Wolfgang Overath 'zondebok' van Helmut Schöns formatie EEN TRAINER IN DE WW i 3s Frits Schür neeif leiderstrui over Ajax laa inLaCori Stemming in Westduitse trainingskamp tot bedenkelijk niveau gedaald Swart-benefiet al uitverkocht Brazilië verliest Tostao Joop Castenmiller: Het overgeleverd zijn aan anderen kwelt me V Flamingo's krijg versterking Wiersma mede aan de leiding Stöve verliest Mik bestgeplaats TROUW/KWARTET DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 SPORT Van onze speciale verslaggever ARNHEM Bijna een jaar geleden al weer, tijdens de eindronden van het Europese kampioenschap voetbal, onderlijnde de Westduitse équipe z'n kandidatuur voor de wereldtitel. Het gemak, waarmee de Duitsers de felle oppositie van Rusland en België ontzenuwden, het surplus aan pure voetbalkunde, dat Helmut Schöns vastberaden vol gelingen etaleerden, ja, dót vooral, voedde het optimisme van het thuisfront. Nu, ruim tien maanden voordat de bal in het wereldtitel- toernooi aan het rollen wordt gebracht, zijn die florissante vooruit- zichten-van-toen duchtig aangetast. Dat alles is niet zo verwonderlijk. Want de eens zo hautain en zelfverze kerd opererende .formatie is onder druk van die hooggestelde verwachtin gen verschrompeld tot een megeldng van voetbaltalent, die een gemakkelij ke prooi werd vin de naar erkenning hakende brigades van Argentinië (2- 3), Joegoslavië (0-1) en Brazilië (0-1). Die weliswaar, de reeks van sombere scores onderbrak met een riante zege op Bulgarije (3-0), maar er nochtans niet in slaagde het kritische thuis front te overtuigen van de mogelijk heden die de 'Nationalmanschaft' be zit. Want zelfs na de triomf op de Bulgaren werden de favorieten uitge floten, omdat het werkelijke krachts verschil veel te mager was weergege ven. Wolfgang Overath, de balvaardi- gc spelregisseur van de FC Köln, dook in alle kritieken als een hoofdrolspeler op. Zijn passes misten scherpte, zijn durf leed onder de aan wezigheid van de grootse Gtlnter Net- zer en zijn acceleratievermogen slonk, waren de verwijten, die zelfs uit de koker van Bayern-spelers werden op getekend. ONVERSCHILLIG Overath zelf, 29 jaar oud nu, is tame lijk onverschillig gebleven onder die stroom van kritiek, hoewel ook hij toegeeft dat dat minder gemakkelijk is, dan wordt verondersteld. 'Ik neem aan dat de Bayern-spelers over onze problemen gesproken hebben. Dat ge beurt meestal na een wedstrijd. Maar ik ben er van overtuigd dat de ma nier waarop ik in sommige Duitse bladen ben aangevallen, volledig on der de verantwoordelijkheid van de journalisten valt. Die journalisten hebben namelijk steeds geschreven dat ze geen namen van Bayern-spelers wilden noemen die kritie kop mij hadden. Dat vind ik erg primitief. Op merkelijk is het wel dat Gerd Mtlller mij onmiddellijk na het verschijnen van deze berichten heeft opgebeld en gezegd heeft dat hij part noch deel aan deze beschuldiging heeft. Terwijl in de Duitse kranten steeds naar vo ren werd gebracht dat Müller aan schotvaardigheid inboette als ik ach ter hem stond. Een irreel verwijt na tuurlijk. Dat Müller in de drie wed strijden die we verloren niet scoorde kan toch ook andere oorzaken hebben. Per slot van rekening werd Gerd Müller wel met mij topscorer van het wereldtiteltoernooi in Mexico.' BEDENKELIJK De stemming in het Westduitse spe lerskamp is door deze ontwikkeling overigens tot een bedenkelijk niveau gedaald. Schöns eens zo voorbeeldige eenheid is zelfs veranderd in een ver deelde formatie, die er steeds fre quenter in slaagt mopperend en ver wijtend tot de buitenwacht door te dringen. En Helmut Schön, de ijzige bondscoach, maakt zich, zo op het oog, niet druk. Achter die facade van kalmte evenwel gaat een rusteloos aan zijn karwei sleutelende bondscoach schuil, die voorlopig maar één doel voor ogen heeft: het herstel van de eenheid. Een niet zo simpele taak. Want al is Wolfgang Overath bereid de tegen hem gevoerde hetze op naam van de Duitse pennevoerders te schuiven en de spelers van Bayern van alle schuld vrij te pleiten, toch zijn de interne verhoudingen bekoeld. Vooral ook omdat Günter Netzer duidelijk stel ling koos voor Wolfgang Overath. In een Duits sportweekblad riep de naar Real Madrid geswitchte voetbal-archi tect het Duitse publiek op Wolfgang Overath door zijn moeilijkheden te slepen. Geeft Overath toe: 'Je pro beert je natuurlijk helemaal los te Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het afscheid van Sjaak Swart dreigt in een in Nederland nauwelijks geken de vorin van verpersoonsver heerlijking te ontaarden. Als de bekende voetballer van Ajax morgenavond in het uitverkoch te Olympisch Stadion tijdens de voor hem georganiseerde bene fiet-wedstrijd tegen Tottenham Hotspur een kwartier voor het einde de grasmat zal verlaten, wacht hem een meer dan vorste lijke huldiging. Volgens de or ganisatoren zal Swart een uit voerige ereronde maken en zal hij onder supervisie van ras- Ajacied Willy Alberti door de massa 'staande' worden toege zongen met een speciaal Swart- lied. Rond het afscheid van de Ajacied zijn nog tal van andere attracties georganiseerd. Zelfs parachutisten zullen het feest komen opvrolijken. Om half ze ven begint in het stadion een wedstrijd tussen oud-Ajax en oud-Feyenoord. Rinus Michels, nu trainer van Barcelona, heeft toegezegd in het elftal van oud- Ajax te zullen acteren. Het be stuur van de Amsterdamse club heeft overigens geweigerd om Salo Muller als verzorger van oud-Ajax te laten optreden. VOETBAL Olymplque Lyon. de Franse club. die interesse had voor de FC Am sterdam-speler Chris Dekker, vindt de vraagprijs van Amsterdam te hoog. Lyon. dat Dekker een 3-jarlg contract wil aan bieden, wil niet de door FC Amsterdam geelste 300 000 gulden betalen Er is een kans dat Dekker opnieuw met Amsterdam gaat praten overeencon t ract met de ctadlonclub. maken van deze zaak. Maar dat lukte me niet Ik ben uiterst gevoelig voor dit soort zaken en ik geloof dat meer spelbepalers voetballers die het van hun techniek moeten hebben daar last van hebben. Als ik twee wat minder zuivere passes van mijn voet laat vertrekken dan komt deze hele voorgeschiedenis weer op me af. Dan sta ik in feite al weer klaar om de fluitconcerten over me heen te la ten gaan. Dat had ik vroeger, toen ik twee keer in het nationale team had gespeeld al en dat heb ik nu, nu ik 69 'caps' op mijn naam heb, nog. Omdat ik nog even eerzuchtig ben als altijd. Omdat ik nog dezelfde ambities heb. Ik wil graag dat eindtoernooi van het komende jaar meemaken. Het enige verschil met vroeger is waarschijnlijk dat ik nu eventuele teleurstellingen gemakkelijker verwerk. Vroeger was ik kapot van een tegenslag; nu zet ik me er gemakkelijker over heen. Als Helmut Schön mocht beslissen om mij niet in het Duitse elftal op te stellen dan vergaat de wereld toch niet. Dan vecht ik voor kansen op een ander niveau.' BREIN Wolfgang Overath kan het zich overi gens maar moeilijk voorstellen een voetballeven zonder het nationale team. Hij, het brein van zijn eigen ploeg, meent ook aanspraak te kun nen maken op een post in Schöns met zoveel zorgen omringde brigade. 'Er zijn momenteel zoveel mensen die na de recente teleurstellingen hebben ge zegd dat het Netzer en Overath samen op het middenveld niet meer gaat. Dat vind ik onzin. Wekelijks bewijzen Günther en ik in onze ploeg dat we tot de beste spelbepalers van de Duit se Bundesliga behoren. En vraag Günter zelf maar, hij wil ook graag met mij samenspelen. Dat zegt hij niet omdat hij een goede vriend van mij is, maar omdat hij het meent. Ik ben ook van mening dat wij kansen moeten hebben. Als je drie keer sa menspeelt en het lukt niet, dan moet Wolfgang Overath: geen problemen met Gerd Müller. je het een vierde keer weer proberen. Het vraagt tijd zo'n samenwerking. Wellicht klinkt het wat extreem, maar ik ga zover dat ik zeg bonds coach Schön moet niet de beste rechts buiten, de beste spits enzovoort selec teren. Hij moet gewoon de beste voet ballers kiezen. En als dan blijkt dat je een overschot van middenvelders hebt en een rechtsbuiten, ik noem maar iets, die het vereiste niveau niet haalt, dan moet je je systeem wijzi gen. Dan ga je naar mijn idee zonder rechtsbuiten spelen en een mannetje extra op het middenveld.' Een stelling, die zo accentueert hij. Wolfgang Overath, niet uit verwacht eigenbelang wringt. Hij meent wat hij zegt. Omschrijft het verschil in spel stijl tussen Netzer en hemzelf als een voornamelijk visueel onderscheid en plaatst daarbij wel kanttekeningen. 'Günter is een speler die met zijn ver schrikkelijk grote passen het midden veld moeiteloos met de bal aan de voet kan overbruggen. Ik houd meer van de lange pass. Van de risicorijke 'set-up'. Maar in beide gevallen ko men we tot het resultaat, dat er van ons wordt verwacht. Voor het doel is Günter door zijn wat loggere bouw vaak gedwongen meteen te schieten, ik kan door mijn tamelijk grote wendbaarheid nog vaak eerst een paar tegenstanders omspelen. In beide ge vallen scoren we. Daarom zeg ik. Net zer en ik zijn in principe identieke spelers, alleen is er een verschil in uitvoering. En ik blijf erbij: beiden horen we erbij te zijn het komende jaar in München.' Voor Wolfgang Overath komt de pres- tatieve depressie van het Duitse team niet eens ongewenst. 'Na dat Euro pees kampioenschap in België dacht iedereen dat het behalen van de we reldtitel ook nog slechts een formali teit was. Fout natuurlijk, zo'n gedach- tengang. Daar waren België en Rus land. In Duitsland zijn Peru, Brazilië, Uruguay en Nederland, voor mij één van de grootste favorieten, nu de jon gens in München geld kunnen verdie nen. Die motivatie is niet de mijne. Ik speel nog steeds voor de eer in de nationale ploeg. Ik weet dat er bij jongens zijn die geld mee willen brengen als ze voor Duitsland uit mo gen komen. Dat zal in onze aard lig gen, anders weet ik het ook niet.' LUCRATIEF Het is een aperte onwaarheid dat Wolfgang Overath om wille van zijn nationale gevoelens lucratieve aanbie dingen uit Spanje negeerde, zoals in de Bondsrepubliek werd gesuggereerd. In dat kader pasten natuurlijk ook zijn moeizaam verlopende onderhan delingen met FC Köln, dat nu al het contract, dat tot het einde van de ko mende competitie loopt, wilde verlen gen. Tot op heden heeft Overath nog niet getekend. 'In hoofdlijnen ben ik het met FC Köln eens. Over enkele details moeten we het nog eens wor den. maar daar voorzie ik geen enkel probleem. Ik za ook na het komende seizoen in Duitsland blijven. Als ik net als Günter Netzer vrijgezel was geweest en dezelfde aanbiedingen had gehad was ik vrijwel zeker naar Span je gegaan.' POUL A\ MA RIO DE JANEIRO (Reuter) Eduardo Goncalves Andrade, beter bekend als Tostao, een van de grote Braziliaanse voet balidolen, zal zijn sport nooit meer kunnen beoefenen. Tostao verklaarde dat voor de Brazili aanse televisie vanuit Houston, waar zijn linkeroog aan een speciaal onderzoek was onder worpen. De Braziliaan onder vindt al vier jaar lang moeilijk heden van een oogblessure. Tos tao zei onder meer: 'Als ik kon, zou ik weer spelen. Voetbal be tekent alles voor mij. Maar ik wil niet op halve kracht spelen, met bovendien de vrees dat ik mijn oog opnieuw zal beschadi gen'. Tostao, die nu 26 jaar is, maakte deel uit van het Brazili aanse team, dat in 1970 de we reldtitel won. Op de vraag wat de beste herinnering is uit zijn 13-jarige voetbalcarrière ant woordde Tostao: 'Mijn beste herinnering is het feit dat ik in die 13 jaar nooit uit het veld ben gestuurd'. LA CORUNA (AFP) Ajaxi terdagavond met 53 van Trnava verloor in het toerna Teresa Herrera-trofee, verlooi 1 laatste wedstrijd in dit toen I tegen het Hongaarse Ujpest l J negentig minuten voetbal stand nog altijd 00. Ujp_ i.ieer geluk bij het nemen v J schoppen dan de Amsterdam; Hongaren schoten vier van keer raak; Ajax drie (43). Het toernooi werd gewonnen for letico de Madrid dat in de fjf'* 21 won van Spartak Ti uitslag kwam overigens pas de verlenging tot stand. Na strijken van de officiële spei de stand nog' altijd 00. In minuut van de verlenging opL^ rate de score. Achttien minu jj; maakte Trnava gelijk via D: de derde verlenging besliste CT' strijd definitief in het voor t Atletico de Madrid. KNWU breidt selectie uit KIRN (SID) Na vijf buitenlandse overwinningen in de ronde van Rijn land-Palts heeft gisteren een West duitse renner de zesde etappe gewon nen. Johann Ruch passeerde als eerste van een kopgroepje van zes renners de finish in Kirn. In de zesde etappe waren twee bergen opgenomen. Ruch eindigde onlangs in de Ronde van de Toekomst als zeven de in het eindklassement. Frits Schür, die als vijfde over de eindstreep kwam, nam de leiding in het algeme ne klassement over van Piet van Kat wijk. Vorige week droeg Schür ook korte tijd het leiderstricot. Zesde etappe: 1. Ruch (W.Dld) 3.26.20; 2 N'11 ges (W.Dld), 3. Verschueren (Belg), 4. llögli (Dennt). 5. Schür iN'ed), 6. Weibel (W.Dld) allen z.t.. 7. Fops van Katwijk (Ned) 3.26.27. S. Thaler (Wdld), J. Hansen (Denm). 10. Singer (W.Dld) allen z.t.. 21- Snoeijnk (Ned) 3.36.38. 23. Piet van Katwijk (Ned) 3.46.03. 28 Van den Hoek (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Schür (Ned) 22.09.13. 2. Kraft (WDld) op 15 sec., 3. Olek- navicius (WDld) op 29 sec.. 4 Weibel (WDld) op 1.16. 5. Thaler (WDld) 1.42, 6. Derlick (WDld) 3.25 7. Ruch (WDld) 3.28 S. Fons van Katwijk (Ned) op 4.42, 13. Piel van Katwijk iNed> op 9.25. 19. van der Hoek Nedop 15.55'. 39 Snoeijnk (Ned) op 50.17 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Dc sportcommissie van de KNWU heeft de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen op de baan, die van 22 tot en met 27 augustus in Ie Van onze speciale verslaggever DEN HAAG George Knobel gaf afgelopen winter onbewust het sein tot een ongekende jacht in de Nederlandse trainerswereld. Toen zijn benoeming bij Ajax al zo vroeg een feit werd, gingen de oefenmeesters in het betaalde voetbal als een troep hongerige wolven op zoek naar een vette buit. Voor de door hun eigen or ganisatie gepredikte solidariteit bleef geen spaan'meer heel. Ster ker dan ooit manifesteerde de trainerstop zich als puur indivi dualistisch. Voor velen bleek dan ook niets te dol om de eigen mo gelijkheden veilig te stellen. Het gevolg van die stijgende onrust in 'het wereldje' is een opmerkelijk groot aantal mutaties. Trainerswisse lingen, die tot ergernis van de belan- genclub, dc Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Nederland, vaak op een bedenkelijke manier tot stand kwamen. De woelige situatie werd nog eens extra aangedikt door de clubbestuurders, die in een groot aan tal gevallen het onderhandelen met een solliciterende trainer als één van de prettigste taken in hun liefhebbe rij zagen. Wat is voor die mensen na melijk heerlijker dan een gerenom meerde trainer hooghartig met steke lige vraagjes te bestoken? Zoals de man, die een bekende trainer in de eredivisie bloedserieus vroeg hoe hij zou reageren als een supporter hem na afloop van de wedstrijd over de prestaties van een bepaalde speler zou vratgen. KLAGEN Dergelijke sollicitatie-gesprekken zijn geen uitzondering. Zoals het bepaald ook niet uniek is, dat een trainer bij een club een driejarig contract tekent en na drie weken al begint te klagen over een gebrek aan mogelijkheden bij die werkgever. Zeer recent is ook de vervulling van een vacature, waar bij één van de kandidaten dc vraag prijs met tienduizend gulden liet zak ken om die bepaalde functie in de ere divisie te krijgen. Voor Nederlandse begrippen zijn de afgelopen maanden in de trainerswe reld uiterst onrustig geweest. In het buitenland echter wordt de situatie vaak nog veel bonter gemaakt. De on verkwikkelijke affaire met Leo Can- jeis bij FC Brugge is één van do vele voorbeelden. Zoals het vertrek van Max Merkel bij de Spaanse kampioen Atletico Madrid ook feilloos de kwets baarheid van bepaalde trainersposten aangeeft De 'trainerswals' in het Nederlandse betaalde voetbal heeft 'slchtoffers' geëist. Bas Paauwe (HVC), Bob Janse (FC Dordrecht) en Joop Castenmiller (Excelsior) zijn er niet in geslaagd Joop Cas' een voor hun niveau aantrekkelijke nieuwe werkgever te vinden. Voor de jongste van dit drietal. Castenmiller (36», komt de 'werkloosheid' ongetwij feld het hardste aan. Hij was pas sinds twee jaar in de eredivisie werk zaam en bezit nog alle ambitie om zijn carrière verder uit te bouwen. Het ontslag van de Hagenaar bij de naar de eerste divisie gedegradeerde Rotterdamse club is weliswaar gesierd met een voortreffelijk getuigschrift, maar op het beslissende moment wer den de onderhandelingen met poten tiële nieuwe bazen afgebroken. Cas tenmiller stond lange tijd hoog geno teerd bij NEC (nu Meg de Jong), bij MVV (nu Maarten Vink) en bij NAC (nu Henk Wullems). Om diverse re denen viel zijn kandidatuur op het laatste moment af. SCHEEF Castenmiller heeft sterker dan wie ook ervaren hoe scheef de verhoudin gen in de trainerswereld zijn ge groeid. Het is dan ook niet verwon derlijk, dat juist hij pleit voor een aantal duidelijke richtlijnen met be trekking tot sollicitaties in het trai nersvak. Castenmiller: 'De situatie is te gek gew rden. Daarom moeten er bijvoorbeeld eisen komen over een minimumloon. Voor de eerste- en ere divisie. Nu gebeurt het, dat er een aantal trainers alleen maar om die baan te krijgen ver beneden de prijs zijn gaan werken. Hier ligt een duidelijke taak voor de WON. Daar naast zal er ook voor de trainers een bepaalde transferperiode moeten ko men. Door al deze vroege bekendma kingen kweek je onrust. Dat is voor niemand goed. Niet in de laatste plaats voor de betrokken clubs'. Castenmiller zegt 'geen neiging te be zitten om me tegen collega's af te zet ten, omdat ik niet aan de bak ben ge komen'. Maar het steekt hem wel, dat hij nu vrij doelloos rondzwerft, ter wijl er in het Nederlandse voetbal nog zoveel werk is te verrichten. 'Ik zou me graag op een andere manier verdienstelijk willen maken. Met be trekking tot het Nederlands elftal en de kwalificatie-wedstrijden voor het toernooi om het wereldkampioenschap is toch verschrikkelijk veel te doen. De tijd daarvoor is nog maar kort. Als je de zaak goed wilt regelen, is er een sterk apparaat nodig. Ik stel me voor, dat de Belgische internationals scherp gevolgd moeten worden, dat er rapporten over dc kandidaten voor het Nederlands elftal moeten komen. Daar wil ik me best voor inzetten. Voor niets ook nog wel. Als je acht tien jaar bezig bent met leiding geven in de sport, is het toch wel erg moei lijk als je op een bepaald moment niets meer hebt. Dat wachten, het overgeleverd zijn aan anderen, dat kwelt me'. CURSUS STOP De trainersmarkt in Nederland is zeker van het betaalde voetbal overvoerd. De belangstelling voor het vak is enorm. Zo sterk zelfs, dat de KNVB vorig jaar heeft besloten de cursus voor het a-diploma voorlopig stop te zetten. Een noodmaatregel, die een gezonde doorstroming evenwel te genhoudt. Castenmiller: 'Als je een cl- cursus hebt moet je ook de mogelijk heid krijgen om een afsluitende cur sus te doen. De eisen voor het hoog ste diploma zullen alleen veel scher per gesteld moeten worden. In de tijd, dat ik examen deed, slaagde on geveer de helft. Nu krijgen bijna alle kandidaten een diploma. Op tech nisch- en taktisch gebied is het cur suswerk voortreffelijk verzorgd. Maar een goede begeleiding is er verder ei genlijk niet. Op de cursus wordt nooit over publiciteit gesproken. En dat is toch een wezenlijk onderdeel van het trainersvak. Daarnaast zouden trainers met een a-diploma verplicht moeten worden om minstens twee jaar stage bij een betaalde club te lopen, voor dat ze zelfstandig aan het werk mogen gaan. De best geslaagde is niet altijd de beste trainer. Met technische en taktische kennis alléén kom je er niet'. Castenmiller heeft dat in zijn gla- mourvak" bij Excelsior zelf ondervon den. Door de geringe financiële moge lijkheden bij die club wordt van de trainer aanzienlijk méér dan de trai ning en wedstrijdbe'geleiding alleen gevraagd. 'Je bent dag en nacht met je vak bezig. Ook met zaken als maat schappelijke begeleiding, de aanschaf van materiaal, het versieren van ande re mogelijkheden. Het moet-dan ook maar eens de wereld uit, dat voetbal trainers zoveel zouden verdienen. In West-Duitsland en Engeland ligt dat anders. In Nederland zijn de verdien sten zeker niet extreem'. ONGELUKKIG Joop Castenmiller bezit nog een goe de bron van inkomsten, omdat zijn echtgenote een florissant draaiende kapperszaak beheert. Toch voelt hij zich als werkloze hoogst ongelukkig. 'Ik heb een gek beroep. Aan de ene kant is de trainer een zuivere lk-fi- guur, aan de andere kant moet je so ciaal denken en begeleiden. Hoe moei lijker het wordt, hoe interessanter het in feite is. Ik ben bezeten van voet bal, helaas wel ja. Toch kan ik er op bepaalde momenten wel afstand van nemen. Maar ik ben geen WW-figuur. Castenmiller wacht af. Ook dit sei zoen zal het ongetwijfeld niet lang duren of een van zijn collega-trainers zal moeten afstappen. Trainers zijn snel slachtoffers. Vaak wordt van hen verwacht, dat ze van de meest grauwe stenen de fleurigste kastelen bouwen. Wie daarin niet slaagt, kan vertrek ken. Castenmiller gaat zich in de ko mende tijd in de voetbalwereld verder oriënteren. Hij heeft studiereizen naar Frankrijk, Spanje en Engeland geprogrammeerd. Verder is hij vaag in onderhandeling met de Indonesi sche voetbalbond voor de functie van bondscoach? 'Die trainerswereld kweekt wel egoïstische mensen, maar het is zo apart, dat het me erg intri geert. In de eerste plaats door de spanningen. Iedere dag is er iets an ders, ontmoet je andere zaken die om een oplossing vragen. Werken als voetbaltrainer is een heerlijk leven. Ik zal het wel missen'. Terwijl zijn collega's de laatste voor bereidingen voor de competitie tref fen, rijdt Joop Catsenmiller naar het strand. Om zich nóg bruiner te laten bakken. GERRIT DEN AMBTMAN San Sebastian worden gehoui gebreid met enkele stayers. Bi roepsrenners zullen naast de a, aangewezen nationale kampio Stam nu ook Piet de Wit (KEU. de Zaan) en Nico Been (Gro'u starten. De amateurkampioey^ Minneboo krijgt gezelschap de Jong (Halfweg). Hiermee de sportcommissie aan de w baancoach Frans Mahn en sta) seur Martin Wierstra. die vo uitbreiding aandrongen om d ste troeven. Stam en Minnebo te versohaffen in de finale. A makers gaan mee Bruno Wal Cees de Ruiter. Naast Cees St er nog drie profs aangewezen baanstrijd: achtervolger Rene en de sprinters Leijn Loeve Klaas Balk. De amateurploeg naast Minneboo en De Jong sprinters Rinie Langkruis, Fens en Ton Raaymakers en tervolgers Roy Schuiten en 1 )I Ponsteen. De achtervolging wordt samengesteld uit h< ,j Schuiten-Ponsteen-Nieuwenhuisf kel-Dekkers-Breur. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Er bestaat eL dc kans dat basketbal-kampio r mingo's het komende seizoen lijk versterkt gaat opereren, e ogenblik wordt namelijk nog handeld over de komst van Ba bowitz naar de Haarlemmers, witz, een Amerikaan, die de sche nationaliteit heeft aangt 0! speelde na enkele top-jaren in ka als 'amateur* voor Hap< si Aviv. Hij wil zelf in Nederlant r therapie gaan studeren. Het k van Leibowitz (tijdens de vooi ib van het Europees kampioensc grote uitblinker) is nu alleen e hankelijk van toestemming van ai raëlische bond. ie Flamingo's heeft uit Amerika im tweede kracht aangetrokken, n Eric Dompeling, die de Nede r nationaliteit heeft, maar sin< al tiende jaar in Amerika woont w peling verdiende zijn sporen vo! Alaska, waar hij tijdens zijn ondermeer in Fairbanks City uitkwam. Het is de bedoeling d aé bowitz en Dompeling mee zulli^ len tijdens de vijf wedstrijd in Flamingo's van 13 tot en met n gustus speelt tegen een West !r Selection uit Amerika. r' Van onze sportredactie HOOGEZAND De Zwitser moet na de vierde ronde van he jj damtoernooi de leiding delc j, Harm Wiersma en Andris An Kuyken speelde remise tegen d n rikaan Smith, terwijl zowel V als Andreiko de volle winst binnen te halen, tegen respect Lcfebvre en De Jong. Rabatel (Fra)—Gordijn (Ned) 2—0. (Zwi)—De Ruiter (Ned) 0—2. (Rus)De Jong (Ned) 2—0. Barroi Baba Sy (Sen) 02. Wiersma (Ned vre (Can( 20. Kuyken (Zwi)Sr Stand: 1/3. Andreiko. Kuyken en allen 6 pnt., 4/5. Baba Sy en De Ri den 5 p 6. Cazemler 4 p.. 7/11. G( Jong, Barrow, Rabatel en Smith, al 12. Lefebvre 1 punt. DENVER (Reuter) Betty heeft het, zoals verwacht, in de van het damestoernooi in Denv 11 gered tegen Wimbledonkampc Billie Jean King. Het werd 6-4 voor de Amerikaanse, die h 7.000 dollar (17.500 gulden) v de. Betty Stöve kreeg de helft t c bedrag. In de Davis-cupontmoeting, zor North little rock, tussen de Vei Staten en Chili (finale Ameri zone) is tennisgeschiedenis g ven. De tweede set van het dub, tussen Erik van Dillen-Stan Sn Jaime Fillol-Patricio Cornejo namelijk 76 games en duurd uur en drie kwartier. Fillol en jo wonnen uiteindelijk met 39- j SANKT MORITZ (ANP) Zo derde als vierde race bij het kampioenschap olympiajollen in een Westduitse overwinning! derde wedstrijd zegevierde Sell g De bestgeplaatste Nederlande g Mik. De vierde race leverde ee v op voor Klein (W-Dld). In dez strijd eindigde Mik als tweed<

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8