Kluchten vervangen 'Een van de Acht' De Weldoener Minder eerstejaars aan technische hogescholen door John Rowan Wilson Frelimo prijst onze regering TROUW/KWARTET VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1973 BENNENiLAiND/RAjDIO EN TV T4/KF Veel bekende VARA-programma's komen terug Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De VARA zal het succesvolle amusementspro gramma 'Eén van de acht' in het komende seizoen niet ver vangen door een soortgelijk programma. Het aantal kluch ten zal de zaterdagavonden voor een belangrijk deel vullen. Men heeft bekende 'toneelsuccessen' op het oog, die in aanwezigheid van publiek in het jaarbeurscongrescen trum in Utrecht worden opgenomen. Op 13 oktober wordt begonnen met 'De Tante van Charlie', geregisseerd door Luc Lutz. Verder worden onder meer gespeeld 'De Sabijnse Maagden roof' met Ton Lensink en 'Oscar' met Ko van Dijk. Geheel nieuw is een VARA-sportpro- gramma, dat in het programmapakket aan de verenigingsraad wordt voorge legd, is opgenomen. Wanneer deze omroep op donderdag uitzendt wordt dit programma gebracht. Aandacht wordt besteed aan achtergrond infor matie. Nieuw zijn ook vier documen taires over sexualiteit, die na 1 janua ri worden uitgezonden. Het bejaardenprogramma 'Dagje ou der' 'zal evenals het kinderprogramma 'Kijk naar je eige' niet terugkomen. Achter de schermen wordt echter ge dokterd aan een nieuw programma, dat beide verdwijnenende overlapt. 'Jong geleerd oud gedaan' gaat het heten', het wordt op zaterdagmiddag uitgezonden en is bestemd voor de he le familie. De kern wordt gevormd door een spel dat Jeanne van Munster gaat prestenteren. Op 1 januari 1974 wordt begonnen aan de uitzending van de dramaserie 'Merijntje Gijzen' naar regie van Kees van Iersel. De reeks bevat elf delen van steeds vijftig minuten. Eenmaal per maand op zondagavond wordt een aflevering van een nieuwe serie 'Waaldrecht' uitgezonden. Een nieuwe comedie-serie wordt 'twee onder een kap'. Jelle de Vries be werkte de radioserie 'lief zijn voor de buren' voor de televisie. Alle keren dat de VARA op vrijdag en zondag zendtijd heeft zullen afleveringen van 25 minuten te zien zijn. Een 'oude bekende', die na een jaar afwezigheid terugkeert is 'een zoen van de juffrouw. Programma's die op de VARA-TV-lijst blijven zijn: de quiz 'Twee voor twaalf 'met de muziek mee', de serie 'Wij en.'Koning Klant', waarbij het publiek meer wordt betrokken. 'Opzien', dat meer aandacht besteedt aan Nederlandse groepen en 'Achter het nieuws.' Ombudsman Met Hans Ouwerkerk heeft de VARA een nieuwe ombudsman aangetrokken voor het gelijknamige programma, nu Marcel van Dam de politiek in is ge gaan. De VARA heeft het nieuwe seizoen in drie perioden ingedeeld. Deze lopen van 1 oktober tot 31 december, van 1 januari tot 12 maart en van 13 maart tot 1 juni. Dat houdt ondermeer in, dat Koos Postema evenals verleden jaar, geruime tijd van het nieuwe sei zoen niet op het scherm te zien zal zijn. Nadat hij afgelopen zomer iedere week zijn programma 'Een groot uur U heeft gepresenteerd. In januari be gint hij weer met een 'Een Klein Uur U'. Het programma 'Negentien toen', wordt in het nieuwe pakket niet meer vermeld. De Onedin-Lijn Op filmgebied prijkt tot en met 25 december 'De Onedin-Lijn' aan de top. De herhalingen zijn 25 september afgelopen, waarna dinsdag 2 oktober met een nog onbekend gedeelte wordt begonnen. Zet de VARA eind decem ber een voorlopige stop achter de film in verband met 'Merijntje Gij zen', omstreeks half maart wordt de vaart van 'De Onedin Lijn' hervat. Oude bekenden op filmgebied die te- De belangrijkste eigen produktie in het VARA-pakket voor liet nieuwe seizoen is de dramaserie 'Merijntje Gijzen'. Op de foto in liet midden Jan Ligthart, die Merijntje speelt, link Koos Gorisseu, die Merijntjes vriend Arjaan is en rechts regisseur Kees van Iersel. De serie wordt m.i.v. 1974 uitgezonden. rugkeren zijn: 'Daar komen de schut ters', McCloud, McMillan en de Com missaris en niet te vergeten Coronati on Street. Radio Het belangrijkste nieuws op radioge- bied van de VARA is de actualiteiten show op woensdagmorgen van 7.20 tot 9.35 uur. 'Op prettige wijze' wil men nieuws tot de luisteraars brengen. Niet alleen onderdelen, die anders in 'Dingen van de dag' zouden worden opgenomen, maar ook die van vaak luchtiger aard krijgen een plaats. Het verzoekplatcnprogramma dat Teddy Scholten op de maandagmorgen presenteerde is vervallen. Het heeft plaats moeten maken voor het nieuwe programma op zaterdag 'De VARA fe liciteert; dat gepresenteerd wordt door Betty van der Laan en Hans Hamburger. De VARA heeft bij deze keuze voorkeur gegeven aan vaste krachten van de omroep. Eveneens nieuw is de rubriek 'Boeme rang' waarin kranten radio en tele visie kritisch worden benaderd op de zaterdag. De zaterdagavond wordt be sloten met 'Ach ja.de jaren vijftig', een voortzetting van de bekende 'De jaren vijftig in doorsnee.' Oud, bekend en blijvend in het VA- RA-radiopakket is het zondagmorgen- programma 'Weer of geen weer' van Bert Garthoff. 'Gat' door overgang hbs-atheneum DELFT/EINDHOVEN/ENSCHEDE Dit jaar meldden zich aan- zienlijk minder eerstejaars-studenten aan bij de technische hoge scholen in ons land dan vorig jaar. In Delft schreven zich tot nu toe 901 studenten in, tegen 1530 eerstejaars vorig jaar; Eindhoven kan rekenen op 501 eerstejaars (vorig jaar waren dat er 879) en En schede schreef tot nu toe 154 studenten in (vorig jaar 407). De belangrijkste reden voor deze te ruggang is het feit dat er dit jaar nog geen atheneum-eindexamen geweest is. De oude vijfjarige HBS-opleiding is vanwege de mammoetwet een zesja rige atheneum-opleiding geworden en pas volgend jaar komt de eerste lich ting van dit schooltype. Het gat dat door deze overgang ontstaat, heeft vooral voor de technische hogescholen gevolgen. Dalende interesse Een andere oorzaak van het kleine aantal eerstejaars zien de hogescholen in een teruglopende belangstelling voor de technische wetenschappen. Menswetenschappen (sociologie, an- dragogie, etc) liggen op het ogenblik beter in de markt. De grote belang stelling die de milieuproblematiek op het ogenblik in de publieke opinie heeft, heeft vooral voor de techniek die vaak de schuld krijgt van milieu problemen, gevolgen. Tenslotte zijn er dan nog de slechte toekomstverwachtingen voor academi ci (chemici bijvoorbeeld) die de toe- MARY PERKINS Raak interview Vrijwel elk interview van de bekende Amerikaan Dick Cavett is raak en be helst verrassingen. Het lijkt alsof hij er niets aan doet, maar daarin schuilt juist grote kundigheid. Op argeloze wijze is hij de 'aangever' van moge lijkheden waardoor de ondervraagde er toe komt zich zelf te etaleren zoals hij werkelijk is. Het donderdagavond door de VPRO uitgezonden gesprek met Jerry Lewis was daarvan een knap voorbeeld. Van achter de komiek kwam de ware mens naar voren. Ik moet bekennen dat ik van Lewis' grollen niet met de slappe lach uit m'n stoel val. Maar de echte Lewis heeft me verrast. Opmerkelijk serieus waar het zijn vak betreft, en zonder meer een interessante kerel in zijn bespiegelingen. Bepaald leerzaam was hetgeen Leivis weggaf als zijn visie op competente en onbekwame critici. Met groeiende teleurstelling heb ik gekeken naar het televisiespel van mr. Hans Keuls. De titel, wel passend op het verhaal over een spoorwegdiefstal, kreeg hoe langer hoe meer de beteke nis dat er voor de toneelschrijf- en speelkunst een sein op rood was ge zet. Want op deze manier zitten we niet op het goede spoor. De dialoog was maar al te vaak onnozel en de verwikkelingen waren soms caricatu- ren van een drama. Daarbij kwam dat het magere geval ook nog dito werd gespeeld. Een element van spanning heb ik niet kunnen ontdekken. Voor zijn Berichten uit de samenle ving ging Rob Klaasman achter het pas uit Mozambique teruggekeerde ka merlid Schakel aan. Zijn aanpak was verrassend anders dan menigeen zal hebben verwacht. In plaats van vin nige vragen en mogelijk stekelige antwoorden ontwikkelde zich een haast charmante registratie van een bezoek aan een vriendelijke burge meester in de gemoedelijke sfeer van het platteland. Een door Gerard Pa- ques fijntjes vastgelegde ontmoeting, toch wel onthullend. De EO heeft met een anderhalf uur durend werkstuk de nagedachtenis van koningin Wilhelmina geëerd. Een_ do cumentaire waarvoor Eelco en Mieke Zwart uiteraard konden putten uit een rijkdom aan journaalbeelden en ander authentiek materiaal. Het deel dat ik ervan heb gezien was een weliswaar overbekend, maar ook door de presen tatie zeker boeiend tijdsbeeld. TON HYDRA 81 Hij had hiernaar geleefd en hij had ervoor moeten boeten. Adams merkte dat hij niet het meest leed van de ziekte, maar van de afbreuk die aan een van zijn meest geliefde beginselen werd gedaan. Het personeel dat in de loop der jaren zijn angst voor de me laatsen was kwijtgeraakt, zou nooit meer datzelfde vertrouwen hebben. Het verwonderde Adams niet dat Bar rington er weinig voor had gevoeld over de catastrofe te spreken die over hem gekomen was. Maar nu schikte hij zich waardig in zijn lot. 'De grote vraag is: wat doen we nu?' zei hij. 'Ik wil die laesie wel eens zien, als u het niet erg vindt'. Barrington deed zijn jasje en zijn hemd uit. Adams streek met zijn hand langs de binnenkant van zijn bo venarm. Onderhuids voelde hij een duidelijke knobbel vijf centimete. bo ven het ellebooggewricht. 'Daar is niet veel twijfel aan', zei hij. 'Nog er gens anders iets?' 'Nee'. 'Ik zal voor de zekerheid maar even kijken'. Adams onderzocht hem nauw gezet. Er waren geen knobbels of an dere aanwijzingen voor de ziekte. 'Ik neem aan dat u de maximale dosis Dapsone gebruikt? 'Ja'. 'Die zou ik verlagen, als ik u was.' Nu hij de arts was en Barrington de patiënt, nam hij onbewust de leiding over. Barrington leek dat opgelucht te aanvaarden. 'Natuurlijk wilde ik het met allo ge weld tegenhouden', zei Barrington tot zijn verweer. 'Dus ik dacht ik geef het maar zoveel als het hebben kan'. 'Ja, dat snap ik. Maar u hebt cr ken nelijk last van. In elk geval moet u 'Wat?' 'Dit is een sterk gelokaliseerde laesie die op een zenuw drukt. Ik geloof dat we hem moeten wegsnijden en de druk opheffen'. Barrington knikte. Het drong tot Adams door dat Bar rington hem zijn geheim had willen laten ontdekken, maar het niet had kunnen opbrengen om er over te spreken. Misschien uit een diepgewor teld gevoel dat lijders aan chronische ernstige ziekten vaak hebben, dat be kendmaking een nachtmerrie tot een onafwendbare realiteit maakt. In zijn angst en onzekerheid had hij vergeten dat hij een groot man was, en zelfs dat hij arts was. Hij had gehandeld als de domste van zijn patiënten. Hij moest ver heen zijn in zijn ziekte en zijn angst, dacht Adams zo ver heen dat hij zelfs niet de kracht had om boos te worden over zijn eigen af hankelijkheid. Hij spreidde zijn han den uit alsof hij zich als slachtoffer aanbood. 'Wanneer wil je de operatie doen?' 'Uitstel heeft geen zin. Ik zal de boel klaarmaken voor vanmiddag.' Het was een heel eenvoudige operatie. Adams paste plaatselijke verdoving toe en legde de zenuw bloot. In de mergschede was het voor een lepreu ze aandoening typerende vezelige weefsel doorgedrongen. Hij sneed de schede open en liet de daaronder lig gende zenuwvezels vrij. Zuster Nairn assisteerde hem. Het drietal praatte gezellig onder de operatie. Barrington leek nu meer op zijn gemak dan hij in maanden geweest was. 'Het beste wat we kunnen hopen', zei Adam' 'is dat de beschadiging van de zenuw tot staan is gebracht. U moet er rekening mee houden dat u er per- Nairn veelbetekend. 'Ik zal een hand avond. Na een paar dagen op een la gere dosering, ging hij fysiek vooruit, maar hij werd geleidelijk bedachtza mer cn gereserveerder. Na een week haalde Adams de hechtingen eruit. De wond was goed genezen. Barrington ging in zijn fauteuil zitten en stak een sigaret op. 'We moeten het over één ding eens worden', zei hij. Het leek Adams dat hij zich allerminst op zijn gemak voelde. 'We moeten het erover eens worden uh welke uitleg we hieraan zullen geven Hij sprak alsof hij hoopte dat Adams zou begrijpen waar hij het over had. Maar die zei: 'Het spijt me wel, maar ik snap niet goed waar u heen wilt'. Weifelend ging Barrinton verder. 'We moeten aan Kalundani en de hele toe komst van het project denken. Dat moet op de eerste plaats staan, vind je ook niet?' 'Ja, dat wel, maar 'Wat ik eigenlijk wil zeggen is dit. We kunnen het ons niet permitteren dat berichten over deze ziekte van mij tot het grote publiek doordrin gen. Dat kan ons veel schade berokke nen'. 'Zou dat?' De mogelijk was nooit bij Adams opgekomen. 'Ik zie eigenlijk niet in waarom. Wij verkon digen toch dat er niets beschamends aan lepra is. Het is een ziekte als elke andere niet erg besmettelijk en volkomen te genezen'. 'Ja, ja, dat week ik wel', zei Barring ton ongeduldig. 'Maar ik ken de bui tenwereld beter dan jij. Daar zitten ze vol met vage emotionele beelden. Ze steunen mij omdat ik iets voor hen beteken. Ze hebben een bepaald beeld van me. Ik geloof dat dat schade zou LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES Van een verslaggever DAR-ES-SALAAM De vice-presi dent Dos Santos van de guerrillabewe ging Frelimo in Mozambique heeft zich waarderend uitgelaten over de Nederlandse regering. Hij deed dit in een vraaggesprek met het dagblad Daily News in Dar-Es-Salaam in Tan zania. Tegelijkertijd verklaarde hij dat de Frelimo hulp van West-Duits- land heeft geweigerd. 'Bonn wil mili taire hulp aan Portugal en tegelijker tijd medische hulp aan ons geven. Wij vinden dat immoreel'. Hij prees het besluit van de Neder landse regering om aan de weging 'hulp zonder de voorwaarde dat zij al leen voor humanitaire doeleinden wordt gebruikt', te geven. loop van studenten naar de technische hogescholen beïnvloeden. Vooral vak ken als scheikunde en wis- en natuur kunde hebben te lijden onder vermin derde belangstelling van aanstaande studenten. De hogescholen verwachten niet, dat uitsluitend op gegevens van dit jaar minder personeel beschikbaar zal komen voor de hogescholen. Er bestaat weliswaar een personeelsstop, maar bestaande vacatures zullen nog wel vervuld worden, ondanks een kleiner aantal studenten, venvacht men. De studenten die zich voor dit jaar hebben ingeschreven aan de tech nische hogescholen, zijn afkomstig cvan de HTS-en of zijn oude HBS-ers die eerst iets anders gedaan hebben, of in dienst gezeten hebben. 154: Intussen naderde over de auto weg een militaire trekker, volgeladen met krijgshaftige soldaten en met een gote snelheid rijdend. Een van de mannen stond zo'n beetje op wacht en keek door de waarnemingskoker, die in het dale van de cabine was aange bracht. 'Halt!' riep de wakkere kerel plotseling. 'Bremsen! Remmen! Sjtop- pen! Achteraus wieder weg varen! Hielfe!' 'Wiéso hielfe?' vroeg de soldaat der eerste klasse Klaus Pappen- happer, die het troepje aanvoerde. 'Daar sjtaat ain niedergekommenes flietsoig! Wie weet sitzen er wel séééhr böse mensen ien, die oenmietel- baar gaan sjiessen, als ze oens ien die gaatsjens kraigert!' 'Du hast gelaik', zei Klaus. 'Das könnte das fliegtsoig wel eens maal eeven sain, was wier ien die sjwans moessen sjiessen. Héél voorzichtieg ain stuuksjen von de sjwans af. De loitnant KnSckebrot hat es selbst gesagt!' Gierend en steige rend was de militaire wagen intussen al tot stilstand gekomen en alle wak kere grensbewakers sprongen vech- tensbereid naar buiten. Op een teken van Klaus slopen ze behendig in de dekking achter stukken rots en aan de wijze, waarop ze dit bevel uitvoer den, was duidelijk te zien, hoe goed geoefend ze wel varen. Intussen brachten enkele anderen het lich stukje geschut in stelling en stak$ z vervolgens de loop voorzichtig om «klei hoek van een beschermend stuk 'Eerst maal eeven goet miekeifle fluisterde Klaus. 'Haaben sie alle godair gemiekt? Haben sie de sjwans van h| b fliegtsoig iens viziersjen? JaFat zo! Daar geet dan das beveel! Ain tswai, drai, foi-er!' De soldatr'ei trokken aan het vuurkoord en gavjngi vuur en het kanon stelde niet teleibcn Met een dreunende slag ging het f en daar schrokken de soldaten we rif- lijk wel -een pietsje van, want dlls hadden ze niet gedachtIks] ink FERDINAND Radio vandaag een poosje rustig aan doen. En nog iets manent een zekere kromming van de vingers aan overhoudt'. 'Er zijn erger dingen', zei zuster schoen breien om uw vingertop te be schermen'. Het was echt weer als vroeger. Barrington bleef de volgende week binnen. Adams bezocht hem elke lijden'. 'Ik zou eerder denken dat het in uw voordeel zou zijn 'Je denkt weer te logisch. In hun ach terhoofd houdt de ziekte toch iets af stotelijks. Ze zouden bang zijn om me aan te raken. Ik zou iets worden waar ze liever niet aan dachten Sinds hun eerste ontmoeting in Lon den was Adams geïmponeerd geweest door Barringtons gave de reactie van de massa te voorzien. Hij was bereid Barrintons oordeel op dat gebied te aanvaarden. Maar toch begreep hij niet precies waar Barrington op aan stuurde. Maar waarom zouden ze het te weten komen? Ik hoop niet dat u denkt dat zuster Nairn of ik uit de school klap pen 'Allicht niet', zei Barrongton. 'Daar gaat het niet om. Je begrpijt niet hoe het gaat als ik op reis ben. Dan zit ik te kijk. Ik wordt voortdurend gefoto grafeerd. Ik krijg een verminkte hand. Dat valt natuurlijk op. En de mensen zullen er achter proberen te komen. Per slot van rekening', zette hij uiteen, 'ben jij er toch ook achter gekomen?' 'Dat was wat anders. Er waren bijzon dere omstandigheden (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7,00 Nws. 7,11 Ochtendgymn. 7 20 til Dag mei een gaatje met 7.55 Wegenvcr- keersinf.: 8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9.35 Waterst. AVRO: 9 40 FUilt en plano: mod. tnti2. 10.00 (Si V.d. kleuters. 10.10 (ged.Si Arbeidsvita minen. (li..10 Ntvs: 11.03-11 05 Radiojour naal». 11.30 (S) Horlepiep: inf. over volks-, muz. 11 53 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de Derde Wereld - inf. progr. over ontw.sa menw 12.15 Blik op Europa - inf. progr. over Eur, Integratie Overheldsvoorl 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12 40 (Si Lichte granim muz. 12 50 Recht en slecht. 13 00 Nws. VARA 13 11 Dingen v.d dag. NOS: 13 25 Toerismo - toerist, lnf. uit binnen- en builen!. 13.50 Van Ta-ta tot totale taai - rubr. over het leven in de taal 14.00 (SI Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Belgie - muz en nws van onze zuiderburen 13.00 'Si Zoeklicht op Ne derland - rep. en comm. uit alle delen v.li land en veel muz. <16 00-16.02 Nws). RVU: 16.40 Integratie Opleiding kleuter-basis-on- derw.. door Katrien de Klein (2). VPRO- 17 00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. met pn. litieke analijses. rep., achtergr.lnf. cn telef rcakties. met 17.00 Akt.rubr.: 17.55 Med.; VPRO: 18,00 Nws: 18.11 Akt.rübr. en 18.50 Comm. KRO: 19.00 Kanjer Koning Komp 19.05 (S) Lichte muz. uit KRO-prod. 19 30 Logboek van Gods volk - bijbelse katechese. 19 45 De zingehde kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: ver- zoekpl.progr. 22.00 Reisoogst - toerist, maga zine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (Si Popul. gramm.muz. 23.55-24.00 Nws- H1LVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badinerie- klass. muz.'(7.30 Nws: 7 41-7 50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v. d. huisvr. 8 45 Moeders wil is wet. 9 40 Sch'oolradio, tO.OO (SI Aubade: mod. ork muz. met 10.30-10,32 Nws 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 12.22 Wij v h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41-12 50 Echo en 13.00-13.05 Ra den maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) In terlokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zen ding. 17.10 (S) Licht kwintet met zangsolist. 17.30 Nws. 17.82 Echo. KRO: l-LOO (S) Lichf ork. met'zangsolisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gramm.iuuz. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. met soc.-kult. akt. en ber. en verder 19.00 en 20.05 Akt. rubr. Vandaag dit, morgen dat: 19.50-20.00 (NOS) Den Haag vandaag: 20.00 Nws en 20.15 VPRO-Vrijdagavond cone. VARA: 21 00 Omrocpork., groot omroepkoor en zangsolis te- operaconc. 22.50 (S) Dc Staalkaart, 23 55- 24.00 Nws HILVERSUM III i r EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: mif voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.03 (SI Ti|reT sen thee en koffie. <9.00 Nws.) 10 00 N\< 10.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoek] .progr. van en voor zieken. NCRV: ll.fee Zing, zing. zing. 12.00 Nws. 12.03 Bij Barer - op de Holl. toer. 13.00 Nws. NOS: 140 l Nws. 14 03 Meurders Methode. AVRO: 15h.„ Nws. 15.03 Top.Twenty. I: Amerik. hitparair'1 16.00 Nws. 16.03 Top-Twentij 11: Engelse hjt parade. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17) Postbus 700 verzoekpi.progr. Jld 19.00 Nws. 20.00 Nws. 20 02 Dr. Wiener's Meatshov,,, VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijdagavon^ Show, gevar. muz.progr. (22.00, 23.00 en 24flei Nws: 22.55 Med.) 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED, Jt 12.00 Nws, ined, en SOS-ber. 12.08 Licht d muz. 12 50 Buitenl. persoverz. 13.00 N\v, weerber. en schouwburgprogr.'s. 13/s Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Radiodansorkln 15.00 Nws. 16.00 Nws en beursber. 16.10 N H lodte Radio. 17.00 Nws en med. 17.10 Bft i Band Sound. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door sol< d, ten. 18.28 Paardesportber. 18.45 Intermez»na 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.pt. 19.00 N 1 en act. 19.30 Melodie Radio. 19.40 Keut ta< Engels. 19.45 Boekbespreking. 20.00 Vrijds avondvarièté. 21.00 Splinternieuws. 22.00 N#le 23,00 Nws. 23.10 Jazzprogr. 23.40-231 Nws. 1 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Wat een familie! 19.25 Levensweb-3: De levende bergen 20.00 Journaal TROS 20.21 Oranje in goud oranje in zilver doc. film 21.15 Misdaden uit hartstocht: 12: Li na 22.05 TROS Sport NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.15 Wereldbekerhockey- toemooi NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Popzien 20.00 Journaal VARA 20.20 Hier stierf Hanna Tholen 21.25 Twee malle meiden uit Liverpool 21.55 China vandaag: filmserie over Chinese volksrep. NOS 22.20 Uit de Kunst- Kunst in de knoei(2) 22.55 Journaal BELGIE NEDEPLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.30 Quiz. 16.30 Progr.- overz. 15.35 Zoeklicht. 11.40 Muz. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Circusprogr.. 20 55 Pa norama. 21.40 EI Gringe. 23.30 Journaal. 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Kunstmagazine. 19.00 Provinces Francajses (6). 19.30 Waalse act. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Verkeersinf. 20.15 Spelprogr. 20.45 Les Reporters, doe. serie, 21.50 Haute tension. 22.40 Journaal. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10,05 Journaal van gister avond. 10.30 Feestprogr. l.g.v. opeuing v. He In'tern. Radiotentoonstelling Berlijn 197 12.05 Amusem.progr. 12.50 Persoverz. 13.(1 13.20 Journaal. 15.20 Journaal. 15.25 Kindd progr. 15.55 Filmrep. 16.40 Inf. progr. 17: Tentoonstellingsjournaal. 17.55-18.00 Jot naai. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 AC 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazir 19.26 Okay S.l.R. 19.59 Progr.overz. WD 8.20, 8.55, 10.30 en 11.00 Schooltelevis, 18.00 Reg nws. 18.10 Okay S.l.R. 18.40 Nf en act. 19.15 V.d. kleuters. 1925 Das Jat hundert der Chirurgen.) 20.00 Journaal weerkaart. 20.15 Filmrep. 21.00 Rep. Bonn, 21.15 Verkeerswenken. 21.20 Mannl 22.05 Journaal en weerkaart. 22.20 Das pt vlsorlsche Leben. 23.50 Journaal. zout 50 gram rookspek 1 rookworst van 350 gram. Prinsesseboontjes a ia Suisse a la Suisse 1000 gram boontjes De Foontjes afhalen, breken en wa! sen. Het spek in dobbelsteentjes sn| den. Even met een vork in de roo! d worst prikken en dan de boontjes, hi h spek en de rookworst met een snutyt zout in een pan doen en met weiniln water opzetten. Kook één en ander i ongeveer 25 minuten gaar. Giet <?ai groente af, haal de worst eruit en ddio de boontjes met het spek in e$ts schaal. Snij de wordt in plakjes <kk< garneer daar de boontjes mee. (recei van mej. R. J. Kranenburg uit Alpheat: aan de Rijn). brc fk Menutip: Tomatensoep, prinsesss i boontjes al la Suisse, gebakken aar|or appeltjes, hopjesvla. r

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6