'De gemeente moet niet met ons blijven jojoën' 'Leiden goed voor honderd ombudsmannen' lAlpb enaar DANSLES? Ben Zonderop, de marktkoopman en zijn problemen 5e LEIDATO PRESTATIELOOP Groenoordhal Leiden 5 KM Toch medewerking voor verwarming van school Barbecue in Meerburg Twee diamanten paren Rijnland breidt uit naar de overkant Bronzen medaille voor J. van der Reyden N. Langezaal nam afscheid Nieuwe Leidse Courant Burgerlijke stand Auto en geld uit garage gestolen TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 STAD EN REGIO L3 door Willem Schrama LEIDEN 'Wij marktlieden waren er tienduizend jaar vóór Christus al. En als. de laatste winkelier verdwenen is, zijn wij er nóg. Dat is nu eenmaal zo. Dat zijn marktkooplui. Een winkelier zal nooit een marktkoopman worden. Hij kent het pijn lijden niet. Weg waaien en opnieuw beginnen. Voel je? Het zijn een paar woorden die kracht uitspatten. Ben Zonderop heeft er even behoefte aan. Hij is een beetje boos. Boos, omdat hij het gevoel heeft dat er met de Leidse marktjongens gejojood wordt. En wie hanteert dan wel dit ludieke speelgoed? De gemeente, meent Zon derop. Of liever: wethouder Kret, die als de weerlicht wil beginnen met zijn vijftienjarenplan dat voor ziet in een totale vernieuwing van walmuren, bestratingen en riolerin gen in de binnenstad. De nieuwe Rijn is binnenkort het eerste slacht offer. En daarmee een groot deel van de Leidse warenmarkt, waar ha ring, bloemkool en compöteschaal- tjes 's woensdag en zaterdags broe derlijk over de toonbank verdwij nen. Verdwijnen. Zonderop zit er maar mee. Als plaatselijk voorzitter van de Centrale Vereniging voor Ambu lante Handel rust op hem het pro bleem waar-nu-heen. Hij dacht er een oplossing voor gevonden te heb ben. De Kaasmarkt. Maar tijdens een vergadering van de Leidse kraamjongens Maandagavond in De Grote Burcht bleek nog lang niet iedereen onmiddellijk met hem mee te willen. Goede suggestie Dat viel eigenlijk een beetje legen hè? Zonderop: 'Nou ja, wat noem je te genvallen. Honderd mensen hebben honderd meningen. Die moet je tot elkaar brengen. Er moet op een ge geven moment een goede suggestie uitkomen. De Apothekersdijk, die genoemd werd, is het duidelijk niet. Daar kun je geen markt houden. Maar de Lange Mare bijvoorbeeld, is theoretisch wel mogelijk. Weet je. het is eigenlijk al een kwestie van jaren. Van de vorige plaats de marktenroute moes ten we weg door verkeersmaatrege len. Nu zegt men bij het gemeente bestuur al: zou je er ooit nog eens terug wille. Maar dat zal nog moei lijk worden. De Leidse markt is na melijk veel groter geworden dan een jaar of wat geleden. Op het ogenblik kan het in ieder geval beslist niet. Daarom hebben we wel eens gedacht aan de vele pleinen in Leiden. En we dachten: waarom de Kaasmarkt niet? Nou wil het geval, dat Kret ons destijds eens heeft voorgehou den, dat al die oude gebouwen daar aan de Rijn zouden worden gesloopt. Ze waren al eigendom van de ge meente. Nou, dachten wij, dat is prachtig. Dan hebben we volop de ruimte. Maar veertien dagen later liepen we' erlangs, en toen was er een man een nieuw pakhuis aan het bouwen. Hij .had een vergunning voor vijftien jaar, zei hij. Tja, waar blijf je dan?' Fataal Is zo'n marktverplaatsing nou zoiets ingrijpends? Zonderop: 'Een verplaatsing van 25 meter kan al fataal zijn. Vandaar die angst. De zaterdag is tenslotte het sluitstuk van je verdiensten. Die palingboer, die vroeger op de hoek van het Stadhuisplein stond, die werd destijds naar de overkant ver plaatst. Hoe heette die ook al weer..,. oh ja, Swiep noemden ze hem. Nou, die heeft zijn omzet nooit meer teruggekregen'. De vraag rijst natuurlijk wel, waar om het- gemeentebestuur, dat jullie gelast te vertrekken, zelf niet met een altepiatief op de proppen komt. Als ik goed geïnformeerd ben is het nog helemaal niet zeker dat men ak koord gaat met de Kaasmarkt. Zonderop: 'Ze hebben zelf geen en kele suggestie gedaan. We hebben een onderhoud gehad met de wet houders Kret en Lijten, de direc teur van de markt- en havendienst, Van Overmeire, en twee van ons. Toen hebben we voorgesteld om de werkzaamheden aan de Nieuwe Rijn in twee fasen uit te voeren. Eerst tussen Hoogstraat en Koornbeurs- brug, en later het gedeelte naar het Gangetje. En in elke fase het bewus te marktdeel voor een tijdje naar de overkant verplaatsen. Maar dat kon niet. Dat was te duur. Toen hebben we gezegd: dan maar de hele boel tijdelijk naar de overkant. Maar ook dat kon niet. Toen hebben we de Kaasmarkt gelanceerd. En ik had de indruk dat ze van binnen laaiend enthousiast waren'. Parkeerruimte Hoezo? Zonderop: 'Nou, schrijf dat maar niet hoor. Maar gewoon omdat ze zelf niets wisten. Het beroerde is wel de parkeerruimte, die raken we kwijt. Daar moet wat voor terugko men. Een tegenvaller is, dat ze tege lijkertijd aan de Ir. Driessenstraat een parkeergarage gaan bouwen.- Daarom mikken wij op de Lange- gracht. Daar is ruimte zat voor 2000 auto's. Een lang lint, dat gaat best. Kijk es, eigenlijk willen we hele maal niet weg, maar je mag blij zijn dat je een alternatief hebt dat haal baar is. Het geeft verkeerstechnisch geen problemen, voor de reinigings dienst is het ideaal en de karren- opslag is meer geconcentreerd'. Maar als de Hooglandse Kerkgracht blijft wat die is, dan kan de rest toch niet in z'n geheel op de Kaas markt? Zonderop: 'Ja hoor. Dat gaat best. We hebben het al uitgemeten'. Maar de markters op de Hoogstraat willen graag blijven. Zonderop: 'Iedereen wil blijven. Maar dan ga je drie marktjes creë ren. Nee, we moeten allemaal gaan. Met als eerste eis, dat als de zaak gerepareerd is, allemaal terug. Maar de mogelijkheid blijft natuurlijk be staan dat het uitstekend bevalt. Dat is nu toch ook zo. Ik had nooit ge dacht dat de situering van de huidi ge markt toch een aardig uitstapje zou zijn voor veel Leidenaars. Dat is toch zo? Zo lekker van de Breestraat naar de Haarlemmerstraat, langs al die kraampjes? moet u met uw wensen toch ook een vuist kunnen maken. Dan kunt u toch de oude marktenroute weer terugeisen? U bent met z'n allen toch 'het grootste warenhuis' zoals die meneer op de vergadering het maandag zo fijntjes uitdrukte? Ze wilden er zelfs voor staken. Zonderop: 'Als puntje bij paaltje komt, blijft er niemand over. Dat zijn marktkooplieden. Maar we kun nen heus nog wel eens terug. Als de hele zaak klaar is. Maar niet vóór die .tijd. Dan blijf je telkens met een stuk niemandsland in je markt zitten. Waar de zaak ligt opgebro ken. De Breestraat is straks aan de beurt, maar ook de Botermarkt'. Ik had de indruk dat de marktkoop lui straks liever bloksgewijs willen verhuizen dan loten voor een plaats je. Zonderop: 'Ja, dat kan in principe ook wel. Al is het bij ons wel zo, dat vis, bloemen en groente bij el kaar worden gpplaatst. Dat geeft wel eens felle concurrentie, maar ze gaan allemaal weer als vrienden naar huis'. Staangeld Pinnig Zonderop begeeft zich weer op ge vaarlijk terrein. Hij wordt weer een beetje pinnig: 'Ik blijf er bij dat de markt een grote trekpleister voor Leiden is. En dan moeten ze er maar eens wat voor doen. Wij zijn niet bang. Wij zijn niet afhankelijk van anderen. Alleen maar van een sterk gemeentebeleid. De markt is sterk, gezond. De markt is 'in'. Het is 't geld, wat de mens een beetje terugzoekt. Het als persoon blijven bestaan. Als je voor duizend gulden handel hebt, dan kan het vijftien honderd gulden opbrengen, maar voor dertienhonderd gulden gaat het ook weg. Dat is de markt". Maar als u dan zo sterk bent, dan Wat kost nou eigenlijk zo'n staan plaats? Zonderop: 'Nou, zeg maar dat je voor een kraam van vier meter breed zo'n vijftien gulden per dag kost. Alles bij elkaar'. Dat is een koopje. Tsjonge, ik dacht dat dat veel meer zou zijn. Zonderop (gehaast): 'Ja, maar stel nou eens dat je acht meter hebt? En dat vijf maal in de week? En je vervoer? En je personeel?' Vindt u het belangrijk, dat de markt in het centrum van de stad te vinden is? Zonderop: 'Ja, beslist. Die moet je altijd in het centrum houden. We hebben wel eens geprobeerd om in Zuid-West een wijkmarkt te begin nen, maar dat gaat hier niet, omdat Leiden nauwelijks groeit. De winke liers huilen trouwens als we komen. Maar ik weet zeker dat ze het jam mer zouden vinden als we weer zou den weggaan. Je trekt toch immers Ben Zonderop: 'De Kaasmarkt is niet heilig maar haalbaar'. mensen. Ze moeten zich alleen maar aanpassen aan onze prijzen, en op een gegeven moment ben je een eenheid. Alleen, wij kennen geen heilige huisjes. Die slopen we wel. Dure woorden zijn voor ons niks. Het resultaat is veel belangrijker. Destijds toen prinses Margriet nog in Leiden woonde, ik verkocht toen nog schoenen toen paste ze een paar schoenen bij me. Toen zei ik: 'Zitten ze lekker wijffie?' 'Ja hoor', lachte ze. Je ziet, de markt koopman is van nature een zakelijke vrijbuiter. En ik ben dat in hart en nieren'. Leids Huurders Comité en Plan Noord stelden memorandum samen voor komst van Marcel van Dam: Van onze stadsredactie LEIDEN Tijdens zijn bezoek maandag aan Ledden in verband met de gerezen problemen rond de huiirharmoiMsatie, zal staatssecretaris Van Dam van volkshuisvesting door het Leids Huurders Comité (LHC) en liet wijkcomité Plan Nioord een memorandum overhandigd krijgen, waarin deze hun ideeën en opvattingen formuleren over het boe en waarom van de strijd tegen de voorgenomen kuunerho- gingen per 1 oktober. De hoofdzaken uit dat memorandum laten wij hieronder volgen. 'Een persoonlijk woord, gericht tot Marcel van Dam: Dit memorandu is bedoeld als een uiteenzetting waarmee wij u hopen duidelijk te maken waar om in brede lagen van de Leide be volking tal van maatregelen die neer komen op huurverhoging, slecht wor den verdragen. Er zijn echter nog an dere redenen die dit memorandum zo noodzakelijk maken. In uw veelbe sproken brieven wijst u herhaaldelijk op de mogelijlheid dat de betrokken huurders middels de geëigende proce dures hun bezwaren kunnen uiten te gen een een opgelegde huurverhoging. Schuilt hierin geen misverstand? Wanneer men u goed genformeerd heeft, zou u kunnen weten dat talloze Leidenaars de weg naar de huuraevie- scommissie bewandeld hebben. Men is zelfs nog veel verder gegaan, zó ver dat de gemeenteraad en de woning- bouwbesturen er wel aan te pas moes ten komen Via rechtsgeldige besluiten van de gemeenteraad (o.a. op 13 maart Q972) en ledenvergaderingen der WBVS (Ons Belang, De Een dracht en Tuinstadswijk) heeft het recht, óns'recht, tenslotte gezegevierd. Gezegevierd? Het valt nog te bezien wanneer wij de inhoud van uw brie ven moeten geloven. Kennelijk moet daaruit worden opgemaakt dat Marcel van Dam plotseling andere rechtsnor men hanteert die nauwelijks met de onze overeenstemmen. Er zijn twee mogelijkheden. Of Marcel van Dam, (ADVERTENTIE) ooit held van de sociaal-zw kken, de laagstbetaalden, de ouden van dagen, heeft plotseling maling gekregen aan zijn vroegere bewonderaars, óf Marcel van Dam is het slachtoffer geworden van een misverstannd zoals Leidse geestverwanten van hem veronderstel len. Wanneer de laatste mogelijkheid op werkelijlheid blijkt te berusten, dan geloven wij dat dit memorandum tot de nodige verheldering zal bijdra gen. Afhankelijk Leiden is een stad waa rhonderd om budsmannen voor honderd jaar ge noeg werk hebben. Om ge beginnen is het ontbreken van een moderne in dustrie de oorzaak van een omvangrij ke werkloosheid (bijna 5 procent) en een zeer laag inkomenspeil. Met name in Leiden-Noord leeft 95 procent van de bevolking beneden de welstands- grens; gevreesd moet worden dat in andere buurten zoals het Mors- en Haagwegkwartier de situatie nauwe lijks gunstiger ligt. Het ontbreken an voldoende werkge,egeheid, het in ver houding met elders in Nederland lage levenspeil en vele stagnerende factoe- ren hebben onmiskenbare gevolgen gehad voor de plaatselijke huisves tingspolitiek. Men kan in 't algemeen stellen dat de Leidse bevolking sterk afhankelijk is (geweest) van de sociale woningbouw. Maar doordat in de laatste 10 jaar ook in deze categorie de bouwkosten en huurprijzen sterk gestegen zijn, is voor vele Leidenaars huisvesting in- nde nieuwbouwse tor een onmogelijke zaak geworden; de z.g. 'doorstroming' is een lachertje. Terwijl men niet zonder moeite de nieuw opgeleverde woningen in de Merenwijk kan verhu ren en er zelfs reeds van een omvan grijke leegstand sprake schijnt te zijn, wonen talloze ongelukkigen in slech te, muffe woninkjes, om nog maar niet te spreken over die vele honder den die inwonend zijn, die huizen in dure optrekjes of die soms hun slaap plaats zoeken in geparkeerde auto's. Dat is tevens de reden waarom wij ons in het algeeen tegen iedere huur verhoging verzetten, ook de nieuwe woningen mogen niet nog duurder worden. Zes procent huurverhoging voor een nieuwbouwwoning an 380 betekent nog eens 23 méér! Argumenten Het verzet tegen de huurverhogingen kan men cp verschillende manieren onderscheiden: 1. Voor een deel richt het verzet zich in de eerste plaats tegen de G. HUURHARMONISATIE. DIE VORIG JAAR VAN KRACHT WERD. Het is opmerkelijk hoe algemeen van aard dot protest is; ook in buurten met re latief goede woningen werd en wordt deze huurverhoging veel geweigerd. 2. Voor een ander deel tegen de jaar lijkse wet 6 procent huurverhoging, zowel in de voorpals na-oorlogse wo- ningwetbouw groeit het besef 'dat het nu maar eens afgelopen moet zijn'. 3. Deze protesten hadden als bijver schijnsel dat vele bewoners zich be wust werden van forme,e rechten die zij als lid van een WBV hebben. Le denvergaderingen worden drukker dan ooit tevoren bezocht. In WBV 'T UINSTADWYKS MERK TEN DE BEWONERS DAT HET ZIT TENDE BESTUUR FORSE RESER VES KWEEKTE D.M.V. REGELMA- HET NIET UITVOEREN VAN IN- DERHOUD BY DE OUDE COM PLEXEN. In 'Ons Belang' en 'De Eendracht' namen de bewoners zelf het bestuur over. Bijbde huurders van de Gemeentelijke zwoming Stoch- ting en de Stichting Werkmanswonin gen is men zich pijnlijk bewust van het feot dat goede inspaakmogelijkhe- den ontbreken. Zo ziet men dat een in wezen materiële strijd geen huurverhoging betalen langzamer hand uitmondt in een roep om demo- kratie en zelfbeheer (een aspect dat de ex-Nieuw Links-man M. van Dam niet ongewelvallig kan zijn). (ADVERTENTIE) Aanstaande zaterdag 8 sept. voor jong en oud START 11 UUR Inschrijving vanaf 9 uur start- 1 terrein. Telefoon 01710-31783. i Marcel van Dam: misverstand? Waarom weigert men de huurverho ging? Wat zijn de motieven? Deze zijn per bewoner soms zeer versch llend, toch kan men ze onderbrengen in de volgende 4 categorieën: 1. De toestand vaz de woning laat .veel te wensen over. Onderhoud wordt meestal slechts of hdlemaal niet uitgevoerd. Men acht het derhal ve onjuist om voor steeds minder woongenot steeds meer te betalen. 2. De toestand van de woning is over hetvalgemeen goed! Echter niet van wege de goede zorg van de eigenaar, maar slechts dankzij de inspanning die de bewoner zich heeft moesten ge troosten. Men vindt het onjuist om daarvoor nog eens extra te moeten be talen. 3 Het besef dat de huurprijs een steeds groter deel van het inkomen dreigt op te slokken. Naarmate men over een minimum-inkomen beschikt (de laagstbetaalde loontrekkers, AOW- ers, WAO-ers, werklozen enz.) doet zich dit argument soms zeer sterk voelen. 4. Voorzover men lid is van een wo ningbouwvereniging gaat men zich meer en meer de vraag stellen: wir beslissen nou eigdnlijk, zijn dat de le den of het bestuur of misschien de regering? Bij vele bewoners heeft dit er toe geleid dat men zich ook princi pieel ging opszellen. Conclusies Welke conclusies kunnen nu worden getrokken? Wij denken er zo over: 1. Uit verschillende publikaties in de pers en opdnbare uitspraken namens de Leidse raadsfractie van de PvdA zou men mogen opmaken dat de vrie- ven van Van Dam op een 'misver stand' berusten (de nieuwe bewinds lieden zijn voldoende genformeerdl zijn nog niet ingewerkt enz.). Het College van B. en W. daarentegen beweert bij monde van wethouder Han het tegenovergestelde: op 17 mei j.l. vond een gesorek plaats waarbij zowel Schaefer als Van Dam aanwezig waren. Bovendien heeft Schaefer en dat is algemeen bekend toen hij nog kamerlid was een bezoek ge bracht aan het Haagwegkwartier. Ofschoon wij in het algemeen nooit te veel waarde hechten aan beweringen van het gemeentebestuur, geloven wij toch dat hier de waarheid wordt ge sproken, m.a.w. wij hebbef sterk de indruk dat Schaefer en Van Dam wel degelijk geïnformeerd waren. In ieder geval moet over deze kwestie zo dachten wij op 3 september a.s. duidelijkheid komen. 2. Wanneer Van Dam werkelijk ermst wil maken met de tenuitboerlegging van de maatregelen per 1 oktober a.s. dan geeft hij daarmee tevens toe te kdnnen grote minachting te hebben voor de opvattingen van de Leidse be volking en de meerderheid van de ge meenteraad. Alle akties, de ellenlange diskussies in de gemeenteraad, het ge ploeter van de bewoners cm aandacht te krijgen, de uitspraken van leden vergaderingen van vreschillende wo ningbouwverenigingen, al het geschre vene in de pers, kortom Alles zou wanneer zijn brieven niet op een misverstand berusten voor niets zijn geweest (waarbij we buiten be schouwing laten of de bewoners al of - niet hun akties zullen voortzetten). 3. Van Dam tast hiermee niet alleen zijn persoonlijke integriteit aan maar ook de geloofwaardigheid van zijn po litieke geestverwanten in de PvdA. Wanneer immers de maatregelen tóch worden doorgezet betekent dit zowel dat de Leidse PvdA bij monde van haar raadslid Waal stond te jokken, toen deze stellig 'het misverstand' ter sprake bracht. Wanneer Waal inder daad onjuiste beweringen uitsprak zal dit bij de komende verkiezingen in 1974 zeer negatieve gevolgen hebben voor de Leidse PvdA. 4. Wanneer Van Dam zich erop be roept dat de wetten er zijn om te worden uitgevoerd, dan had hij zich daarbij de kabinetsformatie reken schap van moeten geven. Onaanvaardbaar De door Van Dam geëiste huurverho ging bedraagt zoals reeds is gezegd in geld 16,90 per maand. Nog onalngs heeft het LHC in een artikel betoogd (en voorgerekend!) dat dot in veel gevallen neerkomt op een loonsverlaging van 2 tot 4 proctaii. Twee procent voor de laagstbetaalde arbeiders en dat zijn er nogal wat in Leiden wn drie tot vier procent voor hen die een uitkering krachtens de AOW 'genieten'. Wij hopen thans duidelijk te hebben gemaakt waarom op dit moment iede re huurverhoging, Iaat staan deze, ab soluut onaanvaardbaar is voor de Leidse bevolking. Liever ware het ons, wanneer wij ongestoord als buurt- en wijkcomit 's zinvcl mee bouwden aan renovatieplannen, cat wij ons onbelemmerd bezighielden met wijkverbetering. Zou echter mo gen blijken dat de regering haar voor genomen plannen tóch doorzet en op die manier tóch kiest voor een ver scherping van tegenstellingen tussen bevolking en overheid, dan gaan wij door met de strijd. Laten wij echter met de Leidse geestvereqnten van Van Dam hopen op een misverstand!' WOUBRUGGE De raad van Wou- brugge hield zich opnieuw bezig met medewerking aan he bestuur van de rk school te Hoogmade inzake de ver warming van de school. Alle raadsle den waren teleurgesteld over de te kortkomingen in dit miljoenenpro- jekt. Enkelen vonden dat uitgezocht moet worden wie de schuldige is. Ten slotte ging de raad, zij het met tegen zin, akkoord met de gevraagde mede werking, met de stem van de heer Venhuizen tegen. Ook werd besloten een juridische adviseur aan te trek ken. In principe werd medewerking ver leend aan voorbereidingen tot nieuw bouw van de chr.-nationale school. Het culturele cemtrum in Hoogmade gaat 15 september open. LEIDEN Op 5 september houdt de Stichting Wijkcentrum Meerburg met de jeugdcommissie een feestelijke bar becue op het grasveld aan de wieric- kestraat, van 7 uur tot half 11. Het geheel wordt met fakkels verlicht. LEIDEN Burgemeester en me vrouw Vis gaan vanmorgen op bezoek bij twee echtparen die zestig jaar ge trouwd zijn. Het zijn de echtparen Vermeulen-Verschoor, Lage Morsweg 68, en Verlint-Labordus, Titus Brands- malaan 9. LEIDEN Op een vraag van het raadslid Waal hebben B. en W. geant woord dat het Hoogheemraadschap Rijnland, dat het voormalige postkan toor en belastingkantoor aan de Breestraat heeft aangekocht, van plan is het postkantoor te doen slopen. Op eigen terrein zal Rijnland een par keergelegenheid inrichten. B. en W. hebben er de aandacht van Rijnland op gevestigd, dat rekening moet wor den gehouden met een dagelijkse af sluiting van de Breestraat tussen Pa pengracht en Gangetje voor autover keer. LEIDEN De heer J. Lijten, we thouder van economische zaken, heeft gistermiddag in de dekenfabriek aan de Kanaalweg de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, uitgereikt aan de heer J. van der Reyden, die zijn veertigjarig jubi leum vierde. LEIDEN Met een receptie in de Turk heeft de heer N. Langezaal gis teravond officieel afscheid genomen als voorzitter van de afdeling Leiden van de Alg. Nederlandse Grafische Bond, welke functie hij moest neer leggen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Zijn overige vakbondsfuncties in Lei den, zoals bij de afdeling van het NW, blijft de heer Langezaal nog waarnemen. LEIDEN De Haagse rechtbank ver oordeelde een 28-jarige Leidse student ter zake van brandstichting en vernie ling tot zes weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De brandstichting gebeurde in het J. Michelshof, de vernielingen (ook diefstal) la de Universiteitsbibli otheek en de openbare leeszaal. De officier had een week gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de regering geëist. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN Geboren' Pauline d v P van Doorrre er» M C Klein. Sjoerd z v P J de Mooij en H Brandsma, Mark z v G Spijker en J F E M Ulttenhout, Niels Chr z v M van der Wolf en G J M Zuidhoek. Overleden: J Maaskant geb 23 mrt 1892 e v G C van Weerden. H Marchand geb 10 aug 1901 man, J Koldenhof geb 23 aug. 1973 Gehuwd: J J M de Geus en M Labordus. ZOETERWOUDE Uit een garage aan de Schenkelweg werd een zo goed als nieuwe Toyota gestolen. De daders namen ook de tassen mee waarin 120,- zat. Op weg naar zijn werk 's morgens zag een employé de lege tas sen in een plantsoen liggen- Boete voor onder verhuur van sportaccommodatie NIEUW-VENNEP Gebleken is dat ondanks een uitdrukkelijk verbod de sportvelden worden onderyerhuurd. De gemeente is nu van plan hier streng tegen op te treden, ondermeer door het opleggen van een boete voor iedere onderverhuur. Ook worden de bepalingen tenaanzien van het plaat sen van reclameborden ontdoken. Ook hiertegen wordt nu opgetreden. Aan de raad zal worden voorgesteld voor reclame een prijs per m2 in te voe ren. Wethouder W. Dorrepaal is overigens niet erg gelukkig met de door de ver- enigingen in Nieuw-Vennep zélf voor gestelde verdeling van de velden, te weten SMS, Nieuw-Vennep en KIOS naar de nieuwe velden aan de Ooster- dreef en DIOS op het bestaande com plex. In een gesprek met de betrokkenen zullen de voor- en nadelen aan de or de worden gesteld. (ADVERTENTIE) tStL EO M ÊDt BjSpW LEIDEN - Nu inschrijven BEGINNERS - GEVORDERDEN ECHTPAREN DANSINSTITUUT - STEENSCHUUR 15 TEL. 22582

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3