AVRO brengt 25 uur eigen drama-series De Weldoener Tij! Uilenspiegel opent de rij Actueel Kenmerk geeft film over gokken Duur feest-tientje is vooral bedoeld voor verzamelaars IJsland-Nederland TROS begint pas als a-omroep informatieve tv NOS bestudeert quadrafonisch uitzenden door John Rowan Wilson Werkgroep gestich 'radio en jongeren' «p Eft TROUW/KWARTET WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV TVfcw MARY PERKINS Van onze radifr en tv-redactie HILVERSUM De jubilerende AVRO zal het nieuwe seizoen 25 uur eigen produkties op drama- gebied uitzenden. Zondag 9 sep tember wordt daarmee begonnen, wanneer het eerste deel van het tv-spel Tijl Uilenspiegel' op het scherm verschijnt. Tusen deze da tum en 29 september worden de overige delen gebracht. Iedere af levering duurt 80 minuten. Tijl Uilenspiegel is een productie die al ruim een jaar op de plank bij de AVRO ligt te wachten om aan de feestviering luister bij te zetten. Re gisseur is Walter van der Kamp, die daarvoor het boek van de Waalse schrijver Charles de Coster bewerkte, die dit in de negentiende eeuw schreef. De dartele Tijl wordt ge speeld door Wim van der Grljn, die succes boekte met zijn vertolking van Kees de Jongen bij toneelgroep Cen door Willeke Alberti. Lamme Goedzak wordt gespeeld door Rudi Falkenha- gen. Tal van bekende spelers en speel sters behoren tot de honderd personen, onder wie veel figuranten die een aandeel in de serie hebben. (Voor de uitzending van het eerste deel van deze serie komen we daar nog op te rug). Ook op zondag S september wordt het eerste deel van de gedramatiseerde documentarie 'Soldaat van Oranje' uitgezonden naar het gelijknamige boek van Erik Hazelhof Roelfzema die ook meespeelt. Verder vertelt Prins Bernhard, die hem in de oorlog vlieg lessen heeft gegeven, over zijn eigen rol in het boek. Het tweede en laatste deel van de documentaire wordt op maandag 9 september uitgezonden. Volgens het voorlopige schema wordt na 'Tijl Uilenspiegel' Het Testament' van Edgar Allan Poe op het scherm gebracht Parallellen in leven en werk van de schrijver worden belich tin het drieluik: 'De schaduw van de stil te.' 'De grenzen van de dood' en 'Het paleis der gedoemden.' Daarna volgt de serie 'een mens van goede wil' naar het boek dat de Vlaamse schrijver Gerard Walschap in 1936 schreef. Dit is een co-produktie met de Belgische radio en televisie (BRT). Het betreft acht afleveringen van vijftig minuten. Regisseur is John van de Rest Spelers zijn onder andere Kitty Courbois en Hugo Met siers. In het voorjaar wordt uitgezonden de serie 'De stille kracht' naar het boek van Couperus. Hoofdrolspelers zijn pleuni Touw en Bob de Lange. Regis seur is Walter van der Kamp. Over de opnamen van dit spel schreven we al uitvoerig. Tussen de serie worden afleveringen uitgezonden van de sprookjes-serie 'Er was eens.Drie zijn reeds opgeno men waaronder 'De varkenshoeder', dat tijdens de jubileumviering wordt uitgezonden. Het zijn sprookjes voor jong en oud. Hoofdrol speelt Willeke Alberti als de boze prinses, naast var kenshoeder Jeroen Krabbe en koning Jan Retel. Regisseurs zijn Guus Ver- strate en André van den Heuvel. En tenslotte brengt de AVRO ln het komende seizoen onder de rubriek 'Première' drama's die speciaal voor televisie werden geschreven of be werkt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De informatieve ru briek Kenmerk van het KOR zendt vanavond om 22.25 uur op Nederland 2 een film uit over het gokken in En geland. De Eerste Kamer behandelt deze week het onderwerp kansspelen in ons land. In Engeland is er vrijheid op de kansspelen. Kenmerk besteedt ook aandacht aan de vorige week ge houden vergadering van de wereld raad van kerken in Genève en aan de 'zaak Gijsen.' In de serie Tijl Uilenspiegel speelt Wim van der Grijp de rol van Tijl en Willeke Alberti die van zijn vriendin Nele. Zondag 9 septem ber is de eerste uitzending. DEN HAAG Staatssecretaris De Goede (financiën) heeft verklaard dat de extra fraaie uitvoering van het ju bileum-tientje ter gelegenheid van het regeringsjubileum van de konin gin bedoeld is als verzamelobject met een zekere zeldzaamheidwaarde en in feite niet is bestemd voor de geldcirculatie. De kosten van dit tientje dertig gulden in plaats van tien voor de 'ge wone' uitvoering zijn hoger. Ze worden geslagen met gepolijste stem pels van gepolijste zilverplaatjes. De gewone uitvoering komt op de gebrui kelijke wijze tot stand. Dit heeft de staatssecretaris geantwoord op vragen van het tweede-kamerlid Beekmans (D'66), die nieuwsgierig was naar de 'meerkosten' verbonden aan de fraaie uitvoering. De staatssecretaris voert aan dat ze uitsluitend op bestelling worden gele verd, zeer zorgvuldig met de hand in speciale munt-etuis worden verpakt en per aangetekende brief naar de liefhebbers gaan. HILVERSUM De NOS-radio zal vanavond een rechtstreeks verslag uit zenden van de voetbalwedstrijd IJs land-Nederland, die die dag in Deven ter wordt gespeeld. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Chris van Leeuwen. De reportage duurt van 20.00 tot 21.45 uur en is te horen via Hilversum 3. In Studio Sport worden samenvattingen voor televisie gegeven van de wedstrijd. Van een verslaggever HILVERSUM Wanneer de TROS volgend jaar 1 oktober a-omroep zal worden, dan krijgt ook deze omroep een 'informatieve' televisierubriek. Daarvoor is contact gezocht met Wlbo van der Linden, oud-hoofdredacteur van AVRO's Televizier en thans werk zaam bij de VN in Genève. Dit heeft TROS-directeur mr. J. M. Landré meegedeeld. Van der Linden heeft echter laten weten wel door meer om roepen benaderd te zijn, maar dat zijn werk bij de VN in de sector van voedselvoorziening hem blijft boeien. Onderwerpen die in de nieuwe TROS- informatie rubriek aan de orde zullen komen liggen op het vlak van de 'hu- man interest' en achtergrondinforma tie. Partijpolitiek wordt vermeden. Wij maken onze programma's voor een zo groot mogelijk publiek. Wij willen niet beleren, beledigen, irrite ren en betuttelen', aldus de heer Lan dré. De TROS zal nog voor het eind van dit jaar de a-status aanvragen bij de minister van CRM. Telt de TROS op dit moment 450.000 leden gewacht wordt tot men er zeker van kan zijn dat hier 400.000 geldige leden bij zijn. Het aantal leden is de afgelopen jaren met gemiddeld 58.000 per jaar geste gen. Een meer verademing veroorzakende actualiteit kon de redactie van Hier en Nu zich niet wensen toen binnen de uitzending van de bevrijding van de gijzelaars en het arresteren van hun misdadige kwelgeesten in Stockholm kon worden gemeld. Het gesprek met oud-minister Rool- vink kwam door deze schielijke repor tage een beetje in de verdrukking. Wel kwamen we te weten dat Tsjoe En lai volkomen op de hoogte bleek te zijn van de programma's van de Ne derlandse politieke partijen en in het bijzonder van die progressieve passa ges die betrekking hebben op de ver dediging van Europa. Dit betekent na tuurlijk niet dat ons land in de ogen van de Chinese leiders zo uitzonder lijk belangrijk is, maar het is wel een aanwijzing dat China voor eigen veilig heid de militaire bewegingen binnen ons continent met argusogen volgt. Dokters komen de laatste tijd voor mijn gevoel net iets te vaak in het nieuws door handelingen die niet stro ken met de hoge ethische opvattingen die het gilde zo lang in ere heeft ge houden. Hier en Nu rapporteerde over het gebeuren in Enschede, waar poli tiemensen anderhalf uur lang van hot naar her moesten sjouwen voordat een ernstig ziek kind eindelijk medische hulp kreeg. Hiervoor zullen wel weer allerlei verklaringen worden aangedra gen, maar ondertussen is opnieuw de reputatie van dienstverlening aange vreten. Begrijpelijk niet zonder emotie rea- i~~ geerde dr. Sjollema op de gewraakte advertentie van de zogenaamde Club van Tien, die met veel geld, maar ano- niem, opereert tegen de Wereldraad van Kerken. Hier en Nu sprak in En geland met ene Gerald Sparrow, die ran een actie met open vizier niet wilde weten en weigerde namen te noemen. Hij noemde dat bescherming ran privacy. De acteur Hans Tiemeyer, meespelend in 'Zo vader, zo dochter', heeft over spelleider Gerard van den Berg een uitspraak gedaan, die we moeten ont houden. Hij zei: 'Die man kan naar mijn gevoel veel meer dan-ie nu doet.' Opletten of hij gelijk krijgt, want Tie meyer is een mensenkenner. Parry van Riemsdijk heeft wat com mentaar ontlokt door zijn voorraad ruitjeshemden. En ziedaar, deze keer zat hij er 'effen' bij en in colbert. Een niet te miskennen beïnvloeding door de schrijvende pers, zou je kunnen zeggen Bij het definitief van die 'Goeie ouwe koffergrammofoon' is een compliment voor samenstelster Kitty Knappert toch wel op zijn plaats. Ook voor de decormensen en de be lichters, die veel hebben bijgedragen aan het oproepen van sfeer in deze serie. Bob de Lange, die met zijn nieuwe to neelgroep Podium in Amsterdam van de grond probeert te komen, kreeg een belangrijke steun in de rug van Koos Postema in diens eigen 'Uur'. De achtergrondinformatie over het toneel- bestel in ons land en De Lange's kri tiek op de Raad voor de Kunst zal wel over veel hoofden zijn heengeschoten. Suggestiever was het staaltje acteren dat hij weggaf samen met Ank van der Moer. Een krachttoer om buiten de theatersfeer een toneelfragment tot le ven te brengen. Het lukte uitstekend. TON HYDRA SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 152. Intussen had Adriaan zijn geleen de hefschroefvliegtuigje ergens in de buurt aan de grond gezet. Snel stapte hij uit en met de beleefdheid, een trouwe dienaar eigen, hielp hij ook de oude graaf uitstappen. 'En nu snel naar de plaats, waar smidje Verholen zich zonder twijfel in grote moeilijk heden bevindt,* zei hij tot zijn mees ter. 'Laten wij evenwel onze deftige waardigheid bewaren, opdat de bela gers van onze vriend Verholen goed beseffen met wie ze te maken krijgen. Vastbesloten treden wij de vijand te gemoet, maar ook waardigHet prentje laat duidelijk zien wat Adri aan bedoelde, want het is werkelijk opvallend hoe ingetogen en waardig de oude edelman en Zijn dienaar zich naar het gevechtsterrein begaven. Ze kwamen daar juist op tijd aan om te zien hoe Platvink-Jantje uit zijn ver doving ontwaakte. Steunend kwam de dikzak overeind en kreunend greep hij naar zijn hoofd. 'Hu..!!?' gromde de schavuit. 'Wat is er gebeurd? Een botsing? De auto stuk? Waar zijn de schatten? En wat is dat daar voor een knokpartij? Dat is smidje Verholen met me vrind de beroepsboef!' Toen drong eindelijk tot de traag werkende hersens van logge Jantje door wat dit precies te betekenen had. Simon scheen aan de verliezende hand te zijn en Jantje besloot dus ejppij alliantie aan te gaan met de beroeijnstj boef om hem de nodige steun te vl schaffen. Dreigend begon hij op I n.1( twee kemphanen af te lopen, hetwd stic voor de oude graaf reden was oml he roepen: 'Alsjeblieft, Adriaan! DT., wat! Hou die schelm tegen!' T weet precies wat mij te doen sta#1 in fluisterde Adriaan onverstoorbajiet 'Smidje Verholen klaart het wjcl.' Toen trok de trouwe dienaar kal zijn jasje uit, vouwde het netjes P~T en legde het keurig op een plat sti rots. Het leek wel of hij tijd genol,s had mcc HILVERSUM Het NOS-laboratori- um is bezig met de ontwikkeling van quadrafonische radio-uitzendingen (vier-kanalen stero). Hiervoor bestaat in verschillende West-europese landen veel belangstelling: West-Duitsland heeft de NOS reeds aangeboden aan de ontwikkeling van deze geperfectio neerde weergavetechniek te willen meewerken. Voor de quadrafonische radio- uitzen dingen zou kunnen worden volstaan met drie gescheiden fm-kanalen (in Amerika worden er vier gebruikt), waarbij zowel de typische concertmu ziek als de rondom-quadrafonie tot zijn recht komen. De uitzendingen kunnen ook op normale mono- en ste reo-a pparatuur worden ontvangen. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag! - Muz. bi] het ontbijt. <7.25-7.30 V.d. voorpag.). VPRO: 7.54 Dezo dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Dag woensdag - verv. <8.35 Van alle markten thuis; 9.15 Koning Klant: 9.35 Wa- terst, en 9.40 Schoolradio). 10.00 (S) Radio weekblad: gevar. progr. 11.00 Nws. 11.03 d. kleuters. 11.15 <S) Melodleenboeket, Lief zijn v.d. buren muzikaal feuill. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13 25 Muz. van gisteren: licht platenprogr. 14 00 (S) Speel ruimte: hedend. progr. vol goede Jeugdherin neringen. <16.00-16.02 Nws). 17.00 <S) Fluit en klarinet: mod. muz. 17.20 <S> Sopraan en plano: mod. liederen. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. 18.22 (S) VARA-Dansork. en solisten. EO: 19.00 Klankbord: act., inf. en comm. 19.15 <S> Licht ensemble. 19.35 (S) Wij hebben een woord v.d. wereld: geestelijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 (S) Kinder- en Jeugdkoor. 20.25 Ik zal opstaan (2). 21.00 Is raels heden en verleden. 21.15 Gramm.muz. 21.20 Avondsluiting. TROS: 21.30 <S) Specia liteiten a la carte: verzoekpl.progr. 22.20 Ak- tua. 22.30 Nws. 22.40 Thuiskomst. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos: go- met 7.30 Nws: 7.41-8.00 Aktua; n 8.36-8.45 Gymn. v.d. hulsvr. 10.00 S) Kaboutertijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx: progr. v.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 <S4 Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar NOS: 14.00 Onder de groene linde: oude liedjes en balladen. 11.30 <S) Aspecten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 15.33 Meer over minder: de stem v,d. sprekende mlnderh. 16 30 <S) Eurolight: licht okr. en solisten. 16.50 Bopthema's en swlngsessions: Jazz uit de Jaren 1935-1955. 17.20 Overheldsvoorl.: Terzake. NOS: 17.30 Nws. NCRV: 17.32 <S> Hier en nu. NOS: 18.00 Spiegel van Duitsl.: inf. en muz. uit de BRD. 18.30 Nws. 18.41 Voor blin den en slechtzienden. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 RVU: Canarische volksmuz. Hier vrijwel on bekende muz. wordt door Sedje Hemon toe gelicht en van voorbeelden voorzien. 19.30 BBC Prom. Conc. met BBC Symf.ork. en so list: klass. en mod. muz. In de pauze: Klank beeld. 21.50 <S) Horizon: terugblik op het India Festival. 23.00 Portret van Richard Tauber. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.CO Nws. 7.02 Steevast. <8 00 Nws; 8,02-8.05 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9.03 Ne- 79 Het was iedereen direct duidelijk dat er een nieuwe kracht was ontketend in Kalundani. Met haar doorzettings vermogen en explosieve energie, die tot dusverre aan algemene kritiek wa ren opgegaan maar nu volkomen ge concentreerd waren, leek Miss Forrest op Barrington zelf. Ze kon elke on derneming waarin zij betrokken was beschouwen als de enige die voorrang verdiende. Toen ze een paar dagen de administratie deed, werd het moeilijk in te denken dat deze kant van het werk jarenlang door een van hen zo nu en dan tussen de operaties en het poliklinische werk door "*as gedaan. Zij stortte zich als een wervelwind op hun krakkemikkige voorzieningen. Ze haalde een van de voorraadkamers leeg en maakte er een kantoor van, ze richtte een archief in, ze ging de klerk als assistent aan, waarbij ze Bar- boeken na, ze nam een Afrikaanse klerk als assitent aan, waarbij ze Bar rington verzekerde dat het zeer lage loon dat hij vroeg ruimschoots gecom penseerd zou worden door de bespa ringen dankzij een echte boekhou ding. Ze liet de leveranciers een voor een opdraven en onderhandelde met het mes op tafel. De Indiër van de bazaar in het dorp kwam klagen dat hij bele digd en belasterd was, maar tever geefs. De voorraden werden geteld en er werd een bestelbonnensysteem in gevoerd. Na haar tweede week ln functie ontdekte ze tot haar grote ge noegdoening een lang bestaande sa menzwering, waarbij de apothekersas sistent een groot gedeelte van het vas te bedrag voor de medicijnen in eigen zak stak. Al slaagde ze niet in de on mogelijke taak de oneerlijkheid van de Luako's volkomen te onderdruk ken, ze bracht die tenminste tot han teerbare proporties terug. In mindere of meerdere mate kreeg ze het voor elkaar iedereen in het zie kenhuis op stang te jagen. De Afri kaanse personeelsleden hadden al zo lang een kleine bijverdienste uit de verkoop van ziekenhuismateriaal, dat ze dit als een rechtmatig deel van hun inkomen waren gaan beschou- wen. Ze moesten tenslotte door een loonsverhoging tot bedaren worden gebracht. De zusters hadden een hekel aan het extra schrijfwerk en de stroom van nieuwe instructies, zuster Nairn en Adams werden dol van de veranderingen van hun gebruikelijke werkwijze en de litanie van klachten over Miss Forrest die ze dagelijks van hun ondergeschikten kregen. 'Ik kan er niet meer tegenop', zei zus ter Nairn tegen Adams. 'Vanmorgen nog kwam ze klagen dat ik niet gete kend had voor een stelltje röntgen- films. Ik, nota bene!' riep ze veront waardigd uit 'Ik heb zelf het röntgen- apparaat losgebedeld bij mijn oude ziekenhuis in Dumfries 'Ja, ik weet het'. Werktuigelijk pro beerde Adams haar te kalmeren. 'Nieuwe bezemsze is oerijverig en ik erger me er soms ook aan 'Ze is gewoonweg een verschrikking, dat moet u toch toegeven'. 'Ze zal op de duur wel bijdraaien,' zei Adams zonder veel overtuiging. 'En intussen draait ze ons dol. Ik zal u vertellen, dokter Adams, dit is niet om uit te houden. We hebben hier vroeger heus wel eens verschil van mening had, maar we hebben over het algemeen toch behoorlijk weten samen te werken. Maar ditZe gooide met een opzettelijk gekletter wat instrumenten in de sterilisator. Adams voelde het ook zo aan, zij het niet zo heftig. Doordat ze zo dicht op elkaar zaten, geen verlof hadden en zo hard moesten werken, leefden ze allen onder zware druk. Tot dusverre hadden ze hun best gedaan hun erger nis binnen de perken te houden. Als iemand losbarstte, was het de gewoon te «r niet op in te gaan. Adams had een paar keer geprobeerd dit aan Miss Forrest duidelijk te maken, maar hij had het haar onmogelijk aan het ver stand kunnen brengen. Ze kon ge woonweg niet inzien dat haar optre den iemand zou kunnen irriteren. Ze was zelf niet zo gemakkelijk uit haar evenwicht te brengen, en had weinig begrip voor de gevoeligheden van an deren. Ze verwierp verontwaardigd zijn kritiek. Kon iemand ontkennen dat het werk dat ze deed voor het welzijn van het ziekenhuis was? Adams had ook tevergeefs geprobeerd er tegen Barrrington op te zinspelen. Misschien moest hij dat toch nog eens doen. 'Ik zal het met dokter Barring ton opnemen, als u dat wilt'. 'Nee!' Ze schudde gedecideerd het grijze hoofd. 'Ik ga zelf met hem pra ten. Ik zal hem zeggen dat hij tussen haar en mij moet kiezen. Ik blijf hier niet als ik zo behandeld word'. Adams zag haar pas bij het avondeten weer. Hij schrok ervan hoe ze er uit zag: bleek en betrokken, en toen ze een poging deed om tegen hem te glimlachen, verschrompelde die glim lach op haar gezicht. Hij nam haar terzijde en vroeg wat er was gebeurd. Er kwam een dikke traan in haar oog hoek. 'Het kan hem niets schelen', zei ze. 'Al die jaren werk, en die laten hem koud. Hij zei alleen maar dat als ik weg wildeZe kon niet verder. Adams wist niets te berde te brengen. Toen ze met weggaan dreigde, had hij dat niet serieus opgevat. Dit was vijf tien jaar lang haar leven geweest en ze was een eenzame vrouw die op leeftijd begon te komen en nergens naarto ekon. Maar misschien had ze het idee gehad dat Barrinton zo onder de indruk zou zijn van het vooruit zicht haar kwijt te raken dat hij aan elke eis die ze stelde zou toegeven. Adams had haar kunnen vertellen dat Barrington de laatste man ter wereld was die zoiets zou doen. Hij was een onmogelijk mens om te overbluffen omdat hij nooit werkelijk het voor en het tegen van een beslissing afwoog. Als hij eenmaal tot een bepaalde han delwijze had besloten, was hij bereid tot het uiterste te gaan en elk risico te aanvaarden om zijn zin door te drijven. Kennelijk had zuster Nairn hem in zo'n onwrikbare buit aangetroffen. Ze had niet alleen de strijd erloren, maar ook een illusie over haar eigen waarde voor Barrington en Kalunda ni. Nu was ze genoodzaakt zichzelf niet meer te zien als een van de zui len waarop de nederzetting was ge bouwd, maar als een oude verpleeg ster die werk deed waarvoor altijd ie mand anders gegevonden kon worden als dat nodig was. (wordt vervolgd) TV vandaag NEDERLAND I NCRV 17.00 Kinderprogramma NOS 18.15 W.K. Wielrennen te Barcelona 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.45 Toeristische tips 19.50 Uitz. Stichting Socutera 20.00 Journaal .20.20 Une Donna tui Paese: Vrouwen van onze tijd (4) Indira Ghandl 20.45 The Iron Maiden 22.25 Studio Sport 23.15 Den Haag vandaag 23.25 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Trakar-Trofee 1973 -verslag v.d. races te Winschoten en Hoogeveen 19.25 Eddy Ready Go 19.50 Meeleven NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Tour de Chant rond Saskla en Serge 21.05 Spel zonder grenzen IKOR KRO RKK 22.25 Kenmerk NOS 23.10 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Dagboek. 10.45 Cult, magazine. 11.30 Die 2. 12.20 Act. 12.50 Persoverz. 13.00- 13 20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Licht muz.progr. 17.05 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. 'Reg. progr.: NDR: 18.00 Mlt der Kuh un- ter jlnem Dacht. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magaiine. 19.26 Das Jahr- hundert der Chirurgen. 19.59 Progr.overi. WDR: 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrasse <61). 10.30 en 11.00 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Alias Smith en Jones. 18.40 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Alias Smith en Jones.) 20.00 Journaal en weer kaart. 20.15 Fllmrep. 21.05 Spel zonder gren zen. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50-0.25 Rondo, Joegosl. speelfilm. DUITSLAND II 17.00 Kinderfilm. 17.20 Gymn. voor kinde ren. 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Lassiea ^IfLOO^Act. en muz. 18.35 Pollzeistation. 19.10 Die Spur des Jlm Sonnett. 19.45 Jour naal. act. en weerber. 20.15 Act.rubr. met aansl.: Journaal. 21.00 Am offenen Meer. 13.00 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND III WDR 6.55 Schooltelevisie. 0.30 Sesamstrasse (61). 10.30, 11.00, 17.00 en 17.30 Schooltelevi sie. 18.00 Sesamstrasse (62) 18.30 Splelen. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Spaanse werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Vier korte Cubaanse en BolMaanse films. 21.45 Act. 22.05-22.25 Voordracht. BELGIE NEDERLAND 18.15 Jevanjong. 19.80 Fabeltjeskr. 19 3» Zoeklicht. 19.40 Med. en weerber. 10.43 Journaal. 30.10 Dubbeldekkers. 20.35 Animal Barcelona: Eurovisie. gen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 <S) Arbeien« vitaminen: popul. verzoekpl.progr. (11 Nws.) 14.00 Nws. 14.03 De hit-visser, lfche Nws. 15.03 Cees van ZIJtveld. (19.00 Ntf 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.05 Postndal 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet 19.00 Nws. 19.02 Proefdraaien. 20.00 N| he 20.02 Dr. Wiener's Meatshow. 21.00 wl 21.02 Meurders methode. 22.00 Nws. Joost hoert gegeten. 22.55 Med. 23.00 23.02 Sklvatoon: lnf. over nieuwe langspl platen. <20.30-22.15 Flitsen voetbalweq IJsland-Nederland ln Deventer!. 24.00 r 0.02 Metro's Midnight Music. Nws- j de BELGIE 324 m NED. - va 12.00 Nws en med. 12.08 Lichte muz. <1# Bultenl. persoverz. 13.00 Nws. weerber.cof toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 NL 14.03 Lichte muz. 15.00 Nws. 15.30 Rafiag schoolkoren. 16 00 Nws. 16.15 V.d. kindei 17.00 Nws. 17.10 Big Band muz. 17.55 W^k- ■chaal. Jder 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door sol ten. 18.15 Lekenmoraal en filosofie. 18.451 IT termezzo. 18.55 Taalwenken. 18.57 Graml muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte nr 11 19.40 Keurig Engels. 20.00 Country. folkJjsat- pop. 21.00 Spllnternws. 21.10 Troubadournf 22 00 Nws. 23.00 Nws. 23.10 Liedjes ln Jt. talen. 23.40-23.45 Nws. j jn( I b< |no< ivcn BELGIE FRANS 15.50 Journaal. 15.55 Jeugdprogr. 16.55 Pr i rovisle: W.K. Wielrennen te Barcelona. 18 00 Jeugdprogr. - verv. 18.25 Idem. Kinderprogr. 19.00 Provlces Francalses 19 30 Waals nws. 19.45 Weerber. en Journ 20.15 Le cheval de fer. 21.05 Eurovisie: $lter zonder grenzen. 22.30 Journaal. uil licli ^ai- de; E Van een verslaggever len. NAARDEN Om jeugdige luistera als belangrijke groep inspraak te v schaffen in het omroepbeleid is Naarden de werkgroep 'radio en jht geren' opgericht. De groep die b j 2 nenkort een vereniging hoopt te w den, richt zich niet op een bepaald diostation of een bepaalde omroepfls De groep zegt uit het gehele land N sitieve reacties te hebben ontvange op hun plannen en goede contacter onderhouden met de stichting Ne< land muziek, de groep 'Paul Me| moet terug' en de internationaal Fi club organization. K Het voorlopig bestuur van 'radio ^a' jongeren' wordt gevormd door A. fc 1 ter Borg, te fijjr cretaris, en J. Kes cretariaat Jan Steenlaan ilhc jen ing^- :enipoi fJ e

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6