Ouderlijke boedeldeling veel gemaakt testament eoeo De Weldoener ii Verdeling nalatenschap tijdens het leven Inbraak bij juwelier: buit twee ton J. J. Oversteegen volgt prof. Stuiveling op Uitzending Meppeler bejaardenwerk niet op tv maar op radio Padvinders? VVD-Kamerlid: niets gezien in Mozambique door John Rowan Wilson TROUW/KWARTET DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV AMSTERDAM Tegenwoordig wordt, ook vaak gebruik gemaakt van de zogenaamde ouderlijke boedelverdeling. Dat is een testament, waarbij men tijdens zijn leven zijn nalatenschap verdeelt. De wet heeft deze groep personen door en tussen wie een ouderlijke boedelverdeling kan worden ge maakt beperkt. Bloedverwanten in de opgaande linie (ouders, grootouders) mogen tussen hun af stammelingen onderling of tussen hun afstammelingen en hun echtgenoot zo'n verdeling maken. MARY PERKINS Om te bereiken, dat de langstlevende de volledige beschikking krijgt over alle goederen van de nalatenschap worden alle bezittingen aan de langst levende echtgenoot toebedeeld onder de verplichting om alle schulden, de begrafeniskosten en successierechten te voldoen. Bovendien moet de langst- indien en voorzover dit ter voldoening een bedrag schuldig erkennen ter grootte van het erfdeel van de kinde ren, verminderd met hun aandeel in de begrafeniskosten e.d. en vermin derd met de voor hen betaalde suces- sierechten. Met een beroep op de morele ver plichting om ook na zijn overlijden voor het levensonderhoud van zijn vrouw te zorgen, bepaalt de man, dat ndien en voorzover dit ter voldoening aan deze morele verplichting nodig is, de schuld van de langstlevende aan de kinderen niet opeisbaar zal zijn, be houdens ingeval van faillissement, surséance van betaling e.d., eventueel bij hertrouwen en bij het overlijden van de langstlevende. Maakt men deze schuld rentedragend, dan streeft men het doel, dat met de ouderlijke boe delverdeling beoogd wordt, voorbij. Er zijn notarissen, die de testateur la ten bepalen, dat de schuld renteloos zal zijn; anderen maken de schuld wel rentedragend, doch bepalen, dat de rente eerst opeisbaar is, wanneer de hoofdsom opeisbaar wordt Interen Wordt aan een ouderlijke boedelver deling in de hiervoor gemelde vorm uitvoering gegeven, dan wordt nage noeg bereikt, wat de echtgenoten wen sen: de langstlevende al. De langstle vende is volledig eigenaar van alle be zittingen en heeft een schuld aan de kind (eren), waar hij tijdens zijn le ven (behoudens faillissement e.d.) niets van merkt. Dit volledig eigenaar zijn brengt met zich mee, dat de langstlevende het vermogen ook kan interen. Dit nu is in een periode, waarin de kosten van levensonder houd voortdurend stijgen een zeer ge wenste situatie. De langstlevende van de ouders moet niet afhankelijk zijn van de medewerking van de kinderen (bij vruchtgebruiktestament) of van de goedgeefsheid van de kinderen (in geval zij hun erfdeel hebben ontvan gen) om verder te kunnen leven. Wanneer het vermogen van de eersto- verleden ouder nog geheel of gedeel telijk in tact is, wanneer de langstle vende komt te overlijden, kunnen de kinderen hun vordering incasseren. Ook indien de langstlevende echtge noot hertrouwd is en op zijn/haar beurt misschien de tweede echtgenoot zoveel mogelijk begunstigd heeft, ont vangen de kinderen ingevolge de ou derlijke boedelverdeling in elk geval hun erfdeel uit de nalatenschap van hun eerst overleden ouder. Hiervoor is gezegd: 'Wanneer aan een dergelijk testament (ouderlijke boe delverdeling) uitvoering wordt gege ven'. Bij de ouderlijke boedelverde ling in de hiervoor gemelde vorm wordt aan de kinderen een vordering op de langstlevende van de ouders toegedeeld. Met een beroep op de ver zorgingsplicht tegenover de andere echtgenoot, wordt bepaald, dat deze vordering niet terstond opeisbaar is en geen rente of een uitgestelde rente zal dragen. De waarde van een derge lijke vordering is minder dan zijn no minale bedrag en is mede afhankelijk van de leeftijd van de langstlevende ouder. Wanneer de vrouw bij het overlijden van haar man nog jong is, zal de contante waarde van de vorde ring der kinderen gering zijn. Succes Schending van de legitieme portie of benadeling met meer dan een kwart gedeelte zijn gronden, waarop in be paalde gevallen kinderen van erflater zich tegen de ouderlijke boedelverde ling hebben verzet. Met succes werd dit gedaan in een geval, waarover de Hoge Raad in september 1969 ten gunste van de kinderen besliste. Of een thans lopende procedure tot het zelfde resultaat zal leiden, zal mede afhankelijk zijn van het ten behoeve van de weduwe gevoerde beheer. In wezen is hier niet de ouderlijke boe delverdeling aan de orde, maar de verzorgingsplicht. Tenslotte een enkele opmerking over het erfrecht in het nieuwe Burgerlijk Wetboek. De opvatting dat de langst levende echtgenoot recht heeft op de nalatenschap van de overleden echtge noot voorzover hij daaraan behoefte heeft voor-zijn levensonderhoud is in de wet neergelegd. De wet, waarbij het erfrecht wordt gewijzigd, is echter nog niet van kracht, ofschoon deze door het Parle ment reeds is aangenomen. Het is niet te voorspellen, wanneer het nieu we erfrecht in werking zal treden. Dit is het laatste van de serie van vier artikelen van de hand van me vrouw Van Erfc. De vorige werden ge plaatst op 1, 2 en 6 augustus. WASSENAAR Bij een inbraak bij de juweliersfirma Van der Kleij aan de Langestraat in Wassenaar is in de nacht van zondag op maandag voor twee ton aan juwelen gestolen. Twee of drie mannen sloegen de etalageruit in en haalden uit de zaak de duurste series juwelen en sieraden. Eén van de mannen hield inmiddels op straat de wacht met een automatisch vuur wapen in de aanslag. De politie heeft een niet afgevuurde patroon van het wapen bij de zaak teruggevonden. De inbrekers ontkwamen in een per sonenauto die met restanten van de buit elders in Wassenaar is terugge vonden. Het was een Duitse wagen met valse kentekenplaten, die eind ju ni in het Brabantse Drimmelen was gestolen. De daders zijn nog spoor loos. AMSTERDAM De criticus J. J. Oversteegen zal prof. dr. G. Stuiveling opvolgen als hoogleraar in de Neder landse letterkunde aan de Urtiversiteit van Amsterdam. Prof. Stuiveling is eind vorig jaar met pensioen gegaan. Dr. Oversteegen is redacteur geweest van het tijdschrift 'Merlyn'. Hij pro moveerde in 1969 op het proefschrift 'Vorm of vent'. Evenals zijn voorgan ger heeft dr. Oversteegen zich ver diept in Multatuli. Horizontaal: 1. bekwaam; 2. kelner-begrip; 3. kerk gebruik-kieskeurig (Z.N.); 4. oeverge- was-prul-meisjesnaam; 5. lof-voorstad van Baden Baden-bloeiwijze; 6. slag- soepel; 7. voorzetsel-vlaktemaat-voer- tuig; 8. Europeaan-vis-tijdrekening; 9. muggelarve-metselspecie. 234 56789 Verticaal: 1. verbetering: 2. ceintuur van Japan se vrouwen-niet dicht opeen staande- water in Utrecht: 3. lengtemaat-glij- voertuig: 4. plezier-edelgesteente; 5. bouwland-pret-knaagdier; 6. schuiven de ijsheuvd-verharde huid; 7. gast- wijnmaat: 8. klinknageltje-miereneter papegaai: 9. zangstem-gehalmd gewas. AMSTERDAM In onze krant van gisteren stond onder de kop 'Bejaar denwerk in Meppel voor NCRV-televi- sie' een bericht waarin aangekondigd wordt dat op 13 augustus vanuit schouwburg Ogterop 's morgens een drie uur durend tv-programma zal worden gemaakt over het open bejaar denwerk in Meppel. Het programma zou blijkens dit bericht worden ge maakt omdat het ministerie van CRM Meppel een van de beste voorbeelden van dit werk in ons land vond. De NCRV deelt ons mee, dat het hier om een radioprogramma van een uur en drie kwartier gaat, namelijk van 's morgens 9.30 tot 11.15 uur. Dit in het kader van het programma Plein Publiek. In aansluiting daarop zal het bejaardenprogramma 'Zilverpraat' vanuit dezelfde schouwburg worden uitgezonden, maar daarbij is het Mep peler bejaardenwerk niet meer het onderwerp. Ook is er volgens de NCRV geen contact geweest tussen het ministerie van CRM en deze om roepvereniging over het programma. UTRECHT Het bedrijfspensioen fonds voor de schoenmakerij heeft be sloten de pensioenrechten van de on geveer 1150 werkenden en gepensio neerden in de schoenmakerij tot 1 ja nuari a.s. met vijf procent te verho gen. Tot deze verbetering kon worden besloten dankzij de redelijk gunstige resultaten over het boekjaar 1972, dat een voordelig saldo opleverde van rond 122.000 gu'den. Het gerucht was de Engelse film reportage 'Derby day' vooruit gesneld En dat was jammer in dit geval, want zo hoog gespannen verwachtingen ver keren heel snel in het tegendeel. 'Een meesterwerk', 'werkelijk briljant', zo zou het oordeel van Britse collega's hebben geluid. Hoe kan je als Nederlander de schijn van chauvinisme vermijden, als je wat vreemd aankijkt tegen dit Britse en thousiasmeDe toelichting in de NCRV-gids legde een verbinding met Bert Haanstra's 'Alleman', maar nog duidelijker en directer was tijdens de hervertoning van 'Derby day' door de KRO-televisie de herinnering aan Jan Vrijmans 'Op de bodem van de hemel': de zeer aardse lyriek, die opeenstane- lina van buitenissige en toch ook weer heel geirone dingen. Maar vooral: het einde van het genre begint zich ook al af te tekenen de beeldrijmen van een vuurvreter en ijsjeslikkende kin deren en van jockeys oo hun paarden en kinderen oo de paarden in de draai molen zijn al hard op weg een gemeen plaats te worden. AVRO's Televizier had kans gezien het Kamerlid Waalkens rechtstreeks van Schiphol naar de televisiestudio te slepen om van hem te vernemen dat hij bij zijn rondreis in Mozambique geen sporen had ontdekt van uitge moorde en platgebrande dorpen, zodat bij hem sterke twijfel was gerezen of de berichten over massamoorden daar op waarheid berusten. Al zijn hoop ums nu gevestigd op een internationaal onderzoek. Jammer was dat de heer Waalkens, net als zijn overigens heel alerte on dervrager, geen twijfel liet doorklin ken over de zin van de .Portugese aan- u-ezigheid in de Afrikaanse gebieden. Want dat is het fundamentele pro bleem, waarvan de Portugezen de aan dacht proberen af te leiden. Ook al zou het waar zijn dat alle Portugese mili tairen daar als een stelletje weldoende en niet omziende padvinders rond gaan, dan nog blijft de vraag bestaan: wat voert Portugal daar überhaupt uit en waaromjk. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het Tweede Kamer lid van de VVD H. P. H. Waalkens heeft verklaard geen bewijs, noch eni ge aanwijzing te hebben gevonden van massale moordpartijen door Por tugezen in Mozambique, zoals onlangs door tal van katholieke geestelijken is onthuld en door de wereldpers aan de kaak gesteld. Waalkens zei dit gisteren na terug keer uit Mozambique, waar hij op uit nodiging van de Portugese regering een bezoek van drie weken heeft ge bracht. De heer Waalkens verklaarde tijdens zijn tocht in totaal legde hij een afstand van 47.000 km af te zijn begeleid door een Nederlander, die al acht jaar lang in Mozambique op een reclameadviesbureau werkzaam was en tevens in gezelschap was ge weest van twee journalisten. Op de vraag van een redacteur van AVRO's actualiteitenrubriek Televiziers Magzi- ne of deze Nederlander hem door de Portugese autoriteiten was toegewezen antwoordde het Tweede-Kamerlid dal de man gevraagd was hem te begelei den. Voorts vermeldde Waalkens dat hij als voorwaarde voor zijn bezoek had gesteld dat hij op ieder tijdstip zelf het doel van zijn volgende bezoek kon vaststellen. Tijdens het korte vraaggesprek waar in weinig diepgaande vragen werden gesteld, merkte Waalkens op tijdens zijn tocht onder meer enkele verlaten dorpen te hebben bezocht. Waalkens erkende tenslotte dat het niet onmo gelijk is dat er in Mozambique 'iets' is gebeurd, maar z.i. is het gepubli ceerde in de wereldpers zoals van de gruweldaden jegens kinderen overtrokken en hem was daarvan geen bewijsmateriaal geleverd. 'In elke oor log gebeurt wel iets', aldus Waalkens. In Londen heeft de Spaanse missiona ris Vicente Berenguer gisteren een lijst gepubliceerd met namen van 42 Afrikanen die volgens de priester in de provincie Tete zijn vermoord door Portugese militairen. 60 De secretaresse bracht hem naar bin nen. Het was de zitkamer van een nogal luxueus ingerichte suite, die kennelijk kort te voren het toneel van een persconferentie was geweest. Er stonden flessen op een tafel tegen de muur en op elk horizontaal vlak in de kamer. Barrington zat te telefone ren. Hij had een donkergrijs pak over zijn tropenshirt aan, maar droeg nog steeds geen das. In een fauteuil vlak bij hem zat een dikke man met een glasbril op gin-tonic te nippen. Een hoekige vrouw van een jaar of vijf endertig deed vergeefse pogingen de kamer op te ruimen Barrington zei in de telefoon: 'Nou, zeg hem maar dat het me niet kan schelen hoe hij het doet of wat het kost.Toen de hoekige vrouw 'kost' hoorde, hield ze midden onder het le gen van een asbak op en huiverde zichtbaar. Toen volgde op vriendelij ker toon: 'Ja, beste kerel, dat wisUik wel. Op jou kan ik rekenen'. Hij leg de de hoorn op de haak. 'Idioot'. Hij merkte Adams voor het eerst op. 'U bent helaas te laat. De secretaresse viel hem in de rede. 'Dit is dokter Adams. U nebt hem ge schreven. Weet u nog?' Barrington sloeg zich theatraal tegen het voorhoofd. Hij leek even in trance te gaan om zijn gedachten op een rij te zetten. 'Beste kerel, natuurlijk weet ik dat nog. Ik had gedacht dat je vorige week zou komen. Ik had je al opgegeven'. 'Daar kon ik niets aan deen. Ik moest vrije dagen opnemen'. 'Allicht. Natuurlijk. Ik weet hoe dat gaat'. Hij draaide zich om en stelde de anderen voor. 'Nu moet je meteen met iedereen kennismaken. Dit is Cla re Wishart, die bij mijn uitgever werkt. En Sam Hargreaves. Hij is van een zekere firma Harcourt Samuel die voor de public relations zorgt. Juf frouw Baxter heb je al ontmoet'. Hij keek Adams strak, hypnotiserend aan en vroeg nadrukkelijk: 'Drink je?' Adams had niet zo spoedig al vragen naar zijn levensgewoonten verwacht. 'Nee, zelden'. 'Jammer', zei Barrington. 'Er is nog een massa over. Ik houd er zelf niet van. maar ik vind het ook niet leuk als het verspild wordt'. 'We moesten het eigenlijk terugstu ren', zei juffrouw Wishart. 'Ze zullen ons daar vast wel voor terugbeta len. 'Nee, niet doe', zei Barrington. 'Er zullen mensen in en uit lopen. Die moeten we wat kunnen aanbieden'. 'Ja maar, ik moet alles afrekenen', zei ze klaaglijk. 'En ik ben bang dat we een beetje t) kwistig zijn geweest'. 'Kop op', zei Barrington. Hij sloeg zijn arm om haar schouders. 'Geloof me, Clare, jullie zullen er geen spijt /an hebben dat 'ullie dit boek uitge ven. 'O. dat weet ik wel. Maar... ik heb een budget, ziet u. Hij glimlachte. 'Je moet eens in Kalun- dam komen kijken. Dan merk je pas echt vat zuinigheid is.' Tot Adams zei hij: 'Ik was gisteren in het Motnv politan Ze hielden daar een symposi um over ziekenhuisbouw. Er was gro te onenigheid over het beste m'ateri- aal voor vloeren van operatiezalen je weet wel: rubber, terrazzo, noem maar op. Iemand vroeg mij wat ik in Kalundani gebruikte. 'Koemest zei ik'. Hij bulderde. 'Je hoeft mij niets over zuinigheid te vertellen'. Hargreaves hief zijn neus uit het glas. 'De pers zou dat een mooie hebben gevonden', zei hij spijtig. 'Ik vond dat ik die voor Frank Soper moewt bewaren', zei Barrington. 'Per slot van rekening, als hij ons een hele pagina geeft, moeten we daar wat te genover stellen'. 'Inderdaad'. Hargreaves keex Barring ton met respect aan. 'Mooi. Dat is dan dat'. Barrington wierp een blik op zijn horloge. 'Dok teruh 'Dokter Adams, ja'. Hij wendde zich tot de anderen. 'Wij zien elkaar alle maal om half zes in de Wigmore Hall. Juffrouw Baxter, wilt u als u beneden bent een lunch voor twee personen bestellen? Niets overdrevens. Alleen maar kip of zoiets'. Toen ze weg waren, gooide hij zijn jasje uit en liet rch in een fauteil vallen. 'Wat een circus!' zei hij. 'Maar je moet wel. Het belangrijkste in de jungle is overleven. En overleven be tekent in ons pevrl geld. Dit boek heeft me letterlijk het leven gered. Adams. 'Het zal heel wat levens redden', zei Adams. 'Het .s een geweldig boek'. 'Dat is aardig gezegd. Om je de waar heid te zeggen, ben ik gaan schrijven om niet gek te worden. Na de dood SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 133. De goedmoedige heer Spijker mans van de firma Spijkermans en van Hameren liet zich ontdaan aan een tafeltje neervallen en begon ner veus op zijn eigen dikke handjes te kluiven. 'Onmogelijk.stamelde hij nogmaals. 'Ik ben een oppassend man. Ik neem de wetten in acht en op mij is niets aan te merken. Ik heb met schurken niets van doen en een schat gaat mij heleméél niks aan.' U ziet het alweer, heer Spijkermans,' zei smidje Verholen streng. 'Als er twee ruilen, moet er één huilen. En die huilebalk bent u zélf! Vertel me nu eerst maar eens gauw wat er precies gebeurd is!''Da's gauw verteld,' antwoordde de heer Spijkermans. 'Twee nette heren in een zogenaamd gelegenheidscostuum kwamen hier binnen. U kent dat wel. Zwart jasje, gestrekte broek en zo. Ze zeiden, dat ze een partij tofieelgoed naar het bui tenland moesten brengen. Ze hadden de kofferruimte en de achterbank van hun mooie wagen stikvol met al die waardeloze rommel, die op het toneel blikkert en schittert als de zon, maar waar de lommerd geen stuiver voor geeft. Dat was bestemd voor de opera in Külnerdorf, zeiden ze.' 'En die waardeloze toneelrommel, dat was nou juist de antieke miljoenenschat, die ze gestolen hadden van graaf Ben- nick van Rijckensteyn.zei de s koud. 'Ach ach.' kreunde de 1 Spijkermans. 'Ik heb ze zelf gehol c met het in mijn bestelwagentje ze j van hun kisten en zakken. Daar alles precies in. Ze hadden lol tien, toen ik dat deed. Ze zeiden ze me héél dankbaar waren, onfra ze juist om zo'n soort bestelwage verlegen zaten.' Het zweet bral arme heer Spijkermans uit en hij digde zijn verhaaltje met de woon 'Neem me toch asjeblieft niet kwa :c dat ik geruild heb. Het leek mf winstgevend, een wagentje van mille voor een van vijftien. Zeg zelf. FERDINAND 1 *-^£1 Q2 Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radoljournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Oude- en klass. muz. (9 35-9.40 Wa- terst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met: De groente man: Paris vous parle en 11.55 Beursber. Overheldsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: radioverkeers- magazine. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Leden v.h. Resld.-Ork.: Nederl. muz. uit de late Barok. EO: 14 00 Het woord der waarheid theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en weer - radiomaga zine. 15.05 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. en meditatie. 16.00 Nws. 16.03 Klank bord: act., inf. en comm. 16.10 <S) V.d. kleuters. 16.30 IS) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18 21 (S) Prom. Ork.. Radiokoor en zangso liste: amusem.muz. 18.55 (S> De Dutch Swing College Band en solist. 19.30 Vanavond; muz.. vrolijkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22 40 Radiojournaal. 22.50 (S) Licht ensem ble. 23.05 Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. muz. 8.10 V.d. Jeugd. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet 10.OO (S) Aubade: klass. en mod. muz. met 10.30-10.32 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Ra den maar 1400 Plakboek: jeugdvakantie- progr'1430 (S) Interlokaal op dinsdag met 15.30-15.32 Nvvs. 17.00 Overheldsvoorl.: Ne gersprookjes in Sur. IV. Freek van Wel heeft gesprek met drs. C.N. Dubelaar. 17.10 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 Tof-tien: muzikaal aperatiefje. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 (S) Zin :n muz.: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Klass. kamermuz. 21.40 Op de centrale post van de brigade. 22.25 <S) Klarinet en plano: mod. muz. 22.50 Overweging. 23.00 (S) Popmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. S 00 Nws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nws. 9.02 (S) Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 11.03 Opvallend vrolijke gevar. visite. Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eddy Becker. Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. Nws. 16.03 (S) Mix. (17.00 NWS.) NOS: 18.00 Nws. 18.01 Joost mag niet VARA: 19.00 Nws. 19.02 Tom Blom in ui dio. 20.00 Nws. 20.02 (S) Nashville. Nws. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.00 22.02 Popreconstr. 22.55 Med. 23.00 23.02 (S) Wachten op middernacht. Nws. 0.02 (S) Tom Blom in uw radio. 1.00 Nws. BELGIE 324rn NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 l .kron. 12.15-Licht muz.progr. (12.50 Bu. t persoverz. 13.00 Nws. weerber. en ton genda.) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nw^L beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 NwJ med. 17.10 Voor oudere luisteraars. Weegschaal. jn0 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 f r| desportuitsl 18 30 Verkeerstips. 18.45 u rs ork.muz. 18 55 Taalwenken. 18.57 Licht r semble. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte 20.00 Hoorspel. 20 50 Nieuwe platen. Lichte muz. 22 00 Nws. 22.05 Musical, ri Nws. 23.10 Lichte muz.progr. 23.40- Nws. TV vandaag van mijn vrouw was ik helemaal op mijn eentje aan het proberen een nieuw ziekenhuis op poten te zetten. Enorme tegenslagen, en niemand om de zorgen mee te delen. Ik werkte de hele dag hard door en dan was ik 's avonds zo gedeprimeerd dat ik mezelf om zeep wilde brengen. Daarom ging ik schrijven. Ik dacht ik maar eerst het boek af. Is alles dan nog steeds zo rot, dan schiet ik me voor mijn kop. Toen ik klaar was, wist ik niet of het goed of gewoonweg ellendig was. Maar ik kon de verleiding niet weer staan om te kijken hoe het zou gaan'. Hij had het gelukzalige glimlachje van de man die zo'n succes heeft ge boekt dat hij de omvang ervan nog niet heeft kunnen vaststellen. Hij be gon over zijn leven in Manusha, zijn breuk met de zendingsorganisatie, het afbranden van het ziekenhuis, en de dood van zijn vrouw. Hij had gedacht dat hij in Manusha alles geleerd had dat mis kon gaan,maar hij kwam wel dra tot de ontdekking dat het óp gang houden van het meest aftandse zie kenhuis niets is vergeleken met de bouw van een nieuw. Zelfs voor Afrikaanse begrippen was Kalundani afgelegen. Net als in Ma nusha bouwden ze hoofdzakelijk met ongeschaafd hout, leem en zelfge maakte baksteen. Op slechts één punt stond Barrington op het gebruik van geïmporteerd materiaal. Na de brand in Manusha was hij doodsbang voor dakstro. Hij kocht aan dé kust gegolfd plaatijzer en liet het tegen een enorm tarief over land aanvoeren. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown- 18.55 Journaal NCRV 19.05 Follyfoot 19.30 Op het Europese wildspoor NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Zo vader, zo zoon 20.45 Selektie uit Goeie ouwe koffergrammofoon 21.10 Francois Gaillard en het leven van anderen (2) herh. 21-10-72) 22.15 Hier en Nu 22.55 Overweging NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Klaartje Tip en Balthasar 19.10 Stratemakeropzeeshow 19.30 Volgende patient NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Onedin Lijn 21.10 Wie Wat Waar 21 35 Een groot uur: U NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera- -vond. 10.30 Tief blaue See. 12.05 Panorama. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 TV-show. 17.05 V.d. kinderen. 17.20 V.d. kinderen 17.45 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 TV-film. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-maga- zine. 19.26 TV-film. 19.59 Progr.overz. WDR: 9.30-10 00 Sesamstrasse. 18.00 Nws uit Noord- r.-Westf. 18.10 Gefahr unter Wasser: Vuur. 18.40 Journaal. 19.15 Voordracht. 19.25 Show.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Pollt. quiz. 21.00 Die Stumme. 22 25 Jour naal. comm. en weeroverz. DUITSLAND II 17:30 Journaal en weerber. 17 35 Progr. voor oudere kijkers. 17.55 Liefdadigh.op roep. 18.00 Rep. en muz. 18.35 Amusem.progr. 19.10 TV-film. 19.45 Journaal, act. en weer ber. 20.15 Doe. 21.00 Emma Peel en Co. 21.50 Rep. 22 35 Journaal, comm. en wee 22 50 Kamerafilms. 23.15 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.30 Sesamstrasse. 17.00 Schooltelei 17.30 TV-cursus. EB 8 00 Sesamstrasse. 18.30 Wlskundecui \V. 19.00 Zandmann. 19.05 Griekse werkn. Almanak. 19.45 Nws uit Noordg.-Westf. Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 kaaneiland. 20.45 Doe. Progr. 21.45 22.05-22 35 Filmrep. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Tienerklan 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.10 Mui UI amusem.progr. 20.45 Landelijke verh J 21.35 Soc. doe. 22.20 Amerlk. tv-feull..:" 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. en derprogr. 18.30 Serie ultz. 19.00 Anna i 4 roi. 19.30 Waals nws. 19.40 Weerber. Vil Journaal. 20.15 Film. 21.05 Rep. 21.25 J' dend. film. 23.05 Journaal. Spercieboontjes van Jeanette 1 kg. spercieboontjes 2 tomaten 1 ui teentje knoflook boter zout .De boontjes afhalen en door midd('COt breken. Ze wassen en goed laten W: lekken. Het klontje boter smeltlr- Hierin de in plakjes gesneden tomi de gesnipperde ui, het fijngeknei teentje knoflook en de boontjes gi smoren in ongeveer een half uur. Menutip: Kop tomatensoep, hamb 1(; bers, gekookte aardappelen, spcr( boontjes van Jeanette, rode bessen. It

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6