Jazz viert vijf dagen hoogtij in Singer-Laren eoeo W* 'Een slippertje met allure': vermakelijke komedie in oude trant .'Klijili De Weldoener dsgpececc FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Agenda jazzfestival Puzzelhoek door John Rowan Wilson ;en TROUW/XWARTET VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 LAjRiEN NOS. VARA, BRT, de gemeente Laren en de KLM zorgen er voor, dat van dinsdag 21 tot en met zaterdag 25 augustus de jazz hoogtij viert in het Larense Singer-complex. Het wordt de lang verbeide, dringend gewenste primeur van de verkassing van het uit zijn benauwde botenloods gegroei de Loosdreclit-festival. Een verruiming van presentatiemogelijkheden die door de organisatoren dank baar is aangegrepen. Niet geslaagd door Rud Niemans Hoofdschotel vormen weer de vijf maal drie avondlijke concerten in de Concertzaal, maar daarnaast is het ge hele complex benut voor een drum- en trompet-clinic (cursus) door achter eenvolgens Max Roach en Dizzy Gil lespie (dagelijks tot zaterdag in de middaguren), jazzfilms, een concours in de Tuinzaal (elke middag), waar voor 26 orkesten, groepen en solisten inschreven, alsmede een doorlopende tentoonstelling van ruim tweehonderd jazzfoto's van onder meer Egbert de Bloeme en de NOS-fotodienst. Onbekende factor in dit alles is de sfeer, waarvoor Loosdrecht befaamd was, maar omdat bij jazz die sfeer de som is van het gebodene plus de reac tie van het publiek daarop, mag men, gezien ook de accomodatie. de hoop koesteren, dat het lukt om de 'verhui zing' te doen slagen. Dat brengt ons dan bij het gepubli ceerde programma, dat in jazzidioma- tisch opzicht in grote trekken de lijn volgt van '72. De licht modern-geïnte- middle-jazzgroepen overheersen, al hoewel ook de avantgarde aan zijn trekken komt, en er komen zowaar twee bigbands. De grote organisatori sche inbreng van NOS en BRT laat zich enigszins afleiden uit het feit, dat een redelijk aantal geijkte radio (studio)musici uit Duitsland en Bel gië in de diverse bezettingen van en sembles figureren, zulks onder meer met name door de Belgische avantgar- dist Fred v. Hove (p)op woensdag, de 'Rhythm Combination and Brass' (met Ack v. Rooyen, Art Farmer, Herb Geiler etc.)' op donderdag, en door Etienne Verscheuren en gitarist René Thomas met Rob Franken's trio op vrijdagavond. Getalsmatig gezien internationaliseert Laren zich ten opzichte van Loos drecht '72 met vijftien procent. Alhoe wel dit betekent, dat de nationale in breng gelijkelijk verminderde, mag die representatie er toch zijn: het Rein de Graaf-Dick Vennik Quartet, Loek Dikker's Guild, de herleefde Di amond Five en last but not least een weerzien met drummer Pierre Cour- bois aan het hoofd van diens Associa tion PC. Trekpleisters 't Is niet zonder meer duidelijk wat de NCRV nu precies bedoelde met een film 'Over zeven zigeuners en de Hei ligen van Ochrid'. 'De eerste uit een serie schrijversportretten' stond er in de NCRV-gids en aangezien de auteur A. den Doolaard maar niet uit het beeld wilde (of: mocht) weggaan, moe ten we aannemen dat het bedoeld was als een portret van de bovengenoemde schrijver. Als deze interpretatie inderdaad goed is, moet geconstateerd worden dat de opzet mislukt is. Belangrijke informa tie over de schrijver kwamen we niet aan de weet, of het moest zijn dat de man bij het spreken voor de camera een even pompeus woordgebruik heeft als bij het schrijven van zijn boeken. Ik kan me nu een beetje de irritatie voorstellen die in de oorlogsjaren Den Doolaard met zijn praatjes voor Radio Oranje bij sommigen wekte. Maar nog maals: dit alles kan toch niet de be doeling van het filmpje zijn geweest. Moest de sleutel tot het begrip dan ge vonden worden in de laatste ivoorden op de titelrol na afloop van de film, 'Met dank aan de internationale reis organisatie 'Hotelplan'Nee, ook niet. Als toeristenfilm stelde dit schrijvers portret evenmin iets voor. J. K. Weerzien met Jonny Rollins in Laren. Mogen bigbandfans uitkijken naar het zaterdagse sluitstuk: de Thad Jones- Mel Lewisband, welke dan voorafge gaan wordt door in volgorde con courswinnaars, Max Roach' slagwer- kersgroep 'M'Boom, re: percussion' en het Dizzy Gillespie Quintet, in dit fes tival hangt voor velen veel af van het weerzien (en-horen) van tenormaestro Sonny Rollings, die het vrijdagpro gramma besluit. De geluidsjagers an nex jazzliefhebbers worden door dage lijkse integrale uitzendingen (en her halingen later) tot 's nachts één uur vorstelijk door de radio-omroepen ont haald. De tv-ploeg beperkt zich tot de slotavond en het optreden van Rol lins. Het is te hopen, dat het door hun geregistreerde materiaal een be ter lot ten deel valt dan vorig jaar. Warboel in Harlem Liefhebbers van harde detectives we ten al jaren dat zij bij Chester Himes terecht kunnen. Zijn twee helden, Grave Digger Jones en Coffin Ed Johnson opereren als zwarte handha vers van de wet in de negerwijk Har lem en een moord meer of minder doet hen niet met het lome ooglid knipperen. Vaak lopen hun speurtoch ten dwars door de ghetto-onderwereld uit op wilde waanzin, maar Himes legt altijd een ondergrond van bitter realisme: de stank van Harlem. De haat van Harlem stijgt uit zijn boe ken op. Zijn bekendste roman 'Cotton comes to Harlem' is indertijd verfilmd door Ossie Davis. Alhoewel ook toen al de realiteit werd opgeofferd aan de hila riteit, was de film toch best een fijne fantasmagorie. Mark Warren, die een ander boek van Himes verfilmde 'Come back, Charles ton Blue', maakt er meer een potje van. Toegegeven, de intriges van Hi mes zijn altijd bijzonder gecompli ceerd, maar zo'n onuitwarbare troep als Warren ervan breit hoeft nu ook weer niet. 't Gaat over de zogenaamde terugkeer van de gangster Charleston Blue, die veel met scheermessen placht te werken. Hij is zo omstreeks 1930 gestorven, maar gewetenloze drughandelaren, die de Mafia in de zwarte knuisten willen nemen, maken dankbaar gebruik van zijn legendari sche schim. Dat resulteert in wilde jachten, opgeluisterd door knetteren de ontploffingen van vuurwerk en dynamiet. Dat de doden niet uitblij ven spreekt vanzelf. Er valt nog wel te lachen, maar omdat de navrante ondertoon bijna geheel ontbreekt, blijft er haast een gevoel van gêne over als men ziet hoe negers bij voortduring hun rasgenoten zwart ma ken. Wel wordt er ook van tijd tot tijd een blanke voor aap gezet, maar dat is kennelijk om het niet al te bont te maken. W. W.-B. Amsterdam-Cineac Damrak, 18 jr. Een getrouwde man die een slippertje maakt en daarna het object van zijn verlangen ernstig gaat beminnen dat is een thema, waar op al heel wat is afgeborduurd, in donkere en lichte kleuren. Zolang het spel, voor het overspelige paar, in droefenis enidigt is er niets aan de hand het instituut van het huwelijk blijft overeind staan als een rots in troebel water. In 'Een slippertje met allure' gaat het niet anders. Britse call-girl ALICANTE (AP) Colin Levy, de echtgenoot van de bij het Britse sex- schandaal betrokken call-girl Norma Levy, is op borgtocht vrijgelaten uit de gevangenis van Alicante waar hij sinds 14 juli heeft vastgezeten op een aanklacht dat hij zijn vrouw zou heb ben trachten dood te rijden. Dinsdag 21-8 :R. de Graaff-D. Vennik Quartet, Milford Graves 4 en vokaliste Carmen McRae en trio. Woensdag 22-8: Loek Dikker Improvi sators Guild, Fred v.Hove-Cel Over- berghe duo, Summit (met o.a. Bobby Jons en Horace Parian). Donderdag 23-8: Associations PC, Dia mond Five en Rhythm Comb, and Brass. Vrijdag: 24-8: E. Verschuren-R. Tho mas m. R. Franken 3, Embro m. Jas per van't Hof, Sonny Rollings Quin tet. Zaterdag 25-8 Concourswinnaar, perc. groep M. Roach, Dizzy Gillespie 5, Mel Lewis-Thad Jones band. Een jonge zakenman met een echtge note en twee kinderen laat het oog welgevallig rusten op een gescheiden vrouw en weet haar zonder veel moei te mee te lokken naar Spanje. Maar reeds alvorens zij daar zijn aangeko men beginnen de ongelukken: het scheelt niets, of de man moet zijn he le familie meetorsen en als hij die op het laatste moment heeft afgeschud ontmoet hij onderweg een vriend te genover wie de schijn bewaart dient te worden. En eenmaal in het hotel gaat het niet veel beter: de man ver rekt een spier, waardoor hij tot onbe weeglijkheid wordt gedoemd, de vrouw ziet niet in waarom zij hem, gegeven de omstandigheden, om zijn prestaties moet aanbidden kort en goed, ze gaan elkaar zo onvoorstelbaar op de zenuwen werken, dat er slaande ruzie van komt. Maar dan verschijnt warenpel de liefde toch nog. En wel zo hevig, dat ze na terugkeer in Lon den de romance op slinkse wijze voortzetten. Doch de hindernissen van alle dag worden alras onneembare horden en het afscheid komt met een traan. De perikelen van het liefdespaar zijn vermakelijk om naar te kijken en de sentimentaliteit is tot vlak voor het einde met veel behendigheid verme den. 'tls alleen een beetje vreemd, dat er geen seconde wordt getornd aan de gelukkigheid van 'smans hu welijk, terwijl alles wat we ervan zien sleur en status ademt en niet meer. Bij zoveel koddig realisme in kleine dingen zou enig serieus realisme op dat punt veel goed hebben gedaan. Nu hangt om heel de film de geur van kleinburgerlijke hypocrisie. Maar allé.toch goed voor een gezel lig avondje uit, dat 'Slippertje met al lure'. Uitstekend gespeeld door Geor ge Segal en Glenda Jackson in de hoofdrollen, vaardig geregisseerd door Meivin Frank. W. Wlelek-Berg Amsterdam-Tuschinskl; Den Haag-Pas sage; Groningen-Palace; Nijmegen-Ca- rolus; Utrecht-Vreeburg. 14 jr In elk vakje een letter plaatsen, die tesamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit de zelfde letters als het voorafgaande woord plus een letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters als het voorafgaande woord, minus een letter. 1 rund, 2 paard, 3 bloeiwijze, 4 deel van een stoel, 5 affiche, 6 wilddief, 7 zwaar engels bier, 8 bende, 9 wijn soort, 10 bedorven, 11 jongensnaam. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1 priem, 2 tiran, 3 manen, 4 kraam, 5 polis, 6 kreet, 7 trans, 8 slaap, 9 storm, 10 sleep, 11 aroma, 12 steel, 13 troep. PINAS—PRAAM—SLOEP. 63 Tegen de tijd dat het diner achter de rug was, voelde hij zich slaperig en teneergeslagen. Toen ze buiten op taxi's stonden te wachten, zei hij: 'Mijn hotel is hier vlakbij. Ik ga maar lopen'. Hij had er geen idee van waar zijn hotel was, maar zijn zuinige geest ver zette zich tegen het betalen voor taxi's en hij wist trouwens toch niet hoeveel fooi hij de portier moest ge ven. 'Heel erg bedankt', zei hij tegen Barrington. 'Het is voor mij een ge weldige dag geweest'. Barrington keek hem aan of hij ein delijk zijn bestaan herinnerde. Hij legde zijn hand op zijn schmder en keek hem bijzonder hartelijk aan. 'Ik ben blij dat je ten slotte toch geko men bent', zei hij. 'Laten we morgen ochtend verder praten. Kom met me ontbijten'. Opeens waren bij Adams de vermoeid heid en de bedrukte stemming ver dwenen. Door een glimlach en een aanraking met de hand waren ze weg gewaaid. Gelukzalig ging hij op stap naar zijn geheelonthoudershotel in Southampton Row. De volgende ochtend kwam hij in Barringtons suite opdagen om negen uur, wat hij na veel vijven en zessen als geschikte tijd voor een ontbijtaf- spraak had vastgesteld. Het was een opluchting voor he.n dat hij goed ge raden had. Barrington was aange kleed. 'Bestel jij even ontbijt voor ons. wil je?' zei hij. 'Ik moet iemand opbellen'. Hij ging de slaapkamer binnen en deed de deur achter zich dicht. Adams keek de kranten in die op een stoel in de zitkamer lagen. Hij vond de aandacht die aan de bijeenkomst in Wigmore Hall was besteed teleurstel lend. Maar in de New Daily, op de pa gina van Sopers rubriek, was er een uitvoerige beschouwing met als blik vanger een flitsfoto van Barrington die de zwarte das buiten de grillroom van het Carlton in ontvangst nam. Het bijschrift luidde: 'Zendeling en schrijver van een bestseller Edward Barrington werd gisteravond uit een restaurant geweerd omdat hij niet fat soenlijk gekleed zou zijn. Barringtons tropenshirt zonder das choqueerde oberkelner Carles Romero. 'Het Carl ton heeft zijn normen', zei hij. Geluk kig bracht 'Pat' Drummond, de polo speler die bevriend is met de Prins van Wales, uitkomst in de netelige si tuatie. Barrington kwam de slaapkamer uit en zag dat hij de krant in zijn hand had. 'Een vervelend geval', zei hij. 'Het kwam eigenlijk door Sam. Hij zei dat ik geen last zou krijgen. Ik acht hem ertoe in staat de hele rel op touw te zetten'. Het leek of hij zich een beetje voor het incident geneerde. Als hij niet verwacht had wat er zou gebeuren, vond Adams, dan had hij het met veel flair verwerkt. Tijdens het ontbijt hadden ze het over de bijeenkomst in de Wigmore Hall en de resultaten ervan. Er was blijkbaar bevredigend gereageerd. 'Maar het werkelijke geld zit tegen woordig in Amerika', zei Barrington. 'Daar moet ik dan ook naartoe. Ik vertrek over een week met de Queen Mary'. Hij schonk zich een tweede kop koffie in. 'Dus is er niet veel tijd over en moeten we maar meteen be slissen. Weet je zeker dat je naar Ka- lundani wilt?' 'Ja. Dat weet ik zeker'. 'Voorgoed?' 'Als u mij wilt hebben'. Verlegen voegde Adams eraan toe: 'Ik ben niet iets heel bijzonders, ziet u. Ik be doel. 'O, ik weet wat je bent. Ik heb je ge gevens opgezocht in het Medisch Adresboek. Ik heb met je gepraat. Je komt net als ik uit de provincie. Je bent verlegen en onervaren maar je bent geen doetje. De hoofdzaak is: waaróm wil je?' Adams wilde even proberen Barring ton het antwoord te geven dat hij vermoedelijk zou willen horen en zo de baan te krijgen. Maar hij besef te hoe lichtzinnig hij dan met zijn le ven zou omspringen. 'Eerlijk gezegd, weet ik het niet helemaal zeker. Maar toen ik luisterde naar wat u gistera vond zei.Barrington wachtte ge duldig om hem zijn gedachten te la ten ordenen. 'Wat ik eigenlijk zeggen wide.wat ik om me heen zie is echt niet voldoende voor mij.voor het enige bestaan dat ik heb. Mis schien klinkt het aanmatigend maar ik ben bereid mijn leven in de waag schaal te stellen niet du hoop dat ik er iets beters mee doe'. 'Je zou kunnen verliezen. 'Dat weef ik. maar die kans wil ik ne men'. Barrington knikte. Adams vroeg zich af of wat hij ge/< gd had werkelijk 136. 'Juist!' antwoordde smidje Ver holen. 'Dót is het bestelwagentje. Is die auto hier soms langs gekomen met schatten en al?' 'Ja.hij is hier langsgekomen,' moest Thijs Roze- water toegeven. 'Er zaten twee nette heren in. Twee héél keurige en vrien delijke mannen, die mij nog een dure sigaar presenteerden. Maar de gesto len schat hadden ze niet bij zich. Dat weet ik zeker.' 'Hoe weet je dat zo ze ker?' vroeg smidje Verholen. 'Ze hebben het me zelf verteld,' ant woordde Thijs. 'Ze zeiden, dat ze met een lege laadbak reden.' 'O jij stuk vleesgeworden onbenul!' viel de smid spinnijdig uit. 'Als een paar kerels jou vertellen, dat ze met een lege laadbak rijden, geloof jij het dan? Controleer jij de zaak dan niet?' Toen werd Thijs Rozewafer ook nij dig. 'Ik heb mensenkennis!' brulde hij. 'Ik lees op d'r lui koppen af of het boeven bennen of niet!' Hij schuimbek te van woede, trappelde driftig op de grond en vervolgde: 'En nou is het uit met dat schelden! Kop houden of ik begin gewoon met mijn dienstka- non in het rond te paffen! Wat ver beeld jij je wel? Ik ben een plichtsge trouw beambte en ik laat me in mijn functie niet uitschelden voor vleesge worden onbenul en oelewappi nog meer van dat fraais! Daar je van, hè? Of wou jij misschie gen, dat ik niet goed gehandeld ïk kreeg opdracht om uit te naar een zwart-wittd auto en daj-i ik gedóón! Basta! Ben ik danil schien gedachtelezer? Moet ik k ruiken, dat de betreffende sch in een ónder wagentje zijn ge 'Je had in dat andere wa moeten kijken!' tierde de smid had je de schat gevonden! En slagboom nu maar gauw omhoo kunnen we de schurken mis nog inhalen!' hilet is n et d en :rsta, j id n nen. _4expe FERDINAND HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een gaatje, met 7.55 Wegenver- keerslnf.; 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 (S) Russische ro mantische kamermuz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Radio Koperkwartet: amu- sem.muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Klass. kamermuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over ontw.samenwerk. 12.15 Blik op Europa - inf. progr. over Eur. integratie. Overheidsvoorl.: 12.30 Exportivi- teiten. Nws, wenken en adviezen op export- geb. NOS: 12.40 (S) Lichte graram.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo - toerist, inf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - rubr. over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeu wen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Bel- gie - muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 Zoeklicht op Nederland - rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). VPRO: 17.00 VPRO-VriJdag: rechtstr. progr. met polit. analyses, rep., achtergr.lnf. en telef. reaktles. (17.00 Ak t.rubr. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws: 18.11 Akt.rubr. en 18.50 Coram. KRO: 19.00 Kanjer Koning Komp. 19.05 (S) Lichte muz. uit KRO-Prod. 19.30 Logboek van Gods Volk - bijbelse katechese. 19.45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 IS) In antw. op Uw schrijven - ver- zoekpl.progr. 22.00 Reisoogst - toerist, maga zine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Populaire gram*" '23.55-24.00 Nws.' HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. muz. 8.10 V.d. Jeugd. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gytnn. vd. hulsvr 845 Moeders wil is wet. 9.45 En toch kerk serie gesprekken over kerk en kerk-zijn in onze tijd. 10.00 <S) Aubade: klass. muz. met 10.30-10.32 Nws. 11 00 V.d. zieken. 11.55 Med .12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.bjv. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Ra den maar 14.00 (S) Vrijdagmiddagstereo- cocktail. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag, met 15.30-15.32 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Me- trop. Ork. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met zangsollsten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergronden op soc.- maatsch. terrein. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. met soc.-kult. akt. en ber. en waarin verder 19.00 en 20.05 Akt.rubr. Vandaag dit. morgen dat: 19.50 (NOS) Den Haag vandaag. 20.00 Nws en 20.15 VPRO- Vrijdagavond con. met Nederl. muz. in het verleden. VARA: 21.00 (S) Omroepork. met zangsoliste: opera-aria's. 22.10 (S) De Staal kaart. NOS: 23.00 (S) India Festival: Fluit en zang. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsouni voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 sen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10. 10.03 (S) De muzikale fruitmand: v< .progr. van en voor zieken. NCRV Nws. 11.03 Zing, zing, zing! 12.00 Nw Bij Barend op de Holl. toer. 13.00 Nw (S) Popconrn. NOS: 14.00 Nws. 14.0? ders Methode. AVRO: 15.00 Nws. 15. Twenty I: Amerik. hitparade. 16." 16.03 Top-Twenty II: Engelse hitpara. Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Post! verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag ni 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijdaj how: gevar. muz.progr. (22 00, 23.00 Nws. 22.55 Med.) 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13." weerber. en toneelagenda.) 13.45 Bi 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 16.00 Nws en beursber. 18.10 Lichl 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18. desportultsl. 18.30 Verkeerswenken. 1 termezzo. 18.55 Taalwenken. 18.57 semble. 19.00 Nws en act. 19.30 Lit (19.40 Keurig Engels.) 19.45 Boekbesi 20.00 Gevar. progr. (21.00 Splinternw ij, Nws.) 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23. ,J Nws. veel had uitgemaakt. Hij vermoedde dat een man als Barrington meer op zijn instinct dan op een logische grondslag zijn keuze maakte. Hij was bijna geschrokken van de terloopse wijze waarop Barrington blijkbaar be reid was zo'n gewichtige beslissing te nemen. Voor zijn gevoel moest hij Barrington waarschuwen, hem beter te lreen kennen voordat hij zoveel ver trouwen in hem stelde. 'Ben je getrouwd?' vroeg Barrington. 'Nee'. Toen verduidelijkte hij: 'Nou, niet bepaald'. 'Heb je trouwplannen?' 'Ja'. In elk geval had Doreen ze, maar zo rondweg uitgedrukt, werd hij er een beetje bang van. Hij had het be schouwd als iets dat een paar jaar uitgesteld kon worden. 'Dat is belangrijk, zie je', zei Barring ton. 'Je moet niet een vrouw meene men naar een oord als Kalundani ten zij ze er absoluut van overtuigd is dat ze wil gaan'. 'Dat geloof ik best'. 'In de rimboe kan een vrouw een ge weldige hulp voor je zijn of een compleet fiasco'. Hij wachtte even. 'Toen ik er voor het eerst heenging, had ik gelukkig een vrouw die volko men aan het werk toegewijd was. "e was als een rots ir. de branding. Soms had ik de neiging het bijltje erbij neer te gooien, maar zij nooit'. Er kwam een waas voor zijn ogen. 'Ten slotte gaf ze, zoals je weet, haar le ven. Maar zelfs op het allerlaatst, toen we alles kwijt schenen te zijn, gaf ze de moed niet op'. (Wordt vervolgd) TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 MIK: muzikaal amusem.progr. NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 De Gulden zee zwaluw: Festival te Knokke met bijdragen v.d. BBC.ARD en RTB 21.10 Cjiina vandaag (3) Wie de jeugd heeft: doe. serie 21.30 Zondige Comedies serie Ierse korte verhalen: Alles voor Rosebud NOS 22.20 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Arthur (2) 19.25 Op Safari in Argentinië 6. Tierra del Fuego NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven 21.20 James Stewart Cyclus: The Man from Laramie NOS 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Life for Ruht. 12.00 Duits nws. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Jburnaal. 15.55 Filmrep. 18.40 Kinderprogr. 17.10 Inf. progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18 30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Okay S.I.R. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.50 TV-cursus. 8.55-9.25 TV-cursus. 10.30-11.00 Idem. 18 00 Reg. nws. 18.10 Okay S.I.R. 18.40 Journaal. 19.15 Kinderprogr. 19.25 Das Jahr- hundert der Chirurgen.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.15 Verkeerstips 21.20 Cannon. 22.05 Journaal en weerber. 22.20 Rumour. 23.45 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Komm. Brahm. 16.55 Doe. progr. 17.25 Vakantieweerber. 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Sportlnf. 18.00 Rep. en muz. 18.35 Film met Charllo Chaplin. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 Nws, act, en weerber. 20.15 Polit. progr. Aansl.: Nws in het kort. 21.15 Vrolijk muzikaal raadspel. 22.15 Polltieber. 22.25 Dagboek uit de Kath. kerk. 22.40 Journaal, comm. en weerber. Aansl.: Vakantieweerber. DUITSLAND III WDR 8.20, 8.55 en 10.30 Schooltelevisie. 17.00 en 17.30 Schooltelevisie. 18 00 TV-cursus. 18.30 Wiskunde-cursus. 19 00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Joegosl werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19 55 Comm 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Praktijken v.d. Duitse Schlagerind. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Kath.godsd. ultz. 19.30 Progr.overz. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Het leven van Puccini. 21.25 Panorama. 22.10 Journaal. 22.20-0.00 Doe. |j afw :nkla fridei midc °0og t crisi .tkanbi 0 iaal' 1 een die i Bokkingomelet 4 bokkingen 4 eieren, bieslook 4 eeti. melk 1 eetl. bloem zout, boter Fileer de bokkingen, klop de schuimig en voeg er de melk, en het zout aan toe. Doe rijke! ter in de pan en telkens een hierin aan weerskanten warm worden, een gedeelte van het beslag hierop doen en in de pan tot de massa is gestold. Dan klappen, fijngehakte bieslook strooien en op een verwarmde leggen. Menutip: Koninginnesoep, let, gebakken rijst, gemengd! komkommer, frambozen met ijs. ÏCH1 A. d geh n em prakt zieker aang rg. li ,s week itemb o kerde evol.2 indsp; ^een gez iekenl bokkinlf"'!a inste aan ie tan

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6