Mindere voorbereiding remt wielerkwartet De mode waarin je grootmoeder sjans had met je grootvader. Toch controle op doping in Belgrado Sparta leent negen ton Erewedstrijd voor Eusebio Zwembad in Belgrado npomiss IN DE BOSSEN VAN DALFSEN UW EIGEN ZOMERHUIS OP EIGEN GROND B.V. Grondbeheer en Verkoop G.B.V. Honderd kilometer strijd Oma mag er nog best wezen, glimlacht Peek CloppCflblir| Slechts vijfde plaats voor Nederlandse ploeg Trainer voor straf commissie?6 BELGRADO (Reuter) De kans is groot dat er bij de we reldkampioenschappen zwem men in Belgrado toch op do-, ping zal worden gecontroleerd. Harold Henning, voorzitter van de internationale zwemfederatie (FINA), verklaarde dat de me dische commissie had voorge steld op kleine schaal ert steek proefsgewijs dopingstests te ver richten. 'Als dit gemakkelijk en tegen lage kosten gedaan kan worden, dan hechten wij als FI- NA-bestuur, ondanks het feit dat we er niet voor zijn, onze goedkeuring aan dit voorstel', aldus Henning. Het zou de bedoeling zijn ongeveer hon derd zwemmers te testen. In München bij de Olympische Spelen werden 3.000 sportmen sen gecontroleerd. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Sparta heeft het ge meentebestuur van Rotterdam ge vraagd zich garant te stellen voor een lening van 900.000 gulden die de ere divisieclub wil sluiten. Dat bedrag wil Sparta aanwenden om de tribunes en de exploitatiemogelijkheden van het terrein aanzienlijk te verbeteren. B. en W. van Rotterdam hebben geen be zwaar tegen een gemeentelijke garan tie, temeer niet omdat Sparta ook in staat is gebleken te voldoen aan de verplichtingen die voortkwamen uit eerder gedane leningen, zoals onder meer de bouw van de Schietribune Sparta betaalt hiervoor jaarlijks een rente en aflossing van 80.000 gulden. Sparta heeft gisteravond in Den Haag overigens met 07 van het 90-jarige HVV gewonnen. Bij rust was de stand 02. Doelpuntenmakers: Kowalik (2), Sadek (2), Van Staveren (2) en Meut- stege. Èr waren 1200 toeschouwers. LISSABON (SID) Ter ere van Eusebio Silva de Ferreira, die bij de voetballiefhebbers over de gehele wereld beter be kend is als Eusebio, zal op 25 september een wedstrijd ge speeld worden tussen Benfica en een zg. wereldselectie. Benfi ca heeft uitnodigingen gestuurd aan de Brazilianen Pele en Jair- zinho, Piet Keizer (Ajax) en Jo se Altafini (Juventus). Ook de voor AC Milan uitkomende Westduitser Karl-Heinz Schnel- linger zal zeer waarschijnlijk voor het 'wereld elftal' uitko men. IJshockey Nijmegen heeft voor liet ko mende seizoen de Joegoslaaf Ciril Klinar 130 jaar, honderdvoudig international) als trainer gecontracteerd BELGRADO (Reuter) Drie dagen voor het begin van de wereldkampi oenschappen zwemmen in Belgrado is gebleken dat et bad, waarin de belan grijkste wedstrijden moeten worden gehouden, één centimeter te lang is. liet geofysisch instituut in Belgrado ontdekte dit door een sonartest. Men zal het probleem oplossen door de elektronische apparatuur op de aanti- kvyand naar voren te halen. TROUW/KWiAjRfTET DQN'iüBRiDiAG 30 AUGUSTUS 1973T12/K w Komt genieten van de prachtige omgeving en benut één van de slechts 13 kansen op voorzien van waterleiding en elektriciteit (nieuw aangelegd) geheel ingericht voor 68 personen goede verhuurmogelijkheid voor U aan derden een vaste recreatiemogelijkheid voor U en Uw gezin de nodige „privacy" om in alle rust te genieten temidden van uitgestrekte bossen en weidevelden de vaste beschikking over een flink stuk eigen grond een prima geldbelegging voor de toekomst slechts 15 km van Zwolle oppervlakte der percelen van 720 tot 2400 m2 prijzen: grond bungalow inventaris van 30.00052.500 k.k. Komt zaterdag 1 of zondag 2 september tussen 11 en 4 uur naar „de Stoevinghe", gelegen aan de Twentseweg te Heino, voor inlichtingen en aanwijzing ter plaatse. Postbus 42 - Doorn Telefoon 03430-3591 of 03436-532/577 GRANOLLERS De tussentijden van de eerste tien ploegen in de tijdrit over honderd kilometer: 25 km 50 km 75 km 100 km 1- Polen 28.18,9 2) 1.01.26,1 1) 1.30.14,0 1) 2.03.29,1 2. Sovjet-Unie 27.53,0 1) 1.02.08,7 2) 1.31.26,7 2) 2.05.11,8 3. Zweden 28.31,0 3) 1.03.08,9 7) 1.32.19,6 4) 2.06.48,6 4. Tsjechosl. 28.33,0 5) 1.02.46,2 4) 1.32.18,9 3) 2.07.58,4 5. Nederland 29.12.5 (11) 1.03.08,6 6) 1.32.58,6 6) 2.08.07,9 6. Noorwegen 28.31,9 4) 1.02.43,0 3) 1.32.24,7 5) 2.08.31,0 7. Italië 28.59,7 9) 1.04.04,3 (10) 1.33.49,4 9) 2.08.38,2 8. Denemarken 28.47,2 6) 1.03.07,9 5) 1.33.40,0 8) 2.09.38,1 9. Hongarije 2853,8 7) 1.03.28,0 8) 1.33.36,2 7) 2.09.56,5 10. Columbia 29.47,4 (16) 1.04.43,0 (13) 1.35.08,8 (14) 2.10.00,0 Maxi-japon,rijk aan dessins. Rok met schuine banen. Crêpe imprimé. Lila, bruin of zwart. Mt. 36 t/m 42. 79.- Velours T-shirt. Zwart IQ, of bordeaux. S-M-L. Lange bloemrok van weef- jersey. Bloemen op zwart, groen of bordeaux. Mt. 34 t/m 42. Effen tricot blouse met bloem- mouw. Rood, groen of zwart. Mt. 36 t/m 42. 8-Baans bloemrok van weef- jersey. Rood, roze of paars op zwart fond. 94- Mt. 34 t/m 42. Heerlijke japon met korte mouwtjes en de nieuwe kraag. De rok heeft de nieuwe knielengte. Katoenen imprimé. Zwart fond. Mt. 36 t/m 42. g Niet verkrijgbaar in Alkmaar, Amstelveen, Breda, Den Bosch, Leiden, Rijswijk, Utrecht-Centrum, Utrecht-OvervecljrTr Van onze speciale verslaggever GRANILLERS Fedor den Her tog had natuurlijk gelijk. Niet de pecht van André Gevers maar de verre van optimale voorbereiding was debet aan het feit dat de Ne derlandse formatie in de 100 ki lometer ploegentijdrit voor het eerst sedert 1969 niet in de me- daile-vreugde kon delen. Den Her tog, Knetemann, De Waal en Ge vers kwamen slechts twee keer over drie dagen voltallig bijeen op het sportcentrum Papendal om te proberen naar een eenheid te groeien. Het bleek in het Spaanse Granollers te weinig om met suc ces te kunnen opboksen tegen de oostblok-machines van Polen, Rusland en Tsjechoslowakije. De équipe van bondscoach Joop Mid delink was vooral in technisch opzicht geen eenheid. Den Hertog wellicht 's werelds beste specialist op dit num mer, heeft door allerlei omstandighe den nauwelijks de gelegenheid gehad om met De Waal, Knetemann en Gre- vers naar een hechte coalitie te groei en. Na zijn vertrek uit de ploeg van Herman Krott is Fedor onmiskenbaar veranderd. Die verandering heeft hem eensdeels goed gedaan, hetgeen zich manifesteerde in de magistrale triomf in Olympia's Ronde van dit jaar, van de andere kant is hij onder invloed van zijn nieuwe omgeving wat gaan losweken van mensen aan wie hij zich vroeger zonder meer overgaf. Mensen zoals bondscoach Joop Middelink. Tij dens het trainingskamp op Papendal zei Fedor nog: 'De verhouding is niet zoals vroeger. Wij waarderen elkaar, dat wel, maar zoals bijvoorbeeld vorig jaar is het niet meer*. Middelink en Den Hertog kwamen nog anders tegenover elkaar te staan na Fedors weigering om te starten in de Tour de l'Avenir. Middelink: 'Iede re coureur heeft het recht om een uitzending te weigeren. Maar de gron den waarop Fedor dit deed vond ik niet reëel. Hij eiste dat hem enkele knechten zouden worden toegewezen. En dat kan natuurlijk niet voor ama teurs'. Fedor werd, uiteraard, gekozen voor de ploeg van het wereldkampic en- schap 'op grond van zijn capaciteiten', zoals Middelink zei. En ook daar had Fedor aanvankelijk een wens die te recht niet werd ingewilligd. Den Her tog 'Ik geloof dat mijn broer Nidi in de ploeg had moeten zitten'. Mide- link: 'Ik vind Fedor de beste amateur wielrenner van Nederland. Maar hij is natuurlijk niet meer dan een an der. Ik ga niet omdat hij nu toevallig Fedor den Hertog is, al zijn wensen inwilligen. Verder is de verstandhou ding met Fedor prima. Wij hebben dit jaar net zoveel gelachen als voor heen'. Fedor: 'De sfeer kan gewoon niet beter. Iedereen heeft zich voor honderd procent gegeven. Maar dat was het niet waar het deze keer aan haperde. Het was technisch niet vol maakt. En dan wil ik de schuld in de eerste plaats bij mezelf zoeken. Er is natuurlijk wel eens wat geweest met Middelink. En ik heb ook wel eens wat fout gedaan. Van zijn kant is er ook wel eens wat gebeurd. Hij heeft mij een pingpongbal genoemd. Ie mand die zich alle kanten laat uit slaan. Ik ben dan misschien wel een pingpongbal, maar dan wel een met effekt. Het spookeffekt. Ik laat mij dcor niemand duwen in de richting waarin ze mij willen hebben. Ik doe echt waar ik zelf zin in heb. Wat deze honderd kilometer betreft had ik met de indeling van het seizoen wat meer rekening moeten houden met deze jongens. Dan was er misschien wat meer tijd geweest om samen te trainen'. Het Nederlandse kwartet stelde vooral teleur in het eerste kwartier van de honderd kilometer waarin Den Hertog c.s. pas als elfde doorkwamen. De tweede 25 kilometer, was, gezien het geen er toen allemaal voorviel in de ploeg van superieure kwaliteit. Toen immers rukte de ploeg op naar de zes de plaats. Gevers moest vanwege een kapotte spaak in de 29ste kilometer van wiel verwisselen. De rest van de ploeg wachtte, werd voorbij gestoken door de Chilenen die juist tevoren ge passeerd waren en kreeg toen pas de gelegenheid om de cadans terug te vinden. Middelink: 'Dat kostte ons zeker twee minuten, omdat de jongens naast de tijd van dat fiets verwisselen ook nog een extra seconden verspeelden met het passeren van de Chilenen op een zeer smalle weg'. Het excuus van Middelink kan zeker niet de nederlaag uitwissen. Feit blijft echter, dat het team zich in die tweede 25 kilometer heeft moeten for ceren om die tijd terug te winnen. De ploeg bleek uiteindelijk niet de ideale samenstelling te hebben om op dit ge accidenteerde en bochtige parcours de formaties van Polen, Rusland, Zweden en Tsjechoslowakije nog te kunnen bedreigen. Middelink: 'Dat komt om dat het parcours op het laatste mo ment was veranderd. Ik had gerekend op een vlakke weg en daarop had ik de renners geselecteerd. Anders had ik zeker een jongen als Kees van Don gen meegenomen'. Middelinks keus was in feite beperkt. Hij kon niet zoals de Russen, de Po len, de Tsjechen en ook de Zweden beschikken over een groep die lange tijd bijeen bleef. De Zweden bijvoor beeld werken voor het eerst sedert ja ren weer met coach Knud Jacobson de man die destijds de gebroeders Pettersson naar de regenboogtruien sleepte. Zij bereidden zich maanden lang voor. De Polen tonen jog duide lijker een voorbeeld van de manier, waarop een formatie zich op een spe cialiteit als deze zich moeten voorbe reiden. De Pool Pachal, vertegenwoor diger van het ministerie van lichame lijke opvoeding en speciaal belast met de wielrennerij: 'We hebben een groep van acht jongens die al drie jaar lang samen traint. De voorberei ding op dit wereldkampioenschap is al in december begonnen'. Lujan Lis (23), Rychard Szurkowski (27), Stanislaw Szozda (22) en Tadeus Mytnik (23) zijn stuk voor stuk ren ners die ook individueel al een impo sante erelijst bijeen hebben gereden. Szurkowski bijvoorbeeld won dit jaar voor de derde keer in zijn carrière de Vredeskoers. Szosda werd in datzelfde evenement tweede en won bovendien de Ronden van Algerije en van Tole do. Maar beiden mochten en konden de training voor de 100 kilometer niet verwaarlozen. Technisch was het rij den van de Polen volmaakt. In iedere klim, in iedere bocht verliep de aflos sing perfect en als er versneld moest worden, gebeurde dat verantwoord. Dat wil zeggen, dat gebeurde dan zo danig dat niemand van het viertal zich snakkend naar adem moest laten afzakken. Lis, Szurkowski en Szozda maken al sedert 1971 deel uit van de Poolse ploeg. In Manchester en ook vorig jaar in München was Bardik de vierde man. Deze Bardik zou de pro gressie van zijn ploeg (brons in '71, goud hier in Granellers) in alle glorie hebben meegemaakt, als hij niet door een sleutelbeenbreuk zijn plaats had moeten afstaan aan Mytnik. Het ziet er voorlopig nog niet naar uit, dat er een einde komt aan de hoofdrol die Polen op dit nummer vertolken. Pa- chel: 'Op de centrale training zitten veertig renners. Een A-groep van der tien renners en een B-groep van vie rentwintig renners. De B-groep be staat uit 20- en 21-jarigen. En juist daarin zit een groot aanta talenten, dat door de centrale trainer Walkie- wicz Wojcieck en de begeleidende me dicus dokter Zeigniew Rusin tot vol- tooïng gebracht kan worden'. JOOP HOLTHAUSEN WMIELRENNKN Met een vierde plaats was Kees van Dongen de besie Nederlan der in het eindklassement van de Grote Prijs Wilhelm Teil door de Fransman Guy Leleu gewonnen. -DEN HAAG (ANP) De beroep*^ strainer van volbloeds W. A. van Dijj 1 uit Wassenaar moet zich binnenko^^ voor de straf commissie van de SticlT* ting Nederlandse Draf- en Renspoii I Vereniging verantwoorden omdat, dL uitslag van een dopingproef van di bij hem in training zijnde vijfjarig) volbloed Coaldi na contra-expertist positief bleek te zijn. Het urinemoipn: ster werd van Coaldi afgenomen ui haar overwinning in de Jolly MaveiN' ick S-prijs, die op woensdag 27 jun te op de renbaan Duindigt werd gelopeijaa De uitslag van de eerste onderzoef. luidde 'verdacht' waarna op verzoeP0e van de trainer contra-expertise werp d verricht. Hangende de uitspraak vat E de strafcommissie is de trainersvei gunning van W. A. van Dijk met otten; middellijke ingang ingetrokken. Hfl be oaard Coaldi is tot nader orde eep i- startverbod opgelegd en als winnaaad: van de Jolly Maverick S-prijs gediitot kwalificeerd. Ucei pip 1 Ni r Voetbal In d« eerste divisie van de. Engelse League speelden West Han Un|ani led en Ipswich Town met 3-3 gelijk. t Weer helemaal terug. De jurkjes waarin grootmoeder zich door grootvader het hof liet maken. De japonnen waarin ze met hem meeging naar een matinee, een soiree of naar een bal-champêtre. De pikante rokken net even over de knie, die ze aandeed naar het „beestenspul". De feestelijke blousen die ze droeg als grootvader haar vroeg voor'n ritje in de stoomcarrousel. Grootmoeder wist wel wat mooi was. Grootvader trouwens ook. En jij?

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14