akbonden willen oud- jestuurders Gerzon ansprakelijk stellen De Gruyter begint met 'Katalogus - winkel' Bezig bedrijf Vijf miljoen gulden voor medewerkers van Delta-Lloyd 'Weert U, koop geen vlees' Inrust bij redestein Reorganisatie bij De Meteoor 70 ontslagen NEW YORK FLAUW DOW JONES INDEX ,4'? UI,W/KWARTET WOENSDAG 22 UGUSTUS 1972 FINANCI8N EN ECONOMIE T13/RL15 een onzer verslaggevers STERDAM De vakbonden in het winkelbedrijf overwegen de [directie en oud-commissarissen van Gerzon's Modemagazijnen nog ter verantwoording te roepen voor het toenmalige beleid, da' oorzaak is van de moeilijkheden bij Gerzon nu. Eventuele gerech- ijke stappen, als de gesprekken met het oud-bestuur op niets uit en, worden niet uitgesloten. ir in eerste instantie wordt een ge- tk gevoerd met de door de Neder- dse Credietbank bij Gerzon ge ilst" commissarissen, die met o.m. Haagse onroertnu goed exploitant, II. de Ruiter, en nog twee leden i de Gerzon-familie, deel uitmaak- van het bestuur van Gerzon. bestuur vertegenwoordigde de «pen, die van medio 1970 tot me- 1971 de touwtjes in handen had- nadat de Centrumbank van de C. de Ruiter de meerderheid van aandelen van do Gerzon-familie overgenomen. De bedoelde groe- waren: een deel van de familie zon, die haar aandelen nog een lang behield, de heer De Ruiter zijn bankier, de Nederlandse Cre- Ibank, die kredieten gaf tegen de idelen van de heer De Ruiter als ierpand. itgehold bestuur heeft in de periode dat i het voor het zeggen had. Ger- 's Modemagazijnen zwaar gekort- ikt. Veel (6) filialen zijn gesloten verkocht. Het personeel vloeide af. geld, dat de verkoop van deze fi- !en opleverde vloeide in de vorm winstuitkeringen (ondanks het I dat de exploitatierekening in rood schreven stond) in de zakken van :deelhouders. De vermogenspositie het bedrijf werd op deze wijze lig uitgehold', aldus de heer Perk. huidige directeur van Gerzon. Hij wijt de vroegere bestuursleden ook het mes te hebben gezet in de leerde filialen van Gerzon. 'De iting van 6 filialen toendertijd was nodig geweest'. voornaamste bezwaar van de vak- iden tegen het ex-bestuur is.' aldus heer J. H. Vermeij van de Christe- Bedrijfsbond Handel-, Bank-, rzekeringswezen (HBV) dat dat stuur garanties heeft gegeven voor ii afvloeiingsregeling van hel (even- iel) voltallig personeel, zonder het irvoor bestemde bedrag in de zaak laten. eerste instantie gaan de bonden is praten over het financiële beleid I tussen 1970 en 1971 is gevoerd, lama zal men besluiten tot het al of it nemen van bepaalde stappen. De irkeur van de Christelijke Bedrijfs- ïd HBV gaat voorlopig uit naar .regeling met de_Nederlandsa..Cre- tbank in de vorm van garanties r het huidige Gerzon-personeel. in september vinden de eerste ge- „rekken plaats. Bis de zaken er thans voor staan Den de nog in dienst zijnde perso- elsleden niets extra's ontvangen bij ïslag. Men heeft alleen recht op de fttelijk vastgestelde doorbetaling m de lohen gedurende de opzegter- jjn van 13 weken. Mocht Gerzon iet in staat zijn dit geld op tafel te engen, dan zal de bedrijfsvereniging Directeur Perk bijspringen. Momenteel is er geen achterstand in de lonen Toch zijn er nog enige lichtpuntjes voor het Gerzon-personeel in deze donkere dagen. Veel collega-bedrijven in steden waar Gerzon tot nu toe werkzaam is. hebben zich bereid verklaard Gerzon-personeel waarvan de helft ouder is dan 45 jaar, in dienst te zullen nemen. Deze toezeg gingen werden gedaan na een oproep van de heer D. A. Sijcs, leider van het filiaal Venestraat in Den Haag lid van de ondernemingsraad van Gerzon, in een vraaggesprek voor de radio. 'De telefoon staat niet stil' zo ver klaart hij. De filiaalleider had vooral kritiek op het feit, dat als de voornaamste schuld eisers, t.w. de fiscus en de Algemene Bank Nederland, zijn betaald, er geen geld meer over is voor een afvloei ingsregeling.' Ook al zijn de overheid en de ABN preferente crediteuren, wij hebben met de parttimers mee 360 werknemers, die zo maar zonder één cent op straat worden gezet en als de belangen van deze mensen niet voorgaan, is dat onder alle omstandig heden een grof schandaal.' aldus de heer Sijes. De heer Fransen van de NVV-bond Mercurius is daarentegen van mening dat zowel de bank, als de overheid niets te verwijten is. 'De overheid gaat', zo zei hij, 'altijd voor. terwijl de bank preferent is omdat de inven taris en goederen in onderpand op de verstrekte leningen zijn gegeven'. Hij is het ook niet eens met de bewering van Gerzon-directeur Perk, dat het winkelbedrijf nieuw leven kan wor den ingeblazen met steun van de overheid. 'Niemand ziet dit erg zit ten'. Voor de herplaatsingskansen van het personeel en met name voor de oude ren. Is de heer Fransen, niet pessimis tisch gestemd. Voor het al eerder ont slagen personeel in Amsterdam ziet hij wel mogelijkheden bij collega-be drijven. 'Het is goed personeel'. 'De mensen hebben veel verantwoordelijk heidsgevoel'. aldus de heer Fransen over de oudere Gerzon-werknemers. Oorzaken Hij zei de oorzaken van het ten onder gaan van Gerzon te zien liggen in de steeds hogere btw-tarieven. die gezon de ondernemingen te boven konden komen, de houding van de oorspron kelijke aandeelhouders, die het nog aanwezige geld van Gerzon hebben weggehaald, de handelwijze van de voormalige Centrum-Bank (Cor de Ruiter) en het feit, dat Gerzon totaal uit de mode was geraakt. Het idee van het in eigendom overdragen van Gerzon aan het personeel, vindt de heer Fransen op zichzelf een zeer goe de zaak. Bij Gerzon had deze mede- zeggenschao echter niet veel te bete kenen. omdat de zaak praktisch geen waarde meer had. De heer Perk. directeur van Gerzon, hierover: 'de kritiek van de vakorgani satie';. dat de eigendomsoverdracht van het bedrijf aan het personeel een wassen neus was. is erg triest'. Het heeft de Gerzon-directie verbaasd, zo zei hij, dat de bonden officiëel nooit enig commentaar hebben gegeven over do bij Gerzon uitgedachte con structie (de aandelen zijn onderge bracht in een stichting, die certifica ten zou vaan uitgeven aan het perso neel). 'Wij hebben de indruk dat de bonden de reglementen van de stich ting onvoldoende hebben bestudeerd'. 'Bovendien hebben wij het idee, dat de beslissing van de regering (geen kredietgarantie te geven) een beetje genomen is op grond van vakbonds commentaren'. 'En .dat is eigenlijk su per-triest'. aldus de heer Perk. Commercial Union akkoord met voorstel Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De overname van Delta-Lloyd door de Britse Com mercial Union Assurance betekent niet alleen financieel voordeel voor de aandeelhouders. Ook voor de ca. 4200 personeelsleden van Delta-Lloyd blijkt er wat in het vat te zitten. Commercial Union heeft nl. ermee ingestemd, dat Delta-Lloyd een bedrag van 5 miljoen uit haar eigen vermogen afzondert in een speciaal fonds. In diverse steden in het Roergebied hebben de vakbonden opgeroepen tot een vleesboycot. Zij willen daarmede duidelijk maken, dat zij bij de komende loononderhandelingen met hoge eisen zullen komen als de prijzen alsmaar blijven stijgen. Op de foto worden in Düsseldorf pamfletten van de consumen tenbond verspreid met het opschrift 'Weert u, koop geen vlees'. Deze gelden zullen worden aangewend ten behoeve van het personeel. Daar bij wordt gedacht aan de sfeer van de winstgratificaties, het optrekken van reeds ingegane pensioenen en additio nele voorzieningen in de sociale sfeer voor de medewerkers. Het vormen van een potje voor het personeel is aan de orde gekomen tij dens het overleg tussen de raad van bestuur en de ondernemingsraad. Het voorstel is daarna voorgelegd aan de Commercial Union, die ermee ak koord ging. Het te vormen fonds dat een eigen rechtspersoonlijkheid krijgt, zal worden beheerd door de raad van bestuur en de ondernemingsraad van Delta-Lloyd. Aanmelding Houders van aandelen en/of certifica ten Delta-Lloyd kunnen tot en met 19 Mengvorm tussen postorderbedrijf en showroom september hun stukken aanbieden ter overneming door de Commercial Uni on Assurance. Zoals bekend, bedraagt het onvoorwaardelijke bod van Com mercial Union 176 per aandeel of certificaat van 20 nominaal. De winst vóór vennootschapsbelasting van Delta-Lloyd bedroeg in het eerste kwartaal van dit jaar 4,8 min, tegen 18,6 min voor geheel 1972, aldus een bericht aan aandeelhouders. De winst na belasting was 4,5 min le,- gen 17,6 min over geheel 1972. De raad van bestuur handhaaft haar uit spraak gedaan in de jaarvergadering, dat het resultaat over 1973 ongeveer gelijk zal zijn aan dat over 1972. Na de overneming zal de positie van Delta-Lloyd als één van de leidende verzekeringsmaatschappijen op de Ne derlandse markt worden gehandhaafd en zal het bedrijf een volledige rol blijven spelen in de ontwikkeling van die markt. Delta-Lloyd blijft haar ver zekeringszaken doen met inachtne ming van de voorwaarden, gebruiken en spelregels van de Nederlandse ver- zekeringsmarkt. De beleggingspolitiek van Delta-Lloyd zal ook in de toe komst de verantwoordelijkheden voor een maatschappij van haar omvang voor de Nederlandse kapitaalmarkt en het in Nederland bij verzekeraars ge bruikelijke beleggingspatroon vol doende mee laten wegen. Vragen n een onzer verslaggevers 'SCHEDE Onder, het personeel 1 Vredestein is onrust ontstaan, na truchten over sluiting van bepaalde idrijfsonderdelen. De directie van redestein acht het onjuist op dit ?enblik mededelingen te doen. Zij il eerst een gesprek met de onderne- tingsraad en met de vakbonden. Dat rerleg vindt volgende week woens- ag plaats. 'en woordvoerder van Vredestein wil* e gisteravond alleen kwijt dat bij de 'estiging in Enschede onrust is ont- han door 'een verkeerde jnterpreta- van functiewijzigingen in de top', directie betreurt het dat eèn brief in de ondernemingsraad over deze »ak aan de raad van bestuur in Den laag en het hoofdkantoor van het loederbedrijf Goodrich in de Vere- igde Staten is uitgelekt. In deze rlef schrijft de ondernemingsraad lat beloftes van de hoofddirectie niet ijn nagekomen. Volgens de woord eerder komt dat door de snelle ver- thuivingen op de bandenmarkt, die an andere benadering noodzakelijk laken. 'r gaan onder het personeel ook ge- uchten over een drastische organisa- e van de magazijnen. Gezegd wordt dat ongeveer vijftig man moeten af- oeien. De bonden willen ook hier er spreken en verder over de pro blemen rond het aantrekken van bui tenlandse werknemers door Vredes tein. De bonden hebben de indruk dat Vredestein voor buitenlanders als een loort sluis- fungeert. Er worden door zend nieuwe gastarbeiders aange trokken en ze blijven meestal kort. De heer, S: Weindenaar, secretaris van de Industriebond CNV, zei gistera vond wèl dat het absoluut nog niet leker is,of alle geruchten op waarheid berusten. Zij willen echter duidelijk heid om een einde te maken aan de onrust. Vredestein. met vestigingen in Loos duinen, Enschedé, Heveadorp' Raalte en Maastricht en in totaal 6000 werk nemers, is in oktober 1971 volledig in handen gekomen van Goodrich. Ex-directeur De Ruiter Het PvdA-kamerlid De Ruiter heeft de ministers van economische zaken en van sociale zaken gevraagd waar om do kredietgarantie van 2.5 mil joen aan Gerzon's Modemagazijnen is geweigerd. In het bijzonder wil hi.i weten of het dreigende verlies aan werkgelegenheid voor bijna 440 per sonen en het vermoedelijk verdwijnen van één van de weinige voorbeelden van het mede-eigenaar zijn van de werknemers een rol in die beslissing hebben gespeeld. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH De Gruyter gaat beginnen met een 'Katalogus-win kel'. Deze detailhandelsvorm, die het midden houdt tussen een post orderbedrijf en een showroom, groeit in de Verenigde Staten op het ogenblik razendsnel. De eerste Katalogus-winkel van de Gruyter wordt eind volgende maand aan het Sweelinckplein in Den Bosch ge opend. In de Katalogus-winkel wordt ver kocht vanuit betrekkelijk kleine, goed ingerichte showrooms waar van alle artikelen maar één exemplaar staat uitgestald. Het winkeloppervlak is klein diefstal is vrijwel uitgesloten en op goederen-voorraad en afschrijvin gen kan flink bespaard worden. De klant krijgt door middel van een kata logus 'thuis' de informatie om een keus te doen. Het verkoopgesprek in de winkel is overbodig. In de winkel staan op diverse punten lessenaars waarop een katalogus met bestelformulieren in faktuurvorm. De klant noteert als hij zijn keus ge maakt heeft zelf de bestelnummers en de verkoopprijs. Vervolgens wordt aan een kassa afgerekend (het enige bedienmgspunt waar desgewenst ook nadere informatie wordt gegeven). De bestelling komt dan kant en klaar in de originele (gesloten fabrieks)ver- pakking uit het magazijn. Ook hier zijn besparingen mogelijk door mini male personeelsbezetting, geen admi nistratiekosten (de klant schrijft zijn Scheepshypotheekbank ROTTERDAM De Seheepshypo- theekbank Nederland geeft vanaf 21 augustus 8,5 pel pandbrieven 1973 per 1978-1982 af tegen de koers van 98 pet 'n stukken van 1000 met jaarlijkse verplichte uitloting van 20 pet. Ver vroegde aflossing voor 1 september 1973 is niet toegestaan, aldus de bank Breda-Oranjeboom verwacht stijging- bronwaterverbruik BREDA Breda-Oranjeboom ver wacht dat de consumptie van bronwa ter de komende jaren in Nederland sterk zalistijgen. Daarom zijn een im port- en distributie-accoord gesloten met Spa (België) en een exclusief im port- en distributieaccoord met Apol linaris (Dlc') en Vichy (Fr.). De tota le frisdranken produktie van Breda- Oranjeboum zal naar verwachting in 1973 boven de een miljoen hectoliter liggen, waarmee het bedrijf een markt aandeel in Nedprland bezit van onge veer 13.3 pet. ,In verband mét de re cente aangekondigde concentatie van de limonadeproduktie in ons land na de overneming van de Bottelmaat schappij Dongen en van Tuyn's limo- nadefabriek zullen bij de Allied Bre- weries-dochter enkele ingrijpende her groeperingen nodig zijn, die hogere investeringen vergen. Dit houdt o.m. in dat de SpaFks-fabriek in Breda zal worden gesloten en wordt overge plaatst naar Dongen. In de leegko mende fabriek zal een nieuwe bierbot- tellijn in gebruik worden genomen. Alle frisdrankenactiviteiten zullen worden ondergebracht in een nieuwe dochter. Frisdrai.ken Industrie Neder land. Onder meer Sparks limonadefa- briek, de Noord-Nederlandsche Bottel- maatschappij in Groningen, (licentie houdster van Coca-Cola in vier noordelijke provincies) en de Bottel- maatschappij Dongen (licenties van 'Coca-Cola voor de drie zuidelijke pro vincies) zullen zodoende onder een naam gaan opereren. Unilever neemt weer Brits bedrijf over ROTTERDAM Unilever heeft Ellis and Everard in Leicester laten weten dat- zij een bod in contanten wil doen op het gehele geplaatste aandelenkapi taal van deze Britse handelsonderne ming op het gebied van bouwmateria len en chemische produkten. Er wordt 200 pence 'geboden per gewoon aandeel van 25 pence. Ook zal een bod worden gedaan op de preferente aandelen Ellis en Everard. Unilver wil de activiteiten van Ellis and Ever ard onder de huföige leiding en met het bestaande personeel voortzetten en het bedrijf opnemen in de UAC- International-groep. Unilever bezit al 600.000 gewone aandelen Ellis and Everard Dat komt overeen met 11.» procent van -hot geplaatste gewone aandelenkapitaal. Op basis van 200 pence per aandeel is het gehele ge plaatste gewone aandelenkapitaal 10,08 miljoen pond sterling waard. Het Britse bedrijf heeft 850 werkne mers. Vermogensstüging bij A'dams Beleggings Depot AMSTERDAM Het vermogen van het Amsterdams Beleggings Depot is in de periode 14 april tot en met 14 juli 1973 gestegen van 131,6 min. tot 133 min. De afgifteprijs van de par ticipaties daalde in de verslagperiode met 9,5 pet. van 194,67 tot 176,02 als gevolg van de aanhoudende onrust op de valutamarkten. Dit drukte in sterke mate een stempel op het koers verloop van de aandelen. Door de aan houdende belangstelling voor beleg ging in participaties ABD nam het aantal uitstaande participaties toe van 702.000 tot 785.000. Op 19 juli werd een interim-dividend van 2,52 per participatie gedaan. In vele landen zijn als gevolg van de onrust op de valutamarkten de aande lenkoersen teruggelopen, mede onder invloed van politieke factoren (Water gate-affaire). en de internationale ren testijging. Friesch-Groningsche: hogere halfjaar-winst AMSTERDAM De winst voor belas ting van de Friesch-Groningsche llyptheekbank en aangesloten banken over het eerst halfjaar 1973 is, ver geleken met dezelfde periode van 1972 gestegen van 8,2 min. tot ruim 9,4 min. Over geheel 1972 bedroeg deze winst 16,7 min. De winst voor belasting van de Vastgoedmaatschap- pijen in het eerste halfjaar nam toe van ruim ƒ3,5 min. tot ruim 3.7 min. (ƒ6.9 min. over geheel 1972). In het eerste halfjaar van 1973 is de vraag naar hypothecair krediet toege nomen. anderzijds waren ook de aflos singen hoger. De resultaten van het financieringsbedrijf zijn mede daar door zeer bevredigend. De hypothecaire portefeuille vertoont per saldo een ongeveer gelijke toeneming als over het eerste halfja.tr 1972. In de vast- goedsector zijn nieuwe ontwikkelings projecten in voorbereiding. De huur opbrengsten waren wat hoger, merlo omdat het vastgoed in exploitatie een lichte uitbreiding onderging. Niette- gens.aande het ongunstige beurskli- maat waren de resultaten van het commissi.joarisbedrijf bemoedigend. Hogere wolprijs drukt resultaat Leidsche LEIDEN De gunstige ontwikkeling bij Leidsche Wolspinnerij in de beide voorgaande boekjaren heeft zich in het boekjaar 1972-1973 niet kunnen bestendigen. Een van de belangrijkste oorzaken hiervoor dient te worden ge zocht in de bijzonder sterke stijging van de wolprijzen, die bij de afne mers tot grote terughoudendheid in hun aankopen heeft geleid. Daarbij zijn ook de weersomstandigheden van dien aard geweest, dat de afzet hier door allerminst werd gestimuleerd. Bij de verminderde afzet kon de kos tenstijging onvoldoende worden opge vangen. Bij een van ƒ38,6 min tot ƒ37,6 min (v.j. ƒ4,6 min). Naast dit bedrijfsresultaat is in de resultatenre kening afzonderlijk tot uitdrukking gebracht een bedrag van 1,5 min we gens gerealiseerde meerwaarde op grondstoffen, zijnde het gedeelte van de prijsstijgingen, dat in de verkoop prijzen kon worden doorberekend. Ge zien de liquide positie van de ven nootschap. alsmede de stand der re serves, acht de Raad van Beheer het mogelijk hiervan de helft, zijnde 0,77 min als een niet aan het norma le bedrijfsresultaat ontleende extra bate aan de resultatenrekening toe te voegen, terwijl de andere helft bij de voorziening voor prijsrisico's zal wor den gevoegd. Door deze maatregel komt de winst ter verdeling uit op ƒ1.2 min (v.j. ƒ2.1 min). Het divi dend kan zodoende worden gehand haafd op 20 pet, waarvan reeds 6 pet als interim werd uitgekeerd (v.j. 20 pet in contanten plus 5 pet in aande len). aldus het jaarverslag. Vermogen Amro- Pierson daalde AMSTERDAM In het tweede kwar taal van net bopkjaar 1973/74 van het Amro-Pierson Fund steeg het aantal participaties met ca. 400.000 tot 16.4 m'.n. Onder invloed van de ontwikke ling van aandelen- en valutakoersen daalde de afgifteprijs van ƒ24.33 tot ƒ22,17. Het vermogen kwam van ƒ373 min op ƒ350 min. In het licht van de onzekere vooruit zichten op kortere termijn, met name ook in de verwachting van verder stij gende rente op de kapitaalmarkten, werd bij dc belcggingsaktiviteit de pas ingehouden. Hierdoor liepen de iiqutd'teiter wat op tot 9.8 pet van het vermogen. eigen faktuur), geen verpakkingsmate riaal en geen verzendkosten. Niet geadverteerd Wel kost de katalogus en het ver spreiden daarvan geld. Maar daar staat tegenover dat er vrijwel niet geadver teerd wordt, omdat gekozen is voor folderbezorging aan huis. Onderzoe kingen hebben geleerd dat dat zeer goede resultaten geeft. Overigens wordt aan iedere eventuele klant de katalogus op aanvraag gratis toegezon den. Net als bij alle postorderbedrijven worden de klanten opgenomen in een register, met dit verschil dat vooral bepaalde consumenten worden bena derd waarvan bekend is dat zij voor bepaalde artikelen belangstelling heb ben. Dat betekent volgens de Gruyter niet dat de Katalogus-winkel een" be sloten en wat exclusief karakter krijgt. De toonzaal is voor iedereen toegankelijk en iedereen kan dus in het klantenregister worden opgeno men. Het assortiment bestaat uitsluitend uit non-food (niet-voedings-)artikelen van volgens de Gruyter vooraanstaan de merken met uitstekende kwaliteit in de hogere prijsklasse. Het aanbod spitst zic-h toe op artikelen als juwe len. horloges, vrijetijds artikelen, fo to- film- en stereo-apparatuur en luxe geschenkartikelen. Wanneer de Kataloguswinkel goed draait kunnen de prijzen volgens de Gruyter een kwart tot de helft lager zijn dan de adviesprijzen van de fabri kant. Het Boschc grootwinkelbedrijf noemt de 'nieuwe' detailhandelsvorm de meest rationele en goedkoopste die er op het ogenblik is door alle hier voor al genoemde besparingen in kombinatie met een beperkt assorti ment, hoge omzetsnelheid en eenvou dige inrichting. Droomwensen De premie-verzendhuizen van de Ne derlandse grootgrutter, waar artikelen kondén worden gekocht door inleve- NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 8 43-'., i42%- 43M). Philips $18%-% (18%-18-H). Unilever 8 43%-% (45-47%). KLM 8 35% 136). (Opgave Dupont-Wulston). EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM ln hel telefonisch avondvcr- keer kwamen gisteravond do volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag) Akzo (69.00). Hoogovens (67.80). Kon. Olie 105.50gb-10'>.00 105.80)Philips 48.50- 48.90 (48.70). Unilever 120.50 (120 10) KLM - (97.70). Koersen in Montre&i ring van een aantal zegeltjes en bijbe taling van een bepaald bedrag, vor men min of jneer een voorloper van de Kataloguswinkel. Maar deze zijm op het ogenblik duidelijk over hun hoog tepunt heen, hoewel de Gruyter zegt met haar verzendhuis Droomwensen nog goede resultaten te bereiken. De laatste tijd is de Gruyter ook in ande re detailhandelsvormen actief. Het Bosche winkelbedrijf is bezig met de oprichting van een keten zelfbedie ningswarenhuizen, onder de naam Trefcenters, waar eveneens artikelen tegen naar verhouding lage prijzen kunnen worden gekocht. Het gaat hier om food en non-food artikelen. De nieuwe ontwikkelingen in de detail handel zijn aan 't 'oude' postorderbe drijf min of meer voorbij gegaan door de kosten van katalogi, afbetalings systemen en verzending. Niet vertraagd De voortgang in de geprojecteerde ontwikkeling van het sociale beleid van Delta-Lloyd zal niet worden ver traagd door de samenwerking, noch voor de in dienst zijnde als voor de gepensioneerde medewerkers. Deze ontwikkeling zal onverminderd gesti muleerd blijven en dc bestaande reor ganisatieplannen zullen verder wor den uitgevoerd. Er zullen als gevolg van hel samengaan geen ontslagen plaatsvinden. Het bestuur is van mening, dat de hoogte van het bod van Commercial Union zo goed cn reëel mogelijk is vastgesteld. Het beveelt het zonder voorbehoud aan bij aandeelhouders. Op 10 september zal de buitengewone vergadering van aandeelhouders wor den gehouden, waarin een nadere toe lichting zal worden gegeven. DE STEEG Op grond van de gang van zaken gaat het bestuur van De Meteoor een aantal reorganisatie-maat regelen nemen in de vestigingen in De Steeg (Gld)en Tilburg. Als gevolg hiervan zullen 60 A 70 personeelsleden uitsluitend in de indirekte sfeer, moe ten afvloeien. Het bedrijf overweegt tevens om haar diverse bouwelementen gevestigd in Tilburg en Rotterdam over te dragen aan een internationaal georiënteerd concern, waarmee momenteel oriënte rende besprekingen worden gevoerd, aldus het bedrijf. De reorganisatiemaatregelen zijn me de genomen naar aanleiding van een onderzoek dat werd ingesteld door een extern organisatie-adviesbureau. Deze wettigen de verwachting dat het bedrijf in de komende jaren weer tot een redelijk rendement kan komen, aldus het bedrijf De gang van zaken in de afdeling bouwelementen was in 1972 tot heden onbevredigend en leidde tot negatieve resultaten. In de overige bedrijven waren de resultaten, hoewel positief, onbevredigend te noemen. Dit als ge volg van de gestegen loon- en grond- stoffenprijzen en de hierbij achter blijvende prijsontwikkeling door con currentie. 'Over het geheel genomen zal ook in 1973 met een negatief be drijfsresultaat moeton worden gere kend' aldus het bestuur. Het bestuur kon geen mededelingen doen in hoeverre cn wanneer de be sprekingen met het niet genoemde concern over een eventuele overne ming van de bedrijven in Tilburg en Rotterdam tot resultaten zullen lel den. (De Bayerische Hypotheken- und Wechselbank heeft een 40 pet. belang in het aandelenkapitaal van De Mete oor). NEW YORK AC F Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Arn Motors Am Smelt C Ref Am Tel 4 Tel Ampel Anaconda Armco Steel Aliant Richfield 34',. 33% 68'67% 36 35% 28 27' 21% 2i', 24% 24% 35 34', 7 Mi 7 19", isa; 47 li 47% 43', 47', 21 2014 20'3 20 82M, 82'4 Bendis 32% Belhl Steel 23% Boeing li3-* Burlington Ind 27% fan l'acafic Ry 16% Cetanese 3114 Chase Manhattan 45% Chessle Sysiem 41% Chrysler 23'; Cities Service 44% Colgate Palmolive 3u\ idustrtes 14'} Dom Tar A- Cher Huskv N al Glas Mass Ferguson Na! Resources Shell Canada 2.10 22% 25% 10", Commonw Edtsor Cons Edison Cunt Can Con! Oil Curtiss Wright Cuitlss Wright A Dari Ind ncere and Co Dow Chemical Du Pont (ED Eastman Kodak First Nat City 29% 21 23'. 27', 59% 59% 23% 61% 60' j IS7'» 19 28% 28% 114% 113 56% 56% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Ultl Gen Tel 4 lei Getty Oil Gileile Gimbel Bruthers Goodyear I and B Gulf OH Illinois Central Ind. insilcn Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Caii Int Paper Int Tel 4 Tel Ling-Lemco Vough 8'. 8", Litton ind 8% 8'« Lockheed Aircraft S7'» 6 Marcor 22% 22% Martin Marietta 161, 16% May Dep Stores 28 27% McDonnell t'ougla 20% 20% Mobil Oil Corp 56'. 55% Am Slandard Indiisl. Somen I'lll. "hi Mods 17 aug. 871.84 155.37 95.12 71.46 682.5 20 aug. 867.40 154.48 95.16 71.38 687.7 21 aug. 857.84 152.P" 95.03 71.44 690.5 Can Breweries Cetto Chadhnurn Got Cha«e Select 1 Columbia G»> Cnniitic 18% 18% 22% 22*. 13% 13% I»- 1% - 9.72 26-1 26% 17 aug. 11.110 15.440 1.715 667 642 Corn felephm 20 aug. 8.970 13.440 1.740 403 952 21 aug. 11.480 14.310 1.713 389 963 t|U..r c..rp Nat Distillers Nat Cypaum Nat Steel Nat Lead Ind Int Bank lor Ktc 97%b97%b Int Flav Frag Int Paper 'S 4) Olln 13% 13% Pac Gas and El 25% 25 Penn Central 2% 2 Pepsico 80% 79% Phelps Dodge 44% 44% Philip Morris 118% 117% Philips Pelr 54 53% Procter 4 Gambl 97 96% RCA 23% 22% Republic Steel 22% 21% Reynolds Ind 46% 46% Royal Dutch Petr 43 43 Santa Fé Ind 23% 23 Sears Roebuck 95 95 Shell till 53 52% Southern 16% Southern Pacific 28% 28% Railway 33% 33% Sperry Rand 46% 43% Siand Uil Calif 64% 61% Stand Oil Indiana 78% 76% Exxon Corp 91% 89 Studebaker Worth 36% 35% Sun 1)11 4K% 43 Texas Gulf 29% 28% lexas Inst 1"2% 103 Transamertca 11% 11% Unilever 43% 45% Union Carbide 33% 33% Uni Royal 10% 10% United Aircrall 27 26% United Brands 8 8% US Steel 28% 28% West Union Tel 16% 16% Weslnighnuse El 31% 34 Woolwurth 20 20 Irilerspar Kansas City Ind Kansas nwet 39% 38% 21.40 21.30 ■uer 1 ehman Madison Fund r Cement 17% 17' NY t'eiilr A North West K - N Am Philius I Standard Brands randy Union Electr t'ntted Corps luted Gas

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15