\gnew loopt grote kans op vonnis Cambodja herovert weg Phnom Penh-Saigon Palestijnse Bevrijdingsbeweging jaagt op 'onechte' commando's t panning in Rhodesië a actie tegen ANC Broer van Medwedew hekelt Sowjet-leiders Nyerere verwacht dat ook Kenia Aziaten weg stuurt \olgens Wall Street Journal: Pakistan heeft nieuwe president Al 23 lijken gevonden in Houston EOKA beschuldigd van komplot tegen Makarios' leven Oppositie in Chili nader tot Allende Egyptische bus in kanaal: 23 doden Libanon vreest inval van Israël Moskou stuurt vierde verkenner naar Mars 3)i tUW/KWARiTET ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1973 BUITEN LAND T7/K9 kSHINGTON (Reuter, UPI, AP) President Nixon zal in het midden van volgende w een He uitspreken om zich te verdedigen in de af faire-Watergate, zo heeft het Witte Huis bekend ge kakt. Vioe-ipreisdent Agnew loopt volgens de Wall Street Journal een kans van 50 procent veroor- bid te worden wegens corruptie. J president heeft zich eerder deze n>k teruggetrokken in Camp David, [ten Washington, om in afzonde zijn verdediging op te stellen. De ■president daarentegen heeft va- itie genomen en vertoeft in het va- itiehuis van Frank Sinatra in Palm ings, California Agnew zou in een lijke stemming zijn, nu zijn felle ctie op de beschuldigingen tegen i over het algemeen veel bijval ft gekregen. Wall Street Journaal het dag- 1 dat als eerste de onthullingen het onderzoek tegen Agnew cht schreef gisteren echter dat >rtus anks Agnews ontkenningen er een s van 50 procent is, dat de vice- kj^ident door een jury schuldig be den zal worden aan het aannemen steekpenningen. De politie zou de ken van annemers doornemen en het uitzoeken zijn of onder het fd van reizen en ontspanning beta len aan Agnew verdoezeld zijn. lach Moe Agnews besluit om verslaggevers te woord te staan en om harde vragen te beantwoorden wordt door de Ameri kanen veel meer gewaardeerd dan het lange stilzwijgen van Nixon over het Watergate-schandaal. De sympathie gaat ook naar Agnew uit, omdat de vice-president de door Watergate ge plaagde Nixon dikwijls ondubbelzin nig gesteund heeft, terwijl Nixon niet, in het openbaar zijn vertrouwen in Agnew wilde uitspreken. Nixon heeft geen mond open gedaan sinds bekend is dat tegen Agnew een officieel onderzoek is ingesteld, hoe wel Agnew vertelde dat de president hem persoonlijk heeft verzekerd van zijn vertrouwen in hem en 'dat is al les wat ik nodig heb'. Maar de Was hington Post schreef gisteren dat er alle aanwijzingen voor waren dat het trekken van contrasten tussen de hou dingen van Agnew en Nixon 'zeer ac ceptabel is voor de vice-president'. Volgens de Post doen in het Witte IOSKOU (UPI) De historicus Roy Medwedew heeft kritiek op de Rus- ische autoriteiten geleverd wegens het ontnemen van het burgerschap an zijn tweeling-broer Zhores. 'Zij toonden de karakteristieke trekken an een kleinzielige bureaucratische wraak en willekeur-en hebben daar in de waardigheid verlaagd van de Russische maatschappij waarvan zij e leiders zijn', aldus de historicus in een verklaring die hij aan weste- jke correspondenten in Moskou beschikbaar stelde. Hij zei dat de enige out van Zhores was openlijk kritiek te leveren op enkele aspecten van nze werkelijkheid en tekortkomingen in het werk van enkele weten- chappelijke en staatsinstellingen'. WJ zei dat dergelijke kritiek alleen maar kan worden beschouwd als een erdienste van een burger van een land 'die van zijn vaderland hield en ie dat land alleen maar voorspoed en vooruitgang toewenste'. Roy noem- e de actie tegen zijn broer 'absurd en onbehoorlijk'. Het ontnemen van et burgerschap als strafmaatregel is iets waarin de grondwet of andere petten van de Sowjet-Unie niet voorziet en is daarom een onwettige daad', ihores Medwedew, die voor een studiebezoek in Londen is, kreeg dinsdag e horen dat hij van zijn staatsburgerschap was beroofd. Drie jaar ge- eden was hij het middelpunt van een belangrijk protest van Russische ntellectuelen nadat de autoriteiten hem hadden gekwalificeerd als krank- tinnig en hem in een psychiatrische kliniek hadden opgesloten. on gres van oppositie verboden [IS BURY, OTTAWA (.AP, Reuter, UPI) In Rhodesië &mt de spanning toe nu de regering van Ian Smith een actie is innen tegen het ANC, het Afrikaanse Nationae Congres, die het Rhodesische apartheidsbeleid gekant is. Huis berichten de ronde dat de presi dent zeer kritisch was tegenover Ag new tijdens hun gesprek van dinsdag en dat Agnew alleen maar Nixon was gegaan om die mee te delen dat hij een persconferentie ging houden en niet om hem advies te vragen. Maar eindelijk zal Nixon volgende week dan toch zijn lang venvachte verdediging in de affaire-Watergate uitspreken. De juiste datum en het tijdstip zijn nog niet vastgesteld en ook kon het Witte Huis nog niet zeg gen of de rede voor de televisie zal worden uitgesproken. Wel werd be kend gemaakt dat de president in de toekomst persconferenties zal houden, maar ook wanneer dat zal gebeuren kon men niet zeggen. De mogelijkheid werd niet uitgesloten dat Nixon met zijn rede een geschre ven verklaring zal uitgeven. Een der gelijke verklaring zou hem in de gele genheid stellen uitvoeriger te reage ren op vele en soms tegenstrijdige verklaringen tijdens de hoorzittingen van de senaat. De woordvoerder van het Witte Huis weigerde het bestaan van 24 geheime memoranda van het Witte Huis waarvan door de Washington Post ge wag is gemaakt te ontkennen of te bevestigen. In deze memoranda zou gesproken worden over het gebruik van regeringsdiensten om de gangen na te gaan van Democratische kandi daten voor het presidentschap. ISLAMABA (AP, Reuter, UPI) De Pakistaanse Nationale Vergadering en de Senaat hebben gisteren in een ge zamenlijke zitting Chaudry Fazal Ela- hi aangewezen als president. Fazal, die Zoelficar Ali Bhoetto op volgt, is voor vijf jaar gekozen. De nieuwe president, die 69 jaar is, was voorzitter van de Nationale Vergade ring. Hij was kandidaat gesteld door de regerende Pakistaanse Volkspartij (PPP). Fazal kreeg 139 stemmen. De tegenkandidaat van de gezamenlijke oppositie, Amirzada Khan, kreeg 45 stemmen. Volgens de grondwet, die onlangs in Pakistan is aangenomen, is de presi dent in naam het staatshoofd en heeft hij slechts een representatieve func tie. Alle uitvoerende macht zal berus ten bij de nieuwe premier. Daarvoor worden zondag verkiezingen gehouden en de belangrijkste kandidaat is oud president Bhoetto. Aangenomen wordt dat Bhoetto zal worden gekozen. Politiefunctionarissen va nde Texaan- se stad Houston hebben de gehele nacht door gewerkt om de slachtoffers op te graven van de elektriciën Dean Corll, die waarschijnlijk als de groot ste massamoordenaar de Amerikaanse geschiedenis zal ingaan. Tot nu toe zijn er 23 lijken opgegraven, meestal een meter of meer onder de grond en bedekt door een kalklaag. Sommige wa ren verpakt in plastic zakken, waren verpakt in plastic zakken. De slachtoffers -allemaal jonge jon gens -werden gemarteld en aange rand, voordat ze door Corll werden vennoord. De politie graaft op aanwij zingen van de 17-jarige Elmer Henley, die Corll doodde toen deze hem met de dood bedreigde. Henley en een an dere teenager David Brooks, kregen vijf tot tien dollar voor elke jongen die zij meebrachten naar de homosek suele feestjes in het huis van Corll in Pasadena. Brooks heeft bekend be trokken te zijn geweest bij de moor den. Henley is in staat van beschuldi ging gesteld wegens moord. PHNOM PENH (UPI, Reuter) Cambodjaanse troepen hebben de belangrijke hoofdweg 1 vrij gemaakt, die de hoofdstad verbindt met de Neak Luoing aan de rivier de Mekong. Via deze weg zou den Vietnamese militaire versterkingen kunnen worden aangevoerd, als de Amerikaanse bonnbarde- mentien woensdag afgelopen zijn. Maar schutters van de guerrilla's zit ten nog steeds langs rijksweg 1, die daarom dan ook alleen maar veilig is voor militair verkeer. De verkeersweg kan van het grootste belang zijn, als Zuid-Vietnam besluit de benarde Cam bodjaanse regering te helpen bij het afslaan van de verwachte aanval van de Rode Khmer op Phnom Penh. In Can Tho heeft de Zuidvietnamese generaal Ngoejeta Vinh Nghi, com mandant van de strijdkrachten in het gebied van de Mekong-delta, verklaard dat hij genoeg reservekraeht heeft om troepen naar Cambodja te sturen, als dat gewenst wordt. Nghi heeft nog geen verzoek om hulp ontvangen. Waarnemers in Saigon achten een Zuidvietnamees militair ingrijpen in Cambodja hoogst onwaarschijnlijk. Wel heeft Saigon onlangs gezegd een verzoek om steun van Cambodja ern stig te zullen overwegen. Maar presi dent Ngoejen Van Thieu zou tegen een militair avontuur in Cambodja gekant zijn. Bedreiging Rhodesische autoriteiten hebben eren een massale bijeenkomst van ANC, die vandaag zou worden ge- den, verboden. Het verbod komt :ente arrestaties van ANC-functi- rissen in het district Bulawayo. ichop Nuzorewa, die de voornaam- spreker zou zijn op het ANC-con- i, had zijn redevoering al klaar en daarin de arrestaties veroordelen oproepen tot eenheid aan het Rho- ische front. juridische adviseur van de ANC, on Sithole, aan wie het congres- )od werd overhandigd heeft ver- ird dat dit 'zeker zal leiden tot een Ier oplopen van de spaningen die veroorzaakt door de arrestatie onze collega's'. De twee ANC- ctionarissen waren donderdag ge- Op dezelfde dag werden twee ike Amerikaanse zendelingen door bewind van Smith het land uitge- de afgelopen weken zijn ongeveer functionarissen van het ANC, die als vertegenwoordiger van de Af- anse meerderheid in Rhodesië be- ouwt, achter de tralies gezet. De idesische justitie heeft laten weten de arrestanten een gevaar voor nds veiligheid betekenen. Rhodesische politie heeft gisteren eens vier studenten aan de uni- siteit van Salisbury opgepakt. Een hen was een vrouw. Tot arresta- werd overgegaan in verband met inte rellen aan de universiteit van sbury, waarbij reeds tientallen, ;st Afrikaanse studenten, waren gehouden. situatie aan de universiteit is ge- nnen. De Afrikaanse studenten, die testeren tegen discriminatie we- hun huidskleur, boycotten alle eges. De hoogleraren van de socia- aculteiten hebben geweigerd colle- te geven zolang de boycot voort- rt. menebest kwestie Rhodesië is donderdag leiding geweest tot een conflict op in Ottawa gehouden Gemenebest- ferentie. De Britse premier Ed- rd Heath kreeg het er aan de stok verschillende leiders van de Ge- lebestlanden. De Gemenebestlei- i hadden op de conferentie beslo- gezamenlijk tussenbeide te komen de Rhodesische kwestie, waartegen ath zich had veraet. voornaamste 'botsing' deed zich r bij een receptie, waar president irere van Tanzanië de Britse pre- 'inactiviteit' (niets doen) ver- !t ten aanzien van Rhodesië argesteld was een grondwetsconfe- tie te houden over Rhodesië's toe- nst, waaraan Afrikaanse vertegen- ordigors od gelijke voet zouden 'ïenvm Op deze conference /on 'en worden Besloten lot ter-rgkcer een grondwettelijk bestol in odesië en een programma voor on- lankelijkheid gebaseerd od NIB- MAR (geen onafhankelijkheid zonder bestuur door de Afrikaanse meerder heid). Voorts zouden vertegenwoordigers van Gemenebestlanden in Rhodesië aanwezig moeten zijn om op uitvoe ring van het grondwetsakkoord toe te zien. De Britse regering zou echter te gen deze voorstellen gekant zijn. OTTAWA (UPI) President Julius Nyerere van Tanzania heeft verklaard dat hij niet verbaasd zal zijn als Kenia, net als generaals Amins' Oeganda, zal over gaan tot de massale uitwijzing van de Aziaten, die niet in bezit zijn van het Keniaanse staatsburgerschap. Er wonen thans ongeveer 100.000 Aziaten in Ke nia, van wie ongeveer de helft het Keniaanse staatsburgerschap heeft aanvaard. Van de rest is het merendeel in het bezit van een Brits paspoort. Nyerere deed zijn uitspraak op de Gemenebestconferentie, die in Ottawa in Canada is ge houden. Algemeen is men ervan overtuigd, dat de val van Phnom Penh niet meer te voorkomen is, als de Amerikanen op houden mët hun bombardementen. Daarom zal er dus in Phnom Penh een regime komen dat Saigon vijandig gezind is. De Zuidvietnamese minister van buitenlandse zaken heeft al ver klaard dat een militair ingrijpen dan een rechtmatige defensieve maatregel zou zijn omdat Zuid-Vietnams eigen veiligheid in gevaar zou komen. President Thieu zou echter praktische bezwaren hebben. De machtigste luchtmacht van de westelijke wereld is er niet in geslaagd de balans te doen doorslaan in het voordeel van het regime-Nol. dat zij moet verdedi gen. Nagenoeg heel Cambodja is in handen van de Rode Khmer en de ring om Phnom Penh is niet doorbro ken. Hoe zou dan de geringere lucht macht van Zuid-Vietnam wel kunnen slagen. Grondstrijdkrachten zou Thieu helemaal niet kunnen missen, omdat er ondanks het bestand steeds nog heftig gevochten wordt op drie fron ten. Het Cambodjaanse militaire opperbe vel heeft gisteren een aanzienlijke vermindering van de gevechten gecon stateerd. De militaire situatie werd kalm genoemd. Alleen rond de hoofd stad wordt zo nu 'dn dan geschoten. De Amerikaanse bommenwerpers wa ren echter in volle actie en opereer den zo dicht bij de hoofdstad, dat de gebouwen er trilden en dakpannen sneuvelden. Air France heeft haar vluchten op Phnom Penh gestaakt vanwege de bombardementen. Het Amerikaanse Pentagon heeft gis teren bekendgemaakt, dat de Ameri kanen in de afgelopen twee weken vier vergissingen hebben begaan bij bombardementen. Een vijfde vergis sing werd op 5 augustus begaan, maar dat gebeurde door Cambodjaanse vliegtuigen. Bij dit bombardement op Veal Sbov vielen 15 doden. Het Penta gon geeft de schuld voor twee vergis singen aan cle opdrachten van Cam bodjaanse grondtroepen. Volgens de verbannen prins Sihanoek begingen de Amerikanen hun 'vergissingen' op zettelijk, omdat de piloten wilden la ten zien dat zij hun buik vol hadden van de regering en het leger van Lon Nol. BEIROET (AP) De Palestijnse Bevrijdingsbeweging zoekt in eigen gelederen naar guerrillastrijders die onder haar naam 9teedts vaker terroristische aanslagen plegen. De belangrijkste guerrillabewegingen ontkennen elke verantwoordelijkheid voor aanslagen door Arabische terroristen op onschuldige bur gers, zoals liet bloedbad van afgelopen zondag op de luchthaven van Athene. De guerrillaleiders zelf zeggen 'Wij willen die mensen net zo goed te pakken krijgen als de andere zijde." Zegslieden, die intensieve contacten onderhouden met de leiding van de Palestijnse Bevrijdingsbeweging, het overkoepelend orgaan van de meeste 'erkende' guerrillagroeperingen, deel den mee, dat drie soortgelijke inci denten, die ertoe geleid hebben, dat de Palestijnse zaak alleen maar bena deeld werd, onderzocht worden. De eerste was op 19 juli, toen een ge wapende Palestijn een aanval probeer de te doen op het kantoor van de Is raëlische luchtvaartmaatschappij El-Al in Athene. Toen dit mislukte, gijzelde hij vijftien mensen in een hotel en onderhandelde over een vrijgeleide naar Koeweit. De Palestijn noemde zichzelf 'een zoon van het bezette gebied.' Nadat hij in Koeweit was gearriveerd, ver dween hij plotseling maar er zijn en kele aanwijzingen dat hij nu in han den is van de niet al te vriendelijke agenten van de Palestijnse Bevrij dingsbeweging die meer willen weten over zijn organisatie. Jumbo Op 20 juli kaapten drie andere Ara bieren, eveneens 'zonen van het bezet te gebied', een Japanner, lid van het Verenigde Rode Leger en een vrouwe lijke guerrillastrijder een Japanse Boeing-747. Het vliegtuig werd uitein delijk in Libië opgeblazen. Zegslieden in Beiroet verklaarden, dat de leiders van de Palesii.inse Bevrij dingsbeweging druk hadden uitgeoe fend op de Libische autoriteiten om te bewerkstelligen, dat haar agenten konden deelnemen aan de ondervra ging van de gearresteerde kapers. Afgelopen zondag schoten een Egypte naar en een Palestijn drie personen dood en verwondden 55 mensen op het vliegveld van Athene. Zij gaven zich daarna over aan de Griekse poli tie en zeiden toen: 'Wij hebben be reikt wat we wilden doen', maar ze wilden zich niet onmiddellijk identifi ceren en ze waren ook niet bereid te zeggen tot welke guerrillagroepering ze behoorden. Het Palestijnse persagentschap WAF A berichtte, dat de Palestijnse leiders in verband hiermee één van haar agen ten 'op een speciale missie naar Athe ne' hadden gestuurd. Arafat Het hoofd van al-Fatach Yasser Ara fat, keerde maandag na een rondreis door Europa naar Damascus terug en zegslieden deelden mee, dat hij van plan is een bijeenkomst te organise ren over de te voeren strategie met alle groeperingen, die zijn aangesloten bij de Palestijnse Bevrijdingsbewe ging om na te gaan, welke organisatie achter deze 'onechte' guerrillastrijders schuilt en hoe haar activiteiten kun nen worden beëindigd. Israël heeft intussen laten weten de guerrillagroeperingen, die hun basis hebben in Libanon, verantwoordelijk te stellen voor deze aanslagen, zelfs als zij dit Ontkennen. De guen sirij.lurs v illen L. elke prijs vo l komen, dat Israël vergeidingsaanval- len zal ondernemen aangezien hun be trekkingen met de Libanese autoritei ten bijzonder gespannen blijven. De speurtocht naar deze zogenaamde 'onechte' fedajjien binnen hun eigen gelederen betekent een radicale veran dering in het beleid van de Palestijn se leiding betreffende de niet gesanc tioneerde en niet van hogerhand ge controleerde operaties. Begrip In het verleden heeft de Palestijnse Bevrijdingsbeweging zich weliswaar gedistantieerd van terroristische splin tergroeperingen, zoals de Zwarte Sep- tember-beweging, maar heeft zij wel begrip kunnen opbrengen voor de mo tieven van de extremisten. De Pales tijnse leiders vergoelijkten zulke aan slagen vaak met het argument, dat de ze 'een natuurlijk gevolg waren van de Palestijnse frustratie' en drongen erop aan de daders clementie te verle nen op grond van het feit, dat zij 're volutionairen en geen misdadigers' waren. Thans echter veroordeelt de Palestijn se Bevrijdingsbeweging de Arabische extremisten niet alleen, maar beschul digt hen tevens van samenzwering te gen de beweging met als gevolg, dat Israël hiervan profijt trekt. Het pers bureau WAFA sprak over 'verdachte elementen, die erop uit zijn het Pales tijnse verzet te breken.Vijanden van de Palestijnse revolutie, die van plan zijn de beweging in het oog van de wereld te belasteren.' Een van de tactieken, die de 'onechte' verzetsstrijders gemeen hebben met Yasser Arafat: zorg om naam. ;oede de Zwarte September-beweging is het willekeurig uitkiezen van hun slacht offers. Dii heeft ertoe geleid, dat de w.iscerse .«n.eiithigenUiensten zich Zijn gaan afvragen of de Zwarte Sep tember nu onder andere namen ope reert, waaronder die van de 'Zonen van het bezette gebied'. Zij gebruiken als bewijs hiervoor het argument, dat de laatste aanval van de Zwarte September-beweging de moord op de Amerikaanse ambassa deur en twee andere diplomaten in de ambassade van Saoedi-Arabië in Char- toem ertoe leidde, dat de al-Fa- tach-beweging, vanwege zijn contacten met de Zwarte September geen finan ciële ondersteuning meer kreeg van het rijke Saoedi-Arabië. Om ervoor te zorgen, dat al-Fatach geen al te slechte naam zou krijgen en om te voorkomen, dat de beweging zonder geld kwam te zitten, zou zijn besloten de Zwarte September een an dere naam te geven, waardoor het uit gesloten zou zijn, dat al-Fatach op nieuw de schuld kreeg voor nieuwe operaties, van de Zwarte September- beweging. Andere waarnemers zijn het hier ech ter niet mee eens en wijzen erop, dat de laatste drie aanslagen slecht waren georganiseerd en niet dezelfde meedo genloze efficiëntie hadden vertoond als die van de Zwarte September. Verliezen Goed georganiseerd of niet, het ver schijnen van deze 'onechte' guerrilla strijders kan erop duiden, dat de Pa lestijnse leiders de controle over hun aanhang aan het verliezen zijn. Het is bekend, dat terwijl de Pales tijnse Bevrijdingsbeweging de nadruk legt op acties binnen Israël zelf en in de bezette gebieden, sommige militan te extremisten de mening zijn toege daan, dat aanslagen buiten Israël veel effectiever zijn om de aandacht van de wereld op de Palestijnse zaak te vestigen. Het gevolg hiervan kan zijn, dat een derde partij in de guerrilla-oorlog de kans loopt door zowel Israël als de Palestijnen te worden aangevallen. NICOSIA (AP) Documenten in het bezit van de gevangen genomen twee de man van de ondergrondse EOKA, majoor Syros omvatten een gedetail leerd plan voor een moordaanslag op cle Cypriotische president Makarios, zo is vrijdag bekendgemaakt door een gezaghebbende bron in de regering. Volgens deze zegsman waren aan het plan bijna 60 foto's toegevoegd van de route, die elke dag gevolgd wordt door de gemotoriseerde stoet van de president. Op sommige van deze fo to's, die aan cle pers werden getoond, waren rode pijlen aangebracht om te wijzen op punten die door politie werden bewaakt of die in aanmerking kwamen vcor een hinderlaag. Bij an deren was op de achterkant geschre ven 'Dit gebouw is van ons', of 'Dit kan door ons gebruikt worden'. Volgens de zegsman zou de moord aanslag uitgevoerd moeten worden cloor een speciale EOKA-eenheid, die in het document wordt aangeduid met '13-13'. Behalve een moordaanslag op de president zouden ook nog een aan tal politiebewakers worden gedood en zou als kroon op het werk het aarts bisschoppelijk paleis worden bezet. SANTIAGO (Reuter, UPI) De Chi leense christen-democratische opposti- tie is gedeeltelijk teruggekomen op haar bezwaren tegen president Allen- de's kabinetsreorganisatie, waardoor de kans op hervatting van onderhan delingen is toegenomen. President Allende nam donderdag drie hoge militairen en de Chileense politie-chef op in zijn nieuwe rege ring, die als taak heeft de politieke en economische crisis in het land te bedwingen. In een commentaar op de reorganisa tie heeft Eduarod Gerda, de nationale voorzitter van de christen-democraten, verklaard dat de nieuwe regering per spectieven opent voor een oplossing van de problemen in Chili. De aanwe zigheid van militairen in de regering 'kan een wapenstilstand betekenen die ons kan doen terugkeren naar een normale situatie en dat mogelijk maakt binnen het kader van de grond wet en de wetten', aldus de christen democratische oppositie. Cerda voegde er echter aan toe dat de christen-democraten eisen dat andere militairen een functie krijgen op de departementen om te garanderen dat de opdrachten worden uitgevoerd, die door de militaire ministers worden gegeven. CAIRO (UPI) Het ongeluk van donderdag met een bus ten zuidwes ten van Cairo heeft aan 23 mensen het leven gekost. Aanvankelijk sprak de politie van 80 tot 90 doden. Later werd dit gewijzigd in 140. De minis ter van verkeer, Hoesseini Abdel-La- tif, deelde gistermiddag echter mee dat het dodencijfer niet meer dan 23 bedroeg. De 12 gewonden hebben na behandeling het ziekenhuis kunnen verlaten. De chauffeur van de bus reed bij het dorp Minsjat Faisal, niet ver van de stad Fayoem, in het diepe water van een bevloeiingskanaal. Hij was uitge weken voor een paard met wagen. BEIROET (DPA) Libanon vreest dat Israël spoedig een in val zal doen in het land. Het blad Al Liwa heeft gisteren ge meld dat ooggetuigen in het grensge bied sterke concentraties militaire en materieel hebben waargenomen. Israë lische vliegtuigen zouden de laatste dagen herhaaldelijk verkenningsvluch ten hebben gemaakt Ook zouden Is raëlische patrouilles herhaaldelijk Li banees gebied binnendringen en bur gers ontvoeren om hen te ondervra gen over de activiteiten van Palestijn se guerrilleros. Volgens Libanese kranten zijn Israëlische jachtvliegtui gen gisteren zuidelijk Libanon bin nengevlogen en donderdag zowel bo ven Libanees en Syrisch gebied gepa trouilleerd. Gisteren was, aldus de kranten een drietal jonge Libanese schaapherders door een Israëlische pa trouille ontvoerd en ook hun kudde meegenomen. Het Israëlische blad Haëretz heeft ge meld dat ruim de helft van de Israë li's niet bereid is concessies te doen en gebieden terug te geven die tij dens de juni-oorlog van 1967 zijn ver overd. Ze zijn daar zelfs niet toe be reid als daar een vredesverdrag tegen over zou staan. Een en ander was gebleken uit een opiniepeiling, waar van het resultaat in Haëretz was sa mengevat. Van de ondervraagden was 44.7 pet te gen het teruggeven van de Sinaï aan Egypte. 34.9 pet zou het grootste deel van de bezette gebieden willen terug geven als daarmee een vredesakkoord kan worden bereikt. 57.4 pet was te gen teruggave van de Gazastrook en 23 pet voor. Tenslotte was 51.2 pet tegen terugga ve van het gebied ten westen van de Jordaan, terwijl 28 pet bereid was de bewoonde streken van dat gebied aan Jordanië terug te geven. Uit de peilingen was gebleken dat in tellectuelen het meest voor concessies aan de Arabieren waren. MOSKOU (AP) De Sowjet-Unie heeft haar ruimtevaartprogramma tot ongekende intensiteit opgevoerd door een vierde verkenner naar Je planeel Mars te lanceren- De Mars 7 is vol gens de bekendmaking technisch ge lijk aan de Mars 6, die waarschijnlijk een zachte landing gaat maken en misschien een verkenningswagentje vervoert zoals dat opk op de maan Iiowi rondgereden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9