'Tribunaal 1982' begint vanavond op de televisie WjTïi'IP 'M 2 De Weldoener Peronisten nemen berichtgeving over Agnew kwaad over Time-publikatie Bezetting in Nijmegen wordt vandaag opgeheven door John Rowan Wilson Jonge Zwollenare slachtoffers roof M TROL Vt/KW ARTET W OENSDAG 22 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV IKOR brengt rechtszaak tussen rijke en arme landen MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond begint de IKOR-televisie met het uitzen den van de zevendelige serie 'tri bunaal 1982', waaraan de Neder landers Ton van Duinhoven en Otto Sterman temidden van een internationaal gezelschap belang rijke bijdragen hebben geleverd. Van Duinhoven speelt de rol van hoofdaanklager, terwijl Sterman de jurist is, die Afrika vertegen woordigt. Tribunaal 1982' beeldt een gefingeer de rechtszaak uit, wanneer over tien jaar de situatie in de wereld zich ver scherpt zou kunnen hebben doordat de kloof tussen de rijke en arme lan den steeds groter zou worden. Deze sombere prognose baseert men onder andere op uitspraken van politici van ontwikkelingslanden en de vroegere secretaris-generaal van de verenigde naties, Oe Thant. De serie is overgenomen van de West- duitse televisie. De filmmaatschappij van de protestantse duitse kerken heeft 'Tribunaal 1982' geproduceerd, naar redactie van Fritz Puhl, en on der regie van Stefan Rinser. De Duit se kijkers zouden de serie zeer goed ontvangen hebben. Aangenomen wordt dat in 1982 de derde wereld nog steeds gebukt gaat onder het koloniale verleden. De ge volgen zijn massale werkloosheid, honger, epidemieën en een grotere kloof tussen arm een rijke landen. De industrielanden worden steeds rijker en de ontwikkelingslanden steeds ar mer. De naties van het zuidelijk halfrond hebben een ultimatum gesteld door het bijeenroepen van een internatio naal gerechtshof, dat de oorzaken van de steeds dreigender wordende situa tie moet opsporen en de mensen tot het inzicht brengen dat het zo niet langer kan. De aanklacht gaat er van uit, dat men in 1973 al maatregelen had kunnen nemen om de dreigende catstrofe te voorkomen. De beklaag den zijn leidende figuren uit de we reld van de politiek, de economie, de massamedia en de kerk. De zeven delen van 'tribunaal 1982' worden uitgezonden op de televisie zendtijd van het IKOR: steeds aan het eind van de woensdagavond en aan het eind van de zondagmiddag, tot en met 23 september, met uitzondering van woensdag 12 september. De uit zending van vanavond is om tien over tien op Nederland 2. De onderwerpen, die worden behan deld zijn: kolonialisme, neo-kolonialis- me de rol van de kerken, revolutie, handel inplaats van hulp, de verande ring begint bij huis, onderwijs en ge rechtigheid voor iedereen. In deel 1 kolonialisme wordt het eerste van zeven processen ge voerd. De aanklagers op het gerechts hof willen bewijzen, dat de landen van de derde wereld niet onderont wikkeld waren, maar door de indus trielanden in de laatste eeuwen syste matisch onderontwikkeld werden. De honger van de derde wereld heeft minder met de natuur te maken dan met de schuld van de westerse lan den. TROS-programma voor Klaas Vaak Van onze radio- en tv-redactpe HILVERSUM Oud Veronica-man Klaas Vaak krijgt een vaste plaats voor de microfoon van de TROS-radio. Donderdag zal hij worden voorgesteld in de Hugo van Gelderenshow. Hij zal dan de plaats van Hugo van Gelderen innemen, die zich intensiever zal be zighouden met zijn Hilversum 3-pro- gramma op donderdagavond. Klaas Vaak. die eigenlijk Tom Mulder heet, houdt zijn pseudoniem dat hij voor Veronica kreeg. Zijn programma zal 'Vaak 's ochtends' gaan heten. De TROS heeft Klaas Vaak op Free lance basis aangenomen. Onlangs is hij vrijwillig weggegaan bij Veronica nadat deze omroep hem voor enige tijd had geschorst. Hij zou zich nega tief hebben uitgelaten over de plan nen van de zeezender om legale om roep te willen worden. Succes Om de moeilijke, wat windstille tijd tussen Bartje en de Boerin in Frank rijk te overbruggen, heeft de NCRV in Engeland het televisie-feuilleton 'Tot aan de schemering' aangekocht een serie waarvan hei goed gerucht reeds vooruit gesneld was. Al twee keer heeft de BBC deze serie her haald, meldde de NCRV-gids. En dat moet uit een NCRV-mond als warme aanbeveling gelden, want de NCRV herhaalt zijn series (hoe succesvol ook) maar één keer. Zonder enige reserve durven wij deze serie na één aflevering reeds veel succes te voorspellen dit boek hoort in ieders handen, heette het vroeger), omdat nu al duidelijk is, dat althans de mannelijke hoofdpersonen zijn ge sneden uit het knoestige eikenhout waarmee in Nederland, in Schotland of waar ook ter wereld een streek roman in elkaar behoort te worden getimmerd. Toch was, ondanks al de aanbevelingen voor dit nieuwe epos, mijn grootste nieuwsgierigheid ge richt op de verschijning van paus Cle mens XV voor de camera's van Hier en Nu. Hoe zal ik dan ook op toe passelijke wijze mijn teleurstelling beschrijven. De reportage stelde niet alleen teleur, omdat de Franse tegen paus en zijn Nederlandse woordvoer der-kardinaal niet zoveel te zeggen hadden, maar meer nog door de harke righeid waarmee deze verschijnselen tegemoet werden getreden. Er zat in deze reportage een suggestie van dat dit allemaal eigenlijk niet mocht of hoorde. Wat bedoelde Hier en Nu bijvoorbeeld met de mede deling dat de Nederlandse afdeling van paus Clemens club koninklijke goedkeuring op de statuten heeft ver kregen? Dat is toch alleen maar een chique aanduiding van het feit dat zo'n club rechtspersoonlijkheid heeft gekregen, zonder dat ook maar iemand verder een oordeel heeft uitgespro ken? Verder ben ik geschrokken van de onaardige manier waarop Gerard van den Berg in 'Zo vader, zo zoon' wel het beroep van de vader (broodbak ker) in discrediet bracht, maar elk woord ter verdediging van dezelfde vader onmiddellijk afsneed. Zeer ver drietig. Dan liever Teddy van Riemsdijk, die deze iveek zowaar zijn studeervertrek als presentatiestudio ter beschikking had gesteld voor de Oude Koffer grammofoon en halverwege de uit zending een schoon overhemd aan trok. J. K. Kenmerk over Griekenland HILVERSUM In de rubriek Ken merk besteedt IKOR-televisie vana vond om 22.05 uur op Nederland 2 aandacht aan de vrijlating van de po litieke gevangenen in Griekenland. Dit gebeurt in een eigen reportage. Kenmerk geeft verder verslag van de opening van de vergadering van de wereldraad van kerken in Geneve. 146. De luitenant Werner Knacke- brot fleurde helemaal op, toen hij de letters L.M. hoorde. 'L en M? Weet je dat zeker, Pappenhapper?' vroeg hij. 'Was het L en M?' 'Natuurlijk weet ik dat zeker,' ze; de soldaat Pappen happer gegriefd. 'Ik heb toch zeker zelf door mijn prismakijker gekeken! Een L en een M en een gekleurde cir kel stonden er op.' 'Dan is dat een toestel van de Nederlandse luchtmacht geweest.' stelde de luitenant vast. 'LM is de afkorting van het woord Lucht Macht, weet je. Dat betekent zoveel als ons woord Loeft Macht. Met die lui zullen we niet teveel last heb ben. Het zijn namelijk over het alge meen beste jongens. Mijn vader heeft me daar genoeg van verteld, want die is nog een tijdje Ortskommandant ge weest in een van hun stadjes. De men sen daar waren maar w5t gelukkig met hem. Ze liepen gewoon met hem wèg! En toen-ie op dolle dinsdag onver wachts naar huis moest vluchten eh. terugkeren, bedoel ik. Nou.toen stonden de mensen hem langs de weg allemaal na te wuiven met rood-wit- blauwe vlaggetjens!' 'Ach, wie ruu- landse jongens voorzichtig a schiet ze een stukje van d'rlui Zo dwing je ze wel tot landen. zp dan voorlopig gevangen en ze hier.' 'Tsoembefeel-he nant!' zei Klaus en onmiddellijl hij naar buiten. Daar zette h klein fluitje tussen zijn dikke en hij blies er een vijftal mal zodat het schrille getureluur tof verste hoeken van de kazerm rend!' zei Klaus aangedaan. 'Inder- baar was. En zie, daar kwamPf? I zéér ruurend von diesen loiten!' eerste soldaten van de eerste eerste soldaten van de eerste van het eerste peloton al Jet daad zéér ruurend von diesen loiten!' beaamde de luitenant Knackebrot. 'Ik zou daarom zeggen, Klaus. Neem de eerste sectie van het eerste peloton En op de achtergrond valt de mee en draag zorg voor een stukje met het stuk luchtdoelgeschut of licht luchtdoelgeschut. Pak die hol- delijk waar te nemen. er 'The Saint' met 'Maria Magdalena' «ft 'ZTot FERDINAND Roger Moore, bekend als 'The Saint' en 'James Bond', is minder be kend als voorzitter van de artiestenvereniging voor spastici. In die rol is hij hier samen met de actrice Yvonne Elliman ("Maria Magda lena uit de film 'Jesus Christ Superstar') voor een bespreking. BUENOS AIRES (UPI) De Pero- nistische regering heeft de versprei ding van binnenlands nieuws in Ar gentinië in handen genomen. Buiten landse persbureaus hebben opdracht gekregen hun lokale dienstverlening stop te zetten. De enige persbureaus die kranten, radio en tv van Argen tijns nieuws voorzien, zijn United Press International en Associated Press. Er is nog wel een binnenlands persbureau, telam, maar dat is reeds een staatsbedrijf. Volgens een decreet moeten UPI en AP hun nationale diensten sluiten, maar mogen ze hun cliënten nog wel voorzien van internationaal nieuws. De Argentijnse kranten, radio en tv zullen minstens de helft van hun nieuwsvoorziening moeten wijden aan binnenlandse zaken. WASHINGTON (Reuter, UPI). Vi ce-president Spiro Agnew van Ameri ka heeft gisteren aangekondigd dat hij de minister van justitie heeft ge vraagd een onderzoek te doen naar de 'nieuwslekken' over de corruptie-affai re, waarin zijn naam wordt genoemd. Agnew, die de pers vaak gehekeld heeft, zei dat hij het de pers niet kwalijk nam dat zij inlichtingen af drukte, die zij kreeg van functionaris sen op het ministerie van justitie. De blaam rust op zij, die de inlichtingen verstrekken, aldus de vice-president. 'Deze week citeerde een landelijk weekblad (Time-red.) vrijelijk anonie me functionarissen van het ministe rie, die besloten hebben mij in de pers te veroordelen', zo zei Agnew op een persconferentie, die rechtstreeks door de tv werd uitgezonden. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van Van daag zullen radio en televisie de ko mende twee-en-een halve week bijna dagelijks aandacht besteden aan de komende belangrijke internationale sportevenementen. Dit zijn: de we reldkampioenschappen wielrennen op baan en weg in San Sebastian en in Barcelona de eerste wereldkampioen schappen zwemmen-schoonspringen- waterpolo in Belgrado de Europa Cup atletiekwedstrijden in Edinburgh, het internationale concours hippique in Rotterdam en de Europese kampi oenschappen roeien voor heren in Moskou. De NOS-televisie geeft vaak aan het begin van de avond te beginnen om half zeven rechtstreeks verslag van de wielerwedstrijden. Reportages wor den voortgezet na het laatste jour naal. Rechtstreekse uitzendingen wor den gebracht op zaterdag- en zondag middag. De uitzendingen worden af wisselend op beide netten gebracht. De radio brengt regelmatig sportre- portages tussen de middag of aan het begin van de middag op Hilversum 3, behalve op de zaterdagen (Hilversum 1). Verder wordt op de derde zender aandacht besteed aan de grote sport evenementen in de vaste sportrubrie- ken. HILVERSUM De interland voetbal wedstrijd Nederland- IJsland die van avond in het Ajax-station in Amster dam wordt gespeeld, zal niet recht streeks voor de televisie worden uit gezonden. Een samenvatting wordt wel gegeven in het programma 'Stu dio Sport', dat vanavond van 22.45 tot 23.05 uur op Nederland 1 wordt uitge zonden. De radio zal wel een rechtstreeks ver slag brengen van de wedstrijd, tussen 20.15 en 22.00 uur op Hilversum 3. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Chris van Leeuwen. NIJMEGEN De bezetters van het instituut politicologie van de katholie ke universiteit in Nijmegen zullen de bezetting vanavond opheffen. De be zetting zal dan 106 dagen geduurd hebben. Aanleiding tot de bezetting was het verzet van prof. dr. A. Hoo- gerwerf tegen de benoeming van drs. B. Reinalda als wetenschappelijk me dewerker. Zondagavond werd de benoe ming van de heer Reinalda goedge keurd, zij het met enkele bijzondere voorwaarden. Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Dag woensdag!. 7.25-7.30 Van de voorpagina. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 Dag woensdag, vervolg. (8.35'Van allo mark ten' thuis.. 9.15 Koning Klant 9.35 Water standen en om 9.40 Schoolradio i. 10.00 Radi oweekblad. 11 00 Nieuws. 11.03 Voor de kleu ters. 11.15 Melodieënboeket. 12.00 Het Oproer kraait. 12.30 Lief zijn voor de buren. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Mu ziek van gisteren, lichte platen. 14.00 Speel ruimte, jeugdherinneringen. (16.00-16.02 Nieuws) 17.00 Radio Kamerorkest. 17.20 Om roeporkest en Promenadere Orkest. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.22 Licht orkest. E.O.: 19.00 Klankbord. 19.15 Kerkorgelconcert. 19.40 Wij hebben een woord voor de wereld. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 Grammofoonmuziek. 20.20 Ik zal op staan. hoorspel. 21.10 Belaardconcert. 21.20 Avondsluiting. TROS: 21.30 Verzoekplaten. 22.20 Aktua. 22.30 Nieuws. 22.40 Stikkers: moppen en liedjes. 23.15 Licht platenprogr. 23.55.24.00 Nieuws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 Ontbijt-Soos, ge- var. progr. met om 7 30 Nieuws.. 7.41-8.00 Aktua., 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10.00 Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 Sphinx: voor de vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.53 Me dedelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met om 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw.. 12.30 Nieuws., 12.41-12,50 Echo., 13.00-13.05 Raden maar.... NOS: 14.10 Vonken onder de as: volksverhalen. 14.30 As pecten kamermuziek. 15.30 Nieuws. 15.33 Meer over minder. 16.30 Eurolight: licht or kest. 16.50 Jazz uit het Historisch Archief. 17.20 Overheidsvoorlichting. 17.30 Nieuws. •NCRV: 17.32 Hier en nu. NOS: 18.00 Spiegel van Duitsland. 18.30 Nieuws. 18.41 Voor blinden. 18.50 Lichte mu ziek. 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 R.V.U.: Voor lichamelijk gehandicapten. 19.30 Henry Wood Promenade Concerten 1973. (ongeveer 20.30-20.50 pauzeprogr.) 21.55 Muslca Nova. 23.00 Int. Jazz Festival Laren 1973. 0.55-1.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws., 8.02-8.05 Radiojournaal) 9.00 Nieuws. 9.03 De Negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen, verzoekpla ten. (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.03 Radi ojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws 13.30-13.35 NOS: W.K. Wielrennen in San Se bastian) 14.00 Nieuws. 14.03 De hit-visser. 15.00 Nieuws. 15.03 Cees van Zijtveld (16.00 Nieuws) 17.00 Nieuws. 17.03 Radioj 17 03 Postbus 700: verzoekplaten. NOS: 18.00 Nleüws. 18.02 Joost m eten. (W.K. Wielrennen tussen 18 uur) 19,00 Nieuws. 19.02 Proefdraaie Nieuws. 20.02 W.K.Wielrennen, i Wiener's Meatshow. (tussen 20.15 ders Methode 22.00 Nieuws, heeft gegeten 22.55 Mededelingen lev Nieuws. 23.02 Sklvatoon: inform, niei ten. 24.00 Nieuws 0.02-0.55 Metro's 1 Music. 0.55-1.00 Nieuws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nieuws. 12.08 Lichte muziek Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nieuws m neelagenda) 13.55 Beursberichten Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 15.30 Radioschoolkoren. 16.00 beursberichten. 16.10 Lichte orkest 16.15 Kinderprogramma. 17.00 Nieuw Lichte orkestmuziek. 17.55 Weegschaa 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldate Lekenmoreel. 18.45 Intermezzo. 18.5 wenken. 18.57 Lichte orkestmuziek Nieuws en actualiteiten. 19.30 Lichte (19.40 Keurig Engels) 20.00 Country. ITTT Pop. 21.00 Splinternieuws. 21.10 Licl »Ui ziek. 22.00 Nieuws. 22.05 Licht prog Nieuws. 23.10 Liedjes. 23.40-23.45 Niet TV vandaag 73 Wat altijd volkomen echt en spontaan bleef, was zijn liefde voor het land, dc Afrikanen en de wilde dieren die hij als huisdieren hield. In Kalundani waren er altijd jonge herten en lui paarden, die hij te eten gaf en be schermde en dan losliet wanneer ze oud genoeg waren om voor zichzelf te zorgen. Soms leek het Adams dat Bar rington zich alleen bij primitieve geesten volmaakt op zijn gemak voel de. Nu het ziekenhuis steeds groter werd, veranderde langzamerhand de vroege re sfeer van ongedwongen vertrouwe lijkheid. Het aantal bedden nam toe van honderd tot tweehonderd, toen tot driehonderd. Er kwamen meer verpleegsters uit Europa en Amerika, en meer Afrikaanse hulpkrachten werden opgeleid. Er werden gastenpa- viljoens gebouwd. Het melaatsendorp groeide steeds. Huisjes werden neer gezet voor de familie van patiënten die van veraf gekomen waren. Velen bleven hangen en waren niet weg te krijgen. Meer rimboe werd wegge haald. meer huisjes werden gebouwd Kinderen werden groter en er was een school nodig geworden. Onge merkt ontstond er een plattelandsstad je om hen heen. Omdat het geleide lijk ging, leek de verandering voor hen allen niet te vermijden Zuster Nairn werd directrice, Adams medisch directeur. Alleen Toffe leek een beetje van zijn stuk te zijn ge raakt door de gestadige uitbreiding van dc nederzetting. Pogingen om hem meer autoriteit te verlenen, wer den beleefd afgewezen. Hij wilde met alle geweld in zijn apotheek de medi cijnen blijven beheren, de polikliniek organiseren en geduldig verlegen pa tiënten uitvragen over kwesties die ze niet graag aan de blanke dokters wil den mededelen. Een hoffelijk, afgemp- ten sprekend, nietig mannetje. En toen stierf hij, even rustig en be scheiden als hij geleefd had, door een slangebeet toen hij een stapeltje brandhout bij zijn huisje oppakte. Barrington zat de laatste uren aan zijn bed. en toen het voorbij was. knielde hij en huilde zacht. Daarna namen de Luako's het lijk mee naar hun eigen dorp en baarden het op in de hut van het dorpshoofd, terwijl de vrouwen enorme hoeveelheden mals- bier brouwden. Om middernacht brachten de zoons van het dorpshoofd het lijk naar buiten en legden het op een brandstapel die ze aanstaken. Toen sloegen ze aan het zingen en dronken zich laveloos tot in de vroege ochtenduren. Barrington en Adams keken van een heuveltje boven het ziekenhuis toe. De vlammen van de brandstapel ver lichtten de tropenhemel. 'Daar gaat alles wat er over was van die tijd in Manusha.' zei Barrington. 'Wés die tijd dan zo goed?' Barrington dacht even na en schudde toen zijn hoofd. 'Nee, eigenlijk niet. Eerlijk gezegd, was het vaak een rot- tijd. Maar ik kan er toch niet aan denken zonder een brok in mijn keel te krijgen.' Hij keek neer op het her en der verspreid liggende ziekenhuis en zei weemoedig: 'Er was zoiets heer lijk ongecompliceerds aan alles wat we destijds deden.' De eindeloze stroom werk. medische behandeling, voeding, administratie en beslechten van geschillen overspoelde de herinnering aan Toffee, totdat het na ms maanden was alsof hij nooit had bestaan. Toen brak de oorlog uit en bracht een diepgaande onenigheid tussen Adams en Barrington met zich mee. Toen Adams zei dat het mis schien zijn plicht was in dienst te gaan. kreeg Barrington een van zijn driftbuien. Hij had het verbitterd over bedrog en ontrouw. Het werd duidelijk dat wat hem betrof de oor log niet ter zake dienend was. Zijn belangrijkste betekenis was dat hij bijna zeker het beheer van Kalundani in de weg zou komen te staan. Adams was een conventionele patriot met een intense afkeer van het fascis me. Hij wees Barrington erop dat de oorlog nu juist werd uitgevochten om de beginselen te handhaven waaraan zij beiden hun leven gewijd hadden: persoonlijke vrijheid en medemense lijkheid. Iemand die sterker tegen het fascistische ideaal was dan Barrington viel moeilijk voor te stellen, met zijn wilde individualisme en zijn diepgaan de verbondenheid met mensen van een ander ras. Toch nam nij koppig een vage pacifistische houding aan. Hij verklaarde dat de Europese be schaving rot en vergaan was, en dat de oorlog er het gevolg van was. Al leen bij de zogenoemd primitieve ras sen van Afrika had je nog echte be schaving. Het was de plicht van hen allen dit eiland van de gezonde geest te bewaren, dat ze met zoveel moeite geschapen hadden. De twee mannen maakten ruzie. Adams ging tegen Bar- ringtons wil in en maakte de tocht naar Nairobi, alleen maar om tot de ontdekking te komen dat hij een darmzweer had waardoor hij in geen geval In dienst kon. Toen hij in Ka lundani terugkwam, werd hij opgeto gen door Barrington ontvangen, die blijkbaar volkomen de harde woorden vergeten was die er tussen hen geval len waren. Daarna onthielden ze zich bij stilzwijgende afspraak van discus sies over de oorlog. Toen de oorlog voorbij was, werd Barrington ongedurig. Hij vond dat het tijd was om een van zijn wereld reizen te maken. Hij was sinds 1939 niet meer in Europa of Amerika ge weest en de verbindingen met zijn aanhangers hadden zwaar te lijden ge had. Zijn boeken waren niet meer in voorraad en de mensen hadden het in die dagen te druk met zelf het hoofd boven water te houden om veel tijd of geld voor Afrika over te hebben. Alle zending- en missie-instellingen hadden ingeboet, maar Kalundani, waar geen kerkelijke organisatie ach ter stond en dat het sterk van Bar- ringtons aantrekkingskracht moest hebben, had meer dan de meeste an dere te lijden gehad. Voor het eerst werd er geen nieuwbouw meer ter hand genomen. Als hij niet een paar trouwe steunpilaren in de Verenigde Staten had gehad, was de nederzetting misschien helemaal ter ziele gegaan. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I KRO 17.00-17.45 Kinderprogramma NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Follyfoot, jeugdserie 19.30 Het Nederl. Sportpaard, film NOS 19.50 Uitzending Stichting Socutera 20.00 Journaal 20.20 Trekking Staatsloterij NCRV 20.25 Dood door schuld, film 22.10 Instrumentaal Trio 22.40 Avondsluiting .NOS 22.45 Studio Sport. 23.05-23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.30 Wereldkamp. Wielrennen te San Sebastian 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 Piste: Variété-programma NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Een man van gezag, film met Anthony Quinn 21.10 Filmportret van Vasarely IKOR-KRO-RKK 22.05 Kenmerk-kort IKOR 22.10 Tribunaal 1982, tv-serie NOS 22.40-22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10 30 Uit de christelijke wereld. 10.45 Cultureel magazine. 11.30 Die 2. tv-film. 12.20 Actueel magazine. 12.50 Persoverz. 13.00 13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Muzikaal progr. 17.05 Voor de kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR. 18.00 Documentaire film. 18.30 Actualiteiten. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschaumagazine. 19.26 Das Jahr- hundert der Chirurgen, tv-film. 19.59 Pro grammaoverzicht. WDR: 8.55-9.25 TV-cursus. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.30 TV-cursus. 11.00-11.30 TV.cursus. 18.00 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Alias Smith and Jones, tv-serle. 18.40 Hier und Heule. jour naal. 19.15-19.25 Seid Ihr alle da?) 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Reportage. 21.00 Stars und Hits. 21.45 Reportage. 22.30 Journaal en weerbericht. 22.50 Voetballen. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Kinderprogramma. 17.20 Gymnastiek. 17.30 Journaal en weerbericht. 17.35 Lassies Abenteuer, tv-serie. 18.00 Reportages en muziek. 18.35 Polizei- station, tv-serle. 19.10 TV-feullleton. 19.45 Journaal- en actualiteiten. 20.15 Actualiteiten. Aansluitend: Kort Journaal. 21.00 Die Sonne ueber dem Meer, tv-spel. 22.05 Journaal en weerbericht. 22.20 Filmreportage. 22.50 Kort journaal. DUITSLAND III 8.55-11.00 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Studie en cursus programma. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor .spaanse werknemers. 19.15 Handel en ver keer. 19.45 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen. 19.55 Voor en tegen. 20.00 Journaal. 20.15 Der zehnte Tag. speelfilm. 22.00 Journaal. 22.20-22.40 Pianomuziek. BELGIE NEDERLANDS 18.15 Jevanjong. 19.30 Fabeltjeskrant. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Mededelingen en weerbe richt. 19.45 Nieuws. 20.10 Dubbeldekkers, tv- feullleton. 20.35 After the fox. film. 22.10 Ru- dolf Bauer, een portret. 22.35 Journaal. 2J.43-23.15 Wielrennen. BELGIE FRANS 16.40 Journaal. 16.45 Gevarieerd jeugd- progr. 18.25 Gevar. uitzending. 18.55 Kleuter, progr. 19.00 De Geheimen van de Rode Zee. 19.30 Gewestelijk nieuws t 19.45 Weerbericht en journaal Filmepos over aanleg van spoorwe1 riétéprogr.. 21.50 Interview. 22.20ÏS O naai. ctii iH£ rel >pn i SS n NIJMEGEN Roof is het mot*e weest van de aanslag op de tw< ge Zwollenaren Sieko Noijenh Johan Kuurman, die in de nac vrijdag op zaterdag in een park Duitse Emmerik levensgevaarlij den gewond. Beide jongemanne daarbij van hun portemonnee b Uit het verhoor van Sieko Nei; is dat thans gebleken. Zowel huis als Kuurman worden vei in het Nijmeegse academisch#^ boudziekenhuis. De toestand v han Kuurman is nog steeds krit BERGEN OP ZOOM De com ris van politie te Bergen op heeft namens de ouders de ops[ verzocht van de 14-jarige Joh Petrus Catharina Schoonen. D< t' gen verliet op 15 augustus in spannen toestand het ouderlijl in Bergen op Zoom en is sin spoorloos. Het signalement van de joi luidt: plus minus 1,85 meter zeer fors postuur waardoor hij veer 18 jaar lijkt, lang blonc' haar. Tatouering op linker on' (hart met daarin de initialen J. ondn !l hei fin ;?>s] idlsje .5 ad-:

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6