ereldraad creëert vesteringsbank WMMWÈMWWt] m ai L Paratyphus in gevangenis Alkmaar M ILIEBERICHTEN r M N ;gi H. VISSER ONTVANGST HET LANDELIJK CENTRUM GEREFORMEERD JEUGDWERK vormings' leid(st)er 1 OW/KWARTET ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1973 TK15 r Aldert Schipper ËVE Het is natuurlijk niet voldoende om de kerken te vra- hun investeringen in Zuid-Afrika terug te trekken, wanneer hun gezegd wordt waar het geld dan wel op verantwoorde manier gd kan worden. Met name de rijke kerken van Duitsland en de ■nigde Staten vragen om alternatieve beleggingsmogelijkheden. 3 maal 10 gulden aan prijzen rordt daarom in de kringen van rereldraad van kerken reeds een il jaren gezocht naar de criteria een verantwoorde belegging. De rlander Boudewijn Sjollema, di- ur van het programma van de ldraad voor de bestrijding van ra- 'Er zijn na het positieve nee investeringen van vorig jaar in •ht vragen gekomen of er bepaal- ternatieven waren, vooral op het van het ontwikkelingswerk, vas de reden waarom de wereld- zich heeft afgevraagd waarom et zou zoeken naar de mogelijk- een oecumenisch beleggingsor- voor kerken en particulieren te en'. ianleggen van normen bij het be- van investeringen door kerken et nieuw. De Engelse kerken en bijvoorbeeld hun geld niet in nindustrieën, brouwerijen en in baksindustrie. Daar is nu Zuid- a aan toegevoegd. De Amerikaan- rken hebben in maart een stelsel ïormen voor beleggingen uitge- naar aanleiding van hun ont- ng, dat de oorlog in Vietnam ele werd gevoerd met steun uit rkelijke beleggingsfondsen, gelopen jaren zijn twee consulta- 'ehouden, waar onder meer men jan de wereldbank aanwezig wa- die zeer in het plan van de we- lad geïnteresseerd zijn. Er waren ook andere experts uit de rijke en ar me landen. Drs. Sjollema: 'Er bleek dat de grens tussen juiste en onjuiste beleggingen uiterst moeilijk te trek ken is, want een bepaalde bedrijf kan artikelen produceren die de welvaart en de vrede ten goede komen maar tegelijkertijd chemische producten, die gebruikt kunnen worden voor een chemische oorlogvoering'. De experts waren het tijdens de consultaties er over eens dat in elk geval dat soort be leggingen verantwoord zijn, die tot werkelijke zelfstandigheid en ontwik keling voeren. Rendement Kerken, die willen beleggen, zullen volgens drs. Sjollema waarschijnlijk alleen bereid zijn aan het project deel te nemen, als er een zeker rendement is, neem bijvoorbeeld kerkelijke pen sioenfondsen. Er moet dus een combi natie gevonden worden tussen projec ten die bevrijding van onderdrukte mensen bewerkstelligt en tegelijk een zekere garantie op rendement bieden. De beleggingen moeten voorts min of meer waardevast zijn en een zekere li quiditeit garanderen. Dat soort din gen werkt de wereldraadafdeling ge rechtigheid en dienst thans uit. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat het centraal comité dit jaar toe stemming zou geven aan de betreffen de wereldraadorganen om de details uit te werken. Het dagelijks bestuur zou dan februari volgend jaar een de finitief besluit nemen. Dat dit niet is doorgegaan komt doordat de vraag is opgekomen wie nu eigenlijk primair gediend is met het beleggingsfonds. Zijn het de belangen van de rijke ker ken in het westen, die iets positiefs met hun geld wllen doen? In de voorbereidende gesprekken kwam ook al gauw de vraag op wie het fonds ziou gaan beheren, de geld gevers of de ontvangers. Zou het one man one vote systeem worden ge volgd, waardoor de kerken uit de ont wikkelingslanden de meerderheid zou den hebben? Het voorstel is nu dat er een raad van toezicht komt, waarin vijf leden van de arme landen, vijf uit de rijkelanden en een vertegen woordiger van de wereldraad zitten. Daarbij kwam in de gesprekken ook de vraag op het evangelisch verant woord is. dat de wereldraad een der gelijke kapitalistisch project opzet. Drs. Sjollema: 'Dat zou betekenen dat je toch uitgaat van het kapitalistische stelsel en daar zitten zoveel voetan gels en klemmen, dat je je wel eens in een wespennest zou kunnen ste ken'. C. I. Itty, de secretaris van de studie die binnen de wereldraad thans ge maakt wordt naar de mogelijkheid van een ontwikkelingsbank, zei giste ren: 'We beweren niet dat we een antwoord hebben, maar we proberen een manier te vinden om het geld, dat de kerken hebben, ten goede te laten komen van de allerarmsten, die geen toegang hebben tot gewone ban ken. Hij deelde mee dat volgens de nu in discussie zijnde plannen het Horizontaal. 1. Vreemde munt, 5. wel gevormd, 9. borstharnas, 14. inwendig. 16. kasteel, 18. vaarwel (Lat). 19. ge vat, 21. Ierland, 22. troefkaart, 23. scheik. element. 24. rivier in Spanje, 26. pers. vooraaamw. 27. bijbels fi- ALKMAAR In de Alkmaarse straf gevangenis Bergerhout zijn deze week onder de gedetineerden twee gevallen van paratyphus geconstateerd, terwijl twee andere mensen er verschijnselen van vertonen. Vermoedelijk zijn ook zij besmet. De twintig gedetineerden en het dertig man tellende personeel zijn de Alk maarse dienst voor de volksgezondheid onderzocht. Hangende het onderzoek zullen er geen nieuwe gedetineerden in deze gevangenis worden opgenomen. Hoe de ziekte is ontstaan kan nog niet worden gezegd. De directeur van Ber gerhout, de heer Haantjes, noemde het geen ernstig geval en verwacht dat er geen nieuwe gevallen zullen bij komen. startkapitaal vijfentwintig miljoen dollar zal bedragen. De voorzitter van de commissie voor ontwikkelingswerk, de Amerikaan ds. Randolph Nugent noemde dit bedrag een symbool, een teken door de wereld dat het ook an ders kan. Volgens Itty kan het bedrag aanzienlijk groeien, doordat de kerken beschikken over een kapitaal van cir ca twintig miljard dollar. guur, 29. plaats in Drente, 31. schroef boor, 32. erg, 34. hogepriester te Silo, 35. ingedikt vleesnat, 37. sein, 39. platte gebakken steen, 41. voorvoegsel 42. gracht (Z.N.) 43. lied, 45. Europe aan, 46. plaats in Gelderland, 47. alge meen kiesrecht. 48. kloek, 50. zetel, 52. grondsoort, 53. bedekking van een gebouw, 55- vreemde munt, 56. twijg. 57. deel van het jaar. 60. deel van het gebit, 61. familielid, 62. oevergewas. 64. lidwoord (Fr.), 65. kippenloop, 66. ben, 68. prikkelbaar, 70. meisjesnaam, 72. reet, 74. zangvogel, 75. stok met voettrede, 76. aanloop, 77. plaats in Gelderland. Verticaal. 1. wielerbaan, 2. plaats in de Oudheid, 3. societé (afk.) 4. regel, 6. naschrift (afk.) 7. engels bier, 8. kleine huidopening, 10. ultra violet (afk.), 11. rugtas, 12. l'dvendig, 13. te ken dat in de psalmen voorkomt, 15. gemak, 17. niet harde slag, 20. dunne plek in weefsels, 25. niet vergezeld, 27. jongensnaam, 28. soort aap, 30. eettafel, 31. jongensnaam, 32. snel stromend smal water, 33. muzieknoot, 35. doctorandus (afk.) 36. haarvlecht, 37. metselspecie, 38. soort schaatsen, 40. gezamenlijk, 41. lusthof, 44. water kering, 46. nobel, 48. soort hond, 49. meisjesnaam, 51. boom, 52. plaats in N. Br. 54. dommekracht, 56. plaats in België, 57. dwaze gewoonte, 58. artikel van een wet, 59. pasgang van een paard, 60. flink, 61. tam, 63. deel van de voet, 64. smart, 67. laagvlakte, 69. meisjesnaam, 71. reeds, 73. rondhout. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart zenden aan: Trouw/Kwartet Postbus 859, Amster dam. Linksboven vermelden: Week endpuzzel. Oplossing van vorige week: Hor. 1. veger, 5. paard, 9. Aegir, 13. slap. 15. ara, 16. rail, 17. er, 19. Sara, 21, kerk 22. Em. 23. rap, 25. kariatide, 28. ede, 29. kaap, 31. keg, 32. ree, 33. oven, 34- Mark, 36. nemer, 38. abel, 40. roem, 42. las, 43. eden, 45. A.P., 47. tien, 49. glad, 50. 00. 51. lade, 52. mandril, 53. ieme, 54. ik, 55. keer, 57. lege, 59 al, 60. stel, 61. ram, 63. nors. 65. spin, 66. ratel, 68. meel, 70. stee, 71. Oos, 72. eel, 74. nier, 76. lak, 77. pro portie, 80. neo, 81. el, 82. leek, 83. Oe- ne, 85. mm. 86. Peel, 87. pos, 89. riet. 91. palet, 92. polis, 93. groen. Vert. 1. vlerk, 2. G.S. 3. Els, 4. raak. 6. Aa, 7. aria, 8. ra, 9. Aare, 10. eik. 11. gl. 12. ramen, 14. prak, 16. rede, 18. raam, 20. aren, 21. kier, 22. edel, 24. paar, 26. Igel, 27. tres, 28. even. 30. protektie, 33. obediëren, 35. kei, 37 mandaat, 38. Ada, 39. malie, 41. me mei, 43. ellen, 44- goela, 46. pak, 48 nar, 49. gil, 50. oma. 56. een, 58. gom 60. spek, 61. rasp, 62. meer, 64. sein 65. stal, 66. rook, 67. Leto, 69. leem 70. sleep, 71. Orel, 73. lieir, 75. roman 77. Peet, 78. odol, 79. enig, 82. lee, 84 eer, 86. pl. 87. Po, 88. si, 90. To. Prijswinnaars: A. W. Wageveld v. d. Spiegel Franckstraat 115 Naaldwijk Z.-H. J. Hoogendoorn Frits Vogelstraat 122 Zwijndrecht K. Bijmolt Kon. Julianastraat 17 Smildc Jaap-Ha rm p Rob Westhuis en Coby s-Hoogendam. EtUS' 1973. jrk a. d. Amstel, stlaan 8. Andreas Ziekenhuis, dy van Asperen en iicas .Reyiiiders 24 augustus 1973. Tjaart Hollenbeek Brouwer en Suse de Boer geven, mede namens hun ouders, kennis van hun voor genomen huwelijk op woensdag 29 augustus 1973 om 14.30 uur in het gemeentehuis te Assen. Kerkelijke bevestiging van het huwelijk door de weleerwaarde lieer ds. K. P. van der Wel om 15.15 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Zuidersingel Assen. Receptie van 17.00 tot 13.30 uur in hotel Overcingei aan Overcingcllaan te Assen. Toekomstig adres (Ingaande 1 oktober)Krassumorstraat, Garnwerd (Gr.), Assen, augustus 1973, 's Heren gunst zal over die Hem vrezen, In eeuwig- Itoos dezelfde wezen. rijdag 31 augustus hopen onze lieve ouders, groot- (•grootouders D. Boonstra en A. Boonstra-Sikkeraa buDEN HUWELIJKSFEEST te vieren, gen, Paterswoldseweg 288. Hun dankbare kinderen K. J. Boonstra Groningen: Haren: Aduard: G. J. Boonstra-Veenstra W. A. Noorman-Boonstra M. Noorman A. Boonstra E. P. Boonstra-van Staalduinen yenhuizen Z.H.: G. Kuiper-Boonstra H. Kuiper Kleinkinderen en achterkleinkind tiheid tot feliciteren van half vijf tot zes in „De jit", Paterswoldseweg 288. Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen, Naam des Heren zij geloofd Job. 1 vers 21 iHeer heeft thuisgehaald onze lieve Broer, ^ger en Oom Hendrik van Deudekom echtgenoot van W. Kuyper. Hij mocht 71 jaar worden, fugustus 1973. 1 Amsterdam: W. van Deudekom S. van Deudekom-Baantjer Zaandam: iog a.d. Zaan: Anna P. van Deudekom J. Everaars-van Deudekom A. Everaars Neef en nichten htertjen heeft de Heere plotseling uit ons midden onze lieve Man, Vader, Behuwd- ardenBr en Opa Rengert Corsitiaan Egguik in de ouderdom van 76 jaar. I. >29 Gouda: Reeuwijk: A. C. Eggink-van der Marei A. Eggink GEES, 12- RU C. W. Eggink-Nieuwenhuis Ron Peter Arnold Krommenie: J. W. Eggink J. Eggink-de Jong Rob René Ans J an Willem Astrid la, 23 augustus 1973. Bergen IJzendoornpark 7, iwestein", flat 15. iraardebestelling zal plaats vinden dinsdag lugustus te 12.00 uur op de begraafplaats selhof" te Gouda. Vooraf wordt een rouw- ist gehouden in de Aula van „Gouwestein" te aanvangt te 11.00 uur. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Op 20 augustus overleed tot onze diepe droef heid op de leeftijd van 81 jaar mijn innig gelief de echtgenote, onze beminde Tante en Schoon zuster dr. Alida Alberdiiia Sibbellina Höweler-Wieten Soestdijk: Almelo: Emmeloord: Den Haag: Heemstede: Apeldoorn: Amsterdam: Delft: Mr. P. N. Höweler J. Wieten-Steijn D. Wieten-Jonker C. H. de Pater-Höwclcr J. Semplonius-Höweler B. P. Semplonius-Höweler C. Höweler C. Schendstok-Höweler A. van Engen-Blanken Soestdijk, 24 augustus 1973. Prins Hendriklaan 5, flat 220. De teraardebestelling heeft in alle stilte plaats gehad op de begraafplaats „Heiderust" te De Steeg bij Velp. 's-Gravenhage: Apeldoorn: Noordhorn: Heden is in zijn Here en Heiland ontslapen onze geliefde Broer, Zwager, Oom en Vriend Antonij Eijkman op de leeftijd van 83 jaar. Weduwnaar van Anje Datema Loof Hem in eeuwigheid! Amen. (gezang 136 5 herv.b.) E. van Die-Eijkman J. W. Eijkman-Enderman B. Diepstra-Datema P. Diepstra Zuidhorn: K. Datema-Bansema Neven en nichten Venlo: J. Lanser Venlo, 21 augustus 1973. Heibeek 51. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op 25 augustus a.s. om 14.00 uur in de St. Joriskerk, St. Jorisstraat 17 te Venlo, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben op de Protestantse Begraafplaats, Tegelseweg te Venlo. Gelegenheid tot condoleren vooraf aan de dienst van Woord en Gebed in het Hervormd Gemeente centrum, Grote Kerkstraat 17, vanaf 13.30 uur. De overledene is opgebaard in de Stichting Rouw kamers, Dr. Blumenkampstraat 5 te Venlo, al waar gelegenheid tot bezoek donderdag en vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur. Verzoeke geen bloemen Heden overleed te Hilversum tot onze grote droef heid, na een werkzaam leven in dienst van zijn Heer en Vertrooster, onze geliefde Klaas Esmeijer christelijk onderwijzer weduwnaar van A. P. Esmeijer-Kieft in de ouderdom van 73 jaar. Hij noemde ons als afscheid. Psalm 23 onberijmd Namens de familie: Amsterdam: L. Esmeijer M. Esmeijer-Luning F. E. Hanhart-Esmeijer J. Hanhart C. Esmeijer A. A. Esmeijer Sr. en de kleinkinderen: Ronald Jan Tineke Renée Frans Joris Hilversum, 23 augustus 1973. Corr.-adres: Fam. Esmeijer, La Placestraat 85v Amsterdam-Watergraafsmeer, tel. 020-947264. Geen toespraken De rouwdienst in de Pinksterkerk aan de Camp- laan 18 te Heemstede zal worden geleid door Ds. H. J. Bavinck, oud-predikant aldaar, op dinsdag 8 augustus a.s. om 13 uur. Vanuit de Pinkster kerk vindt de begrafenis plaats om 14 uur op de Algemene Begraafplaats te Heemstede. Gelegen heid tot condoleren na afloop in de aula. Nw.-Loosdrecht: Ermelo: Alblasserdam: Zutphen: Den Haag: Groningen: Huizen (N.-H.): Heden nam de Here tot Zich Zijn moegestreden kind, onze lieve zorgzame Moeder, Oma en Over grootmoeder Inmichje Kunst-Janssens sinds 17 september 1970 weduwe van Anthonie Kunst op de leeftijd van 83 jaar. Assen, 24 augustus 1973. H. Kunst A. E. Kunst-de Vroome C. J. Jager-Kunst J. W. Jager Appelscha: A. Riedstra-Kunst S. J. Riedstra J. C. Kunst M. Kunst G. Kunst-de Vroome Arnhem: A. Kunst L. Kunst-Terwee Zuidlaren: C. J. Kunst kleinkinderen en achterkleinkinderen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Geref. bejaardencentrum 'De Slinge- borgh', Slinge 1, Assen. Gelegenheid tot bezoek aldaar maandag 27 au gustus van 3.00 tot 4.00 uur n.m. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op dinsdag 28 augustus in de Gereformeerde kerk te Middensmilde. U wordt verzocht om 13.00 uur aanwezig te zijn. Daarna vindt de begrafenis plaats om 14.00 uur op de begraafplaats te Smilde. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in het lokaal van de Gereformeerde kerk. Correspondentie-adres: Benierstraat 5, Zutphen. Na een smartelijk lijden, is nog onverwacht, van ons heengegaan, mijn lieve Man, onze Broer, Zwager en Oom, de heer Albert Busank op de leeftijd van 72 jaar. H. J. Busink-de Jager Dordrecht, 24 augustus 1973. Weeskinderendijk 57. Geen bloemen De overledene ligt opgebaard in het rouwcen- trum, Kon. Wilhelminastraat 48. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek aldaar maandag 27 augustus a.s. van 18.45 tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 28 augustus a.s. op de Algemene Begraafplaats, vanuit de aula om 11.30 uur. Vertrek vanuit het rouwcentrum om 11.15 uur. Na de teraardebestelling is er alsnog gelegen heid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. Heden nam de Here geheel onverwacht tot Zich, mijn geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moe der en Oma Grietje Gravesteijn-Gille in de ouderdom van 81 jaar. Je bent niet dood, de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in Zijn glanzend huis; je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken, je hebt ze nu, want je bent veilig thuis. Rotterdam: H. Gravesteijn F. J. v. d. Werf-Gravesteijn N. v. d. Werf Apeldoorn: W. Lems-Gravesteijn F. Lems Rotterdam: J. Gravesteijn C. Gravesteijn-v. Meeuwen Halsteren: G. Snoodijk-Gravesteijn D. A. Snoodijk Nijmegen: H. de Winter-Gravesteijn P. J. de Winter en kleinkinderen Rotterdam, 23 augustus 1973. Charlotte de Bourbonlaan 21a. Liever geen bezoek aan het woonhuis. Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag van 44.30 uur in de rouwkamer aan de Voorschoter laan 51 en na de begrafenis in de kapel op de be graafplaats. De begkafenis zal plaatshebben D V. maandag 27 augustus op de Ned. Herv. begraafplaats „Oud- Kralingen", Kralingseweg 334 na aankomst in de kapel om 3 uur. Hierbij geven wij kennis van het overlijden van ons trouw lid en medewerker de Heer J. Prins Zijn trouw en inzet zal bij ons blijven voortleven. Bestuur voetbalvereniging „Rijnsburgse Boys". Rijnsburg, 25 augustus 1973. De God van leven en dood nam op Zijn tijd, maar voor ons zeer onverwachts, tot Zich, mijn lieve onvergetelijke Man en der kinderen zeer liefhebbende Vader en Opa Derk Ruiter geliefde echtgenoot van Gèziena Schuringa Hij werd 64 jaar. Hij wist zich in leven en sterven het eigendom van zijn hemelse Vader. Dit is onze grote troost. Stadskanaal, 22 augustus 1973. Lyceumlaan 2. G. Ruiter-Schuringa Ikie en Willem Borger: Lua en Klaas Epe: Gré en Jan Soest: Henk en Ria Leiderdorp: Albert en Mienke Groningen: Jannie en Jan Tineke en Harry Haren: Jan en kleinkinderen Geen bloemen Thuis geen bezoek Gelegenheid tot condoleren zaterdag 25 augustus a.s. van 16 tot 17 uur in de Aula, Vlaanderenlaan 1, Stadskanaal. De rouwdienst zal worden gehouden in de Chr. Geref. kerk. Luxemburglaan 1 te Stadskanaal op maandag 27 augustus 's morgens om 10 uur, Waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Her vormde begraafplaats, Brugstraat, aldaar. Na een kortstondig lijden werd van ons weggenomen onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Klaziiia Lindliout Rijnsburg. 24 augustus 1973, Boslaat»~2OT. Hel behaagde dc Almachtige heden tol Ziöh te nemen on ze lieve Zoon, Broer en Oom Popke Dirk Pruiksma oud 58'jarén, wonende te Emm en, geliefde man van S. J. Korfmaker. Steeds blij en gelovig, wist hij: ..Hetzij dat wij leven, hetzij dat Wij sterven, wij zijn des Heren". Geve de God aller genade Zijn rijke troost en zegen nu en straks aan zijn vrouw en kinderen. Openb. 21 1-8. Kollum: R. Pruiksma-Mug Amsterdam: J. Pruiksma B. Pruiksma Hilversum: M. Klinkert-Pruiksma J. Klinkert Burum: H. J. Poortlnga- Pruiksma A. Poortinga Sneek: A. Pruiksma IJ. Pruiksma-Smits Beetsterzwaag: D. Pruiksma G. Pruiksma-Wassink Scarborough (Can.): M. Saunders-Pruiksma J. Saunders Amstelveen: A. de Jong-Pruiksma G. J. de Jong Dokkum: C. Pruiksma J. Pruiksma-Broersma Locliem: K. Pruiksma H. Pruiksma.ten Oever Lynden (U.S.A.): A. Pruiksma en kinderen Kollum, 24 augustus 1973. 2 Corinthe 5 vers 1. Heden heeft de Here vrij plotseling van ons wegge nomen mijn innig geliefde Man. onze zorgzame Vader, Grootvader, Broer en Zwager Jacob Frans Brands e op de Jeeftijd van 66 Jaar Utrecht. 21 augustus 1973. Florls Heermalestraa! 26 bis. Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 25 augustus op de algemene be graafplaats „Daelwijck", Flo- rldadreef; voorafgegaan door een rouwdienst in de aula te beginnen om 10.45 uur; ver trek van het woonhuis 10.15 uur. Ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van onze directeur, de heer zal het bestuur cje Chr. Mavo te Noordhorn hem een receptie aanbieden. U kunt hem feliciteren op vrijdag 31 augustus 1973 's avonds van 7-9 uur in De Gasthorn achter de Geref. Kerk te Zuidhorn. Uitnodiging i.p.v. kaarten Ver. voor Chr. MAVO te Ede (scholen aan de Beukenlaan, W. J. Bitterstraat te Ede en aan de Robert Kochlaan te Bennekom) Ter gelegenheid van het gouden jubileum van onze vereniging en het 50-jarig bestaan van de school aan de Beukenlaan te Ede houden be stuur, directeuren en leraren een op vrijdagavond 7 september a.s. in ,,De Open Haard", Willem de Zwijgerlaan 3 te Ede (tegenover de Ger. Beatrix Kerk). In verband met de verwachte belangstelling zul len wij gaarne vanaf 7.308.30 uur n.m. ontvan gen de vertegenwoordigers van overheid, ker ken, scholen, verenigingen en instellingen en vanaf 8.30ca 10.00 uur n.m. de leden van onze vereniging, leerlingen, oud-leerlingen, ouders en belangstellenden. Namens het Bestuur J. Oranje, voorzitter D. van Mourik, secretaris. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk i allen persoonlijk te bedanken voor de zeer vele blijkeh van deelneming en belangstelling ons betoond na hel plotseling overlijden, en bij de begrafenis van mijn Innig geliefde Man en onze lieve zeer zorgzame Vader Jan de Graaf Mede namens de familie: M. de Graaf-Littel Kees en Klaas K. H. van Ek vrouwenarts Dordrecht afwezig van 27 augustus t/m 9 september De praktijk wordt waarge nomen door de vrouwenart sen E. A. Donk, C. H. Hoge- woning en L. J. Wiersma. Voor de vele blijken van deelneming betoond bij het plotseling heengaan van onze lieve zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Jannetje Groeneveld weduwe van Aart Stout betuigen wij U onze hartelijke dank. A. A. den Boer-Stout C. den Boer Clarinda, Jeannette J. Fioole-Stout II. F. Fioole Annemiekë, Natascha J. Groeneveld-Kruithof Klioon, 25 augustus 1973. wil graag in kontakt treden met een die de startmotor wil zijn van het JONGERENVORMINGSCENTRUM „DE OLDE VECHTE" te Ommen, dat uitgaat van het Provin ciaal Gereformeerd Centrum Jeugd- en Jongeren werk Overijssel. Jouw taak is het leiding geven aan het „inter- naatswerk", dat in hoofdzaak bestaat uit: het organiseren en/of begeleiden van weekends ten behoeve van het gerefor meerde jeugdwerk; het organiseren en/of begeleiden van open weekends; het organiseren en/of begeleiden van schoolwerkweken. Het is noodzakelijk, dat je ervaring hebt in het jeugd(vormings) werk (leeftijd 30 jaar); een beroepsopleiding als sociale akade- mie of Mikojel met V.K. heb je wel nodig. De salariëring geschiedt overeenkomstig de funk- tie L IV, salaris 1.408,tot 2.204,per maand, naar opleiding en anciënniteit. Opneming in het Pensioenfonds is mogelijk. Voor huisvesting in Ommen wordt alle medewer king verleend. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding en ervaring in vormingswerk, alsmede opgave van referenties te richten aan de heer Jack. de Smit, direkteur van het LCGJ, Postbus 99, Driebergen, die ook bereid is over deze funk- tie nadere informaties te geven. Telefoon 03438- 6341 (toestel 124).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15