Sosveld heerst nog niet Geplaatste spelers zonder problemen ronde verder Flamingo's wijst beschuldiging af Johan Cruijff ziet Barcelona verliezen eerste divisie iet Vitesse maar Eindhoven gevaarlijkste ploeg in Arnhem ruijff il zin lebben. 616e Staatsloterij Nieuwe regels voor Grand Prix Hartafwijking Tor Fuglset niet ernstig Deen Söderlund favoriet titel .^/KWARTET DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 SPORT Tll/KU (ADVERTENTIE) onze speciale verslaggever JHEM Aan het slot van de afgelopen competitie spande Vitesse bovenmatig in om Charley Bosveld los te weken van Sparta, ■ley, zo werd in het Arnhemse kamp verondersteld, zou het vaak jeloze spel van Vitesse de extra dimensie kunnen geven om de geclaimde rentree naar de eredivisie te forceren. De kleurrijke partaan moest het spel van Vitesse weer inhoud geven, moest het sche thuisfront ook weer opwinden. Charley evenwel moet eerst nen, zoals nadrukkelijk bleek in het bijzonder teleurstellende met Eindhoven (00). >ld heerste niet. Zijn passes von- slechts sporadisch zijn medespe- >n zijn schoten uit de tweede lijn :n mank aan zuiverheid. In de Irol, die hij ongevraagd opgedron- creeg, stelde Charley Bosveld te- Die conclusie komt maar ten dele uit zijn eigen feilen. Bosveld im- opereert nog in een team dat hem begrijpt Wellicht was Eindhoven- Ijer Rinus Gosens dicht bij de waar- li toen hij stelde: 'Bosveld is uiter- |een goede voetballer met een ge- 1 pass in beide benen. Maar die ld moet jongens om zich heen n, die voor hem willen werken. ;n jongens, die denken dat zij qua Jcapaciteiten op hetzelfde niveau als Bosveld.' laarvan was één zaak in het duel Slndhoven duidelijk: het Vitesse, iouwd rond Bosveld, was een star- uipe. Een ploeg, die vuur miste en oor gebrek aan beweeglijkheid in inies nauwelijks tot sluitende com- kwam. Erkende ook Frans de k, de trainer van Vitesse: 'We ai nog veel te doen. We moeten snelheid winnen, moeten hoven de dynamiek in onze ploeg opvoe- ~ln Charley Bosveld zelf: 'Natuur- ik omschakelen, want Vitesse heel andere ploeg dan Sparta, minder beweeglijkheid in dit maar daarom kan het tussen ons an onze sportredactie MSTERDAM De aankondi ng tot een kort geding over te dien gaan indien de KNVB tnavond hem geen toestem- ing verleent voor de transfer Ajax naar Barcelona is lorlopig het laatste, en zo ocd als zeker doeltreffende wa- dat Johan Cruijff (26) in strijd heeft geworpen, ruijff, volgens intimi de laat- tijd volledig doorgeslagen aar het zijn drang naar geld etreft en daardoor ook nauwe- jks meer vatbaar voor rede en met rancune, ook tegen jax, wil gewoon naar Spanje zal niets laten dat doel na te reven. Dat kort geding, dat olgens de deskundigen op dit errein (mr. Jansen van Raay ijvoorbeeld) een 'zeer goede ans van slagen heeft omdat et om een geval gaat waarin 'erknemer en beide werkgevers et volledig eens zijn', zal van- aag steeds op de achtergrond leien, wanneer in Zeist de bc- Issende beraadslagingen laatsvinden. Evenals trouwens ruijffs dreiging het Neder- ands elftal het Nederlands elf- al te laten, indien hij zijn zin iet krijgt. n Spanje rekent men er op, at de KNVB de transfer van Iruijff niet meer zal tegenhou- en. Cruijff wordt er reeds de oofdprijs van de internationale oetbalmarkt genoemd, die door larcelona is gewonnen voor een Irag dat heel wat lager is Ajax aanvankelijk had geë- (Nuevo Diario, Madrid). De •iario de Barcelona' schrijft, ledachtig aan de immer woe lende strijd tussen Madrid en 'italonië, dat Cruijff zijn eer- doelpunt voor Barcelona iCataloniës hoofdstad) reeds leeft gescoord doordat de trans fer niet door Madrileens ingrij pen is verijdeld en de Solidari- Jad Nacional voorspelt Barcelo na met twee nummers één iCruijff als de beste van Euro- en Sotil als de beste van luid Amerika) in de aanval een lotse toekomst voor nationale internationale successen. Di- •en, een sportblad tenslotte, it Kubala, de trainer/coach -'an het Spaanse elftal, zeggen, dat Cruijff een speler van su bklasse is, die Barcelona nog 'eel kan leren en die het vele 'öd als goede belegging zeker d is. best klikken. In de oefenwedstrijden ging het ook erg goed. Nu klopte er niets van. Ook omdat ik vond dat het met onze taktiek niet helemaal goed zat. Eindhoven speelde het spel, dat het wilde spelen, voortreffelijk.' VOORZICHTIG De Brabanders begonnen voorzichtig, verwachtten vooral van de Arnhemse middenlinie gevaar en ontregelden daarom de spelpatronen vooral daar al. Rinus Gosens zorgde voor een klei ne verrassing door zijn beste klever, Van Renswouw, niet aan Bosveld te plakken, maar aan Benny Hof op te offeren. 'Omdat,' zo lichtte Gosens toe, 'ik lange tijd twijfelde, maar nadat ik zondag hoorde dat Hof en Veenen- daal ieder twee treffers hadden ge scoord tegen De Volewijckers, stnd het voor mij vast, dat Van Renswouw en Guns zich met dat duo moesten bemoeien. Daardoor werd ik wel ge dwongen Van Ranzow, onze construc tieve middenvelder, aan Bosveld te plakken.' Wat Gosens beoogde, werd gereali seerd. Vitesse werd niet gevaarlijk, slaagde er nauwelijks in een veldover- wicht op te bouwen en Eindhoven was de gevaarlijkste ploeg. De ijzersterke Brabantse afweer hield knap stand en via Van Ranzov en de uitblinkende Willy Senders speelde de Eindhovense aanval enkele keren opzienbarend knap. De jonge Binnendijk en Jacobs stuitten evenwel bij hun afrondende acties op de bekwaam ingrijpende Beukhof, die voorlopig de voorkeur krijgt in de tweestrijd met Blauw. WAARMAKEN En daarnaast bleef Charley Bosveld onverminderd doorgaan. Zwoegde in de aanval, corrigeerde in de verdedi ging en schoot vanuit alle hoeken, zonder de Eindhovense doelman Bee- rendonk voor problemen te stellen. Bosveld: 'Ik wil me ook hier graag waarmaken. Niet dat dat een last voor me is, maar het dwingt me wel hard te werken. Ik geloof ook wel dat het lukt.' Dat vertrouwen ontbreekt nog bij het Arnhemse publiek, dat zijn favorieten na een erg slechte tweede helft, waarin Eindhoven opnieuw, via Jacobs en Sers, het dichtst bij die zege was, op een schril fluitconcert tracteerde. Vitesse: Beukhof; P. v. d. Kerkhof, Bosma, Heezo (Rubrech), Veenstra; Hofs, Van Wijk, Bosveld; Doesburg (Ubbink), Veenendaal, Kunst. Willem Il-aanvaller Brekelmans in duel met Excelsior-doclman Eddy van der Roer. 15 augustus 1973 Eerste trekking Prijzen van 10, zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50. zijn gevallen op nummers eindigende op: 63 50, zijn gevallen op nummers eindigende op: 47 100, zijn gevallen op nummers eindigende op: 365 100, zijn gevallen op nummers eindigende op: 231 200, zijn gevallen op nummers eindigende op: 310 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 655 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 3150 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 096483 2.000,— is gevallen op het nummer: 096693 2.000,— is gevallen op het nummer: 052489 2.000,— is gevallen op het nummer: 058406 2.000,— is gevallen op het nummer: 044660 De prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: 051086 25.000,is gevallen op het nummer: 058804 Een extra prijs van ƒ50.000,is gevallen in de serie S op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie T op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series. 009614 009614 045106 045106 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. Charley Bosveld strijd waarin Willem II zeer goed speelde, maar toch te week was voor de stug spélen de Exceslior defensie. Vooral ook nu weer was het Eddy van der Roer die zijn ploeg van een nederlaag afhield. Cambuur -Volendam 1-1 Braam 1-0, Ooft (strafschop) 1-1. Scheidrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 3.000. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Volendam met veel moeite een punt In Leeuwarden weggehaald bij een „-TT, fanatiek aanvallend Cambuur. Vooral ln de POUL ANNEMA tweede helft hebben de Friezen fel en hevig aangevallen. Visser was in goede vorm. Eindhoven: Beerendonk; Schalks, Guns, Koolman, Bloemers; Van Ranzow, Van Rens wouw, Soers; Senders, Jacobs, Binnendijk. Willem II - Excelsior l-l Eijkenbroek 1-0, Roggeveen 1-1. Scheidsrechter Gans, Toe schouwers 3.500. Een aantrekkelijke wed- llcraclcs - Fortuna VI. 2-0 (2-0) Beekman 1-0, Pirard (strafschop) 2-0. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 3.000. Heracles behaalde een verdiende overwinning op een zeer matig spelend Fortuna Vlaardingen, dat vooral in de tweede helft tegen het toen traag spelende Heracles niets in te brengen had. FC Dordrecht - SC Amersfoort 4-1 (2-1) Theuniessen 0-1. Dubbeld 1-1. Do'rré 2-1. Van 't Hoff 3-1, Dubbeld 4-1. Scheidsrechter Booy. Toeschouwers: 3.500. Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat SC Amersfoort een stevige nederlaag zou krijgen, maar een zeer slagvaardig Dordrecht bracht de Amersfoorters daarna op de rand van een debacle. Amersfoort viel in de tweede helft dan ook bar tegen. Vccndam - Helmond sport 3-0 (1-0) Wic- ringa 1-0. Oldenburger 2-0, Nanninga 3-0, Scheidsrechter: Welllnga. Toeschouwers 4.000. Veendam heeft oen dik verdiende overwinning op Helmond Sport geboekt. De Brabanders waren vooral In de tweede helft nergens en hun defensie vertoonde vele zwakheden. Nanninga kreeg wegens ruw spel de gele kaart. PEC Zwolle - De Volewijckers 0-1 (0-1) Tannarag 0-1. Scheidsrechter Hoppenbrou wer. Toeschouwers: 2.500. Ondanks de grote inzet van PEC Zwolle heeft het opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Nu had de Zwolseclub ook wel met pech te kampen, schoten tegen paal en lat, maar het defen sief spelende De Volewijckers dat vaak hard voetbal vertoonde, kon men niet overrompe len om het verdiende gelijk spel binnen te halen. FC Den Bosch - Fortuna SC 1-2 (0-1) Boh- nen 0-1, Graul (strafschop) 1-1, Böhrvon 1-2-. Scheidsrechter de Bruin. Toeschouwers: 4.500. Een verrassende nederlaag van Den Bosch tegen een bekwaamspelend Fortuna SC. Vooral in de tweede helft waren de Lim burgers sterker tegen het mat spelende Den Bosch. Titulaij en Roentgens kregen de gele kaart wegens te hard spel. FC VVV-HEERENVEEN 2—1 (1—0) 28. A van der Weide 1—0, 66. A. van der Weide 2— 0, 89 Haan (strafschop) 2—1. Scheidsrechter Van Gastel Toeschouwers 5000, Een matig spelend Heerenveen leed in Venlo een ver diende nederlaag. Heerenveen nog steeds zon'der Teun Kist (nog niet getekend) ver loor na 20 minuten reeds de goed spelende Prinssen wegens een blessure, terwijl in de tweede helft Meyerink zich liet vervangen door de 17-jarige Lepez. FC VW trad com pleet aan. De straffen vn Hermans, en Albert van der Weide zijn verstreken. De van Veen- dam gekomen Van der Weide vertolkte een belangrijke rol. Hij gaf VW de leiding na goed voorbereidend werk van De Klerk, ter wijl deze Van der Weide ook het tweede doelpunt aantekende. Pas in de voorlaatste ■minuut kwam Heerenveen via een strafschop op 21, door Haan. Aan deze strafschop ging een indirecte vrije trap vooraf. Terwijl de spelers in het doelgebied van WV het doel afschermden en met hun handen de edele delen beschermden, knalde Van Dam tegen een stel Venlose handen op. Strafschop besliste scheidsrechter Van Gastel. Haan deed de rest Irriterend spel van Visscher velt Schmitz na 2-1 en 4-0 SCHEVENINGEN (ANP) Alle ge plaatste spelers en speelsters hebben zich gisteren op de Metsbanen tijdens de nationale tenniskampioenschappen kunnen handhaven zonder tot de bo dem van hun krachtenreservoir te hoeven reiken. Het meeste te beleven viel er dan ook bij partijen waar geen 'gevestigde' bij betrokken was. Zo dromden de toeschouwers steeds meer samen bij de partij Visschers Schmitz op baan één. Het werd de enige vijf-setter van de dag, met een speelduur van ruim drie uur. Fried Schmitz was heel dicht bij de over winning, toen hij bij een voordelige setstand van 21 een voorsprong van 40 in de vierde set had opgebouwd. Visscher besloot toen zijn toevlucht te nemen tot een niet zo prettig overko mende intimidatiepolitiek. Met luid uitgesproken, kernachtige uitdrukkin gen, nodeloze huppelpasjes en irrite rende sprongetjes bracht hij Schmitz uit zijn spel en greep de vierde set alsnog met 75. Ook daarna bleef Visscher zich roeren, zodanig dat Schmitz hem kwaad toevoegde: 'Ge draag je toch eens normaal'. Het kwaad was echter al geschied. De jeugdige Visscher vergat niet naast zijn capriolen te scoren. Bij de stand 54 en 3040 liet Visscher zich in eens op het gravel ploffen en riep een aanval van kramp te hebben. Na drie minuten rust en massage had Vis scher zijn doel bereikt. Schmitz was uit zijn concentratie gebracht en gaf de partij uit handen: 64 in de vijfde set voor Visscher en een plaats in de kwartfinales. Tijdens het duel VeentjerVan Min viel ook een incident waar te nemen. Nadat de scheidsrechter gedurende de eerste set enige malen heftig was be kritiseerd door de spelers gaf hij er de brui aan en verliet de umpirestoel. Een ijlings gezonden vervanger nam zijn taak over. Van Min, dinsdag nog Jan Hordijk goed op dreef tegen Koek, kon nu niet in zijn spel komen en moest de taaie Veentjer een ruime overwinning (64, 61, 62) toestaan. Van de vier geplaatste spelers moest alleen Hemmes een set afgeven. Na 62, 16, 61 had Soeters kansen ook de vierde set naar zich toe te trekken, maar een bijzonder zwakke service stond een dergelijk wapenfeit in de weg. De Delftse student verloor de elfde game met zijn eigen opslag op love en Hemmes besliste daarna de partij met het eerste wedstrijdpunt (7—5). Hordijk had in de eerste set tegen de Na 'touwtrekken' om Eric Dompeling Van onze speciale verslaggever HAARLEM BS Leiden (ex-Bona Stars) en Flamingo's zijn in een conflict gewikkeld geweest rond Eric Dompeling, een Nederlander die sinds zijn tiende jaar in Amerika woont, en op niveau daar bas ketbalde maar het volgende seizoen in Nederland wil gaan spelen. Een winnaar in het conflict is er al: Flamingo's. Maar beide vereni gingen zit de zaak erg hoog. De winnaar wil zich in ieder geval van alle aantijgingen dat er een spelletje zou zijn gespeeld vrij praten, de verliezer schikt zich slechts mokkend in zijn lot. gebrilde Kasten niet over geluk klagen. Kasten verspeelde bij 65 zijn servicegame en Hordijk stoomde toen meteen door naar 86, 6—1, 6 2. Zijn laatste slag was een mislukte smash, die bij de baseline net in bleef. Loek Sanders (vierde geplaatst) speel de een gedegen partij tegen de zwak ke Wolff (6—1, 6—3, 6—3). De 23-ja- rige student uit Oegstgeest moet met zijn soms briljante spel tot een ernstige gegadigde voor de titel worden gerekend. Laudin (tweede ge plaatst) won in drie sets van de links handige Dankelman, die de Tsjech ln de slotfase goed partij gaf. Dankelman liep bij een val een blessure op aan zijn rechterenkel en moest zich laten verzorgen door zijn vader, oud-wet houder van Den Haag. Damcs-cnkelspcl: kwartfinales: Marijke Schaar-Anneloes Schothorst 6-2 6-3, Nora Lauteslager-Tine Zwaan 6-4 6-0, Trudy Wal- hof-Lid.v Bielefeld 6-2 6-3, Elly Appel-Judith Salomé 6-3 6-4. Heren-enkelspel: tweede ronde: Hordijk-IJas- ten 8-6 6-1 6-2, Visscher-Schmltz 6-4 5-7 1-6 7-5 6-4, Sanders-Wolff 6-1 6-1 6-3, Fleury Wel- schen 6-4 8-6 5-7 0-3, Laudin-Dankelman 6-1 7-5 6-4. Thung-Fok 6-2 6-3 6-1, Hemmes-Soe- ters 6-2 1-6 6-1 7-5. Veentjer-Van Min 6-4 6-1 6-2. Heren-dubbelspel: kwartfinales: Fleury/Hor- dijk-Martens/Pufkus 3-6 6-3 6-2 6-4, Fok/Lind- Sanders/Schmltz 6-4 2-6 7-5 6-4, Van Min/ Thung-Koek/Vaartles S-6 6-3 6-1, Hemmes/ Laudin-Blelefeld/Veentjer 6-4 9-7 0-4. Daincsdubbclspel; kwartfinales: Schaar/Sa- lomé-Appel/Brouwer 6-3 6-3, Bielefeld/Blom- berg-Laan/Weurman 7-3 6-3, Veentjer,'Wal hof-Van Fraayenhoven/Schothorst 6-1 6-2. Bakker/Zwaan-Lauteslager/IJbema 2-6 6-2 Gemengd dubbelispel: eerste ronde: Appel/ Hordljk-Schaar/Ilemmes (eerste geplaatst) 5-7 6-4'6-1. Het schema voor de enkelspelen ziet er nu als volgt uit: Dames-enkelspel, halve finales: Marijke Schaar-Nora Lauteslager, Trudy Walhof-Elly Appel. Hcrcn-cnkclspel, kwartfinales: Hordijk-Vis- scher, Sanders-Fleury, Laudin-Thung, Hem- mes-Veentjer De zaak-Dompeling kan naar twee kanten worden uitgelegd. Enkele da gen geleden gaf Rob de Wit (nu co ach van BS Leiden, vorig jaar samen met Jan Janbroers het duo achter Flamingo's) de Leidse lezing. Toen hij vorig seizoen bij de Haarlemmers werkte, kwam 'een zekere heer Dom peling' naar hem toe met een medede ling dat hij in Amerika een neef had die wel genegen zou zijn in Neder land te komen spelen. Die 'zekere heer Dompeling', is Jan Dompeling, onder-direkteur van CIOS in Over- veen. Zijn tip kwam terecht bij de twee trainers die aan het einde van het seizoen Flamingo's verlieten. Een maal in Leiden aangekomen herinner de Rob de Wit zich weer de woorden van Dompeling. Als vrij man voelde hij zich in een positie contact op te kunnen nemen met Eric Dompeling. Na een briefwisseling en een telefoon gesprek zegde Eric Dcmpeling, vol gens Rob de Wit dan, naar Leiden te komen. Op het ticket dat BS Leiden voor hem verzorgde kwam Dompeling inderdaad naar Leiden. Toen hij na enkele dagen in Haarlem bij zijn oom op bezoek was geweest, zo luidt de lezing van De Wit nog steeds, slaagde deze er weer in hem over te halen voor Flamingo's te gaan spelen. Dat deed Eric Dompeling ook. Hij speelde de afgelopen dagen drie wedstrijden voor de Haarlemse club tegen een Amerikaanse studentenselectie. De Wit zei in zijn verhaal, niet Flamin go's te betichten van foute handelin gen. Hij vond alleen dat 'oom Dompe ling een vies spelletje had gespeeld.' De lezing van Flamingo's is uiteraard enigszins anders. De club had via 'oom Domeling' contacten gelegd met Eric. Voorzitter Massaro: 'Daarbij hebben wij Eric aangeboden om op een ticket van ons naar Nederland te komen. Dat is echter niet gebeurd. Het bericht van het ticket bereikte hem niet meer tijdig. Toen hij een maal in Nederland was, bleek dat hij zijn keuze moest maken. Die keuze heeft hij nu gemaakt en is in ons voordeel uitgevallen. Wij hebben daarbij niets onoirbaars gedaan. Wij willen ons clan ook graag vrijpleiten van alle beschuldigingen die aan ons adres zijn geuit.' In het keuzespel heeft Jan Dompeling natuurlijk wel een rol gespeeld. De Wit noemt het een 'vies spelletje.' Dompeling zegt zich daar niet van be wust te zijn geweest zijn neef die zijn studie op het CIOS wil vervolgen een keuze te hebben laten maken ten gunste van Flamingo's. 'Eric heeft bij mij gelogeerd. En hij heeft op de zondag na zijn aankomst nog een langdurig gesprek met Rob de Wit ge had. Hij zei toen op een gegeven mo ment zelf nadat De Wit al uren aan het woord was geweest dat 'die man maar eens weg moest gaan, want hij denkt al dat ik voor hem ga spelen.' Dat is duidelijk, hij had op dat mo ment zijn keuze nog niet gemaakt. Dat heeft hij maandagmorgen pas ge daan. Ik had toen met Gert Zwezerij- nen de oud coach van Punch al ge beld om zo onpartijdig mogelijk infor matie over het Nederlandse basketbal aan Erie te kunnen geven. Die infor matie heb ik hem gegeven. Hij heeft toen de keuze voor Flamingo's ge maakt.' Dat er een 'vies spelletje' zou zijn, ge speeld wordt door de winnaar in het conflict uiteraard ontkent. Die indruk kan echter bij BS Leiden niet zo ge makkelijk meer worden weggenomen. Zeker niet met dit netwerk van fami lie- en clubrelaties waarbij een speler die toch waardevol lijk te zijn betrok ken is. En zeker niet wanneer die speler nog uit Amerika komt, want dat zegt in het Nederlandse basketbal alles. RUUD VERDONCK Willem IIExcelsior 1—1 SC CambuurVolendam 1—1 HeraclesFortuna VI. 2—0 VitesseEindhoven 0—0 VeendamHelmond Sport 3—0 PEC ZwolleVolewijckers 0—1 SVVWageningen (dinsdag) 1—0 FC VWHeerenveen 2—1 FC Den Bosch- —Fortuna SC 1—2 FC Dordrecht— Amersfoort 4—1 Veendam 2 2 0 0 4 5—1 Fortuna SC 2 2 0 0 4 4—1 Vitesse 2 1 1 0 3 4—2 Excelsior 2 1 1 0 3 3—2 FC Den Bosch 2 1 0 1 2 7—4 Heerenveen 2 1 0 1 2 4—2 Heracles 2 1 0 1 2 2—1 SC Cambuur 2 0 2 0 2 2—2 Eindhoven 2 0 2 0 2 1—1 Willem II 2 0 2 0 2 1—1 SC Amersfoort 2 1 0 1 2 3—4 FC Dordrecht 2 1 0 1 2 6—7 SVV 2 1 0 1 2 1—2 Volewijckers 2 1 0 1 2 3—4 WV 2 1 0 1 2 2—3 Helmond Sport 2 1 0 1 2 1—3 Volendam 2 0 1 1 1 2—3 Fortuna VI. 2 0 1 1 1 0—2 Wageningen 2 0 0 2 0 1—3 PEC 2 0 0 2 0 0—4 Doordat hij alweer twee keer scoorde, nu in de wedstrijd FC Dordrecht—HVC (4—1), heeft Diick Dubbeld zich gemakkelijk ge handhaafd aan de kop van de topscorers- lijst van de eerste divisie. Hij is de enige mei vier treffers op zijn naam. l. Dubbeld (FC Dordrecht) 4 doelpunten: 2-9. Graul (FC Den Bosch, Haan (Heeren veen), Wieringa, Nanninga (beiden Veen- dam). Böhnen (FSC), Veenendaal. Hoff (bei. den Vitesse), Van der Weide (FC VVV) alle 2 doelpunten. LONDEN (Reuter) Als ge volg van de dood van de Britse coureur Roger Williamson in Zandvoort hebben de Internati onale Automobielfederatie, de Grand Prix Drivers Association en de Formule-association nieu we veiligheidsvoorschriften uit gevaardigd voor de organisato ren van toekomstige Grand- Prix-races. Deze voorschriften houden in dat er een snelheids- regelende auto in de baan moet komen na een engeluk, dat de racewagens in een twee-aan- twee-opstelllng aan de start die nen te verschijnen en dat de weg voor de spits onder scherp toezicht moet staan. In septem ber zal men zich gaan bereiden over uniforme regels voor alle circuits wat betreft brandbevei liging. Sparta boekt eerste licht-winsl ROTTERDAM Met Johan Cruijff op de tribunes heeft Sparta gisteravond voor 30.000 toeschouwers het in ge bruik nemen van de nieuwe licht installatie gevierd met een verdiende 20 overwinning op Barcelona. In een bij vlagen aantrekkelijke eerste helft namen de Rotterdammers in de twintigste minuut via Sadek na een briljante actie van middenvelder Willy Kreutz een 1—0 voorsprong. Sparta had eerder, weer door Sadek, de paal getroffen, terwijl kort voor rust Kos het houtwerk voor de Spanjaarden beukte. Het weinig imponerende Bar celona, dat maar zelden gevaarlijk was, moest Sparta na rust een tweede tref fer toestaan, die werd gescoord door Meutstege na goed doorzetten van Van Staveren en Kreutz. Sparta, dat vrijwel de gehele wedstrijd het initiatief had. verscheen in de slotfase nog enkele malen gevaarlijk voor het doel van Capo, maar miste toch de kracht om de score nog verder op te voeren. Zondag: FC WV-FC Den Bosch, SVV-SC Amersfoort, PEC-Fortuna SC, Veendam-Hec- renvoen, Vltesse-Wagenlngen, Heracles-Vole- wijekers, SC Cambuur-Helmond Sport, Wil lem Il-Eindhoven, Excelsior-Fortuna VI., FC Dordrecht-Volendam. Van onze sportredactie DEN HAAG FC Den Haag-speler Tor Fuglset zal in de toekomst waar schijnlijk weer normaal kunnen spe len. De Noor is de laatste weken en kele keren uitgebreid onderzocht om dat een onregelmatige pols- en hart slag aanvankelijk deden vermoeden dat hij voor het verder beoefenen van topsport ongeschikt was. Bij Fuglset is weliswaar een geringe afwijking ge vonden, maar deze kan, aldus clubarts Slager, ondervangen worden. Fuglset zal hiervoor de komende week worden onderzocht en mogelijk al behandeld. Fuglset venvacht, dat hij reeds aan het einde van deze maand weer kan spelen. KIEL (DPA) Het heeft er alle schijn van dat voor de eerste keer in de jonge geschiedenis van de 470-klasse de wereldkampioen eens niet uit Nederland of Frankrijk zal komen. Na vijf races op de Schilksee bij Kiel heeft de Deen Henrik Söder lund de meeste kans op de eindover winning. Gisteren, bij een draaiende, flauwe wind, leidde Söderlund van start tot finish. Achter hem werd de Nederlander Van Werkhoven tweede. Wouter Molenaar arriveerde als zesde. De titelverdedigers Sjoerd en Erik Vollebregt slaagden er ook dit keer niet in om voorin het veld te finis hen. Stand (na aftrek slechtste resultaat): 1. Söderlund (Den) 21,4 pnt, 2. Kommette (VS) 31.4. 3. Van Werkhoven (Ned) 41.7. 4. Gu- ayader (Fra) 46.0, 5. Follenlant (Fra) 49.0, 6. Hübner <WD!d> 52.0,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11