'Voor beide verenigingen bestaansrecht' fasson sekretaresses-in-spé Grote loodsen langs Maandagse Wetering Kavalek en RadulovT op dreef in Katwijk 1 Afscheid dr. Geense Visserijberichten Noordwijk tegen Militair Elftal r- Kort nieuws u de regio DILIGENTIA ROBERT KREIS en het combo PETER STOOPS CABARET POLICHINELLE MIDDENSTANDSDIPLOMA?? „M.E.A.B.'s Middenstandscursussen te Katwijk aan Zee (examen 1974) Duits en/of Engels (voor iedereen!!) 1 ADMINISTRATIEF MEDEWERKER 0LGA MATRASSEN L.M.F. B.V. EEN ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER TROUW/KWARTET WOEXSaVC 8 AUGUSTUS 1973 STAD EN REGIO Raad Noordivijkerhout akkoord NOORDWIJKERHOUT Het bloembollenbedrijf P. Bakker b.v dat in Hillegom en De Zilk gevestigd is gaal langs de Maandagse Wete ring enkele loodsen met een oppervlakte van 6000 m2 bouwen om daar bloembollen voor export en binnenlandse verkoop gereed te maken. Het bedrijf heeft grond daarvoor van de heer P W Heemskerk, die langs de Maandagse Wetering bloembollen teelt, gekocht. Vestiging van ambach telijke en agrarische bedrijven is in Noordwijkerhout nauwelijks mogelijk, o.a. omdat de provinciale planologen dergelijke bedrijven ndet langs de Delfweg willen hebben. De raad ging akkoord met het voorstel van B en W om vestiging van Bakker b.v. wel mn- gelijk te maken. Aan het besluit is de voorwaarde verbonden, dat de loodsen minstens vijftig meter van het hart van de Maandagse Wetering verwij derd blijven en dat tussen de loodsen LEIDERDORP Dr. A. Geense, her- vomd predikant te Leiderdorp, die door de synode van de Hervormde Kerk werd benoemd tot kerkelijk hoogleraar te Groningen, hoopt op zondag 16 september om 3 uur af scheid van de herv gemeente te ne men in een dienst in de Scheppings- kerk. IJMUIDKN Per 1 kg in guldens: larhoi 8.47—7.50, grnte tong 9.90—9.53, grootmiddcl tong 9.32—9.19, kleinmlddel tong 10.22—9.98. tong I 9,90, tong II 9.87. Per 5o kg. In gul dens: schelvis 2 90—60, schelvis 387—52, schelvis 4 8066. wijting 56—51. wijting 3 70—57, schar 42—40, schol 1 112—100. schol 2 110—100, schol 3 115—105. schol 4 105—95. kabeljauw 1 118—90, kabeljauw 2 132—115, kabeljauw 3 122—105. kabeljauw 4 112—95, kabeljauw 5 72—52, tarbot 510165. griet 224—105. tongschar 86—71, makreel 235 23,20, haring 1 45.6031.50 rode poon 1 28. haai 102—83 Aan de dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd 1263 kg. tong. 13 kisten tarbot en griet, 367 kisten kabeljauw. 161 kisten schelvis, 193 kisten wijting, 170 kisten schol. 8 kisten schar. 419 kisten haai. 27 kisten ma kreel en 11 kisten varia. BESOMMINGEN: DH107 20.000. KW144 3.500 KW 135 12.000. VL7 1.200. VL16 600. VL131 4 300. 1JM30 26.00. IJM154 23.. WR25 12 00. KATWIJK AAN ZEE 6 augustus 2e afslag: KW 39. 439 kantjes. KW 153. 29 k VL 16. 42 k.. 103. 36 k. Prijzen groen klein 150-190: volle haring 109-124; steurharlng 84 KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 7 augustus. Eerste afslag IJM 205. 221 311 k.. IJM 57 434 k KW 15 799 k KW 42 638 k., KW 39 318 k Prijzert: groen, groot 131-138. groen klein 164-197, zout groot 122-132, zout klein log in. steurharlng 31-93 gulden. KATWIJK AAN ZEE 7 augustus: KW 39 34 k.. 42 100 k 135 741 k. Prijzen tong 121: zout volle haring groot 125-137; zout maatjes haring klein 113-118; steurharing 87-93 SCHEVENINGEN Vi«serljb?richten 7 ,iu- gusteus. Besommingen trawler* SCH 23 3385, Besommingen kustvissers TH 24 1880,Noterin gen per 40 kg. Bot 18,50-20,00, Verse haring 2550, Verse makreel 27-39, Notering gezouten haring, volle haring 128, Steurharlng 90-98, Aanvoer. 54 kisten makreel en 7 kisten dl- verson. 734 kisten verso haring en 723 kant jes gezouten haring. Verwachte aanvoer voor morgen. SCH 33 v d Westkust. NOORDWIJKERHOUT Op donder dag 16 augustus voetbalt het Ned. Mi litaire Elftal op het sportpark De Boekhorst in Noordwijkerhout tegen Noordwijk, de landskampioen zaterda gamateurs. De wedstrijd begint om 18.30 uur. In het militair elftal spelen onder meer mee Leidenaar Wim van Rijsbergen van Feijenoord, Medik van Ajax, Mellaard en Schellekens van NEC, Gritter en Bos van F. C. Gro ningen en Lubse van PSV. De baten van de wedstrijd zijn voor het zwem bad. en het water een groeisingel van tien meter wordt geplant Op de tweemans fractie van D66 na ging de raad, waarvan drie leden ont braken, met de vestiging akkoord. Mr J P van den Bosch en mevrouw De- sain hebben zowel planologische als verkeerstechnische bezwaren tegen het voorstel. Het argument van de D66ers; men moet geen industrie in de bebouwde kom halen, op het mo ment dat nagegaan zou worden of een stuk grond in Voorhout, juist voorbij de Piet Gijzenbrug, daarvoor niet be stemd zou kunnen worden. Zij stelden dat de haast, waarmee B en W dit voorstel door de raad willen jagen, weinig zal heipep Naar de mening van D'66 zullen er ruim voldoende bewijzen tegen de vestiigng worden in gediend, waarmee de zg fatale datum van 15 september noch niet gehaald zal kunnen worden. Winstpartij van J. den Hollander KATWIJK AAN ZEE De schaakgrootmeesters Radulov en Kaval zorgden maandagavond voor een geslaagde simultaansèance inl zich hiervoor goed lenende kleine zaal van de sporthal Cley Duin] Katwijk aan Zee. De grote inspanningen van de schaakclub Katwj en in het bijzonder van de/hoofd organisator, de heer G. Haasnoj werden hiermee beloond. De grootmeesters Radulov (midden) en Kavalek (rechts) kijken toe hoe wethouder Haasnoot de eerste zet voor dc Amerikaanse Tsjech doet. Het festein begon om acht uur, wet houder Haasnoot van sportzaken ver zorgde voor beide grootmeesters de openingszet. Dat ook het schaakle ven hard kan zijn ondervond de jeug dige Hans Berkher:; na zes zetten zag hij zich reeds gedwongen om Kavalek de hand te schudden. De olijke Bul gaar Raclulov liet dit niet op zich zit ten en begon meteen zijn tempo te verhogen, dit was niet geheel zonder succes, maar het duurde toch tot de dertiende zet voordat een van zijn te genstanders capituleerde. Eervol Terwijl Kavalek het kalmpjes aan deed begon Radulov zijn rondjes steeds maar sneller te maken, er vie len hier dan ook al snel vele schakers af, nadat de sterke Noordwijker Pas- Martin Fase Hazersivoudse Boys): 'Liever een goede IA B-er dan een sukkelende KNVB-er' IIAZËRSWOUiDE Voor de secretaris van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys, 33-jarige Mar tin Fase, staat aan liet begin van de nieuwe competitie één zaak duidelijk voor ogen: 'Liever een goede LVB-er dan een sukkelende KNVB-er!' Niettemin ziet hij natuurlijk maar wat graag het 'eer ste' aan het eind van het seizoen naar de KNVB promoveren. Onder één voorwaarde: 'Dan moet het elftal in die vierde klas van de KNVB in de middenmoot héél goed kunnen meedraaien. Want mét de prestaties van je eerste 'staat of valt de mentaliteit van je vereniging.' Fase, zelf op zaterdagmiddag een par tijtje meeblazend bij de 'veteranen' van de Boys, weet waarover hij praat, want hij draait al negen jaar als be stuurslid bij de club uit Hazerswoude- dorp mee. Na een tweejarig penning meesterschap behartigt hij nu al weer zeven jaar het secretariaat. 'Het zit erin, dat het achtste jaar van het secretariaat tevens het laatste is, heb ik mijn collega-bestuursleden in middels meegedeeld'. Hij is namelijk werkzaam bij De Jongs Machinefabriek, het bedrijf aan de Hazerswoudse Rijndijk dat zoals bekend zal verdwijnen. Een klein deel van het personeel, onder wie ook Boys' secretaris Fase, wordt te werk gesteld in De Jong's bedrijf in Via- nen. 'De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat ik in 1974 ga verhuizen naar Vianen', aldus Martin Fase. Het zit er dus in, dat Hazerswoudse Boys in het komend seizoen naar een nieuwe secretaris moet uitkijken. 'Vanaf 1959 ben ik lid van de Boys, daarvóór speelde ik voor St. Bernar- dus'. En nu de namen van beide Ha zerswoudse voetbalverenigingen toch zijn gevallen: een fusie ziet Martin Fase niet zitten. 'Beide verenigingen hebben hun bestaansrecht. Ik dacht alléén dat het voor St. Bernard dus belangrijk is, dat er zo spoedig moge lijk een sportaccommodatie komt in de wijk Rhijnenburch, want daar in de Groenendijk is het een uitsterven de zaak!' Hij doelt daarmee niet op het sterven van St. Bernardus (dat zo'n 320 leden telt) zelf, maar op de geringe kansen, die er liggen voor die club om tot nog grotere groei te ko men, gevestigd als deze is in de 'uit hoek van de gemeente'. Terug dus bij Fases 'eigen' club, Ha zerswoudse Boys. 'Ik heb er een enor me groei wat het ledenaantal betreft meegemaakt van 160 naar 360 leden. Inderdaad, de ledenstop is bij ons nog altijd van toepassing. We hebben ze- ven senioren-, zes junioren- en zes pu- Recreatie pillenteams voor de competitie inge schreven. Ik hoop dat de bond zoveel teams accepteert met slechts twee ter reinen, waarover we kunnen beschik ken'. Hij wil niet ontkennen, dat er sprake zou zijn van een mentaliteitsverschil tussen Rijndijkers en 'dorpers'. 'Dit is er toch echt wel!' Over het uitblijven van de uitbrei ding van het gemeentelijk sportpark met een derde speelterrein is hij dui delijk teleurgesteld: 'Ik betreur het dat nog steeds niet is begonnen met het aanleggen van dat derde veld'. Martin Fase wil wél kwijt, dat er nu een prettige samenwerking is tussen het Boys-bestuur en het bestuur van de Sportstichting Hazerswoude en het gemeentebestuur. 'Dat was zo'n vijf jaar geleden even anders. Misschien heeft de oprichting van de Sportraad enkele jaren geleden wel zoveel nut opgeleverd, dat er nu sprake is van een goede samenwerking'. Toch nog even terug bij het tweeling- dorp Hazerswoude: dorp en Rijndijk. Fase, geboren en getogen in het dorp, maar nu woonachtig en werkzaam aan de Rijndijk, is secretaris van een club, die in feite in Hazerswoude-dorp is gevestigd. De Boys-secretaris, die voor zijn bestuursfunkties deel uit maakte van de redactie van het club blad 'Onze Sportvriend' ('een van de leukste bezigheden in een vereni ging'), ziet het breed. 'Dat maakt mij niets uit, Hazerswoude is toch één ge meente? Trouwens, op een vergade ring heb ik nooit iets kunnen merken van een stemming als: die man woont aan de Rijn, dus die nemen we niet!' Hij komt dan nog terug op een even tuele fusie van 'zijn' Boys en St. Ber nardus. 'Laten we dus aannemen dat dat mentaliteitsverschil er is, tussen 'dorpers' en Rijndijkers, daarnaast zou het een onhoudbare situatie worden, wanneer bijvoorbeeld al die jeugdspe lers van de Rijndijk naar het dorp zouden moeten komen om daar in het gemeentelijk sportpark te spelen en te trainen. Die afstand is voor hen veel te groot'. Bundeling van Alle Hazerswoudse voetbalkrachten zou, zo meent hij, ook het prestatiepeil niet zo erg om hoog stuwen. 'Nou vind ik, dat de prestaties bij een vereniging als de onze op het tweede plan moeten ko men. Recreatie staat bij mij nog altijd nummer één!' Het standaardteam van de Boys ein digde vorig seizoen op de tweede plaats van de eerste klas van de zater dagcompetitie van de LVB. Zes pun ten achterstand op kampioen Wou- brugge, dat overigens twee keer klop kreeg van de1 formatie van (toen nog) trainer Bas van der Flier. En van Valken '68 een middenmoter van wei nig allure, werd twee keer verloren. Oud-Valken-trainer Jan de Leeuw, nu in dienst bij de Boys, heeft het al duidelijk gesteld: 'Er kleefden in de vorige competitie (toen hij dus de Valkenburgers trainde, red.) heel wat foutjes aan het spel van de Boys, vooral het vrijlopen ontbrak'Dat is nu echt een kwestie van inspiratie Martin Fase: geen fusie. geweest', aldus verklaart Martin Fase dat verrassende optreden van het standaardteam in de competitie. 'Een mentaliteitskwestie dus. Het is zo bij ons, dat een hoger aangeslagen club altijd met volle inzet wordt bestreden. Dan denken de spelers: jongens, het moet vandaag gebeuren!' De trainer, in dit geval dus nieuwe oefenmeester Jan de Leeuw, heeft in deze een belangrijke taak, meent Fa se. 'Hij moet de jongens de goede mentaliteit zien bij te brengen. Let maar eens op: ons 'eerste' slaagde er de vorige competitie niet in het spel zelf te móken. En het gekke van alles is, dat ons 'tweede', dat in de KNVB uitkomt, dat wél kon Maar bij het 'eerste' was het altijd afwachten, hoe de tegenstander speelde en daaraan werd dé tactiek aangepast'. Martin Fase hoopt dat de standaardelf in het komende seizoen die mentali teit van 'afwachten' (Hazerswoudena- ren hebben overigens de bijnaam van 'afwachters'voorgoed afzweert. 'Hazerswoudse Boys 1, dat als tenue een zwart shirt met een wit broekje (geschenk van laatstelijk gekozen be- stuurslid-wedstrijdsecretaris-selec- tiespeler Ronald Gaarkeuken) (de an dere teams: wit shirt, zwarte broek) moet er, om met Fase* te spreken 'te genaan'. Selectie Liefst 25 man maken deel uit van de seniorenstflectiegroep. 'Diverse 'oude ren' hebben plaats gemaakt voor de jongeren en het wordt voor de trainer een kwestie van opbouwen', meent de Boys-secretaris. Een verrassing is overigens, dat Cees Tor, die op 26 mei in de wedtrijd tegen St. Bernar dus afscheid nam als eerste-team-spe- ler, toch weer in de selectie is opge nomen. Fase: 'Cees heeft gemeend te moeten bedanken voor het standaar delftal, maar hij wil nog mee in het reserve-team. Hij heeft de consequen ties aanvaard, dat hij dan ook twee ke'er in de week moet komen trainen!' Oefenmeester Jan de Leeuw stelt bij de Boys niet de twee hoogst spelende seniorenteams samen. Dat doet de technische commissie, die bestaat uit Jan van Vliet en Harry de Graaf; be stuurslid Gertjan Windhorst is 'toege voegd', nadat op de laatst gehouden ledenvergadering het onmogelijk was gebleken een trio van t.c.-leden te vormen. 'Dat komt in de eerstkomen de vergadering weer aan de orde', verduidelijkt Fase. Genoemd drietal stelt, in nauwe samenwerking met de trainer, de teams samen. De Boys-se cretaris: 'De trainer kan onmogelijk de wedstrijden van dd drie hoogste se niorenteams volgen. Hij stuurt de t.c.- leden naar de wedstrijden van het 'tweede' en het 'derde' en mede aan de hand van hun gegevens worden de teams samengesteld. schier als eerste een eervol resul (n.l. remise) behaald had. Toen kruitdampen een beetje opgetrok m waren bleken van de resterende s< kers velen erg goed te staan, het t( 6€ po waarmee de Bulgaar echter vi hun borden kwam te staan, bleek len te machtig te zijn en goede zeer goede stellingen verdwenen sneeuw voor de zon. Omstreeks lW; twaalf was Radulov klaar, vijf men hadden in totaal toch nog remise ten te behalen. De in de V.S. woi de Tsjech Kavalek was toen nog d bezig, toen hij echter door had zijn collega zijn partijen beëinc had, begon hij aan een enorme e sprint. Daarbij verwaarloosde hij echter voor hem volkomen gewonnen stelför gen, dit kwam hem tegen J. de 1 lander duur te staan, tegen het plol linge geweld van deze Katwijker i hij niet opgewassen. Twee eerste ti Wi tal spelers van Katwijk en de PhilyÉ jeugdspeler John van der Wiel wis pas hem daarna nog een remise af da dwingen. Om kwart over twaalf jji ook Kavalek klaar, waarna bejDi grootmeesters naar hun hotel bracht werden. De schakers met positief resultaat keerden tevreden met een prijs naar huis terug. Gedetaillerde uitslag; Ivan Radul Vijf remises tegen A Passchier, J. Raad, G Loeve, C van Galen en HouwaarL Gespeeld tegen 38 spek ng Ljubo Kavalek, Verloren tegen J ia Hollander, remise tegen J v d W en H de Raad (kampioen van Katwi n en D v d Plas. Gespeeld tegen Iers. s nf lai el SA SSENHEIM Zaterdagmidtüi werd een inwoner van Sassenhei. (56) op heterdaad betrapt bij het i ei len van een flink aantal pakjes si? retten en shag in een plaatselijke de permarkt. Na zijn aanhouding volftel huiszoeking waarbij o.a. plastic goe ha ren, waarschijnlijk afkomstig 101 diefstal, en een vuurwapen in bes n werden genomen. De plastic goedeiji: en het rookgerei werden aan de eifen naar teruggegeven. LISSE Het viscollege 'Advendo' Lisse hield een viswedstrijd in Ringvaart bij Ze'eJstraten. Het goed visweer met goede vangst. Gri A 1. Jac. van Diest 48 vissen met punten, 2. E. Broekhof 35-81, 3. Duivenvoorden 34-69, 4. A. van B men 17-40, 5. G. Spaargaren 1-33; van Noort st. 8-10; Groep B 1, Fr. Dijk 15-56, 2. C. Jansen 31-51, 3. Werkhoven *4-36. 4. A Timmers t s. J. de Vos 10-18, 6. J. Ruigrok 11 VOORHOUT De gemeenteraad Voorhout behandelt op donderdag augustus om 8 uur o.m. de volger punten: Verhuur 3e sportveld i S.V. Foreholte voor de periode vai september 1973 tot 1 september 197 Instelling van een algemene subsid post en toetsing van subsidie aan verordening 'algemene subsidievo waarden'; Verkoop van percelen grond in pl Spoorlaan voor de bouw van vi sectorwoningen aan B.V. Aannemin bedrijf Egbo te Hazerswoude. iel U M2 vrijdag 17 zaterdag 18 zondag 19 augustus Prijzen: 10,— - 7,50 - 5,50 - CJP 3.— Plaatsbespreken en kaartverkoop vanaf heden van 1015 uur aan de kassa en aan de kantoren van het Vaderland - Haagsche Courant en de Posthoorn of de V.V.V. Heden, woensdag 8 augustus, tussen half acht en negen uur, in het Jeugdhuis, Voorstraat 72, Katwijk aan Zee, tel. 12784, speciale inlichtingenavond over U kunt zich ook opgeven voor de eveneens in Katwijk te geven mondelinge cursussen: Vrijblijvend studie-advies dagelijks bij ,,het bolwerk voor uw bolwerk": ONOEKWUS-INSTITUUT M.ela.B. o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Tel. 01710-30660 (Officiële door het I.M.O. erkende middenstandsopleiding) Fasson is één van 's werelds grote fabrikanten van zelfklevend materiaal. Dat overal in het bedrijfsleven, vooral in de grafische industrie (stickers!) wordt toegepast. Voor diverse afdelingen van onze bedrijven in Leiden en Hazerswoude zoeken wij: van 20 25 jaar oud met tenminste 2 jaar kantoorervaring. Je bent een goede typiste, akkuraat en kunt zelfstandig werken. En wilt graag een allround sekretaresse worden. Daarvoor heb je tenminste een 4-jarige Mavo-opleiding achter je, je stenografeert in Nederlands en Engels en kunt daarnaast met Frans of Duits - ook aan de telefoon - gemakkelijk overweg. Je bent bereid mee te denken en hebt hart voor je werk. Je werkt graag in een jong, modern bedrijf, dat gemakkelijk, ook met het openbaar vervoer, te bereiken is. Je begint direkt al met een goed salaris, krijgt 19 werkdagen vakantie, 7,6% vakantietoeslag en een reiskostenvergoeding. Als je nu ergens typiste bent en meer in je mars hebt schrijf dan een briefje aan Fasson (Europa) bv, Lammenschansweg 140, Leiden, Afd. Personeelszaken, en vertel daarin wie je bent en wat je doet. Je krijgt dan gauw bericht van ons. Lala AmMm Mercedes-Benz Dealer voor: Personen- Bestel- Vrachtwagens Wij vragen voor spoedige indiensttreding: die met een grote mate van zelfstandigheid belast zal worden met een deel der werkplaatsadministratie. Dit omvat o.a.: controle op tijdregistratie het verzorgen van onze facturering het opstellen van werkplaatsoverzichten e.d. Onze gedachten gaan uit naar een medewerker van 1822 jaar met een opleiding op Ulo-niveau en bij voorkeur enige ervaring in soortgelijke werkzaamheden. Wij bieden u een goed salaris en verdere secundaire arbeids voorwaarden. waaronder steun bij eventuele verdere studie. Belangstelling? Schrijft u even een briefje aan: L.I.A.M. B.V. - Vondellaan 45, Leiden waarna wij een afspraak met u zullen maken. ::v: ad ml i!er HANSENSTRAAT 71-77 LEIDEN heeft plaats voor Leeftijd vanaf 18 jaar. Kom eens langs of maak een afspraak. Tel. 01710 - 42341, toestel 26. kei irs A

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4