ixon waarschuwt oord-Vietnam en stem voor Brandt werd gekocht - maar door wie? EEG-commissaris Soames geeft Parijs lik op stuk 4oord-Korea stuurt iloten naar Egypte Bezetting van Lip grieft Franse bonden nd op de tong Djakarta laat 400 gevangenen vrij Politie in Namibia verjaagt Ovambo's \ffaire-Steiner lijkt op olijke scherts Noordierse partij beschuldigt Britse leger van chantage Raketaanval van Frelimo op Tete TROUW/KWARTET DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 BUITENLAND T7/K9 tnerikaanse bombardementen op Cambodja gestaakt [NOM PENH (Reuter, UPI, AP) President Nixon heeft gisteren, ter gelegenheid van het einde de .Amerikaanse bombardementen op Cambodja, Noord-Vietnam gedreigd met 'gepaste maatrege- als dit land 'een offensief zou inzetten, dat de stabiliteit in Indo-China in gevaar brengt.' nd« le eJ! t< stelde dat het bevel van het êrikaanse Congres om de bombar- ïenten te staken, 'een belangrijke "li sporing heeft weggenomen voer regeling door onderhandelingen ndo-China; het heeft de veiligheid dat land en zijn buren verzwakt de vredesstructuur in Indo-China ermijnd, zoals die is neergelegd in bestandsovereenkomst van 27 janu- bovendien heeft het de vooruit zien op een wereldvrede onder rad, door twijfel te doen rijzen bij el vriend als vijand over de vast- 1 lotenheid en de capaciteit van de om internationale overeenkomsten handhaven, als zij door andere par- n worden geschonden.' use den waarschuwde in één adem voprd-Vietnam dat het 'een zeer ge- rlijke vergissing zou maker., als de beëindiging van de Amerikaan- gevechtsactiviteit in Cambodja zou - j fatten als een uitnodiging om in •IJ idoost-Azië een politiek van agressie voeren.' Hij beloofde dat de VS )Q steun zullen blijven geven voor overeenkomst over een staakt-het- en in Cambodja en voor de sou- einiteit en neutraliteit van dat d. Hij stelde tevens vast dat de in Cambodja zich verzoenlijk blijven verzetten tegen ie der compromis.' GEEN DOELEN Met een acrobatische vlucht boven de belegerde stad Phnom Penh hebben Amerikaanse piloten gisteren hun -ge- vechtsrol in Indo-China beëindigd en daarmee de langste luchtoorlog (bijna twaalf jaar) in de geschiedenis. In de laatste uren van de bombardements periode vonden de piloten nog maar weinig doelen, die het bombarderen waard waren. De Rode Khmers, die al weken lang grote druk op de hoofd stad uitoefenden, schenen rond de stad verdwenen te zijn. In één van de laatste gesprekken met Cambodjaanse grondstations vroeg een Amerikaanse piloot: 'Ik zie een paar slechte kerels (Rode Khmer-leden) beneden. Vraag permissie om hen weg te vagen.' Het verzoek werd niet ingewilligd, omdat het doelwit niet de moeite waard werd geacht. De luchtoorlog, die de Amerikanen te gen Vietnam, Laos en Cambodja heb ben gevoerd, heeft hen het astronomi sche bedrag van 17 duizend miljoen dollar gekost. Een werdldrecord van 7.640.000 ton bommen werd door de AVIV. NEW YORK, BEIROET (UPI, Reuter, AP) Noord- w eaanse piloten zijn door de Egyptische luchtmacht in dienst ge- en vliegen in Egyptische gevechtsvliegtuigen. Dit heeft het dafaëlische opperbevel gisteren meegedeeld Het Amerikaanse State apartment heeft het bericht bevestigd. Amerikanen gevestigd. Meer dan 2100 Amerikaanse piloten kwamen om het leven en 1260 man, voornamelijk pilo ten worden nog vermist. Terwijl vele, vele duizenden mensen in de drie ge bombardeerde landen gedood en ge wond werden hoeveel precies zal wel nooit bekend worden. De B-52-vliegtuigen die door de Ame rikanen bij hun bombardementen werden ingezet, kunnen per toestel zoveel benzine laden dat een personen auto die één op vijf liter benzine ge bruikt daarmee 200 maal een tocht door de VS kan maken, zonder bij te vullen, of heen en terug naar de maan kan reizen en dan nog voldoen de benzine over heeft voor vier toch ten over de wereld. De B-52 vliegtui gen, die Cambodja vanuit Goeam bombarderden, gebruikten per toestel en per vlucht 182.767 liter benzine. De enorme bombardementen, die de VS tegen de drie landen in Indo-Chi na hebben uitgevoerd, hebben bepaald niet het soort vrede gebracht, waar naar Amerika streefde. Integendeel, de tegenstanders van de Amerikanen zijn in geheel Indo-China sterker uit de bus gekomen. Amerika verloor on geveer 3700 vliegtuigen. De Amerikaanse regering en de Cam bodjaanse autoriteiten hebben zich of ficieel optimistisch uitgelaten over de overlevingskansen van de regering Lonh Nol in Cambodja. Maar politie ke waarnemers geloven niet dat het oorlogsmoede Cambodja zich effek- tief tegen de Rode Khmers kan ver zetten, ondanks de materiële steun, die Amerika ook verder zal geven. De ko ninklijke regering van de Nationale Unie van Cambodja (Grunk) heeft in 'Illegale' produktie ivordt opgespoord BESANCON (Reuter, UPI, AFP) Frankrijks grote vakbonden be raadden zich gisteravond over nationale sympathiestakingen met de verdreven arbeidersbezetting in de horlogefabriek Lip in Besangon. De overname van de fabriek door de arbeiders, het voortzetten van het produktieproces en de verkoop zonder directionele leiding, be zorgden hen warm meeleven bij een groot deel van de bevolking, ook al werd hun actie door het hof onwettig verklaard. ment Doubs heeft verklaard dat de productie buiten de fabriek onrecht matig is. De vertegenwoordigers van de vakbonden zijn niet van plan in onderhandelingen te treden met de overheidsbemiddelaar Henry Giraud, zoalng de politie de fabriek niet heeft ontruimd. Zij stellen als voorwaarde dat de onderhandelingen op het ter rein van de fabriek moeten plaatsvin den De regering van Cambodja heeft nu ook vrouwen gerecruteerd om de hoofdstad Phnom Penh tegen de oprukkende Rode Khmer te ver dedigen. Peking een verklaring uitgegeven 1 waarin de vastbeslotenheid wordt uit gedrukt om Phom Penh te veroveren en in Cambodja een bewind van de Rode Khmer te vestigen, zonder de macht met wie dan ook te delen. DJAKARTA (Reuter) Uit de gevan genissen van Ambon, de hoofdstad van de Molukken, zijn afgelopen zondag meer dan 400 gevangenen vrijgelaten. Dit meldt het Indonesische persbureau Antara. De gevangenen waren de laat- sten in de c-klasse die nog werden vastgehouden na de mislukte commu nistische staasgreep van acht jaar ge leden. Gevangenen kwamen in de c- klasse terecht, als zij volgens de rege ring indirect betrokken waren bij de coup. President Soeharto verleende vorig jaar amnestie aan de 20.000 ge vangenen die nog steeds in de cel ver bleven en sindsdien zijn zij periodiek vrijgelaten. ONDANGUA (Reuter) Veertig po litiemannen hebben maandag voor een rechtbank in Ondangue in Zuidwest- Afrika meer dan 300 betogende leden van de Ovambo-stam met gummiknup pels uiteengeslagen. Vier van de 21 aangehouden demonstranten moesten in een ziekenhuis worden behandeld. Volgens de politie namen de Ovam bo's een dreigende houding aan en gaven zij geen gevolg aan het bevel zich te verspreiden. Voor de recht bank moesten politieke militanten ver schijnen. De afgelopen maanden zijn zeker 25 Ovambo's aangehouden, op grond van overtreding van de uitzon deringsbepalingen, die onder meer po litieke bijeenkomsten verbieden als deze niet door de overheid zijn goed gekeurd. Frans-Brils-Duitse ruzie n militaire woordvoerder zei dat er al tussen de tien en twintig Jordkoreaanse piloten dienst doen de Egyptische luchtmacht. Hun knstverband werd geregeld tijdens h bezoek dat de Egyptische staf-chef n paar maanden geleden aan Noord- |rea bracht. jlgens de Israëlische inlichtingen tekent de Noordkoreaanse deelname jt de Egyptenaren onvoldoende pilo- n hebben. Eingelijk was dat al lang ikend, want voordat de ongeveer .000 Russische militaire adviseurs or president Sadat in juli 1972 wer- n uitgewezen, berichtten de Israëli's 1 dat Russische piloten 'gevechtsmis- m uitvoerden voor de Egyptenaren I zelfs een aantal malen met de Is- ■êlische piloten in vijandelijk con- ct waren geweest. Na de uitwijzing n de Russen hebben de Egyptena- n dan ook aan een aantal vriend- happelijke landen gevraagd technici piloten te sturen. IILIGHEIDSRAAD Veiligheidsraad van de VN heeft teren met algeméne stemmen een iolutie aangenomen, die door Enge- id en Frankrijk was ingediend, en arbij Israël wordt veroordeeld we ns de schending van de souvereini- en territoriale onschendbaarheid Libanon en voor de onderschep- ag van een Libanees pasasgiersvlieg- ig uit het Libanese luchtruim door Israëlische luchtmacht, nsdag verzetten zich een aantal niet- bonden landen tegen een ontwerp- solutie die door Libanon was inge- end, omdat ze die te zwak vonden en zij sancties tegen Israël wensten. Maar de VS dreigden opnieuw van hun vetorecht gebruik te maken, als de re solutie sancties tegen Israël zou voor schrijven. Maar Libanon wenste in ieder geval een uitsprak van de Veilig heidsraad, zulks in verband met bin nenlandse politieke overwegingen. GEEN SCHAAMTE De Israëlische premier Golda Meir heeft dinsdag herhaald dat Israël zijn burgers zal blijven beschermen, zowel in Israel als in het buitenland, met alle beschikbare midddelen en on danks de protesten van andere lan den. 'Wij hoeven ons nergens voor te schamen. Laten de mensen, die kri tiek op ons uitoefeenen, zich scha men. Ik ben er zeker van, dat zij in hun hartvweten dat wij gelijk heb ben', aldus Golda Meir, die verder verzekerde, dat Joden volgens haar al leen de sympathie van de wereld ge nieten, als zij het slachtoffer van ver volgingen zijn. 'Maar als zij zichzelf verdedigen, vernielen zij daarmee het image van Joden, waar men medelij den mee moet hebben, en dat maakt de mensen kwaad op hen'. De Libanese premier Takieddin el- Sohl heeft de eer voor zich opgeëist, de Palestijnse guerrilla-leider George Habbash te hebben ingelicht over de Israëlische poging hem te ontvoeren. Op de vraag, waarom hij dan niet ook de Iraakse minister van planning had gewaarschuwd, die als passagier in het vliegtuig zat, antwoordde el-Sohl: 'Israël moest de indruk hebben dat zich aan boord belangrijke mensen bevonden'. LONDEN (Reuter) Sir Christopher Soames de EEG-commissaris voor buitenlandse zaken veroordeelde gisteren de 'giftige' aanval van de Franse minister van Landbouw, Jac ques Chirac, op de voorstellen van de commissie tot een niet verder opvoe ren van de suikerproduktie in de EEG. 'Het komt waarschijnlijk door dat hij zich in de EEG zo eenzaam voelt dat hij zo venijnig wordt', zo re ageerde Churchills schoonzoon in een interview met de Times. Chirac had gesuggereerd, dat de EEG-commissie alles deed om Engelands suikerfabri kanten te bevoorrechten boven de Franse. 'Als de Britten zo nodig de onderontwikkelde landen van hun Ge menebest moeten helpen zouden ze eens kunnen beginnen met een fat soenlijke prijs voor de suiker uit die landen te betalen', zo had Chirac ver klaard. Sir Christopher herinnerde eraan dat de dertien leden van de commissie de suikervoorstellen unaniem gesteund hadden. 'Misschien zal de heer Chirac bij het voortschrijden van de tijd oog krijgen voor het feit dat de balans van interne en externe belangen en verplichtingen van de vergrote EEG er in menig opzicht ander uitziet dan die van de oude Zes.', zei hij tenslot- Door deze uitval van de Engelse EEG- autoriteit blijkt dat er niet alleen van een groeiende Frans-Duitse tegenstel ling in de Europese gemeenschap sprake is. Toch acht het Britse blad de Times die tegenstelling zó diep ge worteld in de geschiedenis dat het on realistisch zou zijn om te verwachten dat zelfs de sterkste golf Europeanis- me die zou kunnen wegwassen. 'Maar de graad van de wederzijdse animosi teit is nu tot een onconfortabele hoogte gestegen en het zou zonde zijn als tenslotte Europa toch nog weer een gevangene zou blijken te zijn van een verleden, dat het achter zich meende te hebben gelaten. De Fran sen klagen, dat West Duitsland zijn interesse in West Europa begint te verliezen en langzaam zou kunnen af glijden naar neutraliteit. Ondertussen krijgt Bonn het gevoel steeds maar te worden opgetrommeld om Franse boe ren te ondersteunen, of Siciliaanse werklozen, of Schotse probleemgebie den en om koerscrises te helpen be-_ zweren, zonder dat daar al te veel te-' genoverstaat. Er is veel te zeggen voor Bonns standpunt dat Frankrijk veel van de blaam verdient voor de kritieke fase waarin de Europese ge meenschap is beland. Toch zijn Frank rijks zorgen ook wel weer te begrij pen: Duitsland is in een vlottende si tuatie, zowel intern als extern, en het is niet makkelijk te zien welke kant het uitgaat. VS-voorstel Het Deense blad 'Politiken' meldt, dat de Verenigde Staten een ontwerp voorstel voor een nieuw Atlantisch handvest aan hun bondgenoten in de NAVO hebben gezonden. Verwacht wordt, dat het document besproken zal worden op een in september te houden bijeenkomst in Kopenhagen van EEG-ministers van buitenlandse zaken en vóór het voorgenomen be zoek van president Nixon in het na jaar aan Europa. Politiken heeft verder uit diplomatie ke bronnen vernomen, dat het ont werp oorspronkelijk was opgesteld door het Amerikaanse ministerie-van buitenlandse zaken. Later werd het echter in het Witte Huis herschreven door de staf van president Nixons ad viseur voor buitenlandse zaken, Henry Kissinger. In april gaf Kissinger uiting aan hét Amerikaanse verlangen naar een nieuw Atlantisch handvest als grond slag voor een billijker verdeling van militaire en politieke verantwoorde lijkheid tussen Europa en de V.S. bin nen het bestek van het bestaande Na- loor George Vine iONN In de zes weken dat het parlementaire onderzoek naar e omkoopaffaire in Bonn gaande is, zijn de zittingen uitgegroeid ot de vermakelijkste revue in de stad. De openbare hoorzittingen ver de vermeende omkoperij van een bondsdaglid mondden op ekere ogenblikken uit in zuivere farce, zoals op de dag dat op de lublieke tribune een functionaris van de Westduilse contraspiona- e werd ontdekt die zich had vermomd door het opzetten van een Iril met donkere glazen en een hippe pruik. Ondanks de ernst van de beschul- igingen aan het adres van bondskan- elier Willy Brands partij, veroor- aakten opmerkingen soms orkanen an gelach, waarin de negen commis- ieleden deelden. Julius Steiner, het bondsdaglid van vie niemand ooit gehoord had, werd nationaal begrip sinds hij op rechtte dat hij zijn stem voor 50.000 nark had verkocht en als betaald gent optrad voor beide Duitse staten. Vel verre van de sinistere, schuwe leheime agent te zijn, ontpopt Steiner ich als een kleine, wat zware man net een rond, vriendelijk gezicht, die elf heeft erkend dat zijn voornaam ste zorg was in het bezit van zijn ondsdagzetel te blijven. Steiner ontplooit af en toe ook een inbëwust gevoel voor humor. Op de vraag wat hij aan de Russen verkocht S^voor de 3.000 mark per maand die ze lera betaalden, antwoordde Steiner Jat hij meestentijds herkauwde wat nij in de ochtendbladen had gelezen. De communisten prezen hem eens voor de accurate, intieme gegevens die hij hun in handen speelde en be loonden hem ervoor met een kostbare vaas van Dresdenporselein. Dubbel declareren Van de 50.000 mark die hij volgens zijn zeggen gekregen zou hebben van de fractiesecretaris van de sociaalde mocratische partij omdat hij zijn christen-democratische fractie in de steek had gelaten, kocht de 48-jarige Steiner een zes-liter-Mercedes, 'de grootste auto die in de bondsrepu bliek gemaakt wordt', zoals hij er trots aan toevoegde. De commissie vroeg hem wat hij met zo'n slee aan moest en Steiner antwoordde dat aan gezien zijn dochter haar autootje van de hand had gedaan, zij in de limou sine naar de supermarkt placht te gaan. Steiner is afkomstig uit Zwaben in zuidwest Duitsland, waar dc men- Julius Steiner sen bekend zijn om hun spaardrift. Geen wonder dat de mede-Zwaben in de commissie met iets van verrukking op hun gezicht luisterden naar Stei- ners bekentenis dat hij twee onkos- tendeclaraties kon indienen voor zijn maandelijkse spionagereisjes naar Oost-Berlijn: een bij de communisten en de andere bij de Westduitse con traspionage. Na zes weken van onderzoek is eigenlij maar één feit vast komen te staan. En dat is dat Steiner op 28 april 1972, de dag nadat Willy Brandt een motie van wantrouwen in zijn beleid dankzij twee stemmen van de oppositie had overleefd.50.000 mark stortte op de bank die zich op 200 meter afstand van het bondsdag gebouw bevindt. Waar dat geld van daan kwam is nog niet door de com missie vastgesteld kunnen worden. De verhoren door de vijf sociaaldemocra tische en vier christen-democratische bondsdagafgevaardigden werden op 10 augustus opgeschort tot 4 september. De socialistische fractiesecretaris Wie- nand ontkent dat hij de man is ge weest die Steiner de 50.000 mark heeft overhandigd. Zijn alibi, dat ge steund worde door vooraanstaande le den van de twee regeringscoalitiepart ners, is onweerlegbaar. Leden van Wienands secretariaat getuigen dat Wienand het feestje bijwoonde dat de regering hield ter viering van de zege De bond van spoorwegpersoneel heeft voor vandaag opgeroepen tot een soli- dariteitsstaking van een uur die moet samenvallen met een grote protest vergadering in Besangon. Dat er nog niet op grote schaal arbeidsonrust is gemeld hangt samen met het op va kantie zijn van de meerderheid van de Franse arbeiders. Terwijl de fa- brieksdirectie vandaag achter de poli tie aan de fabriek ging inspecteren op ontbrekende onderdelen en aangerich te schade, werden de gevolgen bekend van een dag vol geweld in de straten van Besangon. In de omgevigng van de Lip-fabriek zijn gisteren ongeveer 20 betogers en gendarmes gewond geraakt bij vecht partijen. Meer dan 40 personen zijn gearresteerd en enkele uren vastge houden. Er waren drie Franse ver slaggevers bij die naar het gebeuren hadden staan kijken. De drie journa listen zijn na hun arrestatie door de oproerpolitie mishandeld een gang bare praktijk in Frankrijk. Twee van de verslaggevers waren van het natio nale persbureau Agence France Presse (AFP). Zij verklaarden dat zij her haaldelijk waren beledigd, getrapt en geslagen tijdens de zeven uur dat zij door de politie waren vastgehouden. De prefect van het departement Doubs heeft zijn verontschuldigingen aange boden vor de arrestaties. Jean Martin, de directeur van AFP heeft bij de Franse premier Pierre Messmer een protest ingediend. De betogingen zijn door de leider van de arbeiders bij Lip, Charles Piaget, veroordeeld omdat deze de regering in de kaart zouden spelen. 'Wij zullen doorgaan horloges te produceren en te verkopen', zei hij. 'Wij zullen dit politie-ingrijpen omzetten in een poli tiek succes. Wij zullen demonstreren dat de werkelijke fabriek is waar wij zijn en niet waar de politic' is...' (De ze houdt het fabrieksgebouw bezet - red.). Nieuwe firma De voornaamste aandeelhouder van de faillietverklaarde fabriek, de Zwitser Ebauches, heeft een eerste contact ge had met Henri Gireaud, die bemidde laar van premier Messmer. Messmer heeft verklaard dat een nieuwe han delsfirma zal worden opgericht om Lip over te nemen. Giraud zei te voorzien dat er vijf ondernemingen zullen worden gevormd, overkoepeld door een economische belangengroep. Een dezer ondernemingen zou horlo ges fabriceren. De verslaggevers die naar Besancon zijn gestuurd protesteerden woensdag tegen de ondervraging van drie colle ga's door de politie. Onder hen waren twee correspondenten van het persbu reau AFP. De sympathie die de 1300 arbeiders in Lip genieten blijkt ook uit het feit dat het stadsbestuur een grote zaal ter beschikking heeft gesteld voor een solidariteits-massavergadering, waar vakbondsleiders het woord zullen voe ren. De bond van spoorwegpersoneel heeft reeds opgeroepen tot een solida- riteitsstaking van een uur tijdens deze massabijeenkomst. Opsporing Volgens berichten die in de vakbon den de ronde doen zou de politie het bevel hebben ontvangen om dventuele geheime werkplaatsen op te sporen en fabricage met 'gestolen onderdelen' te vervolgen. De prefect van het departe- BELFAST (AP, Reuter, UPI) Gerry Fitt, de voorzitter van de Soci aaldemocratische Labourpartij (SDLP) in Ulster heeft het Britse le ger ervan beschuldigd de 18-jarige Gerry Quigley te hebben gedwongen de IRA te bespioneren. Fitt gaat naar Londen om op de band opgenomen bewijsmateriaal van zijn beschuldi ging over te dragen aan de Britse mi nister van defensie Lord Carrington. De minister had bij een soortgelijk incident in april verklaard dat het Britse leger in Ulster geen geweld zou gebruiken tot het verzamelen van informatie over IRA-activiteiten. Volgens Fitt heeft het Engelse leger onlangs de jongeman Gerry Quigly bij een wegversperring in Londonderry opgepikt en hem vier uur vastgehou den. Nadat officieren hem hadden ge vraagd of hij niet veel geld wilde ver dienen door de IRA te bespioneren en Quigly zei daar weinig voor te voe len was de jongeman gechanteerd, al dus Fitt. Hem werd verteld dat hij dan wel eens het 'jongste slachtoffer van een aanslag' zou kunnen worden. Daarop koos de jongen eieren voor zijn geld, maar zocht daarna contact met de SDLP. Daar werd samen met Quigly het Britse leger gebeld en het gesprek op de band opgenomen. Met dit gesprek zou het bewijs zijn gele verd dat Quigly onder Britse druk de IRA moest bespioneren. Noordierse extremisten hebben giste ren een Britse legerkamp met mortie ren bestookt. Drie soldaten werden gewond in het kamp in de katholieke wijk Anderstown in Belfast. Volgens het Britse leger was het een aanval van de IRA geweest. LOURENCO MARQUES (DPA) Het Portugese opperbevel in Lourenco Marques heeft gisteren bekendge maakt, dat guerrillastrijders van het FRELIMO, het bevrijdingsfront van Mozambique, de provinciale hoofdstad Tete met raketten van Russische ma kelij hebben bestookt. De raketten hebben hun doel gemist en de Portugese troepen hebben de guerrillastrijders verdreven, aldus het communiqué van het Portugese opper bevel. Tete is een belangrijk centrum voor de bevorrading van de arbeiders die aan de 120 km verder gelegen Cabora-Bassadam werken. ytii' i in de bondsdag, op het ogenblik waar op Steiner beweert in Wienands kan toor de omkoopsom te hebben gekre gen. Theorie Een theorie waaraan de commissie ernstige aandacht geeft, is die welke werd geopperd door de socialistische fractieleider in de bondsdag, Herbert Wehner, dat Steiner in feite werd om gekocht door Oost-Duitsland. dat er groot belang bij had dat Brandt aan de macht zou blijven vanwege het verdrag over erkenning van het be staan van twee Duitse staten flat in de maak was. Maar waar het geld ook vandaan kwam, feit is dat Brandt afhankelijk was van één stem tussen april en no vember van het vorig jaar toen nieu we verkiezingen waren uitgeschreven, en dat die ene stem werd ge kocht. Die Welt, een krant die voor Brandt betekent wat de New York Times en Washington Post betekenen voor pre sident Nixon, schreef onlangs over de omkoopaffaire dat zij op de socialis- tisch-liberale coalitie in Bonn een smet had geworpe n die ook niet zou worden uitgewist als uiteindelijk zou blijken dat Steiner door Oost-Duits- land werd omgekocht. George Vine is correspondent van het persbureau Reuter in Bonn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9