Genève ontdaan over advertentie in Trouw Geen verrassingen in collectie van V en D De Weldoener Sloten in Huissen bron van besmetting Houd openbare discussie over Zestienhoven Meer steun bepleit voor dierentuinen Vara-top: vier bestuurders en vier directeuren cloor John Rowan Wilson TROUW KWARTET VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1973 R INNENLAND 'RADIO EX TV an onze speciale verslaggever GEiNèVE De advertentie, die gisteren namens een onbekend gebleven groep van tien in Trouw lieeft gestaan en waarvan de tekst gericht was tegen de wereldraad van kerken, heeft kwaadheid en teleurstelling verwekt onder de Nederlanders, die aanwezig zijn hij de zitting van het centraal comité van de wereldraad. Trouw van gisteren bevatte een adver tentie van een halve pagina, van een 'Club van Tien' uit Londen, waarin de wereldraad van kerken beschuldigd werd van 'het zaaien van wanorde en anarchie' in Zuid-Afrika. De kerken werden in de advertentie opgeroepen hun steun aan het anti-racisme-fonds van de wereldraad te ontzeggen. De advertentie (die niet was aangeboden aan Het Kwartet) viel vooral de we reldraadfunctionaris drs. B. Sjollema aan. Hoewel drs. Sjollema in het algemeen niet met een anonieme club wilde praten, zei hij gisteren wel een paar valse beschuldigingen recht te willen zetten. 'Op de persconferentie in Lon den heb ik duidelijk gesteld, dat ac ties als die van de Guardian en de Parliamentary Select Commission meewerken aan de verbetering van de hongerlonen van de zwarte arbeiders in Zuid-Afrika. Niemand zal dat ont kennen. Maar daarmee is het eigenlij ke probleem, dat van politieke aard is, niet opgelost. Het gevaar bestaat, dat we genoegen nemen met verbeter de lonen.' 'Het gaat er niet om', aldus drs. Sjol lema. 'de gevangene een beter bed in zijn cel te geven. De zwarte bevolking vecht voor zijn stemrecht, zijn recht op een vakbeweging, het recht om te mogen staken en het recht om grond in zijn eigen land te mogen bezitten. Op het ogenblik onthouden 3.7 mil joen blanken met geweld die rechten aan 17 miljoen zwarten. Kloof Wat de lonen betreft, wees drs. Sjol lema erop. dat inmiddels ook veel blanke salarissen weer omhoog zijn gegaan. The Economist van 7 juli gaf aan, dat in juni tienduizend blanke mijnwerkers verhogingen kregen, waardoor de koof tussen de lonen van blanke en zwarte arbeiders steeg van 13: 1 tot 16: 1. Overigens, aldus drs. Sjollema: 'Dat er zoveel pogingen worden gedaan door de verdedigers van apartheid om de wereldraad verdacht te maken, lijkt erop te wijzen dat zijn besluiten als een duidelijke bedreiging van de status quo in zuidelijk Afrika worden gezien. Daarover kunnen wij ons al leen maar verheugen.' De secretaris-generaal van de Neder landse hervormde kerk, dr. A. H. van den Heuvel, zei, dat het grootste deel van de Trouw-lezers zo wel vijftien fouten uit de advertentie kon halen. Hij vond het uitermate bedenkelijk dat Trouw deze advertentie die hij als 'je reinste pornografie' bestempelde, had opgenomen. Luns De Leidse hoogleraar prof. dr. H. Berkhof, lid van het centraal comité van de wereldraad, greep de adverten tie aan om nog eens te zeggen, dat de wereldraad nu en altijd tegen geweld is. Maar de wereldraad vraagt waar het geweld vandaan komt en hoe wij door daden de voortgang van het ge weld kunnen keren. Hij herinnerde eraan, dat ook oud-minister Luns steun verleende aan het medisch werk van het Frelimo, de bevrijdingsbewe- gin gvan Mozambique, en aan het fonds tot steun aan slachtoffers van de apartheid. 'De wereldraad probeert met haar steun aan de bevrijdingsbe wegingen te voorkomen, dat deze ge heel in de armen worden gedreven van Rusland en China', aldus prof. Berkhof. De vroegere secretaris-generaal van de wereldraad, dr. W. A. Visser 't Hoogt, betoonde zich dankbaar voor het com mentaar in Trouw, waarin de krant zich volgens hem op onmiskenbare wijze distantieert van de advertentie. Volgens hem gaat het commentaar evenwel voorbij aan de bedoeling van de wereldraad, om tegelijk met ver schillende middelen te strijden tegen de blanke overheersing van de Afrika nen. HUISSEN Volgens burgemeester H. J. Aalders zijn de sloten en sloot jes in de gemeente Huissen bij Arn hem een bron van ziektekiemen, niet alleen van paratyfus, maar ook van andere ziekten. Met paratyfus-besmetting heeft deze gemeente de laatste weken erg te kampen. Het plan is nu om aan al die stinkende sloten iets te doen. De ge zondheid van de Huissenaren is belang rijker dan de zorg voor de monu menten in het eeuwenoude stadje, vindt burgemeester Aalders. Rijnmondraadslid P. A. de Ruiter: Van eten verslaggever ROTTERDAM Het Rijnmondraads lid P. A. de Ruiter van de PvdA heeft het dagelijks bestuur van het open baar lichaam schriftelijk gevraagd, een zo openbaar mogelijke discussie te houden over de bestemming van het Rotterdamse vliegveld. Het raads lid dringt o.m. aan op publicatie van de notulen van het overleg van Rijn mond met de gemeente Rotterdam op 4 juni jl. waarbij de bestemming van Zestienhoven ter sprake kwam. De 'summiere hoofdpunten', die uit de gesprekken openbaar zijn gemaakt, acht hij onvoldoende. Enkele weken geleden deelde Rijn- mondgecommiteerde Rozemond, die nauw betrokken is bij het opstellen van een streekplan voor het Rijn mondgebied, mee daf het college van B. en W. van Rotterdam tijdens ge noemd gesprek geprobeerd zou heb ben de besteraming van het vliegveld terrein in het ontwerp-streekplan te veranderen in 'luchthaven'. In het streekplan heeft Zestienhoven de be stemming 'stads- en dorpsgebied' ge kregen. Rijnmond wil hieraan vast houden. MARY PERKINS 1' II :V i LOWIETJE Ic Van onze moderedactie AMSTERDAM Bij Vroom en Dreesman moet je niet zij.i voor hip pe kleertjes of haute couture. Ze zit ten er bij dit warenhuis zo'n beetje tussenin. En volgens de computer zou Vroom en Dreesmann daardoor goed zitten. Op een modeshow werd gisteren ge toond wat er deze herfst en winter in de rekken van de mode-afdelingen komt te hangen. Met een knipoogje naar de haute-couture van Parijs als het kleding betreft voor de wat oudere vrouwen en naar het Wa- terlooplein voor de zogenaam 'oma mode' voor de jongere typen. Offcieel noemen ze dat bij Vroom en Drees man de sportieve stijl, de zogenoem de country-stijl en de romantische süjl met een tikkeltje nostalgie.' Dat zal allemaal best. Wat we te zien kregen waren goed ge maakte kleren, alles zeer draagbaar, al had er nog wel wat meer met kleuren gewerkt kunnen worden. De meest leuke dingen zijn te vinden in de 'ro mantische stijl.: veel Lurex, satijn en crêpes. Het voordeel van een waren huis is dat je in één winkel de hele boel kunt kopen. Vandaar dat bij alle kleren ook bijpassende accessoires werden geshowd, zoals hoeden, sjaals, paraplu's schoenen, kousen, tassen en ceintuurs. Met de mannenmode is het wat verdrietig gesteld bij V D. Saaie herenkostuums van een dege lijkheid die je vandaag de dag niet meer voor mogelijk houdt. Hier en daar loopt er een mooi gesneden broek tusendoor, maar daar was het dan ook wel mee bekeken. DEN HAAG De Consumentenbond vindt dat de particuliere dierentuinen meer steun van de overheid moeten krijgen. Het gaat de dierentuinen in financieel opzicht niet best als gevolg van de snel stijgende kosten van on derhoud van gebouwen en dieren. De consumentenbond zou het jammer vinden als dit ertoe zou leiden, dat nog meer dierentuinen zouden moe ten worden gesloten. De dierentuinen, aldus de bond in de Consumenten-reisgids, vormen een stukje milieubehoud en zij spelen een duidelijke opvoedende rol (schoolreis jes). Voorts bieden zij jaarlijks aan meer dan drie miljoen dagjesmensen ontspanning. Tenslotte vervullen zij een taak bij het in stand houden van bedreigde diersoorten. HILVERSUM De VARA is druk bezig met een herziening van de top structuur. De reorganisatie in de VA- RA-leiding is er in de eerste plaats op gericht om de inspraak van de leden en de medewerkers te vergroten en op elkaar af te stemmen. Het huidige dagelijks bestuur van acht personen zal worden omgezet in een college van vier bestuurders, dat voor de beleidsvorming zorgt, en een groep van vier directeuren, aangevuld met de hoofdredacteur van De Gids en het hoofd van de personeelsdienst, die met de beleidsuitvoering wordt belast. Vanaf 1 september zal het dagelijks bestuur van de VARA bestaan uit voorzitter A. H. Kloos, belast met de algemene coördinatie en het financi- eel-economisch beleid, J. Mulder, die het behartigen van de verenigingsza ken, de gidsexploitatie en de persone le en sociale aangelegenheden tot taak krijgt, J. L. de Troye voor program mazaken radio en televisie en de VA- RA-gids, en J. W. Rengelink, die zich zal bezighouden met nieuwe ontwik kelingen op lange termijn als kabelte levisie, instructieve omroep, videocas- setterecording en dergelijke. Tevens zijn vier directeuren benoemd: P. de Boer voor financiële zaken en algemene dienstverlening. P. te Nuyl voor de televisiedienst, J. Smit voor de radiodienst en H. Swets voor de gidsexploitatie. Hoofdredacteur G. P. Bakker van de VARA-gids zal op 1 ja nuari 1975 worden opgevolgd door Jo ris van den Berg, thans adjunct-hoofd redacteur van Vrij Nederland. De heer Van den Berg zal vanaf 1 janua ri 1974 optreden als adjunct-hoofdre dacteur van de VARA-gids tot het vertrek van de heer Bakker. Voetbal Noorwegen- Nederland op de tv Van onze verslaggever HILVERSUM De NOS-televisie zal op woensdag 12 september een recht streekse reportage uitzenden van de interland-voetbalwedstrijd Noorwegen- Nederland, die in het kader van de voorronden voor het wereld kampioenschap voetbal in Oslo wordt gespeeld. De reportage is te zien van 18.55 tot 20.45 uur op Neder land 1. Ook de NOS-radio zal een rechtstreekse reportage van deze wed strijd uitzenden en wel via Hilversum 148. Sluwe Simon vermoedde zéér te recht, dat het vreemde vliegtuigje op zoek was naar de inzittenden van het autootje. Daaruit had hij met zijn be kende sluwheid afgeleid, dat er dus wel eens een paar collegae in dat au tootje konden zitten. En omdat be roepsboeven onder elkaar altijd een sterk gevoel van kameraadschap ple gen te demonstreren, besloot Sluwe Simon om actief in te grijpen. Behen dig sloeg hij daartoe zijn knieën over een stevige tak en eventjes later bun gelde hij al omgekeerd naar beneden, net als een vleermuis aan een balk. In tussen naderde de bestelwagen van Jantje en Sjarl de dikke boom, waar Simon zo sierlijk aan te wapperen hing, waarbij nog te vermelden valt, dat de doortrapte kerel zijn sluwe bij naam niet voor niets droeg, want hij was volkomen onzichtbaar voor de rei zigers van de helikopter, die immers niet konden zien wat er voor rare vruchten onder het dikke bladerdak hiingen. 'Wel verhip! Wat hangt déar nou aan die boom?' riep Platvink- Jantje uit, toen hij Simon daar zag bungelen. 'Da's een vent en hij heeft een soort vaantje in zijn hand!' En dat was ook zo. Simon had namelijk een rol textiel ontrold en daar stond met ruwe letters op geschreven: c"e t dedeling van de Sociale Verenig Rott< tot steun aan Beroepsboeven. Ga li het n af. Verschuil u in het verborgen oqj. 'Haha!' grijnsde Franse Sjarl. 'Hij I z'j' ons helpen! Kijk maar, hij wijst innee een smal paadje aan!' 'Rij er )rcjjaj maar gauw in,' lachte dikke Jar 'Da's mooi, zeg, zo'n klup voor str J an beroepsboeve! Dat kon onze e one ding wel eens betekene!' Fr; was 1 Sjarl gaf een ruk aan het stuur vroe daar verliet het bestelwagentje de te weg al, duidelijk zichtbaar vooisp reizigers in de helikopter.iistrie FERDINAND HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Dag met een gaatje, met om 7.55 Wegenverkeersinform., 8.00 Nieuws. 8.11 Ra diojournaal en om 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind'. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 Klarinet en piano. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. ill 00 Nieuws, 11.03-11.05 Radio journaal). 11.30 Romantische Franse kamer muziek. 1155 Beursberichten NOS: 12.00 Blik op de Derde Wereld Overheidsvoorlich ting: 12.30-12.40 adviezen op exportgebied. 12.40 Lichte grammufoonmuziek. 12 50 Van Ta-Ta tot totale taal. 14 00 Muziek uit de Middeleeuwen 14 35 Spiegel van Belgie. 15 00 Zoeklicht op Nederland i is.nn.16 02 Nieuws) RVU 16.40 integratie Kleuter- en Basisonderwijs VI'Ri): 17 00 VPRO-vrijdag. actualiteiten 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18 11 Aktuahteilen 18 50 Kominerdaar KRO 19.00 Kanjer Koning Kompetitie 19 05 Lichte muziek. 19 30 Log boek van Gods volk. 19 45 De zingende kerk. 20.00 In antwoord op Uw schrijven, verzoek- plalen. 22.00 Reisoogst. toeristisch magazine. 22 25 Overweging. 22 30 Nieuws. 22 40 Hits. 23 55.24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7,02 Het levende woord. 7 07 Badinerie (7.30 Nieuws., 7.41-7.50 Echo) 8 24 Overweging. 8 30 Nieuws. 8 36 Gymnas tiek voor de huisvrouw. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Over schoolradio. 10 00 Aubade, klass. muziek met om 10.30-10.32 Nieuws. 11.00 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: KRO's pauze- progr. met om 12.22 Wij van het land 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw.. 12 30-12.40 Nleues: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14 00 Vrijdagmiddagcocktail. 14 30 In terlokaal op vrijdag met om 15.30 Nieuws. 17 00 Zonder grenzen: missie cn zending. 17 10 Metropole Orkest. 17.30 Nieuws. 17 32 Echo 18.00 Licht orkest. 18.30 Nieuws. 18 41 Echo. 18 50 Lichte grararaofoonmuzlek. VPRO. 19 00 VPRO-vrijdag met om 19 00 en 20,05 Aktualiteiten.. 20.00 Nieuws, 19.50-20.00 iNOS) Den Haag vandaag 20 15 VPRO-Vrij- dagavond concert. VARA 2100 Omroep or kest: operacncert. 22.05 De Staalkaart. NOS 23 00 Intern. Jazz Festival Laren. .123 55-24.00 Nieuws. 0.55-1.00 Nieuws. HILVERSUM 111 F.O: 7.00 Nieuws. 7.02 Gospelsound. S.00 Nieuws. 8 02 Tussen thee en koffie. (9.00 Nieuws) 10.00 Nieuws. 10.03 De muzikale fruitmand, verzoekplaten voor zieken. NCRV: 11.00 Nieuws. 11,03 Zing, zfng, zing! 12.00 Nieuws. 12.03 Bij Barend op de Hollandse Wereldk i 14.03 De Meurders Methode. A lent ló.no Nieuws. 15.03 Top-Twenty 1 (ti jtpn: 15 20-15.40 NOS: Wereldbeker Hockey Aülv- tlnle-Nederland). 16.00 Nieuws ,16.03 Twenty II. 17.00 Nieuws. 17.03 Radio naai. 17.06 Verzoekplaten. Postbus 700. NOS: 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag eten 19.00 Nieuws. 19.02 Verzoekpl (19.02-20 30 Wereldkamp wielrennen) Lv Nieuws. 20 02 Dr Wiener. VPRO: Vrij vondshnw met nieuws op hele uren. 0.5 Nieuws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nieuws. 12 08 Lichte muziek. Uuitenl persoverzicht. 13.00 Nieuws neelagendai 13 55 Beursberichten Nieuws. 14 03 Lichte muziek. 15.00 Ni da; e kc laq ge kiloi eeltf Ee :d ri nieuws. i« uo Lacuie niuziew. io.uu ni rvnt 15.03 Lichte muziek. 16 00 Nieuws en b berichten. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte oren muziek 17.55 Weegschaal. 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de 18.28 Paardesportuilslagen. 18 30 Verl wenken. 18.45 Lichte muziek 18.55 Taa v ken 18.57 Lichte orkestmuziek. 19.00 NIL en actualiteiten. 19.30 Lichte muziek. I Keurig Engels) 19.45 Boekbespreking. Gevar progr. (21.00 Splinternieuws. Nleuw's), 23.00 Nieuws 23.10 Jazzprograi 23.40—23.45 Nieuws. 75 Ze was iets groter dan hij en tot zijn ontsteltenis merkte hij dat ze een bij zondere schoonheid was van het don kere. strenge soort. Ze had hoge juk beenderen en had haar zwarte haar in een knot achter haar hoofd opgebon den, waardoor ze vaag iets Slavisch kreeg, maar haar stem was onmisken baar hoog Engels. Ze had geen ringen aan haar welverzorgde handen; haar simpele blouse en rok wekten een verrassend elegante indruk. Ze keek Adams aan op een wijze die hem on middellijk bewust maakte van zijn stoffige schoenen en zijn gekreukte katoenen broek. Automatisch streek hij met zijn hand over zijn haar. 'Ik hoop dat er voor u gezorgd wordt', zei hij. 'Heel goed. Zuster Nairn heeft me in mijn kamer geinstalleerd en toen ben ik hier naartoe gekomen en heb thee ingeschonken. Dat mocht toch wel. hè'? 'O, natuurlijk'. Hij schonk zelf een kop in. Voor het eerst sinds jaren merkte hij hoe sterk en donker de thee was. 'U zult liet hier allemaal nogal primitief vinden', zei hij. 'U vergeet was ik vandaan kom. In de kibboets is een hard leven niet alleen een Timaire noodzaak het is een •soort religie' 'Dat heb ik gehoord, ja'. Haar kalm zelfvertrouwen bracht hem een beetje uit het lood. Meestal wa ren de bezoekers in Kalundani wat bedeesd, onder druk van de omvang van hu.i ledevaart en de ervaring voor het eerst met dit legendarisch" oord geconfronteerd te worden. Ze werden ook vaak door de primitieve levensomstandiheden afgeschrikt. Het was duidelijk dat Miss Forrest van geen van beide aspecten van hun le ven onder de indruk was. TV vandaag Hij vroeg: 'Hebt u een goede reis ga- had?' 'O ja. De trein was natuurlijk smerig, om van de uren vertraging maar niet te spreken, maar dat zal meestal wel zo zijn. Het was fijn dat u me met de wagen hebt laten halen'. 'Iets anders zat er werkelijk niet op' 'Is er geen ander vervoer?' '\Tee'. 'Waarom zorgt het gouvernement niet voor een busdienst?' 'Dat hebben ze een keer geprobeerd. De chauffeur reed de eerste twee we ken drie mensen dood. Toen vergat hij water in zijn radiateur te doen en verbrandde zijn motor. Daarna heeft iedereen het er maar bij laten zitten'. Ze knikte. 'Dat lijkt wel wat op de Arabieren'. Er klonk een spoortje verachting in haar stem door. Hij zei bedaard: 'Ik ken de Arabieren niet'. 'Dan hebt u niet veel gemist'. Ze dacht even na. 'Mag ik u eens iets vragen?' 'Gaat uw gang'. 'Die naap met een baard, die me ge reden heeft. Is die helemaal goed bii zijn hoofd'. 'Hoezo?' 'Nou. hij leek me nogal veel in zich zelf te pralen. Niet dat ik het erg vind. Ik vroeg me alleen maar af. Adams had het gevoel dat hij niet dol op Miss Forest zou worc'en. Alles wat ze zei was in zekere zin waar. De trei nen wéren smerig, er wés geen ex cuus oor het ontbreken van een bus verbinding. Ongetwijfeld waren dc Arabieren zoals zij beweerde, en wat Carl betreft.tegenwoordig merktan ze nauwelijks meer dat hij zweeg of zachtjes in zichzelf praate. Gewoonlijk hadden bezoekers te veel tact om zoiets ter sprake te brengen. 'We zullen al lemaal wel onze eigenaardigheden hebben'. Dat weet ik nog niet', zei ze opge wekt. Ze be'-eek Adams. 'U lijkt me nogal normaal'. 'Ik voel me vereerd' Ironie was aan haar niet besteed. 'Wat Edward betreft, die komt boven het normale uit'. Voor het eerst klonk er verering ir haar stem. 'Ik ben in de loop der jaren heel wat opmerkelijke mensen tegengekomen, maar hij is zonder mankeren de grootste'. Adanu was tot zwijgen gebracht. Hij was bepaald niet geschrokken van haar beschrijving van Barrington, maar wat hem diep schokte en hem een ondefinieerbare bezorgdheid op het lijf joeg, was het feit dat zij Barring- tons voornaam gebruikte. In al die ja- r^n dat hij Kalundani zat, had nie mand van hen het ooit in zijn hoofd gehaald op zo'n terloopse intieme ma nier over Barrington te spreken. Ze hadden ruzie met hem gemaakt waren onder elkaar tegen hem opgestaan en hadden hem eindeloos gekritiseerd, maar altijd hadden ze zonder tegen spraak de barrière geaccepteerd die tussen hem en alle medewerkers lag. Die barrière leek voor Miss Forest niet te bestaan. Het leek bijna of zc zich als zijns gelijke beschouwde. Het avondeten in Kalundani had iets ceremonieels. Barrington wilde ieder een stipt om zeven uur aan tafel heb ben. Op de slag van de klok kwam hij dan zelf binnen en nam aan het hoofd van de tafel plaats. Het eten was heel eenvoudig: groente soep, gevolgd door vlees of gekookte zoetwatervis met rijst 'f aardappelen, dan vruchtenmoes: soms, als cr een pakket uit Engeland was gekomen, een deüeates-j als kaas of vruchtenca ke. Als Barrington spraakzaam was, draaide het gesprek om hem; anders praatten de anderen met elkaar ter wijl hij wijgend at. Op haar eerste avond zat Miss Forrest als belangrijke gast aan Barringtons rechterhand. Zodra ze zaten, begon ze met barrington te praten. Ze sprak snel en vloeiend en nam zo vanzelf sprekend aan dat /.e op gelijke voet stonden dat Barrington zo nu en dan moest fronsen. Ze vertelde over haar ervaringen in het Midden-Oosten en stak op een gegeven moment zelfs een betoog af over het belang van irriga tie. Toen het vleesgerecht werd opge diend, prakte ze met haar vork nieuwsgierig naar de groente die erbij werd geserveerd. 'Wat is dét?' vroeg ze. 'Gekookte grote bananen', zei Barring ton. 'Die smaken een beetje naar aard appels'. Ze nam een hap en schoof het toen zonder waardering naar de rand van haar bord. 'Is dat de enige vrucht die jullie heoben?' 'Hier wel ja. Aan de kust hebben ze ananas'. 'Hebben jullie het ooit met citrus vruchten of meloen geprobeerd?' 'Die doen het hier niet', zei Barring ton nors. 'Dat zegt iedereen altijd in Afrika, antwoordde ze. 'Maar je staat ervan te kijken wat je kunt als je het echt probeert. Ik heb zelfs een man in Ethiopië ontmoet die aardbeien voor de verkoop teelde op de hoog vlakte, waar het klimaat niet veel af wijkt van wat jullie hier hebben. 'Het is hier een ziekenhuis', zei Bar rington, 'en geen fruitkwekerij'. NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 De verboden woestijn van Danakil, Doc. film, NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 AVRO's Marathon Kwis 20.22 Samenspel - Een spellen- programma 22.05 Avroskoop NOS 22.40 Journaal 22.45-23.15 Extra Studio Sport NEDERLAND II NOS 18.00 Extra Studio Sport 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro, tv-serie 19.25 Levensweb, tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 James Stewart Cyclus, film. 21.50 Zomer '73: amusementsprogr. 22.20 Diepzee energie voor morgen, film NOS 22.50 Uit de Kunst. 23.20-23.25 Journaal. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Teufelskerle. speelfilm. 12.00 ,v Contrasten. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.20 (Word vervolgd) Journaal. 15 50 Journaal. 15-55 Reportage. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 Korte reporta ge. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr. NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Actualiteiten. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.28 Okay S.I.R., tv- film. 19.59 Programmaoverzlcht. WDR: 8.20- S.50 TV-cursus. 8 55-9.25 TV-cursus. 10.30 TV- cursus. 11.00.11.30 TV-cursus. 18.00 Nieuws uit Noordrljn-Westfalen. 18.10 Okay S.I.R., tv-fllm. 18.40 Journaal. 19.15 Kinderprogram ma. 19,25 Das Jahrhundert der Chirurgen, tv-fllm. 20 00 Journaal en weerbericht. 20.15 Cultuurma'gazine. 21.00 Reportage uit Bonn. 21.15 Der 7.Slnn. 21.20 Cannon, film. 22 05 Journaal. 22.20 Spel: Gellebtes Scheuial. 23.50 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Der Kurler der Kaiserln, tv-feuillc- ton. 16.55 Die Medizin, serie. 17.25 Weerbe richt voor vakantiegangers. 17.35 Sportlnfor- matles. 18.00 Reportages en muziek. 18.35 Charlie Chaplin. 19.10 Buitenl. reportages. 19.45 Journaal en actualiteiten. 20.15 Mlsdaadapel. 21.45 Presentatieprogr. 22.45 Dagboek uit de Kath Kerk. 23.00 Journaal. 23.20 Eurovisie: Wielrennen. 23.50 Kort Journaal. DUITSLAND III 8.20-11.45 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Talencursus. 18.30 Cursusprogramma. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. van Joego slavische gastarbeiders. 19.15 Landsforum. 19.45 Nieuws uit Noordrljn-Westfalen. 19.55 Commentaar. 20.00 Journaal. 20.15 Film. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskrant. 19.00 Documentaire film. 19 30 Ziet u er wat In? 19.35 Zoeklicht. 19.40 Mededelingen. 19 45 Journaal. 20.10 Op timistische tragedie, tv-film. 21.10 Panorama. 21.53 Journaal. 22.05 Kath.-godsdienstige uit zending. 22.35 Wielrennen. 23.05-23.20 Zwem- BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kinderprogramma. 18 30 Nieuws uit de kunstwereld. 19.10 Pro vinces. tv-serle. 19.30 Gewestelijk program ma. 19.40 Weeroverzlcht. 19.45 Journaal. 20.10 Tips voor weggebruikers. 20.15 Spelpro. gramma. 20.45 Les Reporters. 21.45 Haute Tensions, film. 22.35 Wielrennen. 23.10 Jour naal. ildinnei Zomererwtensoep 300 gr. spliterwten 2l/2 1. water zout 40 gr. boter 2 pakjes groentesoep 2 thcel. aroma De spliterwten wassen en nacht in de week zetten. De vi dag opzetten met het weekwater. de erwten ongeveer twee uur koken tot ze fijngeroerd kunnen den. Strooi er de groentesoep laat alles een half uur doorkoken smaak brengen met zout, aroma op het laatst de boter doorroe (Recept van mevrouw A. Alma- ma uit Uithuizermeeden)]. Mcnutip: Zomergroentcsoep. stokbrood, diverse soorten kaas, met perziken. zacl1 l£ ruil bi |ecr

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6