«FC Dordrecht karaktervol mk Steenken viert rentree met zege 'Hockey nu beredeneerd' iaffa eerste divisie Excelsior verspeelt in laatste seven minuten 2-0 vootsprong: 2-2 federlaag Sparta Vicols verliest 'ollebregt leidt 616e Staatsloterij Scheidende coach Ab Grimbergen acht halve finale haalbaar springt er fris uit! W i. - k v ./fel .Si* wel iets beter dan de rest?? dat weten jullie best! JOUW/KW ARTET DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 SPORT T13/K15 ADVERTENTIE lan onze speciale verslaggever de [OTTERDAM Tot zeven mi jl uten voor het einde van de wed- betrijd Excelsior-FC Dordrecht (2- leek er voor de voormalige redivisieclub geen vuiltje aan de icht. De 2-0 voorsprong kon nau welijks meer in gevaar komen igen het weinig imponerende ar<|ü Dordrecht, dat weliswaar van ud erschrikkelijk goede wil was, ïaar geen enkel moment bij lej lachte bleek een routinieuze doandeling te verrichten, die de ich weinig sterke laatste linie an de Rotterdammers kon ver- itrusten. Maar toen ineens, als ij toverslag, veranderde het w^d- ;rijdbeeld. ertram Tabbernee, directe bewaker m Dick Dubbeld, met vier doelpun- !n topscorer in de eerste divisie, leg- zijn produktieve opponent vakkun- neer. De strafschop die daaruit irtvloeide en die door Naaktgeboren «Kkundig werd verzilverd (21), placht bij FC Dordrecht het geloof het redelijke resultaat terug. Twee inuten later wankelde Excelsior voor i tweede maal. Een pass van Ab van Hoff werd in het hart van de Excel- or-defensie noch door Van Nierop +a,)ch door Wickel tijdig onderschept, "aardoor Dorré ongehinderd kon sco- difn: 2~2- v PGETOGEN g Pe waren naar Rotterdam gekomen de veronderstelling dat een gelijk- lel tot de mogelijkheden behoorde,' i later FC Dordrecht-trainer Hans lleman in alle ernst. 'Wij zijn in die izet geslaagd, al geloofde ik zo'n tien inuten voor het einde niet meer in ize mogelijkheden.' Niet alleen de elers van FC Dordrecht waren opge- gen over het resultaat, maar ook de ExcelsiorFC Dordrecht 2—2 VolendamWillem II 3—1 Fortuna VI.SC Cambuur 2—0 EindhovenHeracles 1—0 Helmond Sport- -Vitesse 3—0 VolewijckersVeendam (di.) 2—0 WageningenPEC l—O HeerenveenSVV 3—1 Fortuna SC—FC WV 3—1 SC AmersfoortFC Den Bosch 2—0 Fortuna SC 4 3 1 0 7 8—3 Vitesse 4 2 1 1 5 9—5 Heerenveen 4 2 1 1 5 6—3 Veendam 4 2 1 1 5 64 Fortuna VI 4 2 1 1 5 3—2 SC Amersfoort 4 2 1 1 5 6—5 FC Dordrecht 4 2 1 1 5 10—10 SC Cambuur 4 1 2 1 4 5—4 Heracles 4 2 0 2 4 3—2 Excelsior 4 1 2 1 4 5—5 Volewijckers 4 2 0 2 4 5—5 Willem II 4 1 2 1 4 6—6 Eindhoven 4 1 2 1 4 4—5 Helmond Sport 4 2 0 2 4 4—6 FC Den Bosch 4 1 1 2 3 9—8 Volendam 4 1 1 2 3 6—6 SVV 4 1 1 2 3 2—4 VVV 4 1 1 2 3 5—8 Wageningen 4 1 0 3 2 2—8 PEC 4 0 1 3 1 1—6 Rassant (rechts; gaat tegen de grond. Het kwam gisteren vaker voor in het duel Excelsior-FC Dordrecht waarin drie strafschoppen werden benut. Uiteindelijk hielden beide ploegen elkaar in evenwicht: 2 str KEVEREN (ANP) Sparta heeft steravond een vriendschappelijke de idstrijd tegen Beveren met 3-i ver ren. De Rotterdammers speelden in zeer zwakke wedstrijd, terwijl hun Ïitsbaarheid vergroot werd door de ïnvallende prestatie van invaller- lman Joop Mom. Sparta kwam mot achter te staan, via treffers van ssens en Van de Sompel (2) voor ïtstege de eer kan redden. 'an onze honkbalmedewerker lKIaARLEM Sparta heeft het vierde 6(pmpetitie-duel tegen rivaal Haarlem icols met 4-1 gewonnen. Het was de prste triomf van de Rotterdammers [gen de Haarlemse formatie. De ^■oeg van coach Jan van der Tol stond |Bn groot gedeelte van de wedstrijd et een jeugdploeg in het veld, omdat jf krachten van het eerste niet be- hikbaar waren. Werpers voor Sparta iren Koos van der Mark (7 innings) et de cijfers 4-3-4 en de junior Henk eijer (2 innings): 2-2-2. Herman Qiidschat leidde de Nicols op de heu- h zijn prestaties waren: 7-0-5. Beide oegen maakten zes fouten. Ook in de larlemse formatie ontbraken enkele ste krachten. aid «YMOUTH (ANP) De Nederlan- r Peter Vollebregt staat na twee ra- s van de wedstrijden om de Wereld ulp in de Soloklasse in Plymouth eer- e in het klassement. Hij werd giste- n tweede in de tweede race. De Brit ex Stone zegevierde. Verdere uit- ag: 3. Dick Coster (Ued.), 4. Richard ovett (GB.), 5. Gates (GB.), 6. Ronald n Vianen (Ned.), 8. Bob Toetenel led.), 13. Van Helvoirt (Ned.), 15. ars (Ned.) leiding van deze club, die in haar tweede seizoen andermaal hardnekkige, pogingen in het werk stelt de gunst van het Dordtse publiek te winnen. 'Zondag tegen Volendam (21) waren er meer dan vijfduizend toeschouwers,' vertelt voorzitter Dick Passchier. 'Een aantal dat de laatste vijf jaar niet meer is voorgekomen. We vechten ons nu kapot om het zo te houden. Nu we in een uitwedstrijd een puntje heb ben gepakt, reken ik erop dat we zon dag in het bekerduel tegen Willem II minstens vierduizend kijkers hebben'. Ook de spelers schijnen ervan door drongen te zijn, dat zij alleen de klan ten kunnen binden, wanneer zij voor spektakel zorgen. Karakter en inzet zijn dan ook de voornaamste kenmer ken van dit FC Dordrecht, dat verre van een kampioensploeg is, maar de komende weken niettemin van zich zal doen spreken. Excelsior, dat over heel wat meer routine beschikte, heeft tot zijn schade en schande, zoals trai ner Ben Peeters het uitdrukte, ai ken nis gemaakt met de veranderde men taliteit. VEELBELOVEND fc Dordrecht was het treffen veelbe lovend begonnen. Met Dubbeld en Dorré als twee actieve spitsen en Struis en Breur als agressieve midden velders, zette het de Rotterdammers duidelijk voor problemen, maar omdat de acties de nodige koelbloedigheid ontbeerden, kon de aarzelend ingrij pende doelman Van der Roer het wei nige werk gemakkelijk de baas. Excel sior nam zelfs tegen alle verhoudingen in de leiding bij één van de zeldzame uitvallen. Het was Tabbernee die na een combinatie met Roggeveen op het punt stond vernietigend uit te halen, maar door doelman Ruts in de heup zwaai werd genomen: strafschop. Ger- rit den Butter, door scheidsrechter Berrevoets geconfronteerd met de gele kaart toen hij naar Van 't Hoff trap te, had daarna geen moeite zijn team op 10 te brengen, zoals hij ook kort na rust een tweede strafschop Ruts had dit keer de doorgebroken Kwak- kernaat gevloerd ir een doelpunt omboog. Het was de periode dat FC Dordrecht volledig van slag was. De ploeg weerde zich als een stel jonge honden, dat nog maar net het nest Is ontvlucht. Van combinatiespel, van evenwicht tussen aanvallen en verdedigen, was geen sprake. Lichtgewichten als Van Oorschot, Roeland en De Keizer moes ten het afleggen tegen het fysieke ge weld van Van der Heide, Roggeveen en Aad den Butter. De laatste kreeg eveneens de gele kaart te zien, toen hij Struis al te hardhandig aanpakte. Dat FC Dordrecht juist in die benarde omstandigheden toch de kracht vond om terug te slaan, is tekenend voor de instelling van dit elftal, dat Excelsior in die tumultloze slotfase zo'n gevoe lige afstraffing gaf. 'Wij hebben nog Ontzettend veel te leren', was alles wat een ontgoochelde Ben Peeters kon aanvoeren voor het falen van zijn ploeg. ExccIslor-FC Dordrecht 22 (10) 17: G. den Butter (strafschop) 1—0, 53: G. den Butter (strafschop) 20, 82: Naaktgeboren (strafschop) 21. 85: Dorree 22. Scheids rechter: Berrevoets. Toeschouwers: 3500. Excelsior: Van der Roer: G. den Butter. Wickel, Van Nierop. Tabbernee: Van der Heide (Kievit). A. den Butter. Van der Berg: Roggeveen (Kortleve), Kwakkernaat, Bas- FC Dordrecht: Ruts; Naaktgeboren, Goud, De Keizer, Roeland: Van 't Hoff. Breuer, Van Oorschot: Struis, Dorrée, Dubbeld. RICHARD MATTHIJSSE FORTUNA VL-SC CAMBUUR 2—0 (O—0) Reijgersberg 10 en 20. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers: 2.800. Een falend Cambuur heeft in Vlaardingen een verdiende nederlaag geleden tegen een in de tweede helft fel aanvallend Fortuna VI. Het was een verdiende overwinning. Hoekstra, de aan voerder van Cambuur, kreeg de gele kaart wegens te hard spel. EINDHOVEN-HERACLES 1—0 (0—0) Bin nendijk 10. Scheidsrechter: De Bruin. Toe schouwers: 3.500. In een over het algemeen aantrekkelijk voetbalduel kon Eindhoven pas 13 minuien voor het einde de verdiende overwinning binnehhalen. Toch kreeg het in de laatste fase nog veel moeite met een toen fel aanvallend Heracles. HELMOND SPORT-VITESSE 3—0 (1—0) Fardic 10, De Haan 20. Brandes 3—0. Scheidsrechter Boosten. Toeschouwers: 4.500. Een verrassend grote overwinning voor een tot nog toe matig spelend Helmond Sport. Vooral in de tweede helft was de thuisclub veel sterker. De Vitesse speler Heezen kreeg wegens te hard spel de gele kaart. WAGEN1NGEN-PEC 1—0 (0—0) Van Ginkel 10. Scheidsrechter Pijper. Toeschouwers: 10UU. Het was maar ecu matige en zenuw achtige vertoning het duel tussen PEC en Wageningen. Vooral de gasten speelden hypernerveus en hun plaatsen was erbarme lijk slecht. Daardoor werd een verdiende ne derlaag geleden. HEERENVEEN-SVV 1—0 (0—0) Prinsen 10. Scheidsrechter Van Dijken: Toeschou wers 4.000. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Heerenveen dankzij een fraai doelpunt van Prinsen verdiend gewonnen. SVV was een gelijkwaardige tegenstander van de Frie zen maar hun afwerking was te slordig om succes te hebben. FORTUNA SC-FC VVV 3—1 (1—0) Stovers 10. Bohnen 20, Prauser 3—0. De Klerk 31. Scheidsrechter Vervoort. Toeschouwers 6.000. Fortuna heeft een vooral in de tweede Na vier wedstrijden in de eerste divisie beeft Bohnen (Fortuna SC) met vijf doel punten alleen de leiding op de topscorers- lijst, De kop van de topscorerslljst ziet er als volgt uit: 1. Bohnen (Fortuna SC) 5. 2/3. Dubbeld (FC Dordrecht) en Graul (FC Den Bosch) 4, 4/7. Veenendaal en Hofs (belden Vitesse). Van dei Weide (FC VW) en Dorré (FC Dor drecht) allen 3. Vervolgens zeventien spelers met twee doelpunten. helft gemakkelijke overwinning behaald op een aanvankelijk fel aanvallend FC VVV. In de tweede helft werd het wat onvriendelij ker en kreeg Prauser de gele kaart wegens trappen naar een tegenstander en de VVV-er Smets eet boeking wegens shirt-trekken. SC AMERSFOORT-FC DEN BOSCH 2—0 (1— 0) Spelbos 10, De Neeling 20. Scheids rechter Beek. Toeschouwers 2.500. Zonder al te veel moeite heeft Amersfoort van een te verdedigend spelend Den Bosch gewonnen. Door het goede spel van Calot werd in de .tweede helft een sterkveldoverwicht verkre gen. Calot was de grondlegger van de twee de goal en beukte eenmaal met een hard schot de paal. Volendam-Willcm II 31 (1—1) 15 Kwak man t—0, 44 De Puyt 1—1, 64 Kok 2—1, 65 Kwakman 31. Scheidsrechter: Jonker. Toe schouwers: 3.000. De angst voor het altijd kritische publiek heeft Volendam eigenlijk maar een kwartier laten voren. Dat was in de tweede helft. Toen werd er dan ook echt gevoetbald: snel, attractief en doeltreffend. Twee doel punten in twee minuten, vooral dankzij de inspiratie va ninvaller Kees Kok. Biliy Bond miste in de slotfase een strafschop voor Volendam. De Tilburgers waren nauwelijks gevaarlijk. De enige serieuze kansen wer den (toevallig of niet) door doelman Jan Visser, die een rustige avond had, onscha delijk gemaakt. 22 augustus 1973 Derde trekking Prijzen van 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 53 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 12* 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 88 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 65 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 73 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 503 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 077 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 305 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1403 Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: De prijs van 10.000,— is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: 50.000,is gevallen op het nummer: 100.000,is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie R op het nummer: En een troostprijs van 4.000,op nummer van elk van de andere series Een extra prijs van 500.000,— in de serie A op het nummer: En een troostprijs van 5.000,- van elk van de andere series ATTENTIE: op een met een lagere prijzen gevallen Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd 046705 010971 040226 026420 064064 026797 040864 037188* 043798 042386 042386 is gevallen - op nummer 051180 051180 gemerkt nummer is een van de volget«)elolenue'k° P 3-12 sep!ern Teleurstellende start CHIO Rotterdam ROTTERDAM De eerste dag van het 26ste CHIO Rotterdam heeft nog niet gebracht wat er gezien de kwaliteit van het deelnemersveld (met talrijke kampioenen en oud-titelhouders) verwacht mocht wor den. De drie springconcoursen, die gisteren op de terreinen van de Rotterdamse jockeyclub op het programma stonden, werden door veel deelnemers gebruikt voor een eerste verkenning. Tenslotte stond er ook nog niet zo heel veel op het spel. De eerste prij zen bedroegen achtereenvolgens 750, 500 en 1000 gulden en dat is een frac- (ADVERTENTIE) m nieuwe, kloeke hele literfles of handig, koelmeeneem-blik nfbeker oftetrapakVT I 50 Van onze speciale verslaggever LAREN De hockeysport is bin nen een paar jaar sterk veran derd. Op technisch en taktisch niveau heeft de sport zich steeds duidelijker gericht naar de ver worvenheden van het betaalde voetbal. Organisatorisch is er eveneens veel aangepast aan de tijd. De gevolgen zijn niet uitgebleven. Het spel begint voor het publiek weer aantrekkelijk te worden als kijksport. Jaarlijks is er een grote internationa le krachtmeting, wereldkampioen schap, Europa Cup of Olympische Spelen. In die stroomversnelling heeft Nederland zich weten te handhaven als een van de toonaangevende lan den. Het bewijs kan vanaf morgen ge leverd worden, als in Amstelveen wordt gestreden om de wereldbeker. Nederland heeft daarbij de kans weer in de top mee te draaien. In Miinchen werd op de Olympische Spelen al het bewijs geleverd dat er weer aanslui ting is met de top. Toen was de vier de plaatst het hoogst haalbare, voor een uiteindelijk zeer vermoeid team. Nu lijkt er iets meer in te zitten. Coach Ab van Grimbergen acht Neder land in ieder geval in staat tot de hal ve finales door te dringen. 'Er zijn vijf landen te tippen. Bij ons in de poule zijn dat behalve Nederland, nog Engeland en Pakistan, in de andere poule ligt het dacht ik wat duidelij ker met India en West-Duitsland. Dan heb je ook weer de tor van Miinchen te pakken.' Waarom hebt u eigenlijk besloten na dit toernooi op te stappen? Van Grimbergen: 'Dat besluit heb ik na Miinchen bekend gemaakt. Vanwe ge dat wereldtoernooi dat hier georga niseerd wordt. Omdat zoveel spelers besloten door te gaan hebben wij, Schnitger en ik, gezegd we gaan tot dan door. Ik heb het drie jaar gedaan, Schnitger langer. Drie jaar is een aar dige tijd geweest. Maar het heeft veel tijd gevergd. De realiteit was dat we zeer veel wedstrijden speelden. Met1 alle aktiviteiten die je daarnaast voor de amateursport die hockey is, moet ontplooien, is drie jaar lang genoeg.' Wat is er allemaal veranderd in die drie jaar? Van Grimbergen: 'Er is heel wat ge beurd. We zijn de laatste drie jaar Ab van Grimbergen: 'In drie jaar veel bereikt'. naar een andere spelsoort gegroeid. Dat niet zo maar even, het is een hele evolutie geweest. Hoe ontwikkelde zich dat? Enkele Westeuropese landen hebben gezocht naar nieuwe vormen, nieuwe spelconcepten. Dat is niet al leen zo bij hockey geweest. Ook ande re teamsporten hebben nieuwe wegen gezocht en gevonden. Er is een omme zwaai geweest van het orthodoxe hoc key naar wat we nu hebben. We heb ben daarin een periode gehad waarin het hockey niet om aan te zien was. Dat wil ik erkennen. We waren op zoek naar de nieuwe vorm. Evolutie vraagt tijd. Als je ziet wat we nu be reikt hebben dan is het nog snel ge gaan.' Daarbij is veel afgekeken van bijvoor beeld de nieuwe voetbaltactiek. Van Grimbergen: 'Niet eens zo zeer op de voetbalsport alleen. Daar is veel veranderd, wat we konden gebruiken hebben we gebruikt. Wo zijn zelf ook begonnen het spel meer te beredene ren. De taakverdeling in het veld bij voorbeeld was niet juist. Er waren spelers die in vergelijking met de rest van de ploeg veel te zwaar belast wa ren. Dat heeft nieuwe redeneringen opgeleverd. We leerden dat de nieuwe systemen veel meer conditie vergden bijvoorbeeld. Daardoor werd de dek king beter en strenger. Dat is een fa se geweest in de hele ontwikkeling. Want iedereen ging zich toen afvra gen, hoe ontkom je aan zo'n zware dekking? Dat wij daarbij in West-Eu ropa met voetbal als voorbeeld sneller geëvolueerd zijn dan de Aziaten is duidelijk.' Mel name Pakistan en India zijn on danks die ontwikkeling nog wel bij de top gebleven. Van Grimbergen: 'Het is zo, dat van, zeg maar 1928 tot 1972 de Aziaten met hun speelwijze de top van de wereld hebben uitgemaakt. Als je dat kunt is het moeilijk van zo een succesvolle speelwijze af te geraken. De minst succesvolle landen hebben naar een methode gezocht die winst op moest leveren. We zijn daar nu in de buurt gekomen. In India en Pakistan is men nog in het voordeel. Wat aantal spe lers betreft, wat lichaamsbouw be treft, de weergaloze techniek is er nog. steeds. Dat wapen van de tech niek is een fors wapen.' De invividualisten zijn verdwenen. De naam van een speler die synoniem is voor het elftal waarin hij speelt. Van Grimbergen: 'Nou in München hadden we in Ties Kruize toch nog zo een man. Dan wil ik wel zover mee gaan door te zeggen dat het aanvecht baar is of dat nu veel te maken had met zijn spelprestatie. Het was wel zeer doelgericht. Dat is geaccepteerd in de ploeg. We hebben ook naar zo een sfeer gewerkt. Dat is de basis voor het succes geweest. We hebben de kans gehad om de ervaring op te doen. Met de vele toernooien die we hebben gespeeld. Dat had op de sfeer ook tegengesteld kunnen werken. Je ziet elkaar zo vaak. Het heeft bij ons goed gewerkt.' Is de maatschappelijke begeleiding van de zwaar belaste spelers met de nieuwe ontwikkelingen meegegroeid? Van Grimbergen: 'In de afgelopen drie jaar is er door de teamleiding steeds aandacht besteed aan wat naar de hockeysport nok maatschappelijk gerealiseerd moest worden. Ik ben blij dat dat gelukt is. Het is nu zo, dat alle studenten in de selectie toch hebben kunnen afstuderen of slagen voor examens en tentamens. Er is geen voorbeeld van een speler bij wie dat niet succesvol is geweest. We heb ben er altijd een opening voor gege ven. Duidelijk moeten we stellen dat er in onze amateurploeg geen voor beeld iste geven van iemand bij wie het fout gegaan is met de studie.' En de spelers die een normale baan hadden? Van Grimbergen: 'Een man of vijf. Dat is per speler individueel geregeld. Ze hebben er een deel van hun vakan tie voor op moeten offeren. Het is discutabel of dat nu wel of niet goed is. De combinatie hockeyberoep, is goed te doen, dat is gebleken. Natuur lijk komt daarbij dat ze het er ook echt voor over willen hebben. Ze zeg gen er andere zaken voor af. Die keu ze is aan iedere speler persoonlijk, die hebben ze zelf gemaakt. Wat de financiële kant betreft, hebben we ge sleuteld aan de onkostenvergoeding. Dat is naai* redelijke tevredenheid op gelost. Een speler heeft gevraagd of hij loonderving kon krijgen. Dat kon niet, daar was bij de bond gewoon geen geld voor vrij te maken. Of dat nu zou moeten of niet is daarna niet verder bediscussieerd.' Terug naar Amstelveen deze week. Iloe is de voorbereiding verlopen, minder dan een jaar na een toernooi als in Miinchmen waar zo lang naar toe gewerkt was. Van Grimbergen: 'Die is nu zwaarder geweest dan voor München. De opzet was niet anders, de uitvoering was ze ker zwaarder. Na 1 juni bijvoorbeeld zijn er tachtig aktieve trainingsuren op centrale trainingen dus in gaan zitten. En dat is voor sommige spelers niet alles. Tel er alleen maar de reistijden bij op. Vanaf 1 juni kwamen we viermaal per week bijeen. Door de geringere afstanden hier zijn we wat dat betreft in het voordeel ge weest bij een aantal andere landen. Het is een niet geringe voorbereiding geweest. Nu moeten we dat op het veld ook waarmaken. Ik ben optimis tisch, ik ben geen profeet. In mijn1 ogen is Nederland beslist geen kanslo ze kandidaat.' RUUD VERDONCK tie van wat er de komende dagen nog te verdienen is. Alleen de barrage van het springconcours om de Prijs van de Rijn, de eerste kwalificatiewed strijd voor de zondag te houden Gro te Prijs van de stad Rotterdam, gaf wat strijd te zien. Zeven combinaties hadden zich ontworsteld boven de ma laise van de meeste deelnemers, die er een eer in leken te stellen zo veel mogelijk hindernissen voorgoed on klaar te maken. De beste van de ze ven was de oud-Europees kampioen Hartwig Steenken, die Kosmos fout loos rondleidde in 47.1 seconden. Dc Westduitser werd dit seizoen geplaagd door ernstige beenblessures en maakt in Rotterdam zijn rentree. De als laat ste gestarte Brit Derek Ricketts sleur de Beau Supreme (door Melchior weer van de hand gedaan) nog bijna voorbij Steenken, maar kwam juist 0.4 seconde te kort. De Maastrichte naar Arno Neessen legde met Jum ping Amsterdam fraai beslag op de vijfde prijs. Hij maakte een fout op de laatste hindernis, een rode muur. Wereldkampioen David Broome gaf in het openingsnummer om de Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub meteen zijn visitekaartje af. Als laatste van de bijna zeventig combinaties greep de Brit met Ballywillwell sterk rij dend de eerste plaats. Hij onttroonde met een tijd van 72.1 seconden de Fransman Jerome Chabrol met Alle gro (74.8), die zeer lang de leiding had. Een kleurrijke figuur ontbreekt op de startlijsten. De Braziliaan Nelson Pes- soa had zijn voorlopige inschrijving ingetrokken. De tijdrijder bij uitstek liet weten, dat de conditie van zijn paarden momenteel te wensen over laat. De Nederlander Johan Heins kon vooralsnog zijn recente successenreeks (hij won enkele malen in Londen en Dublin) niet voortzetten. Hij heeft ditmaal dan ook niet de beschikking over Thronfolger, die nu hoofdeige naar Alwin Schockemöhle weer in het zadel moet dragen. De Ermeloer kan echter de komende dagen met Golden Dream en Antrieb ook een gooi doen naar de hoogste prijzen. Prijs van dc Rotterdamse Jockevclub (con cours tabel A, lervgte 612 m, 13 hlnd., 16 spr., max. hoogte 1.40 m. max. tijd 105 sec.i: 1. David Broome (GB) BalIywiUwell 0 strafpnt-72 l sec. 2. Jerome Chabrol (Fra) Allegro 0-74.8, 3. Francois Mathy (Fra) Taxi de Sartllly 0-75.0. 4. Adrlaens (Belg) Urbln 0-76 1, 5. Daout (Bel) Inch Allah 0-79.5. 6. Winkler (WDld) ügermeister 0-80.3, 7. Steenken (WDld) Erie 0-80.5. 8. Schrldde (WDld) Gute Sltle 0-81.9. 9. Flnk (Den) Mon Coeur 0-82.2. 10. Robeson (GB) Wood Nymph 0-83.2, 11. Etter (Zwl) Sportsman 0-86.3, 12. Nooren (Ned) Ghana 0-88.2. Prijs van de Rijn (concours tabel A, 606 m, 12 hlnd., 15 spr., max. h. 1,50 m, max. Ujd: 104 sec; barrage, 367 m, 6 hlnd, 9 spr. max. h. 1.50 m, max. tijd: 63 sec., zeven combina ties in de barragei: 1. Steenken (WDld) Cos- mos. 0 strafpunten, 47.1 sec, 2. Ricketts (GB) Beau Supremo 0-47.5. 3. Robeson (GB) Grebe, 0-48.5, 4. Macmahon (GB) Pemtwood Forgemlll, 4-46.7, 5. Neessen (Ned) Jumping Amsterdam, 4-60 1, 6. Chabrol (Fr) Fhot, 7- 59.6. 7. Tyteca (bel), Dolus, 8-54.1. 8. Heins (Ned), Antrieb. 4-84.9, 9. Etter (Zwit), Fre- gola, 4-88.8, 10. Wouters van den Ouden- weyer (Nedi. Salomo, 4-89.9, li. simon (Oost), Flipper, 4-90.7, 12. Llgges (WDld), Genius, 4-92.9. Prijs van de amazones (641 m, 10 hlnd., 13 spr.. max. h. 1.40 m, max tijd 110 sec): 1. Beatrice Merten's (Bel) Uriel 0 strf.pnt, 91.6 sec, 2 Debbie Johnsey (GB) Speculator 0- 101.6, 3. Irene Wagemaker (Ned) Un Pour Cent 7.25-110.7, 4. Lalla Novo (Ita) Pasha B 8-95.7, 5. Lalla Nova (Jta) Ballybee 8-100.5.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15