Politie Alphen heeft nu zesmaal zoveel ruimte Twijfel over uitbreiding van tennispark Roomburg 'Wie heeft mijn zoon gedood?' Schoolstraat wordt nog niet afgesloten Zon veroorzaakt brand in school Fiets- en voetpad aan de Essenlaan Gemeente gaat procederen tegen Kamsteeg Ter Leede-speld voor Siem Vos Dokter Hugenholtz ereburger van Oegstgeest Programma 5 sept. in Zoeterwoude Pleidooi voor derde openluchtbad Woningbouw in Schoterveld Inbraak in gemeentehuis Marktbericht Visserij berichten TROUW/KWARTET DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 STAD EN REGIO 'Binnen twee weken is iedereen hier nel ingespeeld' Van een medewerker ALPHEN Dinsdagmorgen is het nieuwe Alpheuse politiebureau aan de Oudhoornseweg 70 officieus in gebruik genomen. Dat is één dag eerder dan was voorzien. Mede dank zij liet mooie weer en vol doende mensen was de verhuizing namelijk in anderhalve dag al voltooid. kort-nicuvG-uit-dc-regi k ort -n ieu vis -u i t-ö e -reg; kort-nieuws -uit-ö e -reg kort -n ieuws-ui t-de -reg kor t-nieuw, -ui t-d c-reg Vanaf de Oudhoornseweg, die langs de Rijn loopt, is duidelijk het begin van de ongeveer 100 meter lange op rijlaan aangegeven met neonletters. Het bureau is ook via de parallelweg van de Oranjenassausingel eenvoudig te bereiken. Van negen uur 's mor gens tot vijf uur 's avonds, tijdens normale kantooruren dus, is de hoofd ingang open, waar de receptioniste ie dereen helpt. Buiten die uren moet men via de zij-ingang aan de kant van het ziekenhuis het gebouw binnen gaan. Daar is ook de meldkamer, die echter niet voor publiek toegankelijk is. De nieuwe telefoonnummers zijn: Politiebureau 93941; het alarmnum mer van politie, brandweer en onge vallen 74242. Ruimte Het politiebureau heeft in totaal on geveer 5,3 miljoen gulden gekost; 1,9 min voor de aankoop van de grond met de nu verbouwde loods en 3,4 min voor de bouw. De architect was gemeentewerken; de hoofdaannemer W. J. Gesman. In het nieuwe gebouw heeft men zesmaal zoveel ruimte als in de oude behuizing: waren er onder het gemeentehuis drie cellen, hier zijn er 10, plus een luchtplaats, een verhoorkamer, een passantenverblijf ALPHEN In het lokaal van de eerste klas van de Christelij ke basisschool aan de Da Costa- straat is gisterochtend brand uitgbroken. Het lokaal was op dat moment onbezet. De brand had een merkwaardige oorzaak. Vanwege de felle zon waren de gordijnen gesloten. Op de vensterbank stonden ech ter een paar glazen vazen, die op het gordijn het effekt van een brandglas hadden. Het gor dijn vloog in brand en er was al een behoorlijke rookontwik keling aan de gang, toen een jongen de brand ontdekte. Op dat moment had het vuur het plafond reeds bereikt. De brandweer was snel ter plekken en had de brand spoedig onder de knie; de schade bedraagt niettemin enkele duizenden gul dens. en een ophoudkamer (voor weggelo pen kinderen e.d.). Via de hoofdingang komt men in een ruime hal, waar het oog getrokken wordt naar een mooi, kleurig kera misch kunstwerk, dat de Dordtse kun stenaar Bouke IJlstra in de wand ho ven de receptie heeft gemaakt. De re ceptioniste, gezeten achter een half ronde balie, kan vla de telefoon en de interkom iedereen bereiken. Links en rechts van de receptie lopen twee lange gangen het gebouw in. Aan de buitenzijden daarvan liggen de werk en spreekkamers en het wachtlokaal: ertussenin liggen de toiletten, garde robe en opslagruimten. Vanuit de hal gaat een trap langs een smaakvolle keramische wand, van dezelfde kun stenaar, naar de bovenverdieping. Be halve soortgelijke werk-, spreek- en dienstkamers, is daar ook nog de bij zonder ruime en kleurrijke ingerichte kantine, waarvan de keuken bijzonder goed is ingericht, en waar naast kof. fie, soep, broodjes e.d. ook diepvries maaltijden kunnen worden bereid. Samenwerking LEIDERDORP Het gemeentebe stuur van Leiderdorp wil het deel van de Essenlaan tussen het Essenpark en de Hoogmadeseweg, dat nu alleen door voetgangers mag worden ge bruikt, ook openstellen voor fietsers, dit vooral met het oog op het zwem bad. Tussen de Van Diepeningenlaan en het Essenpark zal een fiets- en voetpad worden aangelegd. Om het verkeer op de Persant Snoepweg op deze oversteekplaats te attenderen, zullen verlichte aanduidingsborden worden aangebracht. LEIDERDORP B. en W. van Lei derdorp stellen de raad voor, een pro cedure in eerste aanleg voor de Ar rondissementsrechtbank te Den Haag te voeren tegen Kamsteegs Automo bielbedrijf. Zij willen daarmee berei ken, dat Kamsteeg de overeenkomst van koop (1965) naleeft. In die over eenkomst staat o.a. dat zonder toe stemming van B. en W. zich op het verkochte terrein mimmer huizen of gebouwen mogen bevinden die geheel of gedeeltelijk bestemd zijn als win kel. In mei vorig jaar stelde Kamsteeg het gemeentebestuur ervan in kennis in de Leiderdorpse vestiging de de tailhandel in food en non food artike len aanzienlijk te willen uitbreiden. B. en W. zijn van oordeel dat Kam steeg in strijd handelt met de uit de overeenkomst vloeiende verplichtin gen. SASSENHEIM Tijdens de algeme ne ledenvergadering van Ter Leede werd meegedeeld, dat de fa. Van Bre da met de nieuwbouw is begonnen. Leden werken belangeloos mee. Het project reclameborden is gunstig verlopen. Alle 59 borden zijn ver huurd. Het pachtcontract met de heer Harskamp voor de kantine is opge zegd. De opbrengst van de consumtie- verkoop is hard nodig voor de nieuw bouw. De heer Harskamp wordt nu terreinfunctionaris. J. v. d. Horst te Katwijk is trainer geworden, J. de Vries jeugdtrainer. Het ledental is toegenomen tot 645. Gelet op de capaciteit van de velden ziet men een verdere stijging met zorg tegemoet. De vergadering besloot tot contributieverhoging, voor senio ren 7, voor jun. van 16 tot 19 5,50, voor jun. van 12 tot 16 4,50, voor pupillen 3 en voor donateurs 3. De contributie voor de niet-spe- lende leden blijft 5.50. Jac. de Jong werd herkozen als be stuurslid en als jeugdleider opgevolgd door P. Bergman. De Jong werd be last met het kantinebeheer. M. Bak ker zag zich in het bestuur gekozen. De aftredende wedstrijdsecretaris Siem Vos werd beloond met de gou den Ter Leede-speld. Opvolger is Aat Bloemendaal. Het is een efficiënt en uitstekend ge outilleerd gebouw geworden, voorzien van de nieuwste snufjes. Dat is voor namelijk zo goed gelukt door de sa menwerkende inspanning van de he ren H. W. van Voorden (hoofdinspec teur en korpschef); Domburg (gepen sioneerd politiefunctionaris); R. Fok- kema en Van Stipdonk (resp. chef en medewerker van de afdeling bouw kunde van gemeentewerken) die voor de ontwerpen gezorgd hebben. Erg trots is men ook op de meldka mer, waar de Nederlandse Huistele- OEGSTGEEST Woensdagmiddag werd in de raadzaal van het gemeen tehuis in een besloten bijeenkomst af scheid genomen van dnktrr F. W. H. Hugenholtz als gemé«me-arts. In 1930 vestigde dokter Hugenholtz zich als huisarts in Oegstgeest. Deze arts is al die jaren zonder ophef maar met grote trouw hier werkzaam geweest in het belang van zeer velen. Toen het verzekeringswezen wat be treft de ziektekosten nog niet be stond, werd hij van gemeentewege in geschakeld als de minstbedeelde me dische hulp nodig hadden. Voor ieder had hij evenveel aandacht. Hij ver wierf clan ook een groot vertrouwen. Voor de bouw van een nieuw zwem bad heeft dokter Hugenholtz zich in dertijd bijzonder beijverd. Begin deze maand werd de arts be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. B. en W. van Oegst geest benoemden hem tot ereburger van Oegstgeest. ZOETERWOUDE De Oranjevereni ging heeft haar feestprogramma rond dat op 5 september wordt georgani seerd ter gelegenheid van het zilveren jubileum van H.M. de Koningin, 's Morgens om 10 uur wordt een bloe mencorso gehouden voor de school jeugd. Voor de jeugd is er ook een Ballonwedstrijd. Onder het motto 'Kent u Zoeterwoude' wordt een fiets tocht gehouden in samenwerking met het Oranjecomité van de Hoge Rijn dijk. Om half acht is er een Lampio noptocht met de Drumband Vios. Een half uur latér begint een optreden van De Spiders in Ons Huis aan het Kosterspad. In de avonduren is er ook een groot barbecue-festijn in de ruïne achter de Sint Jan. foon Maatschappij een hypermoderne meidtafel heeft geïnstalleerd. De capa citeit ervan is drie- tot viermaal zo groot als de oude. Er zijn twee tele foons ingebouwd, één interkom voor het gebouw en één voor de cellen, twee mobilofoons, waarmee inen de verbindingen onderhoudt met alle agenten en waarmee men via de 25 meter hoge radiomast naast het ge bouw alle rijks- en gemeentepolitie corpsen uit de buurt kan bereiken voor een eventuele gezamenlijke actie. Verder ziet men op de meldtafel con trolelampjes die een eventuele storing in het gebouw direct lokaliseren; die het ontsnappingsalarm geven zodra er vluchtpogingen gedaan worden; de aanwezigheids-signalen geven aan wie van de manschappen 'binnen' is. Ook kunnen alle lichten in het gebouw van daaruit bediend worden. Het mo dernste in de meldtafel is misschien wel het dia-scherm, waarop in een oogwenk een bepaalde dia verschijnen kan. Als er bijvoorbeeld brand is in een groot gebouw, dan laat men door middel van cijfer-druktoetsen de ge nummerde dia verschijnen waarop dan de plattegrond van dat gebouw staat met alle nooduitgangen enz., zo dat er direct een reddingsplan opge steld kan worden. Schietbioscoop Wat ook in geen enkel modern poli tiebureau mag ontbreken is een schietbioscoop. Daar oefent de agent het schieten op bewegende doelen, want alleen in de aller uiterste nood zaak wordt er maar geschoten, en dan moet het meteen op de bedoelde plaats raak zijn ook. Een waarschu wingsschot mag natuurlijk niet dode lijk zijn. Voorlopig zal er echter al leen nog maar op snel elkaar opvol gende dia's geschoten kunnen worden, want voor een echte bioscoop met do nodige oefenfilms was nog geen geld. Men hoopt dat spoedig het inwonertal van Alphen de JO.Oaö overschrijdt, dan b-^it Aicn namelijk toestemming ctn net corps van op het ogenblik 60 man met 4 te versterken. Het gebouw biedt in totaal plaats aan ongeveer 120 man, welke sterkte men in 1980 denkt te bereiken. Het is een prachtig ruim gebouw geworden, waar de politie zich gemakkelijker van haar zware taak zal kunnen kwijten. Ieder een is erg gelukkig met het nieuwe bureau; de heer Domburg merkt nog op: 'Met twee weken is iedereen hier wel ingespeeld, maar als we dan terug zouden moeten naar onze oude behui zing, dan zou daar met geen mogelijk heid meer te werken zijn'. LEIDEN Wat moet je, op zo'n hete dag, in een stad met zo weinig openbaar groen? In bad? Dat hou je maar kort uit. Dan maar naar het zwembad. Maar dat valt tegen. Deze mensenklomp werd gistermiddag vereeuwigd in het zwem bad De Vliet aan de Voorschoterweg. Recreëren, noemen ze dat. Het zoveelste pleidooi voor een derde openluchtbad in de stad. Moet trapveldje opgeo fferd worden? Yam een onzer vers LEIDEN Wat is de waarde van een openbaar stuik groen ten opzichte van de mogelijkheid om zes nieuwe tennisbanen aan te leggen. Of concreter: moet bet openbaar grasveldje bij bet sportcomplex R'oomb'j.r'i opgeofferd w/uvlen aan de be)a"\gep van de teiini^veTenigingen iTtoomibiirg en WWS. Het was gisteravond een strijdpunt in de raadscommissie vergadering, waar in het ontwerp preé-advies voor de uitbreiding van het tennispark Room burg aan de orde kwam. Een feit is, dat Leiden omgerekend in landelijke normen, te weinig tennisbanen heeft, en' ér bovendien nog twee zal kwijtra ken: d.e huidige banen van Wijk Sport. Wat wel aangezegd mag wor den, is de uitspraak in het pré-advies dat van het grasveld weinig gebruik wordt gemaakt, hetgeen mede diende als argumentatie voor de aanleg van de tennisbanen op die plaats. Duive- stein (PvdA) wilde dat wel eens bewe- Commissie heeft bezwaren Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voorschotense Schoolstraat zal voorlopig niet als proef worden afgesloten voor alle rijverkeer tijdens de vrijdagen en de zaterdagen. De Commissie voor de Strafverordeningen bleek tal van bezwaren te hebben tegen deze afsluiting. zen zien en öie er bijvoorbeeld dins dagavond een kijkje had genomen, was wel van het tegendeel overtuigd: het veld werd zeer intensief bespeeld en er trainde zelfs onder andere een echte voetbalvereniging op. Ook zijn partijgenoot Kwik vond dat er in dit geval wel lichtvaardig met het open baar grondwerk omgesprongen werd, temeer daar bijvoorbeeld in de Kik kerpolder het 'gemeen groen' zoals PSP-er Gerkema het noemde hij wilde het veldje voor alles behouden destijds aanleiding was om de voet balvereniging IJVS een derde veld te onthouden, wat deze vereniging vele leden heeft gekost. Clubleven Duivestein had een alternatief: aanleg van de tennisvelden tegenover de Lorentzkade. Dat zal overwogen worden, al noemde wethouder mevr. Den Haan-Groen de verstoring van het clubleven die dat tot gevolg zou hebben de tennissers zouden een paar honderd meter moeten lopen om van de baan in het clubhuis te kunnen komen als bezwaar. Waar de banen ook aangelegd zullen wor den: als voorwaarde zal wel gesteld worden dat twee van de zes nieuwe banen ter beschikking van VWS ko men. Vrolijker was de commissie gestemd over de voorgenomen aanleg van drie voetbalvelden in het Morskwartier waar onder meer UVS van zou kun nen profiteren. Bovendien bleek de kans te bestaan dat de uitvoering van 't project sneller tot stand kan komen dan normaliter het geval zou zijn, om dat het wellicht zal worden opgeno men in het werkeloosheidsproject, waarvoor Leiden van het Rijk tien miljoen gulden ter beschikking heeft gekregen. De speeltuinvereniging Marendorp- Oost zal zich nog eens nader beraden of het wel lid moet blijven van de Bond van Speeltuinverenigingen. Be zwaar van de commissie daarentegen was dat de speeltuin die de bewoners van Marendorp in de van de Werf- straat aan het aanleggen zijn edn be sloten speeltuin zou worden. Het wijkcomité plan-Noord zal het sou- teraln van pand Zwartestad 32 mogen inrichten als jeugdhonk, zo luidt het advies van deze commissie aan B. en W. onder voorwaarde dat men het weer kwijtraakt, als blijkt dat de huisvesting van het jeugdhonk daar aanleiding is voor veel klachten van de omwonenden. Wethouder Pels deelde daarop de commissie mede dat de afsluiting van de Schoolstraat voorlopig op de tafel van de commissie Strafverordeningen blijft liggen en dat eerst wordt bezien hoe de situatie zich ontwikkelen gaat na de reconstructie van de 'kop' van de Schoolstraat. De 'kop' van de Schoolstraat (eigen lijk de staart volgens de nummering) ligt bij de verkeerslichten op het kruispunt Wijngaardenlaan-School- 100.000ste in zwembad Nieuwkoop NIEUWKOOP Burgemeester H. A. van Montfoort begroette dinsdagmiddag omstreeks 12 uur de 100.000ste bezoekster van het Nleuwkoopse openluchtbad. De elfjarige Tineke Terstceg uit Nieuwkoop was het, die deze eer tc beurt viel. Hij bood haar een fraai boeket bloemen aan, terwijl de badmeester een jaar abonnement voor 1974 schonk, alsmede een geschenkbon. Op dc foto: Tineke ontvangst naast het klopje op haar schouder van burgemeester tevens bloe men, een jaar abonnement en een geschenkenbon. straat-Kon. Julianalaan. Thans is daar een parkeerterrein. Voorgesteld wordt om deze kop af te sluiten voor door gaand verkeer en een parkeerterrein met groenstroken van te maken. De meningen waren zeer verdeeld. De kosten bedragen 24.500. Dit voorstel is reeds in diverse beloten commissie vergaderingen behandeld en tijdens deze openbare vergadering bleek dat o.a. de commissie voor openbare wer ken unaniem tegen het voorstel is. Wethouder Pels zette uiteen dat er tal van suggesties gedaan zijn. Sugges ties die liepen van een groep plein tje met een waterfontein tot een 'blik- verzameling'. Thans is gekozen voor een optimale parkeerruimte voor on geveer 30 auto's met enig groen. Bushalte De verzorgingsflats aan de Rossini- dreef krijgen een bushalte, die dich ter bij de flats ligt. In overleg met de NZH is de bushalte verlegd aan de Beethovenlaan vlak bij de Mozartlaan. Dit is de enige mogelijkheid om het openbaar vervoer dichter bij deze flats te krijgen. NIEUWVEEN De raad van Nieuw- veen ging een geldlening aan bij de Bank Ned Gemeenten voor de basisri olering Oude Nieuwveenseweg met slootdemping en aanleg voetpad en voor vernieuwing van de straatver lichting. De uitvoering van deze wer ken werd opgedragen aan de Ned Hei demaatschappij. De gebr Van Dijk gaan in Schoterveld gaan 5 maar 6 woningen met 2 gara ges bouwen, in de vrije sector. Straat namen in Schoterveld zuid zijn; Ko renveldweg, Meeuwenveld, Lijsterlaan, Zwaluwlaan en Gruttoveld. De raad ging akkoord met de plannen om het scholenprobleem op te lossen. Wij schreven daar al over. ROTTERDAM De 43-jarige Belgi sche scheepstimmerman P.J. van de Vijver uit Kruibeke is in de nacht van dinsdag op woensdag in de St.- Laurenshaven in Rotterdam verdron ken. De man viel door nog onbekende oorzaak uit een sloep. Een stuurman, die ook in het bootje zat, zag de man onder water verdwijnen, maar kon hem niet meer redden. De rivierpoli tie heeft tevergeefs naar het lichaam gedregd. Wanhopige vader vraa gt zich af DEN HAAG 'Er loopt hier in Den Haag of omgeving iemand rond, die de dood van mijn zoon op zijn geweten heeft. Ik zal niet rusten, voor ik weet wie dat is. Niet, dat ik wraak wil nemen of zo, maar ik wil gewoon het hoe en waarom weten'. Dit zegt de wanhopige vader van de 19-jarige Gerard de Bruijn uit de Okkernootstraat, die in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 juni op de Loosduinseweg, ter hoogte van de Engelenburgstraat werd aangereden en even later in het ziekenhuis Leyenburg overleed. De jongen was met zijn fiets vanaf het huis van zijn meisje aan de The- resiastraat op weg naar de Okkernoot straat. Omstreeks half een hoorden omwonenden van het kruispunt Loos- duinseweg-Engelenburgstraat een klap. Toen enkelen gingen kijken, vonden zij onder een vrachtwagen de totaal vernielde fiets en tegen de stoep rand de zwaar gewonde Gerard. Tijdens het onderzoek van de verkeers politie bleek, dat een paar omwonen den ongdveer tegelijkertijd met de klap een Westnederland-bus hadden zien passeren. De bewuste bus bleek echter, bij nader onderzoek geen en kele schade te vertonen, terwijl ook de chauffeur vertelde, niets bijzonders te hebben opgemerkt. Toen de politie om getuigen van het mysterieuze ongeval vroeg, belde er een man op, die zei het ongeluk te hebben zien gebeuren. Volgens hem was Gëra'rd aangereden door een witte Peugeot. Toen de politi'd echter zijn naam vroeg, brak de man het gesprek af. Tot nu toe is de oorzaak van het overlijden van Gerard de Bruijn nog steeds een raadsel. De politie zegt, dat het nulpunt in het onderzoek is be reikt. En daarom wil vader De Bruijn in zijn eentje de onderzoekingen voortzetten. 'Iemand moet het toch gezien heb ben', zegt hij, 'maar waarom zwijgt ie dereen? Ik kan dit niet verkroppen en daarom probeer ik zelf achter de waarheid te komen. Avonden lang heb ik in mijn auto door Den Haag en omgeving gereden, op zoek naar een auto met flinke schade aan de voorkant. Op het Koningsplein zag ik een keer een blauwe BMW staan, waarvan dd voorzijde was ingedeukt. Toen de po litie echter ging kijken, was de wagen verdwenen. Het is om moedeloos van te worden, maar ik blijf volhouden. Want vol gens mij heeft de verkeerspolitie niet al het mogelijke gedaan. Het liefst wil ik natuurlijk, dat degene, die de dood van mijn zoon op zijn geweten heeft, zich gewoon bij de politie aan meldt. Of er nu sprake is van schuld of niet, dat doet er niet toe. In feite kan het iedereen overkomen, maar h'dt is ge woon normaal dat je je dan aangeeft. Met zoiets kun je toch niet blijven rondlopen?' LEIMUIDEN In het gemeentehuis van Leimuiden is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. De daders kwamen aan de achterkant binnen. Met een sleutel openden zij de brandkast en het daarin staande geldkistje werd opengebroken. Aan contanten werd een bedrag van 226,82 meegenomen. Papieren van waarde slingerden de daders door de secretarie. Tevens is er nogal wat ver nield. Een merkwaardigheid bij deze inbraak is, dat de Amsterdamse politie al vorig jaar een tip heeft gekregen dat in de toekomst zou worden geprobeerd de brandkast in dit gemeentehuis te kraken. SASSENHEIM In het zwembad van Sassenheim is woensdagmiddag de 150.000ste bezoeker sinds de opening begroet De opening van, het bad was dit jaar juli. Het was de 8-jarige An neke Juffermans uit Lisse. Zij kreeg een boeket bloemen, een abonnement voor 1974 en een badmintonset. LISSE Het echtpaar Stroet, weg 151 Lisse, is vijftig jaar trouwd. Het heeft vele jaren een menmagazijn gedreven. De bruid is afkomstig uit Hoofddorp, de uit Amstelveen. Toen de heer i zijn zaak had gesloten, wegens g omstandigheden, heeft hij nog tijd in de dahliacultuur gewerkt echtpaar heeft 6 kinderen en 13 kinderen. In Rehoboth wordt tiem feest gevierd. LISSE De jaarlijkse feestwei dit jaar beginnen op 21 septemb zal weer worden afgesloten doi harddraverij. De commissie Na feesten zal aan deze da? een bijz karakter geven door ook in de mi uren sporten en wedstrijden te niseren. KATWIJK AAN DEN RIJN derdag half 7 gaat in De Wilbe Koelman uit Katwijk aan Zee vo BENTHUIZEN Op zaterdag tember zijn er weer wandeltocht 10 en 15 km. Leden van NAS ki zich opgeven op de les, niet-ledi mevr. Groen, 'Geerweg 2. Na 20 geen inschrijvingen meer. LEIDERDORP Om de uitvi van het feestprogramma ter heid van het jubileum van de gin mogelijk te maken, stellen W. de raad voor de Oranje verei een voorschotsubsidie van geven. LEIDERDORP Er zijn con gelegd met het bouwteam Mid Holland en een architectenbure Waddinxveen voor het ©ntwerpe een plan voor drie combinaties! in de wijk Voorhof, te weten k basisscholen voor het openba; prot. chr. onderwijs en het Moi rie onderwijs. WOUBRUGGE Op woensdag tember wordt er in de Hervi kerk een dankdienst gehouden gelgenheid van het 25 jarig rege jubileum van Koningin Juliana, dienst vangt om 9-00 aan, voorg. zijn ds Franken Herv ds Hulzel geref drs Ross, np bond en dl toor van de R K Parochie. NIEUWKOOP Op 20 brengt de commissaris van de gin, mr M Vrolijk, een bezoe Nieuwkoop. Om half 2 wordt h zijn vrouw in het gemeentehui wacht. Programma; bezoek aai toonstelling in 't Reghthuijs, smederij Van Koert, openin school in Bouwlust, vaartocht, eerste paal voor clubgebouw sportver Nieuwkoop, kennisn met raadsleden. HAZERSWOUDE Het stan team van de Hazerswoudse damn ging start op 28 aug met de co tie in de prov hoofdklasse. De club is Vlaardingen. HAZERSWOUDE Haz. Boyi terdagmiddag 4 uur gastheer vat Reeuwijk. HAZERSWOUDE Het door d tafeltennisver Avanti georganii voetbaltoernooi is gewonnen dol team van de plaatselijke KPJ ling. HAZERSWOUDE De Hazeri se Tennisclub organiseert in de de tussen zat 18 aug en zondag de clubkampioenschappen op h( nispark aan de Ten Katestraat. LEIDEN, 15 augustus: Leldsche Groente- en Fruitveiling. Peren 40-44, aardappelen 28-31, andij 65. augurken 40-106, pronkbonen 90-9 bonen 40-73, slambonen 95-140, kro kroten gekookt 70, spitskool 64-71, pi 28-41, prei 59-76, rabarber 38-41, spin .59, spruiten A 25-33. b 26-31, tomaten 270, B 250-260, C 250, uien 14-26, win 14, perziken 26-37. bloemkool A 90-llC 60, komkommers AAA 22-25, AA 28-A 28-32. C 20-29, D 22, E 17, sla zwaai peterselie 10-15, selderij 27, paprika 1 KATWIJK AAN DEN RIJN Groentei waspeen AI 380-580. All 280-580, BI Cl 740, CII 770, bloemkool 6 I 103-134 71. 8 I 95-119, 8 II 32-92, 10 I 85, 12 sla 44-48, uien 280-800, bfeekpeen andijvie 90-101, selderij 14-16, spinazii spitskool 74, peterselie 7, pronkboi prlnsessebonen 80, bospeen 81-103, krulpeterselie 8-13, tomaten A I 310, 330. Aanvoer waspeen 70.000 kg, blo 18.000 stuks. SCHEVENINGEN 15 augustus, richten. Besommingen trawlers: 28.300. Besommingen kustvissers: SCH 12 25! 19 2700, SCH 25 3900, SCH 31 4170, 5250, SCH 68 6100, SCH 74 3740, SCH SCH 96 3100, OD 10 12.410, SL 42 7300 5740, TH 21 6215. Noteringen per kg: tong g 10,95-11,5 gm 10,27-10,75, tong km 10-11,72, tong 9,49, tong I 9,31-9,49, tong II 8,07-8,38, I 8,10-9,10, tarbot II 5,10-5,60, tarbot 1 5,10, tarbot IV 4,10-4,65, griet II 3,39 Per 40 kg: schol gm 70-85, schol tt schol kl 63-70, wijting gestr. 49-69, rol I 80-130, rode poon II 40-70, schar 23 19-21, kabeljauw m 128-130, kabeljauï 120, kabeljauw II 118-120. kabeljauw 61. verse haring 30.50-41, verse 18,40-24. Per 100 kg: kabeljauw gr 260-265. Maatjesharing per kantje: groen gro 149. Aanvoer: 15 kisten makreel, 230 kisten jauw, 295 kisten schol, 60 kisten wijl kisten schar, 730 kisten verse harii kisten diversen en 2600 kg tong en 121 kantjes gezouten haring. Verwachte aanvoer voor donderdag: kustvissers. KATWIJK AAN ZEE Vaï richten 15 augustus; IJM 205 e 291 k, KW 74 en 787, 17 makrel 1187 emmers, KW 43 799 k, groene haring 141 178, Volle 1 110 123, Steurharing 110 96. F 10 1190 per kg, Makreel 5610. VISSERIJBERICHTEN VAN WOENSDAI IJMUIDEN 2085 kg tong, 16 kisten en griet, 72 kisten kabeljauw, 1 kist I 60 kisten wijting, 329 kisten schol, 4? schar. 251 kisten makreel, 690 kisten 388 kisten pilchards, &en kisten var KW 74 25000, UK 8000, UK 48 45 56 3900, UK 70 2800, UK 245 40 73 13800, GO 7 7900, GO 20 120» 64 4100, SCH 65 3300. SL 6 150* 1100. VD 9 1500.. VD 15 1400, 2200, WR 50 2400, IJM 15 2400, 3400, ZL 6 2600, spanvissers: UK78 8100, UK 196 en 234 6100. BESOMMINGEN IJMUIDEN per 1 kg in guldens: 9.93-9.29 grote tong 10.58-10.34; groo! tong 10.34-9.96 kleinmiddel tong 10. ton'g I 10.25-9.28; tong II 9.80-8.20. pa in guldens: schar 51-39; schol 158-100 142-100; schol 3140-96; schol 4 98-83; 4 52-35. kabeljauw 3 385: kabeljauw 100; kabeljauw 5 75-63; koolvis 3 43; 319-229; griet 192-154; poontjes 16-9; 1 3 30.50-23.00; makreel 2 27.50-23.00: h 52.55-39.80; rode poon 1 124; rode poffi 37; haai 65-57; pilchards 26.20-24.20; kreel 12.50-8.00; bot 32-30.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4