Nat. - Nederlan den doet toch bod Unilever verwacht druk op winst door stijging van grondstoffenprijzen i itwikkelingslanden terden meer uit 81/2% pandbrieven 1971 per 1977/1986 V/01A,RTET DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 nsverzekeringen v4uceerden a 20 procent meer oh naar Damrak Friesch-Groningsche Hypotheekbank NV. Skol krijgt greep op Duitse biermarkt WALL STREET FLAUW FINWCIëX EN ECONOMIE T13/K15 RANS INDUSTRIEEL YSTEEM 'KRAAKT' (ADVERTENTIE! een onzer redacteuren 1TERDAM De 1.300 arbeiders van de Franse horlogefabriek Lip heb- ïet heft zelf in handen genomen. De oproerpolitie staat voor de poorten de onderneming, die door wanbeheer in moeilijkheden is geraakt, te iten om op bevel van hogerhand in te grijpen. lire-Lip wordt gezien als een en voor de macht van onder- om arbeiders op straat te zet- et alleen de toestand bij Lip, gang van zaken bij Péchiney idernemers de stuipen op het werknemers van dit bedrijf bevangen te zijn geweest door van modern Luddismex) luminiumsmelters grondig te n. Voor de eerste maal in de geschiedenis stonden stakers machines werden beschadigd eisen kracht bij te zetten, ee botsingen tussen het econo- water en vuur, arbeid en kapi- oen het uiterst conservatieve ële systeem in Frankrijk in egen kraken. Het ziet ernaar het bi] 'kraken' zal blijven, de ondernemingswereld, be- voor navolging, zet de regering ruk om de orde te herstellen, enstorting van de horlogefa- jp te Besangon komt niet als iderslag bij heldere hemel. De je eigenaar, Fred Lip. die beter was als 'een vrolijke Frans' een bekwaam bedrijfsvoerder, il drie jaar geleden een groot het aandelenpakket afstaan it Zwitserse horlogeconcern Vlak daarop werd hij ge- de presidentshamer aan de hangen en het veld te rui- Irverlies van zo'n 8 miljoen T nds 1070. enorme financie ren, te hoge personeelskosten maast nog afzetproblemen (in tjk daalde in 3 jaar tijd het Jndeel van 20 tot 5 procent), e Franse regering geen andere i het licht voor Ebauches op zetten. Het Zwitserse con- Tng de zaken behartigen, maar kreeg al spoedig in de gaten met Lip Lip, als de vakbonden hebben dit een kat in de zak gekocht te hebben. Na verschillende financiële crises kon digden de Zwitsers aan geen geld meer in het bedrijf te steken. De arbeiders van Lip, die niet alleen voor hun baantjes vreesden, maar ook hun loon op het spel zagen staan, rea geerden snel: het bedrijf werd bezet. Zij namen de produktie van horloges weer ter hand, smokkelden ze in vuil nisbakken de fabriek uit om door ze te verkopen hun loon veilig te stellen. De eigenaars van de fabriek haastten zich de verkoop van horloges als diefstal te bestempelen, maar tot een officiële strafvervolging is het tot nu toe niet gekomen. Dramatisch Een paar weken bleef het rustig in Besangon, -maar eind vorige week heeft de toestand zich dramatisch toe gespitst. Eerst besloot het handelstri bunaal van de Franse stad tot liquida tie van het hele bedrijf, omdat de ar beiders niet wilden samenwerken met de officiële curator. De werknemers van Lip verklaarden daarop zich niets van de liquidatie aan te trekken en gewoon door te gaan met de produk tie, verkoop en uitbetaling van lonen. Op 1 augustus, een dag later, kwam de regering met haar lang aangekon digde saneringsplannen. Van het be drijf, dat ook nog wapenmateriaal en machines vervaardigde, zou alleen de horlogefabriek gehandhaafd blijven onder de Zwitserse eigenaren. Wel zou de voorgenomen reorganisatie van de fabriek leiden tot het ontslag van ongeveer 500 man, maar daar stond tegenover, dat de regering zich garant stelde voor de herscholing van deze arbeiders. Zowel het personeel van CTAD-rerteeemvoordiger: aandeel maser en onzer verslaggevers TAAG De uitvoer van fabrieksprodukten uit ontwikkelings- iheeft vorig jaar zijn krachtige groei hervat en is met vijftien ptig procent gestegen na de inzinking van 1971. irzitter van de Fabrikatencom- [van de Wereldhandelsorganisa- JNCTAD), de Duitser Jürgen teft dat in Genève gezegd. Hij Ter echter onmiddellijk aan toe I aandeel van de ontwikkelings- I in de wereldhandel van fa- RDAM De in Nederland ne levensverzekeringmaat- jen sloten in 1972 gezamenlijk euwe verzekeringen voor een idrag van bijna 29 miljard af, t het Centraal Bureau voor de ek berekend. Dit (voorlopige) tetekent een stijging van 19.7 ten opzichte van 1971, toen en gezamenlijk verzekerd be- n 24.2 miljard werd afgeslo- gezamenlijke levensverzeke- atschappijen ontvingen in 1972 remies en koopsommen ruim miljoen: bijna 500 miljoen an in 1971, zo blijkt uit de ge- van het Bureau Voorlichting verzekering, dat in zijn is niet de in Nederland werk- uitenlandse maatschappijen be- 'oorlopige cijfers over de ont- ng van de Nederlandse levens- ringmaatsehappijen, wederom :f de buitenlandse maatschap- wijzen over 1972 uit. dat hun ilijke beleggingen zijn geste- 20.6 miljard tot 23.1 mil ten dit bedrag is ruim 2.7 (11.9 procent) belegd in on goed, ruim 6 miljard (26.1 1) in hypotheken, 3 miljard ucent) in effecten en ruim miljard (44.7 procent) in on- dse leningen, voornamelijk ver- aan overheid, bedrijfsleven en instellingen. Eind 1971 waren jfers respectievelijk 2.3 mil- 11.4 procent), 5.6 miljard procent), 2.4 miljard (11.5 en 9.3 miljard (45.4 pro stonden bedragen uit in de ran leningen op onderpand van n en andere beleggingen Ook Iragen die de maatschappijen s uitkeren duiden op een ver- nde groei van de levensverzeke- De uitkeringen bedroegen in uim 740 miljoen, 6.5 procent lan in 1971. In de vorm van uit en ineens werd aan nabestaan- n overleden verzekerden 130 e uitbetaald en aan polishou- elf op de einddatum van hun m p bijna 245 miljoen. Een be- I in 365 miljoen is in de vorm I riodieke uitkeringen betaald. ERDAM De aandelen van de onderneming Ricoh Company (Tokio zullen zeer binnenkort op jiterdamse effectenbeurs worden duceerd. De netto omzet van rijf in liet op 31 maart 1973 boekjaar bedroeg 83.138 (ongeveer 831 min.). Met Jitroductle wil Ricoh, gespeciali- In kantooruitrusting, haar toe- de oriëntering op Europese m benadrukken, aldus de bank. plan verworpen en gingen donderdag 2 augustus over tot de orde van de dag: het uitbetalen van lonen. Dit weekeinde is er geen verandering gekomen in de gespannen situatie. De politie patrouilleert zeer intensief in de omgeving van het bedrijf en de vrees neemt toe, dat het tussen de sterke arm en de arbeiders van Lip tot een gewelddadig treffen zal ko men. Dit lijkt echter niet waarschijn lijk ook al oefent de federatie van werkgeversorganisaties zware druk uit op de regering om de nieuwe anar chie een halt toe te roepen. De ondernemers dringen aan op een snelle uitvoering van het regerings- plan, dat door hen wordt gezien als een probaat middel tot een terugkeer naar de gevestigde orde. Zij weten echter ook, dat de Franse regering niet al te afwijzend staat tegenover veel vakbondseisen, die in het kort neerkomen op medezeggenschap in het bestuur van een onderneming, be tere bescherming van de werkgelegen heid en deling in de winst. Menings verschillen tussen premier Pierre Messmer en de linkse oppositiepartij en over deze eisen gaan over de mate waarin dit moet worden gerealiseerd: welk deel van de koek arbeiders zal worden toebedeeld. Gezichtsverlies Het lijkt er sterk op, dat de Franse regering voor een dilemma staat: doen alsof haar neus bloedt, of de po litie met harde hand de fabriek laten ontruimen. Het eerste betekent ge zichtsverlies nu zowat elke Fransman zeer intensief met de affaire bezig is, want het zou erop neerkomen, dat de Lip-arbeiders het regeringsgezag met succes hebben weerstaan. Aan de tweede gedragslijn is het risico van uitbreiding van het geweld verbon den. Met mei 1968 nog vers in het ge heugen, zullen de autoriteiten zich wel tweemaal bedenken alvorens de sterke arm in te schakelen. Hoe de affaire-Lip ook zal aflopen, aangetoond is wel, dat arbeiderszelfbe stuur in Frankrijk ondanks de gro te tegenstellingen tussen de vakbon den onderling mogelijk is. of schoon niet bewezen is dat het ook een effectieve wijze van bestuur is. De angst van de werkgevers en de hoop van veel werknemers, dat het voorbeeld van de Lip-arbeiders zal worden nagevolgd, begint trouwens al aardig werkelijkheid te worden, zij het niet in Frankrijk zelf. Al een week na de bezetting van de Lip-fa- brick, nam het personeel van het Britse confectiebedrijf Robin de touwtjes in handen en begon op eigen houtje, met het voorbeeld van de Lip- werknemers voor ogen broeken te verkopen om uit de opbrengst de lo nen te betalen. Ook bij Robin dreig den massale ontslagen. De werknemers van een klein kle dingbedrijf in het noordoosten van Engeland, dat in handen is van de Duitse schoenenfabrikant Etablisse- ments Salamander, werden eveneens geïnspireerd door de acties van zowel de arbeiders in de Franse horlogefa briek als die van Péchiney. Niet al leen namen zij de produktie en ver koop in eigen hand, maar zij gingen nog een stapje verder door in navol ging van de arbeiders bij Péchiney de machines in gevaar te brengen door ze ergens anders te installeren. Met ingang van 10 augustus 1973 tot nadere aankondiging wederom verkrijgbaar (ook voor conversie): Uitsluitend in stukken van 1.000,—, met jaarcoupon per 1 oktober, tegen de koers van 991/z%. Verplichte uitloting van 10% per jaar, te beginnen in 1977. De conversie in 8% pandbrieven 1971 is gestaakt. Amsterdam - Arnhem - Eindhoven - Enschede - 's-Gravenhage - Groningen - Rotterdam Vingers af In Frankrijk zijn machines en werk tuigen in de fabrieken steeds ge spaard gebleven, ongeacht de ernst van de arbeidsconflicten. Zelfs de jneest militante vakbondsbonzen zagen tot dusverre machines e.d. als een heilige koe, waarvan men met de vingers moest afblijven. Aan deze traditie nu is een einde gekomen. Het personeel van de Péchiney aluminiumsmelterij, die éénderde van de Franse alumini- umproduktie voor zijn rekening neemt, wordt ervan beschuldigd de smeltovens opzettelijk naar de andere wereld te hebben geholpen. Als de staking, die nog voortduurt, afgelopen is, zal het zeker nog 6 maanden duren om de schade te herstellen. De werk gevers zitten evenwel niet zo in over de herstelkosten, maar veeleer over het precedent dat zowel bij Péchiney als bij Lip is geschapen. Luddlsme is de opvatting uit het einde van de achttiende en het begin van de negen tiende eeuw dat vernieling van machines ge rechtvaardigd is om de onvrede over ar beidsvoorwaarden te uiten. Verlenging betalings uitstel Thiel United HELMON Het voorlopige uitstel van betaling, verleend aan de schroef- boutenfabriek Van Thiel United, in Beek en Donk die in april door de werknemers werd bezet, is dinsdag verlengd tot 31 december. Er is een commissie van toezicht gevormd, waarin de crediteuren zijn vertegen woordigd. 'Dit geeft ons de gelegen heid de onderhandelingen over ver koop van het bedrijf op ons gemak voort, te zetten,' aldus de heer J. W. van Wijk, tijdelijk directeur bij Van Thiel United. Van Thiel United voert onderhandelingen met een Nederlands en twee buitenlandse bedrijven om trent overname. De heer Van Wijk verwacht dat de besprekingen voor 15 september al tot resultaat zullen lei den. 'Het bedrijf draait nu uitstekend. 'Er zijn zoveel opdrachten dat we ze ker vijftien man personeel te kort ko men. We gaan dan ook snel weer mensen werven'. 1 rijdag gesprek mei Delta-Lloyd Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Nationale-Nederlanden handhaaft haar voornemen een bod uit te brengen op alle bij derden uitstaande aandelen en certificaten van aandelen Delta-Lloyd, eventueel in samenwerking met anderen. brieksprodukten nog zeer mager is. Bovendien komt daarvan het meren deel nog uit een bperfct aantal landen. De fabrikatencommissie van de UNC TAD is in Geneve bijeen voor bespre kingen over de afbraak van handels belemmeringen voor ontwikkelings landen. De conferentie gaat verder over de ontwikkeling van de handel in eindprodukten en halffabrikaten gedurende de laatste tijd en over het vraagstuk van de stimulering van de export vart ontwikkelingslanden. De commissie zal zich ook bezig hou den met een studie van 120 bladzijden over de internationale handel in ka- toentextiel. De internationale regeling daarvoor loopt op 30 december af. De UNCTAD is van mening dat een nieu we regeling slechts voor een beperkte tijd moet gelden in het belang van de ontwikkelingslanden. In die tijd kun nen de 'rijke' landen overschakelen op andere produkten, zodat bij het af lopen van de regeling de Derde We reld onder een geheel nieuw stelsel betere uitvoermogelijkheden voor ka- toenprodukten zou kunnen krijgen. BREpA Tussen Skol International en de Duitse brouwerijgroep Hennin- ger-Brau te Frankfort-Main is een over eenkomst gesloten voor dc produktie en verkoop van Skol International bier in de Duitse Bondsrepubliek. Met ingang van 13 augustus aanstaan de start de verkoop van dit bier in de deelstaat Hessen. In de internationale brouwwereld wordt dit gezien als de meest spectaculaire ontwikkeling .sinds de oprichting van Skol Interna tional in 1964 en als een zeer ingrij- pende doorbraak op de Duitse bier markt. West-Duitsland is 's werelds tweede grootste biermarkt met 1800 werkende brouwerijen en een hoofde lijke consumptie van 145 liter per jaar, 40 pet hoger dan in Engeland en ruim tweemaal zo hoog als in Neder land. Tot dusver is er van Duitse zij de nimmer gereageerd op voorstellen tot produktie van een 'buitenlands' biermerk. De Henningergroep is één van de grootste bierproducenten in de Bondsrepubliek met een jaarlijkse omzet van meer dan 2.3 miljoen hec toliter. Het aantal landen dat Skol brouwt of verkoopt is hiermee geste gen tot 51. Skol is het snelst groeien de internationale biermerk ter we reld. De totale omzet Skolbier ligt voor 1973 ruim 36 pet hoger dan in 1972. Onderhandelingen voor de intro- duktie in andere delen van de wereld zijn gaande. In Nederland wordt Skol op de markt gebracht door de vere nigde Nederlandse brouwerijen Breda- Oranjeboom n.v. met een capaciteit van meer dan anderhalf miljoen hec toliter per jaar. AMSTERDAMSE WISSELKOERSEN AMSTERDAM Corrtante prijzen: New York 2.59475—2.59725, Londen 6.4905—G.4955. Mon treal 2.59075—2.59325, Parijs 62.680—62 730, Brussel 7.2285—7.2.'35. Frankfort 109 755— 109 803. Stockholm 63.845—«3.895. Zurich 90 820—90.870. Milaan 45 18515.235. Kopen hagen 46 805«6.915, Oslo 48.405—48 455. We nen 14.9075—14.9175, Madrid 4.554.80 NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 8 45%-45% .45%- Philips 18%-1S% 119-19%Unilever 8 49%-50% (51-52) en KLM 37% (37%). (Opgave Dupont-Wulslon) Nadelige invloed wisselkoersen op beter result uat Van één onzer verslaggever? ROTTERDAM Unilever ver wacht, dat de tot ongekende hoogte gestegen prijzen van vele belangrijke grondstoffen, ge paard gaande met prijsbeheer- aingsniaatregeleii in een aantal landen, later in het jaar een na delige invloed zullen liebhen op de winsten. Een ontwikkeling, die slechts gedeeltelijk door ver dere groei van de verkopen zal kunnen worden gecompenseerd. Dit zegt de raad van bestuur in een toelichting op de resultaten van het tweede kwartaal en het eerste halfjaar van 1973. De winst, toekomend aan de houders van het gewone kapitaal op basis van de wisselkoersen geldend eind 1972 steeg in april-juni met 23 procent van 278 miljoen tot 342 miljoen. In het eerste halfjaar nam het winstcijfer met 25 pet toe van 469 miljoen tot 589 min. Veran deringen in de wisselkoersen sinds 1 januari jl. leverden over het eerste halfjaar een verlies op van 34 mil joen, waarvan 21 miljoen voor reke ning van het tweede kwartaal kwam. De winst toekomend aan de houders va nhet gewone kapitaal op basis van de wisselkoersen geldend op 30 juni jl. steeg derhalve in het tijdvak janu- ari-juni met 18 pet van 469 min tot 555 miljoen en in de periode april- juni met 15 pet van 278 miljoen tot 321 miljoen. 'Wij zijn ook na wat de laatste da gen bekend is geworden niet van mening veranderd. Onze overwegin gen om toch een bod te doen op Del- ta-Lloyd, zoals wij die eerder deze maand bekend hebben gemaakt (zoals ruimte voor verdere schaalvergroting in het Nederlandse verzekeringwezen) zijn dezelfde gebleven', aldus een woordvoerder van Nationale-Nederlan den. 'Toen we de eerste maal ons voorne men kenbaar maakten was ons be kend, wat de opinie van Delta-Lloyd en de vakorganisaties was. We hebben echter het gevoel, dat wij het daar niet zo maar bij moeten laten*. Delta Lloyd heeft zich bereid verklaard tot een gesprek met Natio nale-Nederlanden. Dit zal vrijdag plaats vinden. Nationale-Nederlanden hecht bijzonder veel waarde aan deze bespreking met een onderneming, waarmede goede betrekkingen worden onderhouden. Ook daarom, omdat het bestuur van Delta-Lloyd in het verle den van een ander standpunt blijk heeft gegeven dan thans het geval is. Met de in het verzekeringsbedrijf werkzame vakorganisaties (NVV-bond Mercurius, de Chr. bedriifsbond HBV, Ver. van werknemers BVA en de Ver. 'De Buitendienst') zal eveneens deze week een gesprek worden gehouden. 'Wij willen eerst de resultaten van beide besprekingen afwachten, alvo rens wij met een tegenbod naar bui ten komen', aldus Nat.-Nederlanden. Assurantiebezorgers De Nederlandse Vereniging van Assu rantiebezorgers (N.V.A.) wil betrok ken worden bij de fusiebesprekingen tussen Delta-Lloyd en Commercial Union. In een verklaring zegt de NVA dat 'tot nu toe geen uitnodiging tot overleg is geweest aan de groep tussenpersonen die hoewel geheel onafhankelijk en vrijwillig in de loop van de 120 jaar dat de Delta- Lloyd bestaat grote belangen bij dit concern heeft ondergebracht'. Het bestuur van de NVA, waarin de onafhankelijke tussenpersonen zich hebben verenigd, heeft op dit feit de vinger gelegd en de raad van bestuur van Delta-Lloyd verzocht om nader overleg. Bij besprekingen met buiten landse instellingen acht het bestuur dit des te belangrijker omdat de posi tie van de assurantie-bemiddeling in Nederland afwijkt van die in vele an dere landen en het bestuur ervan overtuugd is dat juist de onafhankelij ke positie van de professionele assu rantie-bemiddeling in Nederland aan de verzekerings-consument de beste waarborgen biedt. Koersen in Montreal Tar ('hom DOW JONES INDEX 6 aug. 912.78 162.76 96.95 71.88 671.0 7 aug. 911.95 161.64 96.98 71.76 680.2 8 aug. 902.02 159.51 96.27 71.67 684.9 6 aug. 12.320 14.300 1.720 697 649 7 aug. 13.510 16.510 1.762 575 807 8 aug. 12.440 16.090 1.749 380 1.033 NEW VORK ACF Industrie Alren Allied Chemical Alum Co nf Am American Brands American Can Ain Cvanamid Am Eiedr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Rcf Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Een leger van ijs aan stokjes rukt op in een Unilevcr-fabriek om tij dens warme dagen verkoeling te brengen. acafic Ry 17% 34% Verkopen De verkopen aan derden gingen in het tweede kwartaal met 14 pet voor uit van 6.836 min tot 7.789 min. In de eerste zes maanden van het lo pende jaar bedroeg de toeneming 12 pet van 13.346 min tot 14.996 min. In het tweede kwartaal stegen de verkopen van alle produktgroepen. Voor een belangrijk deel was dit te danken aan een stijging van de ver kochte hoeveelheden. In totaal gingen de resultaten van de bedrijven in Europa gedurende april- juni goed vooruit in vergelijking met die over het overeenkomstige kwar taal van het vorige jaar. Bij de mar garine bed rijven begonnen echter de gestegen grondstoffenprijzen door te werken op de winst. De meeste ande re levensmiddelenbedrijven in Europa behaalden hogere resultaten. De ver kopen van consumptie-ijs waren aan zienlijk hoger dan het vorige jaar, dank zij het goede weer in vrijwel al le Europese landen. De winst op diepvriesartikelen steeg als gevolg van hogere verkopen. De verkopen van wasmiddelen namen toe. maar door hogere verkoop- en an dere kosten daalde de winst enigszins. De winst op toiletartikelen bleef stij gen. De bedrijven op het gebied van chemische produkten, papier, kunst stoffen en verpakkingsmateriaal on dervonden de gimstige invloed van dc groeiende vraag in deze bedrijfstak- P01* cl&ndBCl ken. De resultaten van de veevoeder bedrijven bleven vooruitgaan. 20 pet betekent. De winst vóór belas tingen is over de periodp jan.-juni be cijferd op 1.155 min. Dat is 24 pet. meer dan in dezelfde periode van 1972, toen het cijfer 932 min beliep. Over de maanden april-juni steeg de winst vóór belastingen met 23 pet van 545 min tot 671 min. Chase Manhattai Chessie Svsicm 42' ChrvOer 23% Cities Seivice 4t Colgate Palmolive 32% Colt Industrie- 15r- Common»' Edison Cons Edison Cont Can Cont Uil Curitss Wright Citrtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Ponl (Eli 11'. 21'. 26 S3'. 29% 29"'. 28' 24' 39 31' 34% 34% 48% 471 55% 53% 166% 181 Verder herstel Hoge kosten van introduktie van nieuwe produkten en scherpe prijsbe- heersingsmaatregelen hadden een na delige invloed op de winst van de be drijven in Noord-Amerika. In de meeste andere landen buiten Europa, in het bijzonder in Brazilië, stegen de resultaten. De winst van UAC Inter national liet gedurende het tweede kwartaal een verder herstel zien. De bedrijfswinst bedroeg in totaal over het eerste halfjaar 1.152 (v.j. 959) min. Een stijging met 20 pet. In het tweede kwartaal kwam de be drijfswinst uit op 669 (556) min, hetgeen eveneens een toeneming van De geconsolideerde winst over de eer ste helft van 1973 beliep 598 (478) Eastman Kodak 139%137% min, of 25 pet meer. en over het Kirsi Nat city 45% 44 tweede kwartaal 346 (282) min. neerkomende op een toeneming van 23 pet. De gecombineerde winst van Admiral Corp 12 11% Unilever per gewoon aandeel van Aiiengheny f-» s i8>- is 20 op basis van de wisselkoersen "standard 13% i3~ van 30 juni jl. kwam voor het tweede ^msted ind 42% 42'. kwartaal uit op 5.76 (4.99) en voor het eerste halfjaar op 9.95 (8.41). udu ohm 42 4i%i> Op basis van de wisselkoersen per R«vuk ciaar» 10% eind 1972, zoals die voor de jaarreke ning over 1972 zijn toegepast, bedroeg de winst per aandeel in het tweede kwartaal 6.13 of 23 pet nieer dan in het tweede kwartaal van voria jaar 4.99). Over het eerste halfjaar kwam dc winst per aandeel aldus be rekend uit op 10.56 (8.41). Ci-n Electric l'uhl U11I Tel hl Cetty 1 Gilcltc Gimbel Brothers Goodyear 1 and B Gull oil Illinois Central Ind. insilco Inl Busin Mach Intern Harvester Inl Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Johns Manvllle Ling Lemco Vough Littnn Ind Lockheed Aircraft Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla Mohll Oil Corp Nabisco Nat Cash Register Nat Distillers Nal Cvpsum Nat Sleel Nal Lead Ind «1% 80' I'ac Gas and El 25% 25% 24 V- I'enn Central 2% 65' Pepsico 84' 84% 19' |4 Phelps Dodge 45% 45% 30 I'hilip Morris 123% I21P 113' t'hillps Petr 53". 53% 59* 5&' Procter Gambl 112% 110'., 23% 23 RCA 25 24% 22% 22% Republic Steel 23% 23% Reynolds Irid 49% 49% Royal Dulch I'etr 45% 45% 19% 19% 308 111. 304 30*. 31% 38% 31% Santa Fé Ind 23% 23% Sears Roebuck 99% 98% Shell Oil 54% 54% 381 i 31% Southern Southern Pacific 17% 30% 16% 29% Railway 36% 35% 20% Sperry Rand 47 46% Si and Oil Calif 70% 89% 17% 17% Stand Oil Indiana 82' j 82% Exxon Corp 93% 94 30% 30' SludehBker Worth 37% 38»; 42% 41% .sun Oil 48 47% 9% 8% 9% 8' f rexas Gulf 32% 32% 8 lexas Insi 108% 05% 21 22% 11 an»amer:ca 12s, 12% 16% 16% Unilever 39 30% 31 Union Carbide 37% 37% 20% 19% Uni Ruval 12 11% 59 59 United Aircralt United Brands 29% 9 29% 84, 42% 41%. US Sleel 27% 27% 16% 35% 13% 13% 18 13% 13s. west Union Tel 18 33% 35% Weslioghou-e El 33% 34s» 14 14 Wool»..rth 21 21% 13 14'. 1% 1% i) 1J in 08 Nat Can NY Ceil I r A North West K N Am Philip-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15