P0K0N Uit de weekbladen dsgpecept fsfSi O De Weldoener ik Boeren uitgebuit Mailer en Marilyn Macht in Amerika Verzonnen ramp Rusland en 'freule' Volendam en Nixon Weinreb en water eoeo O O O 0 O O O O O O O O O SPROEIMEST TUIN EN GAZON Papa Godett wil regeren Turken uitgewezen na inval in pension door John Rowan Wilson lel Oil [aa Spaans regisseur is draaiboek kwijt TROUW/KWARTET DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 MARY PERKINS Groene Amsterdammer: De Groene Amsterdammer valt het groot kapitaal weer scherp aan deze week. Arnout Weeds beschrijft de on heilspellende ontwikkelingen in het verzekeringswezen: de zogenaamde Boerengroep Wageningen pakt de gro te ondernemers, die de kleine boeren uitbuiten aan. 'Voor de boeren zelf is het zo langzamerhand om dol van te worden', leren we. Aan de ene kant worden ze gedwongen om meer td produceren, aan de andere kant mo gen ze het milieu niet vervuilen en het landschap niet aantasten. 'Zo wordt ook in de landbouw het milieu tegen de werkers aangewend en ont springen weer de echte vervuilers, de grote monopolies de dans? Meer boe ren moeten afvloeien, de winsten van de grote ondernemers stijgen en de mest blijft in de sloot lopen'. De op lossing van de Boerengroep Wagenin gen: inkomensgaranties voor de boe ren. Haagse Post: Marilyn Monroe (ook zeer opvalk'nd aanwezig in Vrij Nederland) siert de omslag van HP. Binnenin geven Fred van Doorn en Dola de Jong hun vi sies op dit verschijnsel. Aanleiding voor al dit geschrijf over de elf jaar geleden overleden sexboom is het poe nige boek, dat de Amerikaanse super schrijver Norman Mailer net over haar voltooide. Hij wilde er alleen maar geld aan verdienen, zo heeft hij zelf gezegd. 'Door alimentatie- en voogdijplicht gedwongen heeft Nor man Mailer zich aan de nagedachtenis van Marilyn Monroe vergrepen', schrijft Dola de Jong. Daar zullen we het maar op houden. John Jansen van Galen bezocht voor HP het rode jeJugdfestival in Oost-Berlijn. De Nieuwe Linie: rijksinstituut juist betrekking had op de rol die Weinreb in de oorlog heeft gespeeld. Het raadsel dat Weinreb heeft opgegeven, zal wel nooit worden opgelost. Ook op het water valt over deze en andere treurigheid binnen kort al geen vergetelheid meer te vin den. Bart Edel voorspelt dat het daar over vijftien jaar al even druk zal zijn als op de weg en hij constateert dat de overheid op een dergelijke groei 'eigenlijk nauwelijks' is voorbe reid. Op de achterpagina mengt Jaap van de Mdrwe zich in het koor van degenen die volgende maand de jubi lerende vorstin hun aanhankelijkheid willen betuigen. Zijn mening: 'Per soonlijk wil ik best naar de zilveren jubilaresse wuiven, maar mijn wapen laat ik niet zien'. Elseviers Magazine: 'Het wordt de vrienden van Amerika wel moeilijk gemaakt', verzucht Else viers Magazine in een commentaar op de beschuldiging die tegen de Ameri kaanse vice-president Agnew is uitge bracht. Het blad wijt de Amerikaanse problemen, eerst met Nixon, nu ook met Agnew, aan een 'te grote concen tratie van macht'. Gelukkig zijn er, 'ook in ons land' nog volop vrienden van Amerika te vinden. Elsevier houdt er zelfs rekening mee dat Nixon nog eens in Nederland op bt5- zoek zal komen, maar de commentator houdt zijn hart vast voor het welkom dat hem dan bereid zal worden. Als een Portugees fregat naar Den Helder moet uitwijken, zal Nixon wel naar Doetinchem moeten, zo vreest hij. In de ingezonden-brieven-rubriek laat drs. E. Campert uit Breda weten groot respect te hebben voor gene raals die de 'systematische ondermij ning van de krijgmacht' niet langer voor hun verantwoording willen ne men. Hij ziet het ervan komen 'dat het legermenu voortaan alleen zal be staan uit haargroeimiddelen, dat onze troepen de vijand in een krultang zul len nemen, hem daarna willen vangen in £en haarnet om hem tenslotte on der een droogkap af te drogen'. In de rest van Elsevier, met een omslagver haal over yoga en andere bladvulling, is het tevergeefs zoeken naar taalkun dige hoogstandjes. Vrij Nederland: Vrij Nederland gebruikt bijna de ge hele voorpagina voor een beproefde grap: een verslag van een verzonnen ramp in het Rijnmondgebied. Het gaat over een ontploffing van een ethyleenfabriek, die honderden doden heeft opgeleverd en de evacuatie van Vlaardingen en Schiedam nodig maak te'. Op pagina 2 wordt verteld wat de aanleiding voor dit verhaal was: de plannen van de gemeente Vlaardin gen om in geval van nood de bevol king te kunnen evacueren. VN geeft daar niet zoveel voor 'Alle plannen, hoe goed bedacht ook, zijn gedoemd tot falen, wanneer de ramp met een explosie begint'. Oud-minister Beer- nink vertelt over de BVD. de CHU en een gokje, dat hij eens waagde bij de paardenrennen. 'Je kon voor een shil ling gokken. En toen zei mijn vrouw: 'Die jockey daar, die lijkt precies op de oude Tilanus. Daar zette ik op en toen won ik een hele zak met shil lings'. Hervormd Nederland: Dr. Albert vanden Heuvel vervolgt in Hervormd Nederland zijn verslag over je ouders vertellen en ze wil we- Nederlandse delegatie naar Rusland maakte. Ditmaal schrijft hij over de ontvangst door een regeringsvertegen woordiger. Hette Visser doet verslag van een gesprek met 'de freule'. Het gewezen kamerlid vertelt niet zomaar: 'Voordat het zover is, vraagt de freule jou eerst het hemd van het lijf. Ze wil precies weten wie je bent, wat je doet, wat voor geloof je hebt, je moet ove rje ouders vertellen en ze wil we ten of je bent getrouwd. 'Ja, want ik krijg zulke vreemde vogels over de vloer die van alles willen. Ze kunnen wel een afspraak maken en je hele huis leeghalen'. Accent: Op het omslag van Accent prijkt een goedgemutste, in klederdracht gesto ken Volendamse die de schone was buitenhangt, ter illustratie van een reportage over voetbal in Volendam, maar naast vrolijke zaken komen in Accent, zoals dat behoort, ook ernstige zaken aan de orde. Sal Tas buigt zich over de vuile was van Nixon, en daar bij gaat het niet mals toe. Ook de 'Nixonkliek' krijgt een beurt: 'Bekijk de figuren van zijn naaste omgeving zoals ze voor de senaatscommissie pa radeerden vanaf de kruiperige verra der Dean tot aan de efficiency uitstra lende Haldeman; allen dezelfde vlotte jongens met het babyface en de tand- pastaglimlach, de losse, zelfverzekerde manieren van de reclame-chef en de harde ogen van de aanpakker. Alle maal geschikt voor chef van een om vangrijk public-relationsbureau en allemaal dezelfde politieke leeghoof den'. De vroegere medewerker van Sic- co Mansholt Alfred Mozer, legt uit waarom hij lid is geworden van de Noorse socialistische partij (en niet van DS'70 of de Duitse SPD) en J. Brants citeert uit een in 1889 uitge sproken rede van Abraham Kuyper, waarin het lichaam wordt aangepre zen. MO[££j& KIO WAS k£rÊëïo ersopsR o KN-STtoPER M WSlb.n 1de De ti Witm zwak: culier die ci de ge aal ei LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES Friedrich Weinreb mag volgens het Rijksinstituut voor oorlogsdocumenta tie een 'uiterst gevaarlijke bedrieger" zijn De Nieuwe Linie blijft voorals nog in zijn integriteit geloven. Gerard van den Boomen meldt dat hij inzage heeft gehad in de tussen Weinreb en het rijksinstituut gevoerde correspon dentie. Daaruit is hem gebleken dat de activiteiten van Weinreb tussen 1940 en 1945 niet aan de orde zijn ge weest, terwijl het onderzoek van het ZWOLLE Uit economische overwe gingen acht het Overijsselse provin ciebestuur de aanleg van een honderd ha groot spaarbekken ten behoeve van het Dinkeldal niet haalbaar. GS ant woorden dit op vragen van vijf staten leden over de problematiek van de overstromingen in het gebied van de Dinkel. Vul horizontaal in: I. els. 2. wreedaard. 3. lange nekharen van dieren, 4. tent, 5. verzekerings- brief. 6. gil, 7. tinne, 8. zijde van het voorhoofd, 9. hevige wind, 10. gevolg, II. geurigheid, 12. stengel, 13. bende. Bij juiste invulling leest men op de cirkeltjes drie namen van vaartuigen. Invul-puzzel Snijbonen met tomaten 750 gram snijbonen 250 gram tomaten 1 ui peterselie 150 gram doorregen spek 1 bouillonblokje aardappelmeel Het spek in kleine dobbelstenen snij den en langzaam uithakken. Het uitje schoonmaken, snipperen en in het spekvet fruiten. Wat water waarin het bouillonblokje is opgelost toevoegen. De afgehaalde en in dunne snippers gesneden bonen aan dit vocht toevoe gen en aan de kook brengen. In onge veer 25 minuten gaarkoken. De laatste vijf minuten de gewassen en in stuk ken gesneden tomaten laten meeko ken. Het vocht binden met wat aange mengd aardappelmeel en wat fijne- hakte peterselie over het gerecht strooien. Menutip: Spinaziesoep, kalfsniertjes, snijbonen met tomaten rijst. 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13 Gala 1973 De Amerikaanse zangeres Diana Ross zal de voornaamste ster zijn van het 'Gala van het jaar 1973' dat op zater dag 8 september in het Amsterdamse Concertgebouw wordt gehouden. (ADVERTENTIE) VOOR Weer een nieuw kwaliteits- produkt van Pokon. Volkomen zuiver en geheel oplosbaar, dus verbranding uitgesloten. Oplossing van gisteren: Hor. 1. lente, 5. linde, 10. agio, 12. Enos, 13. re, 14. leest, 17. Lt., 18. els, 20. ges. 21. lee, 22. el, 24. me, 25. Ares, 26. node, 28. ik. 30. Ee, 32. are, 34. pas, 36. rol, 38. do, 39. malie, 41. R.O., 42. emoe, 44. ende, 46. legio, 47. troep. Vert. 1. Lares, 2. egel, 3. Ni., 4. tol, 6. iet, 7. nn.. 8. dole. 9. ester, 11. teen, 15. eg, 16. ss., 19. serie, 21. leder, 23. lek, 24. moe, 27. dadel, 29. tali, 31. sloep, 33. Rome, 34. pa, 35. si, 37. orde, 39. Mei, 40. eer, 43. Og., 45. no. Zeer hoge voedingswaarde (NPK- 25+10+20). Vraag ook inlichtingen over de unieke Pokon-Sproeimest-Menger. BENDIEN - NAARDEN- HOLLAND Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Papa Godett, de onberekenbare voorzitter van het linkse Frente Obrero (Arbeiders front) op Curagao wil regenrings- verantwoordelijkheid dragen. Hij heeft de voorzitter van de Natio nale Volkspartij, Juancho Evertsz uitgenodigd voor eeng esprek. 'Het volk heeft gesproken, laten wij handelen', zei Godett. De NPV van Evertsz is vorige week vrijdag bij de Antilliaanse verkiezin gen naar voren gekomen als winnaar op Curagao. De Frente Obrero hand haafde zich bij deze verkiezingen op drie zetels. Godett wil nu een regering vormen die wordt gesteund door de NVP, zijn Frente Obrero en de MEP van Aruba een nieuwe partij, die vrijdag in één keer vijf zetels won. Als deze re gering dan ook nog wordt gesteund door de afgevaardigden van Bonaire en de Bovenwindse Eilanden dan zou er in het parlement een twee-derde meerderheid zijn. In de plannen van Godett zouden dus de Democratische Partij van Curagao en de Patriottistische partij van Aru ba in de oppositie gaan. Waarschijn lijk is echter dat NVP-voorzitter Evertsz de twee jaar geleden begon nen coalitie met de DP zal willen voortzetten. In een eerste commentaar na de verkiezingen heeft hij laten doorschemeren deze samenwerking in het algemeen belang te achten. De leider van de Arubaanse MEP. Be- tico Croes heeft in een telegram aan NVP-voorzitter Evertsz gezegd te re kenen op steun van de NVP bij het streven van Aruba naar een aparte status. PUTTEN De rijkspolitie in Putten (Gld.) heeft gisteren een inval gedaan in een pension van gastarbeiders in die plaats. In het pension, dat in sep tember zal worden gesloten, verblij ven normaal vijftien Turkse gastarbei ders. Nu haalde de politie er nog eens 22 Turken uit, die illegaal in Neder land verblijven. Vijftien van hen zul len vandaag van Schiphol weer naar hun land vertrekken. 135. Toen Thijs Rozewater een brul lende, snelle auto hoorde aankomen, .sprong hij onvervaard voor de slag boom en riep hij uit: 'Halt! In naam der wet! Halt! Douane! Contröle Met gierende remmen kwam de wa gen tot stilstand en smidje Verholen sprong tfr opgewonden uit. 'Héla, dou ane!' riep hij uit. 'Heb je hier soms een stel boeven met een gestolen goudschat langs zien komen?' 'Da's in orde, meneertje.' zei Thijs zelfver zekerd. 'Wind je maar niet op. Die zaak is voor de bakker, hoor. Ik weet er alles van.' 'Lieve hemel, man! Als je er alles van weet. waarom sta je hier dan zo rustig?' brieste de smid. 'De zaak is zo helder als glas', trachtte Thijs Rozewater-uit te leggen. 'Ik ben opgebel£. Het betreft hier de inzittenden van een grote, zwartwitte, open sportwagen van Ame rikaans model. Klopt dat? Haha, na tuurlijk klopt dat! Nou..., die vogel tjes zijn geknipt, hoor! Ik heb ze al in het snotje! Laat zulke dingen maar aan Thijs over! Ze staan voor de mor sige herberg van Teunis Leep in de dorpskom van Knayershoek. Zo gauw ze hier langs komen, zijn ze er gloei end bij!' 'Eéézelü' tierde de smid, woest zwaaiend met zijn armen. 'Bij o zonder soort oelewapper! De boever ej,j hebben hun dure, zvvart-witte wagei geruild tegen een onopvallend bestel wagentje! Ze hebben de schatten dat bestelwagentje geladen en zijiu met de noorderzon stiekempjes ver trokken!' Toen smidje Verholei dat riep. knakte iets in de wakkerr' Thijs. Ontdaan greep hij naar zijn in telligente schedel en klagend vroeüj hij: 'Eh.was dat soms een bestel wagentje van de firma Spijkerman en van Hameren, in ijzerwagen en ge ei reedschappen. FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 (Si Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 811 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (Si V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojour naal.) 11.30 (S) Rondom twaalf - uur allerlei voor ledereen. met De Groenteman en 11.55 Reursber. 12.30 (S) Sportrevue. 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 Carlllonconc He- dend. Amerik. beiaardmuz. 13.30 (S) Radio Kamerork. en solist: klass. en mod. muz. 14.30 (S) Oorlog en Vrede. 15.25 (S) Licht vocaal ensemble en solist. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumboset - met muz. en inf. 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 (S) Lichte orgelmuz. IKOR: 18.30 Kleur - Inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heils- kwartier. 19.15 De kerk vandaag - nws en comm. 19.35 Ontvoerd - zomeravondradiospel. 20.55 Versl. v.d. finale Noordw. - RBC om kampioenschap van Nederl. Amateurvoetbal. 21.20 (S) Gouden stemmen uit een voorbije tijd: Operetteduetten. 21.25 Menuet te Mid dernacht (2). 21.55 (S) Kerkorgelconc.: mod. muz. 22.20 Avondoverden'king. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 De rol v.h. kon- flikt in het menselijk bestaan. 23.10 (S) Moonlight cocktail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gttaresk - de vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass. muz. 7 30 Nws. 7.40 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz 8.00 Te Deum laudamus- gewijde muz. 8 24 Od de man af: evangel, komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Tot Uw dst: klass. muz. op uw ver zoek. 10.00 Schoolradio in de nieuwe cursus: lnf. progr. 10 30. Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-iirf. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 (S) Lichte gramm.muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Meisjeskoor met pianobegel.: klass. en volks liederen. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mid- dagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Con Amore: poezie- progr.'s over liefde. 14.05 (S) Lichte gramm.muz. 14.25 (S) In kleine bezetting: klass. muz. 15.15 Geloven is geen eenrv. zaak. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmagazi ne. met 16.30 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.52 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO: 19.00 Osterfestsplele Salzburg: Tristan und Isolde, opera van Richard Wagner, uitgev. d.h. Berl. Fllh. Ork. en zangsollsten. (le ak te) 20.30 Nws. 20.35 Radiojournaal. 20.40 2e akte Tristan und Isolde. 21.54 (S) Aspecten: kunstrubr. 22.27 3e Akte Tristan und Isolde. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Geldere Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03 KR< op-Drie: discjockeyshow. (10.00 en ll.i Nws.) 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf t( twee: KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws 13.03 Raden maar 14.00 Nws. 14.03 Dis jockeyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 16.03 De daverende dertig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etei TROS: 19 00 Nws. 19.02 (S) U spreekt mi Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nw 21.02 (S) Sesjun: jazz eu pop live. Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Shoi met o.a. de Nederlandstalige Top Tien. 22 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S T Tros-Sport-TIJd 24.00 Nws. 0.02 Aktua. 0 (S) Jazz-Sir 0.55-1.00 Nws. BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lich muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nw wserber. en toneelagenda.) 13.55 Beursbc 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws 16.00 Nws en beursber. 16.10 Lichte mil 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisi raars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 PaaLJ desportultsl. 18.30 Verkeerswenken. 18.45 1 termezzo. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lich ork.muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte mu 20.00 Country and Western. 20.30 Geva muz.progr. (21.00 Spllnternws. 21.00 en 22. Nws.) 23.40-23 45 Nws. 62 Ongemerkt had het stuntelige van zijn inleiding plaats gemaakt voor de kunst van de geboren verteller. Hij sprak bijna een uur lang. Hij bracht geen enkele maal zijn boek ter spra ke, en pas aan het eind van de toe spraak had hij het over het doel van de bijeenkomst. 'Er is me vaak gevraagd waarom ik naar Afrika ben gegaan. Was het uit een oprecht verlangen om goed te doen of alleen zucht tot avontuur? Mijn antwoord is dat goed doen in de wereld op zichzelf een avontuur is. Het leven van een arts in de rimboe is zwaar neemt u dat van me aan. Toch hebben we in Kalundani niet te klagen. We hebben daar een spanning en een stimulans gevonden die een compensatie vormen voor wat we te doorstaan kunnen krijgen. Zoals u al weet, heb ik geen vaste band met enige godsdienstige stro ming. Mijn religieuze opvattingen zijn persoonlijk en binnenskamers. Hoewel ze ongetwijfeld belangrijk zijn bij het bestieren van mijn levenshouding en gedrag, hebben ze niet in directe zin met mijn werk te maken. Ik zou niet willen beweren dat ik door een reli gieuze roeping naar Afrika getrokken ben. Waarom ging ik dan wel? In de eer ste plaats was ik hoogst ontevreden over alles wat ik in Europa om me heen zag. Wij waren de leiders van de wereld. De arme volken imiteerden alles wat wij deden. Toch wisten ve len van ons in ons binnenste dat onze beschaving laagbijdegronds en corrupt was. Wij bezaten geen warmte of waardigheid. Wij kenden geen waar medegevoel. Ik geloof dat ik eigenlijk altijd al ge weten had dat mijn toekomst niet hier in Europa lag. Maar pas toen ik een bezoek aan Afrika bracht wist ik wat me te doen stond. Alles wat ik zag, wat ik meemaakte, wat ik er over las, had een boodschap voor me. Daar zag ik de grootste behoefte aan de kunde die ik kon bieden. Mijn eerste post was een zendingsziekenhuis. Toen dat afgebrand was. besloot ik een nieuw te bouwen volgens een heel nieuwe opzet. Het zou niet van een bepaalde sekte of kerk afhanke lijk zijn. Ons doel was geneeskunde, en niets anders. Mijn Afrikaanse vrienden hebben mij zo goed mogelijk gesteund. Ze hadden weinig geld, maar wel land, en dat gaven ze mij. Daarmee konden we een begin maken. Maar voor ons voortbestaan zijn we afhankelijk van geld uit Europa en Amerika. Ik kan u verzekeren dat al les wat u geeft economisch gebruikt zal worden. In de loop der jaren heb ben we veel ervaring gekregen om 'met een klein beetje een heleboel te doen. Kalundani is iets anders dan elk an der ziekenhuis. Er staat geen grote organisatie achter. Het leeft van het ene jaar naar het andere, ver van de beschaving. Het is het enige punt waar je medische behandeling kunt krijgen in een gebied zo groot als een Engels graafschap. Om te blijven be staan is het niet alleen van ons werk afhankelijk, maar ook van uw vrijge vigheid en medegevoel'. Hij besloot onder een storm van ap plaus. Barrington verliet het podium en verdween achter de coulissen. Adams liep met Hargreaves mee om hem op te zoeken. Hij zat in een kleedkamertje. Hargreaves zei hem: 'U was geweldig. Alsof u nooit anders gedaan hebt'. 'Geloof je dat het goed overkwam?' Zoals alle mensen die een goede ver toning gegeven hebben, wilde Bar rington zijn triomf bevestigd zien. 'Dat weet u best Prachtig, met dat aarzelende begin. Ik had eerlijk ge zegd gevreesd dat het te gepolijst zou gaan'. 'Heb je alles geregeld?' 'Ja. Tafeltjes bij alle uitgangen, met exemplaren van uw boek en schen kingsformulieren. Het zou me niet verbazen als het goed loopt.De deur ging open en er kwamen twee mannen binnen. De ene was knap en blozend cn had een bloem in zijn knoopsgat. De andere was een melan cholieke man met een camera. Har greaves zei: 'Ha, Frank. Edward, dit is Frank Soper van de New Daily. Soper stak een gemanicuurde hand uit en glimlachte bescheiden. 'Ik vond het een uitstekende toespraak. Zo meeslepend en eerlijk'. Zijn ogen twinkelden een beetje. Het was moei lijk te zeggen of hij het meende. 'Ik zit te springen om het allemaal met u te bespreken'. Hij sloeg een blik op een fraai gouden horloge aan zijn pols. 'Maar u moet natuurlijk eerst een beetje bijkomen. Waarom gaan we niet met ons allen een drankje halen in de Carlton Grill?1 Soper had bij de achteruitgang twee taxi's klaar staan. Adams herinnerde zich hoe Hargreaves probeerde hem kwijt te raken, wat effectief werd voorkomen toen Barrington hem bij de arm pakte en In een taxi schoof. Er werden drankjes geserveerd in een hoek van een zacht roze verlichte bar. Soper en Barrington voerden een ern stig gesprek, dat minder met Kalunda ni te maken leek te hebben dan met de dood van Barringtons vrouw, met zijn dochter en met de mogelijkheid van hertrouwen. Toen ze van de bar naar het restau rant liepen, hield de ober Barrington bij de deur tegen en weigerde hem binnen te laten omdat hij geen das droeg. Met luide stem hekelde Soper de ober en de huisregels van het ho tel. Hij wees er op wie Barrington was. De situatie werd ten slotte opge lost door een vreemde die het restau rant juist verliet. Hij was zo vriende lijk zijn zwarte das af te doen en aan Barrington te overhandigen. Barring ton, die tijdens het gehele incident zijn mond had gehouden, dankte de man met een flauw glimlachje en knoopte de das losjes om. Adams hoorde een zachte plof en zag de flits van een fotolamp. Toen boog de ober en werden ze naar hun tafel gebracht. Adams kwam tussen Clare Wishart en de fotograaf te zitten. Hij had tegen geen van beiden veel te zeggen. Bar rington scheen hem in zijn aandacht voor Soper geheel vergeten te hebben. (Wordt vervolgd TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Poppenspel (3): Reldeldebel weet er meer van 19.20 Het kind in de sport 19.45 Poprije NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Beeldje voor beeldje voor beeldje voor beeldj 21.00 Dick Cavett-show EO 22.00 Kerk en Theologie: rep. v.h. zilveren jubileum v.d. International Council of Christian Churches (ICCC 1948-1973) 22.45 De wind blaast waarheen hij wil: Gospelfestival Nivelles (Belgie) NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Een sprookje uit duizend en een nacht?- doc. film NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 The Snoop Sisters 21.50 Over 7 zigeuners en de Heiligen van Ohrid, filmportret over de auteur A. den Doolaard 22.25 Koorzang: geestelijke liederen NOS 22.35 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Tohao. comedle. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Jour naal. 16.20 V.d. vrouw. 17.05 V.d. kinderen. Aansl.: De akt. telefoon. 17.55-18.00 Jour- naai. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19 26 Algebra um acht. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.55-9.25 Studieprogr. 9.30-10.00 Sesam- strasse (39); 10.30-11.00 Studieprogr. 18.00 Keg. nws. 18.10 Partrldge-Famllle. 18.40 Journaal. 19.15 Klnderprogr. 19.25 Dass (k)elrer des anderen Sprache verstehe.). 20.00 Journaal met weeroverz. 20.15 Der Be- such, duits-itallaanse speelfilm uit 1963. 21.55 Doc. film. 22.40 Journaal, comm. en weer- ber. DUITSLAND II 17,05 V d. kinderen. 17.30 Journaal en wcerber. 17.35 Muz.progr. 18.00 Rep. en muz. 18.35 TV-film. 19.10 TV- film. 19 45 Heute. 20.15 Muzikale show. 21.15 Duits uit Oost en West. 22.00 TV-rep. 22.45 Journaal, comm. en weerber. ITRE( olksve )rg k< rganei én zie 8.03 ocnooneievisie. v.ou aesanisirasi j. 10 30 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisi °ema 17 30 V.d. Jeugd. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19. C fed Zandmann. 19.05 Progr. voor Turkse werk edpw, 19.15 Hierzulande-Heutzutage. 19.45 Nws i Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journa en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 Fllmre e jn 21.30 Gevar. progr. 21.45 Act. 22 05-22. Voordracht. BELGIE NEDERLANDS mei rege 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Koning Arthi ikerin 19.25 Verkeerstips. 19.30 Toerist, tips. Med. 19.45 Journaal. 20.10 Doc. over Ru< Hess. 21.00 Luit. Tenant. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. 18. ;jv.n Spelprogr. 19.00 Anna et le rol (10). 19. "Jven. Theateragenda. 19.45 Weerber. en Journa: 0e n< 20.15 En effeulllant la Marguerite. 21 ruit ZJ Nieuwe films. 22.30 Journaal. lellen e ve m to- lijkt c in mo e pa tars h let ge AMSTERDAM De 38-jarige Spaal se regisseur V. Lazarov is zeer 01 Itstarw hand nadat hij zijn draaiboek en aing te dere bezittingen in Amsterdam rö. kwijtgeraakt. De man is in ons land om met een ploeg een reportage te maken vi Ajax. Bij het uitladen van de auto in Handboogsteeg is een grijs koffei op straat blijven staan, dat door ei onbekende is meegenomen. In de kc fer zat het manuscript, getiteld 'Zijl majesteit koning voetbal', reisdoc ef. menten, een paspoort, een vllegbil] [j, en ongeveer 1500 gulden aan peseta' ?J '0 de: van jou: der kw£ Geo gen kig< hee de naa het biet 'des voo: haa oon wij lukl unt o] u de enforn illen 'ig dj *ibrar "gres al taere ig. E Tbaas uitv Ie gro

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6