Uit de weekbladen De kleine verschillen zijn het grote verschil in de Bijenkorf. Strijbos en vogels Ingezonden stukken Portugees officier Niet dienstbaar Tv-maker teistert SER-conflict Fascisten Leerlingenraden ook op rijksschool Bejaarde man bij oversteken gedoo de Bijenkorf TROLW/KWiAiRTET DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 FAMILIEBERICHTEN Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch op geven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEN VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Algemene Kennisgeving Met grote dankbaarheid aan God dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, maar met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze innig ge liefde Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Catharina de Jong weduwe van Huig van Duijn in de ouderdom van bijna 83 jaar J. van Duijn-van Duijn W. van Duijn J. Meijvogel-van Duijn D. Meljvogel C. van Duijn G. van Duijn-van Duijn A. van Duijn J. van Duijn M. van Duijn-Ouwehand Klein- en achterkleinkinderen ,.Wij treuren wel, maar niet als degenen die geen hoop hebben". Katwijk aan Zee. 14 augustus 1973 Jan Tooropstraat 66 Gelegenheid tot condoleren: 's middags van 3-5 uur en 's avonds van 7-9 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 17 augustus a.s. des nam. 3.00 uur in de zaal van de Ichtuskerk, aan de Kachtegaallaan te Kat wijk aan Zee. waarna de be grafenis zal plaatsvinden om streeks 3.45 uur op de nieu we begraafplaats Dulnrust aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Dankbaar en blij hopen wij D.V. 30 augustus a.s. met onze Ouders. Groot- en Overgroot ouders C. Verb ree. L. erbree-Spek Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 2c aug. van 16.30-17.30 u. n.m. in „Nieuw Poelgeest", dr. Vlaanderenlaan 40, Koude kerk a/d Rijn. J. van Belzeii E. A. van Belzen- Burgers Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 tot 18.30 uur in Hotel „Het Wapen van Harmeien". Dorps straat 14, Harmeien. Bedroefd en verslagen zijn wij nu de Here, naar Zijn heilige wil, uit ons midden heeft weggeno men onze lieve enige Zoon en Broer, onze lieve Kleinzoon en Neef Jacob Lagendijk op de jeugdige leeftijd van 17 jaar Deutr. 33 27a A. Lagendijk F. M. Lagendijk-van Nes Elly Sjanie Franny Familie Lagendijk Familie Van Nes Rijsoord, 15 augustus 1973. Mauritsweg 56. Geen bloemen Onze zoon is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Ikazia' te Rotterdam, waar gelegenheid is tot rouwbezoek donderdag- en vrijdagavond van 19.15 tot 19.45 uur. De rouwdienst zal worden ge houden in de Opstandingskerk aan de Rijksstraat weg te Rijsoord, zaterdag 18 augustus a.s., aan vang 10.15 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden ca. 11.00 uur op de nieuwe begraafplaats 'Vredehof' te Ridderkerk. Tot onze diepe droefheid is plotseling uit het volle leven van ons weggenomen onze geliefde Moeder, Schoonmoeder en Oma, Zuster, Schoon zuster en Tante Alicia tic Lange-Den Oude weduwe van Joh. de Lange in de leeftijd van 64 jaar. Leiderdorp: J. de Lange N. de Lange-van Steenbergen Delft: L. de Lange M. J. de Lange-de Haas Leiderdorp: A. de Lange A. de Lange-Nagtegaal Joh. de Lange G. A. de Lange-Dozy G. M. de Lange M. C. de Lange-van der Poel Leiden: S. de Boer-de Lange K. de Boer Leiderdorp: J. de Lange R. B. W. de Lange-FIohr- J. P. den Oude kleinkinderen en verdere familie Leiderdorp, 13 augustus 1973 Hoofdstraat 142. De begrafenis is bepaald op vrijdag 17 augustus a.s. om 2.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Gelegenheid tot condoleren woensdag- en don derdagavond van 7-8 uur, Hoofdstraat 142, en na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Heden nam de Heere uit ons midden weg in de Hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Neeltje van der Plas weduwe van C. van Egmond in de ouderdom van bijna 89 jaar. Den Haag: Leidschendam: Rijnsburg: Middelburg: Rijnsburg: Wed. G. Everts-van Egmond H. van Egmond G. van Egmond- v. der Wetering N. van Nieuwkoop van Egmond S. van Nieuwkoop C. Veerman-van Egmond D. Veerman A. Knijnenburg-van Egmond T. Knijnenburg T. Visser-van Egmond E. Visser C. van Egmond M. van Egmond-v. d. Bosch J. van Egmond M. van Egmond-van Duin klein- en achterkleinkinderen Rijnsburg, 14 aug. 1973 Huize „Avondzon", Oude Vlietweg 9 Gelegenheid tot condoleren a.s. donderdagavond van 8 tot 9 uur in de aula van Huize „Avondzon" (ingang Smidstraat). De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 17 aug. a.s. des n.m. om 1.45 uur op de begraafplaats van de Ned. Herv. kerk te Rijnsburg, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula van Huize „Avondzon" welke aanvangt om 1 uur. Op 14 augustus is van ons heengegaan na een ge duldig gedragen lijden in de hope des Eeuwigen Levens onze lieve Man en zorgzame Vader Krijn Niemantsverdriet op de leeftijd van 59 jaar Wij zullen hem vrijdag 17 augustus a.s. op the Shere (Guild Forb) church yard ter ruste leggen. Surrey, England. M. J. Niemants ver dr iet-Blom Ellie en Corrie Op 14 augustus is van ons heengegaan na een ge duldig gedragen lijden in de hope des Eeuwigen Levens onze geliefde Broeder, Zwager, Oom en Neef Krijn Niemantsverdriet op de leeftijd van 59 jaar Wij zullen hem vrijdag 17 augustus a.s. op the Shere (Guild Forb) church yard ter ruste leggen. Barendrecht: A. Niemantsverdriet Pzn. K. Niemantsverdriet-v. d. Leer Adr. Niemantsverdriet M. v. d. Pol-Niemantsverdriet Adr. Niemantsverdriet G. Niemantsverdriet-Staat P. Molenaar-Niemantsverdriet H. Molenaar Rotterdam: C. Pors-Niemantsverdriet T. Pors Veen (N.-Br.): G. Duister en neven en nichten ALGEMENE KENNISGEVING Heden nam God tot Zich mijn Man, onze zeer ge liefde Vader, Schoonvader, Groot- en Overgroot vader Leffert (Pa Leo) Hofman geboren 9 september 1881 eerder echtgenoot van Jantiena Veendijk gepensioneerd officier K. L. gepensioneerd leraar M. O. Lich. Opvoeding te Leeuwarden oud-directeur van het voormalig Fries Instituut voor Lich. Opvoeding Voorburg: G. A. Hofman-de Vries Heerde: L. H. Visser-Hofman Epe: H. G. Schuringa-Hofman Tj. Schuringa Leeuwarden: H. E. Fricke-Hofman J. A. Fricke E. H. Hofman J. R. Hofman-Hofman Leeuwarden: J. L. Fennema-Hofman J. Fennema kleinkinderen en achterkleinkinderen Voorburg, 14 augustus 1973. Huize 'Nieuw Heeswijk'. Sonnenburghlaan 2. Gaarne nodigen wij allen, die afscheid van vader willen nemen, uit tot het bijwonen van de rouw dienst, die op vrijdag 17 augustus om 2 uur zal worden gehouden in huize Patrimonium, Beuken laan 36 (Selwerd) te Groningen. Na deze dienst zal de begrafenis plaatshebben op de Noorderbegraafplaats te Groningen. Gorinchem: ALGEMENE KENNISGEVING Heden overleed na een lang en zeer actief leven Leffert Hofman echtgenoot van G. A. Hofman-de Vries Uit aller naam: A. W. T. Nijenhuis Voorburg, 14 augustus 1973. Na een moedig gedragen ziekte heeft de Here thuisgehaald onze lieve zorgzame Man, Vader en Grootvader Krijn van Noord wijk geboren 25 augustus 1907 Rotterdam, 15 augustus 1973 Ameidestraat 406 Flat 'Abtshove' Alida van Noordwijk-van Petten L. J. Blijleven-van Noordwijk W. P. Blijleven B. van Noordwijk H. van Noordwij k-Askes E. van Noordwijk H. Blaauw H. van Noordwijk T. M. van Noordwijk-Ouwendijk A. van Kleeff-van Noordwijk J. C. van Kleeff en kleinkinderen. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 19.30 tot 20.00 uur in de rouwkamer Mathenes- serlaan 500, Rotterdam (bereikbaar vanaf Cen traal Station met lijn 11). De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 18 augus tus a.s. op de begraafplaats 'Hofwijk' aan de Delftweg 230 te Rotterdam/Overschie. Vertrek vanaf rouwkamer Mathenesserlaan om 10.00 uur. Aankomst kapel 10.15 uur. Op 15 augustus is uit ons midden weggegaan onze geliefde Broer en Oom Krijn van Noordwijk A. C. de Lange-van Noordwijk M. van Driel D. van Driel-van Noordwijk neven en nichten. Overschie, Abtshove 406 Na een kortstondige ernstige ziekte heeft de Heere tot Zich genomen, mijn lieve Man, onze lieve en zorgzame Vader en Opa Jan Leenman eerder weduwnaar van Neeltje Leeunestein op de leeftijd van 74 jaar 'Mijn genade is u genoeg' Dordrecht: G. Leenman-van Rooij en M. den Ottelander-Leenman H. den Ottelander Ronald en Jolanda Jutrijp: S. Duiker-Leenman W. Duiker Sjoerd, Anneruth en Erik De Lier: F. G. Stolk-Leenman J. H. Stolk Jan Dordrecht, 15 augustus 1973. Oberonlaan 20. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 8 uur tot 9 uur in de Geref. Kerk te Meerkerk. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. zaterdag 18 au gustus op de oude begraafplaats te Meerkerk om 3 uur. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehou den in de Geref. Kerk te Meerkerk, om 2 uur, welke geleid zal worden door de Weleerwaarde Heer Ds. Boer. Geen bloemen Geen toespraken Haagse Post: Over een halve eeuw kan de Vereni ging voor Vogelbescherming overbo dig geworden zijn. omdat er dan geen vogels meer zijn. Tot deze trieste con clusie komt de 82-jarige Jan Strijbos in HP van deze week. Strijbos, die al ongeveer een mensenleven lang be kend is als vogelkundige, schrijft: 'Wij dienen ons ernstig ongerust te maken want als het zo bergafwaarts blijft gaan zijn er over een halve eeuw geen vogels meer in Nederland.' Over de oorzaken van deze dreigende catastrofe geeft hij een verhelderende uiteenzetting. Oud-kamerlid Hans van den Doel blikt terug op de jaren, waarin hij de PvdA in rep en roer bracht. Daarbij komt zijn houding tegenover het ge loof ook tör sprake: 'Een tijdlang heb ik gereformeerden veel verweten: machtsdenken, gebrek aan sociale be wogenheid, geen respect voor indivi duele geestelijke vrijheid. Ik heb nu geen rancune meer, omdat ik zie dat elk instituut slecht functioneert, dus ook de christelijke kerk. Bovendien ben ik weer tot het geloof terug geko men.' Als een gereformeerd trekje van zichzelf ziet hij: de gedachte dat je niet je eigen leventje zo be haaglijk mogelijk moet inrichten, dat je iets moet doen voor de samenle ving.' W. L. Brugs schrijft over de militaire parade bij het jubileum van koningin Juliana. De voorstanders van militair vertoon hebben hem niet kunnen overtuigen. Hervormd Nederland: 'Er is geen boeiender rubriek in de dagbladen, die ik lees, dan de inge- zonden-stukkenrubriek in Trouw.' laat L. H. Ruitenberg ons via Hervormd Nederland weten. 'Zeker, die van de Volkskrant mag er ook wezen, maar die is toch herhaaldelijk te lichtvoe tig. Rooms onernstig. Die van de NRC-Handelsblad is eenzijdig intellec tualistisch, van mensen met punthoof den van het denken. Maar Trouw, dat is pas Holland. Recht voor de raap, openhartig, verbolgen, bazuinklanken,' gaat hij verder. Vrij Nederland: Op dei voorpagina bespreekt F. H. Landsman 'De Duivelskring van de coëxistentie' en gaat J. van der Meer onder de kop 'wandelen uit protest' in op de voettochten van Pax Christi. Vrij Nederland heeft op de voorpagi na een interview met een Portugese officier, die dienst deed in de kolonie Angola. Hij werkt ook ondergronds, want hij raakte in gewetensnood: 'Er wordt van je verwacht dat je onschul dige mannen, vrouwen en kinderen vermoordt. Omdat ze zwart zijn. En omdat ze weigeren 'nog langer als slaaf behandeld te worden.' De Portu gese soldaten blijken goed opgepept te worden voor hun werk in de kolo niën. De grootste psychische schokken komen echter in Angola zelf. Dd offi cier: 'Twee jaar in een ander land, een ander klimaat. In volmaakte een zaamheid. Ik heb op een post, een versterkte vesting gezeten in het oos ten van het land. Dat is een gebied, dat volledig door de bevrijdingsbewe ging gekontroleerd wordt. En dat be tekent dat wij, behalve wanneer we een militaire aktie ondernemen geen voet buiten de deur kunnen zetten. Grenzeloze verveling.' Die moet wel eens afgereageerd, op de bevolking, onthult de Portugees. Het boek van Wim Zaal over Neder landse fascisten is Martin van Ame- rongen niet goed bevallen. Hij is boos op de Arbeiderspers vanwege het op de markt brengen van dit werkje, waarin 'de handel en wandel van heel- en half fascistische ellendelin gen worden goedgepraat.' Uit de leerzame rubriek Terzijde pik ken we: 'Shell heeft zijn winst ver dubbeld. Maar Den U.vJ krijgt de schuld.' Elsevier: De Avro bestaat vijftig jaar en haalt daarmee de omslag van Elseviers Ma gazine. Voorzitter M. J. Keyzer van de Avro doet in een interview nogal zijn best om duidelijk te maken, dat zijn omroep niet dienstbaar is aan de be langen van de VVD. Over zijn com mentaar en Elseviers hoofdredacteur Hoogendijk roept hij zelfs uit: 'Wat men ook van uw hoofdredacteur kan zeggen, niet dat hij de VVD naar de mond praat'. Of het nog eens wat kan worden tus sen de Tros en de Avro sluit Keyzer niet helemaal uit: 'Men moet gewoon afwachten hoe de omroepverenigingen zich ontwikkelen. Vanuit onze doel stellingen zijn wij in elk geval gepor teerd voor grote verbanden. Dat wij versplintering betreuren, spreekt wel vanzelf'. Accent: De omroepmedewerker Buizerd van Accent schrijft over vorstenhuis en tv. 'Een jaar lang heeft de door de NCRV aan de NOS uitgeleende tv-ma ker Jan van Hillo, Soestdijk en omge ving geteisterd met zijn aanwezigheid. De koningin op de voet volgend met zijn camera. Meermalen moest, naar ik van ingewijden mocht vernemen, Hare Majesteit de televisieman toe voegen: 'Tot hier meneer Van Hillo, en niet verder.' De rollen zijn omgekeerd meent Bui zerd: 'Vroeger kwamen de mensen op draven om de vorst eer te bewijzen. Bij het regeringsjubileum echter komt het er op neer, dat de vorst een jaar lang voor de camera's draaft en op de grote dag zelf paradeert voor het volk.' De Groene: In De Groene geeft Frans Leijnse een wetenschappelijk onderbouwde be schouwing over het conflict in de SER, veroorzaakt door het NVV. Het standpunt van aspirant-voorzitter over de belangenovereenkomst tussen hoofd- en handarbeiders sluit aan bij veel van wat er in de laatste jaren over de ontwikkelingen in de arbei dersklasse is gezegd,' zo stelt hij ons gerust. Op de achterpagina drukt De Groene een verheel af over een boer, die het niet kon bolwerken. 'Het geheim van de oude boer,' staat er boven, maar wie De Groene regelmatig leest, weet natuurlijk best waar het om gaat: de boer en de strijd tegen de grote kapi talistische concerns. Het hoofdverhaal van De Groene biedt veel informatie over de nog zo jonge staat Bangla desh, waar het al lang geen koek en el meer is. De Nieuwe Linie: Wim Zaal schreef een boek over 'Ne derlandse fascisten' en daarom ging Ben Bos van De Nieuwe Linie met hem praten. Is fascisme voorbij? vroeg Bos. Zaal: 'Als mentaliteit niet, als ge kanaliseerde politiek wel. De mentali teit nationalisme, tucht en orde moet er zijn'. Hij. heeft ook voorbeeden: 'Als de vakbeweging zich zo sterk voelt, dat ze de plaats van de regering wil innemen, dan kun je daar ook fascisme inzien. Ook het fascisme wil de coöperaties, en de macht bij de ba sis'. Het gedoe met voetballer Cruijff in spireert DNL tot een commentaar: 'Cruijff trekt slechts drastische conse quenties uit het kapitalistische systeem, dat niet lang geleden in Ne derland intrede heeft gedaan in de voetbalsport'. De zaak-Cruijff heeft veel overhoop gphaald met als gevolg: 'Er wordt dan plotseling een beetje Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Ook op rijkssj voor de v.w.c.-havo-mavo zal het taan mogelijk zijn leerlingenrad te stellen. Dit heeft staatsseci Veerman (onderwijs) besloten. Het reglement voor de rijkssi dat vandaag wordt afgekondigt,] de leerlingenraad een advist stem in schoolzaken. De raad door en uit de leerlingen gekozt eerste taak van de raad is de bi ging van de belangen van de li gen. De schoolleiding moet de lëerl 'zoveel mogelijk betrekken in vooroverleg over schoolzaken'. lijks moet de raad gehoord w over de vaststelling van het plan de inrichtin gvan 't onderwijs, (j werpen die daarbij aan de orde i zijn: de lengte van de brugperioj schakering van de vakkenpaki de invoering van nieuwe ondt methodes, enz. In het reglement voor de rijkssi worden ook voorschriften g« over de lerarenvergadering, de i commissie en de beambtenraai geledingen van de school (leert leraren, ouders, administratie technsich personeel) kunnen oo overkoepelende raad vormen. Oi ze 'overlegraad' zal een advisé taak hebben. Het reglement zal alleen gelden de rijksscholen, dat wil zeggen slechts 40.000 van de ongeveei joen leerlingen van het hele vo zet onderwijs. Van onze correspondent MARUM Op de Wilpsterwi het Groningse Marum is de 76-, voetganger Arend Fokke van Di het oversteken van de rijweg een motor geschept. Het slachtoffer, dat melk wilde van zijn overbuurman, werd d op slag gedood. De 19-jarige motorrijder E. C Boerakker werd bij de botsing gewond en moest naar het Acad kenhuis in Groningen worden voerd. meer zichtbaar van de jungle di kapitalisme kan zijn: het gevech hard tegen hard, het grijpen vt grijpen kunt. Anderen zullen da proberen. Waarom niet?' Smal gesneden schonderpanden. Vaak lopen de schouderpanden van leren vesten tot buiten dc schouders. Dat maakt breed. Deze smal gesneden schouders maken het model daarentegen slank. Kleren, worden, al gauw in vaagheden omschreven: perfekte pasvorm, moderne dessinering. Niet onbelangrijk. Maar de Bijenkorf wil graag wat konkreter zijn. Neem een shirt. Met goeie pasvorm en goeie dessins. Maar daardoor is 'fcnog geen goed shirt. Dat zit 'm in de kleine details. De juiste kleuren knopen. Dc manier waarop b.v. strepen in manchet cn kraag doorlopen. De breedte van het stiksel. De vorm van de kraagpunten. Kleine verschillen. Maar ze bepalen of het shirt perfekt is of niet. Hiernaast bekijken we wat verschillen van een leren vest. Zo maar een voorbeeld. Want we kunnen in onze hele kollektie op dat soort verschillen wijzen. Want die kleine verschillen zijn het grote verschil in de Bijenkorf. Rondgestikfe hoeken. Vaak loopt stiksel in. jjgf leer tot aan de rand. Da's eenvoudiger naaien, maar een stuk minder Opgestikte zakken. Echte zakken in plaats van een stikselsuggestie met f opklep zoals dat zo vaak gebeurt. Dubbel stiksel, dus sterker. 1.Blousonpakvan winterdenim. Nieuwtje van Mc Gregor: jeans in winterkwaliteit. Jack met drukkers. Extra lange broek met opgestikte zakken voor en achter. Maat 48-56. Blauw gemelcerd. Kompleet 167,-. Poloshirt met lange mouwen. De meeste poloshirts hebben een korte mouw. Andere details: afgekapte manchet en rug-stolp-plooi. Beige, donkerbruin of roest. Dunne jersey van wol met acryl. 37,95. 2. Nappa spencer. Hetzelfde van hierboven. Andere detailvcrschillen: helemaal gevoerd, slanke schouderpassen voor en achter en dc drukkersluiting. Maat 48-56. Bruin of zwart. Ondanks stijgende leerprijzen 219,-. Velours jeans. Weer "s een andere jeansstof. In zes kleuren waaronder het nieuwe flessegroen en bordeaux. Maat 46-54 en 47-53.59,50. Shirt met grote ruiten. Dc effen viergaatsknopen geven een sportief accent. Grote widespread-boord. Polyester/katoen, dus makkelijk wassen en drogen. Groen, rood, marine. Maat 36-42.27,95. 3. Houthakkers jack van Mc Gregor. Gedurfd grote plaidruiten, in oranje-camel of zwart-wit-roest. Houten knopen. Maat 48-54.67,90. Corduroy jeans met platte pool. Echte jeans. Dus met stcekzakken, achterzakken, rughcupstuk en grote riemlussen. In 5 kleuren. Maat 46-56 en 47-53.47,50. Flannel sportshirt. Slankgcsneden shirt van Trenco. In zes effen varianten. Maat 36-42. 49,90.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8