'School' maakt ouders kritisch eoeo De Weldoener tóagpecept Documentaire over China Man verongelukt Lof voor NOS en VPRO Straatcollecte voor Anti-Rheuma door John Rowan Wilson J- TROUW/KWARTET VRUDAG 17 AUGUSTUS 1973 BIMNEXLA N D/R AD IO 71V Zendtijd van het Humanistisch Verbond verdubbiM UTRECHT Met ingang van 1 okto ber krijgt het Humanistisch V iond een half uur televisie-zendtijd per maand en een half uur radio/erHtijd per week. Dit betekent een verdubbe ling van de huidige zendtijd. Toch is de directie van het humanis tisch verbood niet tevreden. Men meent aanspraak te kunnen maken op een verviervoudiging. Misschien zal het bestuur van het verbond in be roep gaan tegen de door minister Van Doorn (crm) toegewezen zendtijd. Al eerder tekende het verbond beroep aan bij de commissie geschillen van de Raad van State tegen het besluit van de minister, dat overeenkwam met het advies van de Omroepraad. De raad van state heeft in het voor deel van de minister een uitspraak ge daan. Het humanistisch verbond wilde vijf tien minuten radiozendtijd op de zon- tien minuten radiozendtijd op de zon dagochtend houden, terwijl men el ders in de week in een extra kwartier op de actualiteit wil afstemmen. De dertig minuten televisie-zendtijd per maand wil het verbond verdelen over wekelijkse uitzendingen. Nu ver schijnt het eenmaal per maand een kwartier op de buis. HILVERSUM De VPRO zendt in september drie eigen documentaires voor televisie uit over China. Ze wor den gemaakt door Roelof Kiers (sa menstelling en productie), Jochgem van Dijk (camera), en Hugo de Vries (geluid). Het team heeft een maand in China doorgebracht. De VPRO tekent hierbij aan, dat het de eerste keer was, dat de Nederland se televisie officieel in China is toege laten. Dit feit is gevierd met officiële ontvangsten van het team voor de lei ding van de televisie in Peking, Can ton en Shanghai. Onderwerpen van de documentaire zijn: het Chinese volksfront, de mo derne revolutionaire kunst en het da gelijks leven in een geïsoleerd berg dorp. De eerste uitzending is 13 sep tember. MARY PERKINS Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Het nieuwe maandblad 'School' lijkt in menig op zicht op het nu al zes jaar oude 'Ouders van Nu'. Dezelfde uitgever (Zomer en Keuning), dezelfde redactie (hoofdredactrice Rita Kohn- stamm) en in zekere zin ook dezelfde formule. Prof. mr. P. J. Boukema voorzitter omroepraad DEN HAAG Prof. mr. P. J. Bouke ma uit Amstelveen is benoemd tot lid e'n voorzitter van de Omroepraad. Hij volgt mr. Vrolijk op, die deze functie neerlegde toen hij was benoemd tot commissaris van de koningin in Zuid- Holland. Prof. Boukema is benoemd voor de rest van de zittingsperiode (die op 29 mei van dit jaar is begonnen). Hij is hoogleraar in het Nederlandse staats recht aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, lid van de Eerste Kamer voor de A.R.P. en voorzitter van de stichting Amsterdamse draadloze om roep. Hij heeft veel belangstelling voor de lokale en regionale omroep en is goed bekend met de omroeppoli tiek, aldus het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. 'School' mikt wel op andere lezers. Uiteindelijk verwacht Zomer en Keu ning zo'n 90.000 betalende abonnees en dat zullen dan voor het grootste deel ouders van schoolgaande kinde ren in de leeftijd van 6 tot 18 jaar zijn. Het zijn de ouders die na enige jaren 'Ouders van Nu' ontgroeid zijn en zich dan gaan interesseren voor huiswerkproblemen, schooltoetsen, be roepskeuze, puberteitsperikelen of de zegeningen van schoolmelk. Ouders van Nu heeft een talrijk, maar snel doorstromend lezerspubliek: als er een baby komt abonneren de mensen zich, maar als de kinderen eenmaal naar de grote school zijn, dan weten ze het wel. Rita Kohnstamm gaat er vanuit dat ze het nooit zullen weten, want opvoe den is een kunst die ouders met val len en opstaan leren. Bij kleine kin deren (baby's, peuters, kleuters) is de verzorging van het kind erg belang rijk en daarom besteed Ouders van Nu daaraan veel aandacht (verwennen van kinderen, baby's op hun buik, enz.). Voor de redactie van Ouders van Nu is dat de kapstok om ouders aan het denken te zetten over de op voeding van hun kinderen. Later is de school zo'n kapstok. BEWUST WORDEN Rita Kohnstamm: 'Wij probéren onder onze lezers een bewustwording op gang te brengen. Ouders moeten gaan nadenken over de rol die zij spelen in het leven van hun kinderen. Opvoe den betekent niet alleen werken aan je kinderen, maar ook werken aan je zelf'. Die formule wil de redactie nu doortrekken naar de groep ouders van schoolgaande kinderen. Bij deze kin- GEMERT De 76-jarige J. H. Jon kers uit Gemert is gistermiddag in zijn woonplaats om het leven geko men. Hij werd door een auto aangere den, toen hij met zijn fiets plotseling linksaf wilde slaan. deren neemt de school 'n heel belang rijke plaats in. Hun schoolervaringen zullen ook het contact met de ouders beïnvloeden. Het blad 'School' wil daarom pogen school en ouders dichter bij elkaar te brengen. En via de school wil de redactie dan ook andere opvoedingsvragen van die leeftijds groep aanpakken. Het eerste nummer geeft daar al een enkel voorbeeld van: hasj op school. Het eerste nummer (84 pagina's, prijs drie gulden) begint met een credo van adjunct-hoofdredacteur Frits de Winter. Hij vat daar nog eens kort de bedoeling van het nieuwe blad samen: informatie geven aan ouders over on derwijs en opvoeding. Hij waarschuwt de leerkrachten dat de ouders mis schien wel iets kritischer worden, maar aan de andere kant ook betere gesprekspartners (en wie weet) mede werkers in de school zullen zijn. Geprezen zij de NOS die niets nalaat om ons hier in Nederland in te lichten over het onderzoek naar en de ontwik kelingen in de Watergate-affaire en dus gisteravond ook extra zendtijd claimde om ons Nixons zelfverdedi ging integraal voor te zetten. Lof ook voor de VPRO die de moeilijke beslis sing aandurfde om de laatste uitzen ding van zijn geslaagde Marx Broth- ers-serie te doen wijken voor een ac tuele Dick Cavett-uitzending. Wat je als kijker het meest opvalt dus afgezien van wat er gezegd wordt, alleen maar even op zoek naar het 'hoe' en niet naar het 'wat' is de geweldig ontspannen manier waarop hij Dick Cavett zo'n gesprek wordt ontwikkeld, de volkomen superieure wijze waarop bijvoorbeeld een man als Howard Baker kort en bondig formu leert en zijn zaakjes beheerst. Had Nixon zelf tijdens zijn televisietoe spraak maar eens even zo lekker on deruit kunnen zakken; hij zou wellicht een andere indruk hebben gemaakt. Ik weet dat dit een hachelijke manier van benaderen is, die gevaarlijk dicht .*V\ in de buurt komt van Mary McCarthy /O28 (zij had Ehrlichmanns gezicht verge leken met het stereotiep van de mis dadiger op het middeleeuwse fresco), maar de televisie roept natuurlijk wel een als door Mary McCarthy beproefde benaderingswijze op. Radio en krant missen het beeld en de TV-cèmera fixeert het beeld sterk op de persoon; meer dan het oog van de in de zaal aanwezigen zou doen. Mary McCarthy's oordeel mag dan aan vechtbaar zijn het is duidelijk dat hoe invloedrijker de televisie zal wor den, ons steeds meer oordelen van deze categorie Zullen bereiken en dat zij op een of andere wonderlijke ma nier opeens ergens als feit of als ar gument zullen opduiken. J£. AMSTERDAM Ten behoeve Van de reumatiekbestrijding in Amsterdam, wordt zaterdag 25 augustus een straat- collecte gehouden. Enkele honderden, meest jongere collectanten, zullen op pad gaan. Ter omlijsting van deze collectie zal in de muziektent op De Dam een con cert worden gegeven door een Muziek- Kapel van 14.30 tot 16.00 uur. Voorts rijdt de gehele dag de zgn. Zilvertram door de stad, bemand met een ploeg collectanten van de 'Ancient Order of Foresters Amsterdam'. Dames of heren, die op zaterdag 25 augustus willen collecteren zijn van harte welkom. Zij kunnen zich dage lijks (op werkdagen) als collectant melden bij het Bureau Anti Rheuma, de Lairessestraat 109. Telefoon 717173. Kantooruren van 9.00 tot 17.30 uur. LO WIETJE Openbaar kunstbezit zoekt het op zondag Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Voor de nieuwe se rie van openbaar kunstbezit blijven de samenstellers dicht bij huis. Met 'huisvesten-thuiszijn', zoals de reeks heet, worden radio- en tv-programma's gemaakt, die over dingen gaan die in een gewone huiskamer staan. Opmerkelijk is, dat de tv-uitzendingen zijn verplaatst naar de zondagmiddag om 15.50 uur via Nederland I. De eer ste uitzending is a.s. zondag. Voor heen verscheen openbaar kunstbezit op vrijdagavond op de tv. De radio programma's worden uitgezonden op woensdagavond via Hilversum H om 19.00 uuh De nieuwe reeks is het tegendeel van 'interieur voorlichting'. Het gaat erom te tonen hoe de mensen hun huizen inrichten. Ze doen dit met dingen die voor hen waarde hebben of omdat ze een geschiedenis hebben of omdat ze afkomstig zijn van mensen aan wie ze gehecht zijn. De serie loopt van half augustus tot half september. Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. houtworm. 2. muze van het minne dicht; 3. opium toebereid om tc ro ken, 4. verdieping, 5. een nummer trekken, 6. deel van een fiets, 7. vuur- >ijl, 8. doornachtige sierplant, 9. cleurstof, 10. wondvocht. Dambord-puzzel Puzzel van gisteren De puzzel van gisteren was niet op te lossen aangezien een verkeerd dia gram was geplaatst. Ten slótte vatte hij het plan op om er met zuster Nairn over te hebben. Op een dag, toen ze aan het einde van het spreekuur alleen in de polikliniek wa ren. zei hij tegen haar: 'Zegt u eens, zuster, vindt u dat ik weg moet?' Ze schrok en leek ongerust: 'Weg? Waar heen?' 'Naar Engeland terug. Ik voer hier niet veel nuttig uit' 'Ik weet niet hoe u daarbij komt,' zei ze veront waardigd. 'Het is moeilijk hier iets te doen zonder dat het enig nut heeft.' 'U weet best wat ik bedoel.' 'Hém be doelt u?' Ze gaf het woordje hem de bijzondere nadruk die ze altijd ge bruikte als ze het over Barrington had. 'Ach, maakt u zich daar toch niet druk om. Zo doet hij nu eenmaal van tijd tot tijd.' 'Het is toch meer dan zomaar een stemming, hè?' 'Dat zou je haast wel zeggen, ja.' Ze ging naar de gootsteen wat instrumenten afdrogen. Ze moest altijd iets poetsen of afstoffen of brei en of naaien. Het was een gewoonte waar Adams dol van werd. 'Legt u dat alstublieft neer,' zei hij geïrriteerd. 'Dit is van belang.' 'Dat kan best zijn,' zei ze, 'maar er zijn mensen die geen tijd kunnen missen.' Toch legde ze de tang in de instrumentenkast en ging zitten. 'Hij is natuurlijk boos omdat u gezegd hebt waar het op stond.' zei ze. 'Dat is ook met mij gebeurd toen ik hier kwam. Ik vond de manier waar op de hulpen verband aanlegden niet best, en dat zei ik hem ook. U had het kabaal moeten meemaken. Hij zei me dat ik niet wist waar ik over mee praatte, en wie of hier de dokter was, hij of ik - al dergelijke dingen, weet u wel. Ik zei tegen hem: 'Dokter Bar rington. u bent nu wel een dokter, maar ik kan u vertellen dat niet weet wat er gebeurt zodra de dokter zich heeft omgedraaid. Daarvoor moet je een afdeling geleid hebben, zoals ik.' Hij ging natuurlijk hoog te paard zitten. Adams hoorde het met ongeduld aan. Hij begon er spijt van te krijgen dat hij haar in vertrouwen genomen had; de moeilijkheid was dan dat je je aan allerlei herinneringen blootstelde die er niets mee te maken hadden. Ten slotte zei ze: 'Om een lang verhaal kort te maken: hij hield voet bij stuk. Maar ik gaf het niet op. Ik wachtte tot hij naar Londen ging voor dat boek van hem en veranderde de hele opzet. En toen hij terug kwam, merkte hij niet eens dat er iets anders was.' Toen ze geen weerklank bij hem vond, zei ze: 'Nu kunt u zich afvragen wat het met uw moeilijkheden te maken heeft Maar het zit zo dat het bij hem geen zin heeft te proberen wie de hardste kop heeft Met die kapel bij voorbeeld. 'Ja, dat heeft u me ver teld,' zei Adams haastig. 'Nou dan. Wat ik zeggen wil is: geef het niet te gauw op. Wacht uw tijd af. En komt u niet bij me aan met weggaan,' zei ze in ernst 'U bent hier nodig, neemt u dat van me aan. Die Carl doet zijn best maar voor medische dingen heb je niets aan hem. Mary Macready is gewillig, maar ze is een dom kind. en nog rooms ook. Toffee is op zijn ma nier goed, maar hij is niet zoals een blanke, wel?' Ze zweeg even en voegde er toen aan toe: 'Ik zou niet weten hoe we het zonder u moesten klaar spelen.' 'U hebt het vroeger ook klaar gespeeld.' 'Ja, maar dat was voordat we wisten wat een verschil het was om u erbij te hebben. We zijn ons alle maal op u gaan verlaten, zelfs in die korte tijd.' Adams glimlachte verlegen. Er was in haar stem een zachtere toon dan hij ooit gehoord had. Ze zei: 'Ik ben het met u eens dat hier een boel veran derd moet worden. Het meeste van wat we willen kunnen we op den duur krijgen. Het is alleen maar een kwes tie van hem op de juiste manier aan pakken. Er is niets wat u en ik niet aankunnen als we samenwerken.' Adams was gegrepen door haar on handige, stugge toenaderingspoging. Zijn natuurlijke omzichtigheid hield echter de overhand. Hoe hij op het ogenblik ook over Barrington dacht, hij wilde niet deelnemen aan een in trige met zuster Nairn om hem hun meningen op te leggen. 'Het spijt me,' zei hij. 'Ik weet dat u het goed be doelt, maar aan zoiets kan ik niet mee doen. Ik kan hier alleen werken op basis van volkomen openheid tegen over dokter Barrington. Als hij daar geen genoegen mee neemt, dan zal ik moeten verdwijnen.' De glinstering van verwachting ver flauwde in haar ogen. Zwijgend begon ze een tang op te poetsen die ze al had schoongemaakt voordat hun ge sprek begon. Hij wist dat ze nooit meer zo met hem zou spreken zolang hij in Kalundani bleef. Twee dagen na Adams' gesprek met zuster Nairn, kwam Barrington niet aan het ontbijt. Dat was geen grote verrassing omdat hij tegenwoordig 142. Toen de oude graaf dèt eenmaal gezien had, wist hij zich nog maar ternauwernood te beheersen. Ontroerd trad hij op zijn z-oon af en hij klopte hem vol trots op de schouder. 'Zoon! Jongenlief!' sprak hij aangedaan. 'Ik begrijp je! Een heli eh dinges. Een hefschroefkopter! Ja jahéél knap!' Bescheiden nam Roderick Reinier de hulde van zijn vader in ontvangst en hij zei: 'Er is nu geen tijd voor gepraat, papa! Kom aan. stap er in. Adriaan zal vliegen'. 'Kan Adriaan dan vliegen?' vroeg smidje Verholen nieuwsgierig. 'Wat kan Adifiaan eigenlijk niet?' zei Roderick Reijtier. 'Hij heeft in de oorlog nog als' .jachtvlieger dienst gedaan. Hij kenf: alle toestellen. Hij is een kraan'. De oude graaf vroeg toen nog aan zijn f beminde zoon: 'Jongenlief, neem jij ïi iet wat teveel risico? Kun jij ons er zomaar met een legervliegtuig van- dqo t; laten gaan?' 'Geen centje pijn* hoori, stelde de jeugdige edel man* zijn bejaarde vader gerust. 'De wacftt heeft niemand dit kamp zien binütankomen. En als een soldaat nie- maijjdl heeft zien binnenkomen, dan kan»üe zich gewoonlijk ook niet voor stellen, dat er iemand uitkomt. Haha- hah! Aardige grap! Typeert d»wc maar goed, ze zullen dus denlncr ik het zelf was, die een oefenWc ben gaan maken met de bplikft 't zal de dakschuif openzetten, c Adriaan loodrecht omhoog'?nn( zonder door iemand gezien te jvar Ik ga intussen naar huis en lj\|s passen en autopapieren op. Ik 0 lie in het buitenland wel terir nu maar gauw in, papa! Veeen en goeie reis!' De oude grinig te ook in het vliegtuigje en i van Roderick Reinier greep iV— schakelaar FERDINAND HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgmn. 7.20 IS) Dag met een gaatje. (7.55 Wegenver- keersinf. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal; 8.30 De groenteman.) 9,00 (S) Viool, piano: semi- klass.muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagogische rubriek. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 (S) Omroepork.: mod. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvita-, minen. <11.00 Nws: 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Horlepiep: inf. over volksmuz. 11.55 Beursber. NOS: 12,DO Blik op de Derde We reld: inf. progr. over ontwikkelingssamen werking. 12.15 Blik op Europa: inf. progr. over Europese integratie. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landouw. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws, VARA: 13.11 Dingen van de dag. NOS: 13:25 Toerismo: toeristische inf. uit binnen- en buitenl.. 13.50 Van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Belgie: muz. en ws van onze zuiderburen. 15.00 <S) Zoek licht op Ned.: rep. en comm. uit alle delen van het land cn' veel muz. (16.00 Nws.) VPRO: 17.00 VPRO-Vrljdag: rechtstreeks progr. met politieke analyses, rep., achter- grondinf. en teleL reacUes (17.00 Act.; 17.55 Med (18.00 Nws: 18.11 Act. rubriek; 18.50 de liturgie. 20.00 Lichte gramm.muz. NOS: 20.) f (S) Nordring Radio Priz licht mu i..festival. (In de pauze: plm. 21.05-21.30 KR(VReisoogst). KRO: 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Zomergoal - sportprogr. met/veel muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II K ftO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07a<S) Badlnerie: klass.muz. (7.30 Nws: 7.41* Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gyi ia. v.d. huisvrouw. 8.45 Moeders wil is wet., 9.40 Over schoolradio: introduktieprogr. 10.0r (S) Aubade: klass.muz. (10.30 Nws.) li.09, De Zonnebloem: progr. v.d. zieken. 11.5 5 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauiüprogr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Ech M; 13.00 Kaden maar.) 14.00 (S) Vrljdag- midf|flgstereo cocktail: lichte gramm. muz. 14.39i (S) Interlokaal op vrijd. (15.30 Nws.) 17.9V Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 17.10 (S) Licht ork. met zangsol. 17.3d! iiWS. 17.32 Echo. 18|)0 (S) Licht ork. met sol. 18.30 Nws. 18.411 Echo. 18.50 Lichte gramm.muz. 18 58 Marjttber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: recht- streeUs progr. met sociaal-culturele act. en berV®" waarin verder om 19.00 en 20.05 Act. ruboiek Vandaag dit. morgen dat, en 20.00 Nw:« 20.15 VPRO-Vrijdagavondconc. (19.50 NO.'la Den Haag vandaag.) VARA: 21.00 Iris. ope (i van Mascagni. uitgevoerd door Groot Omroepkoor, Omroepork. en zangsol. in de na het eerste bedrijf: plm. 22.00-22.25 Staalkaart. 23.55 Nws. bij ongeregelde tussenpozen met de anderen samen at Verbazingwekken der was dat de zuster er zelf ook niet was. Adams wilde jui6t opstaan om naar de polikliniek te gaan, toen zij de kamer binnen kwam. Ze zag er druk en een beetje gejaagd uit. 'Ha, bent u daar nog,' zei ze. 'Ik wil u graag even spreken.' Ze gaf een wenk om mee naar buiten te gaan. Sinds hun gesprek had ze Adams gemeden en voelde ze zich in zijn nabijheid duidelijk niet op haar gemak. Nu was haar verlegenheid volkomen verdwe nen. 'Ik ben bang dat de dokter ziek is,' zei ze. 'Hij heeft me gestuurd om u te vragen het van hem over te ne men.' 'Natuurlijk,' zei Adams. 'Wat is er met hem aan de hand?' 'Malaria. Hij krijgt van tijd tot tijd lelijke aanvallen.' Hij maakte rechtsomkeert om naar Barringtons huis te gaan. 'Ik ga even naar hem kijken.' 'Nee!' Ze sprak alsof het haar opgedragen was. 'Dat wil hij niet Hij kan zichzelf be handelen. Ik verpleeg hem wel. Hij wil alleen maar met rust gelaten worden.' 'Maar. 'Hij meent het echt,' zei ze dringend. 'Zo is hij. lik heb hem al eerder bij zulke aanvallen verpleegd. Hij ziet er verschrikkelijk uit. Hij is helemaal geel en hij zweet en rilt, en hij heeft een afkeer van zichzelf.' Toen ze zag dat Adams nog niet helemaal over tuigd was, verklaarde ze met zachte stem: 'Hij moet volmaakt zijn, ziet u. Je wordt niet verondersteld een soort godheid er misselijk en hulpeloos bij te zien liggen.' (Wordt vervolgd) TV vandaag HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsni voor Jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 B' sen thee en koffie! (9.00 Nws.) lzee 10.03 (S) De muzikale fruitmand.;..*, 11.00 Nws. 11.03 Zing. zing. zin", muz. 12.00 Nws. 12.03 Bij Barend. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.00 Nws Meurders Methode. AVRO: 15.00 1 Top-Twenty I. 16.00 Nws. 16.03 De tv II. 17.00 Nws. 17.03 Radlojoun Wet Postbus 700: verzoekpl. progr. r NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener s VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrlj show: gevar. muz.progr. (22.00, 24.00 Nws: 22.55 Med.) 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederland e 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 1 ti. gende middagmuz. 12.50 Bultenlai111 over. 13.00 Nws. weerber. en scl lg progr.'s Aansl.: Zig-Zag. 13.55 14.00 Nws. 14.03 Melodie Radio. (1 16.00 Nws. 16.10 Melodie Radio. 17. med. 17.10 De sound van 1930 tot 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en d ten. 18.28 Paardespcrtber. 18.30 Wi ,1 zen. 18.45 Intermezzo met The Me thers. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grai 19.00 Nws en act. 19.30 Melodie Ri gf Keurig Engels. 19.45 Boekbesprel Vrijdagavond variété. (21.00 Sp 22.00 Nws.) 23.00 Nws. 23.10 Jazzp Nws. Bo at ig itei of gei en Bti 3 KI NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Confrontatie aan de Amazone NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 My Sweet Charlie 21.55 Achter de camera's progr. met films en filmers 22.25 Uit en Thuis: vakantieprogr. NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Arthur 19.25 Levenswéb 1. De Levende rivier NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Een moordvrouw 21.35 Op reis met John Woodhouse: muz.progr. 22.15 TROS-Sport NOS 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Kein Geldschrank geht von sel- ber auf, doe. tV-spel. 12.00 Economische kro niek. 12.50 Persoverz. 13.00 en 15.50 Jour- na^i15.55 Inf. progr. 16.40 V.d. kinderen. 17 aOf Jeugduitz. 17.55 Journaal. 'irasg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18 30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Act. 19.21» Okay S.I.R., tv-serie. 19.59 Progr.overz. WlMt: 8.20, 8.55, 10.30 en 11.00 Schooltv. 18. M' Reg. nws. 18.10 Okay S.I.R., tv-serie. 18.11' Nws en act. 191.5 V.d. kleuters. 19.25 SieJ|>auten ein Abblld des Hlmmel. tv-serle.) 20.(to Journaal, weerber. en weeeroverz. vooif vakanUegangers. 20.15 Wetenschappelijk ma g, 21.00 Rep. uit Bonn. 21.15 Verkeerstlps. 2".'|0 Mannix. detective serie. 22.05 Journaal, we>#ber. en weeroverz. voor vakantiegan- ge ts. 22.20 Die Edegger-Famllie, tv-film. 23.Jjfi Journaal. DUITSLAND II iq 30 Kommissar Brahms, tv-serle. 16.55 Die* Medizin, inf. serie. 17.25 Weerber. voor vakantiegangers. 17.30 Journaal overz. 17.35 Sportprogr. 18.00 Act. en muz. 18.35 Spass m: Vijz Chaplin-serle. 19.10 Buitenlandse rep. 22.15 Protestantso uitz. 22.30 adt DUITSLAND III WDR „.55. 10.30, 11.00, 17.00 8.20. Schooltv. 18.00 Russische les. 18.30 Wiskui 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor sche werknemers. 19.15 Landsfor Reg. nws. 19.55 Coram. 20.00 Joi d, weeroverz. 20.15-22.35 Fllmrep. disc. a errievis 3 feO gram kabeljauwfilets, 2f^pakjes witte saus 1 ui Vz ectl. kerrie 1 Spaanse peper 1 eetlepel boter peterselie De visfilets in niet te kleine k snijden. De ui schoonmal e kleinsnijden. Fruit de ui en rie in de boter lichtbruin. J saus volgens de gebruiksaai iet Doe de vis en de gewassen peper bij de saus en laat he erci tien minuten, zonder kok< worden. Voeg de gewassen efl den peterselie toe. Haal de weer uit en klaar is de kerriejiet Menutip: kop bouillon, kerriiu'd: kookte aardappelen, gemengde de bessen. iva! RE I1?! dat ion ich k

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6