Voortbestaan van Slachthuis lijkt voorlopig zeker Katwijks corso dit Jaar groter dan ooit Agenda voor Leiden Kort nieuws uit de regio Hearing over indeling Loethe Kleuterlokalen in Noordwijkerhout Carnavalsvereniging 'De Hutspotten' Inbrekers betrapt Nieuwe Leidse Courant Vakschool Hovenier Circus Renz even in Voorschoten Hoog en laag water Nieuw gezinsvervangend tehuis in Katwijk Burgerlijke stand STAD EN REGIO L3 LEIMUIDEN De evangelisatiecom missie van de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk organiseert op zondag, 12 augustus a.s. een open- luchtdienst op de camping 'De Drecht'. De dienst begint om 3 uur en zal worden geleid door ds. Boey- inga, geref. predikant te Bloemendaal. Muzikale medewerking zal worden verleend door 'De Aktiegroep' uit Nieuw-Vennep. TER AAR De postduivenvereni ging 'De Luchtsport' hield een wed vlucht met jonge duiven vanaf Noyon. Afstand 314 km. De duiven werden gelost om 10.15 uur. Aankomst eerste duif 14.50-07 uur. Snelheid 1143 meter per minuut. Uitslag: 1, 9, 15 D. Mank, 2. 6, 14 B. Wassenburg, 3, 4, 17 A. Akerboom, 5, 16 Ph. Hoogervorst, 7. B. v. d. Bcgert, 8. J. v. d. Meer, 10. G. Wildenburg, 12, 13 J. van Hameren. ZOETERWOUDE Zondag gaat S.J.Z. op bezoek bij Teijlingen. De an dere drie oefen-wedstrijden vinden al le thuis plaats. Op 19 augustus komt het Goudse Olympia op bezoek, 26 au gustus volgt RKDEO en op 2 septem ber komt Westlandia. LISSE Het echtpaar M. Witleman en E. J. Witteman-Van der Zwet, (Crocussenstraat 9) hoopt op donder dag 23 augustus de dag te herdenken waarop het 50 jaar geleden in den echt werden verbonden. De heer Wit- teman (77) is geboren in Warmond en heeft vanaf het verlaten van de la gere school zijn hele leven in de bol len gewerkt. Het gouden feest wordt eerst met een kerkelijke herdenking gevierd, waarna vanaf 5 uur in ge bouw het Trefpunt aan de School straat een receptie wordt gehouden ZOETERWOUDE Het gemeentebe stuur heeft een voorlopig plan voor indeling van de Loethe. Het wordt a.s. donderdagavond aan de burgerij voorgelegd tijdens een hearing in 'Ons Huis', die om 8 uur aanvangt en waarop elke belangstellende welkom is. Gedurende een groot aantal jaren was de Loethe het knusse domein van S.J.Z. dat hier echter danig uit zijn jasje groeide en dat drie jaar geleden verhuisde naar het sportcomplex Haasbroek, waar het inmiddels ook al weer met ruimtenood kampt. Na het vertrek van de groen-witten bleef de Loethe groen, al werden er tegen de achterzijde van het Watertje 24 grote woningen gebouwd. Mede omdat ge meentewerken de grasmat in goede staat hield bleef het terrein erg in trek bij de jeugd. Scholen en vereni gingen werken er hun sportprogram ma's af en nog vorige week zondag werd er een heuse voetbalwedstrijd gespeeld tussen de bewoners van de camping 'Buitenrust'. Ter (voorlopige) geruststelling wordt medegedeeld dat het gebied een recre atieve bestemming houdt, al zal de in deling wat worden gewijzigd. In het verleden heeft het bij bestemmings plannen in het voornemen gelegen het gehele gebied vol te bouwen, waarbij ook gedacht werd aan een nieuw gemeentehuis. Deze ideën zijn .inmiddels achterhaald. Peuterspeelzaal blijft in Noord-Hofland VOORSCHOTEN In do Voorscho- tense wijk Noord Hofland is lange tijd onzekerheid geweest over het voortbestaan van de peuterspeelzaal en de overblijfklas in het scholencom plex. De wijkcontactraad Noord-Hof land heeft nu van wethouder Esselaar de toezegging gekregen dat zowel peu terspeelzaal als overblijfklas gehand haafd kunnen worden, ondanks het lo- kalentekort in deze jonge wijk. De peuterspeelzaal en de overblijfklas ra ken wel hun lokalen kwijt aan de ba sisscholen, maar krijgen hiervoor een gedeelte van de aula terug. Waar schijnlijk zullen in november wel lo kalen vrijkomen, want dan worden de thans in aanbouw zijnde vier lokalen opgeleverd. NOORDWIJKERHOUT Een jaar geleden besloot de raad van Noordwij kerhout tot oprichting van een open bare kleuterschool. Nu komt op 21 au gustus het voorstel van B. en W. bij de raad om grond op de hoek van de Van der Weijdenlaan en de Kerk straat aan te wijzen voor de bouw van een één-klassige openbare kontainer- kleuterschool. Dit type school heeft een vrij korte levertijd van 2 3 maanden. Indien dit nodig mocht blij ken is de school op vrij eenvoudige wijze te verplaatsen, terwijl ook uit breiding gemakkelijk te realiseren is. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet van 87.400 beschikbaar te stellen. Daarnaast wordt de bijzondere kleu terschool 'Schapendel' met een derde lokaal uitgebreid. Voor de derde klas had het schoolbestuur onderdak ge vonden in de Ireneschool, maar die school heeft wegens stijging van het aantal leerlingen die ruimte zelf no dig. In overleg met het schoolbestuur is voor de uitbreiding gekozen voor een zelfde kontainerschool. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet van 76.000 beschikbaar te stellen. LEIDEN In Leiden is een carna valsvereniging opgericht, die luistert naar de naam 'De Hutspotten'. Voor het seizoen 1973-1974 zijn al drie car navalsavonden vastgesteld (10 novem ber, 5 januari, 23 februari en op 25 februari een kindercarnaval), die alle in het Antonius Clubhuis (Mare) zul len worden gehouden. Belangstellen den kunnen inlichtingen verkrijgen bij het secretariaat, Haarlemmerstraat 224, of telefonisch onder nummer 34963. Volgende maand wordt een kennismakingsavond georganiseerd. - mOOW/KWiAiRTET DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 Wild. directeur moet exporteur aantrekken Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het voortbestaan van het Openbaar Slachthuis lijkt voorlopig z voor vjjf jaar verzekerd. Drs. F. X. M. M. Cremers, waarnemend directeur ij van het Slachthuis, wordt gemachtigd om voor deze periode met een expor ts teur een contract af te sluiten. Onderhandelingen daarover met de Rotter- 1 damse firma Philip zijn in een vergevorderd stadium. Volgens wethouder S,ad'lh"is Lijten is Philip een exporteur 'met een aanzienlijke omzet'. ijl 01 Een andere overweging van de ge- meerite om het slachthuis toch te la- ten voortbestaan is de werkgelegen- "j£ heidssituatie in Leiden en vooral pe dat het mogelijk blijkt om zelfs j zonder het aantrekken van een expor teur tot een sluitende exploitatie te c komen door het nemen van efficiency- maatregelen. Voorwaarde is dan wel t( dat artikel 8 van de Vleeskeuringswet Ij gehandhaafd blijft en dat is in deze hele zaak de onzekere factor. Aan de hand van dit artikel wordt vlees, dat ingevoerd wordt en elders reeds is ge keurd, in Leiden nogmaals gekeurd. Dat vormt een belangrijk deel van de inkomsten van het slachthuis. Op het ogenblik is het zo dat de verdiensten op de vleeskeuring de tekorten van ihet Slachthuis, inclusief koel- en jVriesbedrijf compenseert. Men is van plan artikel 8 af te schaffen. Wanneer is echter nog volstrekt de vraag. Wel zegt wethouder Lijten dat de gemeen te opheffing van het slachthuis toch weer in overweginng zal nemen, als artikel 8 wordt afgeschaft. Conclusie: 'het zal noodzakelijk zijn om voor dat tijdstip is aangebroken een exporteur lals Philip aan te trekken. De moei lijkheden, waarin het Slachthuis ver- 'keert, ontstonden, toen vorig jaar de grootste exporteur Bos als klant af viel. Optimistisch het aantrekken van nieuwe klanten zal door de waarnemend directeur aan B. en W. gerapporteerd moeten wor den; dezelfde waarnemend directeur moet eens per half jaar het college van de ontwikkeling van het Slacht huis rapporteren; de Vereniging van Nederlandse Ge meente gaat bekijken welke maatrege len. die de efficiency bevorderen, ge nomen moeten worden; en de belangrijkste: Er worden voorhands geen voorstellen gedaan aan de Gemeenteraad tot sluiting van het Slachthuis; wel wordt bij afschaf fing van artikel 8 van de Vleeskeu ringswet sluiting eventueel in overwe ging genomen. Veemarkt Met deze uitgangspunten wijken B. en W. af van het rapport dat de werk groep Openbaar Slachthuis (waarin o.a. wethouder Lijten en de- voormali ge wethouder Harmsen zitting had den) en dat van de Vereniging van Nederlandse Gemeente, die eveneeens somber in haar conclusies was. Wij publiceerden daarover al eerder. Eén der conclusies in beide rapporten was dat sluiting van het Slachthuis op korte termijn ernstige overweging zou verdienen. In de werkgroep had ook de waarne mend-directeur van het Openbaar Slachthuis, drs. Cremers zitting, maar hij kwam tot andere conclusies als de meerderheid van de werkgroep. Vol gens hem moet het beleid gericht worden op uitbreiding van de slach tingen om een zo gunstig mogelijke concurrentiepositie te verwerven, wanneer artikel 8 eenmaal is afge schaft. En met het aantrekken van Rotterdammer Philip is hij daar hard mee bezig. Daarnaast heeft de VNG al geconcludeerd, dat het aantal slachtin gen waarschijnlijk zal toenemen als Leiden de Rotterdamse veemarktfunc tie heeft overgenomen. LEIDEN Dinsdagnacht zijn vier inbrekers betrapt bij een poging tot inbraak in het gebouw van de stede lijke lichtfabrieken aan de Lange- gracht.Omstreeks kwart voor twee kreeg de politie een telefoontje van de portier, met de mededeling dat het alarmsignaal in het gebouw overging. Bij aankomst trof de politie vier Lei- denaars van 17 tot en met 24 jaar aan. Twee mannen konden onmiddel lijk worden ingerekend; de anderen na een korte jacht. Men had gepoogd in te breken in de toonwinkel van de werkplaats voor electrobouw. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het bloemencorso 'Flora's kleurenpracht aan zee', dat zaterdag voor de negentiende keer door Katwijkse straten zal trek ken, is groter dan in voorgaande jaren; zes praalwagens, niet minder dan 32 met bloemtoeven versierde personenauto's en zeven muziek korpsen zullen aan het corso meewerken. 'Vorig jaar', vertelt Mike Verplancke, zoon van VVV directeur Chr Ver plancke, 'hadden we 44 nummers in het programmaboekje, inclusief de muziekkorpsen. Dit jaar halen we zon der de muziekkorpsen al 43 num mers'. Maanden heeft het team van VVV ge werkt om Flora's kleurenpracht aan zee wederom in Katwijk de straat op te krijgen. Dat is geen eenvoudig kar wei. In tegenstelling tot het Rijns- burgse corso wordt het Katwijkse niet gesponsord. Dit overgens tot spijt van de VW, want het organiseren van een bloemencorso is een kostbare zaak. Hoe meer personen mee doen. hoe liever het de VVV is. Julianalaan (richting Hoornes) Bilt- laan, Hoorneslaan, waar gepauzeerd zal worden. Rijnmond. Boulevard, Vuurbaakplein, Koninginneweg, Prin sestraat, Voorstraat, Annastraat, Park laan waar de stoet wordt ontbonden. De avondroute zal zijn; opstellen Parklaan (richting Drieplassenweg) Drieplassenweg, Vuurbaakplein, Bou levard, Rijnmond, E A Borgstraat, waar gepauzeerd zal worden, Kon Em- mastraat, Kon Emmaplein, Voorstraat, Annastraat, Parklaan waar de stoet wordt ontbonden. B. en W. zijn echter optimistisch over de toekomst van het Slachthuis. Er zijn een aantal positie uitgangspunten geformuleerd, die volgens wethouder Lijten tot gevolg kunnen hebben dat 'in de naaste toekomst het Slachthuis zal kunnen blijven functioneren'. Hij acht het zelfs mogelijk dat het straks kan uitbreiden. Die uitgangspunten zijn- lier bovengenoemde vijfjarig con tract, dat door de gemeenteraad zal moeten worden goedgekeurd; Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Flora's kleurenpracht aan zee' LEIDEN Op dinsdag 21 augustus zal in de Lagere Agrarische School, Boerhaavelaan 55, Leiden, de Vak school Aankomend Hovenier (Vak school Hovenier, le leerjaar) van start gaan. Deze cursus werd tot voor kort 's avonds gegeven, maar zal nu als dagcursus iedere week op dinsdag plaats vinden. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de Lagere Agrarische School, tel. 01710-53216 of tot de direkteur A. G. Klumpers, tel. 01710-32011. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft twee dagen bezoek gekregen van circus Renz. Dit kleine circus met 35 voertuigen en 50 medewerkers wist een goed programma te brengen. Het hoogtepunt van de avond en de mid dag was het olifantennummer, gepre senteerd door Bernard Renz Berlin Een lachsucces wwas 't amateurpaard- rijden, zolang er maar toeschouwers te vinden waren, die bereid waren om een paar te berijden en die goed te gen vallen en uitlachen konden. Rest te vermelden de paarden en slangen- dressuur, de twee clownsnummers en de komische chimpansees. In het avond programma moesten enige nummers ingekort worden door de storm, die de twee tenten dreigden te ontwrichten. Een fijne prestatie, met op een steenworp afstand de grote broer Sarasani. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 10 augustus. I-Ioog water 0.29 en 13.12, laag water 8.33 en 21.06 uur. KATWIJK Zo komt het gebouw eruit te zien aan de Kerkstraat in Katwijk aan den Rijn, dat dienst zal gaan doen als gezinsvervangend tehuis voor hoofdzakelijk geestelijk gehandicapten. Het gebouw is een ontwerp van ir. G. K. Kok van het architectenbureau Van der Gaag in Den Hoorn. Het pand komt te staan in een mooi gedeelte van het Rijndorp op de plaats waar nu nog de bouwval staat van de Ned. Her vormde Pastorie, eens tehuis voor de culturele werkgroep 't Pandje. De realisering van het gebouw is wat vertraagd door veranderingen in de subsidieregelingen. Het gebouw zal worden beheerd door de Stichting Gezinsvervangend Tehuis Katwijk. 26 Geestelijk gehandicapten en twee z.g. dubbel gehandicapten zullen in het tehuis onderdak krijgen. Het tehuis bevat hoofdzakelijk ruimten die ook in een gewoon woon huis zijn te vinden, alleen wat meer en wat groter, zoals woonkamer, eetkamer, keuken, hobbyruimten en bergruimten. Alle bewoners krijgen een op de eerste verdieping gelegen eigen slaapkamer. Enkele kamers op de begane grond zijn bestemd voor rolstoelbewoners. DIENSTVERLENING ARCIIlTEKTEN-lUformatlecentrum Rijnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting In Leids Volkshuls Apothekersdijk 33, lel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle erkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau: Rechtswinkel. Apo thekersdijk 33. Geopend dinsdag tol en met zaterdag van 10 lot 13 uur. Donderdagavond van 19 tol 21 uur. Dependance in De Zeven sprong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdaga vond van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Lelden: K»ii>-• Haarlemmerstraat 73-b. Lei den. lel 3|i'"60 Openingstijden dinsdag, wuensdaa 'lag en vrijdag 's ochtends van 9.30 t i.ir: woensdagmiddag van 14 "i 10 u i. ...nrlerdagavund van 19 lot 21 'Met het aantal deelnemers zijn we enorm blij', steekt Mike Verplancke niet onder stoelen of banken. 'Het I heeft erzelfs nog even naar uit ge- M zien dat het corso niet door zou. gaan. Telefonische benadering van een aan tal mogelijke deelnemers heeft veel resultaat gehad. Eén bedrijf heeft Zeis zijn deelname met drie auto's uitgebreid, j Bijzonder leuk vindt de VVV de praalwagen die is aangeboden door Huize De Wilbert en die door de daar verpleegden zelf is ontworpen en op getuigd. Dat gebeurde'tijdens de be zigheidstherapie. De jury zal dit jaar uit drie personen bestaan: de heren Ch. van der Voort en H Eradus uit Leiden en de uit Wassenaar afkomstige heer A Buur man. Alle drie zijn ze specialisten in de bloemsierkunt, die al voor heel wat corso's hebben gejureerd. Route De negentiende 'Flora's kleurenpracht aan zee' is nog niet door Katwijk ge trokken, of bij de VW heeft men de gedachten al laten gaan over de twin tigste. 'Het zou leuk zijn, wanneer het komend jaar de wijkverenigingen zou den meedoen met een praalwagen. Als ze daar dit najaar aan beginnen heb ben ze een heel jaar de tijd voor het ontwerp en de uitvoering. 'Hoe het corso er uit gaat zien is ook de VVV nog niet bekend, want iedere deelnemer ontwerpt zijn eigen wagen, of laat dat doen. De route is uiteraard ggü wel bekend; Vertrek om 14.00 uur el( vanaf veiling Flora in Rijnsburg. Dan via Rijnsburg naar de Sandtlaan (waar bij grnentenveiling 'Katwijk en Omstreken' de muziekkorpsen worden ingevoegd), Rijnstraat, Zeeweg, Kon Tijden, waarin de zaken cr iets beter voor stonden; slachters van exporteur Bos aan het werk, die inmiddels de 7.akcn onder eigen beheer heeft genomen. LEIDEN Geboren: Lodcwika M d v J H Kloosterman en 11 C A M Poelmans Barry z v G P van Eijk en C M de Rooij, Jeroen z v H Noort en S B Jasperse, Edwin z v A Dier- man en J M van Gilst, Petronella M d v J P J de Koning en B C W van der Burg. Anna C L d v T Pieters en M A Bruinen, Marc z v W A M Goddijn en J van der Heydcn. Pa tricia d v R Nolet en F J M Hamers. Rei nout D z v B D Oosterman en J C Gaarkeu ken. Overleden A L van Eeghen geb 12 mei 1970 dochter. S M van Leeuwen geb 8 okt 1894 geh gew met A Moene, T F Hoogervorst geb 25 dec 190S man, R Egberts geb 21 mei 1907 geh gew met M de Jong, L Robbemond geb 28 juli 1880 man', I M H Polman geb 20 jun 1973 dochter, R M Henrard geb 24 mei 1887 geh gew met H D Boer, ESJ van Dongen geb 29 mei 1937 e v A G Bronkhuijzen; G Smit geb 5 mei 1895 man, F Aarts geb 1 sept 1905 Gehuwd: A Arnolfus en F A M Wolf, J D Schreve en C H G Harteveld. H P M Boots- ma en A M van Ruijven, SLM Dirkse en J M van den Ing. A J Assié er.' A M Dirkse, W Q Stolwijk en C C van Niekerk. DAGELIJKS van IC.00-16.00 uur vakantieakli- viteiten voor kinderen tot 13 jaar op het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg i naast zwembad De Vliet); kielen, verven, typen, poffertjes akken. huiten bouwen enz., iedere vrijdagmiddag speciale kinder voorstelling. DIENST APOTHEKEN: De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vrijdag 3 au gustus '73 10 augustus door Apotheek 'Tot Hulp der Menschheit Leiden en apotheek Be ker Lijtwcg 4 Oegstgeest. FILMS TOT 16 AUGUSTUS; Camera; The Wlldbunch, 18, dag om 20.00 uur. Kindernia- tinee dag om 14.30 en zo om 14 en 16.15 uur 'Sjaakie en de chocoladefabriek' a.l. Nachtv vr.za om 23 30 uur 'Women in Love' 18. Lldo; 'Goldfinger' 18, dag 14.30, 19 en 21.15 uur Zo extra om 16.45 uur. Studio: 'Samen uit Samen thuis' a.l. Tijden zie Lido Voor de kinderen iedare morgen (behalve zondags) om 10.30 uur 'Circus op stelten'. Luxor; 'Casa Nostra IS. dag 14.30-19 en 21.30 uur. zo 14. 16.30. 19 en 21.30 uur. Rex; 'Karate Kolos Lee Keung'. 14. dag 19 en 21.15 uur en zo 14.15. 16.30, 19 en 21.15 uur. Matinee, dag 14.30 uur 'Pippi in Taka Tukaland'. Nachtv vr.za 23.30 uur 'Ik geef me aan iedere man' IS. Trinn'on; 'Dolle liefdesavonturen van drie apothekersdochters', 18. dag 14.30, 19 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.30, 19 en 21.15. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.45-10.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16, en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3e klasse; Volwassenen dagelijks van 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 uur en 1819 Bezoekuren Dtueiinessenhuls le klas: dagelijks van 11-12 uur, van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur; voor de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18.30-19 uur. Bezoekuren Acad. Ziekenhuis Leiden Voor dc prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders*: maandag l.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en za terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan dc hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 c 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. Kraamafdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum v. Oudheden: Casper Jacob Clirisllaan Reuvens archeoloog. Tentoonstel ling bij de uitgave van zijn reis door Dren the in 1833. Rijksmuseum v. Volkenkunde: ln hel Pren- lenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1G70-1750'. Tentoonstelling 'Thailand, land zonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. Slcd. museum Dc Lakenhal: Hendrik Valk met schilderijen. Galerie Van der Vllst: Botermarkt Zomerien- loonstelling, wandkleden, schilderijen, kera miek en tekeningen. Rijksmus. voor de geschiedenis der weten schappen v. d. Natuur: Tentoonstelling litho- mie (steensnijden, blaassteenbchandeling, tentoonstelling op medisch gebied tegelijk folkloristisch).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3