Johan Steenkist: 'Net de Bosbaan' Vier gemeenten voeren gezamenlijk ruimtelijk beleid Weer Floralia-show in stadhuis Rijswijk MGB V8 volgt de trend in sportwagens Xerxes-met-Moulijn verliest van SHO Geld voor Fischer Smit-Lloyd 108 in januari gereed Donner in Koudekerk deelnemers en daar Schoorwijck open voor bejaarden Geref. verenigingen Schenke evenaart Europees record BBmJa&SGiHt Gerard Visser in Groningen winnaar Kees Douze vierde in Finnjollenstrijd Boete voor Nastase Sportbegroting Pijnacker: tekort 6,5 ton JAC verliest jubileum-duel van militairen Rhijnenburchschool in slechte staat Collectanten nodig voor Kind in Nood Volksfeesten in Hillegom FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWARTET DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 BELGRADO (UPI) Robert Fischer krijgt nieuws uit Joegoslavië dat hem ongetwijfeld aangenaam in de oren klinkt: het hooggerechtshof van Kroa tië heeft hem 5000 dinar (bijna dui zend gulden) toegewezen, te betalen door het tijdschrift Plavi Vjesnik uit Zagreb. Fischer heeft het tijdschrift en de journalist Dimitrije Bijelica voor de rechter gesleept naar aanleiding van een serie artikelen, getiteld 'Mijn le ven', onder Fischer's naam. De artike len waren in feite geschreven door Bijelica, één van Fischer's Joegoslavi sche vrienden. Een boek, getiteld 'Schaakmatch van de eeuw', gezamen lijk geschreven door Fischer en Bije lica is te koop in de Joegoslavische boekhandel. De beslissingsmatch tussen de drie grootmeesters die in het onlangs ge houden interzone toernooi in Brazilië op een gedeelde tweede plaats eindig den, zal in Joegoslavië worden ge speeld van 5 tot en met 22 september, waarschijnlijk in de badplaats Porto- roz. De drie grootmeesters, de Hongaar Lajos Portisch en de Russen Lev Po- loegajewski en Efwim Geiler, eindig den in het toernooi in Petropolis op een gedeelde tweede plaats na de Bra ziliaan Henrique Costa Mecking. In de match in Joegoslavië moet wor den uitgemaakt welke twee groot meesters zullen mogen uitkomen in de kandidaten-matches, die uiteinde lijk de uitdager moeten opleveren van de huidige wereldkampioen Fischer. ALBLASSERDAM Bij Van der Giessen-De Noord in Alblasserdam is woensdagmiddag het bevoorradings schip Smit-Lloyd 108 te water gelaten. Het vaartug komt in januari van het volgend jaar in dienst bij Smit-Lloyd BV een rederij die zich bezig houdt met de bevoorrading van booreilan den. De doop van het dubbelschroefs schip werd gedaan door de vrouw van de oudste werktuigkundige van de re derij. Europese roeikampioenschappen in Moskou MOSKOU (ANP) 'Het is net de Bosbaan', zei Johan Steenkist gister middag toen hij met Ludwig Benecke en onder het toeziend oog van coach Eymert van Manen langdurig zijn baantjes had getrokken op de roei- baan van Moskou, waar vandaag de strijd begint om het eremetaal van de laatste Europese kampioenschappen. 'Tenminste wat het water betreft. Dat r, al even groen', verduidelijkte hij snel, kijkend over een kale vlakte waar net ingezaaid gras voor het eni ge bescheiden groene aspect zorgde. De kennismaking met de baan is de Nederlanders meegevallen. 'Hij is be slist niet zwaar', betoogde coach Van Manen. 'Alleen de wind dat kan nog wel een probleem worden'. Hoewel men in FISA-kringen zeer tevreden is over het wedstrijd water in de Russi sche hoofdstad is inmiddels gebleken dat ook de eerste kunstmatige baan in de Sowjet-Unie niet vrij is van het beruchte boeienverschil. De Europese kampioenschappenv an de dames heb ben inmiddels al aangetoond dat bij een schuin invallende wind de om standigheden niet op alle boeien ge lijk meer zijn. 'Zoals de wind nu staat geloof ik dat je eerlijke wedstrijden kan roeien', aldus chef d'équipe Pan- nekoek, 'maar bij een sterkere wind die onder een scherpe hoek invalt schijn je een watercirculatie te krij gen'. Gezien de vorige week opgedane erva ringen heeft de internationale roeife- deratie zeker een risico genomen door de titelstrijd een dag later te doen aanvangen. De rustdag na de series en herkansingen verviel daardoor. 'Het schijnt dat de FISA dat besluit heeft genomen', lichtte de chef d'équipe. toe, 'omdat een aantal ploegen pas laat kan arriveren en weinig tijd meer had om te trainen. Die beslis sing betekent wel dat de équipes die de finales bereiken vier dagen achte reen een wedstrijd moeten roeien'. Die stelling is afgezien van de ach ten waarin geen halve finales worden gevaren waardoor de ploegen zaterdag vrijaf hebben zonder meer juist. KOUDEKERK In navolging van vorig jaar organiseerde de s.c. Koude kerk wederom een schaaksimultaansé- ance gegeven door grootmeester Don ner en de sterke LSG-speler Kuypers. Nadat wedstrijdleider Starreveld op enkele simultaan-spelregels gewezen had, niet zonder de hulp van Donner, deed wethouder v.d. Pols aan het bord van De Witt de openingszet voor de grootmeester. De eerste winstpartij kwam van de kant van Kuypers; hij zette E. M. Smout, een neef van de zeer sterke H. Smout op uiterst komi sche wijze stikmat. Kuypres won daar na ook zijn overige partijen. Donner was nog even zoet met zijn 41 partij en, maar rond elven waren de kruit dampen zo'n beetje opgetrokken; drie spelers bereikten een eervolle remise te weten J. Suir, A. Veenstra en Jac. de Wilde. Jammer was het dat nie mand van de grootmeester won. Na deze geslaagde simultaan zal de s.c. Koudekerk op 3 september een schaakinstuif organiseren; iedereen is daar welkom. deelnemers en daarom kan men er vrede mee hebben. Een ander, moge lijk veel kwalijker gevolg is dat de in ternationale roeifederatie bij erg on gelijke omstandigheden op de diverse boeien if bij uitermate slecht weer geen uitstel van lange duur meer kan geven. Het enige wat de FISA in een dergelijk géval kan doen is het op schorten van de races voor ten hoog ste zo'n vijf uur. In het verleden is het meer dan eens gebeurd dat een rustdag hoogst noodzakelijk moest worden opgeofferd om te voorkomen dat ernstig boeienverschil de wedstrij den zou beheersen. FISA-president Thomas Keller is over igens in het verleden vaak niet erg gelukkig geweest met zijn beslissin gen ten aanzien van uitstel en verlaat doorgaan van de races. Zo kostte het besluit van de Zwitser tijdens de Olympische finales van 1964 op de To- da-baan van Tokio na de start enkele malen verschoven te hebben toch maar te gaan roeien. Steven Blaisse en Ernst Venemans vrijwel zeker goud bij de ongestuurde tweeën. Acht jaar later nam Keiler de zeer omstre den beslissing om bij de halve finales van de Olympische regatta in Mtlnchen zij het verlaat de star ter zijn werk te laten doen. Het ge volg was dat dertien van de veertien boten die in de 'FISA-loterij' de eer ste baan getroxken hadden finalist werden. Nu ontneemt Keiler door de rustdag te laten vervallen zich bij voorbaat de gelegenheid sterk corrigc- LEIDSCHENDAM Het protestants- christelijk bejaardencentrum Huize Schoorwijck is voortaan ook openge steld voor alle 65-plussers uit Leid; schendam. De sociëteitsmiddag op T woensdag (vanaf 14 uur), de bejaar- IpllP'nBnnPl VftTI 1,111*. dengymnastiek op maandag (vanaf 16 «JCUgUappCl va11 Vylll. uur), het volksdansen op dinsdag (vanaf half vier), de ontspanningsa vonden en de open maaltijden (voor de laatste twee zaken even van tevo ren opbellen) zullen voor elke bejaar de te bezoeken zijn. Voorts kunnen de bejaarden dagelijks van de grote re creatiezaal gebruik maken (van 9 tol 17 uur) om een kopje koffie te drin ken, de krant te lezen of gewoon een praatje te maken. Inlichtingen over de openstelling via telefoonnummer 5071. De bedoeling van deze openstelling is de oudere inwoners van Leidschen- dam kennis te laten maken met dit tehuis, zodat ze, wanneer ze voor plaatsing in zo'n tehuis in aanmer king komen, weten wat hen te wach ten staat en de sfeer en de vele activi teiten kennen, die hier voor de be jaarden worden georganiseerd. In Krimpenerwaard DEN HAAG De Ring van chr. ge ref. jeugdverenigingen van Den Haag en omstreken houdt zaterdag 8 sep tember om drie uur haar gebruikelij ke jeugd appèl in de aula van de Pre- vastichting aan de Mgr. Nolenslaan. In de middaguren zal de relatie tus sen ontwikkelingshulp en zending worden besproken. Inleiders zijn mr. G. van Dam uit Nootdorp, lid van de AR-fractie in de Tweede Kamer en ds. Draayer. De avond staat in het teken van 'De Toekomst', waarbij zullen spreken de predikanten Ribbers, Drechsler, Nieuwenhuyze en Slofstra. De kosten per persoon bedragen vijf gulden (maaltijd inbegrepen). Enkele groepen verlenen muzikale medewer king. KRIMPEN a.d. IJSSEL Woensdag 12 september, zullen de gemeentera den van Krimpen a.d. IJssel, Krimpen a.d. Lek, Lekkerkerk en Ouderkerk a.d. IJssel bijeenkomen in gebouw De Rank, 's avonds om 8 uur. Als enig agendapunt wordt gesproken over de problematiek van de westhoek van de Krimpenerwaard, die een overgangsge bied vormt tussen enerzijds de verste delijkte randstad en anderzijds het groene hart van Zuid-Holland. De B. en W's adviseren de raden een halt toe te roepen aan een verdergaande verstedelijking van deze westhoek ten gunste van de recreatieve functie. Het overleg wordt geraamd aan de hand van een uitgebreide structuur schets, die in opdracht door het Ne derlands Economisch Instituut te Rot terdam werd samengesteld. Het NEI kwam tot de conclusie dat de west hoek van de Krimpenerwaard in 1990 tot 55.000 inwoners mag uitgroeien, met als verdeling Krimpen a.d IJssel 30.000, Krimpen a.d. Lek 9.000, Lek kerkerk 9.000 en Ouderkerk a.d. IJssel 7.000 inwoners. Het inwonertal van rend op te treden, als de wind op nieuw zijn vijand blijkt te zijn. Over die mogelijkheid maakt men zich daags voordat de strijd om de ti tels losbarst niet erg druk. Het enige probleempje dat de Nederlanders ken den was het naar stuurboord trekken van de boot van Bruyn en Verheul. Een amper zichtbaar verbogen vinnet je bleek volgens de Zwitserse botenre- perateur de oorzaak en werd snel ver holpen. Voor de Nederlandse ploeg, die door de wijze waarop selectie uiteindelijk een feit werd toch wel lichtelijk het stempel van 'roeien met de riemen die je hebt' heeft gekregen, geldt slechts het motto: zorgen zo ver moge lijk te komen. Chef d'équipe Panne- koek gaf het bij voorbaat ronduit toe: 'Ook ik ga er van uit dat we alleen via de herkansingen verder kunnen komen. In de series hebben onze vrij wel allemaal ieugdige ploegen eenvou dig geen kans'. BERLIJN (SID) Siegfried Schenke heeft gisteren in Berlijn het Europees record op de 100 meter geëvenaard me een tijd van 10 seconden. Schenke is daarmee na Manfred Kokot (1971) Mi chael Droese (1973) en Hans Jlirgen Bombach (1973) de vierde Oostduitse atleet die deze afstand in 10 seconden heeft afgelegd. Sinds 1960 hebben in totaal 13 Europese atleten de 10-se- condengrens bereikt. De Oostduitse 4 x 100 meter estafetteploeg, bestaande uit Weise, Droese, Bombach en Schen ke realiseerde een tijd van 38.8 sec. De beste jaarprestatie tot nu toe. Voor de derde wereldprestatie zorgde kogelstoter Hartmut Briesenick met een worp van 21.21 meter. RIJSWIJK Op 7, 8 en 9 september wordt in de hal van het Rij wijkse stadhuis weer de traditionele Florialia-show gehouden, waa op duizenden bloemen en planten uitgestald zullen zijn. Burgemeq ter Bogaardt zal de show vrijdagmiddag om vijf uur openen. De MGB GT V 8: pure luxe voor de liefhebbers van supersnelle sport wagens, klaarblijkelijk een groeiende categorie. Dit weekeinde staat in de Engelse showrooms van MG een V 8- sportwagen. Het is de MGB GT, die dezelfde motor heeft gekregen als de 3,5 liter van Rover, met acht in Y-vorm geplaatste cilinders. MG sluit hiermee aan op een trend in sportwagens naar motoren van meer dan 2,5 liter inhoud. De achtcilinder in sportauto's is in Duitsland gepousseerd door Mercedes, in Italië door exclusieve merken en in Frankrijk waar men lange tijd alleen viercilinder auto's kende zijn er sinds vorig jaar een Monica en een Matra-Simca met V 8-motor geko men. De Britten hebben hierop snel kunnen reageren, dank zij de lichtge wicht 3,5 liter Y 8, die British Ley- land eerder voor de Rover 3500 uit bracht. Deze Rover 3500 blijgt in produktie, maar het statige 3,5 liter model gaat er uit, zo heeft het Engelse autocon cern verder bekendgemaakt. De grote motor van Rover krijgt nu echter dubbel zo grote mogelijkheden, vooral omdat MG een belangrijke export naar Amerika heeft opgebouwd. De MGB GT krijgt dank zij de nieuwe motor, waarvan alleen de carbura teurplaatsing veranderd werd, 137 REM-pk vermogen, voldoende voor een topsnelheid van 192 km. per uur. Naast de V 8-versie blijft de 1,8 liter motor gehandhaafd. De export van de MGB GT V 8 begint trouwens eerst na de Londense autotentoonstelling medio oktober. Sporttoto nummer 3 van het afgelopen keinde heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. De cijfers zijn: Deelnemers: 436 130: Bruto inleg: 934.598.-: Prijzer.'be- drag f 395.334,93. Eerste prijs geen win naars. Beschikbaar nu voor, de tweede en de derde prijs elk 148.250.60. Tweede prijs: 15 winnaars, die elk bruto 9.883.30 ontvangen. Derde prijs: 314 winnaars, die elk 472.10 per kolom ontvangen. deze vier gemeenten bedraagt thans samen ongeveer 40000. Het jaar waarin de geplande inwoner tallen bereikt zullen zijn taxeert men voor Krimpen a.d. IJssel op 1981, voor Krimpen a.d. Lek op 1988, Lek kerkerk 1990 en voor Ouderkerk a.d. IJssel ca. 1990. De hoge urgentie van een tweede oeververbinding wordt door alle gemeenten erkend. Als meest aanvaardbaar alternatief onder steunt men de gedachte van Krimpen a.d. IJssel, namelijk de aanleg van de Krimpener Bosweg en Krimpener Bosbrug. Deze vier gemeenten zullen nu, in tegenstelling tot dusver, geza- melijk hun ruimtelijk beleid gaan voeren en dit zoveel mogelijk op el kaar afstemmen. In deze structuurschets komt ook de reeds zo vaak besproken busbaan ter sprake, juist in verband met de be trekkelijk lage investeringskosten (ƒ2,5 miljoen). Ook met het in 1990 geplande bovengenoemde totaal inwo- ncrplan ziet men de komst van een metroverbinding nog als onwaar schijnlijk. GRONINGEN (ANP) Gerard Visser heeft in Groningen tijdens een nationaal concours hippique met het paard Iwan de vijfde wed strijd gewonnen In de reeks om het Neder lands kampioenschap springen, de zg. z-com- pctiUe. In een nationaal springconcours, ta bel a, zegevierde Hans Brugman met Alfie. Z-competitie, tabel a (lengte parcours 780 meter, 13 hindernissen. 17 sprongen, toege stane tijd 117 sec., maximale hoogte 1.50 me ter). 1. Gerard Visser met Iwan, 0 strafpun- ten. 11.7 sec., 2 Gerard Meier met Fresco 8- 105.0. 3. Harry Wouters van den Oudenweyer met Salerno 8-108.2, 4. Jan Maathuis met Dolman 8.25-117.3. 5. Hans Brugman met Ar- jo 12-115.0. Nationaal springconcours, tabel a (780 me ter, 12-16, 125 sec. 1.30 m.): 1. Hans Brug man met Alfie 0-93.0. 2. Gerard Meier met Goudsmit 0-98.4, 3. Gerard Visser met Sa- nandskv 0-102,7. 4. Herman Seiger met Pal jas 0-115,1. 5. Gerard Meier met Bernar 0- 115.4. HANNOVER (DPA) De Neder landse Finnjollenzeiler Kees Douze is in de derde race om het internationa le kampioenschap van West-Duitsland als vierde geëindigd. In het algemeen klassement staat Douze nu achtste. Koploper is de Westduitser Wolfgang Gerz, die gisteren voor Steinhude (Hannover) de overwinning voor zich opeiste. Net als tijdens de vorige ra ces stond er ook nu weer bijzonder weinig wind, hetgeen veel raffine ment en improvisatievermogen van de zeilers eiste. WASHINGTON (AFP) —De associa tie van tennisprofessionals (AFP) heeft de Roemeen Ilie Nastase een boete opgelegd van 5000 dollar we gens het feit dat hij ondanks een boy cot van de beroepsspelers toch deel nam aan Wimbledon. Tegen Roger Taylor (GB) en Ray Ruffels (Austr), die als ATP-leden ook op Wimbledon verschenen, werden nog geen maatre gelen genomen. PIJNACKER De begroting van de Sportcommissie vertoont voor 1974 een tekort van 650.248: 3.533 min der dan het tekort over dit jaar. De commissie vindt de uitbreiding van het aantal voetbalvelden noodzakelijk, gezien de groei van de sportverenigin gen. Ook het aantal tennisbanen is niet meer toereikend. De sporthal is tot de grens van zijn capaciteit bezet. De bouw van een of meer nieuwe gymnastieklokalen kan een oplossing betekenen. In dat geval is het moge lijk de sporthal voor andere recreatie ve doeleinden in te schakelen. De bouw van een tribune moet dan wor den overwogen. De Sportcommissie behandelt de begroting in zijn verga dering van dinsdagavond 4 september om half acht in het gemeentehuis. erste Veel oefenvoetbal gestaakt OUD-BEIJERLAND Eersteklasser SHO heeft het succesvolle oefenprogramma met een 42 overwinning op zondag-eerste klas- ser Xerxes afgesloten. Bij die gelegenheid maakte Coen Moulyn via een afwezigheid van ruim een jaar zijn rentree op een voetbalveld. Overigens werd het duel na tien minuten in de tweede helft wegens onweer door de Haagse arbiter R. K. W. Bos gestaakt. LEIDEN Op 28 en 29 september organiseert Cieba bv in het gebouw aan de Willem Barentzstraat 35 een efficiencyshow van kantoor-organisa tiemiddelen, kantoorinrichtingen en hulpmiddelen voor het moderne kan toor. ALKEMADE Op 1 oktober zal de nieuwe kleuterschool aan de Rem brandt van Rijnsingel in gebruik wor den genomen. Tot hoofdlcidster is be noemd mej. A. C. Wingelaar uit Am sterdam. SHO keek al na enkele seconden te gen een 01 achterstand aan, maar kwam via Cees van Bennekom na twaalf minuten weer op gelijke hoog te. Hij rondde een pass van Hans van Sliedrecht af. Weinige minuten later verkreeg Xerxes echter weer een voorsprong. Een doelpunt, dat de nog voorzichtig optredende, maar bij vla gen weer ouderwets slim spelende Moulijn in samenwerking met Guus Stek voorbereidde. Na dat doelpunt begon SHO echter steeds beter te voetballen en met Ger Reedijk in een hoofdrol werd in het verdere verloop van de eerste helft een veldoverwicht verschaft. Dat leidde halverwege tot weer een gelijkmaker, die Ger Reed ijk uit een vrije voor zijn rekening nam. Dezelfde speler maakte er vlak voor rust zelfs nog 32 van. In de weinige minuten, die in deel twee nog werden gespeeld, wist Cees van Bennekom, na goed aangeven van Reedijk Xerxes-doelman Hans Sint Ni- colaas nogmaals te passeren. Ook in Dordrecht speelden Oranje Wit en zondag-tweedeklasser EBOH hun oefenwedstrijd niet uit. Hier werd de wedstrijd na twintig minuten wegens de hevige regenval gestaakt. Dat gebeurde bij een 1—0 stand in het voordeel van Oranje Wit Dick Groenenberg tekende voor hetenige doelpunt, dat hij in de tiende minuut na een voorzet van Rudi Palit op zijn naam bracht Quick Boys oefende in Katwijk tegen het C-elftal van AZ'67 en won met 52. In de eerste helft scoorden Leo Pluimgraaff, Gert Zwaan en Jan van der Plas voor de gastheren. In deel twee werd die score door twee tref- DEN HAAG Als hoogtepunt van de viering van het vijftigjarig bestaan heeft de Haagse derdeklasser JAC gis teravond in het Zuiderpark een wed strijd tegen het militair elftal ge speeld. Niet alleen de 41 nederlaag drukte voor JAC de feestvreugde enigszins, vervelender was dat het ge durende een groot deel van de wed strijd verschrikkelijk regende. Een beter combinerend militair team nam reeds in de eerste 45 minuten een duidelijke 30 voorsprong, hoe wel het daarbij met name bij. de eer ste treffer de steun kreeg van de de fensie van JAC. Jaap Bos van FC Groningen strafte dat af. De PSV'er Harry Lubse nam 20 voor zijn reke ning en het was weer Jaap Bos die de derde goal in de prijzenkast hing. Na de hervatting trachtte JAC iets terug te doen en dat leidde tot goed opge zette aanvallen, uit één waarvan Rob van der Maas na tien minuten tegens- coorde. Verder kwamen de jubileren de Hagenaars niet. De militairen daar entegen wisten nog eenmaal te sco ren. Dat gebeurde in de voorlaatste minuut via de spits van FC Gronin gen, Ab Gritter. Opmerkelijkste man in de formatie van JAC was ongetwijfeld doelman Martin de Jong, die zo ongeveer de wedstrijd van zijn leven keepte. fers van Piet Haasnoot tot 52 uitge breid. Vooral de jenge Pronk maakte bij Quick Boys een goede indruk. In Hendrik Ido Ambacht speelde ASWH tegen het eerste elftal van FC Dordrecht en verloor met 04. Ook daar werd geen volledige partij ge speeld. Arbiter Van Rijk maakte er na een kwartier in de tweede helft een eind aan. De regen verhinderde verantwoord verder spelen. In de eer ste helft scoorden Rob Doré (ex- ASWH) en Frans Struis voor de Dordtenaren, terwijl de Joegoslaaf Ristic in het kleine kwartier na rust met schitterend doelpunt de eind stand op 04 bepaalde. Overigens kregen Rob Kuiters en Leo Schouten ook nog enkele mogelijkheden voor de Ambachters. Het middelpunt van de show wordt gevormd door de inzendingen van duizenden schoolkinderen. In het af gelopen voorjaar hebben zij Kaapse viooltjes, fuchsia's en andere planten gekregen, die zij in de laatste maan den met zorg hebben opgekweekt. Op 6 september kunnen zij die planten op het stadhuis inleveren, waar een jury het resultaat zal beoordelen. De prijzen zullen op zaterdag 8 septem ber worden uitgereikt door wethouder Van der Veer. Op de Floralia-show vragen ook allerlei organisaties de aandacht. Zo zijn er stands van de Vereniging tot Behoud van de Wad denzee, de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vere niging en het Instituut voor Natuur beschermingseducatie. Door de Stich ting Tuinbouwhistorie wordt in een aparte zaal een expositie ingericht waarop voorlichting wordt gegeven over het inrichten van een tuin met oude gewassen. Er zal een maquette te zien zijn van de historische tuin, die de Stichting in de omgeving van Rijswijk wil stichten. Op deze exposi tie zijn planten en bloemen te zien van de honderden leden van de drie Rijswijkse volkstuinverenigingen. Maar de show is niet alleen voor de HAZERSWOUDE AR-raadslid B. C. Poot heeft burgemeester en wet houders vragen gesteld omtrent de aanleg van een pad voor de school jeugd, vanuit de wijk Rhijnenburch aan de Rijndijk. CHU-er E. van Elde- ren kreeg destijds van burgemeester J. ten Heuvelhof te horen dat het pad zou worden aangelegd bij het bouw rijp maken van de grond in Rhynen- burch-oost ten behoeve van de bouw van de openbare basisschool. De heer Poot heeft het college onder meer ge vraagd of de toezeggingen in gevaar komen nu de oorspronkelijke plan ning van de grondverwerving wordt gestagneerd. Hij yraagt B. en W. ook of er intussen overleg heeft plaats ge vonden met het bestuur van de Rhijnenburch-schoól en of de inspec teur van het onderwijs de Rhijnen- burch-school al voor de zgn. 'vervan- gingslijst' heeft voorgedragen. Daze school zou, aldus eerdere mededelin gen door de wethouder van onderwijs P. A. Th. v. d. Werf, daarop worden geplaatst, gezien de slechte staat waar in het gebouw verkeert. LEIDEN Na de oproep van de burgemeester om zich op te geven als collectant voor de aktie 'Kind in Nood' hebben zich velen rechtstreeks of via hun vereniging opgegeven. Toch zijn er in Leiden nog 200 collec- tatnen nodig. Maandag 3 september gaan duizenden Nederlanders 's a- vonds tussen 8 en 10 uur op pad om geld in te zamelen voor een aantal na tionale en internationale projekten tot hulp aan kinderen in nood. In Ne derland gaat het o.m. om het stichten van een nierdialysecentrum voor kin deren. De aktie vormt een onderdeel van de viering van het 25-jarig rege ringsjubileum van koningin Juliana. Leidenaren, die willen meewerken om van deze aktie een sukses te maken wordt verzocht zich met spoea op te geven bij het stadhuis, tel. 45344, toestel 211. experts, iedereen die meent een plaj te -hebben die de moeite waard is, kj die voor de show komen aanbiede Dat kan op 6 september tussen 16 19 uur in het stadhuis. Ook deze plij ten zullen door een jury worden 1) oordeeld. Op de Floralia-show zuil voorts de Middelbare Tuinbouwschd voor Meisjes 'Huis te Lande' en Lagere Tuinbouwschool uit Lej schendam, diverse bloemsierkuna naars en bloemenkwekers acte de p| sence geven. De Floralia-show won georganiseerd onder auspiciën van Koninklijke Nederlandse Maatschap) voor Tuinbouw en Plantkunde enj geopend op vrijdag van 17 tot 22 ut op zaterdag van 10 tot 21 uur en j zondag van 11 tot 17 uur. De toegan prijs is 50 cent, voor kinderen e kwartje. Geen restauratie van school Rijns.woude RIJNSATERWOUDE De leerll gen van de Openbare School zullen de toekomst ondergebracht worden een extra lokaal bij de te bou\tj R.K. Lagere School. Hiertoe door de gemeenteraad van Rijnsatj woude besloten. Tot deze beslissing| men gekomen na advies van schoolinspecteur en na constateri) van het feit dat restauratie van de j de basisschool te veel van de gemej telijke financiën zou vergen. In verband met de planologische j scherming van het grondgebied de Heilig Geestlaan werd besloten j dit gebied een ontwerp-bestemmini plan te verbinden. Men wil voori men dat de land- en natuurwetf schappelijke waarden van dit gebj door aanleggen van boten of plaatsen van tenten, kampeerwagj e.d. verloren gaan. De reconstructie van de Herenweg vert niet al te veel moeilijkhei meer op. Met de gebroeders Vis er1 werd onlangs overeenstemming reikt over de aankoop en afbraak het pand Herenweg 41 voor het drag van 89.500 gulden. HILLEGOM Donderdag 13 sept '6 ber beginnen de volksfeesten met 6.|, bridgedrive in Treslong. Vrijdag '-b september is er een klaverjastoern.'6 en een puzzelrit voor automobilis -,'f Woensdagavond van 20.15 tot 1/ uur concerteert the Dutch Swing lege in de grote zaal van Treslong|\|; Zaterdag 15 september om half s>s; viswedstrijd in de Loidsevaart Oa uur zwemwedstrijden om het kai0 oenschap van Hillegom in 'De Vo{;-6. Tijdens de middaguren tonknuppeï Om 2 uur begint ook de viswedsb-'M speciaal voor de jeugd van 8 totj-.^ jaar in de Noorder Leidsevaart. >61 jongens van 7-10 jaar kunnen dl'6: schieten op een terrein aan de f!®* lem de Zwijgerlaan, wat om 2 uurf-gj gint. De meisjes mogen doelgooien'sz Verder is er nog een straatteken»1, strijd op de speelplaats van de M^;-5] school en zaalvoetbal in Treslong. L'öz Zondag 16 september volleybalt-^ nooi en maandag vinden zeepkistej'Be ces plaats en is er de wedstrijd li'5( rijden op 'langzame' fietsen. Volksfê kinderspelen en de korte baandravT,^ besluiten dinsdag 18 september ."gÏ Hillegomse feest. n? Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende echtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Met droefheid geven wij kennis, dat op 25 augus tus jl. geheel onverwacht van ons in weggenomen, onze Broer, Zwager en Oom Pieter van der Linden op de leeftijd van ruim 59 jaar. Bunnik: Joh. v. d. Linden N. v. d. Linden-v. Vuurde Piet-Jan en Wil Rotterdam: Jac. v. d. Linden J. L. v. d. Linden-Fransen Peter en Trudy Koos Hans Rotterdam (21), 29 augustus 1973.. Nieuwenhoornstraat 91. De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden op de begraafplaats van de Hervormde Gemeente van Charlois te Rotterdam. Met diepe droefheid geef ik u kennis, dat op 28 augustus 1973 in het ziekenhuis 'De Weezenlan- den' te Zwolle na een plotselinge ernstige ziekte, zacht en kalm is ontslapen, mijn innig geliefde zorgzame Moeder Hendrika Koomen weduwe van Marinus Johannes Esseveld op de leeftijd van 79 jaar. J. C. Esseveld Sassenheim, J. P. Gouverneurlaan 24. De rouwdienst zal plaatsvinden zaterdag 1 septem ber a.s. in de Hervormde Kerk te Sassenheim, aanvang 1.00 uur n.m. waarna de bijzetting zal plaatsvinden in het familiegraf op de Hervormde begraafplaats te Warmond. Aankomst 2.00 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van half acht tot negen uur. Gij hebt mijn rechterhand gevat.w. Psalm 73 23.= Heden nam de Heere tot Zich, na een kortston-s dige ziekte, onze lieve Vader, Groot- en Overf7< grootvader, Broer, Zwager en Oom 7 Simon Plug weduwnaar van Gerritje de Ruiter, op de leeftijd van bijna 79 jaar. P. Plug C. Plug-Twilt S. Plug W. M. Plug-Verheij H. de Jager-Plug N. de Jager G. Plug F. Plug-Brinkman Klein- en achterkleinkinderen Scheveningen, 29 augustus 1973, „De Thuishaven", Duinstraat 17. Correspondentie-adres: Keizerstraat 8. De overledene is opgebaard in de rouwkamerij Van Boetzelaerlaan 292; bezoek 's avonds vair 6.30—7.30 uur. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 1 september te 11.30 uur op de Algemene Be^ci graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van Kei^p zerstraat 8 te 11 uur. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis nomen van het overlijden van onze PredikanjR Ds. J. G. W. Terhaak Moge het Evangelie dat hij gedurende ruim 2(15 jaar in onze gemeente mocht uitdragen zijn huisi*1 genote, familie en gemeente nu tot troost zijn59, Puttershoek, 28 augustus 1973. Namens de Raad van de Geref. Kerkju^ H.t. praeses: R. G. de JonM scriba: IC. Hagendijk. -4Vi ~150( U-i Mede namens onze kinderen zeggen wij u allen hart dank voor de zeer vele felicitaties, bloemen en ander tenties, die we bij ons 40-jarig huwelijksfeest mod^( ontvangen. Het was voor ons een onvergetelijke da De heer en mevrouw Konijnendijk-van der BiT' Jurriaan Kokstraat 282, Scheveningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 16