Van Thiel: koningin heeft het waargemaakt Nederland genoot van een vrije, zonnige dag Van Hillo's film oogst veel lof Minister: invoeren van studentenstop moet ook jia '74 mogelijk blijven Gebeuren in RAI trok 2700 mensen Oranje zwemwedstrijd politici ROUW/KWARTET DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1973 BINNENLAND T9/K11 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Dankbaarheid is de hoofdtoon in deze dagen. Wij danken deze koningin en wy lanken God voor deze koningin'. Slotwoorden van mr. F. J. F. M. van Thiel die dinsdagavond als voor- litter van het nationaal comité Zilveren Regeringsjubileum koningin Juliana en haar gezin verwel- comt in de congreszaal van de Amsterdamse RAI. Ie zaal heeft zich daarvoor langzaam ;evuld met 'excellente' genodigden: amerleden, ministers, kerkelijke lei- ers, wethouders van Amsterdam, de- egaties uit de elf provincies. Verko- iers van oranje strikken hebben voor Ie ingang yan het gebouw op het aatste moment nog zaken gedaan. Mi- itair vertoon ontbreekt, op de gala- indformen van enkele hoofdofficieren a. Op het podium houdt de Konink- jke Marinierskapel de wachtenden oet met wijsjes als 'Een karretje op zandweg reed'. warte hofwagens hebben op dat mo- ïent buiten de koninklijke familie angevoerd met soms snelheden boven 140 km. Onder gejuich en applaus de jubilerende vorstin verwelkomd oor het feestcomité en de burge- ïeester van Amsterdam. .Is het gezelschap de zaal betreedt, ilinkt een ingetogen applaus. De freu- - e Wttewaall van Stoetwegen roept in e vallende stilte: 'Lang leve de Ko- idngin'. Gejuich en nu een donderend pplaus in de zaal. >ud-kamervoorzitter Van Thiel ge- raagt in zijn toespraak over de zware aak die de jonge koningin bij haar roonsbestijging in 1948 voor zich zag, en taak zo zwaar, dat ze zich afvroeg f ze het wel waar zou maken. De tij en zijn er sindsdien niet gemakkelij- :er op geworden maar 'Majesteit, u ebt het waargemaakt' aldus Van hiel. 'U hebt uw leven ten dienst ge teld aan land en volk. Dit land is ankbaar dat het een koningin Julia- ia heeft'. Dan doven de lichten voor Ie film van Jan van Hillo, )aarin meteen een Koningin die de eestelijkheden, haar jubileum zelf re- ativeert: zo'n jubileum, het hoort er- iij maar ze heeft er wel een beetje egen opgezien, je bent nu eenmaal lachtoffer, een feestvarken. Jan van lillo: 'Maar het is natuurlijk wel een lijlpaal'. Poekomst pe koningin ironisch vragend: 'Een nijlpaal?' Gelach in de zaal. Ze laat paar interviewer weten dat een terug- Iplik in het vérleden natuurlijk z'n waarde heeft, 'maar zelf praat ik lie ver over de toekomst. In de tijd voor -de oorlog was alles veel eenvoudiger, is nu allemaal veel gecompliceer der, maar als je goed nadenkt is er pooit een goeie ouwe tijd geweest', egt koningin Juliana. Het prinselijk geknoei met verf wekt ie vertedering van de vijftienhonderd fenodigden. Het bezoek van de Chine- }e ambassadeur aan Huis ten Bosch trijgt als filmimpressie hoorbare bij- Bij aankomst in het RAI-congrescentrum kreeg de Koningin bloemen aangeboden van mr. Van Thiel. val. Applaus klinkt dn de zaal als aan het eind van de film prinses Beatrix en prins Claus de jubilerende konin gin 'nog erg veel jaren in deze func tie' toewensen. In de pauze werden de makers van de film voorgesteld aan de koningin. In de ruime hallen van de RAI nippen de genodigden aan hun gratis con sumptie. De documentaire wordt als 'erg aardig' getypeerd maar de echte pret moet nog komen. Langs een ge weldige kroon van suiker, gemaakt door de chef-bakker van de RAI, schuifelt het gezelschap naar de Zuid hal waar 'Een van de Acht' staat te gebeuren. Een woordvoerder van het feestcomité laat op een geïmproviseerde perscon ferentie weten dat er op de eerste dag van de geldinzamelingsactie voor het kind (het jubileumgeschenk) 'goed is gegeven'. Dat geldt voor alle provin cies. De organisatie is echter niet vol maakt geweest. In de kleine plaatsen waren er teveel' collectanten, in enke le grote plaatsen te weinig. Het volk was dit weekend nog niet in jubi leumstemming. Van de televisie werd zo weinig gebruik gemaakt 'omdat we ook de actie van het Koningin Wilhel- mina Fonds niet wilden dwars zitten'. Onder deze omstandigheden is men toch tevreden met de opbrengst van de bliksemactie (die later op de avond meer dan 5 miljoen blijkt te zijn). Veel geld wordt nog verwacht uit onder andere de giro-actie. Het zal zeker wel zeven miljoen worden. Franse tv In de Zuidhal zijn televisiebaas Carel Enkelaar (NOS) en ambtenaren van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) druk in de weer. Carel spreekt de let terlijk tot de nok gevulde (2700 man) zaal toe, de RVD heeft het druk met te opdringerige fotografen en camera mensen van o.a. de Franse televisie. Mies Bouwman verwelkomt de konink lijke gasten. Driehonderdtwintig oranje ballonnen hangen wachtend te gen het plafond. De koningin laat zich naar het podium halen en tussen de kinderen van het koor 'De Dam rakkertjes' moet ze proberen één van de dalende ballonnen te vangen. Dat lukt maar half en in de verwarring knappen twee ballpnnen. Het eerst opgeraapte briefje wijst Tilburg aan als de stad waar de koningin haar ju bileum zal meevieren, het briefje uit de andere balion wordt niet meer ge vonden. In de kamer van de Rijksvoorlich tingsdienst is het nu groot alarm. Er wordt met de burgemeester van Til burg gebeld over het programma. De opperstalmeester Bischoff van Heems kerk is aanwezig, de commandant van de mobiele brigade van de Rijkspoli tie is er, een veiligheidsman van Soestdijk. De koningin zal per auto naar Tilburg gaan. wordt beslist. Ze moet er om elf uur aankomen. Dat zal een korte nachtrust voor de vorstin betekenen, want ook na mid dernacht gaat 'Een van de Acht' rus tig door. Een RVD-functionaris ont kent dat de koningin uitdrukkelijk haar voorkeur voor dit programma zou hebben uitgesproken, het comité heeft haar het plan voorgelegd en zij heeft het 'goed gevonden'. Seth Gaaikema steelt de show met z'n drie militaire bands en z'n opmerkin gen naar minister Vredeling. Nog mooier wordt het als een van de kan didaten mevrouw Nauta uit Sneek, haar sprookje over de bood schappenmand van koningin Juliana vertelt. De uiteindelijke winnaar blijkt de 34-jarige Andy Breeveld. leerling van de Amsterdamse Theater school. Hij mag in hetzelfde hotel als de koninklijke familie in het Oosten rijkse Lech een wintersportvakantie doorbrengen. Het commentaar van Mies na de uitzending: 'Het ging alle maal énig'. Maar dat heeft iedereen dan al via de tv gezien en gehoord. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De Groningse we thouder Henk Niemeljer heeft giste ren In het Helperbad in Groningen zijn zwemmende politici naar een feil loze overwinning gevoerd. Door een forse sprint wist Niemeljer zelf zijn zwemploeg van het randje van een ederlaag af te houden Mogelijk heeft de communistische wethouder deze keer de volmaakt oranje kleur van zijn zwembroek willen hoog houden. Die kleur bracht in ieder geval wat evenwicht in zijn overwegend linkse ploeg. Op de foto, links boven het christelij ke raadslid \V. Bakker, naast achte reenvolgens het PvdA-raadslid H. Smits, de PvdA-wethouder drs. J. Wallage en het CPN-raadslid J. Sle mons. Onder links, PvdA-fractieleider P. H^veman, naast de oranje commu nist en met de beker die burgemees ter H. G. Buiter had uitgereikt. Zij hadden gezwommen tegen ploegen uit Haren en Eelde en nog een ande re ploeg Groningse politici. De jubi leumviering bracht verder een groot aantal festiviteiten in stad en provin cie Groningen, waarvan een van de hoogtepunten wel was een jubileum parade van acht kilometer lang met bedrijfswagens sportgroepen bands en orkesten. Beest verliep zonder incidenten Van onze verslaggevers AMSTERDAM De nationale feestdag van gisteren is zo blijkt on6 uit de berichten uit alle hoe ken van het land bijna overal gevierd als een extra koninginnedag met veel traditioneel vertier opgewekt en druk. Aan dat laatste werkte natuurlijk in het bijzonder het mooie na-zomerweer mee. Voor zover gisteravond kon worden nagegaan is alles zonder incidenten verlopen. De enige wanklank —he laas! bereikte ons uit het aan de Lek gelegen Ameide, waar overij verige tolgaarders ook op deze dag van alle bezoekers van het stadje tol geld vroegen. Deze week is Ameide lichtstad en daarom wordt elke avond van de be zoekers van het stadje bij de imitatie stadspoorten een toegangsprijs van twee gulden geheven ter dekking van de kosten. Gisteren werd ook van het doorgaande verkeer aan de Lekdijk een dergelijke bijdrage gevraagd tot grote schrik van de burgemeester op wiens autoriteit de tolgaarders zich beriepen. 'Ten onrechte', verontschuldigde zich de burgemeester. 'Men is in de ijver te ver gegaan. Het was slechts de be doeling een vrijwillige bijdrage te vragen, want het is onjuist op deze manier de toegang of doorgang tot de gemeente aan de buitenstaanders te ontzeggen'. Binnen de stad Amsterdam was het gisteren met name druk op en om de Dam, waar van af twaalf uur 's mid dags een non-stopshow en een muziek programma werd opgevoerd door alles wat naam en faam meent te kunnen ontlenen aan het optreden voor radio of televisie. De politie had de wijze voorzorg ge nomen door vroeg in de middag reeds Dam, Damrak en Rokin voor het ver keer af te sluiten. Zelfs de tram mocht er niet meer door. De handel - vooral die in hartige hap jes en de kunstnijverheid van de in ternationale jeugd - maakte gisteren een ongèkende bloei door. In de meest Amsterdamse van alle Amsterdamse kerken, de Westerkerk sprak in de morgenuren oud-wethou der en oud-journalist dr. P. J. Koets een herdenkingsrede uit. Hij toonde respect voor de menselijkheid van de koningin, die in de stroomversnelling van deze tijd dezelfde is gebleven en door haar menselijkheid een toegang tot het hart van de meesten van haar Den Uyl voor radio: Koningschap won tan innerlijke te teken is' HLVERSUM Door de wijze van ptreden van koningin Juliana heeft et koningschap aan uiterlijk vertoon erloren, maar aan innerlijke beteke- is gewonnen. Meer dan eens heeft de loningin er blijk van gegeven het di- ecte contact met de bevolking van teer belang te achten dan de handha- ing van strenge en verouderde ge- ragsregels. Het is voor een belang- ijk deel hieraan te danken dat het oningschap ook nu nog in onze Ne derlandse samenleving kan functione ren. Dit zei minister-president Den Uyl gistermorgen in een radiotoespraak ter gelegenheid van het regeringsjubi leum van koningin Juliana. De minister-president zei verder dat er alle reden is om behalve een geluk wens ook erkentelijkheid en waarde ring uit te spreken voor de wijze waarop de koningin haar taak heeft vervuld: 'Actief betrokken bij het maatschappelijk gebeuren met een open oog. ook voor de tekorten en ge breken van onze samenleving'. Wij er varen haar niet alleen als staatshoofd, maar als een vrouw, die door haar menselijkheid één der onzen gewor den ter gelegenheid van haar jubileum, de hele koninklijke familie in zijn ge- lukwens betrok. Filmmaker signeerde gisteren boek raoa onze onclerwijsredactie HAAG Minister van Kemenade en staatssecretaris Klein an Onderwijs en Wetenschappen willen de machtigingswet die het uogelijk maakt studentenstops in te voeren verlengen. De huidige ret (die vorig jaar door minister De Brauw werd ingediend) loopt olgend jaar af; Van Kemenade en Klein willen een verlenging van alrie jaar, zodat de wet tot 1977 van kracht zou kunnen blijven. Vt voorontwerp vaft wet dat deze juridisch niet erg sterk staan. In het erlenging mogelijk moet maken, alf augustus aan de universiteiten en ogescholen toegestuurd. Het is de jedoeling dat de Academische Raad zich eind september over uit weekt. )e reden voor deze verlenging ligt in et feit, dat de grote aantallen stu- lenten nu nog niet kunnen worden ipgevangen aan de universiteiten. Als ver een paar jaar zaken als herstruc- urerLng, planning en de verhouding assen wetenschappelijk en hoger be- oepsonderwijs van de grond komen, al het probleem van te grote aantal- studenten waarschijnlijk niet of Nauwelijks meer spelen, verwachten de 1 lewindslieden. De huidige wet maakt Heen studentenstops voor eerstejaars Hogelijk. In het voorontwerp wordt 'leze mogelijkheid uitgebreid: ook het antal tweede- en ouderejaars zou dan leperkt kunnen worden. Dit om te foorkomen dat ouderejaarsstudenten lie van de ene naar de andere univer siteit verhuizen, opstoppingen veroor- taken. )e studierichtingen die wel met grote tantallen studenten te maken hebben, naar waarvoor geen studentenstop no- lig is. maken nu gebruik van landelij- plaatsingscommissies die overigens voorontwerp worden deze plaatsings commissies ook wettelijk ingevoerd. Selectie Bij het voorontwerp is een rapport gevoegd van de ambtelijke werkgroep Selectie die onder voorzitterschap staat van de Amsterdamse psycholoog prof. dr. S. Wiegersma. Daarin wordt voorgesteld om studenten die voor een numerus fixus-studierichting be langstelling te hebben anders te selec teren dan tot nu toe: nu is het zo, dat studenten dde gemiddeld een 7Yi op hun eiiidexamen gehaald hebben, di rect geplaatst worden; de overgeble ven plaatsen worden via loting ver deeld. De commissie-Wiegersma wil dit cijfer verlagen tot 7, maar dan al leen de cijfers van het schriftelijk eindexamen mee laten tellen. Daarnaast vindt de werkgroep het ge wenst dat onderzocht wordt op het niet beter is het hele systeem te ver anderen: een gedeelte van de beschik bare plaatsen is voor studenten met goede eindexamencijfers, en een an der (van te voren vastgesteld) deel wordt verloot. Daarmee wordt voorko men. dat er in sommige gevallen wei nig lootmogelijkheden zijn. door Riet Diemer DEN HAAG 'De Koningin was ontzettend enthousiast. Dinsdagavond zag ze voor de eerste maal de film in zijn geheel en in kleur. Wel is ze een paar maal hij de montage geweest. Die cabaret-inter vallen? Daar heeft ze erg om gelachen. Terwijl ik zelf wel eens dacht: kan dat nu wel, werden die be zwaren door haar weggewuifd.' Behalve de waardering van de konink- lijke familie heeft Jan van Hillo al heel wat positieve reacties van andere j zijde voor zijn film 'Juliana, koningin Eraj$HHG£Bf'Sli'1 der Nederlanden'. Vanochtend toen hij van Hilversum naar Den Haag reed, staken automobilisten bij stop- Effijy'"-f' -il|:|] 1 lichten de duim omhoog, anderen ap- r jISBmShESM plaudisseerden. ^7 f "üfl Gestoken in rood-wit-blauw overhemd E| ■fgSaBBa ('erg passend' zegt een voorbijgang- 1 ster) en gezeten in een marktkraam- F pje van boekhandel Plantijn op het "sf ipR-tolmP' Lange Voorhout in een feestend Den ^HBw^SjSirj Haag.' krijgt hij nog heel wat 1 oft ui- Z--;V' r' V*1' w A tingen over zijn hoofd. Reden van jfl zijn aanwezigheid op die plaats is het JSÊk signeren van -.het boek over de tot- JM standkoming van de film. Hij vindt fl!» JiïBk die reacties een bijzondere ervaring, want als filmmaker hoor je nooit zo- werk. 'Hardstikke gefeliciteerd' roept ie- fli mand hem toe. 'Mag ik u m'n compli- I-I.:;;'::V ment maken over de film. Hare Ma- jesteit is daarin heel mooi naar voren 1irlinl gebracht', zegt een ander wat geculti- f 1j.' veerder. Van Hillo: 'Dat verdient ze i W ook'. Een derde bezoeker wil voorin het boek een eigen typering van Van i; Hillo. 'Onze koningin, een vrouw om jiijiiiiiilÉïjijilPjW liet te hebben' komt er te staan. Daartussen komen de andere opdrach- ipi|l Ifi I ten zoals: voor tante Cora, voor Min- ke. voer mijn vrouw Annie enz. Foto- <^S|jF v .- /«H toestellen van amateurs worden op fjllj»jijfiR^ een transpirerende Van Hillo gericht, lljÉapjÉi^^ want het is snikheet in de tent. Storm En tussen deze drukte, het loopt storm,- worden aan paar pauzes gevon den voor dit interview. Zeer beslist antwoordt Van Hillo met 'nee' op de vraag of de koningin di rect toestemde in een film over haar persoon. 'We zijn verleden jaar augus tus begonnen en hebben toen vier maanden om haar heen gedraaid. De eerste opnamen werden gemaakt tij dens het staatsbezoek in Joegoslavië. Waar net mij om ging Was een inter- Jan van Hilo overhandigt de koningin het boek ter herinnering aan zijn documentaire. view. Daar zag de koningin ontzettend tegenop, want ze had dat nog nooit gedaan. Maar we kwamen steeds een stapje verder. En tenslotte zei ze: 'We moeten eens praten'. Ik heb toen vra gen opgesteld en die vond ze nogal pittig. Waarop ik heb gezegd: het is niet uw allure Libelle-achtige vragen te beantwoorden'. 'Een aantal vragen heeft ze niet wil len beantwoorden. Als programmama ker ben je geneigd binnen fat soensgrenzen het onderste uit de kan te halen. Je hebt een groot ver trouwen nodig en dat heb ik ook in alle opzichten gekregen. Maar in de eerste plaats moet je dat waar maken. In de tweede plaats moet ze al ver trouwen in je hebben door vorige programma's. Zij zag onder meer alle afleveringen van 'Wij stinken erin'. De koningin houdt zich zeer bezig met milieuproblemen. Verder zag ze 'Bomans in triplo', terwijl ik zes jaar geleden een interview heb gehad met prins Bernhard'. 'De koningin zit met het probleem dat ze niet de vrijheid heeft alles te zeggen wat ze denkt. Ze moet reke ning houden met problemen die ze heeft als koningin. Dat gaf steeds de moeilijke situaties, dat ze niet con creet op elke vraag in kon gaan'. Van Hillo geeft toe. dat hij liever had gezien, dat de koningin uitgebreider antwoord had gegeven, op sommige vragen. 'Maar je moet begrip hebben voor haar situatie. Trouwens ik vind wat dinsdagavond is gebeurd een unieke zaak. Ook na de pauze met Mies. Ik ken geen enkel ander land waar zoiets gebeurt als gisteren bij ons, zo'n persoonlijk contact..Dat is uniek, een koningin die ballonnen staat te pakken. Overigens is het be kend, dat de koningin dol op spelle tjes is'. Dat het Nederlandse volk door deze film de koningin beter heeft leren kennen gelooft Van Hillo zeker. 'De opzet was een andere koningin te to nen dan die van linten doorknipper, staatsbezoeken enz.' 'Niet volledig le ren kennen', voegt hij eraan toe. 'De deur staat op een kier, hij is nog niet open. Maar ik geloof, dat je een ko ningin niet volledig mag leren ken nen. Juist omdat dit soort mensen recht op privacy heeft. Vind je ook niet, dat je bepaalde grenzen moet trekken'. Over medewerking van de koninklijke familie heeft Van Hillo helemaal geen klagen. 'De koningin zat zelf alleen met het probeem van tijd'. Een voor beeld van die medewerking deed zich voor bij het filmen in Lech, waar de koningin van de helling afkomt een symbool van vitaliteit dat wordt doorgetrokken naar de vraag aan het eind van de film over 'het met pensi oen gaan'. 'In Oostenrijk ging dat fil men tot tweemaal toe fout en steeds was de koningin bereid de skitocht te herhalen. Jaar Ruim een jaar heeft Van Hillo aan deze film gewerkt 'Ik heb mij zo lang gericht op dat ene produkt. De men sen hebben geen idee wat eraan vast zit: omgaan met mensen, vertrouwen winnen, contacten leggen, maar ik heb op mijn beurt ook geen idee wat eraan te pas komt om een huis te bouwen, ai heb ik er enorm respect voor. Ik heb nu een enorme kater na dit jaar, merkt hij spontaan op. Eigenlijk heb ik een extra kater omdat dit een hoogtepunt in je carrière is geweest zo mag je het toch wel noemen. Na zo'n programma is het moeilijk te vinden waarmee, maar vooral hoe je door moet gaan. Maar ik ben nog niet met vakantie geweest en ga eerst een beetje vissen in -Schotland'. volk heeft gevonden. Dr. Koets noem de onze huidige koningin reeds bij voorbaat 'een voorbeeldig voorbeeld' voor haar opvolgster. In deze dienst in de Westerkerk (dio o.a. werd bijgewoond door burgemees ter en mevrouw Samkalden) droeg de actrice Mary Dresselhuys een gedicht van Van Duinkerken voor en concer teerde o.a. het Amsterdams Philhar- mcnisch Orkest. Ervaren feestverders in Den Haag verzekeren dat zij lang in de geschie denis moeten teruggaan om zich een zo drukke dag voor de geest te halen als gisteren. Ga maar na - niet minder dan drie heugelijke zaken vielen gisteren sa men: de nationale feestdag, het bloe mencorso en de eerste dag van de grote jaarlijkse kermis op het met zo veel Oranjetradities vervulde Malie veld. Tussen haakjes: in Den Haag heet die kermis officieel 'Rekreade', maar dat mag niemand misleiden. Het is gewoon een kermis - zij het een he le drukke. Verder nog popconcerten en volksdan sen op het Lange Voorhout, kano-va- ren in de Hofvijver en mooi weer. Is het wonder dat er uit Den Haag al leen maar klachten kwamen over het ontwrichte verkeer? Ook in Rotterdam werd de viering gistermorgen geopend met een officië le bijeenkomst met de burgemeester als feestredenaar. In de Laurenskerk rekende burgemeester Thomassen zijn gehoor voor dat koningin Juliana tus sen 1933 en 1973 niet minder dan 78 maal een bezoek aan Rotterdam ge bracht had - een cijfer dat de bijzon dere relatie tussen deze havenstad en het koningshuis onderstreepte. Burgemeester Thomassen stipte ook de hier en daar op gang komende dis cussie over koninkrijk en republiek aan. Voor burgemeester Thomassen is er echter géén reden tot twijfel. 'Ik behoor tot de vele Nederlanders die niet verlangend uitzien naar deze dis cussie. De oplossing immers van de grote sociale, culturele en economi sche problemen van onze samenleving zal geen stap dichterbij komen door wijziging van de topstructuur", aldus de Rotterdamse burgemeester. Behalve het traditionele stedelijke vertier van een feestdag bood Rotter dam de stripliefhebbers gelegenheid om in een tentoonstelling op het Schouwburgplein kennis te nemen van de relaties tussen Rotterdam en Oranje, zoals die in de loop der jaren in de strip is vastgelegd. En vuur- werk op het Leuvehoofd besloot de viering daar. In Schiedam, zo was de bedoeling van het gemeentebestuur, zou het hele feest beperkt blijven tot een korte kerkdienst met een redevoering van burgemeester Roelfsema. Dat besluit? moest niet worden gezien als een ge brek aan enthousiasme, maar eerder als uiting van vrees voor een teveel. De stad Schiedam namelijk bereidt zich op het ogenblik druk voor op het 700-jarig bestaan van de stad welk feest volgend jaar moet losbarsten. Maar wat het gemeentebestuur in zijn wijsheid ook meende te moeten be slissen - de bevolking nam het niet_ Dankzij enkele particuliere organisa toren en de medewerking van niet minder dan elf muziekkorpsen kon het particulier initiatief toch nog een feest in elkaar zetten dat volgens be trouwbare berichten uit Schiedam klonk als een klok. Men kan zich al léén maar afvragen: waar moet dat volgend jaar heen, als er wel officiële medewrking wordt gegeven? In Utrecht opende burgemeester Van Tuyll in de Buurkerk een tentoonstel ling van allerlei aan Oranje herinne rende voorwerpen uit de weinig offi ciële, maar juist daardoor ongekende particuliere collecties van de Utrech ters. De tentoonstelling, die tot 16 september is te zien, trok erg veel be langstelling. Het was trouwens de he le dag erg druk en levendig in de Stichtse hoofdstad. Veel belangstelling was er ook in het Wilhelminapark van Utrecht voor het als echt en onvervalst aangeprezen ringrijden door Zeeuwse ruiters.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11