kwam oni de Ne derlandse vlag aan de gevel van het huis te hangen. Vorige week was minister-presi dent Den Uyl op een persconfe rentie in Den Haag op een nog al wat raillerende toon ge vraagd of hij al dan niet zou vlaggen op deze vijfde septem ber en de minister-president had op gelijke, nogal railleren de toon geantwoord. Dat wekte hier en daar onzeker heid en vandaar ook dat gister morgen vóór zonsopgang reeds een ijverige verslaggever van het ANP voor de bungalow van het gezin Den Uyl in Amster dam-B uiten/veldert stond. Het was niet tevergeefs, want om zes uur kwam een slaperige Den Uyl junior naar buiten met de driekleur, die boven de voordeur werd bevestigd. Dinsdagavond, terwijl de heer en mevrouw Den Uyl hun offi ciële plichten vervulden in de Amsterdamse RAI, had een stel opgeschoten jongens reeds rood- wit-blauwe versieringen in de tuin aangebracht, die later op de avond door de kinderen Den Uyl moesten woden verwijderd omdat het een slordig gezicht was. Het voormalige paleis van Koning Willem II. Van een onzer verslaggevers TILBURG Koning Willem II heeft zich gisteren niet hoeven omdraaien in zijn graf. Integendeel. lAjIs hij één gemeente de komst van zijn achterkleindochter gegund zou hebben, zou dat ongetwijfeld Tilburg zijn geweest. Het lot dat koningin Juliana ter viering van haar regeringsjubileum naar Til burg voerde, is Willem H postuum gunstig gezind geweest. In navolging van zijn schoonvader trok Pieter van Vollenhoven zijn jasje uit, terwijl prinses Margriet lachend toekeek. stin cn haar verwanten niet van dichtbij had kunnen zien. Dit gebeur de toen, mitsgaders een praatje met prins Claus. De microfoonstem deed andermaal een dringend beroep op de menigte, maakte en passant melding van verdwaalde -tijdelijk moederloze - kinderen en toen lag het kruis en rolden de luchtspringers over het gras. We kregen daaarna het vertrek van een ingelast spectaculair nummer een hete-luchtballon, een reusachtig gevaarte, dat vlak voor de eregasten met hete lucht werd gevuld, een kar wei, waardoor iedereen het nog war mer kreeg, dan hij of zij het al had. Stoppen Het duurde allemaal erg lang voordat de ballonvaarder de schare uit een verheven positie kon toejuichen, maar toen was men al aanzienlijk over tijd. Het vertrek - de koningin had in haar auto prinses Christina aan haar zij, de Prins der Nederlanden zat voorin - had nog meer voeten in aarde dan de- aankomst. De stoet moest herhaalde lijk stoppen, de politie stond machte loos. De leden van het Oranjecomité, die zich van de stoet, op weg naar het koude buffet in de burgerzaal van het stadhuis, gescheiden zagen, wisten zich het zweet van het voorhoofd. En dat niet alleen vanwege de dertig gra den.. Burgemeester Becht gaf ge schenken, onder meer het patroon voor het nog aan te maken tafellinnen voor het buitenverblijf van de konink lijke familie in Italië. En daarna volgde het sluitstuk, de wandeling - niet minder een zegetocht - naar de frontzijde van de stads schouwburg, waar de ordemaatregelen ditmaal een klassiek patroon vorm den. Défilé van muziekkorpsen, on der meer blazers uit Lech - bekend terrein voor de koninklijke familie - veel majorettes en schoolklassen, met deze kreet van de Tilburgse Juliana- school: 'Juliana, hoi,hoi,hoi'. Vendel- zwaaiers en veel heren in het stem mig zwart, met blikzilveren onder scheidingstekenen en soms spontaan aangeheven felicitatieliederen uit het publiek. Koninklijke reacties Voor het vertrek uit feestend Tilburg zei koningin Juliana tegen de burge meester, dat de bevolking 'hartverwar mend' op haar komst had gereageerd. Prins Bernhard formuleerde zijn er varingen van de RAI en van Tilburg aldus: 'De koninklijke familie is diep ontroerd door de reactie van het Ne derlandse volk, zowel gisteravond, in de Amsterdamse RAI als vandaag, in Tilburg, niettegenstaande jarenlange nogal negatieve uitingen ten opzichte van de monarchie. We hebben giste ren, dinsdag, en vandaag kunnen constateren, dat het koninklijke huis gelukkig nog even bemind is hier, in eigen land, als in Indonesië'. (De prins doelde op de grote belangstel ling, daar, destijds). Tilburg haalde nog lang geen adem. nadat de Oranjes vertrokken waren. De 100.0000 tot 150.000 mensen, die op de been waren, zetten het feest voort. In de open auto's, op weg'naar Soestdijk, lagen heel wat bloemen, een laatste groet van hartelijk Til burg.' Van een onzer verslaggevers TILBURG De Westduitse televisie, die de afgelopen dagen samenvattin gen van de viering van het regerings jubileum heeft uitgezonden, zal bin nenkort de documentaire 'Juliana, ko ningin der Nederlanden', eveneens vertonen. De documentaire zal wor den gebracht onder de titel 'Mehr Mutter als Staatsoberhaupt' ('Meer moeder dan staatshoofd'). De Britse en Franse televisie, BBC en RTF, wa ren gisteren ook dn Tilburg vertegen woordigd. Hun cameraploegen waren gisterenmorgen vroeg geland op het vliegveld Gilze-Rijen, waarvoor het ge meentebestuur van Tilburg een lan dingsvergunning had aangevraagd bij de Rijksluchtvaartdienst Het was geen toeval dat de overgroot vader van koningin Juliana de laatste adem uitblies dn Tilburg, ver van Den Haag en ook ver van het paleis in Soestdijk dat hem door de staten-ge- neraal was geschonken- wegens zijn heldhaftig gedrag tijdens de slag bij Waterloo, waarbij hij gewond raakte. Kooning Willem II had zijn hart aan die stad in het zuiden verpand. Tot zijn dood in 1849 werd hij er veelvul dig gesignaleerd. Willem H leerde Tilburg kennen in 1831, toen hij als opperbevelhebber van het leger tijdens de Tiendaagse veldtocht de opstandige Belgen op de knieën moest dwingen. De militante Oranjetelg, toen nog kroonprins, ves tigde zich met de generale staf in Til burg; de troepen waren gelegerd in het naburige Rijen, op de plaats waar nu het vliegveld Gilze-Rijen te vinden is. Tot de afscheiding van België, in 1839. bleef de kroonprins en veldmaar schalk in Tilburg resideren. Aanvan kelijk verbleef hij ten huize van de textielfabrikant Thomas Joseph us van Dooren, een broer van de maire van Tilburg. Het huis van deze fabrikant heeft inmiddels plaats gemaakt voor een filiaal van Peek en Cloppenburg, op de hoek van de Heuvelstraat en de Willem Il-straat Later nam hij zijn intrek in een huis dat in Tilburg als het 'oude paleis' bekend stond en dat te vinden was op de hoek van de Mo numentstraat en de Paleisstraat. werd in 1864 door de erfgenamen van Willem II aan de gemeente Tilburg ten geschenke gegeven. Van 1866 tot 1934 deed het paleis, zoals bij de schenking was bepaald, dienst als ho gere burgerschool. In 1934 en volgen de jaren werd het paleis gerestau reerd, waarna het in 1936 als raadhuis in gebruik werd genomen. In het ge bouw is nu onder meer het gemeente archief ondergebracht. Sinds 1971 heeft Tilburg een nieuw stadhuis, dat naast het vroegere paleis is gebouwd. De Tilburgers zeker de ouderen on der hen, zijn er zich nog steeds van bewust dat Willem II zo'n duidelijke voorliefde voor him stad heeft gehad. Boze tongen beweren wel dat Willem II in Tilburg een losbandig leven heeft geleid; menig aantrekkelijke Til burgse zou dat aan den lijve hebben ervaren. In Tilburg doen daarover nog steeds veel wilde verhalen de ronde. Schaapskooien Aartsbisschop Ook nadat Willem in 1840 zijn vader als koning had opgevolgd, richtte hij geregeld zijn schreden naar Tilburg, waar hij zich veel vrienden had ge maakt. Een van die vrienden was pas toor Zwijsen, die later bisschop van Den Bosch en nog later aartsbisschop van Utrecht werd. Na zijn troonsbestijging begon Wil lem behoefte te voelen aan een gerief lijker onderkomen dan het 'oude pa leis' hem bood. Op 13 augustus 1847 legde hij de eerste steen voor een pa leis dat volgens zijn aanwijzingen in neo-gothische stijl werd gebouwd. Willem II heeft het paleis nooit be woond: hij stierf, op 56-jarige leeftijd, voordat de bouw1 voltooid was. Het paleis stond jarenlang leeg en Hoewel veel van die verhalen waar schijnlijk als apocrief beschouwd mo gen worden, achten de Tilburgers niet alle tongen boos die vertellen dat Willem II het met de huwelijkstrouw in Tilburg, waar hij tot op zekere hoogte anoniem was, niet al te nauw heeft genomen. Zij betreuren het wel dat de band tussen Willem II en Til burg vooral als een door de koninklij ke zeden bepaalde wordt gezien, waar bij naar hun mening al te zeer uit het oog wordt verloren dat Tilburg veel aan Willem II te danken heeft gehad. In Tilburg wordt erop gewezen dat de vorst schaapskooien liet bouwen om de Tilburgse wolindustrie tot groter bloei te brengen, dat hij boeren aan door hem gebouwde boerderijen hielp en dat hij bij allerlei aankopen altijd zeer diep in de beurs tastte. Liever dan over de morele gedragingen van Willen II spreken de Tilburgers over de manier waarop hij veel 'stille ar moede' heeft gelenigd. Zeker is dat Willem II in Tilburg grote populariteit genoot. Hij wordt geschetst als een man die niet alleen met de rijke fabrikanten omging, maar ook de benen onder de tafels van de minder welgestelden strekte. An ders dan in het Huis van Oranje tra- Van een onzer verslaggevers TILBURG Mevrouw Offermans-Van Son (51) uit Zoutelande spoedde zich gistermorgen spoorslags met de trein van zeven voor half acht naar Tilburg. 'Kom ik in Tilburg aan, denk ik laat ik een ta xi nemen naar het stadhuis, want daar zal het wel gebeuren.' Mevrouw Offermans, door haar man op de trein gezet ('hij had geen zin om naar ilburg te rijden') stelde zich om negen uur op het Stadhuis plein op en 'stond om elf uur vooraan'. 'Ziet u', legt ze uit 'ik ben in Den Haag geboren en heb van jongsaf aan de Oranje-sfeer geproefd: daarom al die moei te. En dat werd beloond, want Beatrix en Claus liepen rake lings langs me heen. Daaaaag, zei ik tegen Trix. En de prin ses zei daaaaag terug! Per soonlijk! En de koningin zag er zo schattig uit, in dat ci troengeel'. Op het ogenblik dat mevrouw Offermans in Middelburg de trein pakte om de Koningin en haar gezin te kunnen toe juichen, ligt Tilburg ogen schijnlijk nog in diepe rust. We zien slechts twee oudere dames op hun balkonnetje met veel moeite de driekleur omhoog krijgen en brandweer commandant C. H. Haarmans pijnlijk zwoegen op de Schouwburgring met zijn ondergeschikten om de tribu ne voor het défilé gereed te krijgen. De heer Haarmans: 'We hebben de hele nacht doorgewerkt, met veertig man, om alles tijdig gereed te krij gen'. Tilburg, een van de 320 ge meenten in Nederland, die dinsdagavond in het RAl-ge bouw in Amsterdam deelna men aan de loting, had al een feestprogramma voor 5 sep tember. Maar er moest 'een en ander worden aangepast', al dus een gemeente-ambtenaar. Het sein tot die aanpassings activiteiten gaf burgemeester mr. C. J. G. Becht toen hij om half elf dinsdagavond op zijn tv-scherm zag, dat de ko ningin de Tilburgse ballon doorprikte. 'Op dat ogenblik', aldus burgemeestersvrouw Becht, 'kraaiden we van ge noegen. We vonden het zó leuk!' Of het burgemeesters echtpaar niet een tikkeltje was geschrokken, omdat er een nacht voorbereiding voor de deur stond? "Welnee, de voorbereidingen waren toch al getroffen? Hoewel, het werd nu natuurlijk echt'. Whisky I-Ioe 'echt' ontdekte de als-de- koningin-komt-staf, die zich volgens afspraak onmiddellijk naar het stadhuis begaf. Het college van b en w, brand weer- en politie-autoriteiten. het oranjecomité, de gemeen tesecretaris, huishoudelijke dienst en afdeling voorlichting van Tilburg overlegden van elf uur tot twee uur 's mor gens. Voorlichtingsambtenaar J. de Vlam: 'Het conclaaf heeft enige uren geduurd er kwamen direct drie telefo nistes, die om ongeveer half drie constateerden dat de tele fonades waren afgelopen. Ik moet overigens zeggen dat de sfeer op het stadhuis heel ge- noegelijk was: er was direct een glas whiskey'. Dat Tilburg alle hoedjes en toeters tevoorschijn moest ha len om de koninklijke jubila- resse te ontvangen, kon het verenigingsleven natuurlijk niet onberoerd laten. De veer tien aan het défilé deelnemen de harmonieën en jeugddrum bands moesten worden ge waarschuwd. dat het program ma een uur was vervroegd door de komst van de konin gin. Hoofd-majorette José van Venrooy (24) van de 'Texas- girls' (een onderdeel van de Prins Bernh ard-drumb and vertelt: 'Alle 58 leden moesten de afgelopen nacht worden ge waarschuwd. Mijn broer is tot half vijf vanmorgen bezig ge weest om het onze mensen aan te zeggen'. De Texas-girls waren gistermorgen om twaalf uur dan ook met de koninklij ke harmonie Orpheus present op het Stadhuisplein om ko ningin Juliana op te wachten, nadat ze 24 parachutisten op het terrein Lage Witsiebaan uit de lucht had zien vallen. De vorstin, vergezeld van prins Bernhard en dochters een schoonzoons was om kwart over elf op het Stadhuis plein aangekomen voor een ontvangst en vertrok om tien over half twaalf alweer naar de show van de parachutisten. In die tussentijd liet het rond het Stadhuisplein verzamelde publiek blijken het Oranje huis een warm hart toe te dragen. Bij de aankomst van de koningin terwijl alle klokken beierden werden de weinige agenten, evenals de in grote getale aanwezige fotografische pers, tenminste bijna onder de voet gelopen door een menigte van onge veer 1500 Tilburgers. De ko ningin en haar gevolg kon zich met moeite een weg ba nen naar het stadhuis. Een maal veilig binnen, stelde de koninklijke familie zich op het bordes op met als gevolg Tijdens de festiviteiten in Tilburg bood een meisje, dat het kennelijk wat te warm was geworden, de koningin een bloem aan. dat een deel van het publiek het 'oranje, boven' zong en een ander deel 'Lang zal ze le ven!' Hier en daar vielen kre ten als: 'Daar is de koningin, ih dat gevlamde! Kijk eens, wat een mooie groene hoed Trix draagt!' De politie realiseerde zich la ter dat het weglaten van dranghekken een ernstig ver zuim was geweest. Door de er varing wijs geworden, werden er wel dranghekken geplaatst bij de terugkeer van de konin gin voor het in ontvangst ne men van cadeautjes van de ge meente Tilburg, na de show op de Lage Witsiebaan. Inmiddels hadden heel wat Nederlanders zich naar het Brabantse begeven om on der een steeds warmer wor dend zonnetje de koningin te kunnen toejuichen. De heer Leenderts uit Nijmegen: 'Mijn vrouw is, evenals de koningin, in 1909 geboren: speciale ban den, ziet u. We vertrokken in onze auto om half elf uit Nij megen en we hebben onder weg vanaf Vught mensen langs de route zien staan'. Hoofdinspecteur van de Til burgse gemeentepolitie, J. Fennis, vertelt (het is dan half twaalf en het carillon van de kerk naast het stadhuis laat het Wilhelmus horen): 'We hebben binnen de be bouwde kom duizenden men sen langs de weg zien staan. Wij, aan het hoofd van de ko ninklijke stoet, moesten zelfs vaart minderen terwille van het publiek. De mensen ston den zeker vijf h zes rijen dik. De belangstelling begon al langs de rijksweg'. Of de Tilburgers zo- oranje-ge zind zijn? Ach', zegt mevrouw A. Verhoeven, een geboren Tilburgse, 'we zijn hier nogal nuchter, het heeft nooit zo'n vaart gelopen hoor!' Als ze een agent ziet staan, ontwik kelt zich de volgende dialoog: 'Meneer de agent, komt ze hier ook langs?' Agent: 'Ja, ze komt hier langs'. Mevrouw Verhoeven: 'Mag je hier ook staan?' Agent: 'Ja, dat mag, maar dan ziet u niet zoveel'. Mevrouw Verhoeven: 'Maar ik ben gekomen om haar te zien'. Even later ontmoeten we een Tilburgse filmamateur, mejuf frouw Riet van der Schoot (25). Ze heeft zich op een strategisch voortreffelijk punt geïnstalleerd. Waarom? Zo en thousiast over de monarchie? Riet: 'Weet u, ik vind het mens zo sympathiek'. ditie was, stelde hij zich welwillend op tegenover de belijders van het rooms-katholieke geloof. Die houding werd hem in Den Haag niet ip dank afgenomen. Rooms-katholieken telden in die tijd nog nauwelijks mee. Bij de nazaten van Willem II is van voorliefde voor Tilburg nooit iets te bespeuren geweest. De Tilburgers ge loven eerder dat die nazaten hun stad meden, als gevolg van de activiteiten van Willem II waarover niet hardop gesproken werd. De Tilburgers, zo op pert een zegsman, zouden aan de hou ding van de latere Oranjes wel eens mede hun minderwaardigheidscom plex overgehouden kunnen hebben. Hart Van zo'n complex valt in Tilburg dat gisteren door de nakomeling van Wil lem II werd bezooht, overigens weinig te merken. De arme stad is uitge groeid tot een gemeente waarover in wervende vouwbladen als het 'hart van Brabant' wordt gesproken en die, met 155.000 inwoners, trots wordt ge afficheerd als 'de achtste stad van Ne derland'. Dat die stad door Oranje wordt geme den, kan ook niet meer worden volge houden, ook al zal koningin Juliana vermoedelijk niet overwegen haar pa leis in Soestdijk te verwisselen voor het bouwwerk dat haar voorvader zich had toegedacht. DEN HAAG In het rijk overzee, zoals Suriname en de Antillen nog steeds mogen worden aangeduid is gisteren ook feest gevierd. Op de Antillen was het gisteren, net als hier, een nationale feestdag. In Surinames hoofdstad, Paramaribo was het al vroeg dag doordat ieder ge wekt werd door saluutschoten van het historisch fort Zeelandia aan de brede' Suriname-rivier. Op paleis Soestdijk hebben delegaties uit Suriname cn van de Antillen ko ningin Juliana geschenken aangebo den ter gelegenheid van haar jubileu- m. Als persoonlijk geschenk van de An tillen kreeg de koningin onder andere een juwelendoos. waarvan het deksel vervaardigd is uit houtsoorten van de zes eilanden. Ook de Surinaamse delegatie kwam met een persoonlijk geschenk: een collier van zuiver Surinaams goud. Vervolg van pagina 1 gewestvorming van onderaf is veel kritiek gekomen v&auit de Tweede Kamer. De meerderheid van de Ka mer vreesde, dat de gewestvorming te lang op zich zou laten wachten, in dien de realisering daarvan aan de ge meenten werd overgelaten. Met zijn nieuwe wetsontwerp wil minister De Gaay Fortman aan deze bezwaren te gemoet komen. Hij meent overigens dat het niet noodzakelijk is, dat over al in Nederland gewesten ontstaan. Er zijn gebieden, zoals Friesland, waar aan gewestvorming geen enkele behoefte bestaat, zei hij gisteravond. De minister zoekt nog naar een proce dure om de Eerste, de Tweede Kamer ook voldoende zeggenschap te geven bij de instelling van gewesten door de Kroon. Normaal kunnen algemene maatregelen van bestuur zonder tus senkomst van de Kamer worden ge troffen. Minister Dc Gaay Fortman zal in zijn memorie van toelichting voorts nog speciale wettelijke regelin gen aankondigen voor de bestuurlijke structuur van de agglomeratie Eind hoven en Groot-Amsterdam en ver moedelijk ook voor Rijnmond. Deze wetsontwerpen zullen naar verwach ting nog dit jaar worden ingediend. (ADVERTENTIE) boekhouden, m.b.a. sociale wetgeving informatica moderne wiskunde marketing middenstandsopleiding algemene ontwikkeling Nederlands Engels (ook Cambridge en dag-en avondopl.Tolk/Vertaler) Frans - Duits - Spaans Italiaans - Russisch steno-typen vraagt prospektus bij Instituut

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5