bondscoach Cor van der Hart iegint vanavond aan fase één 'Nieuwe lichting' van Volewijckers verrast Veendam Verbolgen stayers rebelleren tegen UCI Geen kort geding om Van Slooten pclerlands elftal in voorronde wereldkampioenschap tegen IJsland ti(i' v. van Zandvliet ite kandidaat Feyenoord Lu,i vermoedelijk i naar Spanje rik geblesseerd Sponsor voor FSC JJYP/KWARTET WOENSDAG 22 AWx-^TUS 1973 SPORT T11/K13 b^nze speciale verslaggever i Nog niet eens drie maanden heeft Cor van der Hart vol- lS( de tijd gehad om zich in zijn nieuwe omgeving te oriënteren, lie toch niet zo geringe functiewisseling, van clubtrainer tot coach, te verwerken. Bijna drie maanden ook zetelt Cor van der op zijn KNVB-post. Ervoer in dat korte tijdsbestek de grote con- nties van de ingrijpende mutatie in zijn trainersbestaan.'Als coach richt hij zich in zijn arbeid nu eenmaal op een ander '16 >lan dan als clubtrainer. Rijk aan degelijkheid ogen de moge den waarop Cor van der Hart z'n nieuwe aanpak stoelt. Logisch, de prestatie van het nationale team nu eemnaal weinig fre- dringt en er doorgaans tijd voor bezinning is. Hoewel daarvan reinig te merken was voor Cor van der Hart. juist het resultaat, het bereiken eindronde van het wereldkam- in München, mobiliseerde liviteiten van het trainerskoppel ST-onc-Van der Hart. Werd ook het van een fasenplan, dat het duo, uiterste zorgvuldigheid con- de. 'Vanavond', zegt Cor van irt, 'begint voor mij fase één, vikkeling van de voorronden, anavond ook debuteert Cor van rt naast Frantisek Fadrhonc op nersbank. Zal hij ongetwijfeld its van dat vreemd, tintelende bemerken, dat hij vroeger had het voetbal vanuit de dug-out Van der Hart: 'Ik ben het in de afgelopen maanden heel ;gaan zien. Het is niet meer zo- iger, dat ik kapot van de zenu- in de kant zit. Nu volg ik het [lkomen ontspannen, let ik op op jongens van de selectie, ik sneller gefascineerd door de leid van het spel. Vanavond il verwacht ik dat die merk- ge kriebels mij weer bekrui- jsscn van de wedstrijdspanning aze sportcorrespondent g kfcRDAM Leo van Zandvliet, jdige vice-voorzitter van Feyen- de belangrijkste kandidaat 'e post van voorzitter. De leden- r Dian de Rotterdamse eredivisie- beeft het bestuur voorgesteld andvliet op de algemene leden- lering van donderdag 27 septem- )or te dragen als opvolger van pouwenberg, die geen bestuurs- Ïi meer ambieert. Het bestuur «ch overigens nog niet over het ■il van de ledenraad beraden, al let niet aannemelijk dat het van i ^gebrachte advies zal afwijken. Jtisch blijft echter de mogelijk- jestaan dat het bestuur een an- BOIfendidaat naarvoren schuift. Dat ji Gerard Kerkum moeten zijn, een eerder stadium ook al eens pemd als de belangrijkste toe- jge man van Feyenoord. De le id, die in het voorjaar werd in- nadat de nieuwe structuur van eniging werd aangenomen, stelt thter op het standpunt dat Ker- contactuele eigenschappen een vereniging als Feyenoord dit i r Het elftal van de Neder- iniillen zal van 29 nt/ember tot mber in Port-au-Prlnce 'Haïti) andere landenteams strijden om its in het eindtoernooi om het ampioenschap De andere deelne em het finaletoernool van de :n Middcnamerlkaanse zone zijn 'favoriet). Guatemale, Honduras, Trinidad. L In het zojuist verschenen ner van het 'FIFA-News' is een ing gepubliceerd aan de Volksre- China om weer lid te worden internationale voetbalfederatie. 'odiging, in de vorm van een ras ondertekend door Stanley oorzitten en Helmut Kaser <se- generaal). N'NEN Dries van Wljhe, de 7 wielerkampioen bij dc ama- ie voornemens was om in een n de Zwolse sexclub Pretty City n. moet hier noodgedwongen van Sinds bekend werd. dat hij met In contact was. werd hij in zijn ats Oosterwolde 'Gelderland) van kanten bedreigd. Daarom heeft ten normaal jn het shirt van zijn f IJsselstreek. te blijven rijden, i dc Verenigde Staten heeft [Plaatst voor de finale van het I om de Davis Cup. De Amerika- 1 Roemenië uitschakelden, ontmoe- ember dc winnaar van het du- plowakijcAustralië in de eind- is overigens slechts een klein part van het pakket van veranderingen, dat Van der Harts nieuwe taak af wierp. Hij stuitte in z'n werk op g moeilijkheden die nieuwe voor hem g waren, die zich vooral op het organi satorische vlak bevonden. Zijn kansen om zijn energie op het trainingsveld te lozen, reduceerden. Hij: 'Ik miste aan- r vankelijk de binding met de jongens.' Cor van der Hart stelt pertinent dat dat gemis werd gecompenseerd door j de winst aan contact met vakmensen. 'En spelers', zegt Cor van der Hart I; 'die aanvoelen in welke sfeer ze zich op een wedstrijd moeten voorberei den. Ik heb verbaasd gestaan over de i- houding van de internationals' Ik ge- h loof dat ik ook onmiddellijk geaccep- g teerd ben. Mij maakt het niet uit, dat een Piet Keizer Cor tegen me zegt. Per slot van rekening heb ik nog met i: Fortuna '54 tegen hem gevoetbald. Ik weet ook, dat Piet me in gezelschap niet als zijn vriend benaderd. Er is respect voor eikaars positie in deze groep. Wil een jongen een sigaretje roken dan doet hij dat. Wel buiten de jg groep natuurlijk. Daar staat tegenover dat wanneer er afgesproken wordt dat we om tien uur aan tafel gaan ieder- den er om tien uur is. Ik dacht dat dit een goede uitgangspositie was om fase één, het slagen in de voorronden, te laten lukken. Mislukt fase één dan is alles verloren! Iedereen is daar dacht ik goed van doordrongen.' Van onze sportredactie AMSTERDAM De affaire tussen FC Amsterdam en De Volewijckcrs over dc spelers Huub Mensink en Kees van Slooten is toch nog vrij onverwacht tot een oplossing geko men. Dc Noordamsterdammers be sloten het kort geding dat vrijdag voor zou komen, in te trekken en het compromisvoorstel van de KNVB te accepteren. Dat hield in dat Kees van Slooten alsnog naar dc Volewijckcrs gaat en Mensink bij FC Amsterdam blijft. Een van dc belangrijkste aanlei dingen tot deze ontknoping was de mededeling dat Chris Dekker een tot 1 december geldend contract bij FC Amsterdam heeft getekend - na een mislukt avontuur bij de Franse club FC Lyon. Dé Stoop gaf daarop Van Slooten toestem ming. naar Dc Volewijckers te ver trekken. Van Slooten: 'De enige die het kort geding wilde, was Vo lewijckers. Amsterdam had nog geen advocaat gevonden, die zich in de zaak ingewerkt had. Men was bang voor een ongunstige uit spraak en daarom heeft men mij laten gaan.' De linksbuiten maakte gisteren reeds zijn debuut voor zijn nieuwe werkgever, zij het voor slechts vijf minuten. 'Het was in eerste instan tie de bedoeling dat ik in de basis opstelling zou staan. Maar door de haastige afwikkeling van de trans fer en het drukke verkeer was ik te laat. Toen ik overigens het spel van Volewijckers zag, heb ik me afgevraagd waarom ze mij nodig hadden. Een bijzonder goede ploeg die echt wel perspectieven biedt.' Financieel is Van Slooten er door zijn overstap niet op achteruit ge gaan: 'Natuurlijk is het een soort koehandel, maar ik voetbal voor het geld. En dan is deze transfer eigenlijk geen stap terug. De bondscoaches Cor van der Hart flinks) en Frantisek Fadrhonc, die vanavond als 'tandem' debuteren met het Nederlands elftal in de kwalificatie-wedstrijd tegen IJsland. Chi t. Gij jize sportredactie d'MRUCK De Oostenrijkse in- jonal Kurt Jara is gisteren in :ia aangekomen voor de laatste kingen over zijn transfer van r Innsbruck naar de Spaanse Mr/alencia. NÜUara (22), die als linkerspits keer voor het Oostenrijkse elf- itbalde, zal vermoedelijk een 'ïg contract bij de formatie van Alfredo di Stefano tekenen, .oet alleen nog een medische ondergaan en wachten op liming van de Oostenrijkse lbond. Met zijn transfer van t Innsbruck naar Valencia zou jdrag van meer dan een miljoen gemoeid zijn, een recordprijs :t Oostenrijkse voetbal. "ÏRDAM (ANP) Tijdens de g van de Nederlandse hockey- is gisteren Ton Pierik van i zo ernstig geblesseerd aan een dat hij niet zal kunnen mee- in het toernooi om de wereld- dat over enkele dagen begint, ddenvelder zal in de selectie vervangen door Cees van Geel vereniging MEP. Hartstocht Cor van der Hart, zo blijk, laat niets na de situatie binnen Oranje zo floris sant mogelijk af te schilderen. Hij valt in de terminologie van dr. Fado- rhonc, wanneer hij stelt dat iedereen Oranje moet gaan steunen in de ko mende maanden. Mist daarbij de hart stocht. de emoties en het gloedvolle van zijn collega Fadrhonc. Maar juist daarom, om dat neutraliserende effect binnen de begeleidersgroep, werd Cor van der Hart als de kille schakel aan Fadrhonc geketend. Bij zijn introductie tekende ook Van der Hart zelf voorzichtig bezwaren aan tegen de constellatie, die nog het simpelst werd weergegeven in de ver gelijking met de twee kapiteins op het schip. Een bedenkelijke situatie? Toen niet voor Fadrhonc, die nu zegt: 'Ik was geen moment bang. Op deze manier heb ik gewerkt met Joop Brand en met Leo Beenhakker. We waren el- kaars klankbord en zo ligt dat nu ook tussen Cor en mij. Toen wèl voor Cor van der Hart die nu opmerkt: 'Het is me eigenlijk alle maal honderd procent meegevallen. Ik heb van Fadrhonc erg veel steun ge had. We discussiëren ontzettend veel over voetbal, over de bestaande pro blemen. Ik heb niet de pretentie dat ik de foute dingen die er zijn kan veranderen. Er is een verschil in be nadering tussen ons. Uileraard zou ik bijna zeggen. Voor de wedstrijd tegen IJsland bijvoorbeeld was er een me ningsverschil over het laten spelen van Van Hanegem of Mühren. Zoiets lossen we op, zoals volwassen mensen dat dienen op te lossen. Puinhoop En daarbij accentueert Cor van der Hart z'n imago van de bikkelharde en onvermurwbare trainer niet. Van der Hart: 'Ik heb bij Holland Sport en bij AZ '67 gewerkt. In beide gevallen be landde ik op een puinhoop. Dan los je de problemen niet op door te wachten en te wachten dan moet je er eens keihard tegenaan gaan. Dat betekent niet dat ik geen concessies kan doen. Ik zit nu in een organisatie die goed is. Dat grote raad moet al leen blijven draaien. En daarom is het wereldkampioenschap zo belang rijk. Ook voor mij als trainer en dan spreekt natuurlijk weer een stukje geldingsdrang. Er wordt toch over je gesproken, over je geschreven en dat is alleen maar in je voordeel. Maar anderzijds verhoogt het ook de lande lijke interesse voor voetbal.' Pessimist Juist dat laatste omringt Cor van der Hart met de grootste waarde. Hij is niet optimistisch over de directe toe komst van de voetballerij. 'Waar', geeft hij aan: 'halen wc dc jongens vandaan die de huidige generatie moet opvolgen en in prestaties moeten evenaren. Ik ben blij dat het betaalde jeugdvoetbal is teruggekeerd. Dat doet ongetwijfeld weer veel goed, maar er is naar mijn idee een gat ge vallen. Tekenend voor de situatie is de huidige libero-problematiek.' On langs hebben we hier een landelijke selectie van 250 voetballers in de leef tijd van 13 en 14 jaar gehad. Daarbij waren hooguit twintig knapen die je nog eens terug laat komen. Het jeugd- plan Nederland is een geweldig insti tuut maar het moet aangepast wor den. We hebben full-time- mensen in de districten nodig. Talenten-speur ders.' Dat zijn zorgen, die obligaat wijken voor het belang van het Ne derlands elftal. Van der Hart: 'Als we fase één maar eerst met succes afge sloten hebben, dan storten we ons ook op dat soort problemen en ont wikkelingen. We mogen daarmee niet wachten tot na München.' Voorop staat het wereldkampioenschap, F.n er wordt verder gedacht dan fase één (de voorronden). In de gedachtenpatro- nen duikt zelfs fase vier (de eindron den) al op. Van der Hart: 'We moeten ons nu al bezinnen op wat ons even tueel te doen staat We komen, dat geef ik grif toe. ervaring tekort. Wat doe je in een tijdsbestek van enkele weken met je spelers? Weisweiler, die in Mexico geweest is, geeft daar uit stekende informatie over in zijn boek 'Fussball'. We hoeven niet om inlich tingen te komen bij collega bondscoa ches. Die laten het achterste van hun tong toch niet zien. We moeten wel Uwe Seeler, die vier wereldkampioen schappen heeft meegemaakt, benade ren. Die kan je zinnige dingen zeg gen. Want hoewel je kunt stellen dat je in wezen je tentenkamp in Zeist kunt opslaan in een uur vliegen ben je immers overal komt nu toch al het bezwaar van de spelers, die zeggen dat ze dan de sfeer zullen mis sen. Wai een reële kanttekening is. Wat doen we bovendien als Ajax op nieuw in de Europa Cup-finale komt op 15 mei en FC Twente op 29 mei in de eindstrijd van het UEFA Cup-toer nooi speelt? Moeten de jongens dan voor de start (13 juni) rusten of on middellijk in trainingskamp. We spre ken dit soort zaken zeer intensief door. Ook met clubtrainers, die we straks in willen schakelen bij de in spectie van de opponenten.' Noviteiten Die visie benadrukt Van der Hart overigens niet. Hij schuwt dat onder werp vooral omdat er nog zo weinig concreet is. Filosofeert wel over lakti- sche ontwikkelingen. Verwacht net als bij de voorgaande exhibities van de wereldtop noviteiten op dat terrein en zegt: 'Je zag in de wedstrijd West Duitsland -Brazilië wat de Brazi lianen van plan zijn. De tegenstander dwingen binnen een zo klein mogelijk speelveld te blijven en dan zeer ver rassend toeslaan. Balverlies onmiddel lijk afstraffen. Maar er zijn ook uit andere hoeken verrassingen te ver wachten. En wat moeten we zelf even tueel aan de taktiek doen. We hebben toch het potentieel om met iets sensa tioneels te komen. Alleen is het nu nog niet te bepalen. Je bent zo afhan kelijk als bondscoach. Je ziet het nu weer. Cruijff gaat naar Spanje en wie weet wat voor andere verrassingen ons nog staan te wachten POUL ANNEMA Trainer Blok: 'Weldadige werklust' Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Niet alleen de uiterst gerechtvaardige zege (2—0) op Veendam toch de sensatie uit de competitie-aanloop ontlokte na afloop waarderend applaus van de Volewijckers' tribune. Lof be stond er ook voor het vertoonde spel en niet ten onrechte. Want juist tegen het karaktervolle Veendam ontpopte de Noordamsterdamse formatie zich als een strijdbare en onvermoeibare ploeg. Het impo neerde niet met groots spel, maar boeide wel. Negentig minuten lang. En waarin Wageningen, Helmond Sport en Heerenveen niet slaagden dat gelukte De Volewijckers. Het be dwong de noordelijke équipe van Cor van der Gijp met vinnig, snel en dynamisch voetbal. Met spel, dat het thuisfront lange tijd heeft ontbeerd, werd Veendam totaal ontnuchterd. Stelde Cor van der Gijp vast: 'We hebben gebofd. We zijn volledig afge bluft en voor hetzelfde geld hadden we met 5 of 60 verloren. Dit Vole wijckers was voor mij een openba ring.' GEEN WISSEL Niet voor Ger Blok, de trainer. Hij verwachtte dit opmerkelijke succesje op de een of andere dag. Hij reali seerde zich ook dat deze incidentele triomf geen wissel op de toekomst is. Want zo zegt hij: 'Met deze ploegen voor wie betaald voetbal zelfs een hobby is, weet je het nooit. Wisselval ligheid is vaak een kenmerk. Maar dat is niet erg. Wat belangrijker is is dat deze ploeg nu een werklust heeft geëtaleerd die weldadig aandeed. Maar ik was daarvan op de hoogte. Ik had aan het begin van dit seizoen te ma ken met een volledige nieuwe ploeg. Dat moest ook. Alles was ingeslapen. Er zijn nieuwe spelers aangetrokken. Jongens, die ondanks de schamele sa lariëring de bereidheid toonden om vaak twee keer per dag te trainen. Die, toen bekend was, dat de vereni ging geen kostuums kon aanschaffen zelf besloten dat bedrag op tafel te leggen. Dat illustreert toch de sfeer. D-^ze jongens hebben dan nu nog ge daan wat ze, gezien hun prof-status verplicht waren, ze hebben klanten gebonden.' Niet alleen als ploeg manifesteerde De Volewijckers grote progressie. Het telde ook een grote individuele voor- Wielrenorganisatie negeert aan vooravond iveréldtoernooi uitspraak kort geding SAN SEBASTIAAN De overkoepelende wielrenorganisatie, de UCI, heeft gisteren op het congres te San Sebastiaan een besluit ge nomen, dat verstrekkende gevolgen heeft voor de stayerij. De UCI besloot namelijk om vast te houden aan het nationaliteitsbeginsel, hetgeen inhoudt, dat gangmakers en stayers van dezelfde nationaliteit dienen te zijn. De beslissing van de UCI om het nieuwe reglement te handhaven gaat lijnrecht in tegen de uitspraak die de Utrechtse rechtbank eerder dit jaar deed. De gangmakers Walrave en Koch en een aantal stayers, onder wie de huidige wereldkampioen van de profs Theo Verschueren, en amateurkampioen Horst Gnas hebben aangekondigd onmiddellijk hun koffers te zullen pakken en vandaag niet in het wereldtoernooi van start te gaan. Het wereldkampioen schap der stayers is bij voorbaat al gedegradeerd tot een farce. vaard om tijdens dit proces te geheu gen en te gedogen, hetgeen inhoudt dat de KNWU niets mag ondernemen dat de uitvoering van dit vonnis in de weg staat. De Unie, de overkoepelen de organisatie ondermeer herinnerend aan het artikel uit het UCI-reglement, Bruno Walrave. die een contract heeft met de Westduitse wielerbond, en Nop Koch zijn niet van plan om nog maar één keer de gashandel van hun motor open te zetten op de overdekte baan van San Sebastian. Walrave: 'Koch en ik krijgen krachtens ons contract toch ons geld van de West duitse wielerbond. Bovendien zullen Koch en ik wel alle revanches van het wereldkampioenschap rijden. Je kunt je voorstellen hoe aantrekkelijk dat is voor de baandirecties. De buitengeslo- tenen, de mannen die niet meer mo gen van de UCI: daar komt het pu bliek op af. Ik ben ervan overtuigd dat we er erg veel geld kunnen ver dienen.' In een kort geding dat de gangmakers Walrave en Koch eerder dit jaar te gen de UCI aanspanden, besloot de president van de Utrechtse rechtbank, prof. Van Dijk, dat de UCI de desbe treffende bepaling moet schrappen vanwege art. 48 van het EEG verdrag, dat discriminatie op grond van natio naliteit verbiedt. De Utrechtse recht bank bepaalde dat bij niet-naleven een dwangsom van 1000 gulden per dag betaald moet worden. De UCI heeft vervolgens geprobeerd de KNWU de Zwarte Piet in handen te spelen. De Unie was namelijk gedag- Joop Holthausen Theo Verschueren: naar huis uit protest. wk-wielrennen dat zegt dat licentiehouders het geen ook Walrave en Koch zijn on middellijk van hun licenties vervallen worden verklaard, wanneer zij een proces tegen de UCI aanspannen. De KNWU weigerde omdat zij dan zou handelen in strijd met het Nederland se recht. Die zaak hield de UCI-vergadering gisteren bijzonder lang bezig. Het uit eindelijke resultaat: vasthouden aan het nationaliteitsprincipe en begrip voor het KNWU-standpunt (het niet kunnen uitvoeren van de UCI-bepaling door de uitspraak van een Nederland se rechter). Het klonk als een Salo- monsoordeel. Het is in feite het begin van een zaak, die uiteindelijk zal wor den uitgevochten voor het Hof van Justitie in Luxemburg. Mr. W. P. A. van Ba'legoijen de Jong, voorzitter van het hoofdbestuur van de KNWU, noemde de beslissing ge lukkig. 'Dc UCI vat begrip op voor onze moeilijkheden. Dat de internatio nale wielerunie vasthoudt aan het be sluit dat drie jaar geleden al werd af gekondigd, heeft mijn instemming. Ik heb voor het reglement groot respect'. De bepaling van de UCI werd destijds onder meer uitgevaardigd naar aanlei ding van de schandalige gebeurtenis sen bij het wereldkampioenschap in Lester toen duidelijk werd dat in de stayerij niet het sportieve recht van de sterkste maar de macht van het geld (en de daarmee samenhangende combine) geldt. De stayerij kent slechts een gering aantal gangmakers, waardoor renners van verschillende nationaliteiten met de zelfde gangma ker moeten rijden. Dit werkt uiter aard onregelmatigheden in de hand. omdat de gangmaker dan min of meer kan bepalen welke renner wel en wel ke renner niet in aanmerking komt voor een finaleplaats. Hoofdbestuurslid Van Duim, mr. van Ballegoijen de Jong en erevoorzitter P. van Dijk, namens de KNWU aan wezig op het UCI-congres om deze zaak toe te lichten, onderschrijft de uitspraak van een Romeins rechter die de beslissing van de president van de Utrechtse rechtbank, prof. Van Dijk, absurd vond. Van Duim: 'Drie rechters, een Romeinse, een Brusselse en een Geneefse, hebben deze zaak tot op de bodem uitgezocht. Zij zeggen dat de UCI nooit verplicht kan wor den om die 1000 gulden per maand te betalen. De UCI zetelt in Genève. En daar geldt die uitspraak niet. Mocht de Utrechtse rechtbank de UCI toch aansprken, dan kan aldus het trio UCI-advokaten de zaak in hoger beroep nog altijd ten gunste van de wielerbond geregeld worden'. Mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong meent dat ook de KNWU niet kan worden verplicht tot betalen van de dwangsom (mr. Janssen van Raay, raadsman van Walrave en Koch, heeft inmiddels executie van het vonnis aangevraagd). De KNWU-voorzitter: 'Wij hebben niets ondernomen dat de uitvoering van het vonnis in de weg kan staan. Dat door de uitspraak van de UCI het stayerskampioenschap naar de knoppen is, is jammer. Maar de heren hebben dat zelf gewild door te gaan procederen over deze zaak'. Hoofdbestuurslid Van Duim meent dat achter het hele proces van Walra ve en Koch de Westduitse winterbaan- directeuren zitten: 'Er is een smerig spelletje gespeeld. Drie jaar geleden werd de UCI-bepaling al in het voor uitzicht gesteld. Pas dit jaar is het tot een proces gekomen. En toen is ook de KNWU gedagvaard. Eerder kon het niet. Ik ben ervan overtuigd dat als Walrave en Koch destijds het pro ces hadden verloren, dat zij niets had den hoeven te betalen. Dat hadden de Duitsers wel voor hen gedaan'. Ger blok sfeer terug uitgang. Wim Muller, de ex-FC Am sterdammer, bleef aanvankelijk offen sief iets te passief, maar leidde in de tweede helft, flink gesteund door de sterke Wim Riechelmann op het mid denveld, een benauwde periode voor Veendam in. De grootste verrassing op 'De Banne' was ongetwijfeld spits Eddy Hogenberk. Zijn directe tegen stander Meindert Halming na afloop: 'Zo'n goede spits heb ik nog nooit te genover me gehad. IJzersterk aan de bal in de lucht.' Hogenberk, achttien jaar oud, speelde het vorig jaar nog bij de amateurs van Blauw Wit. Voor dit seizoen zocht hij aansluiting bij Ger Bloks formatie. 'Een jongen die veel kan', zegt Blok, 'maar die ook nog veel moet leren.' Hij was het wel die De Volewijckers in de eerste helft naar een 10 voorsprong schoot, toen Wim Riechelmann attent profiteerde van een halve mistrap van aanvoerder Hemmo Kerkhof en de bal doorkopte naar de vrijstaande Hogenberk. Veen- dams beloftevolle doelman Dick Ploe ger (18) die zijn ploeg in de tweede helft voor een blamerende nederlaag behoedde, was torn kansloos. Veendam stelde ook daarna hevig te leur. De ploeg soeelde te statisch. 'De communicatie in de ploeg bij ons is erg slecht', meende Van der Gijp. 'En bovendien danken wij het succes van de eerste weken aan power. Niet aan kwaliteit. Dat ontbrak dit keer volko men.' Volewijckers was superieur. Ook in de tweede helft, toen de druk op het Veendam-doel erg groot werd. Toch was het Johan Derksen, die in de eerste helft een officiële waarschu wing kreeg, nadat hij Schoonderwoerd velde, die de Amsterdamse afwerking steunde. Hij passeerde *ijn eigen doel man met een volkomen onnodige te rugspeelbal: 20. Ger Blok 'Dank zij de verbeterde sfeer in onze ploeg zijn we tot nog meer in staat, daar ben ik zeker van. We hebben PEC-Zwolle ge klopt en onnodig van Heracles verlo ren. Ik heb maar weinig spelers, maar nu Van Slooten er nog bij is, ben ik erg tevreden met deze groep DE VOLEWIJCKERS—VEENDAM 2—0 (1—0) 23. Hoogenberg 10. 66. Derksen (eigen doel) 2—0. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers 2.500. DE VOLEWIJCKERS: Nieuwenhout; Muller. De Maayer. Van Mceteren. Ten Bosch: Van der Plas, Riechelmann, Van Haaren: Schoon derwoerd. Hoogenberg, Schoonewille (Van Slooten) VEENDAM: Ploeger: Edens, Kerkhof. Hal- mlngh. Derksen: Roossien (Elllng), Korte (Neuieboom), Wierlnga; Zwlkker, Lemain, Oldenburger. 'POUL ANNEMA SITTARD Fortuna SC heeft een 'volledige' sponsor aangetrokken. Gis termiddag tekende voorzitter mr. De Quay en de heer P. Hom, directeur van een discount-bedrijf in Sittard een overeenkomst. Horn, die tevens opgenomen is in het bestuur van For tuna SC blijft garant voor een jaar lijks bedrag van 150.000 gulden, ter wijl tevens 5000 gulden ter beschik king wordt gesteld voor de aanschaf van trainingspakken. Het contract is aangegaan voor een tijdvak van twee jaar, met optie-recht van twee jaar. Ook zal de heer Horn zijn eigen pu blic-relation afdeling ter beschikking stellen van Fortuna SC-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13