Detective-spel over spoorwegen op tv eoeo CHRYSAL EO-documentaire over Wilhelmina PUUR De Weldoener door John Rowan Wilson 'Het sein staat op rood' 14 CHRYSALf TROUW/KWARTET DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/D17/RH|y A an onze radio- en t\ -redactie HILVERSUM "Het sein staat op rood' heet liet spoorwegdetectivespel naar het script van toneel schrijver Hans Keuls, dat de KRO vanavond van 20.20 tot 21.20 uur op Nederland 2 op. het scherm brengt. Voor het samenstellen van dit spel kon de schrijver gebruik maken van de archieven van de Nederlandse spoorwegrecherche. Filmopnamen die op 't station van Amsterdam en tijdens de treinreis Nijmegen-Amsterdam werden gemaakt. Niet ver van Am sterdam komt de trein tot stilstand, want het sein staat op rood. Op dit traject vinden regelmatig grote georganiseerde sigarettendiefstallen plaats. Spoorwegrechercheur Anton Breedveld moet deze zaak oplossen. Hij wordt gespeeld door Rudi Falken- hagen. Breedveld heeft nogal onge bruikelijke methoden. Hij schakelt een knaap uit de onderwereld Ln deze wordt gespeeld dobr Herbert Joeks en gaat zelfs op vrijersvoe ten. Regisseur is Peter Holland. Film opnamen zijn ven Herman Wasse naar. Produktie berust bij Thorvald Dudok van Heel. 'Het sein staat op rood' heeft lange tijd op de plank bij de KRO liggen wachten om uitgezonden te worden. Twee jaar geleden kwam Hans Keuls bij de KRO, de omroep die indertijd zijn 'stadhuis op stelten' (eveneens met Herbert Joeks) voor het scherm spoorwegdetective-serie te maken met gebruikmaking van archieven van de spoorwegrecherche. Met 'het sein staat op rood' heeft de KRO een spel van de serie gemaakt. In scène Begin van dit jaar is de vlaamstalige Belgische radio en televisie (BRT) er toe overgegaan Keuls scripten over spoorwegrecherche in scène te zetten. Daarbij wordt de BRT geassisteerd door de KRO. Op verschillende stati- Gokken Vanavond zendt de KRO-tv het spoonveg detectivespel 'Het sein staat op rood' uit. Spelers zijn Herbert Joeks (links; en Rudi Falkenhagen. ons in Nederland en Europese hoofd steden zijn opnamen gemaakt voor de ze vier-delige serie. Ze is nog in be werking. 'Het sein staat op rood', het spel dat de KRO vanavond uitzendt staat ei genlijk los van de serie van vier. ln de nieuwe serie worden de rollen door andere spelers vervuld. Hoofd rolspeler is dan Cor Witsche. De KRO verwacht de spelen pas aan het eind van het nieuwe seizoen uit te zenden. Voor die tijd zal de NCRV het tv-spel 'De hond was executeur' uitgezonden hebben, dat door Keuls werd bewerkt naar het gelijknamige boek van oud notaris K. Abma. Horizontaal: 1. opening geschoten in een muur, 4. doortochtgeld, 7. mik punt, 8. verzoek, 9. oudste bijbelverta ling, 11. spinneweb, 12. een der jaar getijden, 14. volksnaam van de kauw. 15. nieuw, 16. voertuig, 17. organische verbinding, 19. boom, 21. griekse lier dichter, 23. nobel, 24. uniek, 25. ke ver, 26. draaiende trommel. Verticaal: 1. platvis, 2. spaanse lengte maat, 3. maat van noors hout, 4. zwakke, 5. meisjesnaam, 6. metaal mengsel, 7. kies, 10. persbureau, 13. een ritje maken, 17. eekhoorn (gew.), 18. meisjesnaam, 20. wereldtaal, 22. af stammeling. Kruiswoord-puzzel 2 3 4 5 5 7 8 9 10 II 12 13 15 15 17 18 19 20 '21 22 2 3 24 25 25 OPLOSSING VAN GISTEREN: Ilor.: 4. ventiel» 5. boender, 6. ruighei, 7. tinader. Verf.: 1. revolutie, 2. stenogram, 3. ge nereren. HILVERSUM De Evangelische Omroep heeft het eens anders wil len doen. Waar de meeste omroepen in het kader van het regerings jubileum van koningin Juliana programma's uitzenden, die zich con centreren rond haar persoon, zal de EO dit doen rond de persoon van koningin Wilhelmina. Vanavond wordt een film- en fotodo cumentaire uitgezonden over het le ven van konigin Wilhelmina. Daarin wordt tevens een indruk gegeven van de tijd waarin zij leefde. Het tijdstip dat de EO heeft uitgekozen voor deze documentaire zal zeker niet losstaan van het feit, dat 31 augustus de ge boortedatum van koningin Wilhelmi na was. Zij overleed elf jaar geleden. Samenstellers zijn Mieke en Eelco Zwart die gebruik hebben gemaakt van materiaal, dat beschikbaar werd gesteld door het archief van het Ko ninklijk huis, het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie en uitgeverij De Spaarnestad. Om een indruk te geven hoe verschil lende problemen uit haar regeringspe riode haar bezig hielden en hoe zij die verwerkte, worden in de documen taire fragmenten geciteerd uit haar autobiografie 'Eenzaam maar niet al leen.' In de EO-documentaire zal in het bijzonder naar voren komen hoe koningin Wilhelmina vanuit haar ge loof haar taak vervulde. Het programma dat een lengte heeft van anderhalf uur, wordt uitgezonden van 22.00 tot 23.30 uur op Nederland Marianne en Hans Glashouwer stoppen bij EO Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Na drie jaar hoofd van de televisie van de EO geweest te zijn heeft Hans Glashouwer, zoon van voorzitter ds. W. Glashouwer, de wens te kennen gegeven zijn studie theolo gie voort te zetten. Dat betekent dat deze omroep op zoek is naar een op volger voor hem. Ook Hans' echtgenote Marianne zal over enkele maanden als omroepster niet meer op het scherm te zien zijn. Gezinsomstandigheden zullen haar meer aan huis binden dan voorheen. Ze verwacht haar tweede kind. Voor haar zoekt de EO geen opvolg ster, want men meent voor tv thans te kunnen volstaan met Heleen Ver hagen, die onder andere betrokken is bij de actualiteitenrubriek voor tv 'Nader bekeken' en met Non van Ra- venshorst, die straks het programma met muzikale wensen 'en nu mijn verzoek' van Marianne Glashouwer zal overnemen. Hans Glashouwtr heeft indertijd zijn studie theologie afgebroken om de EO-televisie van de grond te helpen. Hij zal de EO niet helemaal vaarwel zeggen, want de rubriek 'Kerk en theologie' zal hij gaan pre senteren. Hoewel hij eerder dit jaar heeft aan gekondigd met het nieuwe wintersei zoen, per 1 oktober als chef televisie te willen vertrekken, heeft hij aange boden te blijven tot een geschikte op volger is gevonden. Insiders hebben al in dit verband de naan. van Meindert Leerling ge noemd, thans chef van de actualitei tenrubriek voor televisie 'Nader beke- ken', dié eveneens tijdelijk het eind redacteurschap van de radio-actuali teitenrubriek 'Klankbord' heeft waar genomen, en tevens perschef is. Zijn vaste opvolger als eindredacteur van Klankbord wordt Ad de Boer uit Rot terdam, die politieke wetenschappen heeft gestudeerd. Met haar grove katoenen zakdoek bet te ze verwoed de traan op haar wang. Na de eerste verbittering kwam de vroegere trouw weer boven. 'Het komt eigenlijk niet door hem'., zei ze. 'Het is dat mens. God weet wat voor greep ze op hem heeft gekregen'. Dat was het begin van een in Kalun- dani ongekende situatie, waarbij hel merendeel van het personeel in een toestand van ingehouden wrevel en opstandigheid leefde. Hoewel Barring ton er kennelijk van op de hoogte was, hield hij zich afzijdiger dan Adams hem ooit had meegemaakt. Het beetje vrije tijd dat hij had, bracht hij in zijn eigen huis door. Adams dacht aanvankelijk dat hij al leen maar boos was ómdat zij weiger den Miss Forrest te accepteren. Maar toen hij Barrington op de korrel nam, begon hij te vermoeden dat er nog iets anders achter stak. Barringon zag er slecht uit. Zijn gezicht was betrok ken en zijn kleren hingen om het li chaam. Hij at haast niets. Hij werd gauwer moe. Hij had een infectie aan een vinger van zijn linkerhand die buitengewoon lang nodig had om te genezen. Op een keer zou hij bij het opstaan uit een stoel gevallen zijn als Adams niet was toegeschoten. 'Hebt u iets?' vroeg Adams. 'Nee'. Hij maakte zich uit Adams' arm los. 'Ik voelde me even duizelig, maat het gaat hu weer goed'. 'Ik vind anders dat u er de laatste tijd niet best uitziet. Vindt u niet dat ik u eens zou moeten nakijken?' 'Nee'. Alsof hij voelde hoe lomp hij was. voegde hij eraan toe: 'Maar toch bedankt, Bri-n, voor je bezorgdheid'. Later vroeg zuster Nairn: 'Gelooft u dat hij werkelijk ziek is? Misschien is het alleen maar zo'n bui van hem'. 'Dat zou kunnen', zei Adams twijfe lend. Het was een feit, dat Barrington bij gelegenheid last had gehad van heel vreemde symptomen wanneer hij in een van zijn gedeprimeerde buien was. Soms had hij dan geen eetlust meer of kreeg aanvallen van misse lijkheid of hoofdpijn waarvoor geen organische oorzaak kon worden gevon den. Als hij een van de gewone tropi sche ziekten had, zou hij dat zelf ont dekt hebben. Adams dacht er meerma len over na en kwam tot de conclusie dat zuster Nairn waarschijnlijk gelijk had gehad. Op een dag was Adams juist klaar met zijn ochtendzitting in de polikli niek. Hij was moe en had honger. In gedachten verzonken bekeek hij de kaarten van de patiënten die hij had gehad. Zo haalde je uit een geschre ven rapport wel eens een aanwijzing die je in de drukte van de kliniek ontgaan was. Zijn aandacht viel op een lijstje symptomen op een van de kaarten. Hij las ze nog eens over. Toen keek hij naar de diagnose en de behandeling. Daarna deed hij de poli kliniek op slot en liep snel naar Bar- rintons huis. Barrington zat een of andere admini stratieve kwestie met Miss Forrest te bespreken. Zij zei: 'Als we een schat ting kunnen maken van het percenta ge moeilijke bevallingenAdams liep binnen en zei: 'Het spijt me dat ik in de rede val, maar het is iets be langrijks. Ik wilde u graag onder vier ogen spreken'. Miss Forrest keek Adams benieuwd De 'Kenmerk'-redactie liet blijken be zorgd te zijn voor de gevolgen van het gokken in ons land, als de nieuive Wet op de kansspelen eenmaal is aangeno men. Dan krijgt, zei presentatrice Leonie van Bladel ongeveer, een mi nister van financiën geld dat zijn col lega van maatschappelijk werk kan uitgeven om stuk gelopen gokkers iveer op te lappen. Een even beknopte als rake typering van een sociaal ver schijnsel, dat vaak a-sociale gevolgen heeft. Een Britse documentaire ont hulde dat in Engeland vorig jaar meer geld werd vergokt dan er werd uit gegeven aan gezondheidszorg en on derwijs bij elkaar. De sportploeg uit het Land van Iieus- den eh Altena heeft niet alleen het Spel zonder Grenzen in het Duitse Heiligenhafen gewonnen, maar zich ook in de finale gespeeld. Hoogeveen, een andere loinnaar, zag zich daarmee de afvaardiging naar de slotontmoe- ting in Parijs op 12 september door de neus geboord. Onze altijd zo enthousiaste commentator Barend Ba- rendse leek mij aanzienlijk minder op gewekt dan we van hem gewend zijn. De wedstrijdonderdelen vertoonden de gebruikelijke beelden. Met te kijken naar het Landenspel heb ik de herhaalde vertoning van de 'IJzeren Maagd' voor een groot deel moeten missen. Geen ramp natuur lijk, al krijg je een geslaagde filmco- medie niet alle dagen te zien. En dit produkt van de Brit Gerald Thomas is er zo een. Het was een leuke sa menloop van omstandigheden, dat de 'titelrol-vertolkster', namelijk de an tieke stoommachine 'The Iron Malden 's morgens kon ivorden gefilmd bij aankomst in Hoek van Holland. Gedurende ongeveer een week maakt de befaamde stoomtractor een show- tour door ons land en luistert onder andere de koninginnefeesten in Pa- pendrecht op. Aanstaande zaterdag beweegt zij zich door het Gooi. Slechts de laatste ntimmers heb ik kunnen beluisteren van de tour de chant van Saskia en Serge. Het popu laire duo heeft wat men noemt een 'ge heid' repertoire en daar zal dan ook voorlopig nog wel brood in zitten. Omzien naar iets anders lijkt me toch niet overbodig, want die twee kunnen meer dan commerciële dingen. Op mijn gehoor afgaand begint Saskia's vibreren soms als te gekunsteld en daarom hinderlijk over te komen. Mevrouw Indira Gandi stond model in de reeks 'Vrouwen van onze tijd', hoewel de documentaire voor een groot deel meer een portret van India was dan een diepgaande analyse van de leidster van 500 miljoen mensen. Geeikte vragen kregen een geprepa reerd anüvoord en dat moest wel lei den tot een zekere verstramming. Van Gewest tot Gewest bood üvee re portages, die nog al ongeïnspireerd in elkaar icaren gezet. Men kreeg wel de indruk dat het nog jonge dienstencen trum voor bejaarden in Apeldoorn nuttig functioneert, maar dat werd bijna gortdroog uit de doeken gedaan. Ook een bezoek aan een 75-jaar be staande en nog altijd florerende mu ziekvereniging in Ooltgensplaat had wat smeuïger kunnen uitvallen. Er is weinig interessant als het filmen van mensen, maar dan moet het wel met een duidelijk aanvoelingsvermogen ge beuren. Ton Hydra ADVERTENTIE snijbloemenvoedsel Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. En... om lang mooi te blijven. In héél 1973 geen prijsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs. BENDIEN - NA ARDEN - HOLLAND MARY PERKINS jj&R HU/t>T€£0&' G>A?UAAft/SH/J MET CECIL* AUTO OOkjfCTS aan, pakte toen haar papieren bij el kaar en ging weg. 'Nouzei Bar rington, 'welke ramp hangt ons boven het hoofd?' Adams aarzelde. 'Die zwerende vinger van u', zei hij. 'Ik heb gemerkt dat hij nog steeds niet genezen is'. Barrington haalde zijn schouders op. 'Infecties genezen altijd langzaam in dit klimaat'. 'Doet het pijn?' vroeg Adams. Barrington wachtte even. 'Nee'. Tot dit moment was Adams niet ge heel zeker van zichzelf geweest. Maar door het ontwijkende in Barringtons gedrag werd hij het plotseling wel. 'Heeft het óóit pijn gedaan?' Barrington liet zijn oogleden wat zak ken en de rimpels in zijn gezicht le ken dieper te worden. 'Mag ik eens kijken? vroeg Adams. Zonder iets te zeggen, stak Barrington zijn linkerhand uit. Adams legde hem op de palm van zijn eigen hand. De laatste twee vingers waren iets gebo gen. Hij trok ze recht en liet ze los. Ze sprongen in hun vorige stand terug. Adams voelde achter zijn revers naar de speld die hij er altijd had zitten. 'Doe geen moeite', zei Barrington. 'Er zit in geen van beide gevoel'. Hij ont blootte zijn tanden tot iets dat in de verte wat van een glimlach weg had. 'Ik heb een paralyse van de ulnaire zenuw, sensibel en motorisch.' Het klonk op een eigenaardige manier op gelucht, als er een gote last van hem was afgenomen. Ze wisten beiden dat er maar één oorzaak mogelijk was. 'Het is een nogal gelokaliseerde lae sie, gelukkig'. 'Hoelang wist u het al?' 'De laatste paar maanden'. - LOWIETJE - ii i 153: Nu rolde Adriaan doodkalm de mouwen van zijn helder-witte over hemd op en met zelfbewuste, waardi ge schreden betrad hij het pad van Platvink-Jantje. Deze stond met van woede glinsterende varkensoogjes naar het gevecht te kijken en hij zocht kennelijk naar een gunstig moment om zich te midden van het gewoel te kunnen, storten. Hij keek natuurlijk verbaasd op, toen iemand hem daar zo plotseling op de schouders tikte. Hij draaide zijn dikke hoofd in de rich ting van de onverwachte stoornis, doch voordat hij nog wat had kunnen zeggen, klonk het reeds welgemanierd uit Adriaan's mond: 'Neemt U mij niet kwalijk, meneer. Het spijt mij werkelijk, dat ik genoodzaakt ben zo ruw op .te treden. Ik maak U dus dui zendvoudig mijne welgemeende ver ontschuldigingen, maar eilaasde omstandigheden dwingen mij én laten geen ander optreden toe'Wat zeg je?' gromde Jantje, die zo'n toon niet gewend was. Maar hij zou geen antwoord meer krijgen, want gelijk gaf Adriaan hem een daverende up percut tegen het puntje van zijn kaak. Met een doffe slag en een droeve zucht stortte Jantje ter aarde 'Ziezo zei Adriaan tevreden. Doch nog tevredener was hij, toen zag hce geestdriftig zijn oude mee s bezig was. Die had ook iemand ge den op wie hij zijn woede kon ko en die arme iemand was niemja: minder dan de geonduleerde en pommadeerdo Franse Sjarl. De edelman zat schrijlings op de rug zijn slachtoffer en hij hield zijn delstok in een stevige greep omki Iedere keer als Franse Sjarl hoofd wilde oprichten, diende de de graaf hem een licht bestraf tikje op zijn kop toe, en dat was ruim voldoende om de eleg schelm weer voor enkele minute slaap te doen vallen X V FERDINAND Radio vandaag 'Hoe denkt u dat het geknmen is?' Barrington haalde de schouders op, 'Dat kan ik echt niet zeggen. Per slot van rekening ben ik dagelijks naar de kolonie geweest. Je raakt die mensen telkens aan en- krijgt het gevoel dat het niet gebeuren kan. Misschien heb ik een keer vergeten daarna mijn handen te wassen'. 'Hebt u uzelf behandeld?' 'ja. Ik gebruik dat nieuwe spul, Dap- sone. Dat is heel wat beroerder dan de kwaal zelf. Je voelt je doodziek. Geen eetlust, heel vaak duizelig Hij stopte even, 'Ik neem aan dat je daardoor erachter gekomen bent'. Ik bekeek toevallig de kaart van een patiënt die Dapsone krijgt. Hij had al les wat u ook hebt'. Adams keek Barrington medelijdend aan. Hij probeerde zich voor te stel len wat het voor hem geweest ihoe'st zijn om te erkennen, dat hij lepra had. Barrington had altijd nadrukke lijk afgedongen op de gevaren van de omgang met melaatsen. Artsen en ver plegend personeel hadden niets te duchten zolang ze de geijkte voorzor gen, in acht namen. Hij nam altijd de mensen mee naar het melaatsendorp en demonstreerde dat hij niet bang was door zijn vrienden daar te be groeten met 'n handdruk en een klap op de schouder. 'In Afrika', bracht hij graag naar voren, 'elven de mensen op hun tastzin. Van kleins af is hun leven opgezet op basis van fysiek contact. Als je een Afrikaan dat ontneemt, maak je een levend lijk van hem. Dat is 't verschrikkelijke van lepra. Als we willen dat deze mensen van ons houden en ons vertrouwen, dan moeten we nooit bang zijn om hun een hand te geven'. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7,20 iS> Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en s.tl Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 <S) Ar beidsvitaminen. <11.00 Nws: 11.03-11.05 Ra diojournaal)11.30 IS) Rondom twaal een" uur allerlei voor iedereen, met De groente man en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12,35 <S) Sporirevue. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal 13 21 (Si Koorzang. 13.50 (S) K*- merork. v. d ORTF: mod. muz. 14.30 <S> Oorlog en Vrede. 15:40 In de wetenschap, dat progr. over nws uit de wereld der wetensch. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 Jumbosel - muz. en inf. 17.00 <S) Mo- bM - bcweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17."5 Med. AVRO: 18,00 Nws. IS.11 Radiojournaal. IS.20 Licht orgelspel. IKOR- 18.30 Kleur - inf en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19,00 (S) Leger des Heils- kwartier. 19.15 De kerk vandaag - nws en comm. 19.35 Ontvoerd - zomeravondspel. 20.55 <S) Amusem muz. 21.35 Zonder vijven en zessen <1). 21.55 <S) Kerkorgelconc.: klass. en mud. muz. 22.'20 Avondoverdenklng. 22.30 Nws. 22.40 <S> Hier en Nu. 22.50 De toekomst v.h, hoger onderwijs. 23.10 <S) Moonlight Cocktail: licht muz.progr. 23.35 <SCltaresk - De vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, komin. bij de tijd, 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr, 8.45 SSelect: nieuwe cramm.pl. 9.25 (S) Omroepork.: mod. muz. 10.00 School radio. 10.30 "Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.inf. 11.05 (S) Onder dc hoogtezon, 11.40 Hier en nu-extra. 11 55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksinuz. 12.15 Liedjes voor kinderen. 12.26 Med. t.b.v. land-.en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50. Gebedsdst v.h. christelijk ondcrw. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Con amorc: poëzie- progr. over liefde. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) ln kleine bezetting: klass. kamermuz. 15.15 Geloven is geen eenvoudige zaak: ge sprek. 15.30 Nws. 15.33 (S> Studio 6: middag- magazine met 16.30 (S) Hier cn nu. 17.30 N—s. 17.3T (S) Hier en nu. NCRV: 13.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18,40 Wereldpanorama. IS.52 Boekbespreking. AVRO: 19.00 Trefpunt: disc.progr. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Festival van Schwetzingen met sopraan en piano: klass. en mod. liederen. 21.15 (S) Klass. kamerconc. 22.03 (S) Aspecten: kunst- rubr. 23.00 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.25 <S> Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Geil: Show. <8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03f op-Drie: discjockeyshow. (10.00 Nws.) 12 00 Nws. 12.03 (S) Van twaï twee: KRO's pauzeprogr. niet 13.00 Nif 13.03 Baden maar 14.00 Nws. 14.03|l-e jockeyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16,00r 16.03 De daverende dertig. (17.00 Nws.jatf NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag nietj u TROS- 19.00 Nws. 19.02 (S) U spreek! Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00)1. 21.02 <S). Sesjun: jazz en pop -lfve.j Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen j P met o.a. de Nederlandstalige Top TienJj, Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S Tros-Sport-Tijd. 24.00 Nws. 00.02 Aktuajkr IS) Jazz-Sir 055-100 .Nws BELG1E 324 m Ned frC 1200 Nws med en SOS-ber 1208 k muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 weerber. en schouwburgprogr.'s. |re Beursber. 14.00 Nws. 14.03 BRT-prod. Nws.) 16.00 Nws en beursber. 17.00 Nf med. "7.10 Uitz. voor oudere luisti 17.55 Weegschaal. IS.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door P a ten. 18.28 Paardesportber. 19.30 Wegwllsc zen. 18.45 Intermezzo. 18.55 Taalwi 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws en act.j Melodie Radio. 20.00 Muz.progr. 20.001 try en westernmuz. 20.30 Odiradio.H Splinternws. 22.00 en 23.00 Nws. 23.10L kaal progr. 23.40-23.45 Nws. 11 TV vandaag rs NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown- 18.55 Journaal VPRO 19.05 Poppenspel - Berta inde bocht 19.20 Zwijgen is goud. collages van stomme filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Beeldje voo- beeldje voor beeldje 21.00 Dick Cavett-show EO 22.00 Wilhelmina: Moeder des Vaderslands: filmdok. over het leven van kon. Wilhelmina NOS 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18T55 Journaal KRO 19.05 Daktari NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Het sein staat op rood 21.20 Show en ballet rond Zizi Jeanmaire NOS 22.05 Den Haag vandaag 22.15 Journaal BELGIË NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Black Beatuty. 19.25 Toerist, tips. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Bed. 19,45 Journaal. 20.10 Quiz. 20.40 The Collec tion- De modeschow. 21.50 Mode-inf. 22.05 Nieuwe films. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS lot 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr.i Spelprogr. 19.00 Provinces FrancaiseM 19.30 Toneelagenda. 19.45 Weerber. eri0j naai. 20.15 Le rendez-vous de minuitpu Filmfragm. 22.30 Journaal. t DUITSLAND III WDR 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrass)! 10.30. 11.00, 11 45, 17.00 en 17.30 Schdj visie. |a 18.00 Sesamstrasse (64). 18.30 Ausn c der Ausbilder. 19.00 Zandmann. 19.0 Turkse werkn. 19.15 Ilierzulande-Heutccl 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Jo en weerber. 20.15 Doe. progr. 21.00 Riblappen a la Serge 500 gr. riblappen 4 eetl. mayonaise 4 eetl. boter 1 ui 1 eetl. bloem blikje tomatenpuree zout, peper [1 i potje zure room lr Het vlees door de slager in t c reepjes laten snijden. Leg deze r mayonaise gedurende een half uif J en toe omdraaien en daarna blen in de boter. Doe er de gehakte f116 en even mooi bruin laten fijS Dan de tomatenpuree erbij, de fer en vijf eetlepels heet water. W gens de mayonaise toevoegen het vlees in heeft gelegen else smaak brengen met peper en zotP- een zeer iaag vuurtje zetten en'd sudderen tot het vlees gaar is. ee s' MENUTIP: Riblappen a la Ser^ur mengde sla met rauwe rode gei rijst, yoghurt. an P-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6