Uw vertrouwde Roodmerk koffiebonen nu in'n nieuw jasje. Uit de maandbladen i Adverteren doet verkoper- LIEFDE DOET VfONDEREN pak de kans die u nooit had De Nieuwe Maatstaf: nèt Hollands Maandblad JONGELING GESPREKKEN MET EENZAMEN studeer nusavonds voor drs/mr economie-accountant- rechten '1 ROUW "KWARTET WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 Ki 'Maatstaf' is geheel vernieuwd. Of het nu ook beter bakt en braadt, moet nog even worden afgewacht maar in elk geval lijkt het blad in zijn nieuwe gedaante verdacht veel op het Hol lands Maandblad; de kolommendruk, de bijdragen van J. M. A. Biesheuvel cn William D. Kuik, dezelfde adver teerders ook. En een stuk als dat van J. H. W. Veenstra over E. du Perron cn Franz Hellens ach ja, ieder die tot voor kort meende zo'n beetje de kaart van literair Nederland te kennen zou het in het Hollands Maandblad hebben verwacht. Het is duidelijk: dit stukje dient be halve als aankondiging van 'Maatstaf' ook als waarschuwing aan allen die voor hun conversatie op vertrouwde kaarten koersen. Er is voorlopig enige reden tot behoedzaamheid, de verwar ring dreigt evenals het nog veel ern stiger gevaar van het door de mand vallen. Maar niet alleen boek- en tijdschrift lezend Nederland zij de kennismaking met nummer 1 van de 21e jaargang van 'Maatstaf' aanbevolen. Ook de werkelijk meelevende televisiekijker kan niet aan dit nummer voorbij gaan. In de bijdrage 'Gelukkig Nieuw jaar' van Robert Loesberg wordt na melijk een geheel nieuwe, en zo mo gelijk nog zieliger, versie gegeven van het ongeval dat een paar jaar geleden op nieuwjaarsdag overkwam aan Thpo Eerdmans. Theo Eerdmans (hier heel doorzichtig als Theo E. aanduid) was in die tijd een bekend quiz-master bij de televi sie en kijkend Nederland heeft van de week zijn come back mogen meema ken als panel-lid in 'Zo vader, zo zoon' van de NCRV, van welk spel hij weldra de leiding van Gerard v. d. Berg zal overnemen. De gedaanteverwisseling en het nieu we (maar tegelijk zo vertrouwde) beeld van 'Maatstaf' zal wel iets te maken hebben met de verhuizing van Theo Sontrop als directeur van het uitgevershuis Meulenhoff (dat zich o.a. mede belast had met de uitgave van het Hollands Maandblad) naar Querido de uitgever van 'Maatstaf'. In 'De Nieuwe Maatstaf' wint direc teur Sontrop er overigens helemaal geen doekjes om hoe stevig zijn greep zal zijn op de redactionele inhoud van bet blad. want hij laat zijn naam als lid van de vijf man sterke redactie op het omslag afdrukken. Een van de vijf dus en daarom de greep van col lega-uitgever Van Oorschot op het li teraire maandblad 'Tirade' zal 'Maat staf' dus niet Sontrops greep voelen, want Van Oorschot het is bekend doet alles alleen: uitgeven en redi geren. Zijn kleinste vinger moet altijd nog dikker zijn dan de lendenen van wie dan ook. Ten overvloede misschien nog: er te kent zich hier wel degelijk een ont wikkeling af, waarbij de literaire maandbladen steeds meer huisorganen van één uitgevershuis worden: een soort (door crm gesubsidieerde) proeftuin voor de eigenlijke publika- tie. Toch: hoe frappant ook de gelijkenis nu mag zijn tussen beide bladen 'Maatstaf' wil kennelijk wel een lou ter literair maandblad zijn waar 'Hol lands Maandblad' ook altijd ruimte bood (en zal bieden) voor beschou wingen over politiek en wetenschap. Redacteur K. L. Poll van 'Hollands Maandblad' tilt daarom niet zo erg zwaar aan de concurrent die zijn blad er nu bij gekregen heeft ook al heeft ook hij wel even met de ogen moeten knipperen over 'Maatstaf'. Bovendien zijn er in Nederland maar weinig bladen die publikatiemogelijk- heid bieden voor het korte verhaal en het gedicht, want in een heel korte tijd zijn er heel wat bladen verdwe nen zonder dat er iets voor in de plaats gekomen is. Overtuigd als hij is van de noodzaak van de pluriformi teit ook van literaire pers kan Poll dus eigenlijk niet eens verdrietig zijn. De kans dat op deze manier een groter publiek zal worden bereikt met gedichten en^ korte verhalen, moet im mers alleen maar worden toegejuicht. Tros vraagt a-status aan HILVERSUM De Trrs zal nog voor het einde van dit jaar bij minis ter Van Doorn de status van A-om roep aanvragen .De Tros heeft op dit moment ruim 450.000 leden, zo deelde de directeur mr. J. M. Landre mee. Een aantal daarvan telt niet mee in de zin van de omroepwet, maar tegen het eind van het jaar hoopt de Tros voldoende 'echte 'leden (400.000) te hebben om in aanmerking te komen voor een zendmachtiging voor een A- omroep. Het aantal leden van de Tros is de laatste vier jaar gemiddeld met 58.420 per jaar gestegen. ten voeten uit door Rik Valkenburg ten geschreven portrei van Jongeling Tweede Kamerlid en rractieleide' van he GPV Wie is hij? Wa> s zijn koers? Wat heeb hij in de mars? War s zijn achterland? Wa^ drijft nem? U ziet Jongeling >n dit Dooiende boek 'en voeten uiti met 17 totos f 12.50 Varkri/gbaa' n de boekhand ZOMER KEUNING WAGEN IN GEN OKKE JAGER 1 Boeiende overdenkingen van een televisiepredikant Over het evangelie en onze menselijke eigenschappen en verlegenheden gebonden 12.90 Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN FAMILIEBERICHTEN Wij zijn blij U bekend te mogen maken, dat onze Ouders en Grootouders C. Meerburg en E. Meerburg-Roest op 7 september a.s. feestelijk hopen te herdenken dat zij 40 jaar in het huwelijk zijn verbonden. Wij hopen dat God onze Heer hen nog vele gezegende jaren wil schenken. Hannie en Henk Peter, Eline, Margriet Jan en Suzan Cees-Jan Bep en Jan Dineke Greet Arie en Ria Marja en Frits Cees Bert Herman Gertrude U bent van harte welkom om hen geluk te wensen op za terdag 8 september a.s. in gebouw „Irene", Hoofdstraat 82 te Leiderdorp van 17.00 uur19.00 uur. Mocht u het bruidspaar een attentie willen geven, dan zouden zij dit willen bestemmen voor de aktie 'Een gast aan tafel' van N.O.V.I.B. waarvoor girorek. nr. 662170 t.n.v. J. Leeuwis te Monnickendam openstaat Leiderdorp, augustus 1973. Hoofdstraat 177. Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zij bij mij. Psalm 23. Jezus nam tot Zich, onze lieve zorgzame Vader, Grootvader en Overgrootvader Coraelis Vergunst weduwnaar van Geertrui Elizabeth van Stam op de leeftijd van 77 jaar. Nieuwe Wetering: S. Witteveen-Vergunst E. Witte veen B. Vergunst N. Vergunst-Goedhart G. P. Vergunst S. Vergunst-van Dam Kleinkinderen en achterkleinkind Nieuwe Wetering. 27 augustus 1973. Achterweg 5. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 31 augustus a.s. op de Geref. begraafplaats te Oude Wetering, na de rouwdienst welke om 13.30 uur aanvangt. Woensdagavond is er gelegenheid de familie te condoleren in het rouwcentrum achter de Hervormde Kerk tussen 8.009.00 uur nam. Bevorderd tot Heerlijkheid Zacht en kalm ontsliep mijn lieve Vrouw, on^e Moeder en Oma Aaffina Wilhelmina Bratid-Bennink op de leeftijd van bijna 73 jaar. Den Haag: H. Brand Leeuwarden: E. Brand G. Brand-Dijkgraaf Den Haag: M. Brand R. Brik Delft: G. Dijkstra-Brand W. Dijkstra Leiderdorp: T. Brand R. Brand-van Egten cn kleinkinderen Den Haag. 27 augustus 1973 Corr.adres: Stieltjesstraat 259. Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer 'van „Gulden'Huis", Steenhouwersgaarde 1. Bezoek van 3 tot 5 uur en van 7 tot 8 uur n.m. De crematie zal plaatsvinden zaterdag 1 septem ber a.s. omstreeks 10.15 uur in het crematorium „Ockenburgh" aan de Ockenburghstraat te Loos duinen. Vertrek van „Gulden Huis" om 10 uur. Gelegen heid tot condoleren na de crematie in de ontvang kamer van het crematorium. In de hoop op het eeuwige leven is in haar Heer ontslapen onze lieve Moeder en Oma oud 74 jaar. Maria Luitse-Parlevliet Muiden: S. Luitse D. Luitse-Visee Jan, Gert Duco, Simon, Pieter Oudewetering: C. K. M. Meijer-Luitse M. P. Meijer Jan Pieneke Uithoorn: Amersfoort: Rotterdam: T. Meijer-Luitse Lz. Meijer Christien Gerard D. J. Luitse M. W. J. van der Pot-Luitse P. J. A. van der Pot Amersfoort. 27 augustus 1973. Regentesselaan 20. Geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis, welke zal plaatshebben vrijdag 31 augustus te 11.30 uur v.m. op „Rusthof" te Amersfoort. Na een kort ziek zijn is heden zacht en kalm in Jezus ontslapen mijn geliefde Man, onze lieve Vader, Groot- en Overgrootvader Jan Slotboom echtgenoot van Elisabeth Braamso eerder weduwnaar van Cornelia Maria Lindenberg op de leeftijd van 87 jaar. Rijswijk Z.-H.: E. Slotboom-Braamse 's-Gravenhage: Cambridge (Canada): Amsterdam: Rijswijk Z.-H.: 's-Gravenhage: Maasdam: H. Slotboom A. B. Slotboom-Bol L. Sterkenburg-Slotboom W. Chr. Sterkcnburg A. Geuscbroek-Slotboom J. Geusebroek C. M. Slotboom II. VV. Slotboom-de Wilde W. J. Slotboom W. C. H. Slotboom-Romijn H. Maat-Slotboom S. Maat Guelph (Canada): P. Slotboom H. Slotboom-Withaar Klein- en achterkleinkinderen Rijswijk Z-H, 26 augustus 1973 Valkruststraat 7. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Honor Postremus. Emmastraat 11. Rijswijk Z-H., bezoek van 3-4 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 30 augustus a.s. om 2 uur in de Geref. Kerk, Laan Hofrust 21 te Rijswijk Z-H., waarna om streeks 3 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Alg. Begraafplaats a.d. Sir Winston Churchili- laan te Rijswijk Z.-H. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de aula van de begraafplaats. In Jezus ontslapen, onze ge liefde Broer. Schoonzoon, Zwager en Oom Marinus de Jong op dc leeftijd van 57 jaar. Familie de Jong Familie van der Pol neven en nichten Noordwljk. 27 augustus 1973 Dr. HELMUT THIELICKE De hoofdwaarheden van het christelijk geloot uiteengezet aan de hand van de Apostoliscne Geloofs belijdenis Een sprankelend boek «18.90 Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER S KEUNING WAGENINGEN Bemoediging voor vandaag en morgen Wika L. A. C. van Ginkal Problemen van de persoon' Rjke eenzaamheid. Authentie ke brieven In uitvoerige ge sprekken beantwoord. Een boek waarin Wlka Lean van Glnket bij de geopende bijbei geestelijke steun biedt Be vat bovendien tal van prak tische, weldoordachte advie zen voor een nieuw leven in gemeenschap met de naaste. Paperback f 9.50 Verkrijgbaar Inde boekhand* ZOMER KEUNINO WAGENINGEN Dit is de nieuwe verpakking van uw vertrouwde Van Nelle Roodmerk koffiebonen. Met dezelfde beroemde inhoud zoals u die al jaren kent. Een fijne melange van zorgvuldig uitgezochte bonen. Brandvers verpakt. Om steeds heerlijke koffie van te schenken. f Jan Nelle Koffiebranderijen sinds 1782 Heden is in haar Heer en Heiland, op de leeftijd van 75 jaar, ontslapen onze lieve Zuster, Schoon zuster, Tante en Oud-tante Clementine (Pop) Plantema Mede namens de verdere familie: M. H. Plantema. 's-Gravenhage, 27 augustus 1973. Campanulastraat 83. Thuis liever geen bezoek. De overldene is opgebaard in de rouwkamer van het Rode Kruis Ziekenhuis, Sportlaan 600; be zoek van 11-12 uur en van 4-5 uur. Ingang Rode Kruislaan 55. De crematie zal plaatshebben vrijdag 31 augus tus om 3 uur in het crematorium 'Ockenburgh', Ockenburghstraat 21, Loosduinen. Vertrek van het woonhuis om 2.45 uur. Heden nam God tot Zich, onze geliefde Vader, Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader, de heer Leendert Jabaaij weduwnaar van Johanna Berendina Rietveld, op de leeftijd van 79 jaar. Zijn getuigenis: 'Ik weet dat mijn Verlosser leeit', sterkt en bemoedigt ons in dit verlies. 's-Gravenhage: A. Lommers-Jabaaij C. Lommers Dordrecht: L. M. Jabaaij D. C. Jabaaij-Pieren J. Kros-Jabaaij W. A. Kros Kleinkinderen en achterkleinkind. Dordrecht, 27 augustus 1973. Huize „Vreedonk" Correspondentieadres: Joh. de Oudestraat 47. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize 'Vreedonk', Vreedonklaan 2. Gelegen heid tot condoleantie-bezoek aldaar donderdag 30 augustus a.s. van 19 tot 20 uur. De rouwdienst wordt gehouden in de Chr. Geref. Kerk 'Zuidhoven', Zuidhovenlaantje 2, op zater dag 1 september a.s. om 10.30 uur, waarna de ter aardebestelling zal plaatshebben op de Algeme ne Begraafplaats om 11.30 uur. Na de teraardebestelling is er alsnog gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de .aula. IN PLAATS VAN KAARTEN Heden ontsliep zacht en kalm, onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Cornelia Arina Frederika Colder sinds 22 oktober 1941 weduwe van Peter Keulemans in de ouderdom van 92 jaar. Den Haag, Perenstraat 14: Ede, Stationsweg 92, flat 517: Amstelveen, Schokland 67: Beuningen (GId.) Houtduiflaan 6: T. H. Keulemans-de Jong kinderen en kleinkinderen J. Maris-Keuleman P. W. Maris A. F. C. Keulemans F. N. P. Keulemans J. J. C. Keulemans-Jacobs en kinderen Zeist, 25 augustus 1973. „Mirtehof", Molenweg 50, kamer 121. De teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 30 augustus om 12.00 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam, Amsteldijk 273. Vooraf zal om 10.00 uur een rouwdienst gehou den worden in de „Mirtehof". Geen bloemen ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Op vrijdag 24 augustus overleed voorzien van de sacramenten der Zieken onze lieve zorgzathe Moeder, Schoonmoeder en Oma Johanna Mechelina Timp-Bik weduwe van Antonius P. G. Timp op de leeftijd van 83 jaar. Rotterdam: Ir. C. H. Drewes J. M. F. Drewes-Timp Leiden: A. P. G. Timp L. W. Timp-Jansen Boxmeer: J. J. M. Timp (Gynaecoloog) J. M. Timp-van Beukering Amsterdam: J. C. M. Timp M. A. J. Timp-Horsten en kleinkinderen Leiden, 28 augustus 1973. Huize „Roomburgh", Zaanstraat 151. Correspondentie-adres: Steenstraat 55. Overeenkomstig de wens van de overledene heeft heden de bijzetting in het familiegraf op de R.K. Zijlpoort plaatsgevonden. Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder Neeltje Janna Berdina Zonneveld-Hoeflaak Zij is 38 jaar geworden. Haar lijden heeft zij moedig kunnen dragen. J. D. Zonneveld Cor Rinie Rotterdam, 27 augustus 1973. Iverstendijk 149. Geen bloemen Geen toespraken Gelegenheid voor condoleance en rouwbezoek in de rouwkamer van het Zuiderziekenhuis, Groe- neveld 15, Rotterdam, woensdag van 18.30 tot 19.00 uur, donderdag van 15.00 tot 15.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 31 augustus a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid. Vertrek van Kerstendijk 149 om 14.15 uur. De dienst in de aula van de begraafplaats begint om 14.45 uur. De Here nam geheel plotseling tot Zich, mijn in nig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader en Opa, Siemon Arie den'Hollaiider op de leeftijd van 79 jaar. 'Vaste Rots van mijn behoud'. Zwijndrecht' G. den Hollander-Haaring J. A. van Iwaarden- den Hollander P. van Iw'aarden Kampen: A. P. den Hollander H. den Ilollander-ten Hoff Zwijndrecht- A. L. Stehouwer- den Hollander J. P. Stehouwer Oostvoorne: A. M. Staat-den Hollander W. A. Staat Zwijndrecht: G. Baan-den Hollander G. Baan en Kleinkinderen. Zwijndrecht, 27 augustus 1973. Lindelaan 111. Geen bloemen De begrafenis zal plaats vinden donderdag 30 au gustus a.s. om 3 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht, waaraan vooraf zal gaan een dienst in de Ko- ningskerk aan de Burg. Jansenlaan welke aan vangt om 2.10 uur. Heden werd na een geduldig gedragen lijden uit ons mid den weggenomen onze ge liefde Vader, Grootvader en Overgrootvader JoliannioS Stouten in de ouderdom van 77 jaar. Den Haag: E. dc Kooier-Stouten G. dc Kooten Leiden: P. H. Stouten A. Stouten-Tegelaar J. Kleinman-Slouten C. S. Kleinman C. Verdoes-Stouten B. J. Verdoes Haarlem: J. van der Klaauw- Stouten J. A. van der Klaauw eLiden, 28 augustus 1973, Correspondentie-adres: B. J. Verdoes, Granaathof 29, telefoon 01710-64229. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van dei- Luit, Haagweg 31, eLiden Bezoek woensdag n.m. van 77.30 uur en donderdag n.m. van 44.30 uur. De begrafenis is bepaald op vrijdag 31 augustus a.s. om 2 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. J. van den fi/mfa AU Df I SfflfflöWEN V I IAMB WDRKtÊ Mediiatieboek voor ouderen Het persoonlijk verkeer me, God in de stilte ven de levens avond. Bijbelgedeelten, over e denkingen en gebeden. Eenvoudig en een ieder direr aansprekend. Een bemoedigend boek Een gewaardeerd geschenk Verkrijgbaar in de boekhandel gebonden f 12.50 ZOMER Er KEUNIN' WAGENINGEN Het bestuur der Chr. School, Museumstraat 67 en de Pr. Julianaschool, Singel 441 vraagt: t. voor de tijd van 16 september t.e.m. 31 L december 1973 een onderwijzeres voor de le klas van de school Museumstr. f 67, (15 leerlingen), of voor dezelfde tijd een onderwijzer (es) voor een combinatieklas 2/3 van 21 leerlin- lingen aan de Pr. Julianaschool, Singel 441. 1 Inlichtingen en sollicitaties bij de heer G. Boon, hoofd der school Museumstr. 67, tel. 36627, huis- I adres: Nieuwstr. 135, of bij de heer A. G. Brouw, hoofd der Pr. Julianaschool, tel. 30614, huisadres: Groenekruislaan 12, Dubbeldam, tel. 61901. •1; f 100,-per maand, inclusief studieboeken de fiscus betaalt 30 tot 70Ü Wing 15 doceercentra dod] Yi mrecUlse za Repetitoren speciale vooropleiding voor ha Jj zonder hbs-diplonj bv Veemarktplein 35 bis, Utrecht, tel. 030 - 94 06 41 (bel nuf «i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12