rabieren willen S veto opdringen ABN eertien maanden stiekem ombarderen, hoe kon dat? Washington blijft Cambodja steunen pakket Aanklager start kort ;eding tegen Nixon Bezorgd echtpaar Athene daagt negenenzestig Grieken voor krijgsraad Betaal uw verzekeringen per maand. verzekering Algemene Bank Nederland Amin verbiedt zijn Aziaten schoensmeer Zeegevecht Egypte-Israël Allende belast militairen met vrachtvervoer Time: artsen hebben Sing Cambodja's ex-president Sihanoek akkoord? Peron afgeraden om president te worden Rectificatie 3L:W,/KWAJtTET DINSDAG 14 AUGUSTUS 1973 BUITENLAND T7/K9 iraëls piloten-organis atie ook tegen actie YORK, BEIROET, JERUZALEM (UPI, Reuter, AP) Gebruikmakend van de internationale dan rontwaardiging over liet onderscheppen van het Libanese passagiersvliegtuig boven Libanon door -Proi'aëlische straaljagers, bereiden de Arabische landen een ontwerp-resolutie voor in de Veiligheids- bete, ad, waarin tot sancties tegen Israël op luchtvaart gebied wordt opgeroepen. bl' ook in Israël zelf is er kritiek geuit raat'. En minister van vervoer Peres tegen de actie. De organisatie van Is- zei: 'Voordat je internationaal kritiek raëlische burgerluchtvaart-piloten gaat spuien, moet je internationale ac- heeft laten weten: 'Wij kunnen een tie hebben gehad', terwijl de minister dergelijke daad niet accepteren, zelfs van gezondheid opmerkte: 'Wij heb- al was het doel om een aantal misda- ben het recht om onszelf te verdedi n regeringswoordvoerder in Jeruza- heeft al te kennen gegeven dat aël niet verwacht dat Amerika dit- ial Israël in de Veiligheidsraad zal «men, nu ook de Amerikaanse rege- zich zeer scherp over de Israëli- l9 wie actie heeft uitgelaten. In de VN 'den wacht men evenmin dat Amerika a!J;h tegen een zeer scherpe resolutie otygen Israël zal verzetten. Maar als de ter abische landen hun ontwerpresolu- sgle willen doordrukken, waarin sanc- toq s tegen Israël dwingend worden ■jneaorgeschreven de Veiligheidsraad de n zoiets bevelen dan zouden de Derikanen wel eens gedwongen kun- he n zijn om zeer tegen hun zin op- 9e' iuw een veto uit te spreken. In York wordt erover gespeculeerd ieye t dat juist de bedoeling van de Ara bische staten is, teneinde de Amerika- onl n in een moeilijke positie te ma- uw evreren. Idig digers tegen de civiele luchtvaart ge vangen te nemen'. En het invloedrij ke dagblad Ha'arets schreef dat Israël door een dergelijke daad het image verliest van een land dat de vrijheid van luchtvaart respecteert. De Israëlische regering daarentegen, gesteund door de meerderheid van de publieke opinie, heeft bij monde van een regeringsfunctionaris laten weten dat hier absoluut geen sprake was van een kaperij. 'Het was een preventieve actie..Israël handelde uit zelfverdedi ging, omdat niemand anders de daad steldeDaden van praterij zijn door Habbash en zijn groep bedreven en wij keken alleen uit naar de pi- is 'resident moet bewijsmateriaal geven' veel J be- al- WASHINGTON (AP, Reuter, UPI) Archibald Cox, de speciale nklager in de Watergate-affaire heeft een kort geding aangespan- joor- n tegen president Nixon. Volgens Cox is Nixon 'wettelijk verplicht aan-wijsmateriaal te verstrekken aan de Grand Jury'. mpi- tilfs de hoogste bestuursfunctionaris* .ij//11 moeten zich aan de wet houden ealihet is de plicht van de rechtbank ja.r i hiervoor te zorgen', aldus Cox. De eciale aanklager spande het kort ge- Ver- ig aan nadat het Witte Huis te ken- menn had gegeven dat de rechtbank de et bevoegd is Nixon te dwingen nog or het gerecht te verschijnen. Cox pakemde het argument van het Witte marlis dat de president buiten de wet reilt 'niet in overeenstemming met on- ans- grondwettelijke traditie'. va}l<n opiniepeiling onder 168 van de - "8 leden van het Amerikaanse Con- 'den iS (Senaat en Huis van Afgevaar- ■gden) heeft uitgewezen dat 84 pro- ït van de Congresleden meent dat Watergate-affaire Nixons reputatie jvend heeft aangetast. Volgens 157 ngresleden is Nixons vermogen het id gedurende de rest van zijn ambts- j raiijn te regeren door het schan- con_ aal geschaad. aak, il de peiling, waarvan de uitslag in hei iiAmerikaanse blad Christian Scien- ah Monitor is afgedrukt, bleek voorts to t 147 Congresleden vinden dat Aj iixon niet voor de rechter moet ver- de chijnen, terwijl 130 leden zich Uit een reken tegen Nixons aftreden. De onderzoek ingesteld in verband met mogelijke onregelmatigheden. Volgens The Washington Star-News hebben de vier zakenlieden zich be reid verklaard een getuigenis af te leggen als zij daarvoor worden vrijge steld van een gerechtelijke vervol ging. Twee van de zakenlieden zouden Lester Matz van het ingenieursbureau Matz -in Baltimore en Jerome Wolff, president-directeur van Greiner Envi ronmental Systems zijn. gen. Dat moet de wereld begrijpen'. Betrouwbare woordvoerders in Jeruza lem hebben meegedeeld dat premier Golda Meir vooraf haar toestemming tot de kaping heeft gegeven, in het kader van Israëls strijd tegen de Pa lestijnse commando's, die het gemunt hebben op Israëlische burgers, kanto ren en vliegtuigen buiten Israël. Als rechtvaardiging voor haar actie stelt de Israëlische regering bovendien dat de VN juist dezer dagen na eindeloos discussiëren tot geen enkele beslissing is gekomen over de bestrijding van het terrorisme, dankzij het verzet daartegen van de Arabische, Afrikaan se en Oosteuropese staten. ARABIEREN VRIJGELATEN De officier van justitie in Rome heeft vier Palestijnen voorlopig op vrije voeten gesteld tegen borgtocht. Twee van hen wilden een aanslag plegen op het El Al-kantoor in Rome, maar hun auto met explosieven vloog in de lucht. De twee anderen werden op 4 april bij de luchthaven van Rome aangetroffen, nabij een uitgang van El Al; zij waren in het bezit van zes handgranaten en twee revolvers. Engeland, Frankrijk en Zwitserland zullen aan de buitengewone vergade ring van de internationale organisatie voor de burgerluchtvaart (ICAO) op 28 augustus een amendement voorleg gen, ter verscherping van de bestaan de maatregelen om luchtpiraterij en sabotage met vliegtuigen tegen te gaan. Volgens dit amendement zullen de daders gerechtelijk worden ver volgd of worden uitgeleverd, teneinde te worden berecht. Indien tweederde van de lidstaten van de organisatie het amendement hebben geratificeerd, zal de organisatie het recht krijgen deelnemende landen te verzoeken geen overvliegingen toe te staan van vliegtuigen uit landen, die zich niet aan de herziene conventie van Chica go van 1944 houden. WASHINGTON, PHNOM PENH (AP, Reuter, UPI) De VS zullen doorgaan met het maken van verkenningsvluchten boven Cambodja en het bewind van president Lon Nol blijven bevoorraden. Amerikaanse politiefunctionarissen hebben opnieuw twee lijken gevonden van teenagers, die vermoord zijn door twee knapen en een oudere homosexuele vriend. In totaal zijn nu 25 lichamen gevonden. De laatste twee werden opge graven uit het zand van een strand in Texas. De graafwerkzaamheden gaan door. De vermoedelijke daders, Elmer Wayne Henly (17) en David Brooks (18), zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens moord en medeplichtigheid aan moord, die zou zijn gepleegd in samenwerking met de 33-jarige Dean Allen Corll. Corll is later door Henly om het leven gebracht. Fred en Dorothy Helligeist, een echtpaar uit Houston, vrezen dat hun 13-jarige zoon David, die nog steeds niet terecht is, tot de nog niet gevonden slacht offers van de massamoord behoort. David is sinds eind mei spoorloos. Het echtpaar werd gefotografeerd met het biljet, waarin wordt gevraagd om in lichtingen over hun zoon tegen een beloning van duizend dollar. Onder de foto van David die van Mally Winkle, een jongen die eveneens wordt vermist. (ADVERTENTIE) eerderheid (105 leden) vond dat ixon persoonlijk moet getuigen voor Senaatscommissie (Ervin), die zich iet het Watergateschandaal bezig eudt. President Nixon zal deze week een belangrijke tv-rede ingaan op resultaten van het onderzoek van e commissie Ervin. et Amerikaanse blad Washington tar-News heeft bericht uit betrouw- are bron te hebben vernomen dat in minste vier zakenlieden 'contante etalingen' hebben verricht aan vice- resident Spiro Agnew om daardoor instgevende overheidscontracten te erwerven. egen Agnew wordt een gerechtelijk ATHENE (Reuter) In Athene zijn gisteren 69 Grieken, onder wie twee voormalige ministers, voor de speciale krijgsraad gedaagd op beschuldiging van het beramen van een complot te gen het zittende bewind en het terug halen van ex-koning Constantijn. De twee aangeklaagde oud-ministers zijn Evanghelos Averoff-Tositsax, voormalig minister van buitenlandse zaken en ex-minister van binnenland se zaken Christopher Stratos. Ook een admiraal en een generaal buiten dienst en twaalf marine-officieren be horen tot de groep van 69 aangeklaag de Grieken. De datum van het proces is nog niet bekendgemaakt. In de aanklacht wordt gezegd dat de groep van plan was geweest een mui terij op touw te zetten in de marine basis Salamis bij Athene. Het complot zou al in mei zijn ontdekt, nog voor in Griekenland de monarchie werd af geschaft. Het zou de bedoeling van de verdachten zijn geweest zoveel moge lijk marineschepen op de basis te be machtigen en ermee naar het eiland Syros in de Egeïsche Zee te varen. Ex-koning Constantijn, die in Rome in ballingschap woont, heeft in een gesprek met het Westduitse weekblad Der Spiegel gezegd bereid te zijn met wie dan ook samen te werken dn de strijd om van Griekenland weer een democratie te maken. 'Ons land staat voor een zeer zware en duistere perio de. Ik wil een ding duidelijk maken: wanneer er geweld zal worden ge bruikt dan berust de verantwoorde lijkheid hiervoor volledig bij het ko lonelsregime,' aldus Constantijn. Het Griekse hooggrechtshof heeft gis teren alle beschuldigingen van tafel geveegd, die zijn ingebracht tegen de gevoerde procedure bij de volksstem ming van 29 juli, waarmee Grieken land tot republiek werd geprocla meerd. Tegen het referendum was een reeks van protesten ingediend wegens onregelmatigheden. Een officiële be schuldiging was ingediend door het Comité voor herstel van de democrati sche legaliteit, dat onder leiding staal van oud-premier Panajotis Kanello- poelos. Veel mensen voldoen hun premies nog op de 'klassieke' manier. Éénmaal per jaar, op meestal ongelegen momenten moet u de nota's betalen. Met de nieuwe ABN Pakket Verzekering betaalt u de premie per maand. Een aanvaardbaar bedrag, dat uw budget geen geweld aandoet en dat automatisch van uw rekening wordt afgeschreven. De ABN Pakket Verzekering biedt 26 gangbare verzekeringen, waaruit u kiest welke u nodig hebt. Wij vertellen u er graag meer over. De VS zullen geen vergeldingsmaatre gelen nemen als Amerikaanse verken ningsvliegtuigen of vrachttoestellen worden neergeschoten nadat woensdag ochtend de bomacties van de VS zul len zijn gestaakt. Dit heeft de woordvoerder van het Pentagon, Jerry Friedheim, gisteren meegedeeld. De stopzetting is het ge volg van een eerder gesloten akkoord tussen Nixon en het Congres, die aan vankelijk directe staking van de bom acties had geëist, maar later de con cessies deed de maatregel tot 15 au gustus op te schorten. In de door het Congres gewijzigde wet was de bepa ling opgenomen dat op die datum alle Amerikaanse 'gevechtsactiviteiten' verboden zijn. Friedheim heeft meegedeeld dat ge middeld zes tot twaalf Amerikaanse vrachtvliegtuigen per dag Phnom Penh zullen aandoen. Ook zullen perio diek verkenningsvluchten worden ge maakt om het strijdtoneel te fotogra feren en de aanvoerwegen in de gaten te houden, aldus Friedheim. Uit Washington is voorts vernomen dat de Amerikaanse luchtvloot in Zuidoost-Azië met ingang van woens dag geleidelijk zal worden ingekrom pen. Een aantal vliegtuigen, met inbe grip van zware bommenwerpers, zal voor onbepaalde tijd in Thailand blij ven als afschrikwekkend middel inge val Hanoi nieuwe invallen van plan zou zijn. SIHANOEK Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft een bericht uit Phnom Penh ontkend dat leden van de Cam bodjaanse regering hebben gevraagd om de verwijdering van president Lon Nol en de onmiddellijke terug keer van prins Norodom Sihanoek. Si- hanoek is het afgezette Cambodjaanse staatshoofd, die thans in China in bal lingschap leeft en zich als leider van het Cambodjaanse verzet heeft opge worpen. Nixons adviseur Henry Kis- KAMPALA (AP) President Idi Amin heeft de Aziaten, die nog in Oe ganda leven, verboden om zich met schoensmeer zwart te maken. Dit heeft radio Oeganda gisteren mee?e- deeld. Amin verzekerde de Aziaten dat zij zijn 'broeders en zusters' zijn. 'Maar,' zo zei hij, 'degenen, die er op worden betrapt dat zij hun gezichten zwart maken en sommigen doen dit in derdaad zullen worden gestraft.' Hij vertelde er niet bij hoe. CAIRO, TEL AVIV (AFP, Reuter, UPI) Twee Israëlische en twee Egyptische patrouilleboten zijn giste ren in de Golf van Suez ter hoogte van Ras Soedar slaags geraakt. Volgens de Egyptische lezing dwongen de Egypti sche schepen de Israëli's tot de aftocht waarbij de Ieraëli's zware verliezen le gden, en werd die aftocht door de Iraëli- sche luchtmacht gedekt. In Tel Aviv werd daarentegen meegedeeld dat de Egyptenaren het vuur openden, toen de Israëli's langs de oostelijke oever voeren. Daarop hadden de Israëli's te ruggeschoten en een Egyptisch schip getroffen. Men had gezien dat een groot aantal bemanningsleden van de Egyp tische boot in het water sprongen. Twee Israëlische zeelieden werden licht gewond en van een hulpactie van de Israëlische luchtmacht was geen sprake geweest. Israël zal een klacht indienen bij de bestandscommissie van de VN. singer had zondag reeds verklaard de ze berichten te betwijfelen. Soen Tsjoem, de Cambodjaanse minis ter van voorlichting heeft gisteren meegedeeld dat zijn regering en de verzetbeweging bezig zijn contacten te leggen om een vredesregeling voor Cambodja tot stand te brengen. Vol gens de minister was dit echter moei lijk wegens de onbuigzame houding van Noord-Vietnam. De minister riep de tegenpartij op een 'eerzame vrede' te sluiten. De Zuidvietnamese regering heeft gis teren opnieuw gewaarschuwd troepen naar Cambodja te sturen als Saigon zich in clit land bedreigd voelt door Noordvietnamezen, na de stopzetting van de Amerikaanse bombardementen. De Zuidvietnamese regeringswoord voerder Boei Bao Troec zei dat er thans echter nog geen plannen zijn 'om onze troepen de grens over te sturen.' STRIJD Uit Phnom Penh is gisteren verno men dat de Cambodjaanse verzetsbe weging, de Rode Khmer, een reeks nieuwe, grootscheepse aanvallen is be gonnen. Een ervan was gericht op een strategische positie van de regering op acht km ten westen van de lucht haven Potsjentong, vlak bij Phnom Penh. Op 80 km ten noordoosten van Phnom Penh zouden vier steden door de Rode Khmer zijn veroverd. Het zijn de stadjes Skoen, Sdan Tsjey, Bakhom en Prey Totoeng. Hierdoor is de provinciale hoofdstad Kompong Tsjam geïsoleerd geraakt SANTIAGO (Reuter, UPI) De Chileense strijdkrachten hebben gisteren de leiding overgenomen van de stakende transport-onder nemingen, nadat de 45.000 trans port-ondernemers het ultimatum van de regering hadden gene geerd de nu al 19 dagen durende staking te beëindigen. De regering heeft militairen benoemd tot bedrijfsleider in de transporton dernemingen in de 25 Chileense pro vincies. Hen is opgedragen het goe derenvervoer weer op gang te bren gen. Allende's regering had de leiding van deze bedrijven eerder al in han den gegeven van federale en provinci ale ambtenaren. Maar zij slaagden er niet in de staking te breken door het vervoer op gang te brengen. Aangenomen wordt dat duizenden vrachtwagens zo nodig door de strijd krachten zullen worden gevorderd. Na een voorbespreking met president Al- lende zijn 25 militaire functionarissen één voor elke provincie aan het werk gegaan om de transportstaking ongedaan te maken. Door de staking is in Chili een ernstige voedsel- en brandstof crisis ontstaan. Meer dan 90 procent van de bevoorradingen in Chili werd door het wegvervoer ge daan. De maatregelen van de regering wer den gisteren genomen nadat de sta kende Chileense transportonderne mers het ultimatum van de regering naast zich hadden neergelegd. 'De sta king gaat door tot we er bij neerval len', zo verklaarde een vakbondsleider nadat de limiet die Allende had ge steld zondagavond om 23.00 uur was afgelopen. komende nacht worden stopgezet, blijft de mysterieuze kwestie over, hoe ze bijna 53 maanden geleden in het geheim begonnen. Verscheidene vragen daar- zijn nog steeds niet beantwoord. \N Me* let Congres heeft de' stopzetting van Ie bombardementen afgedwongen loor het blokkeren van de fondsen 'oor een nog langduriger Amerikaans nilitair optreden in Zuidoost-Azië. De stemming was een weerspiegeling van bnerika's ontnuchtering over de angste oorlog, waarbij het land ooit getrokken is geweest. Maar noch het tongres, noch het publiek kreeg een sans zijn mening te geven, toen op 18 naart 1969 met de bombardementen sen begin werd gemaakt. Tot precies vier weken geleden liet de regering de gehele natie in de waan dat de eerste vluchten in mei 1970 berden ondernomen. Die eerste veer tien maanden van de luchtoorlog in Cambodja waren in feite één van de best bewaarde geheimen van het con flict in Indo-China. De meeste militai ren en funktionarissen van het Penta- ?on bleven volledig onkundig. De in formatie, dat het Pentagon het Con gres en het publiek beloog, werd zo nauwkeurig geheim gehouden, dat de officiële documenten tot een maand ge leden nog meldden, dat de aanvallen in Zuid-Vietnam plaats hadden. De sluier van geheimhouding werd pas opgelicht toen de vroegere majoor van de luchtmacht Knight, één van de mannen die bij het bombarderen en het verdoezelen van de informatie be trokken was, op 16 juli de waarheid vertelde ten overstaan van de Senaats commissie voor de strijdkrachten. Uit de daarop gevolgde hoorzittingen van de commissie kwamen vele feiten naar voren. Schijndoel De bombardementen begonnen onder de codenaam 'Operatie Menu' en duurden voort tot 26 mei 1970. Via 3630 acties van de kolossale B-52-ers werden bijna 104.000 ton bommen neergelaten op zes Noordvietnamese bases in Cambodja. Elk toestel werd geleid naar een schijndoel in Zuid- Vietnam; maar zodra het in de lucht was, werd hel via radio-instructies naar het echte doel in Cambodja gedi rigeerd, De onjuiste informatie over de doelen werd via operationele kana len verspreid cn inderdaad werden ook een stuk of wat schijndoelen ge bombardeerd om verslaggevers niet al te achterdochtig te maken. Die onjuis te informatie kwam terecht in de computers van het Pentagon en werd uiteindelijk aan het Congres beschik baar gesteld in 1971 en in de lente van dit jaar. Het Pentagon zegt dat dit alles gebeurde, omdat geen van de mensen die de computergegevens be handelden. voldoende wist om de uit daging aan te kunnen. Maar in de hoorzittingen van de se naatscommissie heeft men tot nu toe achten gafvoo Opeatie Menu endrdl niet kunnen vaststellen wie de op drachten gaf voor Operatie Menu en wat die opdrachten precies inhielden. Oud-minister van defensie Malvin Laird zegt dat hij opdracht gaf tot de bombardementen, maar dat hij nooit de rapporten heeft laten vervalsen. Open vragen Andere vragen die nog niet beant woord zijn: Werd de sluier van geheimzinnig heid opgehangen, uitsluitend om diplomatieke redenen, zoals de re gering zegt? Of lag het aan het militante anti-oorlogsklimaat in de Verenigde Staten? Geeft de huidige groep van bevel voerders het beeld dat de burgers de militairen overheersen? Robert Semans, minister van de lucht macht in 1969, zegt dat hij van de bombardementen totaal niet op de hoogte was. Waren de instructies voor het ver doezelen van de bombardementen afkomstig van het Witte Huis en van de Nationale Veiligheidsraad, of waren die uitgewerkt op lager niveau in het Pentagon of te vel de? Waarom hield het Pentagon nog tot de afgelopen lente alles over de Operatie Menu zo diep geheim? Misleidde president Nixon op 30 anril 1970 met opzet de natie, toen hij voor de televisie de inval van Cambodja aankondigde en zei dat de afgelopen vijf jaar de Verenig de Staten de neutraliteit van Cam bodja hadden gerespecteerd en geen aanvallen hadden uitgevoerd op Noordvietnamese bases in dat land? Handelde de regering juist, toen zij een stuk of zes Congresleden vertelde over de geheime luchtoor log maar de commissie, die de fondsen voor de oorlog beschik baar stelde, de indruk gaf dat ze geen steun verleende aan de strijd in Cambodja? Enkele van deze vragen zullen waar schijnlijk worden behandeld in een Prins Sihanoek,. die volgens Amerikaanse bron zou hebben ingestemd met de geheime bombardementen toen hij nog president van Cam bodja was. witboek van het Pentagon dat aan de Senaatscommissie voor de strijdkrach ten zal worden overhandigd, nadat het Congres in september weer van reces terug is. Politiek milieu De gepensioneerde generaal Earl Wheeler, die voorzitter was van de gezamenlijke stafchefs toen Operatie Menu startte, heeft gezegd dat bij zijn weten het systeem van dubbel rappor teren, zoals dat bij de Cambodjaanse bombardementen werd gebruikt volle dig uniek was. De geheimhouding was volgens hem niet vereist om militai ren redenen, aangezien de Noordviet namezen wisten dat ze met bommen bestookt werden. Het Pentagon zegt dat de geheimhouding' noodzakelijk was, omdat prins Norodom Sihanouk als leider van Cambodja met de bom bardementen instemde, maar uiterlijk de schijn van neutraliteit wilde op houden. Senator Hughes is het daarmee niet eens en herinnert aan de uitgebreide demonstraties tegen de oorlog, toen Nixon de inval in Cambodja in 1970 aankondigde. 'Ik ben zonder meer van mening dat de geheimhouding eerder een resultaat was van het Amerikaan se politieke milieu dan van het Cam bodjaanse politieke milieu', zei hij tij dens de hoorzittingen. NEW YORK (Reuter) Argentijnse artsen hebben Juan Peron, de man die zich toch kandidaat heeft gesteld voor het Argentijnse presidentschap gewaarschuwd dat hij zijn leven ris keert als hij dit ambt eventueel zou aanvaarden. Dit heeft het Amerikaan se weerblad Time gisteren gemeld. Peron is 78 jaar en heeft een zwak hart. Dit was de reden dat Peron lan ge tijd heeft geaarzeld zich kandidaat te stellen voor de nieuwe presidents verkiezingen, die op 23 september worden gehouden. Isabel, de 42-jarige echtgenote van Peron kandideert naar het vice-presidentschap. Het weekblad Time heeft in het laat ste nummer een reconstructie gepu bliceerd van een gesprek dat Peron zou hebben gehad met twee artsen: dr. Alberto Taiana de peronisti- sche minister van gezondheid en on derwijs en dr. Pedro Cissio, een Argentijnse hartspecialist. Op de vraag van Peron of hij het pre sidentschap fysiek zou aankunnen, antwoordde Taiana: 'U bevindt zich dn een delicate toestand. Maarik moet openhartig zijn. Uw vermogens kunnen achteruitgaaneen mogelij ke achteruitgang van het geheugen, zeer hevige vermoeidheid. Uw hart verdraagt geen overmatige inspan ning. De poliepen (in de blaas) zijn eveneens een probleem.' Volgens Taia na zouden de inspanningen van het presidentschap 'de mogelijkheid dat u het overleeft' snel verminderen. 'Als uw vriend en arts moet ik u zeggen dat u het presidentschap niet moet aanvaarden en dat u uw huidige werkzaamheden moet inkrimpen,' zo had Taiana, volgens Time, opgemerkt In ons bericht van het VN-rapport over multinationale ondernemingen dat gisteren op deze pagina stond is een storende fout geslopen. Er stond in dat er meer dan twintig landen in de wereld zijn waarvan het brutonatio- naal produkt lager is dan de produk* tie van de tien grootste multinationa le concerns in 1971. Het zijn echter meer dan tachtig landen die met hun nationaal produkt niet halen wat één van die tien multinationals aan pro- duktie maakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9