tr] [i n 3 dl fbi :lf rol va n si ir 41 n ic 01 as Nederlaag valt Hoofddorp niet tegen Excelsior maakt beker- faam niet waar Zwaar programma wreekt zich in eerste divisie Xerxes buigt tegen Heracles pas na 34 strafschoppen ik JAIRZINHO GESCHORST Australië verder rHOüW/KiWiAjRTET MAANDAG 27 AUGUSTUS 1973 SPORT T8/K9 tleöe ;n n gel)ie eel d pla) va it keê le va 03 'rige: evens rd. D tweed e Ulr ar lan t. Hl genot r. kwan 'ringt zeve 15.! onde Joh) totai aa hei ts op, :t iet se hoo mete ee ui Frans (ADVERTENTIE) Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het gebeurde kort nadat Hans Westerhof Heracles' zestiende strafschop hoog over schoot, dat Hans Sint Nicolaas, Xerxes' doelman, zich als hoofdrolspeler in het penalty-festival opdrong. Zo zeker was hij van zichzelf dat hij zich aanbood om zijn ploeg vanaf de elf-meterstip naar de tweede ronde van het bekertoernooi te schie ten. Sint Nikolaas verslikte zich evenwel in de klus, die hij kort daarvoor, in de tweede straf schoppenserie, nog probleemloos had op gelost. Want ook hij miste het doel op enkele meters. Juist hij, Hans Sint Nicolaas, de fenomenale doelman (Heracles' trainer Dellow: 'Hij is zeker de keeper van het nationaal amateurelftal? Nee, zijn ze er dan nog beter?') benadrukte ongewild de stempel, die hij toch al op de wedstrijd had gelegd. Wel kreeg Joop Langhorst nog de kans om de 'vergissing' van Sint Nicolaas uit te wissen, maar nadat Hans Roor- dink doel trof, schoof hij de bal uit de 34e strafschop van die span nende apotheose in handen van doelman Steunenberg. ROTTERDAM Van oudsher is Excelsior bekend als een echte Cupfigther, die in de vaderland se bekerwedstrijd al voor heel wat opzienbarende resultaten in het verleden heeft getekend. Maar het Excelsior van toen bestaat niet meer. Het duel met Eindho ven, het sterk verzwakte Eindho ven, illustreerde nog eens duide lijk het verschil in mentaliteit. Toegegeven, de Rotterdammers haal den via een kleine overwinning (1 0) de volgende ronde, maar de manier V'arte R,aar°P dat gebéurde, laat weinig ,ot ruimte voor een opgetogen verslag. t Het was allemaal weinig verheffends pat Excelsior etaleerde, en het is de s grote vraag of trainer Ben Peeters in de komende weken de kwaliteit van mei *eam nog enigszins kan verbeteren. pJ3P6eterB is de optimist zelve. Hij schreef gisteren het falen van zijn ploeg toe aan het overladen program ma (vijf wedstrijden in twee weken) en de hoge temperatuur. Een niet he lemaal te aanvaarden excuus, want wat Excelsior na zijn echec in de redi- visie ontbeerde is karakter. Een man als Frans van der Heide, die gisteren met een sublieme kopbal zijn ploeg kort na rust aan de zege hielp, is één van de weinige spelers die het karak ter wel bezit, maar dat is te weinig om aarr een mogelijke terugkeer naar de eredivisie te denken. 'Excelsior heeft nog veel te leren', betoogt Pee ters. 'Sommige spelers moeten zich re aliseren dat de gouden tijd voorbij is. In de eerste divisie is knokken het parool. In die omgeving kan je geen tik-tak spelletje spelen. Bovendien moeten de jongens nog aan elkaar wennen, vooral nu er een proces van verjonging is ingezet'. Peeters kan in elk geval tevreden zijn over het optreden van Ton Wickel, die als vrije verdediger de plaats in neemt van Wim Tetteroo en midden- v®kler Jaap van den Berg, die tegen Eindhoven niet onverdienstelijk ope reerde. Voor de rest speelde de Rot terdamse equipe met dezelfde ver trouwde gezichten: de hard-werkende, maar weinig gelukkig acterende Sjaak Roggeveen, een onopvallende Thijs Kwakkernaat, de bijzonder matig spe- - lende gebroeders Den Butter en een (vtf£l uit&ebluste Hans Bassant. Geen won- aideako Ier dat deze formatie tegen het ont- s. stellend zwakke Eindhoven, dat sterk gedupeerd was door het ontbreken - (wegens blessures) van doelman Fred Berendonk, Henk Schalks, Willy Sen ders, Jan Brans en Ab Jacob geen kans zag zich duidelijk te distanciëren van zijn opponent. Eindhoven, zonder ideze ruggegraat, was niet meer dan stel goedwillende amateurs, dat 1 in Rotterdam slechts zijn bekerplicht wenste te vervullen. 'Er klopte niets van,' merkte na af loop trainer Rinus Gosens openhartig óp. 'Had ik er Hendrik Schalks alleen oöt-Brifr maar bij gehad, dan had het al heel anders gelopen. Voor de rest wil ik niemand een ver- „jWijt maken. Knapen als Sjaak Soers, -- -Jan Franse en Ton Binnendijk heb ben nog geen enkele ervaring'. Dat mril viel met name tijdelijk in de slotfase te constateren, toen Eindhoven het .laatste sprankje moed opbracht om op l) Sy| een verlenging aan te sturen. Van ntvolli ot een ten oj ir per verbe :d vijf m ver Onge tduits vereld t 450 er jon vai gezie no zoeke allee •d n. 53,2! 00 m :d, i nat itsch e 150 sje li ird bovei Bij A sta secoi apart ens itt, di vai enhon et. D view dl Megela 200 ma (Buig teler: I) 10.41 .03.4, 1. Isïï 12. Wie- Cerrada 3. Ra- dental) 3. Krag 11.4. Ko- r. Jeugd 3. Breo 1. Gora 2. Cid 2. 7.5e- nerjaïor 1) 23.4 2.03.5 r (Eurjj d 45' ■pen: 'ereldrr (DBS (DB» 3. GU ïgcn: Ranzow en Renswou lieten toen scho ten los die doelman van den Roer tot twee magnifieke safes dwong. Die ak- ties hadden Eindhoven moeten stimu leren tot een furieus offensief, maar om onbegrijpelijke redenen begon de Irëug Ploeg ondanks de 10 achterstand op balbezit te spelen. 'Dat kwam', zo leg de Gosens uit. 'omdat er van aanslui ting tussen de onderlinge linies niets deugde'. Excelslor-EIndhoven 10 40o-47: van der Heide 10. Scheidsrechter Beukman. Toc- |5chouwers: 2000. Excelsior: Van der Roer; Wickel, G. den But ler. Van Nierop. Bron; Van der Heide. A Oen Butter, Van de Berg:: Kwakkernnn'. Rog- WD» geveen, Bassant. Hr,"Sn!i Öndhovcn: Vermeulen; Van Renswou. Kooi- 1 man. Guns. Bloem ers G- e r. Van it,.,shot (1 S°ers, Lcushuis: Franse, Binnendijk, Pusluma de Pas). RICHARD MATTHiJSSE Daarom werd Xerxes bekeravontuur wat wrang van een verdiende verlen ging afgehouden. Want niet alleen in de strafschoppen-happening hielden de Rotterdammers gelijke tred met hun opponent. Ook daarvoor deed Xerxes niet onder voor de oostelijke équipe. Sterker nog: in de tweede helft en ook in de een groot gedeelte van de extra-speeltijd étaleerde Xer xes een betere spelopvatting dan He racles. En toen het drie minuten voor afloop dan ook met 21 leidde was er niemand die de rechtvaardigheid van die score ter discussie stelde. Zelfs Ron Dellow niet. Hij: 'Ik vond Xerxes een knappe partij voetbal spe len. Dat neemt niet weg dat als een amateurploeg ons zo in verelgenheid brengt, dat wij pas na strafschoppen- series kunnen winnen dan zeg ik dat dit een afgang voor mijn jongens was. Dit had nooit mogen gebeuren'. Daarom was hij ook zo opgelucht toen Heracles er kort voor afloop op een erg fortuinlijke manier in slaagde de gelijkmaker aan te laten tekenen. En hij niet alleen. Zijn spelers niet minder. Aanvoerder-doelman Arend Steunenberg bijvoorbeeld: 'Dit had niet mogen gebeuren. We hadden te gen dit Xerxes in de rust al met 30 voor moeten staan'. ROUTINE Op grond van het status-verschil, dét wel. Niet omdat Heracles zoveel beter voetbalde. In de eerste helft speelden de oostelijken wat geroutineerder, wat gemakkelijker en kregen daartoe ook alle kans, omdat Xerxes zijn patronen zeer bewust met een rijke hoeveelheid opportunisme voedde. Het probeerde zijn spitsen Stek, Mühlenbruch en de opmerkelijk sterk opererende Hans van der Linde met lange passes te be reiken. Heracles had daar evenwel steeds weer goed het oog in, onder brak die lange passes op het goede moment, maar knutselde wat onbehol pen aan zijn eigen aanvallen. Steunen berg weer: 'Dit Heracles Was niet het Heracles van de competitie. Ik zag de jongens voor me dingen doen, die ze in de competitie zeker nalaten'. En Jan Bronkers: 'Hoewel we van tevo ren steeds gezegd hebben dat we ons geen verlies konden permitteren, ook gewaarschuwd waren voor Xerxes zul len we ze toch onbewust onderschat hebben'. Dat daartoe geen aanleiding was be wees Xerxes zel^ ook. Met name in de tweede helft, toen het tegen een 01 achterstand aankeek. Paul Amweg fa- delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en in verzekeringen Den Boseh-Cambuur geen echt bekerduel Van onze speciale verslaggever DEN BOSCH Eén ongelukikge actie van de uitblinkende doelman Van Meurs brak Sportclub Cambuur definitief. Scheidsrechter Van Gastel, met zijn interventies toch al tastend in veel onzekerheid, be strafte de 'blokkade' van invaller Bruurmijn door de Friese doelman met een strafschop. Een uiterst dubieuze beslissing. Maar die stond in de eerste verlenging van het matige duel wèl garant om FC Den Bosch naar de tweede bekerronde te helpen en Cambuur nog dieper te ontgoochelen. Het eerste doelpunt van Heracles in de wedstrijd tegen Xerxes. Paul Amweg (midden) scoort. Links doelman Hans Sint Nicolaas, rechts Bep van der Heyden. briekte die treffer in de dertigste mi nuut, toen hij knap gelanceerd door Van Duiven, alleen voor Sint Nicolaas kwam: 01. Daarna namelijk drong Xerxes wel aan. Liet zijn middenveldlinie wel aansluiten, kreeg daardoor in de eer ste helft al kansen (Roordink moest toen zelfs eens op de lijn redden) maar sloot Heracles in de tweede helft volkomen in. De Almeloërs verlo ren het gevecht toen op het midden veld, waar Xerxes met succes naar de macht greep. Warry Grobbens positie wisseling (naar de spits) met Pirard was daar debet aan. In de tweede lijn miste Pirard namelijk de kracht om zich als ontregelaar in het Rotterdam se offensief te storten. Niet ten on rechte merkte Pi Visser, Xerxes' trai ner, later op: 'We hebben toch duide lijk de beste scoringsmogelijkheden gehad. Vaak ook hadden wij het beste van het spel, dacht ik'. BLACK-^UT Volkomen verdiend kwam daarom die gelijkmaker. Jan van der Lek plukte de bal uit de »r,o'erskluwen, die was ontstaan nadat iNicuwenhuis een inzet van Kreft op de doellijn keerde en schoot onberispelijk in: 11. Ook daarna nam Xerxes niet terug. Het behield zijn numerieke overwicht op het middenveld Pim Visser: 'Wij maakten een groot deel van de wed strijd de show' dirigeerde zijn be kwame teahnicus Hans van der Linde (ex-Neptunus) op het goede moment in de gaten, die het in de Heracles-af- weer sloeg. Zonder resultaat evenwel. En de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Xerxes de verlenging haalde, dank zij een black-out van scheidsrechter Frans Vermeij. Toen namelijk Hans Westerhof de bal tien minuten voor het einde achter Sint Niolaas legde, constateerde de arbiter buitenspel. Omdat Langhorst en doelman Sint Ni kolaas zich evenwel beide op de doel lijn posteerden kon dat niet. Erkende ook scheidsrechter Vermeij, die het spel met een scheidsrechtersbal liet hervatten. De wedstrijd won aan venijn, Ni-eu- wenhuis (Heracles) oogstte na een se rie wrede overtredingen een gele kaart en Xerxes bleef vooral door zijn onverzettelijke spitsen het gevaar lijkst. Pas in het eerste part van de verlenging drukte het dét ook in de score uit. Door Eddy Treurniet, die een lange rush met een briljant schot afrondde. Heracles antwoordde met terdaad, al kreeg het zijn gelijkmaker pas drie minuten voor het einde en wel erg gelukkig. Want Dekkers tot 'misser' verheven schot schampte via het been van Langhorst langs de to taal uit positie gespeelde Sint Niko laas: 22. In de eerste strafschoppen- serie misten Treurniet (Xerxes) en Steunenberg, in de tweede Van der Linde. Snoeck (Xcrxcs) cn Van der Berg en Roord (Heracles). In de der de omloop werden er geen fouten ge maakt. Het clrama Sint Nicolaas vol trok zich uiteindelijk in de vierde reeks. Xerxes-Heracles 2—2 na verlenging Heracles wint na strafschoppen (rust 01. einde 1 1). -33. Amweg 0—1; 60. Van der Lek 1—1; 102. Treurniet 21; 117. Dekkers 2—2. Scheidsrechter Vermey. Toeschouwers 2000. Xerxcs: Sint Nicolaas; Langhorst, Var,' der Heyden, Van der Lek, Do Jong; Treurniet, Kreft, Meyer (Giolen); Ban der Linde, Mühlenbruch (Snoeck). Stek. Heracles: Steunenberg; Amweg, Nieuwenhuis Mulderij, Roordink; Grobbcn (Weslerhof), Bronkers, Roord; Van Duiven (Dekkers), Pi rard, Van der Berg. POUL ANNEMA RJO DE JANEIRO (UPI) Jair Ventura Filho, beter bekend als Jair zinho, is door zijn club Botafogo ge schorst. Een woordvoerder van de club uit de voormalige Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro heeft dit be kend gemaakt. De reden van de schor sing is dat Jairzinho, de rechtsbuiten van het Braziliaanse elftal, onaange kondigd voor zaken naar Japan is ge gaan. Rivadavia Correira Meyer, de voorzitter van Botafogo, heeft laten weten dat men Jairzinho eigenlijk wel kwijt wil. De prijs voor de voetballer is vastgesteld op acht miljoen cruzei ros, ongeveer 3.2 miljoen gulden. El ke maand dat Jairzinho op de trans- ferlijst blijft staan zonder dat er gega digden komen opdagen, gaat er een bedrag af, tot een maximum van zes maanden. De prijs zou dan 1.6 mil joen gulden zijn. 'Als we met minder genoegen nemen, zouden we als het ware het gebrek aan discipline belo nen', aldus Meyer. TEHERAN Australië heeft zich geplaatst voor de laatste voorronde van de Aziatische zone van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal 1974. In Teheran verloren de Australiërs weliswaar in de tweede wedstrijd tegen Iran voor groep b (Aziatische zone) met 20. Cambuur werd door die omstreden achterstand (21) gedwongen het concept te verwisselen. Spelend op balbezit, gokkend op een uitputtings slag met strafschoppen eventueel als finale, probeerde de noordelijke for matie haar tekortkomingen zoveel mo gelijk te verbloemen. Want FC Den Bosch had in de normale speeltijd bij na voortdurend het initiatief gehad. Maar door een falend beeld in de aan val en de uitstekende verrichtingen van Cambuur-doelman Van Meurs bleef de oogst tot één doelpunt (van Graul) beperkt. Een magere score, te meer omdat FC Den Bosch vooral op het middenveld met speels gemak heerste en de tegenstander in die li nie geen moment het spel kon maken. Cambuur miste felheid agressiviteit en de kracht cm een persoonlijk duel te winnen. ROOFBOUW Leo Beenhakker, de trainer, had die problemen verwacht. Daarom heeft hij vrijdagavond zijn bespreking voor een groot deel aan het ontbreken van de agressie besteed. Maar hij wenste zijn spelers desondanks niets kwalijk te nemen. De 'overrompelende' start van de competitie in de eerste divisie heeft de semi-profs in die afdeling zwaar belast. Te zwaar meent Been hakker. Hij: 'Er is roofbouw op de spelers gepleegd. Niet alleen bij Cam buur, in de hele eerste divisie. Een voorbeeldje slechts. Woensdagavond moesten we voor de competitie naar Fortuna Vlaardinen .We gingen om twee uur uit Leeuwarden weg. Maar de meeste jongens hadden daarvoor eerst van 's morgens vroeg op de stei gers gestaan. We kwamen laat in de avond weer terug en moesten de vol gende dag weer trainen. Zoiets is toch onverantwoordelijk. En een erkend arts als Strikwerda tijdens bijeenkom sten van de trainers maar roepen. Dat we verkeerd trainen, dat er zoveel blessures ontstaan. De hele weten schap wordt er bij gehaald. Maar hoe kan je met zo'n programma fris en optimaal trainen? Dat is onmogelijk.' Beenhakker staat niet alleen in zijn kritiek. De veeleisende beginfase met een dubbelprogramma heeft de laatste twee weken al veel meer klachten ontlokt. Vooral de slopende reisuren, die de clubs voor een wedstrijd in de avond moeten maken, vergen het ui terste van de spelers, die naast de voetballerij veelal ook nog een norma le dagtaak hebben. Het Sphiedamse SVV heeft al een pleidooi gehouden voor streekderby's in het begin van het seizoen waardoor tenminste nog extreme reistijden worden voorkomen. ERBARMELIJK De jacht in een vlette afwerking van de competitie heeft één groot nadeel, 'Natuurlijk hoi-en we eigenlijk niet in bekertoernooi thuis' Van onze speciale verslaggever HOOFDDORP Eigenlijk was iedereen het er in Hoofddorp vóór de wedstrijd tegen eerstedi- visieclub Heerenveen wel over eens. Hoofddorp, de het afgelo pen seizoen naar de derde klasse gedegradeerde ploeg, hoordé eigenlijk niet in het grote beker toernooi van de KNVB thuis. Maar als de bond nu zo beslist, je deze waarschijnlijk eenmalige kans krijgt, wat doe je dan? Pre cies. Zorgen en vooral hopen dat je niet afgaat. 'Onder de tien valt niet tegen', zo luidde het realis tisch. Het viel na negentig minuten voetbal uiteindelijk met de 0-5 score ook niet tegen. 'Je bent, je weet het, bij voor baat kansloos. Allereerst is er het klasseverschil. Je hoort normaal ge sproken niet tot de amateurtnp die wellicht in staat kan zijn dat betaalde voetbal te weerstaan. En als je dan ook nog met wat geblesseerde spelers kampt, met mensen als Manussen en Stroet, die niemand iets zeggen, maar voor Hoofddorp bijzonder belangrijk zijn, dan weet je je plaats en hoop je dat het meevalt'. Deze bestuurlijke visie 'we zijn ook nog een speler als Mols aan AZ kwijtgeraakt, terwijl ook Van Zalinge naar Alkmaar is vertrokken' die ook bij de spelers te vinden was, leid de er wel toe, dat de amateurs niet trillend op de benen tegen het in de eerste helft nog enigszins geprikkelde Heerenveen aantraden. 'We hebben niets te verliezen', luidde het. En na afloop: 'We zijn niet afgeslacht en niet weggespeeld. Wat moeten we dan nog meer wensen. Jammer alleen dat we er niet eentje ;n hebben kunnen drukken'. GEZAPIG Hoofddorp-Heerenveen was een naar n'( kopt het eerste doelpunt Heercnvecn in. Hij zou na deze actie met zijn hoofd tegen de uien. het einde steeds meer gezapig potje zomeiavo.idvoetbal. Met een aanvan kelijk door de stellingname van Hoofddorp trainer Gerrit van Wulften (52) toch wel geconcentreerd Heeren veen. Zei Henk Zoetendal, die in de 42e minuut van de eerste helft tegen de gele kaart van scheidsrechter Booij aanliep wegens het opzettelijk ten val brengen van een tegenstander zonder de bedoeiing de bal te spelen: 'Als je als trainer je spelers wil oppeppen door op tekortkomingen van je tegen stander te wijzen, dan kun je dat best doen Maar dat moet je niet in een krant laten zetten. En daarbij nok, dat je misschien wel een surprise ver wacht. Zoiets prikkelt. Maakt zelfs, dat je als betaalde spelers die ama teurs niet onderschat en er in het be gin zelfs goed tegenaan gaat. Ook al omdat we zaterdagavond op de televi sie hebben kunnen zien hoe goed Hel- mono Sport eigenlijk wel bij Noord- wijk weg kwam'. Maar Hoofddorp beschikte niet over de kwaliteiten van Noordwijk. Hoofd dorp, dat moet gezegd, een hardwer kende ploeg met in haar midden de 'plaatselijke held' Piet Robijn, die er tegen het einde van de wedstrijd zelfs ook nog in slaagde Heerenveen-doel man Griever even in moeilijkheden te brengen. Een Hoofddorp, dat zich bij voorbaat wel bij d"> uitschakeling had neergelegd, maar de uiteindelijke sco re zo laag mogelijk wilde houden. Met daarbij een knap optredende doelman Oosterbaan. Heerenveen voetbalde op het (nog) niet door tribunes omzoomde Hoofd- dorpse veld natuurlijk beter. Met uit zondering van verdediger Ebbinge, die bij de schaarse tegenstoten direct in moeilijkheden kwam, steken de Friezen zover boven de Hoofddorpers uit, dat er van een echte wedstrijd moeilijk kon worden gesproken. Vier treffers in iets meer dan een half uur drukten dat grote verschil ook uit. Daarna nam Heerenveen gas terug. Speelde de ploeg zich zo economisch mogelijk een ronde verder. Dat Heerenveen er weinig voor voelde tot het uiterste te gaan is terug te voeren naar de niet geringe belasting, die de door allerlei 'omstandigheden (erg) kleine selectiegroep, in de eer ste competitieweken heeft moeten doorstaan. Heerenveen mist Teun sn Kees Kist (beiden weigeren het hun aangeboden contract met een overi gens in vergelijking met vorig seizoen verdubbelde beloning, omdat Heeren veen er niets voor voelt v het bedrag waarvoor beiden eventueel in de tweede transferperiode kunnen ver trekken te verlagen onder de nu vast gestelde 120.000 gulden) en heeft drie spelers (Schoonbeek, Toonstra 'en Weide) met meniscussen in de zieken boeg 'De elf man die nu de basis- ploeg vormen zullen het daardoor voorlopig nog wel even moeten doen', zegt Heerenveen dan ook. Terug nog even naar Hoofddorp. Naar de ploeg, die het afgelopen seizoen eindelijk (zegt men in Hoofddorp) de districtsbeker won van West I (en daarmee het plaatsje in het KNVB-be- kertoernooi) en tegelijk uit de tweede klasse degradeerde. 'Een kwestie van mentaliteit dacht ik', zegt de nieuw aangestelde trainer Van Wulften. 'Toen de druk van de competitie een maal voorbij was, ging het in de be ker stukken beter'. Hoofddorp won die beker na strafschoppen in de fina le tegen het Bussumse BFC. Het was de derde eindstrijd, waarin Hoofddorp acteerde. Twee keer eerder was men in de verlenging ten onder gegaan. 'We zijn ongetwijfeld een mindere ploeg dan Elinkwijk, de kampioen van de eerste klasse A. Elinkwijk had eigenlijk in deze bekerstrijd moeten zitten. Maar het was voor ons een er varing. Iets, dat we mogelijk niet zo snel meer zullen meemaken'. HoofcMorp-Hecrcnveen 05 (0—4). -15 Meljeilng 0—1. 23. Wierts 0—2. 29. Bakken hoven (eigen doel) 03, 33. Wierts 0—4. 52. Haan 0—5. Scheidsrechter Boolj. Toeschou wers 1200. Hoofddorp: Oosterbaan; Van der Putten, Bakkenhoven. Bruis. Van Goeihem: Verwey (Taraerls). Stelnmctz, Geluk (Alcwijn): Brou wer, Dekker. Robijn. Hccrenven: Griever; De Jor.g, Koeman. Eb binge (Van Dam). Van Wensveen: Haan. Smid, Zoetendal; Wierts. Meljerlng (Bos man), Prinsen. PETER ONVLEE dat -de KNVB zelf direct treft. Het prestatieniveau van de duels is vaak erbarmelijk. FC Den Bosch-SC Cam- buurt was met die omstreden achter grond dan ook geen seconde een echte bekerwedstrijd. Daarvoor, reageerden beide ploegen te lauw, ontbrak de agressiviteit en het spektakel. Jan Remmers, trainer van FC Den Bosch: 'Geen wonder met het zware program ma en het warme weer. Het is aan kracht bijna niet meer op te brengen. Maar juist daarom ik respect voor beide ploegen, dat ze ook in de ver lenging nog zoveel konden geven. Nie mand kreeg kramp. Dat alleen al is een bewijs dat de conditie goed is. Toch vind ik dat de KNVB zich maar eens op de situatie moet bezinnen. Ajax en Feyenoord krijgen meestal zonder meer uitstel voor een bepaalde Europa-Cup-wedstrijd. Van de eerste divisie-clubs semi-profs nota bene, wordt maar één ding gevaagd: dat ze in hetzelfde tempo door blijven gaan. Twee wedstrijden per week, zeker met deze temperaturen, is gewoon teveel.' FC Den Bosch dankte zijn overwin ning niet alleen aan de toegekende strafschop die door Volker Graul werd ingeschoten. FC Den Bosch voerbalde beter, bleek sterker in de combinatie en overtroefde Cambuur steeds weer op het middenveld, waar Kok, Hoekstra en Pais ijver boven doeltreffendheid bleven stellen. Cam buur speelde in feite zonder die rug gegraat. En daardoor werd niet alleen de verdediging (met laatste man Siet- ze Visser als uitblinker) onnodig veel belast, maar bleef ook de aanvalslinie van iedere steun verstoken. De aan winsten Jaap de Blaauw en Hans Bleyenberg bleken nauwelijks aan speelbaar. Alleen Henk de Groot, vooral sterk aan de bal, kon de her ziene verdediging van Den Bosch nu en dan met individuele acties veront rusten. Een van die solo's hielp Cam buur in de tweede helft aan de gelijk maker. De Groot passeerde Peter van de Ley met een fraaie schaarbeweging la Kefzer en trok scherp voor. Bleyenberg behoefde tegen de boom lange veteraan Schuurman niet eens van de grond te komen om de bal in te koppen. LENGTE Dat was in feite de enige keer dat de goed sluitende verdediging van FC Den Bosch zich liet verrassen. Cam buur concept blijkt nog niet sluitend om de kwaliteiten van De Blaauw en Bleyenberg optimaal te benutten. Te veel kwam de bal hoog in de doel- mond. waar de beide aanvallers door hun geringe lengte al bijvoorbaat kansloos waren. FC DEN BOSCH-SC CAMBUUR 2—1 (1—fl>. Na verlenging. 38. Graul 1—0. 75. Bleljen- berg 1—1, 97. Graul (strafschop) 2—1. Scheidsrechter Van Gastel, Toeschouwers: 2500. FC DEN BOSCH: V.ct. Pluym: V. d. Ley. Ai- chorn, Salflschberger. Schuurman: Vreeburg (Stolzenbach), Ouwens, Graauraans; Peltzer (Bruunnl)n), Beek. Graul. SC CAMBUUR: Van Meurs: Eier. Onsman. Visser. Spindelaar: Kok. Hoekstra. Pais (Ooft): De Blaauw. Bletjenberg (Bosman), De Groot. GERRIT DEN AMBTMAN EERSTE KLASSE F: SVN—Limbur- gia 0—2. NOORD 3A: Harllngen-Spcl. Joure 21; 3B: Roden- Marum 10; 3D: Neptunia-Bedum 3—1. OOST 2A: SDOUC-De Bataven 11; 3A: Losser- Emos 10; Vosta-Borne ultg. 3C: Concordia W-AD'69 2—2. 4A: OSV'31-Glanerburg 0—2. 4R: Unisson-Wilhelmlnaschool afg. 4C: Elten- Gendringen 1—2; Longa '30-Tcrborg 3—0: ID: Babberlch-Hcrtog Hendrik 23; 4F: Uchta- Oosterbeek 11. ZUID I 2B: Pavel-NOAD afg. Baronle-RKVVU 1—2: SC Gastel-VOAB 1—1. 3A: Nucnen-Gestelse GSBW-Boskant 22; Spoordonkse Bovs-SET 3—1. 4G: Steenbcrgen-DVO a(g. 4H: RCS- Noormannen 22. ZUID II 2A: Spel. WW '28-Gulpcn 5—0: 3A: Willem I- Standaard BC 12; Spel. "Caberg-Leonldas Sch, n.o. SV Meersen-SV Berg '68 agg. 3B: Miranda-Laura 2—2; IA: White Star-RKHSV 4—1; IB: RVU-Wlt Groen VC 1—3; RKHBS- Vllt 4—2; 4C: Waubach-RKTSV 7—0; 4D: Eg- ge-Sweijckhuyser Boys 51; 4E: Holtum-Ar- niada afg. MHD-Stadbroek 2—2. EERSTE KLASSE A RVVH-SVZW 2—1. WEST I 3B: DVS '33-DOSC 1—1. WEST II 3A: Spirlt-JAC 1—0. NOORD 4B: Suameer—SCV 2—0 ZUID I 4A: Brakel—GDC 2—2

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9