'Verbod jonge kinderen op straat te laten biedt geen oplossing' eoeo De Weldoener Edo de Waart heeft succes in Amerika Museum-experiment in Twente duurt voorlopig twee jaar Preken voor eigen parochie En dan nog.... Veel animo voor film Wereldraad el door John Rowan Wilson Tjap Tjoy R. oi Is TROUW/KWARTET DINSDAG 14 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO-TV Stop de kindermoord' en NVBV menen: Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlandse vereniging bescherming voetgangers (NVBV) en de pressiegroep 'Stop de kindermoord' vinden een bepaling dat kinderen onder de vier jaar niet zonder geleide op êtraat mogen lopen, nauwelijks een oplossing om liet kind te beschermen tegen het gevaar van het ver keer. MARY PERKINS f FL£Tcneeirtrtr/» Een voorstel, dat dit verbod inhoudt, is onlangs door het raadslid Hartog van de gemeente Abbekerk ingediend. De pressiegroep en de vereniging wij zen met nadruk er op dat ook de kin deren tussen de vier en acht jaar nog niet in staat zijn om zich zonder be geleiding op straat te begeven. Een werkelijke en reële oplossing zou volgens beiden zijn het secundairstel- len van de auto in de woonwijken en het primair stellen van de voetganger in die omgeving. Snelheidsbeperkende maatregelen zullen de auto moeten dwingen in de woonbuurten langzaam te rijden. 'Wanneer we leefruimte ROTTERDAM De jonge chef-diri gent van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, Edo de Waart, maakt een toernee door de Verenigde Staten. Na een concert met het Boston Symphony Orchestra in het bekende Tanglewood Festival kreeg hij, behal ve ovaties van het publiek, een en thousiast applaus van de leden van het befaamde orkest. Het programma was: de Ouverture Le Carnaval romain van Berlioz, het Tweede Pianoconcert van Bartók (solist Christoph Eschen- bach) en de Vierde Symfonie van Brahms. Edo de Waart zal deze maand nog twee maal het Detroit Symphony Or chestra leiden en vier maal, met ver schillende programma's, het Los An geles Symphony Orchestra in het openluchtauditorium 'Hollywood Bowl', waar 18.000 toehoorders een plaats kunnen vinden. Verder diri geert hij nog een concert met het Chicago Symphony Orchestra in het Ravina Festival te Chicago en twee concerten in New York tijdens het 'Mostly Mozart Festival aldaar. VRIENZENVEEN Het ministerie van CRM heeft Twente uitgekozen als het gebied waar een educatief museum experiment kan worden gehouden. Het Experiment is uitgewerkt door de landelijke werkgroep 'Educatieve diensten van museums in Nederland'. Men heeft het oog op Twente laten vallen omdat deze streek concentraties van musea heeft in Enschede en 01- denzaal, naast steden waar geen enkel museum is, zoals in Almelo en Henge lo. Het experiment bestaat uit de be studering van de mogelijkheid de ac tiviteiten van een agntal kleine musea te bundelen voor het uitvoeren van educatief werk. Hierbij zullen enkele landelijk gesitu eerde musea worden betrokken zoals die in Brone. Denekamp, Vrienzen- veen, Hellendoorn, Rijssen en Holten. Voor het experiment dat voorlopig twee jaar zal duren, moeten twee functionarissen worden aangetrokken die het 'Rijksmuseum Twente als standplaats krijgen. De eerste taak van deze functionarissen zal zijn, het maken van een uitvoerig rapport over de situatie in het gewest met betrek- willen hebben voor onze kinderen moet er voor de deur geen rijbaan zijn', aldus een brochure die gisteren door de NVBV en de pressiegroep werd gepresenteerd, onder de titel 'verkeer(d) begrepen?' 'Elke zevende verkeersdode is een kind', wordt in de brochure gesteld. 'Er verandert alleen iets als u het af dwingt. 'en om dat te bereiken roept de brochure iedereen op buurtcomi- te's te vormen en zo samen te bekij ken of het veiliger kan in de wijk en met name op de routes naar school. In de brochure wordt erop gewezen dat als de gemeentelijke overheden geen gehoor geven op verzoeken om wijziging in bestaande gevaarlijke si tuaties, dat de actievoerders dan de overheid maar eens aan het verstand moeten brengen dat acties als het openbreken van straten en het plan ten van bomen in de rijbanen het ge volg kunnen zijn. De pressiegroep en de NVBV zouden graag zien dat de rijksoverheid via een wetswijziging de macht zou krij gen op deze punten de gemeenten bondende voorschriften te geven. Tot op heden zijn de plaatselijke overhe- goeddunkt. De instelling van een rijksveiligheidsdienst, zoals beloofd door minister Westerterp van verkeer en waterstaat, zou volgens beiden de bevoegdheid moeten krijgen om dwars door bestaande bestuursstructu ren heen te gaan in zijn voorschriften. Een echte mentaliteitsverandering ho pen de NVBV en de pressiegroep 'stop de kindermoord' op gang te kun nen brengen opdat in het nieuwe schooljaar dat zojuist is begonnen niet opnieuw de dood van vijfhonderd kinderen betreurd zal moeten worden. De genoemde brochure zal tegelijk met een ook zojuist verschenen boek je van de NVBV over de gevaren voor de voetganger in het verkeer, toegezonden worden aan alle ouderra den van de Nederlandse scholen. Dit jaar zullen tevens door de pressie groep in verschillende steden door middel van pamfletten de ouders van jonge kinderen gewezen worden op de gevaren die de kleintjes steeds lopen, waterbekken Er is een tijd geweest dat de actuali teitenrubrieken werden beschouwd als het visitekaartje van de omroepvere nigingen. Misschien is die tijd nog niet voorbij, maar in elk geval is er in de zomer weinig van te merken. Van mij nu op dit ogenblik geen ge mopper over het programmabeleid van de omroepverenigingen in de zomer maanden. Ik ben ook maar een inval ler op deze post. En hoe zou ik mij vermeten om als aanklager van al die herhalingen op te treden? Hoe zou ik kunnen waarmaken dat ik geen van de eerste uitzendingen heb gemist? Zoals het mij verging zal het heel wat doorsneekijkers vergaan. Een te levisieprogramma dat één keer is uit gezonden is weg is geschiedenis en wie het niet gezien heeft, heeft pech gehad; zou pech gehad hebben, als niet de omroepverenigingen het zich zelf zo gemakkelijk hadden gemaakt in de zomermaanden. Maar deze redenering gaat niet op voor eigen parochie, maar dat mag continuiteit in de begeleiding van het nieuws door de omroepverenigingen is hopeloos zoek. Denk je als meelevend burger van dit land en deze wereld eens in dat de kranten een dergelijke taakopvatting zouden demonstreren. Zij zouden ogenblikkelijk moeten in pakken met hun slagzin: 'De krant kunt u niet missen, geen dag.' Dit praatje eindigt in een preken voor eigen parochie, maar dag mag weieens eëh keer als je ziet hoe het er in Hilversum en Bussum toegaat, al is het niet helemaal billijk voor AVRO's Televizier dat er gisteravond nog een beetje de moed probeerde in te houden met o.a. een optimistische reportage over de mogelijkheden van de winning van zonne-energie in ons land. En om helemaal billijk te eindigen: vanavond is de NCRV er ook weer met 'Hier en nu.' Maar dan moet het weer zaterdag worden, eer Brandpunt van de KRO één van zijn veertien daagse thema-uitzendingen op ons los laat. Edo de Waart applaus van orkest king tot de musea. De bedoeling is het experiment op 1 januari 1974 te laten beginnen. Na het verdwijnen van het tijd schrift 'Jazzwereld' als zelfstandige uit gave zal de redactie haar activiteiten voort zetten in de 'Muziekkrant OOR'. Als opvolger van de huidige di recteur van de Gerrit Rietveld Acade mie in Amsterdam D. Dooijes, is met ingang van 1 juni 1974 benoemd S. H. den Hartog, die al op 1 december a.s. in dienst van de academie zal treden in verband met ziekteverlof van de heer Dooijes. Op de derde verdieping van het stationsgebouw van Schiphol is tot 23 september een tentoonstelling inge richt van de 70 jarige Haarlemse kun stenaar Pieter van Gelder. Burt Lancaster is de vertolker van de titelrol in de Italiaanse TV- film 'Mozes' die momenteel wordt op genomen in de Cinecitta-studio's te Rome. 139. Wanneer we nu even een onbe scheiden blik in de auto van de oude edelman werpen, dan zien we nog juist hoe Adriaan zich met een ver wonderd gelaat omdraait. 'Als ik zo vrij mag zijn, meneer de graaf,' zei hij tot zijn meester, die in doffe be rusting op de achterbank zat. 'Daar dwingt een tweetal militaire motorrij ders ons tot stoppen. Uw eigen zoon Roderick Reinier is er één van.' Zonder ook maar een spoor van wer kelijke belangstelling te tenen, zei de oude baas: 'Stop dan dadelijk, Adri aan. Stap uit de auto en vertel aan die dekselse kwajongen van me, dat ik niet wil, dat-ie op zulke hoogst on verantwoordelijke en gevaarlijke voer tuigen gaat zitten. Laat-ie zich bij zijn auto en zijn rijpaard houden.' A- driaan volgde het bevel op en trad met waardige tred op de jonge graaf af. die de duozitting van het motorrij wiel ook reeds verlaten had. 'Met uw welnemen, meneer Roderick,' zei Adriaan. 'Uw vader.'Ja ja, ik wéét het al,' viel Roderick Reinier de trouwe bediende in de rede. 'Ik mag van papa natuurlijk niet op een stoomfiets zitten, hè? Laten we dééro- ver nou maar liever niet redetwisten en vertel me eens wat er met jullie c irdit< aan het handje is. Jullie bevini natuurlijk niet voor niets hier eenzame, weg naar de grenspt Thijs Rozewater!' 'Een voorval heeft ons herwaarts jongeheer Roderick,' antwofcpr; Adriaan. En met een ernstig g vertelde hij alles van de diefst f, van de listige wijze, waarop Peepercorrel en Sjarl Maensaet buit naar het buitenland hadde ten te krijgen. 'En wij mochte e,d Thijs Rozewater de grens niet eindigde Adriaan zijn verhaal, hadden onze papieren immers ons. ïer c FERDINAND DEN HAAG Voor de speciale film, die IKOR-tv en de Wereldraad van Kerken hebben gemaakt ter gelegen heid van het komend 25-jarig bestaan van de Wereldraad, bestaat in het buitenland grote belangstelling. Meer dan vijftien buitenlandse testa tions hebben de film al aangevraagd voor programma's die zij deze maand over de Wereldraad zullen uitzenden. Een aantal Europese tv-stations draai en de film op 26 augustus als onder deel van de Eurovisie-uitzending over de nering van het zilveren jubileum van de Wereldraad. Het zendt de film die dag om 12 uur 's middags uit. De film toont onder meer de interna tionale bijeenkomsten in 1910 en 1938, die hebben geleid tot de oprich ting van de Wereldraad en de oprich tingsbijeenkomst zelf in 1948 in Am sterdam met onder meer dr. Visser 't Hooft. Dr. Philip Potter, de nieuwe secretaris-generaal van de Wereldraad, zet in de film de doelstellingen en motieven van de raad uiteen. Horizontaal: 1. bedektbloeiende plant, 5. baan voor balspel, 8. sooort ren dier, 10. nakomeling, 12. traag, 14. Europeaan, 15. water doorlatend, 17. smal stuk hout, 18. oliehoudend zaad, 20. stengel, 21. vermoeid, 22. naam of opschrift van een boek, 24. water blaasje, 26. lof, 27. kweekgras (Z.N.). 29. landschap in Griekenland, 31. overschot, 32. voorwerp om een zeis aan te zetten, 33. atmosfeer absoluut. 34. Europeaan. Verticaal: 2. kleurstof, 3. plaaggeest, 4. Amer, sierheester, 5. doortochtgeld, 6. spaanse lengtemaat, 7. bretonse zang, 9. droogoven (Z.N.), 11. lucht- klepje, 13. krulhond, 15. bloem, 16. vertrek, 18. tennisterm, 19. insekene- ter, 23. sein, 24. vruchtje, 25. slim heid, 27. bontjas, 28. wandversiering, 30. bevel, 31. buitenhaven. OPLOSSIN GVAN GISTEREN: Horizontaal: 1. vader-taak; 2. Eris-aar- de; 3. rial-imker; 4. zadel-game; 5. idee-Aa-nel; 6. nok-kat-keg; 7. sleep- ,paar; 8. edel-terra; 9. larie-team Verticaal: 1. verzinsel 2. aria-dol-da; 3. dia-dek-;eer; 4. es-leek-Eli; 5. rail aap-te; 6. tam-gat-pet; 7. ark-ank-are; 8. adem-Ee-ara; 9. kerel-gram. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Seml-klass. en mod. muz. (9.35 Waterstan den.) 10.00 (S) v.d. kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03 Radio journaal.) 11.30 (Si Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De groente man en 11.55 Beursber. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landbouw. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: radioverkeersmag. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Leden van het Residentie Ork.: Ned. muz. uit de late Ba rok EO: 14.00 Het woord der waarheid: the ologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en Weer: radiomag. 15.05 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. en meditatie. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act.. Inf. en comm. 16.10 (S) V.d. kleuters. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18 21 (S) Lichte Spaanse muz. 18.40 (S) De Johan Wil lem Friso Kapel. 19.10 (S) Licht instrumen taal trio. 19.30 (ged. S) Vanavond: muz., vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Lichte muz. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass.muz. (7.30 Nws; 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gyran. v.d. huisvrouw. 8.45 Moeders tril is wet. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11 <00 De zonnebloem. 11.30 Bejaarden- progr. 11.5S Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41 Echo; 13.00 Raden maar.) 14 00 Plak boek: Jeugd(vakantle)progr. 14.30 (S) Inter lokaal op dinsdag. (15.30 Nws.) 17.00 Over heidsvoorl.: enkele facetten van de gezings- structuur op Curacao. Een boekbespreking door Freek van Wel. 17.10 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 Tof-tien: muzikaal aperatiefje. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 <S> Lichte gramm.- muz. 19.00 (S) Zin in muz.: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Klass. koor- en orkest- muz. 21.15 De brug van Albert, hoorspel. 22.10 (S) Mod. kamermuz. 22.50 Overweging. 23.00 (S) Popmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nws. 9.03 (S) Plaatjes v.d. pep. <10.00 Nws.) 11.06 laar 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eddy E (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie iCn c 16.00 Nws. 16.03 (S) Mix. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet VARA: 19.00 Nws. 19.02 (S) Johnny and his L.A. Boogie Band. 20.00 Nws. Popreconstructie. 22.55 Med. 23.00 Nws More (5) Warhten nn miriderrïar-h! 9.4.00 Nttl en Y route ooit 'Met nog een paar anderen', merkte zuster Nairm nuchter op. 'Het is in derdaad prachtig. Maar wacht even tot u erin gewerkt hebt. Dan zult u merken dat er nog veel aan gedaan moet worden'. Ze keek een pad op dat naar een huis liep dat enigszins van de andere gebouwen afgezonderd stond. 'Aha, daar komt de baas van het spul'. Barrington zag er wat magerder en bruiner uit dan in Londen. Hij kwam op Adams af en gaf hem een hand. 'Welkort in Kalundani. Fijn dat je er bent", Op wat prozaïscher toon zei hij tegen zuster Nairn: 'Ik vroeg me al af wat er gebeurd was'. 'De trein was te laat, zoals gewoon lijk'. 'Ik hoopte dat het alleen maar dat was'. Tot Adams zei hij: 'Ik ben als de dood dat die wagen het begeeft'. Adams bedacht dat hij zonder het te weten al in gevaar kon zijn geweest 'We zouden het wel voor elkaar ge bokst hebben', zei hij heldhaftig. 'Ik dacht niet aan jullie', zei Barrin- gron, 'maar aan de wagen. Alleen daarmee kan ik voorraden ophalen'. Nu de begroeting voorbij was, werd zijn optreden bijna kortaf. 'Hoe voel je je? Goed? Klaar om te beginnen?' Toen Adams knikte, zei hij: 'Mooi. Begin dan meteen maar te helpen die spullen naar binnen te brengen. Ik moet de waterpomp repareren'. Hij keerde zich om en holde het pad op. Adams kreeg een ietwat afgezakt gevoel over zich. Onbewust had hij zich een aandoenlijke herinigingascêne voorgsteld, waarbij zij tweeën op hun gemak in fauteuils gezeten hun toe komstplannen voor het ziekenhuis zouden bespreken. Hij zag zuster Nairns ogen op zich gericht. 'Trekt u zich daar maar niets van aan', zei ze. 'Ik laat zo meteen wel een van de jongens die spullen op zijn nek ne men. Komt u maar mee, dan breng ik u naar uw kamer'. Ze bracht hem naar de woonverblij ven voor de Europeanen, aan de noordkant van de nederzetting. Een van de huisjes was van Barrington, een werd gebruikt door zuster Nairn en haar assistente, zuster Macready, het derde bevatte een gemeenschappe lijke eetkamer en zitkamer, en het vierde was waar Adams zelf zou ko men te wonen. 'U zult moeten delen met die arme Carl', zei zuster Nairn. 'Ik hoop dat u het niet zo erg vindt'. 'Carl?' zei Adams nogal onaangenaam verrast. 'Barrington heeft nooit iets. 'Hij zit hier nog niet lang. Een on schadelijk kereltje, een Zweed of zo iets. Hij kwam op een dag aanzetten en zei dat hij zijn ziel zocht. Dokter was te weekhartig om hem weg te sturen. Hij doet wat klusjes voor de kost. Hij zal u niet veel voor de voe ten lopen'. Het huis bevatte twee sobere, maar behoorlijk ruime zit-slanpkamers. Die van hem had in elk geval het voor deel van een prachtig uitzicht door een raam op het noorden. Ging je voor het raam staan, dan zag je ten westen van het ziekenhuis de grote rots boven je uit torenen. Zuster Nairn liet hem de badkamer zien met «iiri«*-wptse kuip met ecu kan c.uaast die elke ochtend door een van de ziekenhuisbedienden met warm water werd gevuld en het toi lethokje buiten de achterdeur. Toen liet ze hem alleen. Hij waste zich in een waskom in de slaapkamer en ging zijn koffers uitpakken. Het waren gro tendeels kleren, met nog wat spulle tjes en foto's van zijn ouders en Do- reen. Hij had de raad van een van de zendingsorganisaties ingewonnen over wat hij aan kleren moest meenemen. Nu hij hier was, leek het linnen jasje met de grijze flannel pantalon hem eigenlijk uit de toon te vallen. Hij verkleedde zich in een dril broek en een tropenshirt en bekeek zich in de spiegel. Nu had hij eindelijk het ge voel dat hij werkelijk zijn nieuwe le ven inging. Hij was onderweg bruin in het gezicht geworden en hij zag er niet te buitenissig uit in de spulletjes van een rimboedokter. Alleen met de kraag dicht zag hij er een beetje te veel uit als een miniatuuruitgave van Barrington. Na enige overweging besloot hij zijn bovenste knoopje los te maken. 'Wat ik zou graag zou willen', zei Bar rington, 'is dat je me openlijk vertelt hoe je denkt dat we het ziekenhuis kunnen verbeteren'. Het was bijna precies de scène die Adams voor ogen had gestaan toen hij aankwam. De bespreking na het eten in de zitkamer van Barringtons huis. Barrington die een sigaret rookte die hij van inlandse tabak had gerold, terwijl hij zelf een pijp pafte, wat hij kort tevoren niet al te vastberaden tot gewoonte was gaan aannemen. Alleen had Barrington tijdens de eer- sfp maand van Adams' verblijf elke poging verijdeld om de algemene gang van zaken te bespreken. 'Het is allemaal nog te nieuw voor je', had hij gezegd. De afgelopen weken was Adams vaak kregel geworden van Barringtons be perking op zijn commentaar, maar nu was hij er een beetje huiverig voor met zijn mening voor de dag te ko men. Zijn ervaring sinds de dag van zijn aankomst hadden bijna uitslui tend uit teleurstelling bestaan. Hij had karige voorzieningen verwacht, en een medische praktijk op elemen tair niveau. Wat hij niet had ver wacht, was een ziekenzorg die hem onnodig grof en ouderwets voorkwam. Het was moeilijk in te denken dat Barrington een goede tien jaar tevo ren een van de veelbelovendste eerste assistenten van het Metroplitan was geweest. Aanvankelijk leerde hij het meeste over de praktijk van het zie kenhuis van zuster Nairn. Barrington toonde grote bereidheid hem dingen te laten zien, maar als puntje bij paaltje kwam, leek hij altijd zijn han den vol te hebben aan een bouwkar- wei, aan het repareren van appara tuur of aan het slechten van een stammengeschil voor het dorpshoofd. Het was meer regel dan uitzondering dat hij midden in zijn dagelijkse poli klinische spreekuur werd weggeroe pen en de rest aan Adams of de zus ter overliet. Er was weinig gelegen heid om na te denken of individuele problemen bij de behandeling te be spreken. Aan de rijen patiënten die buiten de kliniek wachtten scheen geen einde te komen. Het onderzoek was oppervlakkig en de behandeling sterk genormaliseerd. Een S of een B uic de patient op zijn kaart gestem peld kreeg, gaf hem recht op een se rie injecties van Toffee tegen syfilis of bilharzia. Kwam er geen verbete ring, dan werd hij naar de dokter te rugverwezen; verdwenen de sympto men, dan kwam hij nooit meer opda gen. (Wordt vervolgd) TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Follyfoot 19.30 Op het Europese wildspoor NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Zo vader, zo zoon 20.45 Selectie uit Goeie Ouwe Koffergrammofoon 21.10 Francois Gaillard dn het leven van anderen 22.00 Hier en Nu 22.40 dagsluiting NOS 22.45 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Klaartje Tip en Balthasar 19.10 Stratemakeropzeeshow 19.30 Volgende patiënt NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Onedin Lijn 21.10 Wie Wat Waar 21.35 Een groot uur: U NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Deep End. speelfilm. 12.05 Act. 12.50 Fcrsoverz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16 20 Filmrep. 17.05 V.d. kinderen. 17.55 Journaal. Act. 18.45 Zandmarmetje. 18.55 Act. 19.26 Ge- (Reg. progr NDR: 18.00 Filmrep. 18.30 farh untcr Wasser, tv-serie. 19.59 Progr. ovorz. WDR: 8.20 Schooltv. 9.30-10.00 Sesam- strasse. 10.30. 11.00 en 11.45 Schooltv. 18.00 Reg. nws. 18.10 Gefarh unter Wasser, tv-se rie. 18.40 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Das Kurheim, tv-serie) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Amusementsprogr. 21.00 Berliner Video I, sketches. 22.40 Journaal, comm. en weeroverz. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weeroverz. 17.35 Voor oudere kijkers. 17.55 Llefdadigheidsoproep. proep. 18.00 Act. en muz. 18.35 Der Nervtoter, tv- film. 19.10 Abenteucr im Regenbogenland, tv- serle. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Filmrep. Aansl.: Journaal. 21.00 Emma Peel and Co.. tv-serie. 21.50 Culturele kroniek. 22.35 Journaal, comm. en weeroverz. 22.50 Nachtstudio: drie oude films. 24.00 Jour naal. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12 05 bouwkron. 12.15 Licht muz.progr/ 12.5 tenlans persoverz. 13.00 Nws. weerbi ken toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 X beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 N» TrOU) led. 17.10 Voor oudere luisteraars. Weegschaal. 18.00 Nws. 19.05 Geef Acht. Uitz. r. soldaten. 18.28 Paardesportber. 18.30 wijs wezen. 18.45 Lichte ork.muz. 18.55 wenken. 18.57 Gramm.platen. 19.00 Kt act. 19.30 Intermezzo. 19.35 Vakbond! nog I. 19.45 Lichte muz. 20.00 Jeugdmuz. Splinternws. 22.00 Nws. 22.05 23.00 Nws. 23.10 De laatste plaatje». 2amt- Nws, binne schak ook I Isracl makk die h DUITSLAND III WDR 8.20-11.45 Schooltv. (9.30 Sesamstn 17.00 Schooltv. 17.30 Russische les. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Wiskunde! 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor werknemers. 19.15 Hlerzulande-Heutn 19/ Inf. progr. 21.00 Economische rubriek. Act. 22.05-22.35 Doe. progr. BELGIE (Nederlands) 18.55 De Fabeltjeskrant. 19.00 Ballet. Gastprogr. 19.40 Med. 19.45 Journaal. Filmrep. 20.15 Amusementsprogr. 20.45 delijke verhalen, serie korte verhalen. Doc. film. 22.30 M.A.-S.H.. tv-serie. Journaal. BELGIE (Frans) 18.05 Journaal. 18.10 Kinder- en k» sprogr. 18.30 Literaire uitz. 19.00 Anns Rol. feuilleton. 19.30 Gewestelijk nws. Ne nou9 fachons pas, politiefilm. 21.45- L'annee des abbayes, doe. serie. publl tö Want 45 Reg. itws. 19.55 Comm. 20.00 Job weeroverz. 20.15 Island, doe. serie. ncDD1 voort Zo'n dariti toekc hebbi den via li het sv tot la vond :omn g Is di ad! nog r a k»r 300 gram kipfilets 200 gram spitskool 250 gram champignons 2 paprika's 1 bosje selderij 100 gram taugé 2 eetl. ketjap manis 2 eetl. sherry 2 eetl. boter 1 eetl. gembersiroop zout, peper Bak de kipfilets, bestrooid met jx en zout in een eetl. boter lichtbr en gaar. Voeg de ketjap en sherry en laat het geheel nog even *el doorwarmen. Bak in de rest van «en' boter de gewassen en kleingesnf DEN ring nees nees het groente snel lichtbruin. Voeg het pevlees toe en de gembersiroop. de tjap tjoy eventueel op smaak met vetsin. Menutip: Grapefruit met sherry, tjoy, gekookte rijst. digh Gevi raëli voer land van ój escai

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6