Weinig tijd - over in M.-Oosten' E E 325^3 Toch nog kansen voor hockeyteam 'olitie oort eg aar rover •ttt j i In deze krant Administrateur zou voor een ton geknoeid hebben Vier doden bij botsing V. d. Velde Gen. Grivas laat Vakis vrij Bedolven meisje op nippertje uit ingestorte kuil In zwembad verdronken Auto stuk, mensen heel Gereed voor verzending Svlucht zonder egervaring Bij botsiiig gedood Gewapende oven/al MAANDAG 27 AUGUSTUS 197. Nieuwe leadse Coiirairt i „Stantvastich is ghebleven HRISTELIJK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING mijn hertin teghenspoetl" -S [Straat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 Glronr. 269274 t.n.v. B.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement ƒ10,58 per maand, per kwartaal ƒ31,53 Atd. Bezorging vanat 08.30 uur LEIDEN. Zoetcrwoudseweg 23, tel. 33741 WASSENAAR, v. Zuylen van NIJeveltstr. 372, tel. 1441. Alleen al om de NOS klank presentatie Alleen al om de drie hifi- stereo LP's voor speciale^ RAI-prijzen is de Hifi Rai 73 een gebeurtenis. Opgegeven door: Naam: Adres: Plaats: IK ONTVANG GRAAG: Altijd-paraatmap briefpa pier en pen). l'leiiiie-schanltje (flessenon- der/.etters). Maine postpapier en envelop pen. Een postzegel is niet nodig. Die betalen wij. Schrijf op de envelop: De Chr. Pers, Antwoordnummer 2XX9, Amsterdam. Wenst abonnement op: TROUW DE ROTTERDAMMER NIEUWE HAAGSE CRT. NIEUWE LE1DSE CKI. DORDTSDAGBUAD (aankruisen a.u.b.) Van onze sportredactie AMSTERDAM Het Nederlands hockeyteam heeft zich aan het slot van een weekeinde waarin alle kans op een plaats in de top van het toernooi om de wereldbeker verkeken leek, toch nog krachtig hersteld. Zaterdag moest de ploeg een forse teleurstelling incasseren, toen men niet bij machte bleek het Pakistaanse spel voldoende te pareren. Pakistan won dat duel met 21. Gisteren revancheerde Nederland zich door vol overgave vechtend een 41 overwinning te behalen op België. Een plaats bij de laatste vier behoort daar door weer tot de mogelijkheden. De Nederlandse roeisters waren tijdens de Europese kampioen schappen tot tweemaal toe succes vol. De vier met stuurvrouw van Nereus/De Amstel/Orca veroverde een gouden metaille terwijl de dubbeltwee van RIC later een zil veren medaille voor zich opeiste. Nederland plaatste zich daardoor aan het hoofd van de Westeurope- se damesrneierij die nog altijd ech ter erg ver achter blijft bij het ge weld uit Oost-Europa. Van de acht amateurploegen die in de eerste bekerronde aantraden, is slechts een ploeg overgegaan naar de tweede ronde. Dat was het TOP (Oss) dat op eigen veld met 21 van de semi-profs van Vecndam won. Dichtbij een plaats in de tweede ronde kwamen landskampi oen Noordwijk (na strafschoppen verlies tegen Helmond Sport) en Wouter Leefers in actie tij dens de wedstrijd tegen Pa kistan. Xerxes (na 34 strafschoppen ten onder tegen Heracles). Uitgebreide reportages over de ge beurtenissen van dit weekeinde op de sportpagina's. NICOSIA (Reuter). Christos Vakis, de Cyprische minister van justitie, die een maand geleden werd ontvoerd door leden van de ondergrondse bewe ging van generaal Grivas, is gisteren vrijgelaten. Dit heeft de regering meegedeeld. De minister werd op 27 juli door twee mannen ontvoerd. Generaal Gri vas liet weten dat hij Vakis verant woordelijk hield voor de beweerde slechte behandeling van politieke ge vangenen. President Makarios wees de voorwaarden van de hand, die Grivas had gesteld voor de vrijlating van Va kis. Vrijdag leidde mevrouw Vakis een- protestmars in Nicosia, waarbij Grivas werd uitgemaakt voor een 'misdadiger'. ZANDVOORT Een lid van de Zandvoortse reddingsbrigade, de heer E. van Duijn, is er gistermiddag in geslaagd de 13-jarige Heidi Nottke uit Gelsenkirchen, dat een dagje in de badplaats verbleef, liet leven te red den. Het kind had een kuil gegraven van anderhalve meter diepte, die op zeker moment instortte. Het meisje werd geheel bedolven. Na ongeveer drie minuten werd het bewusteloze meisje bevrijd en paste de heer Van Duijn mond-op-mond-beademing toe. Het kind is daarna naar de Maria- stichting overgebracht. ROTTERDAM In het Kralingse strandbad in Rotterdam is gistermid dag de 6-jarige Jolanda Schram uit Rotterdam verdronken. Een zwemmer zag het kind in het water drijven en sloeg alarm. Een te hulp geroepen arts paste onmiddellijk mond op mond beademing toe, echter zonder resultaat. In het Bergwegziekenhuis bleek het meisje te zijn overleden. De Zweedse politie heeft gisteren de besprekingen afgebroken met de bandiet, die zich met vier gijzelaars en een bevriende gevangene heeft opgesloten in de kluisafdellng van een bank in Stockholm. Gisteravond zijn agenten begonnen een gat te boren in de kluis. 'We willen hem een laatste kans geven zich over te geven. Als we een gat gemaakt hebben, zullen we hem vragen zijn wapens te overhandigen. Zo niet, dan zullen we andere maatregelen nemen', aldus de politie. De bankrover heeft herhaaldelijk gedreigd zijn gijzelaars te zullen doden, maar de Stockholmse chef van politie is er persoonlijk van overtuigd dat hij zijn gevangenen geen kwaad zal doen. De confron tatie tussen de bandiet en de politie, aanvankelijk buiten (foto boven) en later binnen (foto links) duurt al sinds donderdag. Zie ook pagina 7 Vier inzittenden zijn ongedeerd uit deze gehavende wagen gekropen. De auto, die vrijwel gloednieuw was, is op de nieuwe snelweg van Dordrecht naar Euro poort zaterdagmiddag van de weg afgeraakt en ondersteboven op de midden bermbeveiliging terechtgekomen. Waldheim: ViV buiten mogelijkheden niet uit Eén organisatie verpleegkun digen Buitenland Leger valt Allende af Martha Mitchell klaagt Nixon IGEN EN OVERMORGEN: ilijk bewolking met tijdelijk bui en gematigde tempera- i zon op: 05.45 zon onder: 19.37 maan op: 06.13 onder: 19.15 unsiluatie lijkt rooskleuriser EN I BSBS ik maak er maar veldboc- n van ADVERTENTIE Trein-Toegangsbiljetlen bij NS stations protestdemonstratie tegen islissing van de regering hul- in een aanhankelijkheidsbe- ng jegens hare majesteit de ngin, lijkt ons op z'n minst lardig. Katholieke vereniging van militaire ambtenaren St. Martinus over het Comité Erefront NEW YORK (Reuter, DPA, UPI, AP) Kurt Waldheim, de Oosten rijkse secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft aan de voor avond van zijn vertrek naar het Midden-Oosten in zijn jaarlijks ver slag gewaarschuwd, dat er nog weinig tijd over is om het bittere ge schil tussen de Arabische landen en Israël te regelen en dat het van groot belang is, naar een oplossing te zoeken. Waldheim beklaagt er zich in zijn rapport over dat de mogelijkheden voor de wereldorganisatie om op te treden in geval van internationale cri ses, niet volledig worden uitgebuit. Hij uitte kritiek op de houding van talrijke lidstaten, die niet de conse quenties uit hun lidmaatschap van de VN trekken, als gevolg van nationale aspiraties. Volgens Waldheim kan de VN-organi- satie een instrument van bemiddeling en verzoening zijn, kan zij de ver drukten toevlucht bieden en voor de gefrustreerden een veiligheidsklep zijn. Zij dwingt de machtigen, uitleg te geven van hun handelingen en stelt de zwaksten en armsten in staat, met hun eisen naar voren te komen. De VN-secretaris-generaal beklaagt zich verder over de geringe vorderin gen in het proces van de dekolonisa tie. 'Kolonialisme, rassendiscriminatie en apartheid hebben in zuidelijk Afri ka een toestand veroorzaakt die on herroepelijk een ernstige weerslag zal hebben, ver buiten het betrokken ge bied zelf, aldus Waldheim. Gisteren besprak Waldheim in Genève (waar hij zijn reis van New York naar Syrië onderbrak) de situatie in het Midden-Oosten met Gunnar Jar ring, de Zweedse ambassadeur in Mos kou, die zich als speciale VN-vertegen- woordiger met het Israëlisch-Arabi- sche probleem bezig heeft gehouden. Voor zijn vertrek zou Waldheim ook vandaag nog besprekingen met Jar ring voeren. Hij zal achtereenvolgens Lybië, Libanon, Israël, Egypte en Jor danië bezoeken. Khaddaffi Kolonel Khaddaffi, de leider van Libië, is zaterdagavond onverwacht in Cairo aangekomen, kort nadat de Egyptische president Anwar Sadat van een be zoek aan koning Feisal van Saoedi- Arabië in zijn land was teruggekeerd. Sadat zou hebben gepleit voor het ge bruik van de Arabische olievoorraden als politiek wapen in de strijd tegen Israël. Met name zouden de Verenigde Staten die grote oliebelangen heb ben in Saoedi-Arabië onder druk gezet moeten worden om hun pro-Is raëlische politiek te wijzigen. Het bezoek van Khaddaffi wordt in verband gebracht met het referendum dat op 1 september moet worden ge houden over de voorgenomen fusie tussen Egypte en Libië. Het is bekend dat Khaddaffi de unie snel tot stand wil brengen, maar dat Sadat een ge leidelijk samensmeltingsproces wenst. De Libieër die enkele weken geleden een Libanees vliegtuig kaapte en dwong naar Israël te vliegen, zal psychiatrisch worden onderzocht. De kaper, Mohammed Touny, zal in voor lopige hechtenis blijven tot zijn pro ces begint. Een datum hiervoor is nog niet bekend gemaakt. Israël heeft asiel verleend aan een Russische (joodse) zeeman, die van een Russische visserboot was ge sprongen en door Japanse vissers werd opgepikt. De vluchteling, Leonid Friedmanowitsj (27 jaar); kwam per vliegtuig uit Japan. Ds. Van der Hoevens vasten- marsen 2 Kunst Tk hou van uw vrouw' grijpt niet hoog 4 Rollins climax van 'Laren'... 4 Radio en tv 4 Strips, feuilleton 4 Puzzel 1 Dag maandag fi Familieberichten 14 Tehuis werkende jongeren benadeeld KERKRADE De 41-jarige administrateur M. S. uit Kerkrade is aangehouden verdacht van verduistering van zeker honderdduizend gulden ten nadele vau een tehuis voor werkende jongeren in Itteren bij Maastricht. Ook is aangehou den de 54-jarige Franciscaner broeder T. S., de directeur van het tehuis, die van de verduistering op de hoogte geweest moet zijn. Het tehuis in Itteren is een van de drie jongenspensionaten van de vereniging 'Scholen van de Heilige Franciscus' in Kerkrade. Of er ook in de boeken van de andere tehuizen geknoeid is was gisteren nog niet bekend. Vol van land ;!CK Een 23-jarige boordwerk- :undige uit Oost-Duitsland is za- g met zijn vrouw en hun kind in iproeivliegtuigje naar het westen icht. Het vliegtuigje maakte een harde landing aangezien de luitser geen enkele vliegervaring Een vlieginstructeur gaf hem via radio van het vliegveld van ck aanwijzingen hoe hij moest jezegd en zonnig weer met een tot matige wind uit zuid zuidoost. Maximumtempera- van 19 graden op de tot 25 graden in het van het land. Onze speciale jubileumbljlage '25 Jaar Koningin Juliana' is de afgelopen dagen Van een verslaggever DEURNE Een verkeersongeval op de Meerkampseweg in Deurne heeft gisteravond aan vier mensen het le ven gekost. Tijdens een inhaalmanoeu vre kwam een motorrijder op het lin kerweggedeelte terecht. Daar reed hij tegen een tegemoetkomende personen auto. De motorrijder, zijn duopassagier en twee inzittenden van de auto wer- denop slag gedood. Bij het ter perse gaan van deze editie was de identiteit van de vier slachtoffers nog niet vast gesteld. ONDER DEN DAM De 18-jarige It- je van Dellen is in het Groningse Kantens bij een auto-ongeval op slag gedood. Omstreeks half één in de nacht van vrijdag op zaterdag reed ze als passagier mee in een dcor de 21- jarige H. J. de R. bestuurde personen auto. Deze botste tegen een onver licht geparkeerde vrachtwagen combi natie. De in horizontale stand verke rende laadklep drong de auto binnen. De bestuurder liep een shock op. KANTENS Een tot nu toe onbe kende man heeft zaterdag in het Gro ningse Kantens een gewapende over val gepleegd op het bijkantoor van de PTT. De man is er vandoor met ongeveer 6500. Hij heeft de beheerder onder bedreiging met een pistool gedwongen de kluis te openen. RITA GIRO: PLAATS: Betaalt per maand/kwartaal 'Pap, voorzichtig, laat Bonzo dat niet horen NIEUWE ABONNEE NAAM STRAAT: een oplage van ver over de 200.000 exem plaren van de persen gerold. De expeditie heeft de voorbereidingen getroffen om deze feestuitgave bij de lezers te bezorgen. U hoort daarbij. Wellicht vindt u in deze bijlage van uw dagblad zoveel, dat u dit ook aan familie, vrienden of kennissen wilt laten lezen. Geef ze dan op voor een abonnement. Zij ontvangen dan toch nog ons jubileumnummer (gratis).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 1