Imnestie voor gevangenen Griekenland Tienduizenden in Mexico dakloos ISSSBWSBSSi kse Palestijnen: >ffi een fascist nay staakt renverkeer Argentinië 58* 'Constructieve oppositie' mag Nixon wil snel streep achter Watergate-zaak Opstandelingen na poging tot coup in Bolivia omsingeld +++oproep toeristen+++ het weer Rustig augustusweer zeilverwariiting strandverwachting Lid van roversduo, dat vrouw gijzelde in Brest, omgekomen Allende roept kardinaal te hulp in crisis Dode bij aanslag op ambassade van China in Zambia fcWAiRfTET MAlAiNDiAG 20 AUGUSTUS 1973 BUITENLAJVD/BINKENLAND T5/K7 Pupdopoulos president werd STE (AFP, Reuter, DPA, UPI) De 54-jarige gewezen kolonel van de j lie, George Papadopoulos, is gisteren als president van de nieuwe repu- Iriekenland uitgeroepen. i werd in zijn ambt beë- feethedraal van Athene door [van Griekenland, aartsbis- rnonymos. De kerkklokken er klonken 21 saluutscho- (AFP, Reuter) In de Jjj van Paraguay, Asuncion, is pïicieel bekendgemaakt dat enverkeer met Argentinië ,-oerder in Asuncion zei dat van een 'politiek en niet :onomisch besluit'. In het tussen beide landen zou- lubversieve elementen' uit •j| bevinden. Ze zouden zich idi entijnse kant van de grens rsvcrkeer aan de grens is :gd. maar wordt wel streng rd. ten. Papadopoulos zal zeven jaar de volledige macht uitoefenen. Korte tijd later werd Odysseus Anghelis beëdigd tot vice-president; hij was tot voor kort opperbevelhebber van de strijd krachten. Kort na zijn beëdiging sprak Papado poulos het volk via radio en televisie toe. Hij beloofde een amnestie af te kondigen voor alle politieke gevange nen, met uitzondering van disciplinair veroordeelde militairen en ambtena ren. Ook politieke overtredingen, die in het buitenland zijn begaan, vallen niet onder de amnestie. Men venvacht dat in totaal zo'n 300 politieke gevan gene van de amnestie zullen profite ren. Per speciaal presidentieel dekreet is amnestie verleend aan Alexandras Pa- nagoulis (35), die in augustus 1968 een aanslag op Papadopoulos pleegde, die toen premier was. Voor dit feit werd hij ter dood veroordeeld, maar het vonnis werd door de internationa le pressie niet uitgevoerd. Volgens zijn moeder wordt hij sindsdien ge marteld en hij is een wrak geworden door zijn eenzame opsluiting in een 'evestigt Israëlische versie van kaping T \YiV, CAIRO (UPI, Reuter, AP) De Libische lei- tel Khaddaffi is volgens het weekblad Al Hadaf in Libanon [buis van het marxistische Volksfront voor de Bevrijding van jeen 'fascistische dictator', die zijn tegenstanders met fas- gnethoden tracht te liquideren' en zelf ongetwijfeld ten val gebracht. publiceerde een verklaring, Jig zou zijn van het tot ptrekt onbekende 'Libische verdediging van de de- de mensenrechten', vol- Imeer dan duizend mensen [open vier maanden in Libië 1 zouden zijn en naar con- inpen in de Libische woes- [rd. 'In Libië, is de ergste pagne aan de'gang sinds de jussolini. Honderden intel- advocaten, hoogleraren, fen journalisten worden loodgemarteld in KhaddaL Iratiekampen', aldus Al Ha- Irichtte dat vooral 'nationa- Jressieven en intellectuelen ,1 worden aan de onmense- llingen van de veiligheidsa- heeft zijn zogenaamde cul- llutie op 15 april met geen op gang gebracht dan om ie politie de vrije hand te 'iet wurgen van de linkse om de leiders van die op- iquideren', aldus Al Hadaf. scherpste aanval, die ooit 'alestijnse guerrillagroepe bewind van Khaddaffi is it Volksfront staat onder dr. George Habbash en "jlrder bekend gemaakt dat in Libië vervolgd en gear- irden. Khaddaffi financiert rootste gedeelte Al Fatah, Palestijnse commando-nr- naar tevens de ideologisch itiveerde groep, de verhouding tussen het en Khaddaffi is, bleek al ng van de Japanse Jumbo den van de 'Zonen van het ibied', volgens waarnemers ïym voor het Volksfront. c regering deelde na de ka- ,zentlat zij de kapers strafrech- ervolgen, een unicum in de ivereld en zeker voor Libië, sver Palestijnse kapers al- den fêteerde. eerste indruk dat hij inderdaad krankzinnig is. Mocht men echter tot een andere conclusie komen, dan moet hij voor een militaire rechtbank terechtstaan. Boycot 1 f li n latei et k< e lii lat met have gerr •Ikas jk gestoord IE) Het algemene bestuur van de Arabi sche transportarbeidersbond heeft in Cairo besloten om alle buitenlandse luchtvaartmaatschappijen te boycot ten, die zowel op de Arabische landen als op Israël vliegen. Zulks in verband met 'Israëls misdadige luchtpiraterij.' Israël zal in de komende vijf jaar 35 Joodse nederzettingen stichten binnen de bezette Arabische gebieden. Mo menteel zijn er 44 van dergelijke ne derzettingen met een totaal van meer dan vijfduizend inwoners. De Israëli sche radio, die dit bekend maakte, meldde dat dit het compromis is dat de regerende Verenigde Arbeiderspar tij heeft gevonden, nadat minister Dajan gedreigd had zich als kandidaat voor de komende algemene verkiezin gen terug te trekken, indien hij niet meer zijn zin kreeg, wat betreft de vrije aankoop van grond in de bezette gebieden door Joden. cel zonder ramen, elektriciteit en ven tilatie. Voorts heeft de nieuwe president de uitzonderingstoestand opgeheven en de afschaffing bekend gemaakt van de bijzondere rechtbanken en de berech ting van burgers door krijgsraden. Papadopoulos verzocht de Grieken hun oude politieke hartstochten en hun meningsverschillen te vergeten en de regering te helpen bij het vesti gen van wat hij noemde een gezond parlementair leven. Hij kon digde aan dat in september een con stitutionele rechtbank zal worden in gesteld, die de politieke partijen en de mensen die aan de politieke toe komst van het land willen deelnemen, 'op hun geschiktheid' zal onderzoeken. Hij zei geen bezwaar te hebben tegen 'een constructieve oppositie'. In okto ber zal hij een nieuwe regering be noemen, die onder meer de algemene verkiezingen van 1974 zal voorberei den. KEY BISCANE (UPI, Reuter, AFP, AP) President Nixon gaat een krachtige campagne voe ren om het vertrouwen in zijn leiderschap te herstellen en aan te tonen dat het Watergate-schan- daal nu achter de rug is. Dit hebben medewerkers van Nixon in Key Biscane verklaard. President Nixon zal in de komende periode toe spraken houden over kwesties als de waardevermindering van de dollar, de nieuwe betrekkingen met Europa, de Amerikaanse economie en de kwestie van de schaarste aan energiebronnen. Uit een Gallup-opiniepeiling is nu ge- blekend dat voor ong. 44 procent van een reeks ondervraagde Amerikanen de Watergate-rede van Nixon 'niet overtuigend' is geweest. 27 pet. vond de rede 'volledig overtuigend' of 'ta melijk overtuigend'. Voorts bleek dat de helft van de ondervraagden die de rede hadden gehoord geen geloof hechten aan Nixons verklaring dat hij niet betrokken is geweest bij de plan ning en in de doofpot stoppen van de Watergate-zaak. 56 pet. vond dat Nixon de banden waarop gesprekken staan tussen hoofdrolspelers van de Water gate en Nixon aan de Senaatscommis sie Sam Ervin moeten worden overge dragen. Tijdens een religieuze plechtigheid in Athene, die praktisch gelijk was aan de ceremonieën tijdens het Byzanthijnse kei zerrijk bij de kroning van de keizers, is gisteren in de kathedraal van Athene George Papadopoulos tot president van de Griekse republiek beëdigd. De uit twaalf mannen bestaande Heilige Synode van de Grieksorthodoxe kerk, die liun met goud bestikte mantels droegen, zongen religieuze liederen. De nieuwbakken president legde op de bijbel de eed af. Zijn vrouw Despena stond discreet op de achtergrond, zoals het in het nieuwe Griekenland behoort. Water teistert ook Pakistan en India MEXICO-STAD, KARATSJI, NEW DELHI (Reuter, UPI) In Mexico zijn door de ergste overstromingen sinds dertig jaar gisteren 200.000 mensen dakloos geworden. In Pakistan zijn duizenden onophou delijk aan het werk om de bedijking te versterken langs de rivier de In- dus, die door hevige regenval sterk gezwollen is en grote delen van Paki stan onder water heeft gezet. In noor delijk India is het dodencijfer ten ge volge van overstromingen door hevige' regenval tot minstens 200 gestegen. In Bangladesj zijn dit weekeinde op nieuw 4000 personen dakloos gewor den door overstromingen. Bij de over stromingsramp in Mexico zijn min stens 20 mensen verdronken. Tiental len worden vermist, zo heeft de poli tie in Mexico-stad meegedeeld. In de stad Irapuato op 275 km ten noord westen van de hoofdstad is drievijfde deel onder water komen te staan. De elektriciteit is er uitgevallen. In de deelstaat Coahuila, in het noorden, zijn ongeveer 10.000 mensen door het water geïsoleerd. In de staat Durango in het noordwesten zijn nog eens 3000 bewoners van de buitenwereld afge sloten. Het metereologisch instituut in Mexico-stad heeft gewaarschuwd dat het slechte weer zal voortduren. De ovërstromingen zijn het gevolg van een hevige regenval die Mexico twee weken heeft geteisterd. Door de grote hoeveelheden regenwa ter zijn in de rivier Kermas in de staat Guanajuanito twee dammen doorgebroken. Honderden hectaren land, waarop mais en peulvruchten groeiden zijn onder water gelopen. PAKISTAN In Pakistan wordt met man en macht gewerkt aan het in bedwang houden van hevig gezwollen rivieren in het gebied bij de Indus-rivier. Vooral het gebied van de Sind-Po^djaab op 220 km ten noorden van Karatsji is ge teisterd. De Pakistaanse minister van financiën heeft verklaard dat een dijk breuk langs de Indus een ramp kan veroorzaken. Het zwaarst getroffen is een gebied ten oosten van Guddu, waar 347 dor pen overstroomd zijn. Ongeveer 11.000 mensen zijn uit het district geëvacu eerd en nog eens 3000 worden door het water bedreigd. De overstromin gen die de ergste zijn in de Paki staanse geschiedenis hebben al een groot deel van d.e provincie Poen- djaab onder water gezet. Volgens Pa kistaanse kranten zijn er reeds 1500 personen verdronken en worden dui zenden mensen vermist. Pakistaanse functionarissen vrezen dat op korte termijn ziekten als cholera zullen uit breken in de geteisterde gebieden. INDIA In India zijn de meest'noordwestelijk gelegen staten Jammoe en Kasjmier getroffen. In deze gebieden zijn min stens 90 personen verdronken. De pre mier van Kasjmier Syed Mir Qasim heeft bekendgemaakt dat 25 procent van de rijstaanplant van de staat docr het water is weggespoeld. Ten zuiden van de stad Ajmer in de deelstaat Ra- jasthan is gisteren een sneltrein met duizend inzittenden door het water overvallen en gevreest wordt dat 200 passagiers zijn verdronken. Helikop ters verzorgen de toevoer van voedsel en geneesmiddelen aan de overleven de inzittenden die van de buitenwe reld zijn afgesloten, In Bangladesj zijn in totaal tiendui zend mensen dakloos geworden door overstromingen ten gevolge van de hevige moessonregens. Vooral de ri vier Meghna, die buiten haar oevers is getreden heeft grote stukken land onder water gezet en slachtoffers ge maakt. Ook de Ganges en de Gumti blijven door de regenval stijgen en vormen een onmiddellijk gevaar voor de omwonenden. LA PAZ (AFP, Reuter) In Bolivia is een poging tot een staatsgreep ge daan tegen het rechtse bewind van president Hugo Banzer. De leider van het komplot, oud-minister Carlos Val- verde Barbery, heeft zich met onge veer 200 gewapende mannen ver schanst op een stuk land bij de stad Santa Cruz .Dit heeft de Boliviaanse minister van binnenlandse zaken, Walter Castro, zaterdagavond in La Paz bekendgemaakt. Volgens minister Castro heeft Valver- de geweigerd zich over te geven. De rebellen zijn omsingeld door leger- en politie-eenheden. Maar het zou nog -niet tot gevechten zijn gekomen. De minister sprak van 'een zelfmoord- avontuur'. President Banzer is naar Santa Cruz vertrokken om de leiding op zich te nemen van de actie tegen de opstandelingen. Hij zou hen willen zaterdag officieel de Israë- bevestigd van de vliegtuig- i het Libanese pasagiers- avu.— ladio-Tripoli, die het officië le persbureau ARNA citeer- mee dat de kaper A-Toeni een Libiër is. Hij werd in stad Al Zenten geboren en lom 4 juni jl. een Libisch pas- vozereikt- De moeder van A- laarde aldus de radio dat geesteli.ik gestoord is en iwijls door zijn overleden psychiatrische ziekenhui- gebracht voor een onder werkte bij een verzekerings maar werd ontslagen, geregeld niet op zijn werk den de passagiers van het i,Vliegtuig gezegd, dat de ka- accent had en had- anten in Cairo, Beiroet en bericht dat de kaping door 'ïe veiligheidsdienst georga- Volgens de moeder van haar zoon 'altijd een een- 'brak hij na een reeks van [banden mét zijn familie.' ilgens een regeringsfunctio- aarschijnlijk een Libanees uitlevering van de kaper )d wijzen. De Libanese pre- erder gezegd dat hij de mo- ,zal overwegen om de uitle- man te vragen via de Libanese bestandscommissi 1 erkent die commissie niet de juni-oorlog van 1967 en Israël bang dat bij uitleve- )0U''banon, de man allerlei be ien tegen Israël zal uiten, sssagiers ook al hebben ge- 'ens het blad Ha'arets is de Onderstaande mensen wordt verzocht de ANWB-alamicentrale in Den Haag te bellen (070.2M426). NEDERLAND dhr. James J. West uit de VS, dhr. Jaques de Schepper uit Waterloo. België, op boot. Schoorl fain. J. van Cuyt- Spierjeus uit Zaandam, reizende per trein Van Meppel via randmeren naar Mtuden. fam. W. Koudstra uit Groningen, op boot type Groninger bol, naam 'De Zwerver'. Friese meren mej G. Th. Albers uil Leeu warden. op zeilboot. Friesland; dhr. F. H. Vrooland uit Zeist, in Opel, kent. onbekend. LUXEMBURG Fam P. Waaldijk uit Naald wijk, in beige Slmca 1000, kent 17-S2-EL. FRANKRIJK fam. G. Pasma uit Leider dorp, in blauwe MGB. kent 56-93-DR ITALIë terug via Frankrijk: fam, R. I.aan- Sikman uit Amsterdam, in bruin-metallic kleurige Simca 1000 Speciaal, ker.'t. 84-35-VF. Gardameer: fam. P. Hagen uit Hilversum, in witte Opel 1700, kent. 47-92-NX. OOSTENRIJK dhr. II. Booij uit Amster dam, in ivoorkleurige Flat 124, kent. 79-08- XM. NEDERLAND/DUITSLAND/ZWITSERLAND dhr. Bruce Marshell uit Groot-Brittannlë, in groene Ford Cortina 1300, kent. X6B 245. DENEMARKEN dhr. J. II. P. van Dongen uit Badhoevedorp, in beige Alfa, kent. 98-47- XF. ZWEDEN Pjornbroama: dhr. A. Kkker- marts uit Amsterdam, in wit.blauwe Landro ver met caravan, kent. MG-50-91 Weerraporten van gisteravond 19 u., maximumtemperaturen en neerslag van 7-19 uur; Amsterdam zwaar bew. 22 0 De Bilt zwaar bew. 24 0 Deel en zwaar bew. 25 0 Eelde zwaar bew. 21 0 Eindhoven zwaar bew. 26 0 Den Helder zwaar bew. 20 0 Luchth. Rtd. zwaar bew. 23 0 Twente geheel bew. 24 0 Vlissingen licht bew. 21 0 Zd.-Limburg licht bew. 26 0 Aberdeen geheel bew. 14 0 Athene licht bew. 32 0 Barcelona onbew. 29 0 Berlijn geheel bew. 25 0 Bordeaux onbew. 34 0 Brussel onbew. 25 0 Frankfort zwaar bew. 30 0 Genève onbew. 30 0 Helsinki zwaar bew. 21 0 Innsbrück zwaar bew. 30 0 Kopenhagen zwaar bew. 20 0 Lissabon onbew. 29 0 Locarno half bew. 29 0 Londen zwaar bew. 24 0 Luxemburg onbew. 28 0 1020 'CK> tboo Madrid onbew. 32 0 Malaga onbew. 29 0 Mallorca onbew. 31 0 Mtlnchen zwaar bew. 29 0 Nice licht bew. 29 0 Oslo licht bew. 22 O Parijs onbew. 29 0 Rome onbew. 29 0 Split licht bew. 32 0 Stockholm onbew. 21 0 Wenen onbew. 31 0 ZUrich licht bew. 30 0 Casa Blanca z,waar bew. 0 Tstanbcel regenbui licht bew. 25 23 Las Palmas 27 0 overwegend droog Veranderlijk 1 tot 3 Beaufort (zwak tot matig, in het noorden west of noord en wat toenemend tot maximaal 4 of 5 Beaufort (matig of vrij krach tig). Koel, rustig strandweer. Bewolkt, plaatselijk ook een opklaring, overwe gend droog, luchttemperatuur circa 20 graden, zeewater 19 graden. Van onze weerkundige medewerker Hoewel er een depressie in de baan is, blijft het weer de eerste dagen in ons land nog betrekkelijk rustig met een slap tot matig windje vit zuid tot west, eventueel noordwest. Het is dan ook geen minimum om van achterover te slaan: 1010 millibar op koers lig gend van Ierland naar Denemarken met de mogelijkheid van een kleine uitdieping later. Het bijbehorende warmtefront geeft wel bewolking, waaruit plaatselijk wat regen of mot regen van geringe betekenis kan val len. Maar voor het overige blijft er ruimte voor enkele aarzelende opkla ringen, waarbij de temperatuur op een gematigd middagniveau blijft. De computers voorzien voor deze week een westelijke of zuidwestelijke circulatie, resulterend in hier en daar een bui bij middagtemperaturen in het midden van het land van 22 of 24 graden. Werkelijke zomerse warmte zal voorlopig niet zo gemakkelijk weer komen, nu het hogedrukgebied van 1026 ten zuidivesten van IJsland in oostelijke richting trekt en nog iets in betekenis toeneemt. Nu moet er wel verschil gemaakt wor den tussen de kuststreken en hel zuidoosten van het land. Daar blijft de thermometer geporteerd voor zo merse temperatuurwaarden van de or de van grootte van circa 25 graden Celsius. Een depressie ten noordwes ten van de Azoren (1000 millibar) breidt zich iets in noordoostelijke richting uit, daarbij wat activerend. De kans bestaat dat mee onder in vloed van dit minimum, de wind in de loop van deze week in het Kanaal ge bied en ZuidrEngeland ulat steviger in de noordoosthoek terug gaat komen. Limburg en Brabant zijn er vorige week als enige provincie in geslaagd een officiële hittegolf te produceren met een opeenvolging van acht zomer se dagen waarvan drie tropische. Eer der deze zomer (begin juli) presteer de Groningen dit. President Banzer overhalen vrijwillig de wapens neer te leggen. In de hoofdstad La Paz was liet gister avond rustig, maar er werden eerder wel arrestaties verricht in politieke kringen. VALVERDE Carlos Valverde is de aanvoerder van een opstandige groep binnen de recht se sociale Phalanx-partij. Hij was in het eerste kabinet van Banzer minis ter van volksgezondheid. De staats greep had moeten samenvallen met de viering door het bewind van Banzers eigen machtsgreep, twee jaar geleden, in een burgeroorlog van drie dagen waarbij de 'linkse' president Juan Jo sé Torres ten val werd gebracht. Vol gens regeringskringen zou Valverde steun van zowel rechts als links heb ben gekregen. Het komplot was echter verijdeld en de belangrijkste garnizoe nen van Bolivia hadden zich loyaal verklaard met Banzer, aldus minister Castro. De stad Santa Cruz ligt 550 km. ten oosten van La Paz. Burgemeesters Aan twee burge meesters is op hun verzoek in ver band met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd eervoi ontslag verleend met dank voor de bewezen diensten: aan mr. J. J. Cróles (van Bodegraven) en aan de heer J. A. Teenstra (van 'l Zandt), achtereenvol gens per 1 december en 1 september. BREST (AP, Reuter, UPI) In de Franse stad Brest is zaterdagavond een einde gekomen aan de gijzeling van een 71-jarige vrouw, die 36 uur lang was vastgehouden door twee bankrovers, die eerder een politieman hadden gedood. De rovers hadden vrijdagochtend 60.000 franken gestolen uit een bank in Brest en verschansten zich na een politieman te hebben gedood in een villa, waar zij de bejaarde bewoonster gijzelden. Zij eisten een auto en vrije aftocht, wat door de ongeveer 200 po litieagenten die hen belegerden niet werd aanvaard omdat een collega was vermoord. Zaterdagavond om 11 uur toen de tijdslimiet die de rovers hadden ge steld voor de leverantie van een auto en een vrije vlucht, hoorde de politie een schot. Het huis werd bestormd en één van de twee bankrovers Paul Cia- mitaor lag zwaargewond in de villa. Hij bleek een zelfmoordpoging te heb ben gedaan en overleed korte tijd la ter. De tweede overvaller Francois Phily gaf zich over aan de politie. De gijzelaar, mevrouw Marguerite Le- moigne, was ongedeerd. SANTIAGO (AP, Reuter, UPI) De stakende Chileense transport ondernemers blijven ontevreden hoewel president Allende dit weekeinde een nieuwe minister en een nieuwe staatssecretaris van verkeer en openbare werken heeft benoemd, om ten dele tege moet te komen aan de eisen van de stakers. Op verzoek van Allende zal het hoofd van de rooms-katholieke kerk in Chi li, kardinaal Raul Silva Henriques proberen te bemiddelen in de staking, die nu al 25 dagen duurt. De Chileense president aanvaardde za terdag het ontslag van zijn minister van openbare werken en verkeer ge neraal Cesar Ruiz. Ruiz werd ook ont slagen als opperbevelhebber van de luchtmacht, hoewel hij daar niet om "had gevraagd. Hij was twaalf dagen geleden met de chefs van het leger, mai-ine en de politie in de nieuwe re gering benoemd. Met Ruiz is ook zijn staatssecretaris Jaime Faivovich ontslagen. De bond van transportondernemers had het ontslag xan Faivovich op haar lijst van eisen aan het kabinet Allende ge plaatst. In een communiqué van de vakbond van transportondernemers werd zater dag opgemerkt dat het ontslag van Faivovich het conflict dichter bij een oplossing heeft gebracht. Maar tevens werd te kennen gegeven dat de sta king zou voortduren totdat de rege ring alle eisen van de transportonder nemers heeft ingewilligd. Tot minister van verkeer en openbare werken is nu de luchtmacht-generaal Claudio Marrequito, benoemd. Chef van de luchtmacht is generaal Jorge Leight geworden. Wie staatssecretaris Faivovich zal opvolgen was gisteren nog niet bekend. Aangenomen wordt dat het de socialist Hernan Morales zal zijn, die deze functie eerder heeft vervuld. Verwacht wordt dat nu spoedig kei harde onderhandelingen gevoerd gaan worden tussen de Chileense regering en de transportbonden. In Chili .heb ben dit weekeinde ook alle artsen ge staakt uit protest tegen tekorten aan medicamenten en instrumenten in de ziekenhuizen. Gisteren is de 31-jarige Oscar Balboa, leider van een tran- sportbond die Allende steunt, door onbekende schutters in zijn auto doodgeschoten. LOESAKA (Reuter. UPI) In de Chinese ambassade in Loesaka, de hoofdstad van Zambia, is zaterdag een pakje ontploft. Er zat vermoedelijk een kneedbom in. Een Chinese vrouw, naar men gelooft de echtgenote van een hoge Chinese diplomaat, werd zo ernstig gewond dat zij in liet ziekenhuis is ovei'leden, zo is uit diplomatieke bron vernomen. Een Chinese man is met verwondin gen aan gezicht en handen in een ziekenhuis opgenomen, waar hij is ge opereerd. Hij zou het redelijk goed maken. China helpt Zambia met de aanleg van een 1600 km lange spoorweg naar de Tanzaniaanse hoofdstad Dar-es-Sa- laam aan de Indische Oceaan, waar door Zambia onafhankelijk wordt van Zuid-Afrika. Over de afzender van het pakket is niets meegedeeld. De Chinezen in Loe saka willen niets over het gebeurde zeggen. 'Waar heb je geleerd om zo toast te maken, Simpkins?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7