pak de kans die u nooit haf Hoofdkantoor Cacao-raad komt niet in Amsterdam 'Brabant op wielen' op Brabantse dag in Heeze Gero spant geding aan tegen Sola <£H5> Omzetgroei in verfindustrie teleurstellend Kunst Samenstelling van collecties beeldende kunst een boekhoudkundige kracht FAMILIEBERICHTEN C&A heeft de nieuwe twennielengte onder de knie! J zwart met weekblauw jen tangokleui^e fbloemetjes.34- ÜV ANNA KARENINA studeer nu savonds voor drs/mr economie-accountant- rechten Kring Utrechtse Repetitoren bv iondww>wip TROUW KWARTET DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 GENÈVE De Internationale Cacaoraad heeft besloten zijn hoofdkantoor in Londen te vestigen en niet in Amsterdam of Hamburg. De raad, waarin veertig landen vertegenwoordigd zijn, heeft zijn beslissing zonder hoofdelijke stem ming genomen. De taak van de raad is uitvoering te geven aan de eerste Inter nationale Cacao-Overeenkomst, die vorig jaar oktober is gesloten en op 30 juni voorwaardelijk in werking is getreden. De bedoeling van de overeenkomst is de prijzen op de wereldmarkt voor cacao te stabiliseren, de importlanden van een redelijk aanbod te verzekeren en de exportlanden redelijke prijzen te waarborgen. Het voornaamste voordeel van Londen als vestigingsplaats voor het hoofdkantoor is dal de stad al huisvesting biedt aan andere internationale organisaties op het gebied van de goederenhandel, zoals de internationale kof- fie-organisatie, en dat betrokken landen deskundigen ter piaatse hebben. De Cacaoraad heeft dinsdag de voorzitter van de Ghanese cacaovcrkoopraad, Uriah Hackman, gekozen tot zijn uitvoerend directeur. Hij draagt de verantwoorde lijkheid voor de uitvoering van de overeenkomst in overeenstemming met de hesluiten van de raad. Vier kilometer laupe optocht EINDHOVEN Van 17 tot 27 augustus wordt in het Kempische dorp Heeze. tien kilometer van Eindhoven, de zestiende Brabantse dag gehouden, een cultureel folkloristisch en toeristisch gebeuren, dal in de voorbijgaande jaren nationaal bekend is geworden. De Brabantse dag wordt de langste dag van Brabant genoemd. Hoogte punt van deze dag is een optocht, die vorig jaar meer dan honderdduizend belangstellenden trok. Dit jaar is het onderwerp van de optocht 'Brabant op wielen': een overzicht van het ver- ZEIST .Metaalwarenfabriek Sola moet ophouden met het sturen van circulaires aan Gero-detaillisten waar in wordt 'opgeroepen' contractbreuk te plegen. Hoewel in de circulaires de naam Gero niet wordt genoemd wordt 'overduidelijk' het bedrijf uit Zeist bedoeld, dat zoals bekend op het ogenblik in surcéance van betaling verkeert. Gero heeft nu een kort ge ding tegen Sola aangespannen. Per overtreding wordt een dwangsom van 10.000 gevorderd. Het geding dient woensdag voor de president van de Utrechtse rechtbank. De bewindvoerder van Gero, mr. W. Nije heeft dit op de jaarvergadering van het bedrijf meegedeeld. 'Wij vin den de handelwijze van Sola bijzonder kwalijk', zo zei hij. Directeur Gerritsen van Sola zei des gevraagd de verontwaardiging van de Gero-directie niet te begrijpen. 'Wij sturen al jarenlang circulaires naar detaillisten die onze produkten nog niet voeren', aldus de Sola-directeur. Hij zei al lange tijd te vechten tegen het contracten-systeem bij Gero. De winkeliers die een contract bij Gero hebben, mogen alleen Geroprodukten verkopen. Volgens de heer Gerritsen zijn deze contracten uit de tijd. 'Gero let er scherp op dat haar afnemers geen andere produkten verkopen. Oogluikend laat men echter wel ande re merken toe. als Sola daar maar niet bij is', aldus de heer Gerritsen. De bewindvoerders bij Gero stellen op het ogenblik pogingen in het werk de continuïteit van de onderneming te verlengen. 'Te verzekeren durf ik nog niet te zeggen', aldus mr. Nije. Zoals bekend werd vorig jaar een ver lies geleden van 9.4 miljoen. Overi gens zou 90 procent van de detaillis ten zich bereid hebben verklaard de produkten van Gero wederom af te nemen. Door saneringsmaatregelen zal het personeelsbestand bij Gero met honderd verminderen. Voor de moei lijkheden aari het licht kwamen werk ten bij vestigingen in Zeist, Nieuw Weerdinghe en België en Duitsland ongeveer 1100 man. AMSTERDAM De ontwikkeling in de Nederlandse verf-industrie was vorig jaar teleurstellend, zo blijkt uit het jaarverslag van de Vereniging van Verf- en Vernisfabrikanten. Naar hoeveelheid gerekend steeg de omzet met 2.6 procent in geld uitgedrukt bijna 5 procent. (Buitenlandse vesti gingen en dochters zijn niet meege teld). De tegenvallende groei van de omzet ontstond o.a. door de veel geringere groei van de uitvoer. Steeg in de afge lopen jaren de export met ongeveer 10 procent, in 1972 was dat cijfer slechts 2.6 procent. Die ongunstige gang van de uitvoer was al geconsta teerd in de laatste zes maanden van 1971 en zette zich voort in het eerste halfjaar van '73. Daarna trad een licht herstel in, maar de concurrentie blijft zo scherp dat kostenstijgingen niet konden worden doorberekend en het rendement van de uitvoer ernstig werd aangetast. De groei van de binnenlandse markt voor verf en vernis was gering, ter wijl de invoer toeneemt. Van de bin nenlandse behoefte wordt op het ogenblik ongeveer 80 procent gedekt door de eigen industrie en 20 procent uit import. KOSTEN De belangrijkste kostenfactor was ook vorig jaar weer de stijging van de lo nen en sociale lasten. Het aantal werknemers liep met ongeveer 1 pro cent terug, waarmee de tendens van de afgelopen jaren zich doorzette. De grootste afnemers van de verf- en vernisindustrie was in 1972 de bouw nijverheid met naar waarde 38.6 pro cent, gevolgd door de industrie met 27.8 procent. Daarna kwamen particu lieren en scheepsbouw met resp. 21.3 en 6 procent. Op de vijfde plaats staat de afzet van autoreparatielakken met 4.4 procent. Naar de overige sectoren werd in geld tenslotte 1.9 procent ver kocht. keer vanaf de prehistorische mens. Honderden wagenbouwers zijn nu in Heeze aan het werk om de plunder tochten van Maarten van Rossum. de trektochten van Spaanse zigeuners door Brabant, bedevaarten, tochten met trekschuiten en dergelijke uit te beelden. Er komen allerlei wagens en karren uit vroegere eeuwen in voor: veel types fietsen, auto's, witkarren, narrenschepen, draagstoelen en derge lijke. De optocht die op zondag 26 augustus nm halfdrie langs zal trekken zal vier kilometer lang zijn. De deelnemers ko men uit Brabant. Limburg, uit vele plaatsen van België en zelfs uit Am sterdam. Het hoogtepunt van de fees telijkheden wordt omlijst door ande re evenementen, zoals een Kempenrit voor allerlei aanspanningen, waaraan onder meer de Stichting Paard en Koets uit Amsterdam, de Arresleeclub Clijen en Rijen uit Krimpen, de 'Bra bantse Aanspanning' uit Breda met tweehonderd deelnemers hun mede werking verlenen. De Kempenrit wordt een dag vóór de optocht op 25 augustus gehouden. De 'Brabantse dag' wordt op vrijdaga vond 17 augustus geopend door minis ter Westerterp, die in een witkar van de actrice Elly van Stekelenburg over de ophaalbrug van het kasteel van Heeze wordt gereden. Andere evenementen zijn: wagenspe len, een festival voor troubadours, een ambachtendorp, een antiekmarkt, een expostitie voor 'oldtimers', en showprogramma's. Op de tentoonstelling 'rijdend in en door Brabant' zullen veel merkwaardi ge voertuigen worden geëxposeerd, onder meer landbouwvoertuigen, een laag- en hoogkar, een trein en ook rij tuigen uit Belgische musea en de ko ninklijke stallen in Den Haag. Een oude locomotief van Bakker en Rueb werd in Breda opgeknapt om naar Heeze te worden overgebracht. DEN HAAG Dit jaar is voor de rijksaankopen voor beeldende kunst een bedrag van 75.000 gulden beschik baar. De aankopen zijn gericht op het samenstellen van collecties voor ten toonstellingsdoeleinden. De Neder landse Kunst Stichting brengt deze collecties in roulatie. Na afloop van de tentoonstellingen worden de kunst werken overgedragen aan de Dienst voor 's Rijks verspreide Kunstvoor werpen. De collecties worden samengesteld door projektgroepen, waarin als regel merendeels kunstenaars zitten. De projektgroepen werken volgens een bepaald collectieprogramma dat door een jaarlijks wisselende commissie wordt vastgesteld. Deze bestaat uit ne gen personen, van wie er zeven wor den aangewezen door de Raad voor de Kunst, de BBK '69, en de BBK. De andere twee worden aangetrokken uit de museumwereld en de proyinciale culturele raden. De opzet van de aankopen voor expo sitie-collecties is, dat het van belang wordt geacht dat uitingen van beel dende kunst worden getoond aan een zo groot mogelijk publiek. Alle Ne derlandse beeldende kunstenaars zijn uitgenodigd werken in te zenden. Vo rig jaar stuurden 502 kunstenaars in; van 253 werden toen werken aange kocht. De programmacommissie heeft elf thema's vastgesteld voor het samen stellen van negentien collecties. Zo zullen er vier collecties van 'poëtische abstractie' komen, vijf van grafiek, twee van visuele vormgeving en ver der van portret, aquarellen, geometri sche abstractie, gehakte beeld, kineti sche objecten, systemen voor con structie. edelsmeedwerk, film en vorm, elk één collectie. Nassau Bredaprijs '72 Stichting oude jazz BREDA De"Nassau-Bredaprijs' is voor 1972 door B. en W. van Breda toegekend aan de 'Stichting tot bevor dering van oude-stijl jazzfestivals' te Breda. De vestiging van de naam Bre da als belangrijkste centrum van de oude jazz in Nederland groeide na een voorzichtige opgezet oude-stijl jazzfestival in 1971, aldus het jury rapport. Het daarop volgende festival in 1972 met zijn tientallen medewer kers. de geschakeerdheid van het pro gramma (over vier dagen verspreid) en de grote publieke belangstelling heeft de jury ervan overtuigd dat de stichting in Breda een belangrijke culturele bijdrage heeft geleverd die alle waardering verdient. De 'Nassau- Bredaprijs' wordt om de twee jaar uitgereikt en is bedoeld als stimulans voor het culturele leven in Breda. De prijs is 2.500 gulden groot. ÜüMttH Hierbij betuigen wij onze welgemeende dank aan allen die, op welke wijze dan ook, hun deelneming hebben be tuigd na het overlijden van onzè geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader Gewit vaat Ggmoiid In het bijzonder aan de Weieerw. Heren Ds. v. Niel en Ds. Wisse voor de geestelijke bijstand en het verplegend personeel van verpleeginrichting 'Zuidtwijck' voor al de goede zorgen aan hem besteed en de begrafenisonderne ming 'De Laatste Eer' voor de correcte uitvoering van de begrafenis. 25 JAAR I trouw en te goeder troir VORSTIN stort f 6,95 op giro 2405061 of i in woord en beeld eef) telefonische bestelling aan 01621 3850'-3231 j decom uitgeverij raamsdonksveer POSTBUS 2475-UTRECHT DE LIERBAA) Regeninstallaties - Automatisering in de tuinbou d>t In ons snelgroeiend en dynamiseh bedrijf ka met spoed geplaatst worden: (mnl. of vrij. Leeftijd tot - 20 jaar. Liefst in het bezit van dipl. Mavo en Praktijl ri dipl. Boekhouden. Wij bieden een prettige en zelfstandige werk kring. Hoog salaris. Goede sociale voorzieningei Sollicitaties richten aan: B-E DE LIER B.V Lierweg 61, Postbus 49, De Lier. Tel. 01745-266f Investeer nu in de U.S.A. Interessante beleggingsobjecten Voor inl.H. K. handelsonderneming, Postbus 1004, RIJSWIJK ZH, telefoon 909299. fc?» Dainietite Met ontsteltenis hebben wij kennis genomen van overlijden van Dinie Wierks haar collegialiteit en vriend schap zullen wij nooit t gelen Psalm 118 4b (ber.) Heden nam God nog onverwacht van ons, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Catliarina den Dunnen op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam: M. P. den Dunnen. 's-Gravenhage, 7 augustus 1973 Parallelweg 167 Correspondentie-adres: Jonkerstraat 14b, Alblasserdam. Gelegenheid tot condoleren vrijdag na 15.00 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden zater dag 11 augustus om 11.00 uur in de aula van 'Nieuw Eykenduynen', Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Vertrek vanaf Parallelweg 167 om 10.40 uur. Heden heeft de Here tot onze grote droefheid, geheel onverwacht van ons weggenomen, onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hilligje Pietertje Bunk weduwe van Cornelis Hordijk op de leeftijd van ruim 78 jaar 'De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken.' Zutphen: P. Hordijk T. Hordijk-Heins Barendrecht: A. A. Kluit-Hordijk C. A. Kluit Vlaardingen: L. Hordijk M. N. Hordijk-Timmerman Rotterdam: C. Hordijk M. Hordijk-van der Waal Apeldoorn: A. Troost-Hordijk K. Troost Rotterdam: H. Hordijk M. Hordijk-Groothuis Rotterdam: L. Hordijk A. Hordijk-Treurniet Slikkerveer: H. Kamsteeg-Hordijk K. Kamsteeg Rotterdam: Y. I. Verschoor-Hordijk S. Verschoor en kleinkinderen Rotterdam (24), 8 augustus 1973. Weimansweg 19. Bezoek thuis, Weimansweg 19. alleen donderdag en vrijdagavond van 7.00 tot 9.00 uur. Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 11 au gustus a.s. op de Algemene Zuider Begraafplaats, Slinge 50. Rotterdam-Zuid. Vertrek vanaf de Wei mansweg 19 te plm. 11.30 uur. Aankomst op de begraafplaats plm. 11.45 uur Na een langdurige ziekte heeft de Heere van ons genomen onze lieve Broer, Zwager en Oom Pi eter Mos op de leeftijd van 70 jaar Uit aller naam: H. Taai-Mos Scheveningen, 7 augustus 1973. Burgemeester Van der Werffstraat 170. Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer 'Atropos'. Van Boetzelaerlaan 292. Bezoek donder dagmiddag van 45 uur. Gelegenheid tot con doleren vrijdagavond van 78.30 uur in de rouw kamer. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 11 augustus om 11.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer om 11 uur. Heden is uit ons midden weggenomen onze lieve Vader. Schoonvader, Groot- en Overgrootvader en Huisgenoot Maarten den Duik Gzn. weduwnaar van Martina de Mos op de leeftijd van 90 jaar. Uit aller naam: A. M. den Duik. Scheveningen, 8 augustus 1973 Doornstraat 12 Liever geen bezoek. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben zaterdag 11 augustus om 13.00 uur op de Alge mene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van huis om 12.30 uur. De Here is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 vers 1. Voor ons nog vrij onverwacht is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Cornelia Riesuieijer weduwe van Arie de Wit op de leeftijd van 78 jaar Den Haag: Rotterdam: Eindhoven: Zoetermeer: A. J. de Wit G. de Wit M. C. de Wit-v. d. Sluijs J. de Wit A. W. Bouwmeester-de Wit J. Bouwmeester Kleinkinderen en achterkleinkind Rotterdam, 7 augustus 1973. Huize 'Borgsate', Meidoornsingel 181. Corr.-adres: de heer J. Bouwmeester, Waterland 13. Zoetermeer. De overledene is opgebaard in de aula van huize 'Borgsate'. Bezoek on gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag van 19.3020.00 uur. (Ingang Mei doornsingel 183). De rouwdienst zal gehouden worden eveneens in de aula van 'Borgsate' op zaterdag 11 augustus a.s. om 11.00 uur. waarna de bijzetting in het fa miliegraf op de algemene begraafplaats Crooswijk zal plaatsvinden omstreeks 12.00 uur. Diep bedroefd, maar dank baar voor alles wat hij voor ons is geweest, is geheel onverwacht van ons wegge nomen onze zorgzame Man, Vader en Grootvader Jacobus van Onimering Op de leertijd van 73 jaar Leimutdcn: J. G. van Ommering- Den Hertog Dordrecht- J. v. d. Eijk- Van Ommering W J H v. d. Eijk Alphen a d Rijn B C. Zwancveld- Van Ommering I. Zwaneveld en kleinkinderen Lcimuiden, 7 augustus 1973. Westerdijk 55. De begrafenis zal plaats vin den op zaterdag 11 augustus om 2.30 uur op de Hervorm de begraafplaats te Oude Wetering. Aan huis geen bezoek. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de familie te condoleren in het gebouw De Schakel'. Kerkstraat S. Oude Wetering. Heden overleed geheel onver wacht onze lieve Vrouw. Moe der. Grootmoeder en Be- huwdmoeder Jo Harthoorn-van Noort in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam dr. P. C. Harthoorn, Bexhill. Sussex, Engeland 2 augustus 1973. i Een verrukkelijke vrouwelijke mode geïnspireerdop de jaren, waarbij het maagstukje met de gefronste bustelijn, de kokette kopmouwen, het decente décolleté en de vierbaans rok onder de knieeen'must'zijn, Lief keurig, gek ondeugend en ouderwets goedkoop. I Links: Tweedelig. I Ceion crêpe, 1 Rechts: Tweedelig. Ceion satin, Imef zwart gebloemde k antraciet fond I crêpe. 34-42 Roman van een tragische liefde. Een van Tolstoj's gro te meesterwerken. Meesle pend en rijk aan boeiende karakters. Met als hoofdfi guur Anna, de vrouw die al les opoffert aan haar passie, Tnaar tenslotte het levens geluk niet kan veroveren. Amstelpaperback 612 bladzijden f12.- L.J. VEEN - WAGENINGEM Verkrijgbaar in de boekhandel Paula Kohlhaupt ALPEISI- BLOEMEN IN KLEUREN In 242 schitterende kleurenfoto's toont Paula Kohlhaupt u de veelvormige schoonheid van de alpenflora. Zij fotografeerde alle planten op hun natuurlijke groeiplaats, op 1000 tot 3000 meter .hoogte. In dit boek vindt u de namen en de ^belangrijkste botanische gegevens van al die bij zondere bloemen. Ook worden hun vindplaatsen vermeld. U treft hier Mn schat aan interessante bijzonderheden aan over deze merkwaardige bergflora, die altijd weer tot de mooiste ontdek kingen van de vakantieganger behoort f29.50 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER &KEUNING WAGENINGEN, Leo N. Tolstoj Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pijn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling; verdwfln4n De wetenschap kent tegen-1 woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Spertl Preparation H. Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnek] re aambeien. Spertl Preparation. H is rTA en ontsmettend. Voor dire snelle, afdoende behande van aambeien is er maar I middel: Sperti Preparatie 0, zalf en zetpillen. f 100,- per maand, inclusief studieboeken de fiscus betaalt 30 tot 15 doceercenlra geheel Nede speciale vooropleiding voo Veemarktplein 35 bis, Utrecht, tel. 030 - 94 06 41 (bel Uw C&A is nooit ver weg Smeedt het ijzer als het heat is. Het recht van de werknemers op medezeggenschap, op mondig heid wordt door vrijwel niemand meer ontkend. De democratie klopt aan de poorten van het bedrijfsleven. Werkgevers en werknemers sa men moeten daar vorm aan geven. Da christelijke vakbeweging werkt-daaraan van harte mee, omdat zij uitgaat van de gelijk waardigheid van alls.mensen in evangelische geest. Daarvoor hebben we alle krach ten nodig, leder, die op deze manier wil meewerken aan ver nieuwing van de samenleving, hoort erbij. Meldt u daarom ook aan bij In de serie DE NATUUR IN KLEUREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12