Situatie op arbeidsmarkt gunstig voor Vlaanderen amm-pierson fund Jaarbeurs dient zich naar de markt te oriënteren Bezig bedrijf Unox-Zwan krimpt in Goud niet centraal in nieuw geldstelsel amro-piersonfund 'orse order an China Duitsland eer gastarbeiders in Twente Spaarbank R'dam verhoogt rente Oranjeboom begint kort geding over aandelen Bottelmij. DOW JOIMES INDEX Wall Street vast gestemd OW/KWARTET DtENSDlAlG 28 AUGUSTUS 1973 FINA'NCIjêN EN ECONOMIE T13/K15 taatssecretaris voor Streekeconomie: geen investeringsheffing Verenigde Staten zijn van mening: een onzer verslaggevers STERDAM Steeds meer rijven vestigen zich in Vlaan- en. 'We hebben dan ook een ital sterke troeven in handen investeringen aan te trekken, ■el uit eigen land als uit het tenland', meent de Belgische itssecretaris voor Vlaamse lekeconomie, Luc Dhoore. i van de belangrijke troeven is r zijn mening de situatie op de ar- ismarkt. Zowel kwalitatief als intitatief is het aanbod van ar- iskrachten voldoende. In Vlaande- zijn veel ongeschoolde werkne- :s door d.e mijnslititingen, de auto- isering van de textielindustrie en afbouw van de diamantnijverheid, ontwikkelingspeil in Vlaanderen lager dan in Nederland, waardoor noordelijk deel van België veel ider een beroep hoeft te doen op tarbeid dan de noorderburen, wat r werkgevers aantrekkelijk is. 'On- :hoolde krachten zijn en komen chikbaar, zodat we ze niet hoeven te voeren', aldus Luc Dhoore. De terstand in scholing wordt echter gzaam maar zeker ingelopen, waar naar zijn mening de discussie over erking van scholingsmogelijkheden herwaardering van diploma's actu- wordt. Wanneer geen maatregelen rden genomen moet ook Vlaande- in de toekomst een beroep doen gastarbeid. 'Maar is dat een recht- rdig verschijnsel', zo vraagt de itssecretaris zich af. 'Hierover ;t ernstig worden gepraat met alle den die er bij zijn betrokken.' ciaal klimaat de arbeidsmarkt hangt het sociaal naat in Vlaanderen samen. Vol- Luc Dhoore is de arbeidsrust ot en bestaat er een gering absen- ime (ziekteverzuim). 'De VJaming goed leven, maar hij is ook bereid rvoor te werken en er de inspan- g voor op te brengen.' Op de vraag dat mogelijk verandert bij het stij- van de welvaart, blijft hij het woord schuldig. De beschikbaar- d van goede en uitstekend uitge- te industrieterreinen is naar de me- g van de onderminister een belang- ;e troef in Vlaamse handen. 'Die chikbaarheid is in het verleden ui 1 gevallen beslissend geweest, andere en zeer belangrijke factor de opstelling van de Belgische »rheid. In Nederland bestaat de in- ik dat ambtelijke molens in België Slier draaien en dat er in veel ge ilen een wat grotere soepelheid be at. 'Beslissingen worden inderdaad r genomen', geeft Luc Dhoore toe, it hij voor een deel toeschrijft aan u eigen 'afkomst' uit het bedrijfsle- 'Bovendien', aldus de staatssecre- is 'is onze expansie politiek' (waar hij het regionaal .beleid'bedoelt) meest duidelijke in de hele EEG, vooral komt door de recente aan- iingen.' Glashelder is voor ieder 'ijf op welke tegemoetkomingen de overheid gerekend kan wor- wanneer het besluit zich in [anderen te vestigen. De regering [strekt rente-toelagen, kapitaalpre- en geeft zij omvangrijke belas- -faciliteiten. ilotte is voor Nederlandse bedrij- die zich in Vlaanderen willen ves- ;n vooral de taalfactor belangrijk. vergemakkelijkt de contacten aldus de onderminister, deze factoren spelen naar de me te van Luc Dhoore een rol bij de Uissing van een bedrijf naar Vlaan- 7: M i!'ijjni -i Chemicaliën-fabriek in het Belgische Oostende. deren te komen. 'Ik merk dat zelf in gesprekken met geïnteresseerden en uiteraard vooral .bij de ondernemin gen die reeds de knoop hebben door gehakt, maar .het komt ook naar vo ren uit allerlei onderzoeken.' Kerktoren De naar het idee van de bewindsman voorspoedige industrialisatie van Vlaanderen betekent niet dat alle be drijven zonder meer welkom zijn. 'We willen niet van iedere kerktoren een fabriekspijp maken.' Er wordt een keuze gemaakt, zowel naar de kant van dé geïnteresseerde onderneming als naar het vestigingsgebied. Vooral arbeidsinténsieve bedrijven probeert de Relgische overheid aan te trekken hoewel dat geen algemeen geldende regel is. 'Ook een chemisch bedrijf met een beperkt aantal arbeidsplaat sen zien wij, waar mogelijk, graag komen, omdat dat ook een behoorlijk brok indirecte werkgelegenheid met zich. meebrengt. De Belgische regering is niet van plan investeringen in bepaalde gebie den af te remmen door heffingen, zo als Nederland voor de Randstad van plan is. 'We proberen een bedrijf wèl door overreding te bewegen zich niet in een congestiegebied maar in een ontwikkelingsregio te vestigen. En vaak met succes', aldus de staatssecre taris. die gisteren sprak tijdens een lunchbijeenkcmst van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel in Amsterdam. Naar zijn mening is vermindèring van economische groei bij de Belgische bevolking ook niet populair. Dat is o.a. gebleken tijdens een aantal hoor zittingen die de Belgische overheid heeft gehouden over het nieuwe regi onaal beleid. 'De politiek van de Bel gische regering blijft het aanmoedi gen van investeringen zowel uit bin nen- als buitenland', zp verzekert Luc Dhoore. Sinds 1970 is dat niet zonder succes geschied. Tot 1980 moeten er 175.000 nieuwe arbeidsplaatsen bij komen, (ADVERTENTIE) Fi>n r»n rMMrr.hfaciliteiten en Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. klNG Een omvangrijke afvaar- mg van de Westduitse industrie lerhandelt op het ogenblik in Kan- J over een van de grootste indus- Iprojecten die de westerse wereld tea ooit heeft aangeboden. Het be lt de bouw van een volledig geau- latiseerde staalwalserij waarmee bedrag van ruim een miljard ■k is gemoeid. Een consortium van stduitse ondernemingen wil dit ject uitvoeren, Als de technische prekingen een bevredigend resul- opleveren, kan worden begonnen onderhandelingen over de finan- e aspecten van het plan. Wellicht het definitieve contract nog voor einde van dit jaar worden onder end. ^na onderhandelt echter ook met groep Japanse ondernemingen r een soortgelijke project. Naar ver- It zou Japan gunstigèr prijscondi- bieden dan West-Duitsland. Waar iers menen evenwel dat Peking he istelling heeft voor beide fabrie- Winst Slavenburg 41 procent hóger ROTTERDAM In het eerste half jaar 1973 is de winst na belastingen en voorzieningen bij Slavenburg's Bank t.o.v dezelfde periode in 1972 met 41,3 pet gestegen van 4.6 min tot 6,5 min, zo deelt de directie mee. Deze verbetering van de'resulta ten was het gevolg van een stijging van de baten van 33,5 min tot 41,8 MLN (plus ƒ24,8 pet) waartegenover de kosten met inbegrip van afschrij vingen op gebouwen stegen van 20.3 min tot ƒ23,9 min (plus ƒ17,7 pet). Dit resulteerde in een stijging van het batig saldo voor reservering, be lastingen en algemene risico's van ƒ13,2 min tot ƒ17,9 min (plus ƒ35.6 pet). De gang van zaken in het tweede halfjaar kan met Vertrouwen tegemoet worden gezien en het lijkt verant woord om een hoger jaarresultaat te verwachten, aldus de bank. Volkswagen vj Westduitse koud- en warmwalserij een produktiecapaciteit hebben drie miljoen ton warmbandstaal een miljoen koudbandstaal per 'lof. Hierdoor zou de Chinese wals- klproduktie (die momenteel vol- js ramingen 15 miljoen ton per :Ef bedraagt) met ongeveer 25 pro- It worden uitgebreid. De Chinese [duktie van ruwstaal bedroeg verle- jaar ongeveer 23 miljoen ton. _j V< WOLFSBURG De wereldomzet van het Volkswageneoncern heeft in de eerste helft van dit jaar 9.185 miljoen mark bedragen tegen in die periode van het vorige jaar 8.163 miljoen, zo heeft Volkswagen AG in Wolfsburg meegedeeld. In de omzet waren bui tenlandse verkopen van 6.264 tegen 5.453 miljoen mark begrepen. De in vesteringen bedroegen 652 tegen 782 miljoen en de afschrijvingen 494 te gen 433 miljoen mark. Volkswagen verkocht gedurende de fecHEDE Vier textielfabrieken in Twente gaan in Turkije een honderdtal eiders werven. De arbeidsbureau's in Oost-Nederland hebben uit een groot aal ingeschreven werklozen geen kandidaten kunnen selecteren die voor tex- arbeid geschikt waren. De fabrieken hebben de arbeiders nodig om de door oplevende conjunctuur krappe arbeidsmarkt te verruimen en om het natuur- ie verloop na de vakanties op te vangen. De vakbonden hebben zich niet te il 1 de werving van de Turkse arbeiders verzet. eerste zes maanden van 1973 1.219.000 voertuigen tegen in het overeenkom stige tijdvak van 1972 1.154.000. In het buitenland werden 872.000 tegen 795.000 voertuigen aan de man ge bracht. De produktie bedroeg 1.219.000 tegen 1.183.000 voertuigen, waarvan in het buitenland 294.000 te gen 266.000. Het concern had eind ju ni van dit jaar 205.000 werknemers te gen eind 1972 192;000. Landré en Glinderman DIEMEN Het resultaat van Landré en Glinderman over de eerste zes maanden van 1973 is aanzienlijk beter geweest dan over het eerste halfjaar van 1972 en lag op het niveau van 1971, zo heeft het bestuur bekendge maakt. Deze gunstige gang van zaken is voor een groot deel het gevolg v,an lagere kosten. De orderontvangst is nog niet op het oude peil, evenmin als de omzet, tengevolge van het na ijlen van de opleving in enkele bran ches waarin Landré en Glinderman werkzaam is. Verwacht wordt een geleidelijke toe neming van ontvangen orders, al zal door conjunctuurherstel in het bui tenland de omzetstijging door de lan ge levertijden worden afgeremd. NBM wil twee fabrieken in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM Wanneer de gemeenteraad van Bergen op Zoom er mee akkoord gaat, zullen twee werk maatschappijen van de Verenigde NBM-bedrijven (Rijswijk, ZH.) nieu we bedrijven vestigen op het indus trieterrein Theodorushaven van Ber gen op Zoom. De grootste vestiging is van het pijpleidingenbedrijf Algera uit Wolvega, die op een hectare groot terrein (met optie op nog twee hecta re) een constructiehal wil vestigen voor de produktie van geprefabriceer de pijpstukken voor de montage van pijpleidingconstructies ten behoeve van o.a. de chemische, petrochemische en andere industrieën, alsmede voor de toelevering aan de offshore-indus trie. Algera gaat hiermee in de komende jaren aan honderd ménsen werk bie den in prefabricage en montageploe- gen. Wanneer de vestiging wordt goedgekeurd, zal nog in september worden begonnen met het opzetten van een constructiehal. Het bedrijf krijgt hiermee een gunstige vestigings plaats t.o.v. de industriegebieden van Rijnmond, Sloe en Antwerpen. De tweede NBM-vestiging in Bergen op Zoom betreft een nieuwe asfaltfa- briek van het aannemingsbedrijf van Dijck-Petit. De bedoeling is een asfalt- fabriek met een capaciteit van 200 ton per uur te bouwen, voorzien van mo derne elektronische besturing. Hier mee worden twee bestaande asfaltin- stallaties (60 ton per uur) van het be drijf elders in de gemeente vervan gen. Deze vervanging is noodzakelijk om te kunnen voldoen aan de groei ende behoefte om verschillende soor ten asfaltmengsels met een grotere ca paciteit en een goede garantie voor de kwaliteit te kunnen produceren. Westland-Utrecht had goed le halfjaar AMSTERDAM Dc Westland- Utrecht Hypotheekbank heeft in de eerste zes maanden van dit jaar een exploitatiesaldo bereikt van 19.4 min tegen 18.9 min in het eerste halfjaar 1972, zo blijkt uit het pros pectus over de uitgifte van 9 pet pandbrieven 1973 per 1979-1983 tegen de koers van 100 pet. Per 31 juli bedroeg de hypotheekpor tefeuille 2305 min, wat t.o.v. 31 de cember 1972 een toeneming betekent met ruim 225 min. Het bestand aan pandbrieven en schuldbekentenissen nam in de eerste zeven maanden toe met 324 min tot bijna 2243 min. EFFECTENKOERSEN AVONDVEItKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen lot stand tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren), AKZO (69.00). Hoogovens (67.60). Kon. Olie 106.40-107.00 gl ,106.20). Philips 48.30- 48.60 gl (48.40). Unilever 119.80-120on f.119.90). KLM (98.00). OSS Unox-Z wanen berg gaat het aantal arbeidsplaatsen met 235 in krimpen. Door verplaatsing naar an dere Unilever-bedrijven, vervroegde pensionering verwacht het bedrijf echter het uiteindelijke aantal werke lijk ontslagenen te kunnen beperken. Reorganisatie van de vleesbedrijven stond al lang op stapel. Door aanpas singen in het commerciële beleid en in de organisatie hoopt het bedrijf de activiteiten op een gezondere basis te kunnen voortzetten. Daarvoor hoeft echter het bedrijf in Uithoorn, de Uit- hoornse bacon- en conservenfabriek te worden gesloten, zoals eerder werd verwacht. De nu geplande inkrimping van personeel zal voornamelijk in Oss plaatsvinden. Van de ongeveer 5150 werknemers bij Unox en Zwanenberg werken er 3850 in deze Brabantse plaats. De werkzaamheden in de vlees sector zullen in drie werkmaatschap pijen binnen één onderneming wor den ingedeeld. Bij de export zal een grotere geografische spreiding worden nagestreefd en het belang van dc uit voer van vleesconserven en vleeswa- ren zal worden opgevoerd, aldus Uni lever. De vakbonden stellen zich voor alsnog gereserveerd op tegenover de reorganisatieplannen. ROTTERDAM De Spaarbank te Rotterdam verhoogt per 1 september de rentetarieven voor spaartermijnen, thans met een keuze tot 8 pc* De spaarrekeningen met opzegtermijnen van 3 en 6 maanden worden met een half procent verhoogd tot 5 resp. 5,5 pet. De rente voor 1 jaar vast gaat naar 6,25 pet. Voor spaargeld voor 2, 3 en 4 jaar vast wordt de rente 7,25. 7.5 en 7.75 pet. Als nieuwe termijn wordt ingevoerd 5 jaar vast met een rente van 8 pet. aldus de bank. WASHINGTON De Verenigde Staten hebben er bezwaar tegen dat het goud binnen een hervormd internationaal monetair stelsel een centrale positie zal behouden, maar het edele metaal moet wel een rol blijven spelen. Dit standpunt van de Verenigde Sta ten komt nog eens duidelijk tot uit drukking in een rapport over, de her vorming van het monetaire stèlsel dal het ministerie vah financiën in Was hington gisteren heeft gepubliceerd, anderhalve week voor een, bijeen komst van de 'Groep van Twintig' (monetaire deskundigen en ministers van financiën van tien industrie- en tien ontwikkelingslanden die dezp hervormingsplannen voorbereiden in Parijs. In dit rapport komt de Amerikaanse wens naar voren dat eerst een bevre digende methode moet werden gevon den ter beperking van aanzienlijke te korten of overschotten op de beta lingsbalans i alvorens aandacht te schenken aan het vraagstuk van de ongewenste dollars die in andere lan den zijn opgehoopt. Het Amerikaanse ministerie van financiën meent 'dat het probleem van de opeenhoping van dollars van ondergeschikt belang is in vergelijking met de noodzaak een be vredigend systeem te ontwikkelen voor aanpassing van de betalingsba lansen.' Over het goud wordt opgemerkt dat de officiële rol van het goud niet zo maar ineens kan verdwijnen, maar d<» belangrijkheid van dit edele metaal als onderdeel van de monetaire reser ves van de centrale banken moet min der worden. De centrale banken he- schikken binnen haar monetaire re serves op het ogenblik over ruim 43 miljard dollar aan goud (rp basis van de officiële goudprijs van 42.22 dollar per ounce). In verband met het grote verschil tussen de Officiële goudprijs en de waarde (meer dan honderd dol lar per ounce) die het edele metaal op de vrije markt vertegenwoordigt, tonen bepaalde landen zich huiverig voor het gebruik van goud voor aflos- sing van hun internationale schulden. De Amerikaanse regering meent 'dat de speculatieve druk en de jongste prijsontwikkeling op de vrije markt eens te meer hebben aangetoond dat goud noch enig ander goed een bevre digende en stabiele basis kan zijn voor een monetair stelsel.' Soepeler Over de wisselkoersen binnen een hervormd monetair stelsel zegt het ministerie dat er een soepeler stelsel moet komen dat landen ervan weer houdt een devaluatie cf revaluatie van hun munt uit te stellen. 'Zweven de' valutakoersen (vraag en aanbod op de wisselmarkt bepalen dan de waarde van een munt) zouden slechts mogen worden toegestaan 'als interna tionaal toezicht mogelijk is en in overeenstemming is met internatio naal overeengekomen normen.' Alle landen zouden moeten garanderen dat hun valuta's volledig omwisselbaar zijn, zodat landen hun schulden in al le beschikbare reserve-activa kunnen voldoen. De Verenigde Staten zijn te vens van oordeel dat landen in staat moeten zijn hun reserves samen te stellen uit deviezen en uit goud en SDR's (de bijzondere trekkingsrechten op het Internationale Monetaire Fonds, ook wel 'papier-goud ge naamd) en dat schulden ook in devie zen mogen worden betaald. wat per jaar een groei inhoudt met 20.000. In 1970 kwamen er in Vlaande ren 28.500 nieuwe arbeidsplaatsen bij, in 1971 23.000, in het zeer sombere 1972 17.000, terwijl er in de eerste ze ven maanden van dit jaar 15.000 nieu we arbeidsplaatsen geschapen zi.in. Grotere ondernemingen 1,5 mil joen investeringen in vaste activa óf meer dan vijftig werknemers ga ven aan nieuwe vestigingen in deze ja ren resp. ruim 3 miljoen, bijna ƒ3 miljoen, 1,5 miljoen uit, terwijl in de eerste zeven maanden van dit jaar reeds 1,4 miljoen becijferd werd. In 1970 kwam daarvan 44 procent uit het buitenland, terwijl dat vorig jaar 31 procent was. Eén op de vier investe ringen in nieuwe bedrijven komt ge middeld uit Nederland, terwijl het percentage ten aanzien van de arbeidt plaatsen 45 procent bedraagt. Staatssecretaris Luc Dhoore gebruikt deze cijfers om 'te illustreren wat wij hebben bereikt met onze regionale ex pansie-politiek, die pas in juli 1968 is ingevoerd.' Bedrijfsleven stelt steeds meer eisen WlASSENiAlAiR Een jaarbeurs moeit zich altijd uitsluitend haar de markt oriënteren. De vorm van een beurs moet internationaal aanvaardbaar zijn en in overeenstemming met de toenemende eisen van liet bedrijfsleven naar nóg meer mogelijkliedenavoor informatie, contact en uitwisseling van er varingen. Dit zei de heer C. F. von der Heyde, directeur van de Internationale Keul se Jaarbeurs, tijdens een persconfe rentie. waarin hij het komende herfst- programa van de beur snader uit de doeken deed. Rekening houdend met de kostensituatie in het bedrijfsleven moeten de exposanten en bezoekers van een vakbeurs met zo min moge lijk tijd en kapitaal het doel, dat zij met hun deelname aan een beurs ver binden, kunnen realiseren. Dat is de taak van een jaarbeurs en beslist niet het verkopen van zoveel mogelijke vierkante meters expositie ruimte. Een en ander betekent, aldus de heer Von der Heyde, zowel een verandering van de structuur van di verse manifestaties, alsook een aan zienlijke uitbreiding van de service. Service-pakket Exposanten en bezoekers verwachten van een beurs als tegenprestatie voor de standhuur of het toegangskaartje een heel service-pakket. Daartoe beho ren congressen, speciale exposities en randmanifestaties, ja zelfs bemidde ling bij reis en logies van exposanten en bezoekers. De Benelux-landen vormen samen de voornaamste partner in de buitenland se handel van de Bondsrepubliek. Om gekeerd is deze de belangrijkste han delspartner voor de Benei ux-econo- mie, zo stelde de heer von der Heyde vast. Het zal dan ook niemand ver wonderen, dat 48 pet van het totale aantal buitelnandse bezoekers van de Keulse jaarbeurs uit de Benelux komt. De handel van West-Duitsland met de De heer C. F. van der Heyde, di recteur van de Keulse jaarbeurs. drie Beneluxlanden beliep in 1972 58 mrd. Op grote afstand volgden Frankrijk met DM 38 mrd en Italië met DM 29 mrd. Alleen uit Neder land werden goederen geïmporteerd ter waarde van 18 mrd, terwijl de Duitse export naar Nederland een waarde bereikte van 15 mrd. Op de komende internationale vak beurzen zullen ca. 6200 Europese en overzeese producenten en importeurs, w.o. 2500 buitenlandse firma's, expose ren. Uit Nederland komt de op twee na grootste buitenlandse exposanten- vgroep. Zwaartepunt van de komende beurzen vormt de Anuga (2227 september), de wereldmarkt voor het levensmidde- lenbedrijf, die persoonlijk door bonds kanselier Willy Brandt zal worden ge opend met een openingsrede, waarin hij o.a. aandacht zal besteden aan de landbouwpolitieke betrekkingen met de Derde Wereld. Vakmensen in Duitsland schatten, dat in de loop van de komende 10 jaar ongeveer 40 pet van de uitgaven voor levensmiddelen voor eten buitenshuis bestemd zal zijn. Daarom zal de Anuga dit jaar al le variaties op het thema 'collectieve maaltijden en catering' presenteren. Dan is er de Spoga, de internationale vakbeurs voor sportartikelen, kam- peerbenodigdheden en tuinmeubelen (79 oktober). Deze wordt dit jaar gelijktijdig met de Internationale Tuinvakbeurs gehouden, die tot nu toe deel uitmaakte van de huisraad- en ijzerwaren najaarsbeurs. Van 12 14 oktober vindt de Internationale Vakbeurs Voor het kind plaats en tenslotte van 2125 oktober Orga- techniek. vakbeurs voor organisatie en techniek. BREDA Vandaag dient voor de president van de Amsterdamse recht bank een kort geding van de Verenig de Brouwerijen Breda-Oranjeboom, te gen de aandeelhouders van de Bottel maatschappij Dongen. De aandeelhou ders, vijf leden van de familie Van Tuyn, hebben hun minderheidspakket aandelen Dongen na de overname 10 dagen geleden, door Breda-Oranje- boom nog steeds niet overgedragen. Breda-Oranjeboom heeft duidelijke af spraken gemaakt met de heer J. Leut- scher als centraal persoon bij de over name. Er bestaat echter onenigheid bij de heer Leutscher en enkele leden van de fam. Van Tuyn. Het Bredase bedrijf, dat meteen wil beginnen met de integratie van de Bottelmaatschap, pij in het concern, wil hierdoor niet gedwarsboomd worden. Om deze re den wil men in kort geding een be slissing forceren over de overdracht van de aandelen. Induit. Sporen Hm. ubl. Muds 23 aug 864.46 153.67 95.00 71.47 684.2 24 aug. 863.49 154.44 95.16 71.49 672.0 27 aug. 870.71 155.64 94.84 71.60 674.0 Aand. ooi. rot. II. L. 23 aug 11.390 15,000 1.731 959 406 24 aug. 11.200 1.738 673 661 27 aug. 9.740 12,240 1.722 733 612 Koersen in Montreal NEW YORK 24/8 27/8 AC'F Industrie 43% 43% Alreo 11% 11 Allied Chemical 33% 33'a Alum. Co of Am. 67% 67% American Brands S47', 34% American Can 28% 29% Am Cyanamid 22% 23% Am Electr l'nwer 24% 24% Am Metal Climax 34 33% Am Motors 6% 7 Am Smell C Ref 18% 18', Am Tel 4 Tel 46% 46% Am pex 4% 4% Anaconda 19% 24 Armco Sleel 19% 19% Allanl Richfield 83% 85% BendIX 32% 32% Refill Steel 23% 23-% Boeing 16% 16% Burlington I rid 27% 27% Can Pacafic Kv Celanc»e Chase Manhattan Chessic System Chrysler Cities Service Colgate Falmnlive Cult Industries Commonw Edison Cons Edison C'ont Can Cont Oil Curtis* Wright Curtis* Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chumical Du Punt I Eli Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp 10% 10% Allengheny Puw S 19% 19% Akzona 23 231 Am Standard 10% 13% Amsted I rid 40% 40% Ball 4 Ohio 42' 16% IB1-) 31 30 %4 45% 45% 29% 28% 21% 21% 22% 23% 30% 30% 52%53%e 52% 52% 139% 159% Geri Eleclrlc (Jen Foods Gen Motors Gen Publ Uill Gen Tel 4 Tel Getty OU 1 Gilette 57 Oimbel Brothers Gnod.vear I and B 21 Gulf Oil 21 Illinois Central Ind. Insllco Int Busln Mach 298 Intern Harvester Inl Nick of Can I lit Paper Int Tel 4 Tel IS# i 18% !98% 31)4' j 33% 34% 31% 31% LlngLemco Voiigh Lillon Ind Lockheed Aircraft Martin Marietta 16% 16% May Dep Stores 27% 28% McDonnell Dougla 20 20% Mobil Oil Corp 54% ,85% Nabisco 39 38% Nat Cash Register 34% 34% Nat Distillers 13% 13% Nat Cypsum 13 12% West Onion Tel Nat Sleel -4%cx 34% Weoiinghouse El Nal Lead I rid 13% 13%) I Wuulworlh Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Pelr Procter 4 Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal DOtch Pelr Sartta F6 Ind 12 SeSrs RO'ebuck Shell Oil Southern Soul hern Pacific Railway Sperry Hand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Texas Gulf 30% 29% Texas Inst 103% 104% Transamerica 11 II1.'» 115% 115$', 53 "t 53% 96% 101% 22% 23% 22% 224 44 44% 43 43% 52^ 16% 28% Unilever Union Carbide IJnl Royal (United Aircraft .United Brands IIS Sleel 44% 33% 10% Bovls 2.05 2.10 Dom Tar 4 Chem 21% 21% Husky 25% 25% Nat. Glas 10 10 10% Mass Ferguson 22% 22% 22% Nat. Resources 4 381. 5 41L S.41L Shell Canada 20% 20% 20% Can Breweries Celto Chadhuurn Golh Chase Select Kd Columbia Gas Commco Cool Telephone Fluor Corp 14 14% 9.64 9.66 Int Ba rik for Ree Inl Plav Frag Inl Paper 1$ 4) 1 Cllv Ind 17% Madison Fund Nat-Can N.Y>Centr A N'orlh We» 1 R N Am Philip» Co Union Electr United Corpa United Gas 16% 15% 7% 7% 16 13% Western Bancorp 26% 26%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15