Door oude bomen straks het bos niet meer zien dichtbij mmentaar 4X ije vooruit Nu kappen, terwille van onze kleinkinderen edsdienst voor stelijk onderwijs -t-oproep 1 weerrapporten 'eristen+++ andverwachting '2 (ïdverwachting Iers vreemd geld het weer Versnelde film 'mous dicht', zei oom agent zwervers jeuk vrienden '/KWARTET DIASDAG 7 AUGUSTUS 1973 Mff/K BINNENLAND T5/K7 verleden is bij tal van fusies ge- dat de belangen van het perso- :el te veel op de achtergrond n. Primair ging het de partijen i om een vergroting van de af- igere winstmarges of soms om :rkere positie in de bedrijfstak liken. rijke verbeteringen werden be- oen werd afgesproken dat de nomen fusies al in het prille be esten worden aangemeld bij de •economische raad. Intussen is praktijk gebleken dat deze rege- anmerkelijke verbeteringen be- In dit verband behoeft men al- Iaar te denken aan de weinig ende tonelen die zich nu afspe- i en bij de Centrale Suiker :happij. emt daarom tot verheugenis dat op handen zijnde fusie tussen Lloyd en Commercial Union ilangrijke plaats werd ingeruimd e vakbeweging. Verliep het con- mvankelijk nog wat stroef, uit- jk is de vakbeweging er toch in ;d nu gedaan te krijgen dat de eigenaars voor zover in dit id van eigenaars nog kan wor- isproken belangrijke toezeg hebben gedaan ten gunste van Delta Lloyd werkzame perso- ook onze financieel-economi- tgina). Dc gunstige voorwaar de vakbeweging wist te beha- niet alleen voor haar eigen le- lar ook voor de niet-georgani- van grote betekenis. Nog te 'ordt uit het oog verloren dat ijuist is te beweren dat de vak- ig uitsluitend voor haar eigen iu opkomen. In dit geval is lelijk opnieuw het nut van de sging gebleken. :nd is eveneens dat de vakbe- aan een verbintenis tussen een inds, met in dit geval, een En- ■drijf dc voorkeur geeft boven tussen twee Nederlandse be- als dat onder andere gunstige ihofletieven biedt voor dc werkgclc- zejd. tte stemt het tot grote voldoe- at de positie van de onderne- on aad bij Delta Lloyd in de naas- a8® komst zal worden verbeterd. :er men de minpunten weg togen de pluspunten mag wor- iwa iconcludeerd dat deze fusie een vooruit is naar betere verhou- in het bedrijfsleven. Ie sf" Ie door Jac. Lelsz WAGENINGEN Er besluipt Nederland op 't moment het ge vaar dat door de neiging alle oude bomen te sparen onze kleinkinde ren het bos niet meer zullen zien. Voor groeiend milieubewustzijn, voor een toenemende liefde voor de natuur, mogen we dankbaar zijn. Maar soms werkt het. onbe doeld, als een boemerang. Een paar dagen geleden heeft ir. C. P. van Goor. adjunct-directeur van de Stichting Bcsbouwproefstation 'De Dorschkamp' te Wageningen, de voor pagina's van een aantal dagbladen ge haald met enkele kernachtige uitspra ken ten aanzien van de toestand met name enige oude bosachtige stads parken in Nederland, o.m. de reeds vanuit de Camera Obscura bekende Haarlemmerhout. Den Hout, waar zoals Hildebrand in 1839 schreef des zondags de wandelaars voorname lijk bestonden uit Haarlemmers, 'voornamelijk uit dezulken, die zich de zes overige dagen, aan beroep of nering gebonden, van alle vertreding spenen moeten, en dus des zondags de grootste appetijt hebben. Het zijn de kleine winkeliers met lange roksmou- wen; de boekhouders met watten in de ooren; de ambachtsbazen met hooge hoeden, lange panden en lange lenden; allen met dunne vrouwen één, en met hunne dochters drie gra den boven haar stand gekleed, en al leen in dit bijzondere geval met hun ne zonen, wanneer deze het niet zco ver in de wereld hebben gebracht om zich hunner te schamen; want er, val len secretarieklerken, ondermeesters en kleine bloemisten onder voor. Den Hout ook, waar het verhaal speelt van Robertus Nurks Teen on aangenaam mensch')- Hel Liesbos te Breda. De oude generatie bomen ligt plat, terwijl de nieuwe generatie zich manifesteert Ook in bossen moeten oude generaties plaats maken voor nieuwe. Verdwijnen pie onderwijsredactie MAG De Unie 'School en 0l\ relie' houdt op dinsdag 21 augus- 1'j\ i Joure een gebedsdienst voor iristelijk onderwijs, ter gelegen- V ran de opening van het nieuwe 77 sjaar en daarnaast gericht op de allecte 1973. De dienst wordt 's s om acht uur in de hervormde (*B|in de Midstraat gehouden. De -y" Iter van de Unie drs. T. M. Gil- y al in deze dienst voorgaan; het v^tiaal Mannenkoor, 'Cantate com i' zal de dienst luister bijzetten, n die de Unie een warm hart gen, maar niet in staat zijn de aar Joure te ondernemen, kun- londerdag 31 augustus via de alsnog de dienst beluisteren gt in de bedoeling van de Unie an elk jaar een dergelijke be- enst te organiseren, telkens in ai. idere provincie. Volgens ir. Van Goor loopt een stads- bos als de Haarlemmerhout, waar men overigens op het ogenblik wel probeert de gemaakte fouten nog te herstellen, maar ook het Haagse Bos en het Arnhemse Sonsbeek, om enke le andere voorbeelden te noemen, het ernstige risico op wat langere termijn te verdwijnen door vergrijzing. En als ze al niet verdwijnen, dan zullen ze op den duur toch belangrijk aan aan trekkelijkheid inbeeten doordat er niet tijdig gezorgd is voor nieuwe ge neraties bomen. Om ruimte te schep pen voor nieuwe aanplant moeten ou de bomen, als de tijd er rijp voor is, gekapt worden. Zoniet, dan zullen on ze kleinkinderen, en misschien onze kinderen al, het zonder echte, grote, hoge bomen moeten doen. Aanvankelijk heeft ir. Van Goor over deze problematiek gesproken voor de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Daarna, in het laatst verschenen nummer, werd in het maandblad van deze vereniging een interview met hem over hetzelfde onderwerp opge nomen. Enkele volzinnen daaruit, die voor een dergelijke controversiële aangelegenheid misschien wat krete- rig en emotioneel overkwamen maar die inhoudelijk geheel overeind kun nen blijven staan, zijn dezer dagen in de dagbladen verschenen. Ir. Van Goor: 'Het degeneratieproces in onze stadsbossen komt inderdaad op gang. Als het zó doorgaat, hebben we over dertig, veertig jaar, niets meer. Er is al gezegd: hij wil alle bo men kappen. Dat is natuurlijk hele maal mijn bedoeling niet. Maar we moeten er voor zorgen dat we in die stadsbossen bosjes van verschillende leeftijden hebben. Er dienen steeds weer nieuwe lichtingen te zijn, die de rol van de oude kunnen overnemen. De meeste van onze stadsbossen (of stadsparken) zijn nu zo'n 100 tot 150 jaar oud. Maar behalve eiken en nog een paar soorten zijn er maar weinig bomen, die die leeftijd normaal kun nen bereiken.' Vegeteren 'Ik heb', aldus ir. Van Goor, bezwaar tegen concentratie van de zerg op ou de bomen. In alle stadia hebben ze aandacht nodig. Het kan met oude bo men precies gaan als men mensen: ze staan maar een beetje te vegeteren. Ik ben het niet eens met actiegroepen, die vechten voor het behoud van iede re oude boom. Overigens, uit milieu hygiënisch oogpunt heeft een boom van middelbare leeftijd veel meer be tekenis dan wanneer hij jong of oud is.' Er zijn, vindt ir. Van Goor. enige re denen om oude bomen zo lang moge lijk te sparen. Ze kunnen op een heel markant punt in het landschap staan of wetenschappelijke waarde hebben. Ze kunnen een begrip geworden zijn, zoals die bij Kraantje Lek of 'de dui zendjarige den' van Wolfheze, die overigens volgens deskundige bereke ningen 'maar' ruim 300 jaar oud is. Ze kunnen historische importantie be zitten: Mogelijk heeft Napoleon er on der geslapen of werd er in het verle den rechtspraak onder gepleegd. De Dorschkamp (en trouwens Staatsbos beheer ook) is op 't moment bezig al le bijzondere bomen in Nederland te inventariseren, en daar zal dan extra aandacht aan gegeven worden. Ir. Van Goor verwacht dat de eerstko mende generaties het beslist met min der fraaie stadsbossen en dergelijke zullen moeten doen. Het zal niet meer mogelijk zijn alle verzuimen ongedaan te maken. Nederland zal het bezuren, dat er niet vroeg genoeg opnieuw is aangeplant. Om dergelijke nalatighe den op te heffen, heeft men tientallen jaren nodig. Het is niet alleen het verdriet van ir. Van Goor. Vele bos bouwers laten in dit opzicht klaaglij ke geluiden horen. Dat men er ernst mee maakt ons land van een gevari eerd groen-areaal, qua soort en leeftijd te voorzjen, blijkt cok nog eens weer uit een recent initiatief. In dit geval gaat het speciaal om de directe relatie tussen bebouwing en groen. Om het wonen tussen groen, dat al tot een re delijke mate van volwassenheid is ge komen. Uitgaande van de Werkgroep Bos Stedelijke Gebieden, die met ver schillende kerngroepen werkt, zal bin nenkort een groep beginnen, die zich m het bijzonder gaat bezighouden met het chapiter 'bossen in toekomsti ge stadsuitbreidingen'. Wonen in 't groen Deze groep zal blauwdrukken maken voor de realisering van groen bijvoor beeld voor steden in klei-, zand- en veengebieden, doch ook voor verschil lende. bebouwingsdichtheden. En dan niet voor het verkrijgen van groen achteraf, hetgeen al tot vele frustra ties heeft geleid omdat het zo lang duurt voordat een boom enigszins toonbaar is geworden. Nee, het gaat er om naar middelen te zoeken om eerst het groen tot stand te brengen om vervolgens met de bebouwing te beginnen. Allerlei facetten moeten in dat verband bestudeerd worden, tech nische, bestuurlijke, financiële enz. Wat het laatste betreft, het is nood zaak dat de gemeenten al jaren vante- voren de grond in handen hebben om een stadswijk te realiseren, en dat gaat geld kosten want er moet gerui me tijd voordat men er iets voor te rugkrijgt geïnvesteerd worden. Een punt in dit verband is ook, dat er op het ogenblik wel rijkssubsidie gege ven wordt voor bosaanplant, maar niet voor bes dat wordt aangeplant met de bedoeling er na verloop van tijd een woonwijk uit te kappen. 'Je kunt ook bomen vóórkweken', al dus ir. Van Goor. 'Bijvoorbeeld soli tairen als de populier, de linde, de iep, de eik en de kastanje. Mits een speciale kweektechniek wordt toege past. zijn die na vijf of tien jaar nog wel te verplaatsen. Alleen voor de Randstad zouden op die wijze zo'n 50.000 bomen per jaar voorgekweekt moeten worden. Daar is geen kweker voor warm te krijgen. Om die reden zijn intussen enkele grote gemeenten zelf begonnen met het voorkweken van bomen.' Ir. Van Gocr vindt dat voorkweken wél een mogelijkheid om nieuwe, kale stadswijken te stofferen met althans een aantal uit de kluiten gewassen, ogende bomen. Verreweg het meest ideaal acht hij het evenwel om eerst een bos aan te leggen van pionier-boomsoorten. Daarin kan dan na verloop van tijd gekapt worden om ruimte te krijgen voor de bouw van huizen. Goede informatie vooraf is daarbij wel nodig om protesten bij voorbaat te bezweren. Diverse ge meenten hebben voor een dergelijke nieuwe manier van stedebouw belang stelling getoond. Zij hebben bij De Dorschkamp er zijn als gezegd nog vele problemen te overwinnen aan gedrongen op verdere studies. NW LAND de Jong, Zandvoort. gele Ford CaprI i; Robert Wijkhuizen. Oberhauscn, op 28 II 15 L rs' melt#"1- tonis km Weerrapporten van gisteravond 19 uur. tIJK •sjes. Leiden, blauwe Renault 16 ca- E. Eeldert. Utrecht, beige Renault 4, N. Fennis-Poort. Bolsward. rode Ci- ;s, 17—73-TP RIJK-SPANJE J. Hoogeveen. Den Haag, blauwe Sim- i tourist. 46—02-UK. f Haan, Punacker. rode Opel Ascona; n mevr. J. A. de Jong, Den Haag. luwe VW 1300. 19—96-PR. •NEDERLAND Reddingius, Beverwijk, rode Peugeot weel _56-rm. ERLAND-lTALIc ff. Taal. Ughelen, Renault 16 TS. 43— telet stf- LAND-FRANKRIJK-ZWITSERLAND 0.15 Mulder-Sommers Leiden, groengele caravan. 6849-TH. NRIJK van der Keer-Zrisz. IJmuiden, gele 85—48-VD M'JZi ll'ROPA i-erhiJJ. Haan. Soestdijk een creme Merce- LAND 5. J. Boskloppcr. Rotterdam, motor- 'Keeltje B'. dhr. en mevr. R. Meyer- Erlangen Frauenaurach. Duitsland. VW kampeerbus. ER—JC-10 Fam. B. Van Elk. Lobith. groene Opel Kadett. LAND-ZWITSERLAND-LUXEMBURG van der Heijden en mej J. van der Flevopoldcr witte Renault 10. 25—51- ffEGEN G. de Jong, Geldermalsen. witte VW HN-85—27 MNAVIë Wendelgelst, Amsterdam, wlttè Opel max neerslag Amsterdam regen 26 0.1 De Bilt zwaar bew. 26 0.1 Deelen regenbui 30 1 Eelde onweer 27 0.3 Eindhoven zwaar bew. 31 0 Den Helder regen 22 0.3 Luchth. Rtd. regen 26 0.1 Twente onweer 30 2 Vlissingen regenbui 25 2 Zd. Limburg onweer 30 0.1 Athene onbewolkt 31 0 Barcelona onbewolkt 28 0 Berlijn onbewolkt 31 0 Bordeaux zwaar bew. 29 0 Brussel zwaar bew. 29 0 Frankfort licht bew. 31 0 Genève onbewolkt 30 0 Helsinki regen 21 0.1 Innsbrück onbewolkt 30 0 Kopenhagen onbewolks 23 0 Locarno half bew. 26 0 Londen onbewolkt 19 2 Luxemburg half bew. 29 0 Madrid onbewolkt 35 0 Malaga licht bew. 30 0 Mallorca onbewolkt 33 0 München onbewolkt 30 0 Nice onbewolkt 27 0 Oslo regen 17 9 Parijs geheel bew. 30 0 Rome onbewolkt 29 0 Split onbewolkt 30 0 Stockholm onbewolkt 22 0 Wenen onbewolkt 30 0 Ziirich onbewolkt 30 0 Casa Blanca zwaar bew. 25 0 Istanboel licht bew. 28 0 Tunis onbewolkt 30 0 .selijk een bui, ook opklaringen, Idi koele af en toe harde zuidweste- wind. 18 k 19 gr. C luchttempe- «est tot west, 4 tot 6, later moge- |7 Beaufort (krachtig tot hard). AMSTERDAM Vakantiegangers die vandaag vreemd geld kopen of ver kopen, kunnen rekenen op de volgen de koersen. Het eerste getal geeft aan wat vreemd geld dc toerist opbrengt, het tweede wat het hem kost. Amerikaanse dollars 2.53—2 63 Engelse ponden 6.406.70 Belgische francs 7.007.25 Duitse marken 108.00111.00 Italiaanse lires Portugese escudo's Canadese dollars Franse francs Zwitserse francs Zweedse kronen Noorse kronen Deense kronen Oostenrijkse schillings Spaanse peseta's Griekse drachmen Finse marken Joegoslavische dinars (Amerikaanse en Canadese dollars, evenals Britse ponden staan vermeld in guldens. De overige noteringen zijn in centen.) HOOG WATER S augustus: Vllsstngen: 9.10 21.47: Haringvlictsluizen: 10.44-23.17: Rot terdam: 11.55-; Scheveningen: 10.12-22.50; IJ muiden: 10.58-23.36; Den Helder: 1.29-14.04; Harllngen: 4.01-16.34; Delfzijl: 6,42-19.10, Van onze weerkundige medewerker Vergeleken wij dc weersverschiinselen kortgeleden met een vertraagde film, gisteren hadden de vlug wisselende weerbeelden meer weg van een ver snelde film. Gangmaker tras een se cundaire depressiekern, die maandag morgen via Wales naar de Ierse Zee was getrokken, met achterlating plaat selijk in Wales van 75 mm regen en als begeleiding een stormwind uit zuid-zuidwest van 9 Beaufort in het Kanaal en tijdelijk 8 Beaufort langs onze kusten. Het voordeeltje dat ei- voor ons aan zat, ivas een dag extra zomerweer. De zeer sterke zuidelijke wind wat had die veel weg van een föhn! deed de temperatuur in het binnenland oplopen tot boven 25 graden. Zelfs in het uiterste noordoos ten van Groningen werd 28 graden bereikt, Twente, Eindhoven en Maas tricht meldden om vier uur zelfs 30 graden Celsius. Hand en spandiensten werden verleend door een hogedruk- gebied boven de Karpaten, dat zich niet van de kaart liet vegen. Even snel als de zon verschenen was, ver dween hij maandagmiddag, toen een koufront uit zuid-Engeland kwam op dagen. Dat er in vrijwel heel Europa ook in de hogere niveaus grote hoe veelheden warme lucht werden aange voerd, bleek aanvankelijk uit de sterk teruggelopen instabiliteit in groter verband. Onze THP200 reageerde tot half vijf 's middags in tegenstelling tot de afgelopen toeken niet. Pas daarna begon de wijzer uit te wijken onder invloed van een toenemende onweersachtigheid, die rond acht uur gisteravond nog steeds stijgende was. Uit Uithuizermeeden kon rond half vijf de ontwikkeling van enkele on weersbuien ondermeer boven Oost- Friesland Duitslandworden waarge nomen, waarvan de toppen met grote snelheid tot 8 a 9.000 meter hoogte opschoten. Tien tl vijftien minuten daarvoor was er nog niet te zien dat er onweer zou komen, aldus onze zegs man. De orkaanwinden in de hogere niveaus zullen daar niet onschuldig aan geweest z onder redactie van loessmit 'Mous dicht', zegt een al wat grij zende agent tegen een opgewonden rossige Engelse jongen die ge kleed. in een rode plastic jas, een verpieterde spijkerbroek en sop pende sandalen de woordvoer der is van een groepje buitenland se jongens en meisjes die ruzie hebben met twee in het Vondel park opererende 'morgensterren'. Omdat de agent er kennelijk niet helemaal van overtuigd is dat zijn waarschuwing in het Engels goed overkomt, legt hij daarbij zijn rechter wijsvinger op zijn tuitende lippen. Het drama-in-zakformaat speelt zich af op een regenachtige middag in het Vondelpark, ivaar de aan houdende buien de meeste parksla pers heeft weggespoeld. De schame le, in piastic gehulde spullen ran de laatste volhouders, die af en toe opbollen door de wind en drui pen van de regen, accentueren de troosteloosheid. De ruzie is ontstaan omdat een van de twee morgensterren zich de schoudertas van een meisje uit de groep zou hebben toegeëigend (ge vonden, zegt hij zelf) en in zijn icerklust het meisje een klap in het gezicht zou hebben gegeven De jongen op de soppende sanda len heeft de politie telefonisch om hulp gevraagd. Als het politiebusje is gearriveerd en de grijzende agent en zijn jon gere blozende collega rustig en zelfverzekerd zijn uitgestapt, wor den zi] aangesproken door een be- Vossen zijn blijkbaar gewend nogal een eind van hun vaste verblijf plaats op zwerftocht te gaan. Drie jaar lang al gaan de vossenonder- zoekers van de Arnhemse afdeling van het rijksinstituut voor natuur beheer handel en wandel van de dieren na door kleine zendertjes aan hun nek te binden. Op die ma nier zijn ze er achter gekomen dat de vossen op meer dan vijftig kilo meter van hun holen rondzwerven. Zulke 'radiovossen', die in Arnhem hun zendertjes gekregen hadden, zijn zelfs aan de overkant van de IJssel teruggevonden. In de herfst beginnen de onderzoekers nu met een onderzoek naar de migratie onder de vcssen. Met de zendertjes-methode hebben de 'vossenjagers' zo'n succes ge boekt, dat ook de hazenwereld naar hun mening in deze moderne tijd niet meer van radio's-versto ken mag blijven. Binnenkort zul len ook de hazen daarom hun pri- véleven via deze zendertjes bloot moeten leggen. 'Jeuk in het knoopsgat'. Zo wordt in ambtelijke termen het onbe haaglijke gevoel aangeduid dat heel wat zich verdienstelijk wanen de Nederlanders bevangt, als in het voorjaar koninginnedag met de daaraan verbond eln gerseeintnin daaraan verbonden lintjesregen in zicht komt. Voor hen die zich steeds gepas seerd voelden en nu misschien een stille hoop hadden gevestigd cp het extra Oranjefeest van dit jaar (het regeringsjubileum van konin gin Juliana op 5 september) heb ben wij somber nieuws. Op gezag van onze man in Den Haag kun nen wij melden, dat het kabinet- Den Uyl op geen enkele wijze denkt of bereid is te denken over een extra lintjesregen omstreeks de vijfde september. Alle hoop dient zich dus weer te richten op de dertigste april 1974. Zitten 'Lekker zitten 'kan in het Bouwcentrum Rotterdam, waar van 22 augustus af een hele maand lang een expositie van gemakkelij ke stoelen te zien is. Na die datum kan natuurlijk ook iedereen lekker blijven zitten die zo'n stoel koopt. Het Bouwcentrum bezit ook een nieuwtjes-tafel waarop op 't ogen blik onder meer een doe-het-zelf-te- gelvloer te bezichtigen is ,die ie dereen zonder enige vakkennis makkelijk kan leggen, waaraan geen gram specie le pas komt en die al even gemakkelijk verhuisd kan worden. Spelen Spelletjes zijn eigenlijk altijd 'in 'geweest en er komen nog steeds nieuwe bij. Nu is het weer 3M Nederland b.v. in Leiden, die vier volwassen spel len in de handel heeft gebracht. Echt alleen voor volwassenen, want om ze te kunnen spelen moet je wat strategisch en tactisch in zicht bezitten .Ze komen uit Ame rika, heten ^Acquire', 'Breakthru', 'Twixt' en 'Bazaar', zijn nogal kost baar (ƒ37,50), maar staan dan ook fraai in de boekenkast .waaraan de vormgeving aangepast is. Stoeien jaarde man, die omstandig zijn le zing van het gebeurde geeft. Of het nu komt door de opgewonden kreten van het groepje, of omdat de getuigenverklaring van de be jaarde niet zo bar veel verduide lijkt, feit is dat de twee agenten er geen koekje van weten te bak ken. De jongen op de soppende sanda len schreeuwt vervolgens de agen ten ongeduldig toe dat een van de twee gezamenlijk opererende mor gensterren het slachtoffer van haar schoudertas heeft beroofd en haar daarbij heeft geslagen. Na enig heen en weer gepraat vraagt de blozende agent die zijn En gels beter beheerst waar de tas ïs gebleven. Die moet volgens de jongen op de bakfiets van de be schuldigde morgenster liggen. Op de vraag waar die dan wel staat wijst de aangesprokene mistroostig op twee bakfietsen, die op nog geen vijf meter afstand levensgroot staan geparkeerd. De twee agenten werken zich vervolgens de jon gelui opgewondend pratend en ge barend om zich heen naar de aangewezen bakfiets. Inderdaad, daar ligt az schoudertas tetssen wat onduidelijke textiel, een slip je, een béhaatje en wat lege bier flesjes. De grijzende agent hij houdt het initiatief en blijft zelfverze kerd pakt de las, haalt er een legitimatiebewijs uit en vraagt on derzoekend rondkijkend of de eige nares aanwezig is. Het bewuste meisje blijkt echter de beschuldig de morgenster achterna te zijn ge rend (zijn collega heeft bleek van schrik een goed onderkomen in het politiebusje gezocht en veiligheids halve de portieren van binnen ver grendeld), zodat de agent de tas onder de arm neemt en in zijn ei gen Engels de groep meedeelt dat het meisje haar tas op het bureau kan komen afhalen. Maar daarmee is de jongen op de soppende san dalen het niet eens. Woedend eist hij dat de bewuste morgenster wordt opgespoord en wordt inge sloten Hij zal zich daarvan per soonlijk op de hoogte komen stel len, voegt hij daaraan toe. Dal opsporen is echter niet meer nodig, want de beschuldigde mor gensier is intussen lijkbleek op de plaats van het onheil teruggeko men. Het meisje van de tas arri veert enkele seconden later en geeft hem, onder het uitschreeu wen van beschuldigingen, een fik se klap in het gezicht (terug). De twee agenten sussen de zaak. De tivee morgensterren moeten op hun bakfiets naar het politiebu reau. De jongen op de soppende sandalen schreeuwt ze 'na dat hij ze zal vermoorden als hij ze ooit nog in het Vondelpark tegenkomt. En tot de tivee agenten, die achter de twee morgensterren aan naar het politiebureau terug willen rij den, zegt hij dat het dan hun schuld is. Waarop de grijzende agent in zijn beste Engels antwoordt 'mous dicht' en het aanvullend gebaar met de rechter wijsvinger op de lippen maakt. Drie onderling sterk verschillende vrienden steken dc koppen bij el kaar: dc Deense bavenschipper Joesse Nielsen, zijn hond Mussie en een naamloze duif. De schipper vond de duif helemaal akelig cn ziek in Kopenhagens straten en nam hem mee naar zijn schip. On der zijn goede zorgen knapte het dier zienderogen op cn werd de beste vriendjes met de scheeps hond. Met de baas kan ic trouwens ook best opschieten. 'Simpkins heeft er eindelijk een paar gevonden, die om zijn moppen lachen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7