Critiek op Jacht van Jsy chiater Huize Witman mogelijk toch weer open d 1 a Hoge boete voor het ongeoorloofd geven van rijles Van Veen binnenkort voorzitter van ondernemer s verb ond onder )ging politici \uk te zetten ider schiet n zoon neer Ziekenfondsraad onderzoekt gebruik van geneesmiddelen V GrkOGlinSf ctctïl ledereen, die daartoe maar even de mogelijkheid had, zocht gisteren F* verkoeling. Op een ligstoel in het water of poótjebadencl was het In Arnhem zou gebruik hard drugs sterk toenemen Schakel voelt zich gedwarsboomd door minister Pronk Marokkaan bij ongeluk op bedrijf omgekomen htste medische ulteit begint een klooster Opsporen oorzaak brand steeds moeilijker Delta Lloyd Op brug bij Gorcum grote vertragingen (P/KWlABTET WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND T3/K5 n vo 5GHT Het artikel van de Vlissingse psychiater A. J. Boom. 3r.° disch Contact, waarin hij betoogde dat de zelfstandige psycliia- de'ordit teruggedrongen naar een 'tweederangsniveau'' omdat insti jg en instanties op het gebied van de geestelijke volksgezondheid 'san oort 'oneerlijke concurrentie' zouden bedrijven, is het Natio- °P centrum voor de geestelijke volksgezondheid en de Nederland- ansp -eniging voor ambulante geestelijke gezondheidszorg in het ver- de |e keelgat geschoten. mei imp w t artikel van de heer Boom (zie ■Kwartet van 13 augustus) zegt tter irijver dat instituten en instan- i ,er veel meer geld, tijd en mede- het beschikken dan de zelfstandig jgde psychiater. 'Niemand Int zich te realiseren', aldus de gees joom, 'dat de zelfstandige zenuw- rvanmoet weren voor minder dan 1 of iden per patiënt per jaar en dat al deze diensten en instanties op ulden of meer per jaar op hun aaar ing opvoeren voor uitsluitend nische hulp.' 'adeiprweer van de NVAGG en het komt erop neer dat de heer verschillende grootheden verge- De instellingen voor geestelijke vai Iheidszorg werken ook aan de e. E ing van degene die met klach- vageomt, er wordt steedsmeer tijd nkracht ter beschikking gesteld ivisering van helpers in de on- tellijke omgeving van de patiënt d mi indien krijgt de preventie, het gei imen van klachten van psychi- CR! ard, veel aandacht, define factoren spelen bij de zelf- ,al 1 ge psychiater helemaal niet aldus beide instanties en het vertlus niet °P om de bedragen die Psr Jaar worden- besteed genie zelfstandige psychiater en aan de tanties te vergelijken omdat van tijd tale bedrag dat de instanties per gevoer Patiënt besteden maar een ge- bestemd is voor directe psychi- Prgdie behandelingen, voor teg jombestrijding. projtenning :ijn artikel in Medisch Contact, j Tvolgen beide instanties, poogt hr Boom de politici onder druk in. Hij schilderd een beeld van L eer kostende gezondheidszorg, goedkoopste oplossing uitbrei- ian het aantal zelfstandig wer- zenuwartsen. Hiermee miskent kern van d">. ontwikkelingen in itelijke volksgezondheid, iestelijke gezondheidszorg, zó NVAGG en NCGV gaat ervan at de samenleving ook een bron iestelijke ongezondheid kan zijn. it denken past een teamgewijze De consequentie daarvan is, arts niet kan optreden als vrije nemer die bijvoorbeeld psycho- en maatschappelijk werkers in b slijt heeft. |0(1> amgedachte is nooit gegrond ge- op economische overwegingen, NCGV en NVAGG, ze is ingege- sotjdoor het belang en de situatie (le cliënt. 'De nieuwe geestelijke dheidszorg is meer gemeen- le 5-, 11 Mar f bi )HOVEN In de nacht van if idag op dinsdag is in een café aan ajmbeekstraat in Eindhoven de "I rige P. B. met twee pistoolschoten zijn vader, de 49-jarige J. B.. eschoten. Het slachtoffer werd '■fritieke toestand naar het Binnen- JiJ nhuis gebracht. De dader werd Euci ilaatse door de politie aangehou- kei' en zijn pistool met patronen in g genomen. 'erhouding tussen vader en zoon al geruime tijd zeer slecht. Her- 3 lelijk traden ernstige spanningen ;Nu laaide de ruzie zo hoog op. belli Ie vader die met zijn revolver be tte. ii» c u Idel i schapsgericht werkt met meer deskun digen dan enkel zenuwartsen en wordt gevoed door de gedachte dat het doel van de geestelijke gezond heidszorg dusdoende beter wordt be reikt, waarschijnlijk voor minder geld.' In deze 'nieuwe' zorg zou de zelfstan dige psychiater bij wijze van tus sen oplossing vervolgens NCGV en NVAGG kunnen gaan samenwerken met sommige institutionele voorzie ningen. In dit verband delen de orga nisaties mee, dat er gesprekken zijn gevoerd met de Nederlandse vereni ging voor psychiatrie in oprichting over de plaatsbepaling van de zelf standig werkende zenuwarts. Het re sultaat van deze begin 1973 gevoer de gesprekken is, dat de Neder landse vereniging voor psychiatrie de NVAGG officieel heeft gevraagd te bekijken, hoe de vereniging op be stuursniveau met de NVAGG kan sa menwerken teneinde de vrijgevestigde zenuwarts deel te laten hebben aan de ontwikkelingen in de geestelijke ge- zondheidszorsr Van een verslaggever MAASTRICHT De Landelijke Zie kenfondsraad is in Limburg bij wijze van experiment begonnen met een on derzoek naar het gebruik van genees middelen, dat vooral in Zuid-Limburg landelijk gezien buitensporig hoog is. Doel van dit onderzoek is in zicht te krijgen in het voorschrijvings- patroon van recepten in Limburg, waar vooral Heerlen en Maastricht zich onderscheiden als plaatsen met een aanzienlijk gebruik van genees middelen. dat de ziekenfondsen tot een kostenbewakende controle dwingt. Ook het aspect van de volksgezond heid zal bij dit onderzoek ruime aan dacht krijgen. Met het onderzoek is belast drj J. J. L. Smit, specialist in de farmacothera pie. Hij zal zich onder andere bezig houden met het uitzoeken van de ge gevens van het computerbureau in Heerlen, dat de aard en hoeveelheid van geneesmiddelen verwerkt, die door de ziekenfondsen in Limburg be taald zijn. Ook is dr. Smit beschik baar om als adviseur op te treden. Behalve Limburg heeft de Zieken fondsraad ook Twente en de omge ving van Nijmegen als toekomstige 'proefgebieden' aangewezen. Over enigd tijd zullen bij de ziekenfondsen tien tot twaalf functionarissen voor deze onderzoekingen werkzaam zijn. 'Als dit systeen niet mocht werken, moet de overheid maar ingrijpen', al dus een woordvoerder van de Zieken fondsraad. Deze raad wil aan het excessieve ge bruik van geneesmiddelen paal en perk stellen. Dat het beslist minder kan bewijst volgens de Ziekenfonds raad het district Rotterdam dat lande lijk gezien een matig gebruik van ge neesmiddelen maakt. Wetsontwerp al ingediend Van onze Haagse redactie DEN HAAG Beunhazerij bij het geven van rijles zal straks wor den gestraft met een boete van maximaal 3.000 gulden. In deze zin zal op voorstel van de minister van verkeer en watenstaat het wets- ontwerk 'Wet rij-onderricht motorrijtuigen' worden gewijzigd. Het betreffende wetsontwerp is al bij de Tweede Kamer ingediend. stt» Strcind gisteren aan het strand best uit te houden. Van onze sociaal econ. redactie DEN HAAG Oud-minister mr. C. van Veen (CHU) van onderwijs wordt voorzitter van de grootste centrale werkgeversorganisatie, het Verbond van Nederlandse On dernemingen (VNO). Het bestuur van het VNO heeft gisteren una niem met zijn kandidatuur inge stemd. 24 augustus zal de leden vergadering er nog zijn fiat aan moeten geven, maar dat lijkt een formaliteit te worden. Mr. Van Veen wordt de eerste 'betaal de' voorzitter van het VNO. Hoeveel hij gaat verdienen wilde de huidige voorzitter drs. J. Bartels gisteren niet bekend maken: 'daarmee zouden we teveel vooruit lopen op de discussie binnen onze organisatie of de salaris sen openbaar gemaakt moeten worden of niet. Ik kan echter verzekeren dat hij een heel net salaris krijgt passend bij het soort man en bij zijn functie,' aldus drs. Bartels. Aangenomen wordt dat zijn salaris tussen de honderd en honderdvijftigduizend gulden ligt. Het VNO besloot tot het 'betaalde' voorzitterschap omdat de ideale situa tie van een onbezoldigd voorzitter en tegelijkertijd ondernemer niet goed haalbaar meer was. 'Je bent als voor zitter van het VNO niet alleen vaak fysiek afwezig op je bedrijf, maar ook psychisch. Je moet aan twee dingen gelijk denken en zo'n combinatie is vandaag de dag niet goed meer moge lijk'. aldus drs. Bartels. Opvallend voor de kandidatuur van mr. Van Veen is dat hij tot nu toe geen enkele ervaring heeft gehad in het bedrijfsleven. Hij werd op 19 de cember 1922 in Barneveld geboren, groeide op in Goerree-Overflakkee en kwam in 1939 in'de gemeenteadmini stratie terecht. Na de bevrijding kwam hij in Rijswijk op de gemeente secretarie, studeerde MO staatsinrich ting en rechten, werd in 1960 gemeen tesecretaris in Hoogeveen en in 1964 gementesecretaris in Groningen. In 1967 werd hij staatssecretaris van bin nenlandse zaken. In het kabinet Bies heuvel werd hij tenslotte minister van onderwijs. Een raakvlak met zijn toekomstige werkkring is te construeren vanuit zijn staatssecretariaat van binnenland se zaken. Op deze post leidde hij als 'grootste werkgever' het georganiseer de ambtenarenoverleg over het te voe ren arbeidsvoorwaardenbeleid. Maar dit heeft volgens drs. Bartels toch niet de doorslag gegeven. 'Als ik het in een woord mag zeggen is het voor al de kwaliteit van de man geweest. Hij lijkt ons een goede representant van de ondernemers, iemand die goed over komt in de publiciteitsmedia. Hij beschikt over een politieke feel ing en internationale contacten (Brussel), aldus drs. Bartels. Mr. Van Veen zelf weigert, voorsat zijn officiële benoeming rond is, een gesprek met de persmedia. In een ge sprek met het weekblad van het VNO zegt mr. Van Veen echter: 'na mijn ministerschap hebben velen mij ge doodverfd als een toekomstig burge meester maar het bedrijfsleven trekt mij meer. Een functie in 'het bedrijfs leven biedt mij op mijn vijftigste le vensjaar de gelegenheid iets echt nieuws aan te pakken' En over de rol die hij als voorzitter van het VNO denkt te spelen: 'een voorzitter van een werkgeversorganisatie moet zich heel goed realiseren voor welke groep hij opkomt. Anderzijds moet hij ech ter aan die groep duidelijk maken dat het moderne ondernemersschap mede een algemeen maatschappelijke func tie heeft. Tussen deze twee elementen moet een evenwicht worden gezocht'. Mr. Van Veen volgt drs. Bartels op die nog maar enkele maanden voorzit ter is van het VNO. Deze aanvaardde destijds het voorzitterschap nadrukke lijk onder de voorwaarde dat het tij delijk zou zijn. Hij blijft deze functie nog uitoefenen tot begin volgend jaar. In die overgangsperiode zal mr. Van Veen hem als vice-voorzitter ter zijde staan, waarna hij tot voorzitter wordt benoemd. Na drie jaar zal mr. Van Veen opnieuw herkozeh kunnen wor den voor nog eens een periode van drie jaar. Mr. C. van Veen Van een onzer verslaggevers ARNHEM Het Gelderse statenlid drs. G. B. J. van Haarlem (KVP), apotheker in Doetinohem, heeft erop gewezen dat het gebruik van hard dïugs in Arnhem sterk toeneemt. Vol gens gegevens van een bevriende arts, zou het gebruik de laatste jaren meer dan verdubbeld kunnen zijp. Exacte gegevens zijn echter niet voorhanden. De heer Van HaaiUem zegt dat vooral het gebruik van het sterk verslavende heroine opvallend is. Tijdens een provinciale commissiever gadering heeft de heer Van Haarlem bovendien gewaarschuwd voor een toeloop van Westduitse verslaafden. Deze mensen zouden, omdat ze in hun eigen land als misdadigers worden be handeld, de neiging hebben naar Ne derland te komen, aangezien ze hier als patiënten gezien worden. Drs. Van Haarlem had overigens van dit ver schijnsel ook geen verifieerbare gege vens, reden waarom hij in de staten commissie gepleit heeft voor het aan stellen van een provinciale voorlich ter op het gebied van de drugs. De minister komt met zijn wetswijzi- gigng nadat hij onlangs van de 'Com missie eisen van bekwaamheid rij-in- structeurs' een adviserend rapport had ontvangen. In afwachting van dit rapport was de behandeling van het ontwerp in de Kamer opgeschort. Vol gens het rapport moet elke rij-instruc- teur in het bezit zijn van een diplo ma, eer hij rijles mag geven. De commissie meent dat de rij-in- structeur bekwaamheid moet vertonen in voertuigkennis, voertuigbeheersing, vorkeersdeelneming, verkeerswetge- ving en onderwijskunde. Dit laatste onderdeel is geadviseerd, omdat de commissie het onzinnig vindt de in structeurs te scholen zonder hen bij te brengen hoe zij het geleerde moeten overbrengen. Het bekwaamheidsni veau is echter zo vastgesteld, dat aan de vooropleiding van dc instructeurs geen bijzondere eisen zullen worden gesteld. Het examen voor het diploma zal vol gens de commissie uit een theoretisch eerste gedeelte bestaan, terwijl het tweede gedeelte bestaat uit een proef les en een theoretische les in groeps verband. Om aan het tweede deel te mogen deelnemen, moet de instruc teur bi.i twee of meer rijscholen een stage hebben gelopen, waarbij hij minstens vijftig uur praktische rijles heeft gegeven. Het onderwijs aan de instructeurs moet volgens de commis sie gegeven worden door gekwalifi ceerde rij-instructeurs. Voorts vindt de commissie het nodig dat iedere in structeur een slipcursus volgt. Met deze adviezen wijkt de commissie niet af van de lijn die de regering In het wetsontwerp 'Rij-onderricht mo- lorrijtuigen', volgde, dat bij de Twee de Kamer in behandeling is. Reeds enige jaren heeft de regering getracht het rij-onderricht te koppelen aan be kwaamheidseisen om zo de beunhaze rij tegen te gaan. Een grondwetswijzi ging was echter nodig om dit te be reiken. aangezien tegenstanders zich beriepen op de grondwettelijke vrij heid van het geven van onderwijs. Sinds dat nu gewijzigd is. is de over heid een kruistocht tegen dc niet of te weinig bekwame instructeurs be gonnen. In het huidige wetsontwerp werd oorspronkelijk het rijden onder toezicht niet beschouwd als werkelijk rij-onderricht. Hiervoor zijn nodig een dubbele bediening, twee buiten spiegels en een 'L-bord. Het wetsont werp is thans zo gewijzigd dat ieder een die toezicht houdt tijdens het rij den geacht wordt rij-instructie te ge ven, tenzij hij-het tegendeel kan aan tonen. zoals een vader, die zijn doch ter of zoon laat oefenen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het AR Kamerlid Schakel voelt zich in de uitoefening van zijn taak als parlementariër ge dwarsboomd door minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking). Hij is van plan de minister daarvoor eind augustus als het reces van de Tweede Kamer is geëindigd, openbaar ter ver antwoording te roepen. Het Kamerlid, zo blijkt uit de brief die hij aan de minister heeft geschreven is er zeer gebelgd over dat minister Pronk hem niet van advies heeft willen dienen voor zijn reis naar de Portugese kolo niën Angola en Mozambique in Zuide lijk Afrika. Het kamerlid is maandag voor deze reis die hij op uitnodiging van de Portugese regering maakt, vertrokken. De heer Schakel had in verband met de reis in juli aan minister Pronk ad vies gevraagd over de door hem te be zoeken landsdelen en met name over de gebieden die door de bevrijdings bewegingen in zuidelijk Afrika, wor den gecontroleerd. Minister Pronk, antwoordde dat een dergelijk advies niet op zijn weg ligt omdat de regering de politiek van Portugal in de Portugese koloniën af keurt. Minister Pronk wees er daarbij op dat het op zo'n door de Portugese regering georganiseerde reis onmoge lijk zou zijn, de door de bevrijdings bewegingen gecontroleerde gebieden te bezoeken. De heer Schakel wijst er in een twee de brief op dat Nederland ten behoe ve van de bevolking in deze bevrijde gebieden geld geeft aan de bevrijdings bewegingen en dat hij nu door de weigering van minister Pronk niet in staat is zijn controlerende taak van Kamerlid uit te oefenen. Van een verslaggever NIJMEGEN De 37-jarige Marok kaan Abdenati Hadji Haduman is om gekomen toen hij op het houtverwer kingsbedrijf, waar hij werkte, een tractorbestuurder assisteerde die tele foonpalen naar een sorteerketel bracht. Toen hij de palen in de ketel duwde raakte hij klem tussen de trac tor en -de ketel en hij was op slag dood. STRICHT De achtste medi- faculteit in Maastricht zal begin- 55, "Jin een klooster. Tussen de voor- "5 idingscommissie onder leiding irl" dr. J. Tans en de pater jezuïeten i Kl vereenstemming bereikt over de wil oop van het paterskloosier aan de ''erselferseslraat in Maastricht. de aankoop behoort ook de kost- bibliotheek van de paters jezuïe- lie samen met twee andere kloos- bliotheken in het complex aan de ersestraal zal worden onderge- ht en die deel zullen uitmaken de rijksuniversiteit van Maas- t- Direct na het gereedkomen van I1 is? )ntracten zal worden gestart met „'„bruikbaar maken van het klooster zijn nieuwe bestemming. In het 'lex is voldoende ruimte aanwezig net het onderwijs en de faculteit vterste fase te kunnen beginnen. Van een onzer verslaggevers HEERiDE De leiding van Huize Witman in Heerde, waar vorige week bij een nachtelijke brand vier zwakzinnigen om het leven kwamen, overweegt liet tehuis toch weer te openen. Binnen de termen van de huidige wet lijkt er geen instantie te zijn. die dat kan verhinderen, te meer niet omdat de erkende inrichtingen door een aanzienlijk plaatsgebrek onvoldoende alternatief bieden. (ADVERTENTIE) So-i^bu Een strafrechtelijke veiwol- ging, die zou kunnen worden aangespannen als er duidelijk van schuld sprake was, zit er naar verwachting ook niet in. De rijkspolitie heeft tot nu toe vergeefs geprobeerd de oorzaak van de brand op te sporen, en dat wordt steeds moeilijker. Verhoord werden (of worden) de familie Witman zelf. een drietal verplegenden en 'enke le van de beste zwakzinnigen'. De laatsten zijn oudere dames, die naar de mate van hun be perkte mogelijkheden ook een taak bij de verzorging vervul den. Het verhoren van hen is overigens niet eenvoudig. Daar komt bij dat zij thans met de 43 andere zwakzinni gen over het land verspreid zijn. Tussen het moment van de brand en de laatste rondgang zit een uur. Er was zoals dezer dagen gemeld geen permanente nachtwacht. Een der zwakke punten van Huize Witman, naast onvoldoende personeel zowel in kwantita tieve als kwalitatieve zin. Te korten,-die men door veel ide alisme voor dit werk trachtte te compenseren. De politie wil graag weten wat zich in dat uur heeft afge speeld. Zij heeft een vaag ver moeden, wat de oorzaak be treft, maar wil zich daarover niet uitlaten. De kans dat bij de officier van justitie in Zwolle een officiële aanklacht wordt ingediend, is gering. In een ingezonden stuk in een plaatselijk dagblad heeft een lezer kritiek geuit op het feit, dat brandweer noch rijkspoli tie in Heerde in de rampnacht direct telefonisch bereikbaar waren. In beide gevallen kreeg men bij de melding de automatische antwoordgever, die naar Apeldoorn verwees. Hierdoor zou tijdverlies ont staan zijn. Normaal Bij de rijkspolitie wijst men erop dat die band opnameappa ratuur 's avonds na 11 uur in het hele land een normale zaak is. 'Normaal kan het hoogstens een minuut kosten. Doordat er echter paniek in Huize Witman was, draaide men eerst de politie en later pas de brandweer. Er is ver keerd geluisterd. Het is des tijds voldoende bekend ge maakt hoe in dit soort geval len moet worden gehandeld'. Ook op het ministerie van Huitze Witman volksgezondheid wees mén er op dat men toch zeker in dit soort inrichtingen behoort te weten hoe men in dergelijke situaties te werk moet gaan; aan de brand- en bouwvoor schriften. Wel waren er ten tijde van de brand meer zwak zinnigen (47) opgenomen dan toegestaan was (40). Het huis valt onder de 'provinciale ver ordening voor het toezicht op verzorgings- en/of verpleegte huizen, niet zijnde bejaarde noorden'. De provincie kan in dit goval echter ook al niets doen. Indien Huize Witman over en kele weken heropent (en die kans is groot), dan zullen daar niet de eigen zwakzinni gen terugkeren, die inmiddels in erkende inrichtingen zijn opgenomen. Er zal dan een nieuwe bevolking worden aan getrokken. Bestaande huizen is nauwelijks een voet dwars te zetten, behalve bij grove nalatigheid. Justitieel optre den is mogelijk bij verande ring van de eigenaar, want dan wordt het weer als een nieuwe inrichting beschouwd. Een bouwvergunning is ook al niet nodig, zegt burgemeester T. Faber. Er was weinig mate riële schade en bovendien mag men rustig zijn huis herstel len. daarvoor dient zelfs regelma tig geoefend te worden. In de Gelderse Statencommis sie is dezer dagen meegedeeld dat Huize Witman voldeed Vervolg van pagina 1. Nationale Nederlanden heeft reeds lang belangstelling voor overname van de Delta Lloyd, en heeft dit ook verschilende malen aan dit concern laten blijken. ('Niemand kan daarom nu van een overval spreken'). Volgens de heer Van der Velden bestaat een duidelijke gelijkheid in denken lussen de twee concerns, en sluiten de twee ondernemingen ook goed op elkaar aan wat betreft werkwijze en samen stelling der portefeuilles. Delta Lloyd heeft volgens Nationale Nederanden nooit laten blijken bezwaar tegen sa mengaan te maken. Alleen wilde men eerst de eigen integratie achter de rug hebben. 'Ik was over de toenade ring tot Commercial Union dan ook evenzeer verrast als ieder ander', al dus de heer Van der Velden. Door deze toenadering kwam de zaak in een stroomversnelling en maakte Nationale Nederlanden 'vervroegd' be kend een bod te willen doen. Delta Lloyd zei echter na een gesprek niets meer in aansluiting bij de Nationale Nederlanden te zien. Dat deze maat schappij nu toch met een bod komt. komt voort uit de wens tot expansie waarvoor Delta Lloyd nog steeds de meest geschikte partner lijkt.Volgens de heer Van der Velden wordt door een eventueel samengaan het 'gevaar' van nationalisatie van het levensverze keringsbedrijf niet vergroot. Ook vreest hij geen achteruitlopen van de produktie door een eventuele bunde ling. 'Zelfs kan een positieve invloed op de winst per aandeel Nationale Ne derlanden worden verwacht.' Nationale Nederlanden bezit momen teel 1.5 procent van Delta Lloyd, Commercial Union heeft 27.8 procent. Wat betekent dat er in contanten nog ongeveer 300 miljoen gulden op tafel moet komen. Het concern meent deze overneming zelf te kunnen financie ren zonder haar financiële positie en haar winstcapaciteit aan te tasten en zonder dat de rentabiliteit voor aan deelhouders en dc winstdeling voor polishouders nadelig worden beïn vloed. Geruchten Inmiddels gaan ér geruchten dat er een derde gegadigde voor Delta Lloyd is en wel de eveneens Engelse verze keringsmaatschappij Royal Exchange. Op de Parijse beurs zou dit con cern al een pakket aandelen hebben verworven. Op deze geruchten wilde de heer Van der Velden niet nader ingaan: 'Wij hebben geen enkele aan wijzing dat er iemand op het vinke- touw zit.' Vakbonden De bestuurders van de vakbonden Mercurius, BV en HBV onthouden zich vooralsnog van commentaar op de recente ontwikkelingen rond de strijd om het bezit van het verzeke ringsbedrijf Delta-Lloyd. Na de pers conferentie van dc Nationale Neder landen in Amsterdam en het aange kondigde hogere bod wachten zij op een bericht van de raad vanbestuur van Delta-Lloyd, die volgens de fusie gedragsregels een oordeel aan de vak bonden moeten kenbaar maken als een bod is uitgebracht. De raad van bestuur van Delta Lloyd was gistera vond in vergadering bijeen, om te praten over de nieuwe ontwikkelingen DEN HAAG Rijkswaterstaat is be zig de 'rij-ijzers' in de brug over de Waal bij Gorcum te vernieuwen. Deze brugt ligt in Rijksweg 27. Utrecht Breda. Het werk zal naar verwachting begin oktober gereed zijn. Tot die datum zullen automobilisten, vooral in de ochtend- en avondspitsuren, rekening moeten houden met grote vertraging. Het verkeer wordt ter plaatse slechts over één rijstrook in elke richting geleid. Gezien de aard van de werkzaamhe den is het niet mogelijk de afgesloten rijstroken in de spitsuren en tijdens de weekeinden vrij te geven voor het verkeer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5