Proef om gebruikt glas opnieuw te verwerken tot mislukken gedoemd? Weg naar groepspraktijk erg moeilijk Onderwijs richten op solidariteit tussen de mensen Jongeren op Soestdijk piepten als ouderen Schakel gaat in Kamer geen vragen stellen over Pronks weigering P.P.R. niet te houwen voor vakman en gezin Een geschenk van de natuur,, ter ere van de jarige La Paz: de Coronita de la Fiësta, zeldzaam van vorm, rond en rank en natuurgedroogd,38 ct. Telefoon zonder cel op stations Opzichter gedood door elektriciteit Enschedese artsen voortaan 's nachts beter bereikbaar Huizense artsen kregen erg weinig medewerking Ook Spaanse politie zoekt naar geld van kruidendokter Grootste in Nederland Duitse scholen kunnen Nederlandse leraren plaatsen Prinses Margriet voor Rode Kruis naar Teheran Door auto gegrepen TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 RWNEMjAND K5 Zoals de ouden zongen zullen de jongen wel niet meer piepen, moet koningin Juliana gedacht hebben, toen zij ermee akkoord ging een ge sprek tussen en jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar bij te wonen. In het gesprek, gevoerd op paleis Soest dijk op een mooie morgen in juni van dit jaar, werden onder leiding van mr. P. J. Boukema, hoogleraar in het staatsrecht aan de Vrije Uni versiteit, allerhande staatkundige en maatschappelijke problemen aange sneden. Met die discussie, zo had het Nationaal comité zilveren rege ringsjubileum koningin Juliana be dacht, zou ook de jeugd bij de vie ring van het koninklijk jubileum worden betrokken, op 'zinvolle en eigentijdse wijze', om de voorzitter van het comité, mr. F. J. F. M. van Thiel, te citeren. Het citaat is te vinden in de inleiding tot het boek je dat het stenografisch verslag van het besprokene bevat en dat van daag zal verschijnen. In een speciale editie van de Staats courant, afgestemd op de jeugd tus sen 12 en 18 jaar, werden belang stellenden tot deelneming aan het gesprek opgeroepen. Van de velen die zich meldden werden er 23 uit verkoren, 'zodanig5, om de heer Van Thiel nogmaals te citeren, 'dat de verschillende onderwijstypen en re gio's in de groep zo goed mogelijk zouden zijn vertegenwoordigd'. Niet vergeten werd ook een afgevaardig de uit Suriname en een van de Ne derlandse Antillen in de groep op te nemen; onze rijksgenoten horen er ten slotte ook bij. Op het paleis werd gesproken over onder meer politieke acties, Radio Veronica, de wenselijkheid van een jongerenpartij, de voor- en nadelen van een gekozen minister-president, de vraag of er in Nederland te licht of te zwar gestraft wordt, dienst plicht, vrouwenemancipatie, drugs, inkomensverdeling en abortus. Als de koningin één ding duidelijk moet zijn geworden, is het wel dat al thans bij het onderhavige gezelschap van een 'eigen' geluid nauwelijks sprake was. In een gesprek tussen 23 mannen en vrouwen van 42 tot 48 jaar zouden waarschijnlijk dezelf de meningen te beluisteren zijn ge weest. Vroeg-oud Wat op paleis Soestdijk te berde werd gebracht, valt ook te lezen in de ingezonden-brieven-rubrieken van de dag- en weekbladen, en dan nog met name de conservatief getinte Een onderonsje op Soestdijk. bladen. Het ging er, met andere woorden, maar vroeg-oud aan toe, daar bij de koningin. Van wat jon gensachtigheid valt bitter weinig te bespeuren. Het gesprek over drugs, bijvoorbeeld, werd volstrekt in het abstracte getrokken, met uitspraken als: 'Er zijn jongeren, die vanwege hun omgeving de een of andere uit laatklep moeten hebben, zich moe ten afreageren. Daarvoor zijn ver schillende manieren. Sommigen zul len drugs gaan gebruiken'. Teke nend is dat de koningin, die tijdens het hele gesprek slechts geluisterd heeft, aan het slot min of meer ver twijfeld vraagt of de Jonge dames en heren dan niet zoiets als een ge neratieprobleem hebben. Maar nee hoor: 'De problemen worden soms gezocht, waar zij helemaal niet be staan', antwordt een 17-jarige stu dent aan een pedagogische academie. Dezelfden Blijkens het verslag waren het wel vaak dezelfde meisjes en vooral jon gens die aan het woord kwamen, wat vooral ten koste ging van de jongste jongens en meisjes en van degenen die een lagere opleiding volgden of werkten. Gespreksleider Boukema is dat kennelijk niet opge vallen. En als je vindt dat in de ge spreksgroep ook vertegenwoordigers van de rijksdelen moeten zitten, moet je die ook betrekken in het ge sprek als het toevallig niet over (de toekomst van) Suriname en de Nederlandse Antillen gaat. Als je dat niet doet, wek je de indruk dat Surinamers en Antillianen er ei genlijk toch niet bijhoren. L.K. Gesprek op Soestdijk. Jongeren over staat en maatschappij. Staatsuitgeverij, Den Haag. 60 blz. 12. Prof. Wielenga op Unesco-congres: Van onze onderwijsredactie NOORDWIJKERHOUT Leren mensen om te leven of leven ze om te leren? Of hangt leven zo sterk samen met leren, dat goed onder wijs alleen zin heeft als aan bepaalde economische levensvoorwaar den voldaan is? oKrtom: hoe moet het met het onderwijs gaan in de toekomst? Door aarzelende houding gemeenten ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De actie 'hergebruik verpakingsglas', waarmee de Verenigde Glasfabrieken (VG) in samenwerking met de glashandel Maltha ongeveer een jaar geleden is begonne dreigt in het slop te geraken. Dit komt volgens de directie van de VG door de aarzelende houding van een aantal gemeenten. de werking blijven handhaven, de proef 'hergebruik afvalglas' toch nog kan voortzetten. Er staat veel op stapel. Onze aktiecentra hebben schrijf- en stencilmachines nodig. Hebt u nog een ongebruikte op zolder staan? Bloemstraat 59, Amsterdam. Tel. 020-227342. We gaan echt niet failliet, maar voor de stroom van aktiviteiten hebben we extra steun nodig. Kosten van deze advertentie 300,wie betaalt er mee? Giro 1575600 t.n.v. penning meester P.P.R. te Amsterdam, met vermelding advertenties. ADVERTENTIE Hoewel glas op zich geen milieuver ontreinigende stof kan worden ge noemd en evenmin schaarste aan de samenstellende grondstoffen (zand en soda) is te verwachten, zou volgens ADVERTENTIE Om een Idee te geven: Houtrot herstellen. Kleren afdiohten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pljpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklamel Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemallle of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon diohten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDIOHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentdge, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkraoht aan èlk materiaal, droog of voohtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet nit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. de Verenigde Glasfabrieken het niet voltooien van de proef om afvalglas opnieuw te smelten tot verpakkings glas, uit milieu-oogpunt een terugslag zijn voor al diegenen, die zich ervoor hebben ingezet. In technisch opzicht is de proef in ieder geval een groot succes gebleken, aldus de directie van de VG. Stokt echter de aanvoer, dan kan men het verdere voortzetten van deze proef wel vergeten, want daar staat of valt het hele projekt mee. Voordat met de proef werd begonnen had de toenmalige minister Stuyt van volksgezondheid en milieuhygiëne 55 gemeenten van meer dan 35.000 inwo ners in een brief gevraagd aan dit project medewerking te verlenen. In eerste instantie hebben de meeste ge meenten gunstig op deze brief gerea geerd, maar nu blijkt bij een aantal gemeentebesturen aarzeling over blij vende medewerking aan deze inzame lingsactie te bestaan. Zo heeft onder meer de gemeente Amstelveen het af laten weten. Aarzeling 1/2 kg 1 kg 2 kg f4 ^5 8,75 ƒ15,60 5 kg ƒ30,50 Van een verslaggever UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen gaan in samenwer king met de PTT op een aantal kleinere stations proeven ne men met telefoons zonder cel. Ze komen voorlopig op de stati ons van Franeker, Arnhem- Sonsbeek, Workum, Bunde, Om men, Dalfsen en 't Harde. De NS willen de dienstverle ning uitbreiden (op een aantal kleinere stations is er nog geen openbare telefoon) zonder dat daarvoor de veel duurdere tele- foons-met-cel moeten worden gebruikt. Als het publiek de nieuwe telefoons uitsluitend (en dikwijls) gebruikt om te bellen (en niet om er zijn bal dadigheid op bot te vieren) zul len de NS overwegen het aantal stations met deze cel-loze tele foons uit te breiden. Het gevolg van deze aarzelende hou ding is, dat ook vele kruideniersbe- drijven, die al dan niet om commer ciële redenen op dit inzamelingspro ject hebben ingehaakt, nu hun steun willen beëindigen of beperken. Dit laatste is onder meer bij De Spar het geval. De glasactie groeide vele kruideniers boven het hoofd. Bij de Glasfabrieken heeft men gedu rende een aantal maanden gedraaid op een aanvoer van 2000 ton per maand. De laatste tijd echter is deze aanvoer gezakt naar 1000 ton per maand en met name over de daling van deze aanvoer maakt de VG-direc- tie zich zorgen. Thans beraadt men zich bij de Glasfabrieken, hoe men sa men met die gemeenten, die hun me- O VERVEEN De 39-jarige technisch opzichter van het provinciaal elektri citeitsbedrijf Noord-Holland, de heer G. Kraai jenoord uit Zamdvoort is tij dens werkzaamheden aan het laag spanningsnet op het terrein van de Haarlemse duinwaterleiding in Over- veen geëlectrocuiteerd. Van een verslaggever ENSCHEDE De Enschedese huis artsenvereniging heeft besloten de centrale bereikbaarheid van de artsen in de nachtelijke uren te verbeteren. Wie nu na twaalf uur in Enschede een arts belt krijgt van een antwoord apparaat te horen wélke arts die nacht dienst heeft en wét zijn tele foonnummer is. Tot nog toe waren de artsen ln En schede tussen twaalf uur 's nachts en acht uur 's morgens minder goed be reikbaar: het antwoordapparaat gaf slechts advies de 'dichtstbijzijnde arts' te bellen. De huisartsenvereniging nam dit be sluit na de ophefmakende gebeurtenis met een achtjarig ziek meisje die 's nachts door een huisarts werd door gestuurd. Het was niet de eerste maal dat verwijten aan het adres van de Enschedese huisartsen gemaakt wer den. De huisartsenvereniging vindt dat die grieven voor een deel terug te brengen zijn op het onvoldoende waarschuwingssysteem. De vereniging heeft ook maatregelen genomen die de naleving van de reglementen beter zullen waarborgen. Over dit soort vragen discussieerden gisteren zo'n 60 vertegenwoordigers uit de onderwijswereld op basis van het rapport-Faure. Dit rapport werd vorig jaar door de internationale commissie voor ontwikkeling van het onderwijs (een Unesco-commissie) uitgebracht met de bedoeling het denken over het onderwijs internationaal te stimule ren. Daarbij wil de Unesco graag dat er in de verschillende landen nage dacht wordt over de ontwikkeling van een onderwijsbeleid. Het rapport 'Hearing to be' (maar meestal naar de voorzitter van de commissie, Faure genoemd) geeft voor zulke discussies geen pasklare oplossingen, maar gaat er wel van uit dat onderwijs een blij vend verschijnsel is in het leven van een mens. Permanente educatie (of om deze afschuwelijke term te verta len: levenslang leren) zal noodzakelijk zijn en elk land zal erover na moeten denken hoe het voor iedere burger, ongeacht leeftijd, afkomst of capasitei- ten, onderwijs en vorming kan verzor gen. De discussies spitsten zich gisteren vooral toe op de vraag of en hoe meer gelijkheid voor ledereen bereikt kan worden in de maatschappij van morgen. Dat beter onderwijs daarvoor onmisbaar zal zijn, mag dan wel bijna een axioma zijn, maar klopt dat ook? Drie inleiders, de Amsterdamse on derwijskundige hoogleraar D. B. P. Kallen, de oud-VU-pedagoog prof. dr. G. Wielenga en de directeur van de Arnhemse schooladviesdienst dr. K. Doornbos, hadden elk hun twijfels. Prof. Kallen vond dat de commissi e- Faure een te belangrijke rol toekent aan kennis en inzicht. Zijns inziens was het nuttiger om uit te gaan van de kwaliteit van het bestaan. Als het bestaan niet aan bepaalde voorwaar den voldoet, zullen de aangeboden ge legenheden tot kennisverwerving on benut blijven of op onvruchtbare bo dem vallen. Een volgende vraag van Kallen betrof de bedoeling van al dat onderwijs. Gaat het erom de mensen 'omhoog* te halen, of om aanpassing van de mensen aan de bestaande maatschappij? Moet je je aandacht richten op ouderen, op mensen die vroeger geen kans hadden op onder wijs of op de massa's die helemaal niet zo veel zin hebben in leren? Het Faure-rapport ontkomt niet aan een paternalistische instelling, vond AR-fractie opgelucht Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het AR-kamerlid Schakel is niet van plan om minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) nog in de Twee de Kamer ter verantwoording te roepen voor diens weigering inlichtingen te verschaffen over de toestand in Angola en Mo zambique. Volgens eerdere berichten wilde het kamerlid hier over minister Pronk wel in de Kamer vragen stellen zodra hij (deze week) van zijn reis naar de Portugese gebieden in zuide lijk Afrika terug zou zijn. zaak verder te laten rusten, dat Is nu niet meer nodig. De onenigheid tussen het Kamer lid en de minister ontstond toen minister Pronk het verzoek van het kamerlid om informaties, met name over de bevrijde gebieden in de Portugese koloniën, weigerde in te willigen. De regering is het niet eens met de Portugese politiek in zuidelijk Afrika en vindt het daar om niet op haar weg liggen de ge vraagde informaties te verschaf fen', antwoordde de minister toen. Het kamerlid vond dat de minister hem door deze weigering dwars boomde om zijn controlerende taak als parlementariër goed te kunnen uitvoeren. Hij heeft dit voordat hij op reis ging schriftelijk aan de mi nister meegedeeld. De heer Schakel weersprak de juistheid van deze berichten echter 'Ik heb nooit gezegd dat ik in de kamer nog op deze affaire terug zou komen', zo zei hij ons gisteren. De AR-fractie heeft gisteren met opluchting van deze uitlating van de heer Schakel kennis genomen. Zoals bekend was de fractie het niet eens met het feit dat de heer Schakel op uitnodiging van de Por tugese regering in Angola en Mo zambique ging rondkijken. Ze vreesde dat de problemen die deze reis al in de fractie had gegeven nog eens zouden worden ver groot als de zaak in de Kamer aan de orde zou komen. Fractieleider Aantjes was, naar wij gisteren ver namen, van plan in de fractiever gadering van dinsdag een beroep te doen op de heer Schakel om de AMSTERDAM Op verzoek van de Nederlandse justitie stelt de Spaanse politie een onderzoek in bij een bank in Alicante, waar mogelijk een groot deel van de buit is ondergebracht die kruidendokter W. v. d. M. uit Caste ren maakte bij de beroving van het i grenswisselkantoor in Eindhoven op 10 november vorig jaar. Bij de overval werd 1,2 miljoen gul den buitgemaakt. In de bossen ver stopt werd ongeveer twee ton gevon den, ongeveer ruim negen ton is nog zoek. Tot nu toe heeft het onderzoek in Spanje nog geeq resultaat opgele verd. Van een verslaggever HUIZEN 'De deelnemers aan de nieuwe groepspraktijk in Huizen hebben een ge weldig uithoudingsvermogen aan de dag moeten leggen om bun plannen er uiteinde lijk door te krijgen.' Deze opmerking maakte prof. dr. H. J. Dokter, hoogleraar in de huisartsgeneeskunde in Rotterdam, gisteren toen hij deze groepspraktijk officieel opende. De Huizense groepspraktijk, waarin zeven van de acht huis artsen in deze plaats meerwer- ken is met 20.000 patiënten de grootste in het land. De art sen hebben volgens prof. Dok ter geen enkele daadwerkelij ke medewerking gekregen van de Landelijke Huisartsenvere niging, de ziekenfondsen en de centrale overheid. Het heeft langdurige onderhande lingen gevergd, voordat de ge meente iets ondernam. 'Bij de provinciale overheid onder vonden de huisartsen slechts tegenwerking', aldus prof. Dokter. 'Men hoort al sinds jaar en dag, zei hij, dat de huisarts de spil van de gezondheidszorg dient te zijn. Maar de maatre gelen om deze positie te be vestigen blijven uit en men vraagt zich af of er niet van een lippendienst aan het adres van de huisarts sprake is'. Voor een gezondheidszorg waarin de huisarts een centra le positie kan innemen is vol gens prof. Dokter een beleids ombuiging noodzakelijk waarbij de geldstroom in min dere mate naar de ziekenhuis- geneeskunde vloeit en meer naar de huisartsgeneeskunde en de geestelijke gezondheids zorg. Prof. Dokter somde verschil lende argumenten op die plei ten voor de totstandkoming van groepspraktijken: de mo gelijkheid van een onderlinge verdeling van bijkomende ta ken (financiën, administratie, personeel) en mede daar door verhoging van de effi ciency zowel als van het ple zier in het werk, het opheffen van de concurrentiepositie die tussen zelfstandige artsen wel bestaat, onderlinge 'toetsing5 en de mogelijkheid van een nauwe samenwerking met wijkverpleegsters, maatschap pelijke werksters, fysio-thera- peuten en vroedvrouwen. Dat door zo'n samenwerking een betere zorg kan worden ver leend is volgens prof. Dokter door de al bestaande groeps praktijken en gezondheidscen tra in ons land bewezen. Er hoeven minder patiënten in het ziekenhuis te worden op genomen en dat voorkomt veel leed en bespaart boven dien kosten. Uit de moeilijkheden die de artsen in Huizen hebben moe ten overwinnen concludeerde prof. Dokter, dat de centrale overheid een beleid zal moe ten vaststellen en dat de over heid via het door haar gesub sidieerde Nederlands Huisart sen Instituut veel meer reële hulp zou moeten bieden. Bo vendien vond hij dat de des kundigheid die de medewer kers aan groepspraktijken ver garen via het Huisartsen Insti tuut of via de universiteit aan anderen moet worden doorge geven. Voorzichtigheid Tenslotte maande de Rotter damse hoogleraar tot voorzich tigheid ten aanzien van 'ont wikkelingsmaatschappijen die al met plannen voor groep spraktijken en gezondheidscen tra klaar staan'. 'We moeten ons realiseren, zei hij, dat har de economische motieven hier de boventoon voeren. Vooral bij het totstandbrengen van nieuwe woonwijken zouden dergelijke maatschappijen een rol kunnen gaan spelen, maar het is de vraag of dat een ge wenste ontwikkeling is. Prof. Dokter meent dat de plaatse lijke overheid zelf een visie moet ontwikkelen ten aan zien van welzijn- en gezond heidsproblemen in nieuwe wijken, gebaseerd op overleg met mensen die er verstand van hebben. De voorbereiding van de groepspraktijk in Huizen die ook fungeert als centrale opvang van ongevallen heeft vier jaar geduurd. De voorbereidingskosten bedroe gen 80.000 gulden. Iedere arts heeft er zijn eigen spreekka mer, onderzoekkamer en wachtnis. Het team bestaat uit huisartsen, doktersassistenten en maatschappelijk werkers. Met de wijkverpleging is over leg gaande over nauwe samen werking. Kallen, pretendeert toch te veel te weten wat goed is voor iedereen. En dat kan in de praktijk nog wel eens tegenvallen. INDIVIDUALISERING Prof. Wielenga, die vooral over de structuur en de organisatie van het onderwijs sprak, verzette zich ook te gen de nadruk die het rapport-Faure legt op kennis. Niet het hoofd is het belangrijkste, maar het hart Meer dan ooit zal het onderwijs van de toe komst moeten gaan werken aan het bevorderen van solidariteit tussen de mensen. We moeten ons verzetten, te gen een onderwijsbestel dat ontstaan is uit en gericht op winstbejag en ei genbelang. De concrete aanbevelingen van prof. Wielenga gingen in de rich ting van individualisering van het on derwijs. Elk mens moet in het onder wijs begeleid worden en dat onder wijs moet aan ieders persoonlijke be hoeften aangepast worden. Een te lan ge leerplicht wees Wielenga af, omdat gedwongen leren een averechts effect heeft Ook het van bovenaf opleggen van nieuwe structuren vond hij uit den boze. Tenslotte dr. Doornbos. Hij bepleitte de oprichting van een educatief plan bureau en een coördinerend orgaan voor leerplanontwikkeling en onder wijsvernieuwing. De duscussie na deze inleidingen kon ook niet tot duidelijke uitspraken ko men. Zo was eigenlijk alleen al de beginvraag onoplosbaar: hoe kunnen we onderwijs dat alle ongelijkheid uitschakelt, dat niet de bevoorrechten nog meer bevoorrecht, en dat tegelij kertijd zoveel mogelijk individuali seert mogelijk maken? Is dat alles te rijmen met elkaar? Hoe kun je men sen activeren om meer te leren en ze geen extra beloning aanbieden als ze hogerop geraakt zijn dankzij dat Ie; ren? En zo kwam toch de vraag naar welke politieke visie je op de maat schappij hebt, op de voorgrond. Want dat is iets waaraan de commissie-Fau- re eigenlijk is voorbijgegaan, terwijl het bij alle gepraat over onderwijsver nieuwing altijd meespeelt, Van onze onderwijsredajcti» BUXTEHUDE Dat er op Duitse middelbare scholen ln de grensstreek verschillende Nederlandse leraren werken, is geen nieuws. Het leraren tekort (vooral voor de exacte vakken) in Duitsland sluit mooi aan op ons overschot aan academici. Sinds kort proberen ook scholen, verderweg ln Duitsland Nederlanders aan te trek ken. Zo is er in Buxtehude bij Ham burg een gymnasium dat leraren zoekt voor vakken al swis-, natuur,- scheikunde en voor muziek. De school probeert nu ook via wervin ln Neder land aan die leerkrachten te komen. Het tekort aan leraren in Duitsland zou door samenwerking met Neder land waaar een overschot is opgehe ven kunne owrden, aldus dit gymnasi um. Die Nederlanders moeten alleen een goede vooropleiding hebben, Duits spreken en bereid zijn in Duits land te wonen. Was het bij de scho len in de grensstreek nog mogelijk te pendelen, bij scholen in de buurt van Hamburg zal dat moeilijker zijn. Van een verslaggever DEN HAAG Prinses Margriet zal als lid van het dagelijks bestuur van het Nederlandse Rode Kruis de ko mende herfst in Teheran de vergade ringen van het internationale Rode Kruis bijwonen. Van 29 oktober tot 6 november verga, deren in Teheran de raad van gouver neurs van de liga, op 7 november ver gaderen de liga en het internationale comité van het Rode Kruis, en de in ternationale rode kruisconferentie, waaraan gedelegeerden van de liga, het internationale comité en regeringen deelnemen, wordt van 8 tot en met 15 november gehouden. Van de Nederlandse delegatie naar Teheran maken met prinses Margriet deel uit: voorzitter jhr. G. Kraijenhof, directeur-generaal A. van Emden, ju ridisch adviseur dr. F. Kalshoven en mej. L. Bezemer van het directiesecre tariaat Van een correspondent AALTEN De 25-jarige Gesina Gra ven uit Bredevoort in de gemeente Aalten (Gld) is in een ziekenhuis in Winterswijk overleden, nadat zij kort te voren in haar woonplaats was aan gereden door een personenauto, toen zij met de fiets aan haar hand de weg overstak. HASSELT —De 69-jarige heer J. van Nijen is toen hij per fiets de weg Hasselt-Zwartsluis wilde oversteken door een auto gegrepen en gedood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5