uiswerk-en bijlesgroep weer fris van start aat 'De jeugd is nog echt radicaal' Backer-complex wijkt voor nieuwe woonflat van Stichting H.YV.J. voor scholen in regio Grof vuil itact met leerkrachten moet beter worden Creativiteitswedstrij d Collectanten gevaagd voor bliksemactie Jongens ontvreemden brommer en automaat Directeur J. J. Siljée neemt afscheid van Pedagogische Academie ï,eFbsteeg krijgt boe irschuwing Twee gewonden bij café-ruzie Nieuwe Leidse Courant Minder vraag naar vervoer bij NZH Iets was niets daardoor |W 'KW \RTET WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1073 1 lan Hop LEIDEN Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum schrijven de Leidse Onderwijsinstellingen (LOI) een grote creativiteitswedstrijd uit. Alle scholen in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest kunnen hier aan meedoen. Door de LOI worden verschillende prijzen beschikbaar gesteld, die door de winnende scholen dienen te worden gebruikt voor de aanschaf van leermiddelen. krachten is men bezig met felle tinten paars en schilderen. Hier werd en weer het komend schooi en bijleshulp gegeven kinderen uit de wij- en Leiden-Noord. Van vertelt: 'Zo'n anderhalf zijn we met wat studenten We wilden ons eerst aan- i de bijlesdienst in de Kooi, het wijkcomité zijn we hier We kregen dit lo- het 'moederlokaal' van de is'. heeft men dit jaar ook de over de andere lokalen in zodat er een stuk rustiger kan worden. 'Want met zestig en dei'tig begeleiders komen eens op je af'. Een an- stimulans voor de van deze groep was het afkemen van een subsidie van 300 in april, via CRM op de gemeentere kening. Nu kan er geverfd worden, gestencild, en kunnen er diverse na slagwerken en woordenboeken 'aange schaft worden. 'Een heel wat beter begin dan vorig jaar', aldus Dick. Gratis Elke dag van vier tot half zes kunnen kinderen uit het vervolgonderwijs, maar ook van het lager onderwijs voorzover ze niet bij de 'Kooigroep' terecht kunnen, hier rustig hun huis werk maken, en waar nodig wat bijles krijgen. 'Het eerste belang was een plaats om goed het huiswerk te kun nen maken. Logisch, als je de kleine woningen en de grote gezinnen uit de buurt kent. Daarna zijn we vooral bij moeilijke gevallen met de bijles be gonnen in bepaalde vakken'. Jan Hoekema 'Of de kinderen enthousiast zijn? Nou, loop maar even door de wijk, dan merk je het wel. groep heeft het hele jaar meegedraaid, en met succes. En nu we aan het verven zijn komen even kijken'. Aldus Dick van der Klaauw, student sociologie ('helemaal het onderwijs ingedo- en woordvoerder van de huiswerk- en bijlesgroep Leiden-Noord tijdens de open dag in de H. Hart- aan de Lusthoflaan. Overigens gebeurt dit zonder enige verplichting en zonder enige kosten. Dertig studenten welk aantal nog uit gebreid zal worden nu de colleges weer beginnen en er nieuwe eerste jaars bijkomen, steken hier hun eigen vrije tijd in. In groepjes van een paar kinderen wordt er gewerkt, met één begeleider erbij. Zoveel mogelijk wordt hieraan een vaste verm gege ven, 'om de rust erin te houden'. Aan de begeleiders worden verder geen ei sen gesteld dan dat ze op tijd en liefst op een vaste middag komen. Er is een stuurgroep en maandelijks wor den er beleidsvergaderingen gehou den, waar didactische en andere pro blemen worden doorgesproken. Een terugblik op het afgelopen jaar. voordat de zaak maandag aanstaande weer op volle toeren gaat draaien. 'In het begin zaten we supervol en had den we een laaiend enthousiasme. Het werd soms wel eens iets te chaotisch. Teveel kinderen, te weinig begelei ders en te weinig ruimte. Zo voor Kerst hadden we ook nog wat interne strubbelingen, maar dat leverde gp- lukkig weinig schade op. Daarna is de zaak gestabiliseerd'. Thuis De meeste kinderen komen élke dag, maken hun huiswerk, en zo nu en dan kijkt er iemand eens in een schrift, om zo eventueel de hiaten bij te vullen en erin te springen met bij les. In extra moeilijke gevallen is men ook wel thuis gaan helpen. 'Aan het eind van het vorig jaar is er een heel geslaagde avond geweest vcor de kinderen en de ouders'. Dat contact vindt men heel belangrijk en wil men nu ook een vastere basis geven. Ook de band tussen de kinderen onderling (hoofdzakelijk Louise de Coligny mavo havo) en tussen hen en de begelei ders was goed te noemen. Zo werd er op de vrijdagmiddag, als er toch niet zoveel huiswerk was, wel eens geke- gelvoetbald in de gymzaal, voor de broodnodige ontspanning na alle in spanning van de week. Het contact met de leerkrachten was daarentegen wat minder. Er is een brief uitgegaan naar alle hoofden van scholen om de groep te presenteren, waarop maar twee reacties kwamen. Ook op andere manieren is het gepro beerd, maar zonder veel succes. Dit jaar wil men actiever propaganda gaan bedrijven door in samenwerking met de bijlesdienst in de Kooi een af fiche te -drukken en die op de schelen te verspreiden. In principe is iedereen welkom. Van daag is er een voorlopige inschrijving, om een idee te krijgen van de hoe veelheid kinderen en de indeling. Een bezoek aan de H. Hartschool aan de Lusthoflaan zou voor veel kinderen dan w,el eens het begin kunnen zijn van een succesvol schooljaar. Het Backer-complcx, dat vorig jaar uitbrandde. 79 tweekamer-appartementen Van een onzer verslaggevers LEIDEN De voormalige fabriek van Backer Co. aan de Hoge Rijndijk (hoek Utrechtse Jaagpad) zal worden gesloopt en plaats maken voor een nieuwe woonflat van de Stickling Huisvesting W er kende Jongeren. Als uitvloeisel van deze wedstrijd zal in november in het LOI-gebouw een tentoonstelling van de ingezonden werkstukken worden georganiseerd, die voor alle belangstellenden ter be zichtiging openstaat. De creativiteitswedstrijd van de Leid se Onderwijsinstellingen zal niet het karakter dragen van een individuele competitie. De vvedstrijdvoorwaarden zijn zodanig opgesteld, dat hierdoor het groepswerk zal worden gestimu leerd. Elke klas van elke school in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest kan meedoen, hetzij met alle leerlingen van de klas, hetzij met een vertegen woordiging. Het is de bedoeling dat iedere deelnemende klas of groep in gezamenlijk overleg een werkstuk maakt over een bepaald onderwerp. De lagere (basis) scholen mogen kie zen uit de onderwerpen: onderwijs cn LEIDEN Burgemeester Vis doet jen beroep op de Leidse bevolking zich te melden als collectant voor de nationale inzamelingsaktie ter gele genheid van het zilveren regeringsju bileum van de Koningin. De op brengst van deze bliksemactie, die maandagavond 3 september wordt ge houden, zal overeenkomstig de wens van koningin Juliana worden bestemd voor het kind in nood, en met name aan enkele concrete projekten in Ne derland, zoals de bouw van een twee de kinderdialysecentrum voor jeugdi ge nierpatiëntjes en buiten Nederland o.a. voor hulp aan kinderen, die door oorlogsgeweld invalide zijn geworden. Radio en televisie zullen ruime aan dacht aan deze aktie wijden. De voor zitter van het Nationale Comité, mr. F. van Thiel, oud-voorzitter van de Tweede Kamer, zal maandagavond 3 september onmiddellijk na het nieuws van 20 uur via radio en televisie het startsein van de aktie geven. De huis- aan-huis-collecte in Leiden wordt door de gemeente georganiseerd in samen werking met de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening en de Sportstichting. Opgeven als collec tant kan geschieden vóór a.s. zaterdag, zowel schriftelijk als mondeling bij de onderstaande adressen: Stadhuis de heer H. van Woerden, tel. 45344 tst. 211; Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening mevrouw II. Lubach Kanaalweg 165, tel. 26286; Sportstichting Stationsweg 32, tel. 41545. jreende krachten het huiswerklokaal opknappen. Het fabriekscomplex werd ruim een jaar geleden door een felle uitslaan Ie brand getroffen en bleek voor de fir ma Backer Co. niet ipeer bruik baar. Reden voor het bedrijf om te verhuizen, naar het voormalige fa briekscomplex van Clos Leembrug gen aan de 3e Binnenvestgracht. De Stichting H. W. J. liet daarop het oog vallen op de markante ligging van het terrein, en sloot het benodigde bedrag te gaan lenen om er een woongebouw te stichten. Dit zal ongeveer 3.800.000 gaan kosten. Op dit bedrag is rijkssteun aangevraagd. Ook migranten Het bouwplan omvat 79 tweekamer-ap partementen in 5 en 6 woonlagen. In het gebouw zullen niet alleen werken de jongeren, maar ook binnen- en buitenlandse migranten worden ge huisvest. Onder enkele voorwaarden (o.a. toe zicht op het financiële beheer van de stichting) stellen B. en W. de raad voor om rente en aflossing van het te lenen stichtingsbedrag te garanderen. LEIDEN De politie hield in de nacht twee Leidse jongens, van resp. 16 en 21 jaar aan, die een bromfiets en een condoomautomaat bij een dro gisterij aan de Hogewoerd hadden weggenomen. Zij moesten de rest van de nacht op het politiebureua door brengen. (ADVERTENTIE) Ondanks TORENHOGE ^GOUDPRIJZEN mbtonze sieraden nog betaalbaar, Door het toepassen van de laagste marges. ppe^ schoonheid van een collectie voor iedereen, gji beiert meer als 35 jaar het [trouwbare juweliersadres, de voordeligste prijzen, dooip de beste vak-service door iose onze eigen ateliers, •n d| TT Uw juwelier fj1 v. d. Water uj Haarlemmerstraat 181 - de t n.rprj kste '®*la.RDORP Kamsteeg krijgt )t gemeentebestuur van Leider- ,.jen brief waarin wordt gewezen pie mogelijke consequenties van ding van zijn winkel in het au- Jijf aan de Van der Valk Bou- Op het ogenblik wordt niet Arn rechtsprocedure begonnen, er nog een concrete klachten ^annengekomen, bijv. met betrek- lot de verkeersontwikkeling op van de winkel achtte de 2 sojngewenst. Over een jaar zouden dikaH1 moeilijkheden kunnen gaan ,n k|en. Mr. Reugebrink stelde voor, lian^orstel van B. en W. om een te beginnen voorlopig meeite nemen. Ir. Poels vreesde bij Bajding van de winkel zeker ver- e yjloeilijkheden. De heer Nievaart en .het principieel onjuist, Kam- n eJe laten doorgaan, omdat er al- ^'gunning is gegeven voor een prijf- meester Van der Have drong -in op een beslissing, opdat er Jedgekeurd raadsbesluit ligt als Kl$ulege meent te moeten ingrij- Kamsteeg krijgt nu eerst een jen van de gemeente met een aarschuwing voor de ge- door Johan van Wolfswinkel OEGSTGEEST Eind deze maand neemt de lieer J. J. Siljée wegens pensionering afscheid als directeur van de Pedagogische Academie (de vroegere kweekschool). Op woensdag 29 augustus is er een afscheidsreceptie en de oud-leerlingen van de heer Siljée wprden op zaterdag 1 september verwacht. Directeur van de school werd de heer Siljée in 1962. Jacobus Johannes Siljée werd in september 1908 geboren in Lei den, waar zijn vader kleerma ker was. Van de vier kinderen zijn er nog drie in leven. Na de lagere school (Hooigracht) en de mulo ging hij naar de Leidse Kweekschool, des tijds aan de Stille Rijn gevestigd. In 1927 behaalde hij de lagere akte en de akte Duits l.o., twee jaar later de hoofdakte. Ook in de volgende jaren was de heer Siljée bijzonder voorspoedig in de stu die. Het wera een hele rij van succes sen: frans l.o., wiskunde l.o., frans m.o.-a, nederlands m.o.-a en b. Vooral in de oorlogsjaren was er veel tijd om te studeren. De heer Siljée was, achtereenvolgens, een paar maanden kwekeling-met-akte. daarna een jaar tijdelijk onderwijzer in de school aan de Leidse Lusthof laan en anderhalf jaar voor 'vast' in Waddinxveen. Toen keerde hij naar Leiden terug om tien jaar te werken in de opleidingsschool aan de Hoog landse Kerkgracht. In het begin van de oorlog, januari 1941, werd hij le raar aan de chr. mulo in Goes. Vanaf 1947 werkte de heer Siljée eerst als leraar, sedert 1962 als directeur aan de Leidse Chr. kweekschool, waar hij, zij het in het oude gebouw, eens zelf was opgeleid. Zin en liefde lerlaiijke w; f. r hujet- en fietspad van de Van Die- igstejenlaan naar de Essenlaan komt 1. Tfcee leden van de KVP-fractie s oven tegen, omdat zij er een be ide Kg van de verkeersveiligheid in mi irig werd gediscussieerd over »ort- en recreatieplan De Bloe- Besloten werd het hele pakket, S ee parkeerterreinen en de rui- I ftaccommodatie incluis, bij Ged. L in te dienen. De scheidende directeur heeft ook nog andere aktiviteite'n bedreven, vooral in het jeugdwerk en als ouder ling van de gereformeerde kerk van Oegstgeest. In de vakature-periode was hij tijdelijk voorzitter van de ker- keraad. Mevrouw Siljée is vroeger onderwijze res gv weest. De studiezin en de onder- wijsliefde van hei echtpaar zijn ook nu hun vijf kinderen overgegaan. Ze studeerden, óf aan de VU óf aan de pedagogische akademie, waren of zijn nóg aan het middelbaar of lager on derwijs verbonden. Bent u blij, dat het nu zover is? 'Ja en nee; tegenwoordig moet een di recteur allerlei kleine dingen opknap pen; ik ben wel blij daar van af te zijn. Sinds de mammoetwet geeft een directeur geen les meer. Dat is wel een gemis'. De pedagogische akademie is tegen woordig een school voor hoger be roepsonderwijs, staat dus op het ni veau van de hts, de sociale cn de kunst- akademie, het conservatorium voor muziek, enzovoort. Toch is het onder- wijs niet eenzijdig, er is een brede scala van vakken. De opleiding voor onderwijzer is met dé mammoetwet toch wel verbeterd? 'O ja, die is veel beter geworden. Men heeft het wel eens een nadeel ge noemd, dat de jonge onderwijzer nu met minder parate kennis de school ingaat. Daar staat tegenover, dat de beroepsopleiding veel degelijker is dan vroeger. De nieuwe kweekschool- wet van .'952 betekende reeds een gro te verbetering. Aan de praktische vor ming wordt nu veel meer gedaan. Vroeger moesten de onderwijzers 's a- vonds voor de hoofdakte studeren. Ze waten dan vaak te moe. Tegenwoordig is die opleiding in het derde studie jaar opgenomen. Verder heeft een volledig bevoegde onderwijzer toegang tot de universiteit, om in pedagogiek en psychologie te studeren'. Daar had men destijds aan die kant toch wel bezicaren tegen? 'Die zijn helemaal verdwenen. De pro fessoren zeggen nu dat de mensen van de pedagogische akademies niet de slechtste studenten zijn en zeker goed gemotiveerd'. Op ieder moment De heer Siljée zal de omgang met zo veel mensen erg missen. 1-Iij houdt van de jeugd en vindt het een nadeel, dat een directeur zo weinig met de studenten in aanraking komt. 'Wanneer ik eens een paar weken moest invallen, vond ik 'at altijd een heerlijke tijd. De school is ook zó groot geworden, vierhonderd leerlin gen. Idaar ik wilde toch wel, dat zo me op ieder moment konden beréi- ken. Dan hield je toch kontakt. Dat vind ik het leukste van het vak- met mensen in aanraking komen. Natuur lijk zijn er wel eens moeilijkheden. Maar ik heb er altijd naar gestreefd, vertrouwen te geven. Dit werd wel zeer op prijs gesteld'. De heer Siljée heeft enkele grote lief hebberijen, allereerst de kerk; verder was hij tien jaar (als penningmeester en sekretaris) hoofdbestuurslid van de docentenvereniging, zat in allerlei vertegenwoordigingen, óók in het ge organiseerd overleg. Wat zegt u van de veranderingen en nieuwe meningen ni .de gereformeer de kerken 'Er zijn wel enkele dingen, die me met zorg vervullen. Maar ik vind het toch ook een heel interessante tijd. We moeten verder, niet ons vasthech ten aan tradities; we worden eenvou dig met de neus op de feiten gedrukt. En de onderlinge samenwerking van de kerken kan ik alleen maar toejui chen. Hier in Oegstgeest houden we alle avonddiensten gemeenschappelijk, hervormd en gerefermeerd'. De heer Siljée vertelde dat de leerlin gen van de Pedagogische Akademie uit allerlei denominaties en richtin gen komen, enkelen zijn buitenkerke lijk of .ooms-katholiek. 'U moet we ten, dat onze akademie de enige is in de omgeving. Maar we ondervinden toch maar weinig moeilijkheden bij al die verschillen. Ze moeten wel alle maal meedoen aan de godsdienstles sen. Het belangrijkste is, dat er onderling, tussen leraren, direkteur en studenten een sfeer van vertrouwen bestaat. Mocht er dan eens iets misgaan, dan kun je elkaar toch vasthouden en je sam:n over de problemen buigen. Ge lukkig bestaat er geen christelijk re kenen meer. Het gaat er wèl .om, hoe je het christen-zijn in de realiteit van- het schoolleven kunt waarmaken. Al die zekerheden van vroeger, in de kerk en de politiek, spreken niet J. J. Siljée: christen-zijn waar maken. meer zo vanzelf. Maar ik zou de school-zonder-confessie een ramp vin den. De neiging hiertoe was bij een aantal studenten enkele jaren geleden sterker dan nu. Ik meen, dal de be langstelling, ook voor het (landelijk erkende) diploma bijbels onderwijs is toegenomen'. Hoe staat het met de politieke belang stelling? 'We hebben nu net vak culturele en maatschappelijke vorming, sinds 1952 verplicht voor het examen. Dat is een uitnemend middel om belangstelling voor de grote vragen en problemen te wekken. Opmerkelijk is, dat de inte resse voor de partij-politiek gering, maar voor de problemen van vandaag: Vietnam, racisme, enzovoort, juist zeer groot is. We kregen spontane vragen: kunnen we niet iets doen voor 'Kom over de brug'? Als ant woord brachten ze een groot bedrag .bij elkaar. Dit via de kerk de proble men willen aanpakken blijft een van mijn prettigste herinneringen aan de school'. Zijn uw leerlingen meer rechts of meer links georiënteerd? 'Uit een proefverkiezing bleek, dat de uitersten, de VVD en de PPR de meeste stemmen kregen. Ook de ARf> stond in de belangstelling. Heel wei nig echter de PvdA en de PSP. De jeugd is nog echt radikaal, naar de ene of de andere kant. Toch zijn er wel, die nu al het betrekkelijke van de politieke idealen inzien. Er is heftig over gediscussieerd. Alle verkiezingsbiljetten hingen in de au la. En de partijen stonden vaak fel te genover elkaar'. Grote aanmelding Is er veel belangstelling voor de peda gogische akademie? 'O ja, er is een grote aanmelding van de havo, de hbs, de mms en het athe neum, soms ook van het gymnasium. Maar er rezen wel problemen. Bij hel havo-examen worden zes vakken ge vraagd. De onderwijzersopleiding heeft er vijftien. We zoeken nu naar een betere aansluiting. Ik heb zelf een jaar of wat in een werkgroep ge zeten. We streven naar één school, voor hel kleuter- en basisonderwijs. Maar het is een moeilijk probleem, niemand heeft nog het echte zicht, hoe dat moet. Als er nu eerst maar een goede sa menwerking tussen het wetenschappe lijk en hog"r beroepsonderwijs (zoals dat van ons) komt, dan wordt de on derlinge overstap gemakkelijker. Na het tweede jaar zou dat, bijvoorbeeld, van hts naar technische hogeschool, van pedagogische akademie naar uni versiteit vice versa mogelijk moeten zijn. Mijn hobby's? Vooral lezen en stude ren, verder tulnieren en knutselen. Voor studie heb ik maar weinig tijd gehad'. Blijft u in Oegstgeest wonen? 'Nee, we gaan weg, naar Lunteren. In zo'n bosrijke streek hebben we nooit gewoond. We houden allebei veel van wandelen en van de natuur'. Direkteur Siljée houdt dus zijn af scheidsreceptie op woensdag 29 augus tus, in de school. Dc oud-leerlingen zijn voor zaterdag 1 september ge vraagd. De heer Siljée wordt opge volgd door de plaatsvervangende di rekteur en leraar geschiedenis, de heer L. Spijkej. natuur of onderwijs en spel. De scho len voor voortgezet onderwijs kunnen een keuze maken uit onderwijs cn maatschappij of onderwijs in de 21ste eeuw. Hoe die onderwerpen moeten worden uitgebeeld wordt geheel aan de vrije keuze van de groep overgelaten. Daar- bij mogen alle teken-, schilder-, foto grafeer- cn handvaardigheidstechnie ken worden gebruikt, of combinaties van deze technieken. Ook aan te ge bruiken materialen zijn geen beper kingen opgelegd. Dc klassen die aan de wedstrijd mee willen doen, dienen zich vóór 1 sep tember a.s. bij de schoolleiding op te geven. Voor het maken van het werk stuk krijgen zij dan ongeveer ander halve maand de tijd: uiterlijk 19 okto ber moeten de werkstukken bij de LOI zijn ingeleverd. Voor elke scho- lencategoric stellen de Leidse Onder wijsinstellingen drie prijzen beschik baar: een 1ste prijs ter waarde van 1.000 een 2de prijs ter waarde van f 500 en een 3e prijs ter waarde van 250. De prijzen zullen worden uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in de loop van november. Na de prijsuit reiking zullen de ingezonden werk stukken gedurende enige tijd in het LOI-gebouw worden tentoongesteld. De tentoonstelling staat open voormal le belangstellenden uit de regio Lei den. LEIDEN In een café aan de Stati onsweg is gisternacht grote consterna tie ontstaan, nadat een bezoekster een 27-jarige Hagenaar een knietje gaf. 1-Iet meisje kreeg daarop enkel eklap- pen in het gezicht, waarna ze haar broer waarschuwde, die in een nabu rig café barkeeper is. Deze vervoegde zich met een mes naar de plek des onheils en raakte de Hagenaar in de wenkbrauw, waarna ook andere bezoe kers zich in de strijd mengden en de barkeeper een aantal klappen toedien den. Beide slachtoffers moesten naar hel ziekenhuis worden vervoerd. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERXE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN' Bij de" NZII daalde vol gens het jaarverslag 1972 het tekort op de interlokale en lokale lijndien sten met 752.000 Dit is voorname lijk het gevolg van een stijging van het uitkeringspercentage krachtens de rijksbijdrageregeling voor het streek vervoer. De winst behaald met de overige vervoersaktiviteiten en beleg gingen steeg met 885.000, zodat de NZH 1972 toch nog met een batig sal do 948.712) kon afsluiten. Wederom moet het jaarverslag mel ding maken van een verminderde vraag naar vervoer. De daling is ech ter geringer dan die van 1971 ten op zichte van 1970. Het aantal vervoerde reizigers op de interlokale lijnen daal de met 3,5 pet, dat op de lokale lijnen te Haarlem en Leiden met resp. 8,3 pet en 10,4 pet. Het verslag maakt ook melding van het stagneren van de gemeentelijke bijdragen van Haarlem en Leiden. De ze stagnatie is hoofdzakelijk het ge volg van teleurstelling bij die ge meenten over het percentage dat zij van de verleende bijdragen van het rijk terugontvangen. Het verslag merkt op dat de onderneming hiervan niet de dupe mag worden; de NZH dient tijdig volledige vergoeding te ontvangen voor het door haar gepres teerde lokale vervoer, in het kader van de verbetering van het openbaar vervoer in de regio Den Haag-Leiden zijn in 1972 reeds enige uitbreidingen tot stand gebracht. LEIDEN In het gemeenteraadsver- slag van Leiden stond gisteren een storende fout. Staatssecretaris Van Dam zou kans zien om op basis van een te zijner tijd uitgebracht rapport van de huuradviescommissie, de hu ren van vooroorlogse gemeentewonin gen alsnog iets te verhogen. Dat 'iets' moest natuurlijk 'niet' zijn. LEIDEN Donderdag wordt grof vuil in de volgende straten opgehaald: Paramaribo- straat. Corantijnstraat. W. de Zwijgerlaan, Abr. Crljnssenstraat, Van Rlebeeckhof. P. Coenhof, Pleter Bothstraat, Stuyvestantbof. Alb. Agnesstraat, Ch. de Vourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Mar- nixstraat 'van W. de Zwijgerlaan tot Volks tuinen). Zwarte Pad, Merenwijk 'geheel). Herensingel (van Medusastraat lot Juliana- straat), Julianastraat. Jullanakade. Sophia- slraat. Anna Paulownastraat, Alexander- straat. Prinsenstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraal, Nassaustraat, Mee- hardkade, Marijkestraat. Margrietstraat, Irc- ncstraat, Bernhardstraat. Vrijdag in de volgende straten: Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkonburgsewcg. Da Costastraat. Kllkspaaroveg. De Genestei- straat, Nic. Beeisstraat. Potgieterlaan, Tol lensstraat. Schimmelstraai, Oitmansstraat. Hascbroekstraat, Borgerszraat, de Lennep- straat, ten Kaleslraat, Toussainlkade, Sta- ringkadc. Kneppclhoutstraat, Multatullstraat, Fred, van Eedenlaan. Lod. van Deyssel- straat. A. Verweystraat, Jacq. Perkstraal. H. Gorterslraal, L. Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof. Duinhof. Meerhof. Akkerhof. Weldehof. Telderskade, Mulder- straat, Gcrrlt Kasteinstraai. Segaarstraat, van Dicmelstraal. Rooseveltstraat. LEIDEN Op een ledenvergadering van de Vereniging van Instellingen voor Schriftelijk Onderwijs (VISO) werd de heer R. Sloos tot voorzitter van de VISO benoemd. De heer Sloos is directeur van de Leidse Onderwijs instellingen te Leiderdorp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3