'De gemeente moet onder de maat gaan zich niet gedragen' Marktkooplieden naar oude plaats willen terug Agenda voor Leiden Van der Plas CHU'er in hart en nieren Voorhout gaat komende maand veel feestvieren B. en W.: Van der Willigen niet aansprakelijk voor ambtswoning Nieuwe Leidse Courant Niet iedereen wil van Nieuwe Rijn naar Kaasmarkt Haasnoot wordt schaakfavoriet Deutsches Eis Theater komt Os en Paardelaan en omgeving wordt aangepakt Motorrijder ernstig gewond bij ongeval Randstad-rally boekhouden duits engels KiplRO'UW/KiWMlTET DMSDlAG 28 lAJUGUSTiOS 1973 STAD EN REGIO L3 Van een onzer verslaggevers LEIDEN Als het aan het college van B. en W. ligt, wordt de affaire rond de geruchtmakende opknapbeurt aan de burgemeesterswoning in 1971 zo gauw mogelijk afgewikkeld zonder dat ook maar iemand wezenlijk aan sprakelijk wordt gesteld voor het tamelijk hoge bedrag, dat hiermee in het geding was (plm. ƒ35.000). In het voorszei, dat als laatste op de raadsagenda van 3 september prijkt, wordt de raad verzocht geen beta- h( lmgsverzoek meer te richten aan oud- burgemeester Van der Willigen. Aan ke burgemeester Vis zou alleen dén een betalingsverzoek moeten worden ge richt als mocht blijken dat op zijn privé-verzoek kosten zijn gemaakt 'ter verhoging van persoonlijk woongenot' (dus geen normaal onderhoud); kos ten die nog niet door hem zijn vol daan. De directeur van de Gemeente lijke Accoutantsd'ienst zou dit moeten onderzoeken. De heer Vis heeft des tijds al een bedrag van 1.776,5? neergeteld voor werkzaamheden in de ze sfeer (o.a. een nieuw behangetje). De commissie, die vorig jaar deze af faire is gaan onderzoeken, kwam tot de conclusie dat de heer Vis daaren boven nog voor een bedrag van 2.275,04 aansprakelijk moest worden gesteld. J In het voorstel van het college, dat is ondertekend door wethouder me vrouw Den Haan (loco-burgemeester), wordt de juistheid van dit bedrag in twijfel getrokken. Toetsing van die bedragen zou men graag aan de direc teur van de accountantsdienst overla ten, na wiens onderzoek eventueel als nog tot vordering zou kunnen worden overgegaan. 'sIn tegenspraak Dit voorstel van B. en W. en de sug gesties daarin vervat, zijn volstrekt in tegenspraak met de conclusies van de commissie, die zich vorig jaar met de ze kwestie ging bezighouden, nadat het raadslid Amptmeijer (PSP) hiero ver tijdens een rumoerige raadsverga dering een interpellatie had gehou den. Deze comissie bracht een rap port uit, herzag dat later en kwam tot de conclusie dat de gemeente sinds de aankoop van de ambtswoning (in 1965, met de komst van burgemeester Van der Willigen) in gebreke is ge bleven door aan de bewoner niet het onderhoud in rekening te brengen, dat 'volgens wet en plaatselijk ge bruik* voor zijn rekening zou moeten komen. Het Algemeen Rijksambtena renreglement schrijft dit namelijk voor, tenzij een afwijkende regeling is vastgesteld, waarvan in dit geval geen sprake was. Daarom was de commissie van me ning, dat de bewuste onderhoudskos ten alsnog in rekening moesten wor den gebracht bij de in het geding zijnde partijen. Dat zou dan als volgt volgens de regels van de Leidsche -J Bond van Huis- en Grondeigenaren moeten gebeuren: oud-burgemeester Van der Willigen zou nog 2.917,20 moeten betalen; burgemeester Vis ƒ2.275,04; voor rekening van de ge meente zou een bedrag van 24.288,08 moeten komen; en tenslot te zou er dan nog een bedrag van 3.401,45 overblijven, dat niet op de gemeente zou mogen worden afgescho ven, maar Waarover de aansprakelij- ken (wethouders van 1971, directeur en bestuur van de Gem eentelijke Wo ningstichting) zich moeten beraden. Tenslotte deed de commissie een aan beveling voor een nieuwe regeling, met als kernpunt, dat de gemeente in de toekomst het onderhoud van de ambtswoning uitsluitend bekostigt op een wijze, zoals die voor elke normale woning geldt. Oud-burgemeester Van der Willigen: door inzet veel aan hem verschuldigd. dergelijke benadering mag niet zo maar buiten beschouwing worden ge laten, aldus het voorstel aan de raad. 'Bovenmatige ijver' De conclusie van de commissie, dat de aansprakelijken zelf maar moeten re gel eno p wie of wat de 'resterende' 3.401,56 moet worden afgeschoven, verwondert de wethouders. De com missie heeft in 1972 van de raad op dracht gekregen om ook hierover een standpunt in te nemen, zo zeggen zij, en betitelen deze zienswijze met 'on volledigheid'. Persoonlijke aansprakelijkheid van de wethouders in 1971 wordt van de hand gewezen, omdat zij alleen poli tieke verantwoordelijkheid dragen. Ook de GWS en haar directeur wor den door het college in bescherming genomen, omdat geen termen aanwe zig zouden zijn voor een disciplinaire straf of aansprakelijkheidstelling. Volgens het college zou er eerder sprake van 'bovenmatige ijver' zijn ge weest dan van 'plichtsverzuim'. Ook wordt er nog eens op gewezen dat de Gemeentelijke Woningstichting des tijds ongelimiteerd bevoegdheid kreeg voor het technisch beheer en het on derhoud. Daarom wil men ook het 'resterende bedrag' van ruim 3000 gewoon bij de gemeente in rekening brengen. De hele zaak zou dan in to taal zo'n 35.000 gaan kosten waar voor te zijner tijd door middel van een begrotingswijziging een gaatje zou moeten worden gezocht. Met de aanbevolen nieuwe regeling voor de toekomst kan het college zich wel verenigen, mits bij het gereed maken voor nieuwe bewoning maar kan worden afgeweken van de gebrui kelijke regels. Voor het overige wordt voorgesteld de commissie te ontbin den, onder dankzegging voor de bewe zen diensten. Onder de maat Het college is het met dit laatste niet zo eens. De wethouders en de secreta ris menen dat gezien de represen tatieve functie de ambtswoning niet kan worden gelijkgesteld met enige, andere woning in Ledden. Men gaat zelfs zo ver dat men zich de vraag stelt of het nu wel onjuist is VOORHOUT Het bestuur van de Voorhoutse Oranjevereniging heeft ter gelegenheid van het 25-jarig rege ringsjubileum en de zomervolksfees- ten de volgende programma's samen-^- gesteld: ter gelegenheid van het ko ninklijk jubileum is er op 4 septem ber, aan de vooravond van de feest dag, om 19.30 uur een dankdienst in de r.k. kerk, gehouden door de geza menlijke kerken. Woensdag 5 septem ber: 8 uur klokgelui der beide kerken; 9 uur start puzzel-wandeltocht, 4-5-6 de klassen l.o.; 9uur aanvang tennis toernooi (ook vcor niet-leden der ten- nisver.); 9.30 uur optocht kleuters met luchtballonwedstrijd; 10.00 uur filmvoorstelling K.T.S., voor 1-2-3-de klassen l.o.; 13.00 uur trimtocht over 20 en 45 km.; 14.00 uur bedrijfsvoet- baltoernooi op het gemeentelijk sport park; 14.30 uur feestmiddag voor be jaarden in het parochiehuis; 20.00 uur muzikale rondgang 'Boys Brigade Pi pe Band'; 20.30 uur optreden van de Bierkouwers. Volksfeesten De volksfeesten zijn op 13-14 en 15 september. 13 september (vooravond) 19.30 uur lampionoptocht m.m.v. di verse muziekverenigingen; 20.30 uur opening Lunapark op het parkeerter rein van de sportvelden; 20.45 uur shewprogramma drumbands aan de Herenstraat; 20.45 uur sjoelbakken in de kantine van Foreholte; 20.30 uur klaverjastoernooi in het parochiehuis; 21.00 uur prijsschieten in café 'Welge legen'; 21.00 uur prijsbiljarten in café 't Soldaatje. Vrijdag 14 september; 8.45 uur aan vang kinderspelen op de speelweide; 9.30 uur aanvang voorstelling voor de kleuters in het parochiehuis; 14.00 uur tobbetje steken; 15.30 uur voet- balpoppenwedstrijd; 17.00 uur ringste ken met pony of paard; 19.30 muzika le rondgang St. Cecilia; 20.00 uur puz- zelrit voor auto's (m.m.v. AMC Voor schoten). Zaterdag 15 september: 9.30 uur voet balwedstrijd: gemeentelijk personeel tegen O.V. leraren L.O. en leden St Cecilia; 10.45 uur damesvoetbalwed strijd Voorhout-Stompwijk; 11.00 uur zeepkistenrace voor jongens en meis jes; 14.00 uur tonknuppelen voor he ren; 15.00 uur mastklimmen voor da mes en heren; 16.30 uur touwtrekken in ploegverband; 17.00 uur viswed strijd voor dames en heren; 20.00 uur prijsuitreiking. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Ambtswoning (Witte Singel): voor opknapbeurt van plm. 35.000 gaatje zoe ken in begroting. DINSDAG 28 AUGUSTUS Grocnoordhal: 7 tot 11 nam.: bedrijfsvoet bal. Hogewoerd 57. 9 tot 12 u. nam.: sociëteit Dijkstraat 2a. 10 tot 11 u. spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis, 4.30 tot t uur:spreekuur sociale raadsvrouw.' DONDERDAG 30 AUGUSTUS Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sqclale raadsvrouw. VRIJDAG 31 AUGUSTUS Marekerk, 8 uur: orgelconcert Arle Keljzer, m.m.v. Frans Vreugdenhil, trompet. ZATERDAG 1 SEPTEMBER Clubgebouw Montgomerystraat, 8 tot 10 uur nam.: receptie t.g.v. 40-jarig Jubileum van de korfbalver. Zuiderkwartier. APOTHEKEN LEIDEN E.O. De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 24 aug. tot 31 augustus door apotheek Van Drlesum te Leiden, Lange Mare 110, apotheek Voorschoten en apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Te vens op zaterdag tot 6 uur nam. de Oegst- geester apotheek. Wilhelminapark 8 FILMS TOT 30 AUGUSTUS Camera: Psycho 18 j. Elke avond 20 uur. Kindervoorstellingen Laurel en Hardy, schots en scheef, a.l. za en wo 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. Women iri love, do-vr-za 23.30 uur. Lido: Een slippertje met allure, 14 J. Dag 14.30, 19 en 21,15 uur, zo om 16.45 uur extra voorstelling. Studio: Les deux Anglaises. 14 j. Tijden zie Lido. Luxor: De tien stalen vingers, 18 j. Tijden zie Lido. Trianon: Frank en Eva, 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra 14.15, 16.30 's mid dags. Rex: De overwinnelijke zeven', 18 j Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. Zo 14.15, 16.30.' 19 en 21.15 uur. Nachtv. vr-za 23.30 uur 'Naakt in vreemde bedden', 18 J. Alleen woensdagmid dag kindervoorst. 'Pippi Langkous', om 14.30 TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Leiden: grafische expositie Hab van den Wijngaard, 'De Stilte*. Tot 28 september. Rijksmuseum v. Oudbeden: Casper Jacob Christiaan Reuvens, archeoloog. Tentoonstel ling bij de uitgave van zijn reis door Dren the in 1833. Rijksmuseum v. Volkenkunde: In het Pren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1759'. Tentoonstelling 'Thailand, land zonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. De Lakenhal: recent werk van Koos van de Water, 31 augustus tot 4 oktober. DIENSTVERLENING ARCHlTEKTEN-informatieccntrum Rijnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Leids Volkshuis Apothekersdijk 33, tel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau.- Rechtswinkel. Apo thekersdijk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderdagavond van 19 tot 21 uur. Dependance in De Zeven sprong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdaga vond van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Lel den. tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. Dienstencentrum: Noordeindsplein 2b, tel. 40483, algemene informatie dagelijks van 9-10 Actie Moeders voor Moeders: Opgave zr. E. Janssen-Nlemever. Uofdijck 32 Oegstgeest, tel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst. Nieuwe Rijn, tel. 24555. ma t.m. vrij 20-22 uur en di t.m. za 14-17 uur (behalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. 01710-25202. elke werkdag van 20.00 uur tot 08.00 uur en gedurende het gehele weekeinde. Gemeenschap Zuid-West: Hulpverlenings- en informatiedienst, tel. 64115, 33921 en 61944 BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. en 18-19 Burgemeester Vis: onderzoek naar kosten van 'persoonlijk woongenot'. dat de gemeente bij het opnieuw ge schikt maken van een ambtswoning 'een aantal kosten' voor haar rekening neemt, die normaliter voor rekening van de huurder komen. Het college (minus burgemeester Vis dus) wil vóór alles vaststellen, dat de commissie de hele zaak door een for meel-juridische bril heeft bezien, 'zon der dat een aantal bijzondere omstan digheden gweioht in de schaal mocht leggen'. Het gaat hier om een verschil in benaderingswijze, aldus het college, dat zich duidelijk manifesteert wan neer het rapport van de commissie en dat van de rechtsgeleerde raadsman van de gemeente naast elkaar worden gelegd. De laatste is van mening, dat de gemeente de omstreden onder houdsbeurt moet betalen. Ook het college vindt dat, en wil los van alle juridische aspecten ervoor waken 'dat de gemeente zich gedragingen permitteert die onder de maat zouden zijn waar het een relatie tot een oud-burgemeester betreft'. Mocht de heer Van der Willigen bij de gemeente Leiden voor een bedrag van bijna 3.000 in de schuld staan, dan nog wijst het college erop dat Leiden wegens zijn bijzondere inzet veel aan hem verschuldigd is. En een Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met veel gevoelens van twijfels hebben de ruim honderd Leidse, of in Leiden werkzame, marktkooplieden zich in de Grote Burcht gisteravond gebogen over de suggestie van het afdelingsbestuur van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel 0111 over enkele maanden een deel vam de Leidse warenmarkt te verplaatsen naar de kaasmarkt, als de Nieuwe Rijn zal moeten worden openge broken in verband met riolerings- en woningwerkzaamheden. Aan het slot van een langdurige dis cussie, waarin velen hun standpunten naar voren brachten, werd duidelijk dat het overgrote deel van de markt kooplieden het liefst weer terug zou willen naar de oude plaats, de zgn. marktenroute (Botermarkt, Vismarkt, Nieuwe Rijn). Een handjevol handela ren bleek zelfs bereid te zijn voor dit doel enkele weken te staken. Maar is dat niet mogelijk, dan kan gesteld worden dat de kaasmarkt als nieuwe marktplaats toch wel als een redelijke verplaasting wordt gezien, hoewel vrijwel niemand zich er nog definitief aan vast wilde binden. De algemene KATWIJK AAN ZEE In de derde ronde van het Katwijks schaakkampi oenschap moesten de vier koplopers het tegen elkaar opnemen. De, mede door een gunstige loting zeer verras send optredende Van Beelen maakte Van Elzen in een rustige partij enige kampioensillusies armer. Haasnoot gaat nu zo langzamerhand de gedood verfde favoriet worden; tegenstander Admiraal zocht het in een Franse par tij. Haasnoot deed hem echter al na twintig zetten degraderen tot schout bij-nacht, doordat de zwarte dame vol komen in de verdrukking raakte te gen een overmacht van witte stukken. Haasnoot zal nu komende vrijdag Van Beelen van de toppositie proberen te verdrijven; hij mag echter dan ook nog Van Duyvenboden in de gaten houden, doordat deze ook nog 100 pet heeft, alleen met een partij minder gespeeld. Bij de junioren consolideer de A. Hoek zijn eerste plaats, door een remise tegen D. Ouwehand. Uitslagen: Senioren C. Guyt-B. H. de Jong 0-1, C. Varkevisser-P. Vogë 1-0, J. van Rijn-G. v. d. Wiel 0-1, G. Haas- noot-B. H. Admiraal 1-0, J. van Beel- en-J. van Elzen 1-0, G. Weber-N. J. de Mol 0-1, H. J. van Duyvenboden-G. v. d. Bent 1-0, J. Hazenoot-J. C. de Raad 0-1, Dr. J. Bergman-C. J. H. Lugthart 0-1, M. G. Ouwehand-M. v. d. Plas 0-1, D. v. d. Plas-A. C. Boer 1-0, H. den Hollander-J. den Hollander 1-0, C. Bergman-D. Iloek 0-1, Junioren P. van Rijn-G. v. d. Linde 1-0, D. Ouwehand- A. Hoek 0,5-0,5, J. Guyt-W. H. Haas noot 0-1, Proost vrij. Standen: Senio ren 1 en 2 G. Haasnoot en J. van Beelen 3 punt, 3 N. J. de Mol 2,5 punt, 4 II. J. van Duyvenbode 2 punt (uit 2). Junioren 1 A. Hoek 2,5 punt, 2 P. van Rijn 2 punt (uit 2), 3 W. A. Haasnoot 2 punt. indruk bestond, dat verplaatsing van een markt ten alle tijde nadelig is voor de koopleiden, en dat eerst nog eens een aantal andere mogelijkheden moet worden onderzocht. Alternatieven Die alternatieven werden overigens in grote getale aangedragen: de Bree- straat, het terrein bij de Groenoordhal, het 5 Meiplein, de Gedempte Trek- vliet, de Apothekersdijk, de Lange Mare. Maar het bestuur hield de Kaasmarkt toch maar voor het gunsti ge alternatief. Voorzitter B. Zonderop: 'Een ding staat vast, we moeten weg. En de oude marktenroute is niet haal baar. Dan moeten we met z'n allen iets nieuws gaan opbouwen. Ook de Hoogstraat en de Nieuwstraat moeten Moeilijk mee. Gedeelde smart is immers halve smart. Als we allemaal meegaan, blij ven we allemaal onze klanten houden. En het is een goed plein, al kan niet iedereen er op. Maar daar moet weer een andere oplossing voor worden ge vonden'. Een spreker wilde overigens wel we ten hoe tezijnertijd de loting zal wor den verricht (in verband met de nieu we indeling). Hij had daar vroeger wel eens nare ervaringen mee gehad, omdat het principe van indeling naar anciëniteit in Leiden niet wordt toege past. De voorzitter verzekerde hem dat dit volstrekt eerlijk zou gebeuren. 'Al worden er altijd één of twee het slachtoffer. Maar dat is onvermijde lijk. Maar we kunnen altijd nader hand nog veranderen. In Hazerswoude twee herdenkingsavonden HAZERSWOUDE Op maandag 3 september worden in Hazerswoude twee herdenkingssamenkomsten ge houden als onderdeel van de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Voor de Rijn dijkers wordt die avond, om 19.30 uur, een bijeenkomst, waar burge meester J. ten Heuvelhof het wel komstwoord zal richten tot de aanwe zigen, gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis. Het woord zal wor den gevoerd door ds. A. G. van der Linden van de Ned. Hervormde Ge meente Koudekerk/Hazerswoude-Rijn- dijk), door pastor H. Wishaupt (paro chie H. Mich/1 en H. Bernardus te Hazerswoude-Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn) en door ds. H. J. Swierts (Gereformeerde Kerk Koudekerk aan den Rijn/Hazerswoude-Rijndijk). De zanggroep Kameleon onder leiding van Hans Peil verleent vocale mede werking. In de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat wordt een herdenkingssa menkomst om 20.15 uur gehouden. Ds. A. Brink (Gereformeerde Kerk Hazerswoude), ds. N. H. Geertsema (Nederlandse Hervormde Gemeente Hazerswoude), en pastoor A. A. H. M. Oeverhaus (parochie H.H. Engelbe waarders) zullen het regeringsjubi leum met woorden herdenken. De christelijke gemengde zangvereniging 'Zang en Vriendschap' verleent vocale en organist v. d. Bovenkamp instru mentale medewerking. P. C. Helmus declameert. Ook directeur Van Overmeiere van de markt- en havendienst geloofde niet in teruggaan naar de oude marktrou- te. 'Die kans is kleiner van 500.000 gulden winnen in de maandelijkse lo terij'. Zonderop meende dat de Groe noordhal niet te betalen was en bleef LEIDEN Direct na afloop van dc Leidato 1973 van 8 tot en met 16 september) komt het Deutsches Eis Theater een week naar Leiden. Van donderdag 20 tot en met woensdag 26 september worden in de Groenoordhal voorstellingen gegeven. LEIDEN De dienst gemeentewer ken heeft een plan opgesteld om de woonomgeving in de Os- en Paarden- laan en de Mecklenburgerstraat te verbeteren. De opstellers van het plan gaan hierover vanavond met de bewo ners van gedachten wisselen: om 8 uur in de school aan de Lusthoflaan. Daar kan men ook de tekeningen met de nieuwe plannen bekijken. Wie on verhoopt geen gelegenheid mocht heb ben deze bijeenkomst bij te wonen, kan ook telefonisch inlichtingen vra gen bij de heer Piret, telefoon 45344, toestel 215. er op hameren te kiezen voor het bes te alternatief. Dat zei ook de heer van de bond, die niet veel marktver- plaatsingen had meegemaakt, waarbij de kooplui 'hosanna riepen'. Hij had het onlangs nog in Zwolle meege maakt: alle medewerking van het ge meentebestuur, maar geen goede plaats. Daarbij kwam nog de moeilijkheid, dat de markthandelaren op de Hoog straat graag hun plaats willen behou den, 'dus niet meegaan', uiteraard om dat zij donderdags tijdens de koopa vond van de partij zijn. Suggesties verder nog te over. Eén handelaar wilde een enquete onder de klanten organiseren en een ander zag liever de herstelwerkzaamheden aan de Nieuwe Rijn opgeschoven naar een aantal jaren later. Dat is de moeilijk heid verplaatsen, aldus voorzitter Wil- lemsen. Al met al bleef het moeilijk. Hetge enzich wel zeer manifesteerde in de woorden van een corpulente koopman: 'We zitten te klappen voor dingen die we eigenlijk niet willen.' Annakliniek: das. 13.30-14.30 Bezoekuren Diacoaesscnhuls le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en var. 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënte» (behalve kinderen) 'zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur: voor de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18.30-19 uur. Bezoekuren Acad. Ziekenhuis Leiden Voor de preniaturenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders), maandag t.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en za terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 e 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14,45 LEIDERDORP De motorrijder H. S. (20 jaar) uit Sassetiheim werd gis terochtend levensgevaarlijk gewond toen hij met grote snelheid op een personenauto botste. Hij reed over de Engelendaal, komende uit de richting Leiden. Het ongeluk gebeurde op de kruising Engelendaal, Vossiuslaan. Vronkenlaan. In zorgwekkende toe stand werd de Sassenheimer naar het A.Z. in Leiden gebracht. LEIDEN Op 21-22 september orga niseert de RAC 'Randstad' een auto rally. Er wordt gereden in vier klas sen: A-klasse: geroutineerden; B-klas se: minder geroutineerden; C-klasse: beginners. Toerklasse: volgens een ei gen eenvoudig reglement, voor hen die nog slechts zelden of nooit een rit hebben gereden. Lengte van de rit A- kl: 170 km; B-C-kl: 150 km; toerkl. 120 km. Inlichtingen bij: de volgende tele foonnummers: 01717-4823; 01720-94980; of 01761-5405. (ADVERTENTIE) PRABO-LEIDEN opleiding voor praktijkdiplonia conversatie conversatie inl. w. de greef - leiderdorp telefoon 32532. Voorzitter Berkhey jr: KATWIJK De CHU in Katwijk is ontstemd. Een publicatie in een regio naal dagblad bracht politiek Katwijk het afgelopen weekeinde in beroering door te insinueren dat de wethouder C. van der Plas het bijltje er bij had neergelegd en zelfs overwoog als lid van de CHU te-bedanken. 'Het is al lerminst waar', aldus de heer Van der Plas. 'Ik blijf gewoon wethouder en lid van de CHU'. De voorzitter van de kiesvereniging van de CHU, de heer A. C. Berkhey jr: 'De heer Van der Plas is CHU-er in hart en nieren. Ik ont ken niet dat er op het ogenblik wat spanningen zijn bij onze partij, maar waar vind je die niet'. De spanningen bij de CHU zijn een vervolg op het afstemmen door de raad van het plan Badcentrum. In enige fracties ont stond verdeeldheid hierover. Niet al leen bij de CHU. In politieke kringen wist men ons gisteren te vertellen dat ook bij de SGP en andere partijen verschil van mening bestaat. Men twijfelt er echter ook niet aan dat de moeilijkheden zullen worden over wonnen. 'Natuurlijk was Van der Plas teleurgesteld over het afstemmen van het Badcentrum-plan, maar hij is de mocratisch genoeg dit te aanvaarden. Vooral in de weken volgende op de bewuste raadsvergadering stelde de houding van sommige fractiegenoten hem echter teleur. Door gesprekken zal alles echter zeker weer worden rechtgezet. Daar twijfelde hij niet aan. Ook de heer Van der Plas zelf niet'. Aldus de heer Berkhey jr. Het staat zonder meer vast, dat de heer Van der Plas wethouder blijft en lid van de CHU. Datzelfde geldt ook voor wethouder J. Bergman, eveneens CHU'er. Ook de heer Bergman zou plannen hebben zijn portefeuille ter beschikking te stellen. De heer Berk hey jr.: 'Ik heb Bergman vanavond nog gesprokeii. Ook hij blijft'. In de gewraakte publicatie stond onder meer, dat de heer Van der Plas een slecht verliezer zou zijn. 'Dat is je reinste onzin', aldus voorzitter Berk hey jr. Ook de voorzitter van de CHU-raadsfractie in de raad, de heer J. Vink. deelt deze mening.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3