e stayers: laat ze maar gaan van 126 miljoen Italiaanse clubs: schuld Ploegachtervolging bewijst activiteiten van coach Mahn wk wielrennen Nederlands elftal met v.d. Kerkhof Golf toch niet zó exclusief Wereldrecord op twee mijl voor Brendan Foster ':es Stamvóór Piet de Witwereldkampioen bij fel omstreden professionals geslaagd VB registreert 000ste lid JOOP HOLTHflUSEN |uwe club voor Ik Hoogerwaard ix-FC Twente dag eerder I LONDEN (Reuter). Het wedstrijdsecretariaat van de Britse associatie van golf-pro- fessionals heeft het bestuur van deze organisatie aangeraden de Ierse speler John o 'Leary een boete op te leggen van tien pond (ongeveer 70 gulden). Dit naar aanleiding van misdragin gen tijdens het open kampioen schap van Nederland, vorige week, in Wassenaar. O'Leary ge droeg zich in het clubhuis van de Haagsche golf- en country club, na kennelijk drankge bruik weinig 'gentlemanlike' ten opzichte van enkele aanwe zige dames. Ook de Australiër Jack Newton, de winnaar van 1972, wordt be dreigd met een schorsing. Neio- ton kon op zekere avond slechts door drie personen worden weerhouden van een handge meen met een tegenstander van die dag. LONDEN (Reuter) De Britse at leet Brendan Foster heeft tijdens de 1 an denwedstrijd Groot Brittannië Hongarije op de baan van Crystal Pa lace in Londen het wereldrecord op de twee mijl verbeterd. Foster (25) maakte een tijd van 8 minuten 13.8 seconden. Hij bleef tweetiende secon de onder het oude record, dat op naam stond van de tweevoudige Olym pische kampioen Lasse Viren (Fin land). De twee mijl was een invitatienum mer. De uitslag telde niet voor de landenwedstrijd. Fosters tijd werd aanvankelijk opgegeven als 8.14.2. Toen hij met journalisten stond te praten, en net de opmerking had ge maakt dat hij het wereldrecord niet verdiende, weerklonk de officiële recti ficatie door de luidsprekers. Brendan Foster, die op de 1500 meter een tijd van 3.38.7 op zijn naam heeft staan (in Milnchen vijfde op deze af stand), maakte op de mijl een tussen tijd van 4.05.8. Hij had toen reeds al zijn tegenstanders ver achter zich ge laten en moest de slotfase geheel op eigen kracht doorstaan. In de landenwedstrijd werden verder geen opzienbarende prestaties gele verd. David Jenkins won de 200 meter in 20.7 seconden en droeg aldus bij aan het voor de Britten gunstige eind resultaat. De heren wonnen van Hongarije met 115 tegen 97 punten, de dames met 71-64. HOOGSPRINGEN De Roemeense hoogspringster Virgi nia Ion-Bonci heeft tijdens de Balkan- spelen in Athene 1.90 meter gehaald. Zij boekte een duidelijke overwinning op wereldrecordhoudster Jordanka Blagojeva (Buig, 1.94 m.), die nu tot 1.83 meter kwam. Kjy/KWARTET DINSDAG 28 AUGUSTUS 1973 nze speciale verslaggever iEBASTIAN De 27-jarige Cees Stam uit Koog aan de Zaan is gisteren voor de eerste keer carrière wereldkampioen der stayers bij de profs geworden door een aanval van Piet de Wit aatste meters af te slaan. Schermen, waarachter volgens de woorden van de voorzitter van de J, mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong het maar weinigen vergund is een blik te werpen. 'Wat iiaar allemaal afspeelt, daar kom je toch niet achter. Voor mij is dat stayeren een spektakelstuk, aar het soms best leuk is 0111 te kijken. Maar sportief gezien zeg ik: 'Laat ze maar'. terugtrekken van wereldkam- Jheo Verschueren, uit protest lgïe UCI-bepaling, dat stayers in j pltoernooi alleen maar mogen in met gangmakers van dezelf- inaliteit, was het duidelijk dat verdeeld zou worden tussen lerlanders Stam en De Wit, 11e waarschijnlijkheid ook de van de mannen, die in San bleven. Zij kwamen tot een en kregen bovendien de f„jan Been, die Deloofs kansen reduceerde. De Groninger Ni- was een belangrijk man in de JHOEVERRE gaat Anoeta, 1 yaan waar de afgelopen da- ^jrae wereldkampioenschappen ;~jrennen werden gehouden, nieuw begin worden voor fiog altijd kwijnende baan- r£ betekenen? De laatste ja- e is er geen toernooi meer ge nét dat zo geslaagd kan wor- d genoemd als dit in San Se- venan. De neergaande lijn, die vajg jaar in Marseille het isoste punt had bereikt, is irlkelijk in opwaartse richting )Ptgen. De vraag is in hoever- la£ van blijvend karakter zal ;en. Het wereldtoernooi van ester in 1970 gaf ook een ne opleving te zien, voorna- ijk van de profsprint. Maar 'eer dat een flakkerend stro- rtje was, is juist in San Se- ian gebleken, waar de prof- nt sportief gezien het zwak- onderdeel was van het pro- nma. 7JU MAAR weer wordt er aagd over de vicieuze cir- dalende publieke belang- linp, weinig inkomsten, lage zenschema's en dientengevol- S veinig belangstelling van de kelijke vedetten. Het pu- k heeft op de Anoeta-baan cirkel doorbroken. Het is men en heeft bijna iedere ld voor een nagenoeg uit kocht, enthousiast huis ge ld. En dat terwijl er prak- 1 geen Spanjaard in de 1 kwam. De deelnemerslijst, een enkele uitzondering na rman Ponsteen vooral) be- ■te weinig meer talent dan in voorgaande jaren. Maar dat- dat geboden werd, had er op de profsprint na ienlijk meer allure dan de 'te jaren het geval is ge it. Het is aan de UCI om nu meer vredig in te slapen een volgend congres, maar '.n te zoeken om de baan- zrij in opwaartse richting luwen. Het is aan de natio- bonden om op eigen ter- de belangstelling te stimu- l. Het is aan de managers 1 an de baandirecties om te ten wat op Anoeta gezaaid jjlAAG (ANP) De Koninklij- '.erlandse Voetbal Bond heeft leden. Het 900.000e lid van ids grootste sportorganisatie twaalfjarige Johan Weyenberg issen, geboren 20 mei 1961, eerste klas van de MAVO in en lid van de amateurclub naam. Weyenberg kreeg gisteren tij en bijeenkomst in het perscen- Nieuwspoort in Den Haag uit I van KNVB-voorzitter W. A. G. fuleman een horloge met in- aangeboden. Komende woens- bont hij in Deventer de wed- ÏJsland-Nederland bij. Voor de ig zal hij worden voorgesteld spelers van het Nederlands elf afloop mag hij de wedstrijdbal aar huis nemen, voorzien van dtekeningen van alle spelers. finale. Hij stond voor de keus: Stam of De Wit. Hij koos uiteindelijk voor beiden. Been: 'Wanneer Dieter Kem per had meegedaan aan de finale, had ik niet lang hoeven twijfelen. Die had ik zonder meer geholpen, omdat hij mij als wederdienst aan een paar zes- daagse-contracten had kunnen helpen. Kemper en Weckerling, de directeur van een aantal Duitse winterbanen zijn twee handen op één buik. En zes- daagse-contracten heb ik hard nodig om aan een redelijk inkomen te kun nen raken. Ik pak in de wielrennerij alles aan, waarmee ik geld kan verdie nen.' HERKANSING Been was in de finale gekomen via de herkansing. 'Ook wist ik tevoren dat ik niet rechtstreeks in de finale kon komen. Een gangmaker had mij inge licht en mij ook'gezegd dat het via de herkansing wel goed zou komen. In de serie moesten De Wit, De Loof en de Italiaan Morbiato rechtstreeks naar de finale rijden, omdat gangmaker Meuleman, die ingevolge de UCI-bepa- lingen met een landgenoot reed, fi nanciële belangen in Italië heeft. Wal- rave en Damioni, gangmakers van De Wit en Morbiato, waren akkoord. Als ik nu met Koch had gereden, had ik nog een kans gehad, omdat Koch aan zijn stand verplicht is te proberen mij rechtstreeks in de finale te brengen, maar met een man als De Ruiter, met wie ik ook de finale moest rijden, wist ik tevoren dat ik mij niet hoefde in te spannen. Ik heb mij rustig in de serie op 15 ronden laten rijden, om dat ik er zeker van was via de her kansing toch in de finale te komen.' KANSLOOS Nico Been, de 27-jarige Groninger, die in dit toernooi zijn debuut maakte als profstayer, wist zich bij voorbaat kansloos. Been is reëel genoeg om te beseffen dat hij daarvoor (nog) de ca paciteiten mist, maar van de andere kant wordt hij ook niet of nauwelijks geaccepteerd in de stayerij. 'Ik kom pas kijken. Voorlopig heb ik alleen nog maar te aanvaarden, wat er over en voor mij wordt beslist. Ik heb geen vinger in de stayerspap, zoals renners als een Piet de Wit ,een Cees Stam en een Romain Deloof wèl heb ben. Zij zijn al eens wereldkampioen geweest. Met hun positie moet reke ning worden gehouden.' Toen begin dit jaar de naam Been aan het lijstje van Nederlandse be roepsrenners werd toegevoegd, fron sten de insiders verbaasd de wenk brauwen. Nico Been, wie is dat ook weer? De naam Been dook voor het eerst op aan het internationale front tijdens de wereldkampioenschappen in Varese, toen hij bij dè amateurstayers via de herkansing de finale binnen reed. 'Daar heb ik toen gereden voor Bert Boom en niet op de eerste plaats voor mijzelf.' DRIE REDENEN Nico Been, die als amateur zijn groot ste triomf vierde door in 1972 de Toe- komstzesdaagse van Groningen te win nen, besloot dit jaar professional te worden. 'Ik had daarvoor een serie re denen. De eerste is dat Klaas Ooster hof, mijn amateursponsor, zijn ama teurwielerploeg opdoekte. Hij wilde mij nog wel sponsoren als prefessio- nal, omdat hij zakelijk wel wat ziet in de Zesdaagse van Groningen. Ooster hof legde mij een zeer redelijk con tract voor. De tweede reden was dat Jaap Oudkerk ermee ophield. Daar door was het aantal Nederlandse pro fessionalstayers teruggebracht tot twee.' Daarnaast speelde ook de bevoorde ling van bepaalde amateurs in Neder land een belangrijke rol. Been: 'Ieder een weet dat er weieens wat gebeurt in de stayerij. Bij de profs accepteer je dat. Daar gaat het immers in hoofdzaak om het geld. Daar ben je ook beroepsrenner voor. Maar bij de amateurs vind ik dat neg altijd een andere zaak.' Hoezeer ook in de amateurstayerij commerciële overwegingen het wed strijdbeeld kunnen doen vervalsen, blijkt wel uit het relaas van onder an deren Been over het Nederlands kam pioenschap 1972. Een zaak, die pas nu aan het licht is gekomen, omdat de betrokkenen hun mond dicht hielden. Nico Been: 'Dat nationale kampioen schap zou worden toebedeeld aan Gaby Minneboo. Die komt uit Geer vliet (bij Rotterdam, red.) en dat was voordelig voor het sportpaleis Ahoy dat er belang bij heeft een kampioen uit eigen omgeving te hebben om zo doende meer publiek te trekken. De KNWU, of beter coach Wierstra, had die titel dus aan Minneboo toege dacht, Om de andere kandidaten, van wie vooral de Hengelcër Fred Nie- meijer een uitstekende indruk had ge maakt in het voorseizoen bij voorbaat kansloos te maken, werd de afstand tussen de rol en de motor gewijzigd.' Die afstand van de achter de motor gemonteerde rol is van wezenlijk be lang in de stayerij. Daardoor wordt voor een belangrijk deel de mate van zuiging bepaald tussen de gangmaker en de stayer. Wordt de rol-afstand (die voor alle motoren gelijk moet zijn) veranderd, dan moet het verzet (de versnelling) gewijzigd worden. Voor dat kampioenschap werd er nog al geheimzinnig gedaan over het ver zet dat de renners moesten monteren. Met uitzondering van Minneboo was niemand er volledig mee cp de hoog te. Niemeijer kreeg echter onver wachts hulp van gangmaker Nop Koch, toen hij hem advies vroeg over het verzet. Koch lichtte Niemeijer in over de truc, die was toegepast. Nie meijer monteerde het juiste verzet en werd glansrijk kampioen. Been: 'Dui delijk tegen de wens van Wierstra in. Van die praktijken had ik genoeg. Het was voor mij een extra reden om de amateurstayerij te verlaten. Bij de amateurs zou dat niet mogen voorko men.' Niemeijer werd volgens Been na dat kampioenschap voortdurend •geflikt' zoals dat zo treffend heet in rennerstermen. Hij ondervond het wat het betekent gezondigd te hebben tegen de eigen regels, die de stayerij stelt, bij het wereldkampioenschap in Marseille, toen hij als Nederlands kampioen niet de beste gangmaker kreeg toegewezen. Been: 'En een gangmaker is uitermate belangrijk in de stayerij. Hij kan de hele race ma ken als hij een kerel achter zich heeft die een beetje kan rijden. Walrave is op kleine banen als deze in San Se bastian de beste gangmaker. Koch en Stakenburg zijn de meest waardevolle gangmakers op een baan als die van het Olympisch Stadion'. ONOPGEMERKT Niemeijers naam verdween onopge merkt uit de programma's. Been: 'Bij na niemand merkte het. Freddy is druk omdat hij nu een fabriekje heeft. Maar het hele voorjaar heeft hij thuis op uitnodigingen voor wed strijden zitten te wachten, waarop hij als nationaal kampioen toch wel recht heeft. Maar die uitnodigingen kwa men niet. Slechts één keer, maar dat was op het moment dat zijn vrouw moest bevallen en toen moest hij ver stek laten gaan. Die afschrijving voor de enige uitnodiging, die hij kreeg, werd aangegrepen om te zeggen: zie je wel: Niemeijer heeft geen interesse meer. Maar zo zat de zaak duidelijk niet in elkaar.' Commentaar van co ach Wierstra: 'Dat vink ik onzin. Hij is zeker vergeten hoe ik hem heb ge holpen in 1971 om naar het wereld kampioenschap in Varese te komen. Niemeijer heeft van mij alle uitnodi gingen gehad, maar hij heeft er niet een willen accepteren.' Cees Stam, achter gangmaker Joop Stakenburg, veroverde in San Sebastian de wereldtitel bij de prof stayers. Van onze speciale verslaggever SAN SEBASTIAAN De vreug de van baancoach Frans Mahn over de oogst in het wereldtoer nooi (één gouden, vier zilveren en drie bronzen medailles) heeft voornamelijk de prestaties van de 20-jarige Herman Ponsteen als ba sis. Hij was verantwoordelijk voor twee van de acht medailles individuele achtervolging en de kilometer en had een zeer belangrijk aandeel in het brons dat het achtervolgingskwartet gisteren uiteindelijk behaalde. Voor Mahn is dit het meest succesvol le jaar uit zijn ambtstermijn als coach, die vier jaar geleden begon. In '70 en '71 behaalde de ploeg, die onder zijn supervisie stond, drie medailles. Vorig jaar veroverde de afvaardiging op de Olympische Spelen en het titel- torenooi in Marseille in totaal twee plakken. Voor Mahn persoonlijk was de derde plaats van de ploegachtervolgers het beste bewijs dat zijn werk vruchten afwerpt. De ploegachtervolging beleef de overigens gisteravond een dramati sche finale. De Westduitsers, die in gewonnen positie lagen tegen de En gelsen, kwamen minder dan een kwart baan voor de finish ten val. Een baanofficial legde een sponzen markeringsblokje iets hoger en raakte daarbij de schouder van Lutz. De complete ploeg smakte tegen het be ton. Voor Lutz en vooral Schumacher leken de gevolgen aanvankelijk zeer ernstig. Maar voor Lutz bleef de scha de uiteindelijk beperkt tot een sieu- telbeenbreuk. Schumacher bleef ter observatie achter in het ziekenhuis. De jury van appel besloot na een pro test van West-Duitsland en met in- stemming van de Britten om de West duitsers toch tot wereldkampioen te verklaren. Een beslissing, die gezien de toedracht van het ongeluk en de positie van het Westduitse kwartet, de enig juiste was. Herman Ponsteen. Het kwartet van Mahn haalde de fina le niet. Ponsteen c.s. zagen hun kan sen op metaal van edeler soort dan brons vervliegen, toen de Engelsen als ploeg aanzienlijk homogener ble ken dan de Nederlanders. De keuze van Gerrie Fens in plaats van de nog altijd geblesseerde Ad Ekkers bleek uiteindelijk niet zo gelukkig. Hij moest achter Ponsteen uit het wiel lossen, waardoor het ritme in de ploeg werd verstoord. Fens: 'Eigenlijk heb ik teveel moeten rijden in dit toernooi. Ik had geen enkele keer met de achtervolgingsploeg getraind. En dat wreekte zich'. In de strijd om de derde plaats tegen Polen kreeg Fens opdracht om slechts halve ronden op kop te rijden, het geen aanzienlijk beter lukte. Dankzij alweer Herman Ponsteen werd het brons binnengehaald. Al was diezelfde Ponsteen er nog bijna de oorzaak van dat de medaille verloren ging. Een halve ronde te vroeg stak hij juichen de de armen in de lucht Een gevolg van het feit, dat een official vergeten was tijdig de bel voor de laatste ron de te luiden. De voorsprong op de Po len was echter zo groot, dat de me daille niet meer in gevaar kwam. Nederland 4.26.78 tegen 4.27.19: West-Duitsland verslaat Polen 4.46.62 tegen 4.52.26; Finale: West-Duitsland verslaat Croot-Brlttanniö na beslissing Jury. Derde en vierde plaats: Nederland verslaat Polen 4.28.17 tegen 4.30.97. Sprints (profs): Halve finales: Van Lancker (Belg) verslaat Borghettl (It), Turrinl (It) verslaat Gardi (lt): finale: Van Lancker ver slaat Turrinl. Derde en vierde plaats: Cardi verslaat Borghetti. Stayers (profs): 1. Cees Stam (Ned) 68.580 km.. 2. Piet de Wit (Ned) op één meter, 3. Christian Raymond (Fra) op twee ronden en 225 meter, 4. Romain Deloof (Belg) op drie ronden en 185 meter, 5. Attailio Benfatto (It op vrijf ronden en 105 meter. 8. Chrlrtl- an Palka (Fra) op zeven ronden en 205 me ter. De renners Girogio Mariato (It) en Nico Been (Ned) staakten de strijd. Transfersommen stijgen tot onwezenlijke hoogte: vraagprijs voor Luigi Riva rond 7 a 8 miljoen SPORT T11/K13 Speggiorin werd verkocht door La- nerossi Vicenza, dat hem in het af gelopen seizoen veertien keer in het topeiftal opstelde, maar hem niet een keer een doelpunt zag maken. Juventus, kansloos in de Europa Cup-finale tegen Ajax, wilde zich versterken ten einde in het volgen de seizoen ook de belangrijkste wed strijd uit het toernooi van de lands kampioenen te winnen. De club uit Turijn, in feite persoonlijk bezit van Fiat-directeur Agnelli, dacht aan Luigi Riva. Informatie op Sardinië leerde Juventus dat er natuurlijk te praten was, maar dat dc echte on derhandelingen pas zouden kunnen gaan beginnen als een transferbc- drag van zo'n zeven of acht miljoen gulden niet onredelijk zou worden gevonden. Juventus zag af van de besprekingen. Een opvallend verschijnsel op de spclersmarkt was dat nog goede, maar al wat oudere spelers die het voornamelijk nog van hun routine moeten hebben, vrij voordelig van de hand gingen. Genua, gepromo veerd naar de hoogste klasse, wilde wat meer ervaring in de ploeg bren gen en kocht dc oud-internationals Roberto Rosato en Mario Corso sa men voor 250 miljoen lire, een mil joen gulden dus. Na het afsluiten van de transferperi ode is het volgende moeilijke tijd vak voor de verenigingsdirecteuren en -managers begonnen, namelijk die van de besprekingen met de spe lers over de te verdienen bedragen in het nieuwe seizoen. Hen is over het algemeen duidelijk gemaakt dat de clubs het wat zuiniger moeten aandoen en dat spelers- en trainers salarissen nog altijd de grootste uit- gavenposten zijn. Ook van de toeschouwers zullen of fers worden gevraagd. Door de bank benomen zullen de entreeprijzen met twintig procent worden ver hoogt, maar niettemin verkocht Na pels al zo'n 50.000 seizoenkaarten. Na die mededeling van de prijsver hoging heeft de nationale bond van voetbalsupporters onmiddellijk een telegram naar dc regering gestuurd met dc vraag het voetbal als een normale industrie te willen beschou wen. In dat geval zouden dc prijs- stopmaatregclcn namelijk kunnen worden uitgebreid tot de voetbal- kaartjes. De regeling heeft nog geen beslissing genomen. |ize sportredactie flOP Henk Hoogerwaard, die I afgelope.T seizoen nog de vol- lelectie van Blokkeer trainde, is Hst getreden van de Brabantse atie Hofnar GC. Hij volgt daar dagers op. Zwagers, die als spe- iner aan Hofnar verbonden was, J evenals Ton van de Burgt de formatie van Henk Hooger- aj Nieuw in zijn selectie zijn de Inge Valuas-aanvaller Theo Bot, jan Renders (Navec-Veldhoven) tter van Bladel (Odulphus-Til- i ^HAAG De competitiewed- lAjax-FC Twente is één dag ver- De wedstrijd wordt gespeeld Jerdag 8 september. Dit gebeurt [zoek van de KNVB, in verband fe interlandwedstrijd Noorwegen- lerland van 12 september. Ook wedstrijd FC TwenteSparta jéén dag eerder gespeeld: name- J> 29 september. Dit gebeurt om [jrente wat meer rust te gunnen Qe tweede wedstrijd voor de UE- |p tegen FC Dundee. DEN HAAG ln het Nederlands voetbalelftal, dat morgen in Deventer voor de tweede keer uitkomt tegen IJsland in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap, zijn in vergelijking met vorige week enkele veranderingen aange bracht. De beide bondscoaches, Fadr- hone en Van der Hart, hebben moe ten omzien naar vervangers voor Piet Keizer (achillespeesblessure) en Ger rie Miihren (enkelblessure). De laat ste stond overigens in Amsterdam niet in de basisopstelling, maar viel later in voor Willy Brokamp. Wim Suurbier, die met schaafwonden aan de heup van het toernooi in Cadiz te rugkwam, speelt wèl. Dick Schneider, die vorige week in de plaats kwam van Ruud Krol, staat nu naast de Ajacied in de achterhoede. De Feyenoorder speelt op de plaats van Johan Neeskens, die naar het middenveld is verhuisd. In de voor hoede is Johnny Rep vervangen door René v.d. Kerkhof. Willy Brokamp is linksbuiten. Tussen deze twee acteert Johan Cruijff. Het doel wordt ditmaal verdedigd door Piet Schrijvers van FC Twente. De Feyenoorder Wim Jansen en de Twentenaar Epi Drost zijn op het laatste moment aan de se lectie toegevoegd. Het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: Doel: Piet Schrijvers (FC Twente); Achter: Wim Suurbier (Ajax), Barry Huls ho ff (Ajax), Dick Schneider (Feyenoord) en Ruud Krol (Ajax); Midden: Arie Haan (Ajax), Johan Neeskens (Ajax) en Wim van Hane- gem (Feyenoord); Voor: René v.d. Kerkhof (PSV), Johan Cruijff (FC Barcelona) en Willy Brokamp (MVV). Wisselspelers: Van Beveren (PSV), Drost (FC Twente), Jansen FeyenoordJ curing (FC Twente) en Rep (Ajax). René van de Kerkhof Nederlands elftal MILAAN (DPA) In het Italiaan* se voetbal klopt dc kas nog steeds niet. Franco Carraro, voorzitter van de organisatie van Liga-verenigin gen, onthulde dat de 3(6 verenigin gen uit de hoogste twee klassen ge zamenlijk een tekort van 31,57 mil jard lire (ongeveer 126.000.000 gul den) in de boeken hebben staan. Die balans van het Italiaanse profes sional voetbal werd opgemaakt op 30 juni, maar sinds die datum is voor een aantal clubs de situatie nog ver slechterd. In de transferperiode van juli heb ben de verenigingen uit de A-liga, de hoogste klasse, een vier miljard lire (ruim 17 miljoen gulden) meer uitgegeven voor spelers dan werd ontvangen door dc verkoop. Interna- zionale alleen al besteedde ruim twee miljoen gulden meer aan 'in koop' dan de verkoop opbracht. Nooit in dc geschiedenis hebben de prijskaartjes die aan dc spelers hin gen zulke bedragen vermeld als deze zomer. De clubs willen hun sterren niet kwijt en als er dan toch een wordt verkocht dan nioet er een be drag op tafel komen dat de financiële zorgen een flink stuk verlicht. AS Roma nam Plerlno Prati over van AC Milan voor het record-bedrag van 675 miljoen lire (ongeveer 2.800.000) gulden. De Romeinse club mag twee seizoenen doen over de af betaling. In Italië meent men dat de 26-jarige oud-international over zijn hoogtepunt heen is. De prijs die voor Prati werd be taald, is overtroffen door het bedrag dat de pas negentien jarige Giancar- lo Antognonl kreeg opgeplakt. Het scheelde ongeveer 100.000 gulden, maar Antognoni (ook wel de nieuwe Rivera genoemd) wordt dan ook be schouwd als een van de sterren van de toekomst. Florentlna, dc gelukki ge bezitter van Antognoni, kreeg echter niet de kleine drie miljoen gulden, maar behield zijn speler. Door de sensationele vraagprijzen is er eigenlijk niet een werkelijk voor aanstaande voetballer verkocht in de afgelopen zomer. Welke club immers zal Gigi Riva of Paolino Pulici van zijn huidige club kunnen losweken, wanneer Walter Speggiorin al twee en een half mil joen gulden 'waard' is. Dat bedrag heeft Florentlna In leder geval wel betaald voor de vleugelspeler van de 'prlmavera' (Italië onder de 23-jaar). Luigi Riva kapitaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13