}onn en Praag ;etten overleg ijdelijk stop Onrust in India neemt toe door voedseltekort POKON Tweede 'Bangladesj' bedreigt Pakistan Juridisch gevecht over de privileges van Nixon begonnen ogers weg Londen wil nog geen Frans-Britse kernmacht Geweld in Chili planten spray Afscheidsbeweging groeit in provincie Baluchistan Zweedse koning knapt wat op UW/KWAiRTET DOiNÜKROAG 23 AUGUSTUS 1973 lenigheid over West-Eerlijn NN (AP, Reuter) De besprekingen in Bonn r de normalisering van de betrekkingen tussen st-Duitslanct en Tsjechoslowakije hebben een ptepunt bereikt. BUITENLAND T9/K9 dagen onderhandelen zijn de rekingen gisteren al na een uur iroken toen de twee partijen het •uw niet eens konden worden de belangrijke kwestie van de ie van West-Berlijn in de toe- tige normale betrekkingen tussen en Praag. verlangt dat Praag ermee in- dat de toekomstige Westduitse issade in Tsjechoslowakije ook •Berlijn zal vertegenwoordigen, skanselier Brandt heeft gewei- op 6 september in Praag te zijn het normalisatieverdrag daar te rtekenen als over de kwestie van Vestberlijnse vertegenwoordiging oplossing is bereikt. Westduitse regeringswoordvoerder in Grilnewald zei gisteren op een :onferentie dat de onderhandelon- worden voortgezet. Maar er was datum vastgesteld voor hervat van het afgebroken overleg. De duitse onderhandelaar Paul ik heeft gisteren verslag uitge- ht bij de regering Brandt over ■erloop van het overleg. Hij heeft keuring ontvangen een aantal iromisvoorstellen voor te leggen de Tsjechoslowaakse onderhande- Jiri Goetz, die onder-minister van inlandse zaken is. westie die een akkoord in de weg (nadat een regeling was gevon- voor het moeilijkste geschilpunt: verdrag van München van 1938) die van de bevoegdheid van de duitse ambassade in Praag West- ijn te vertegenwoordigen. Bonn het recht hebben in Praag de berlijnse justitie en staatsinstel- n en in West-Berlijn gevestigde rnemingen te vertegenwoordigen. Praag wil dat de consulaire ties van de Westduitse ambassa- zich beperken tot het vertegen- digen van de belangen van indi- ele burgers van West-Berlijn. ens Bonn doet Praag hiermee een ng de in het Viermogendheden oord van 1971 vastgelegde recht de Bondsrepubliek te beperken, bij West-Duitsland als vertegen- 'diger van West-Berlijn mag op- in. de problemen tussen Bonn en g wordt niet alleen het aankno- van normale betrekkingen tussen twee landen geblokkeerd, maar die tussen West-Duitsland en garije en die met Bulgarije. Deze -te landen hebben een akkoord Praag als voorwaarde gesteld betrekkingen met de Bondsrepu- Westduitse minister van financiën nut Schmidt heeft de Franse rege- gisteren opgeroepen haar indivi- veiligheidspolitiek op te geven, nidt waarschuwde in een vraagge sprek met het blad General Anzeiger in Bonn dat als het streven om tot een politieke eenheid in West-Europa te komen mislukt dit nadelige invloed kan hebben op de rol van de EEG in de wereld. Volgens waarnemers in Bonn waren Schmidts uitlatingen een scherp ant woord op recente Franse aantijgingen dat West-Duitsland zich losmaakt van de EEG om een neutralistische koers te varen. Schmidt merkte op dat West- Europa zijn invloed in de wereld dreigt te verliezen: niet alleen door de concurrentie van de VS en de Sow- jet-Unie, maar ook door de ontwikke ling van China als wereldmogend- heid en de enorme economische macht van Japan. Kritiek De Westduitse onderminister van bui tenlandse zaken Hans Apel heeft eveneens felle kritiek geleverd op de Franse landbouwminister Jacques Chirac, die eerder deze maand Bonn van een afdrijven van Europa be schuldigde. In een artikel in het Keulse blad Neue Rhein Zeitung zegt Apel dat het begrijpelijk is dat Chirac vasthoudt aan de huidige EEG-land- bouwpolitiek omdat dit de Fransen het meeste voordeel oplevert. 'Hij heeft echter niet het recht ons en on ze Europese politiek verdacht te ma ken omdat wij kleine en bescheiden veranderingen in de landbouwpolitiek van de Europese Gemeenschap over wegen', aldus Apel. West-Duitsland moet per dag vier miljoen mark beta len om het huidige systeem van gega randeerde landbouwprijzen in stand te houden, waarvan Frankrijk het meeste voordeel heeft, zo vervolgde hij. McGovern praat over afzetting van president WASHINGTON (UPI, Reuter, AP) Voor een federale rechtbank in Washington is gisteren het proces begonnen over de vraag, of president Nixon al dan niet de in het geheim genomen bandopnamen in het Witte Huis moet afstaan aan de speciale aanklager Archibald Cox, die een strafrechtelijk onderzoek instelt naar de Watergate- affaire. De Chileense regering is er nog niet in geslaagd de politieke en economische crisis in het land te bedwingen. De regering-Allende heeft meegedeeld dat voor uitgang wordt geboekt bij onderhandelingen met de transportondernemers, die met hun vier weken durende staking het economische leven in Chili hebben ontwricht en een golf van geweld hebben veroorzaakt. Een brandweerman (zie foto) deed dinsdag zijn best een brandende auto te blussen. Het voertuig was omver gegooid en aangestoken tijdens onlusten voor het parlementsgebouw in Santiago. Bij de gevechten tussen politie, linkse- en rechtse partijgangers raak ten minstens zes personen gewond, van wie een zeer ernstig. GALGUfTTA (AP, Reuter) De Indiase stad Calcutta wordt overstroomd door hongerige boeren die liet platteland hebben verlaten. Per dag komen er zo'n honderd personen bij en doet de situatie op het platteland terugdenken aan die voor de grote hongersnood van 1943 in Bengalen, toen drie miljoen mensen zijn omgekomen. Dit is gisteren uit Calcutta gemeld. De advokaat van Nixon in deze zaak, Charles Alan Wright, stelde dat 18 maanden geleden 'geen juridische in stantie' het geaccepteerd zou hebben dat een rechtbank de bevoegdheid heeft een president te dwingen tot het openbaar maken van zijn meest vertrouwde gegevens. Hij zei dat de openbare aanklager met zijn eis een afwijkende uitleg probeert te geven aan de Amerikaanse grondwet. 'Wat is er gebeurd? Wat heeft geleid tot wijziging van het juridische kli maat', vroeg de advokaat zich af, die hoogleerraar is in de staat Texas. En hij gaf zelf het antwoord: Tiet lijdt geen twijfel dat het Watergate is ge weest. De hydraulische kracht die uit die smerige en onzalige affaire naar voren is gekomen, heeft vooraanstaan de mannen tot het geloof gebracht dat de grondwet in onze tijd iets an ders betekent dan vroeger'. 'De speciale officier van justitie heeft twee dingen gevraagd', aldus Wright. Ten eerste, dat de beoordeling van de rechtbank in de plaats wordt gesteld van de beoordeling van de president, wat betreft de vraag of het tegen het algemeen belang indruist dat de presi dent zijn meest vertrouwelijke infor maties prijsgeeft. Ten tweede, als de rechtbank vindt, dat de president een onjuist besluit heeft genomen door de gegevens niet over te dragen, of de rechtbank de dwingende bevoegdheid heeft de president voor te schrijven, ze alsnog vrij te geven. Het simpele historische feit is, dat in de 184 jaar van het bestaan van de (Amerikaan se) republiek geen rechtbank ooit werd gevraagd, het een of het ander te doen'. Wright stelde zich op het standpunt, dat als de rechtbank hem in het onge lijk zou stellen, een precent gescha- (ADVERTENT1E) Houdt kamer- en tuinplanten vrij van insek- Len. Geen zg. „koude-schade" op het blad. Unieke kwaliteit, volledig plantaardig. Bus spuit in allé standen. Verkrijgbaar bij uw bloemist en zaadhandel. 'olg van pagina 1. vindt, dat de president wel de iopnamen moet vrijgeven; iat hij voldoende stappen had on- lomen, nadat de voormalige waar- ende directeur van de federale re- che, Patrick Gray hem drie we- na de Watergate-inbraak had ge- rschuwd, dat leden van de staf het Witte Huis hem 'dodelijk den verwonden'; lat hij Haldeman toestemming had ;ven om naar een bandje te luiste- teneinde hem te helpen 'correct' ijn bij het vaststellen van wat er gezegd tijdens het beslissende ge ek met John Dean; at hij nog steeds van menig is dat leman en Ehrlichman twee van de ire, uit angst dat de president hen gekend; at het niet waar is, dat hij (Nixon) eigen verdediging afstemde met van de twee adviseurs, hoewel hij enkele malen met hun advokaat son had gesproken; dat zijn vriend, de oud-minister justitie Mitchell, die tevens de lei had van het herverkiezingscomité Nixon, hem niets verteld had de betrokkenheid van stafleden het Witte Huis bij de Watergate- ire, uit angst dat de president hem onmiddellijk zou ontslaan en door zijn eigen kansen op herver ing in de waagschaal zou stellen; lat de inbraak'in het kantoor van psychiater Daniel Ellsberg 'onwet- was. onbevoegd en uitermate be- irenswaardig' en dat het feit van die faak gedurende tien dagen niet aan jury bij het Ellsberg-proces was eld, omdat die inbraak toch geen el bewijsmateriaal had opgeleverd. LEN OP DE BOOG on verweet de journalisten halver- Ie de perscoferentie dat ze blijk- r geen andere pijlen op hun boog den. Hij zei dat Amerika zich over aantal jaren wellicht zou afvragen gedaan was voor de bevordering een sterke vrede in de wereld en soort voorspoed 'dat wij sinds 1955 ieten.' 'Ons doel moet daarom zijn hvaarts te gaan. Ik heb nog 31/2 voor de boeg en ik wil daarvan dag uitbuiten om de doelen te ver enlijken, die wij ons gesteld heb- persconfercntie. die volstrekt ebruikelijk minder dan een uur wen was aangekondigd, werd door tv uitgezonden. Vele vragen van journalisten waren ronduit onvrien- ijk. De president leek zeer gespan- BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Bij protesten tegen het stijgen van de voedselprijzen is het in afgelegen de len van India tot geweldplegingen ge komen. In Meghalaya heeft een me nigte een overheidsgebouw bestormd en moest de politie met traangas en de wapenstok optreden. In de stad Sjillon op 475 km. ten noordoosten van Calcutta is een aantal burgers en politiemannen gewond. In de Indiase hoofdstad New Delhi is gedemon streerd en zijn overvallen gepleegd op magazijnen van levensmiddelen. Vol gens de betogers waren daar hamster voorraden opgeslagen. De opstanden tegen de sterk gestegen voedselprijzen waren eerder deze maand in Bombay begonnen. Vandaaruit verspreidden zij zich naar de steden Indora en Bo- pal, die in het centrum van India lig gen en waar al zeven mensen zijn ge dood. In Calcutta is men gealarmeerd ge raakt door de toevloed van mensen van buiten. Volgens spoorwegfunctio narissen is het niet na te gaan hoe veel mensen al in de stad zijn. Velen sterven op straat. Maar de autoritei ten beschouwen deze sterfgevallen als 'natuurlijk', aldus waarnemers in Cal cutta. Volgens regeringscijfers telt Calcutta 100.000 dakloze zwervers, maar niet-of- ficiële schattingen spreken van aantal len tot één miljoen. Hoewel een aan tal liefdadigheidsinstellingen gratis voedsel uitdelen, zijn een groot aantal mensen in Calcutta ondervoed. Vol gens waarnemers blijkt dit hieruit dat velen die een gratis maaltijd hebben genuttigd, die maar een paar minuten kunnen binnenhouden, wat betekent dat zij daarvoor diverse dagen niets te eten hebben gehad. Oorzaken voor de slechte voedselsituatie zouden de praktijken van zwarte handelaren zijn, die graanvoorraden hebben aan gekocht, opgeslagen en slechts tegen Calcutta loopt vol met hongerige hoeren hoge prijzen hun waar van de hand doen. Daar komt bij dat de rijstoogst van de vorige winter is mislukt na een ernstige droogteperiode. Gevreesd wordt dat de voedselcrisis in oktober en november een dieptepunt zal berei ken. Bij deze dreigende hongersnood ko men de overstromingen in noordelijk India, die gepaard dreigen te gaan met zich snel verspreidende ziekten, zoals cholera. LONDEN (Reuter, UPI) Lord Carrington, de Britse minister van defensie, heeft parlementsleden die zich met de landsverdediging bezig houden verteld dat het voorlopig onmogelijk is met de Fran sen samen te werken op het gebied van de kernbewapening. De minister heeft een en ander uit eengezet in een rapport bestemd voor de Lagerhuiscommissie voor defensie en buitenlandse zaken. Deze commis sie is weer een afdeling van de Lager huiscommissie voor overheidsuitga ven. Als reden voor voorlopige afwij zing van nucleaire samenwerking met Parijs noemt Lord Carrington: de Franse defensiepolitiek berust volledig op het door Parijs omknelde beginsel van nationale souvereiniteit en Frankrijk is niet bereid iemand anders over bewapeningskwesties te laten meebeslissen. een belangrijk deel van de Britse kennis omtrent kernwapens is afkom stig uit Amerikaanse bronnen en kan derhalve niet aan derde landen wor den overgedragen. Dat mag niet van de Amerikanen. Engeland heeft thans vier kernonder zeeboten die zijn uitgerust met de Amerikaanse Polaris-raketten. Frank rijk heeft zijn eigen atoomwapen, de 'force de frappe'. Een Amerikaanse natuurkundige en defensie-expert, dr. Richard L. Gar- win, die op de research-afdeling van het IBM-concern in Yorktown He- aights (VS) werkt, heeft Londen voorgesteld honderden Polarisraketten over te nemen van de Amerikaanse marine. In een memorandum aan de eerdergenoemde Britse Lagerhuiscom missie zegt Garwin dat de VS onlangs honderden uitstekende Polarisraket ten heeft vervangen door de Posei- don-raket (een krachtiger raket voor kernladingen). Deze raketten zijn niet vernietigd en zouden volgens Garwin bruikbaar zijn voor de Britse vloot. pen zou worden voor de 400 andere federale districtsrechters in de VS. Die zouden dan eveneens kunnen bepalen dat zij de macht hebben om de presi dentiële aanspraak op zijn privilege teniet te doen. Dat presidentiële pri vilege is volgens Wright door de grondwet gegeven en bepaalt dat de president in het belang van het land alles geheim kan houden, wat hem goeddunkt. Gevaar van misbruik Toen Wright was uitgesproken, vroeg rechter John Sirica die vorig jaar het proces leidde tegen de zeven oor spronkelijke verdachten in de Water gate-affaire de zgn. loodgieters - de advokaat: 'Betoogt u dat de president de enige is, die de mate van zijn uit voerende privileges kan beoordelen? Waarop Wright antwoordde: 'Inder daad'. Sirica: 'Schuilt hierin dan niet het gevaar van ernstig misbruik? Is er dan nog wel controle mogelijk?' En Wright weer: 'De opstellers van de grondwet beseften dat de bevoegd heden die ze gaven, groot waren en misbruikt konden worden, maar dat er een remedie tegen was, de 'impeach ment-procedure' door het Congres (het afzetten van de president). Maar zolang de presient de president is, wilden zij dat hij van die bevoegdhe den gebruik zou kunnen maken'. Rechter Sirica vroeg de advokaat daarop hoe men dan achter de waar heid inzake de Watergate-affaire kon komen, als van de geluidsbanden geen gebruik gemaakt kon worden. Waarop Wright antwoordde dat het privilege van de uitvoerende macht van groter juridisch belang is. 'Een uitspraak, die de president dwingt tot het vrij geven van de bandopnamen, is een af schrikwekkend vooruitzicht'. Volgens Wright had Nixon hem verteld dat op de bandopnamen verwijzingen naar de nationale veiligheid staan, waarop Nixon zelfs tegenover hem niet wilde zinspelen. De officier van justitie verwierp het betoog van de advokaat, dat alleen de president kan uitmaken, wat hij gepu bliceerd wil zien en wat niet, omdat dit in strijd is met 'de oude opvatting dat geen mens over zijn eigen zaak rechter kan zijn*. De bandopnamen waren volgens hem nodig om vast te stellen, in hoeverre het Witte Huis corrupt is. 'Er is reden om aan te ne men dat het Witte Huis corrupt is. Alleen de mate waarin, is nog niet duidelijk'. Cox zei dat president Nixon niet het recht heeft bewijzen achter te houden over zijn eigen be weringen, waarvan verder niemand iets afweet. De uitspraak van rechter Sirica volgt komende week woensdag. door Leslie Murphy Terwijl de spanning stijgt in de strategisch belangrijke Pakistaan se provincie Baluchistan, beweren enkele oppositieleden dat als gevolg van het optreden van de regering het zaad van een 'nieuw Bangladesj' is gezaaid. De bewering wordt geuit nadat ver leden. week de helft van het vroege re bestuur van de provincie is gear resteerd - een stap die het afgele gen, onderontwikkelde en fel onaf hankelijke volk van het gebied - grenzend aan Iran en Afghanistan - zowel verdeeld als verbolgen heeft. Voor de arrestaties werden uitge voerd, kwamen er regelmatige be richten over botsingen, aanslagen en moorden op Pakistaanse soldaten in de provincie, waar goed bewapende bendes het opnemen tegen de cen trale regering. Het probleem van Baluchistan as een gecompliceerde mengeling van ouderweste stammentwisten, politie ke geschillen met de centrale rege ring en een onafhankelijkheidbewe ging, die de provincie wil afscheiden van Pakistan. De regering heeft hen, die zij gearresteerd heeft, beschul digd van steun aan deze afschei dingsbeweging. Maar de oppositie beweert precies het tegenover gestel de. Zij zegt dat de regering erop uit is dergelijke mensen uit pakistan te verdrijven. Exodus Op een persconferentie van het afge lopen weekeinde, zei de vroegere minister van financiën van Baluchis tan, Achmad Nawaz Boegti, - de jon gere broer van de huidige gouver neur Akbar Khan Boegti - dat de bevolking begonnen is zich terug te trekken in de bergen of de provin cie uit vlucht. Hij vergeleek de situ atie met de exodus van Bengali's uit Oost-Pakistan, het huidige Bangla desj. Nawaz Boegti zei dat ongeveer 1.500 mensen naar Afghanistan zijn getrokken sinds de arrestaties en hij voorspelde dat nog veel meer 'zullen volgen. In een even belangrijke ontwikke ling kondigde Radio-Kaboel 's vrij dags aan dat de Afghaanse regering de Pakistaanse ambassadeur in Ka boel bij haar ontboden had en hem haar diepe bezorgdheid over de ar restatie van politici - allen leden van de oppositie partij National Awami Party (NAP) - had overge bracht. De huidige crisis dateert vanaf afge lopen februari, toen de Pakistaanse premier Zoelfikar Ali Bhoetto - toen president - de provinciale coalitie-re gering van de Awami en andere par tijen ontbond. Maar ze is delicater geworden door de huidige coup en regeringsverandering in Afghanistan en door de mogelijkheid van ople ving van de eisen voor onafhankelij ke staten langs de grenzen met Af ghanistan en Pakistan. Dit zou een groot gedeelte van Baluchistan be slaan. 'Misdaden' Onder de gearresteerden bevonden zich de vroegere gouverneur van Ba luchistan, Mir Ghaus Bakhs B.ozenjo, de afgezette eerste minister AtauLlah Mengal, en verscheidene kabinetsle den en senatoren. De beschuldigin gen tegen hen luidden moord, machtsmisbruik.en corruptie. Na c|e arrestaties vertelde de huidige pre mier van Baluchistan, Jam Mir Goe- lan Qadir Khan, dat de mannen al geruime tijd onder verdenking ston den. Er was voldoende bewijsmateri aal, zo beweerde hij dat 'deze perso nen niet alleen de omverwerping van de wettige regering gepredikt en bepleit hadden, maar dat ze ook beschuldigd konden worden van een reeks andere misdaden'. Guerilla-groepen van stammen uit Baluchistan, die zich verzetten tegen de centrale regering, hebben liet de autoriteiten sinds maart vanuit de heuvels lastig gemaakt. Bizenjo beweerde een paar dagen voor zijn arrestatie dat er nu vier legerdivisies zijn gelegerd in de pro vincie. In zijn verklaring zei Jam Qadir Khan dat sinds maart 34 Pa kistaanse soldaten zijn gedood en 58 anderen werden gewond in een reeks schermutselingen en aansla gen. Hij beweerde ook dat de ontsla gen regering, toen zij nog aan de macht was, drie kampen had opge richt om guerrilla's door buitenland se experts op te laten leiden voor acties tegen de staat. De ontslagen ministers zouden geld hebben inge zameld voor wapens door voedsel en vee naar Afghanistan te smokkelen. Khan verklaarde dat de situatie in Baluchistan vereiste dat alle noodza kelijke maatregelen werden geno men om de opstand te dempen, maar hij beweerde dat er geen re den voor paniek was. Daags na de arrestaties zei Boetto dat ze niet uit gevoerd waren in haast, uit woede of politiek zelfbehoud, maar alleen maar omdat er niets anders op zat. Toen hij terugkeerde van een reis door Europa merkte hij, zo zei hij, dat de oppositie dreigde ongrond wettelijke methodes te zullen ge bruiken. Autonomie 'Wat is provinciale autonomie?' vroeg hij. 'Waar begint ze en waar houdt ze op?' De Awami-partij USSR i I V- j" ««•JOEL S AFGHANISTAN WHOM,; "f' Piwmb WEST Pakistan wordt er in dit land, dat vooral bij Peking steun vindt er wel eens van beschuldigd met Moskou te heulen. Zij heeft voortdurend geijverd voor grotere autonomie van Baluchistan en de noordwestelijke grensprovincie. De politieke repercussies van de ar restaties kunnen op dit moment nog groter worden, vanwege de steun van de nieuwe Afghaanse regering voor een onafhankelijke nieuwe staat, die zowel de noordwestelijke provincie als Baluchsitan zou be slaan. Intussen heeft Nawaz Boegti voor speld dat de arrestaties als een boe merang zullen werken tegen de re gering. Omdat de regering de gema tigde politici verwijderd heeft, zo zei hij, zullen de dissidente leiders zich nu aansluiten bij de meer radi cale elementen, die reeds de bergen zijn ingevlucht. Leslie Murphy is correspondent van het Engelse persbureau Reuter in de Pakistaanse hoofdstad Rawalpin di. Geen alternatief Senator George McGovern, die vorig jaar door Nixon bij de presidentsver kiezingen verpletterend werd versla gen, heeft voor de televisie verklaard dat de Senaat 'bijna geen alternatief door president Nixon wordt gelaten dan 'impeachment' te overwegen. Noch ik, noch een ander lid van de Amerikaanse Senaat denkt graag aan impeachment We zouden willen gelo ven dat de president onschuldig is. We zouden willen geloven dat hij bin nen de grondwettelijke procedures van ons land wil samenwerken... Maar als de president blijft weigeren de rechtbanken en het Congres de infor matie en het getuigenis te verschaf fen, die we nodig hebben om een ge fundeerd oordeel te geven, dan laat hij ons geen ander alternatief dan im peachment te overwegen. Alleen via die weg kunnen we het getuigenis opeisen, dat hij nu achterhoudt'. Nixon gespannen Een nieuwe opiniepeiling van Gallup, die na Nixons laatste speech over Wa tergate werd gehouden, heeft uitgewe zen dat zijn populariteit weer stijgen de is. Nu verklaarden zich 38 procent van de ondervraagden tevreden over Nixons gedrag als president (twee we ken geleden nog maar 31 procent), terwijl 54 procent zijn gedrag afkeur de (twee weken geleden 57 procent). Nixons woordvoerders hebben nu voor de eerste maal toegegeven dat de president door de Watergate-zaak zeer gespannen is. Maar zij zeiden ook dat hij zeer goed in staat is zijn presiden tiële werkzaamheden te vervullen. De ze vraag werd opeens actueel, toen een blijkbaar zeer geïriiteerde Nixon maandag zijn perschef Ziegler een harde duw gaf, met de order onmid dellijk aandacht te besteden aan de wijze waarop journalisten in de con ventiehal van New Orleans binnen kwamen. Het incident werd door de televisiecamera's haarscherp vastge legd. Ook de verdediging die Nixon gaf over zijn bevel tot de geheime bombardementen op Cambodja, klonk ongewoon schril en agressief. Volgens Ziegler zag het incident er erger uit dan het in werkelijkheid was en zijn de betrekkingen tussen de president en zijn staf 'uitstekend'. HELSINGBORG (Reuter, UPI) -- De hoogbejaarde Zweedse koning Gustav VI, voor wiens leven na een spoedope ratie werd gevreesd, heeft gisteren weer rechtop in bed gezeten en de krant gelezen. Dit heeft de lijfarts van de 90-jarige vorst meegedeeld. Het betekent niet dat de koning bui ten levensgevaar is. De volgende week zal voor hem kritiek zijn, aldus de artsen. De Zweedse koning werd dinsdag met spoed geopereerd na een maagbloe ding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9