bonden liet rovers [RA bespioneren Egypte en Libië zijn het eens over fusie ieorge Grivas: middelpunt in spanningen op Cyprus Arrestaties na rellen bij Rhodesische campus 'Israël wil Sinaï niet kwijt wegens aardolie' '/oedc in Lagerhuis na onthullingen £lltnSlder Gewonde Cambodjanen dan ooit tevoren DDR bewijst Walter LMbricht laatste eer Athene beschuldigt Arabieren van moord )ude man die roemrijk einde zoekt? Spanning tussen Moskou en Peking neemt weer toe Chili verder op weg naar crisis Australië roept ambassadeur uit Frankrijk terug opiff/kwiabtet vohvisdlaig 8 augustus 1973 BUITENLAND T7/K9 ONDEN (Reuter, UPI) In Engeland is een politieke storm opgestoken i onthullingen dat twee Engelse broers, die onlangs in de Ierse Republiek egens bankroof zijn veroordeeld, door Britse autoriteiten de toezegging adden gekregen tot wettelijke bescherming in rail voor het bespioneren an het Ierse Republikeinse Leger (IRA). prek Britse regering heeft onder zware uk van de Labouroppositie erkend bankrovers als inlichters te hebben jruikt. De Labour-oppositie heeft teren een officieel onderzoek geëist deze zaak, die in Britse politieke ingen de nodige opschudding heeft roorzaakt. t betreft de zaak Kenneth Littleton 2) en zijn 27-jarige broer Keith ttleton, die vorige week in Dublin 20 en 15 jaar zijn veroordeeld we- s 't beroven van 'n bank in okto- De broers hadden de Ierse rech- i verteld dat zij voor de Britse in- Ihtingendienst werkten en de bank dden beroofd voor de IRA, die het ld nodig had om hun geweldcam- gne in Ulster te financieren, waren tot hun daad overgegaan de IRA binnen te dringen, zo ver- Iden zij, en om zo bruikbaar infor- atiemateriaal te leveren aan hun efs in Engeland. landagavond heeft het Britse minis- rie van defensie bevestigd dat een n haar topfunctionarissen contact 't gehad met de bankrovers om ge- vens over de IRA in ontvangst te inei men. Het ministerie liet echter we ll dat het tweetal was gewaarschuwd l(ü t zij geen bescherming van Londen LM inden verwachten als zij in de Ierse .■publiek de wet zouden overtreden. >t ministerie zei dat het eerste con- ct met de twee broers vorig jaar is gelegd door bemiddeling van gra- i Pamela Onslow, een gevangenbe- ekster. Zij regelde een ontmoeting ssen een van de broers en een Brit onderminister. (Geoffrey Johnson Smith). Keith Littleton, die een straf blad bezit en eerder in een Britse cel had gezeten, zou in de gevangenis aan gravin Oslow hebben verteld dat zijn broer informatie over de IRA bezat die nuttig was voor de Engelse autori teiten. Daarna was de ontmoeting met defensie gereegld. Marcus Lipton, Labour-Lagerhuislid heeft verklaard dat de afdeling 'vuile tfucs' van het Britse kabinet mogelijk strafvermindering heeft aangeboden in ruil voor het bespioneren van de IRA. Lipton eiste een grondig onder zoek van deze affaire. Dreigement gerd leden af te vaardigen in de ne gen-mans-commissie. Volgens diverse waarnemers zijn nog weinig vorderingen gemaakt in de richting van de bedoelde politieke sa menwerking tussen katholieke en pro testantse politici en zijn de vooruit zichten somber. Het is de bedoeling zo snel mogelijk een bestuursorgaan te scheppen, waarin katholieken een passend aandeel moeten krijgen. De katholieke SDLP heeft echter hoge ei sen aan de samenwerking verbonden. De protestantsp fracties zijn ernstig verdeeld en de extremen minimaal be reid met katholieken samen te wer ken. In Ulster heeft een groepering, die zich het Ierse burgerleger (ICA) noemt, gisteren gedreigd donderdag in Londen een bomcampagne te be ginnen als twee in Belfast gevangen zittende marxisten niet de status van politieke gevangene krijgen. De ge vangen zijn Michael Farrell, en Tony Canava. leiders van de beweging Pe oples Democracy, een beweging die door Noordierse linkse studenten op touw is gezet. Het tweetal was wegens ordeverstoring tot acht maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De voorzitter van het Noordierse par- lement-nieuwe-stijl-Minford, heeft gis teren een speciale commissie benoemd om een reglement van orde te ontwer pen voor liet parlement, dat vorige week haar eerste bijeenkomst in grote wanorde besloot. Extreme protestant se afgevaardigden, zoals William Craig en Ian Paisley hebben gewei- Schietpartij In de nacht van maandag op dinsdag hebben Britse troepen weer gevochten met sluipschutters in de katholieke wijk Creggan van Londonderry. Een sluipschutter zou zijn geraakt. Giste ren heeft de politie van Belfast een auto achterna gezeten, waarin een bom van vijftig kg werd vervoerd. Het voertuig reed tenslotte tegen een blok huizen in het centrum van de hoofdstad. Een half uur later ontplof te de bom. De schade was aanzienlijk maar niemand werd gewond. De chauffeur, twee andere mannen en een meisje zijn gearresteerd. SALISBURY (AP, Reuter, UPI) De Rhodesische politie is gisteren met stokken en honden opgetreden tegen opstandige Afrikaanse stu denten aan de universiteit van Salisbury. Minstens honderd neger studenten zijn gearresteerd. Dit heeft de politie van Salisbury mee gedeeld. CAIRO Israël gaat door met het bezetten van het schiereiland Sinaï en blijft zich tegen de eis tot terugtrekking van de VN verzetten omdat de Sinaï dagelijks zo'n 350.000 dollar inkom sten aan aardolie oplevert. u Dit heeft een hoge functionaris van een niet met name genoemde oliemaatschappij in Cairo meege deeld aan een verslaggever van het Amerikaanse persbureau Associa ted Press. Israël heeft steeds als re ien voor de bezetting van de Sinai zijn eigen veiligheid opgegeven. Volgens de oliefunctionaris wei- irl Israël te erkennen dat zijn lieöelangen een belangrijke zo iet de belangrijkste reden voor de izftting zijn. 'Israël en zijn veilige -eizen, dat is allemaal onzin. Is raël wenst de Sinai vast te houden om financiële redenen alleen en niets anders'. De Israëli's halen er zovtel mogelijk olie uit de grond als zij maar kunnen en doen hun besi dit voor iedereen geheim te 'houden', aldus de functionaris. In ten exclusief vraaggesprek met AP; heeft de Egyptische minister ___^olie en minerale reserves Ach- mac Hassan Hilal gezegd: 'Israël steelt thans onze bodemschatten in het bezette Sinai en dat komt ons te staan op een verlies van 100 miljoen dollar per jaar'. Als de Is raëlische strijdkrachten zich 40 km. zouden terugtrekken zou dat een dagelijks verlies opleveren van 350.000 dollar omdat de olievelden dan verloren zouden gaan, aldus diplomaten en functionarissen van oliemaatschappijen in Cairo. Volgens hun schatting pompt Israël per dag minstens 120.000 vaten olie uit de grond en dat is genoeg voor 75 tot 100 procent der eigen behoeften. Dit zou de Israëlische re den 'de eigen veiligheid' kunnen dekken. Met het winnen van de aardolie is Israël meteen na het ein de van de juni-oorlog van 1967 be gonnen, zo wordt gezegd. Ook zou Tel Aviv meteen zijn begonnen met de exploitatie van steenkolen mijnen in de Sinai. HOUSTON (UPI, Reuter) Het pro ject Skylab II staat er gezonder bij dan ooit tevoren. Na de ongehoord lange periode van buitenboordwerk gisternacht (6 uur 31 minuten) kan de situatie als volgt worden samenge vat. Het nieuwe zonnescherm werkt goed. De temperaturen in Skylab bewegen zich merkbaar in de richting van de bedoelde 18 tot 20 graden. Alleen het aanbrengen ervan vergde meer dan drie uur hannesen: lijnen raakten ver ward en het harmonicavormig opge vouwen doek leek wel vastgelijmd. De operatie was op één uur begroot. De lekken in het koelsysteem van Skylab blijken bij nader inzien erg mee te vallen. Uit de radiator aan de buitenkant van het station was het ontsnappen van koelvloeistof niet zichtbaar. (Die radiator heeft dezelfde functie als het netwerk van buisjes aan de achterkant van een koelkast: de vloeistof die binnenin warmte heeft opgenomen, staat die warmte daar aan de omgeving af.) De vluchtleiding gelooft nu dat één van de twee koelsystemen helemaal niet lek is. In ieder geval zou 'de rest van dit jaar' nog geen moeilijkheid zijn te verwachten. De plannen voor wijziging van de vluchtschema's kun nen dus weer de ijskast in. Aan de lekkende stuurraketjes van de Apollocabine was niets bijzonders te zien. De ooizaak van dit euvel, tijdens alle maanvluchten nooit bij een Apol lo opgetreden, blijven dus net zo duis ter als ze waren. Cambodjanen, die gewond raakten door het Amerikaanse vergissings bombardement op Neak Luong, wachtten gisteren nog op vervoer naar het ziekenhuis. Per boot waren ze naar Phnom Penh gebracht. De onlusten begonnen nadat de disci plinaire commissie had aangedrongen op de uitstoting van zes studenten en de schorsing van acht andere wegens hun aandeel in niet-gewelddadige de monstraties die vorige week zijn ge houden. Ongeveer 71 Afrikaanse studenten be gonnen gisteren het administratiege bouw van de universiteit met stenen te bekogelen. Zij staken velden rond de campus in brand om politiehonden op een afstand te houden. Op de uni- BERLIJN (Reuter) De Oostduitse leider Walter Ulbricht, die vorige week overleed, is gisteren in Oost- Berlijn de laatste eer bewezen door een groot aantal prominente leiders uit de landen van het Warschau Pact. Ulbricht is later op de middag in hel crematorium aan dc Baumschulenweg in Oost-Berlljn gecremeerd. Ulbrichl. die 80 jaar is geworden, heeft een of ficiële staatsbegrafenis gekregen. Voor de crematie waren honderden Oost duitsers bijeengekomen bij het ge bouw waar dc leider was opgebaard. Aan het einde van het afscheidscere- monieel zei Erich Honecker. de huidi ge partijleider: 'Wij willen kameraad Walter Ulbricht bedanken voor zijn grote, onvermoeibare werklust, voor- alles wat hij heeft bereikt, voor zijn partij, voor de arbeidersklassen voor het volk van de DDR. Ter nagedach tenis van Ulbricht zal de DDR een speciale postzegel uitgeven. ATHENE (AP, Reuter). De twee Arabieren die zondag op de Atheense luchtaven een bloedbad aanrichtten zijn gisteren officieel beschuldigd van moord met voorbedachte rade. Toen de wagen met de arrestanten bij het gebouw van de openbare aanklager aankwam weerklonken luide kreten van woede. 'Lynch de schoften en de moordenaars', was een van de uitroe pen. CAIRO (AFP, Reuter) Egypte en Libië hebben volledige overeenstemming bereikt over de naamste fases voor een samengaan van beide landen. Dit heeft het persbureau voor het Midden-Oosten uit Tripoli bericht. Voor hel referendum, dat op 1 sep tember in de twee landen zal worden gehouden, zal bekendgemaakt worden waaruit deze fases bestaan. Een delegatie van hoge Egyptische functionarissen, onder leiding van vi ce-premier dr. Abdel Kader Hatem, was zaterdag naar Tripoli vertrokken om met de Libische autoriteiten de bestaande meningsverschillen over de te volgen procedure uit de weg te rui men. Tijdens de derde onderhande lingsronde op maandagavond is men het eens geworden. De Libische leider kolonel Moeammar Kaddaffi heeft het van het overleg bijge- laatste deel woond. Egypte en Libië zijn het sinds de be sprekingen van vorig jaar september tussen Sadat en Kaddaffi in beginsel steeds eens geweest over een samen gaan van beide landen. Zij verschil den echter van mening over de ter mijn waarbinnen deze verwezenlijkt moest worden. President Sadat toonde zich een voorstander van een geleide lijke eenwording als waarborg tegen een voortijdige mislukking. Kaddaffi daarentegen heeft bij het overleg dat hij eind juni-begin juli in Cairo voer de koppig vast gehouden aan een vol ledige unie op korte termijn, dat wil zeggen per 1 september van dit jaar. Sadat gaf zijn voorkeur aan 1 septem ber 1974. BETOGING Om Cairo tol andere gedachten te dwingen trokken op 19 juli enige tienduizenden Libiërs volgens Kad daffi niet op zijn initiatief op naar de Egyptische hoofdstad. Buiten Mer- sa Matroe, op Egyptisch grondgebied, werd hun een halt toe geroepen. In antwoord op een verzoek van Sadat de mars te beëindigen, herinnerde Kad daffi hem er aan dat hij op 1 juli zijn ontslag had ingediend om de hin derpaal op de weg naar een hereni ging van beide landen uit de weg to ruimen. ■NICOSIA (AP) - Iedere stad op het eiland Cyprus heeft een belangrijke straat die raar George Grivas is genoemd. Toch is de man, die nog geen dertien jaar gelecen als een held vereerd werd nu de meest gehate en meest achtervolgde man op het eiland en is hij genoodzaakt in schuilplaatsen te wonen. Ce Cyjriotische president, aartsbis schop Kakarios, en het merendeel van «le Cypnoten beschouwen hem als een half dwaze oude man die een roem rijk eirtfe zoekt zelfs als hij daarvoor Cyprus in een burgeroorlog moet storten. De kiene minderheid die Grivas steunt, vereert hem als een bezield national en militair leider met een standvaiig doel - het vestigen van 'E- nosis', d; aansluiting van zijn geboor teland Cyprus bij Griekenland. Wie is oeze controversiële figuur, die eens eei nationale held was en nu door sonmigen van zijn landgenoten beschrevtn wordt als de verschrikking van Cypris. Hij is eei kleine, oude en al wat ka lende mai met een levensgrote snor waarvan le uiteinden omhoog zijn ge kruld en die op een ouderwetse mili- taristischi wijze werd grootgebracht. Hoewel lij in 1898 op Cyprus werd geboren :ls zoon van een rijke fami lie van g:ootgrondbezitters, heeft Gri vas toch het grootste gedeelte van zijn levei in Griekenland doorge bracht. Op zijn E7ste jaar al was hij een ge pensioneerde Griekse legerkolonel, verhittere door het feit dat hij niet voor zijn activiteiten in het verzet er kend wed - het verzet in de oorlog tegen de Engelsen toen Makarios hem als deskindige op het gebied van gu- erilla-oorlogsvoering in 1955 naar het eiland haalde. Roem De roem die Grivas in Griekenland werd onthouden, zou hem op Cyprus ten deel vallen. Hij werd er een le- gensarische, nog levende held voor al le Grieken die in hem de leider zagen van de Grieks-Cypriotische EOKA-on- dergrondse die tegen de Britse koloni ale overheersing had gevochten. Onder de schuilnaam 'Dighenis' - de naam van een onoverwinnelijke mythische Grieks-Cypriotische held - slaagde Grivas in de jaren 1955-1959, ondanks het feit dat hij de meest ge zochte man op Cyprus was, er toch in uit de handen te blijven van de Brit ten, die 40.000 man op zijn spoor had den gezet. Maar opnieuw werd hij na de beëindi ging van de EOKA-strijd buitenspel gezet, toen besloten werd Cyprus on der zekere voorwaarden onafhanke lijkheid te verlenen. Van aansluiting bij Griekenland was echter geen spra ke. Hoewel de EOKA nooit verslagen werd, was Grivas in 1959 kort voor de onafhankelijkheid toch genoodzaakt in het geheim het eiland te verlaten. Bij zijn terugkeer in Griekenland werd hij als een held ontvangen. De griek- se regering bevorderde hem tot gene raal en hij kreeg een staatspensioen. Grivas is een rusteloze man en het is daarom niet verwonderlijk dat hij zich, na zijn terugkeer in Grieken land, in de politiek stortte. Hij profi teerde daarbij van zijn image als held. Het lukte hem echter zelfs niet in het parlement te komen, voorname lijk door zijn extreem-rechtse denk beelden en zijn contacten met de bij na fascistische verzetsbewegirtg' X'. Hoewel Grivas en Makarios als bond genoten waren begonnen, in hun strijd voor aansluiting bij Grieken land, is er nu een bitter conflict tus sen de twee ontstaan. De generaal be titelde het compromis van Makarios, waarbij de laatste afzag van een aan sluiting bij Griekenland, als 'verraad.' De twee verzoenden zich echter weer in 1964 toen Grivas voor de tweede keer in het geheim naar Cyprus te rugkeerde om de leiding op zich te nemen van het Grieks-Cypriotische le ger dat tegen het Turkse deel van de eilandbevolking vocht. Hij had tevens de leiding van een Griekse legerdivisie die in het geheim naar Cyprus was gestuurd om het ei land te beschermen tegen een moge lijke Turkse invasie. ENOSIS Cyprus heeft nooit dichter bij een aansluiting gestaan dan tijdens de pe riode tussen 1964 en 1967 toen Grivas de militaire leider was. Weer werd hij echter de dupe door verwikkelingen op internationaal ge bied. Kort nadat kolonel Papadopoulos in 1967 in Griekenland de macht in han den had genomen, werden Grivas en de Griekse legerdivisie op oneervolle wijze naar Griekenland teruggereoe- pen om daarmee te voorkomen dat de Turkse regering een ultimatum zou stellen. De Griekse terugtrekking maakte het nu mo.gelijk de onderhandelingen over een herinvoering van de grond wet te openen tussen de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen op het ei land. Grivas moest, vanuit zijn woning in Athene, machteloos toezien hoe Maka rios geruggesteund door de Griekse regering onderhandelde over een com promis op grond van het feit dat een aansluiting met Griekenland wense lijk maar niet uitvoerbaar was aange zien Turkije zich hiertegen verzette. De generaal bleef volhouden .dat 'een overwinning alleen wordt behaald door hen die durven'. Niemand op Cyprus was dan ook verbaasd toen in september 1971 bericht werd dat Gri vas voor de derde keer in het geheim op het eiland was geland, ditmaal om de EOKA te reorganiseren en op nieuw de strijd voor aansluiting bij Griekenland te beginnen. Terwijl de nieuwe EOKA-campagne door overvallen op politieposten en bomaanslagen naar een hoogtepunt voerde, betitelde Makarios de activi teiten van Grivas als 'heroische dwaasheid'. Grivas, zei hij, kan de aanfluiting bij Griekenland niet ver- George Grivas, eens populair actieleider op Cyprus samen met aarts bisschop Makarios, met wie hij thans in een heftig conflict is geraakt. Deze foto werd in 1959 genomen. werkelijken door zijn Grieks-Cyprioti sche broeders aan te vallen. Uitdaging In februari van dit jaar daagde Maka rios zijn oude bondgenoot uit om te bewijzen hoe populair hij nu wel is door mee te doen aan de presidentiële verkiezingen. Het antwoord van Grivas kwam in de vorm van een nieuwe golf van terro ristische overvallen. Hij verhevigde zijn campagne om de regering Makari os omver te werpen en steunde daar om de mislukte poging van dissidente bisschoppen van de Cypriotische kerk om Makarios uit te schakelen door hem uit zijn kerkelijk ambt te ontzet ten. Eind juli werd de Cypriotische minis ter van justitie Christos Vakis ont voerd en de aartsbisschop sprak toen voor het eerst krachtige taal. Hij noemde de ontvoering het bewijs van het 'manisch depressieve karakter van Grivas. De oude man, zei Makarios. stond te springen om een 'heroische epiloog' toe te voegen aan zijn trieste Cyprus- avontuur. Makarios beweerde deze week dat hij bewijzen in handen had gekregen dat Grivas leed aan een ongeneeslijke ziekte, naar wordt vermoed kanker aan de prostaatklier. Nu de onzekerheid voortduuurt, wach ten de Cyprioten benieuwd af hoe krachtig de 'epiloog' van de eens zo populaire held zal zijn, terwijl men hoopt dat Makarios het eiland kan redden van een dreigende burgeroor log. versiteit van Salisbury zijn de span ningen enkele weken geleden toegeno men. nadat Afrikaanse studenten be schuldigingen uitten dat zij door de blanke staf en studenten werden ge discrimineerd. Volgens functionarissen van de uni versiteit waren de ongeregeldheden van gisteren de ernstigste sinds vele jaren. Bij de rellen zijn diverse stu denten en een journalist door politie honden gebeten. Een politieman werd door stenen geraakt. Volgens de politie is op het universi teitsterrein schade aangericht, zijn er ruiten ingegooid, grasvelden in brand gestoken en werd de politie uitvoerig met stenen bekogeld. MOSKOU, PEKING (AP, Reuter. UPI) De Sowjet-Unie heeft gisteren een felle uitval gedaan tegen China en tegelijkertijd dringend opgeroepen een Azia tisch 'collectief veiligheidssys teem' op te bouwen, dat volgens Peking dient om China te omsin gelen. De aanval werd gedaan in een com mentaar in het partijdagblad Prawda. Onder de schuilnaam I. Alexandrow, schreef de commentator wordt Pe- kings buitenlandse politiek 'steeds ge vaarlijker'. De Prawda gaf toe dat on derhandelingen over de spanningen aan de Chinees-Russische grens in een hopeloze impasse zijn geraakt en 'con structieve voorstellen' van Russische zijde 'zijn verworpen of veronacht zaamd' door de Chinezen. In Moskou zouden berichten zijn bin nengekomen dat de Russich-Chinese betrekkingen steeds slechter worden, de strijdkrachten langs de grens zijn uitgebreid en Chinese diplomaten in Moskou bijna een volledig reisverbod is opgelegd. In een commentaar op de bijeenkomst van partijleiders van het Warschau Pact vorige week op de Krim, schrijft de Prawda dat de Russische partij haar Oosteuropese bondgenoten heeft opgeroepen op hun hoede te zijn voor ondermijnende 'westerse invloeden, zelfs nu men probeert de betrekkin gen met het Westen te verbeteren'. In Peking wordt opnieuw druk gespe culeerd over een op handen zijnde topbijeenkomst van de Chinese leiders nu er druk wordt gewerkt aan de gro te Volkshal in de hoofdstad, waar der gelijke manifestaties worden gehou den. Er wordt gerekend met de moge lijkheid van een nieuw nationaal con gres van de Chinese partij, die de tiende zou worden in de geschiedenis van de Chinese partij. Diplomatieke zegslieden hebben gemeld dat voorzit ter Mao en zijn topassistenten erin zijn geslaagd Russische gezinde partij gangers, die tegen verzoening met de VS waren, in het gareel te krijgen. Daardoor zou een partijcongres moge lijk worden zonder dat interne tegen stellingen naar buiten treden, waar voor steeds was gevreesd. Het partij congres zou onder meer Mao's opvol ging moeten regelen, een nieuwe grondwet opstellen en een nieuw po- litburo moeten kiezen. SANTIAGO (Reuter, UPI) De po litieke en economische crisis in Chili is ernstig verscherpt nu vredesonder handelingen, die president Allende had willen voeren met de christen-de mocratische oppositie zijn mislukt. De christen-democraten wezen maan dag verdere onderhandelingen af. De Chileense autoriteiten hebben de strijdkrachten inmiddels opdracht ge geven gewapende bescherming te ver lenen aan voedseltransporten en het openbaar vervoer langs de grote we gen. De opdracht kwam van het uit vijf ministers bestaande 'centrale ope ratieve commando' dat Allende heeft ingesteld om de twaalf dagen geleden begonnen staking van vrachtwagen-ei genaars het hoofd te bieden. Vrijdag sloten taxi- en buseigenaars zich bij de actie aan. Helikopters van het leger zullen vrachtwagens met le vensmiddelen begeleiden en interloka le bussen zullen beschermd door het leger in konvooi gaan rijden. De ma rine zal voor de bescherming van tankwagens zorgen. De Chileense politie heeft gisteren be kendgemaakt dat guerrilleros een ben zinepijpleiding hebben opgeblazen. Daarbij zijn gisteren minstens zes per sonen ernstig gewond geraakt en ver schillende huizen verwoest. Het ge beurde in San Fernando op 250 km ten zuiden van Santiago. Meer dan honderd prominente Cu baanse intellectuelen en kunstenaars hebben collega's in Latijns-Amerika opgeroepen 'reactionaire complotten van de VS en de Chileense reactionai re oligarchie' fel te veroordelen. On dertekenaars van de oproep in het Cubaanse blad Granma waren onder meer de dichter Nicholas Guillen, film-directeur Santiago Alvarez en de schrijver Alejo Carpentier. SYDNEY (AFP) De Australische ambassadeur in Parijs, Alan Renouf is door de regering in Sydney terugge roepen. Zijn post in Frankrijk zal en kele maanden onbezet blijven. De maatregel is bedoeld als protest tegen de kernproeven, die Frankrijk zich niets aantrekkend van de vele bezwa ren daartegen, toch heeft genomen op het koraaleiland Mururoa in de Stille Oceaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9