eoeo po0zeleo FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Drijfjacht: bekwame thriller I 1! Aad de Haas-expositie De Weldoener Vrijblijvend door John Rowan Wilson TROUW/KWARTET VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/R ADIO EN TV T4/K6 Jean-Louis Trintingant als de geheimzinnige indringer, met Lea Massari in 'Drijfjacht'. De grote tijd van René Clement ligt neel thrillerthema (een man op de vlucht voor zijn vijanden, komt te recht bij een gangsterbende en raakt bij hun onderne ;ng betrokken) door invulling van de karakters en een De Jakhalzen van het Westen John Wayne heeft, ondanks de amech tigheid van de ouderdom, de gewoon te zich bij tijd en wijle in het zadel te hijsen teneinde een cowboy of een outlaw weg te geven. In 'De Jakhal zen van hei Westen' van Burt Ken nedy gaat hij met zijn kornuiten, een lading goud bergen waarvoor een fraaie vrouw een beloning heeft uitge loofd. Dat kan natuurlijk zo maar niet, goud trekt bandieten aan. Die komen in hele horden opzetten en wat zou er dan anders worden gebla zen dan vechten? Maar er is ook nog een Mysterieuze Man in het Zwart en die heeft heel wat te onthullen als een ieder denkt dat de film aan zijn eind is gekomen. 'De Jakhalzen van het Westen' is een van die Westerns, die je vergeten bent op het moment dat je de bio scoop verlaat. Of het toch deugd doet ernaar te kijken hangt af van de ernst van de Western-verslaafdheid waaraan men lijdt. W. W.-B. Amsterdam-Cineac Camrak, .14 jr. Soldatenklucht in avondjurk Er zijn mensen die niet tegen een man in vrouwenkleren kunnen. Nu die moeten 'Fred, het mooiste stuk van het leger' beslist niet gaan zien. Maar liefhebbers van een echte, ou derwetse klucht komen best aan hun trekken. Die Fred waar het allemaal over gaat, wordt in de tweede wereld oorlog door de Duitsers gevangen ge nomen als hij, beeldschoon opgetut als vamp optreedt voor de soldaten. Als men dan ook nog weet dat hij te recht komt in een ondergedoken meisjespensionaat, bestuurd door een mannenhatende directrice, laat de rest zich welhaast raden. Wat moet je er van zeggen? Het is lachen gieren en brullen. Of niet, al naar de muts staat. Danny la Rue die de hoofdrol speelt, is waarachtig niet van een ech te vrouw te onderscheiden. Hoe krijgt die man het gedaan! Amsterdam-Flora.a.l. W. W.-B. in de jaren kort na de oorlog. Zijn 'Bataille du Rail' en 'Jeux Interdits', allebei films met een onderwerp dat uit de oorlog was gegrepen, mogen zelfs in een beknopte filmgeschiedenis niet ontbreken. Later ging hij zich op allerlei gebieden bewegen: de thriller (Plein Soleil) de komedie (Quele joie de vivre), het spektakestuk (Pa ris brüle-t-il?), waarin hij zich liet kennen als een bekwaam regisseur op aile fromen, zonder ooit zijn vroegere hoogte te bereiken. In 'Drijfjacht' weet hij een eonventio- Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. boordsel van goud- of zilverdraad, 2. maretak, 3. drassig, 4. puntigheid, 5. verordening, 6. herdersspel, 7. op perhuid. 8. loodrecht, 9. lipbloemige plant waarvan de blaadjes als kruide rij worden gebruikt Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes de naam van een stekelvin- nige zeevis. De enige vraag waarmee ik na het EO-televisieprogramma van gistera vond nog wat zit te tobben, is waar om het illustratiemateriaal over de roekeloosheid waarmee icij ons milieu beheren en de economische normen van investeren en concurreren die daarbij gelden, helemaal uit Israël haold moest worden. De situatie zoals zij in de film werd getoond, is waa- rempel niet zo uitzonderlijk. Het is wel zeker dat zij aanzienlijk dichter bij huis even duidelijk te betrappen was getoeest. Het zou dan weliswaar wat moeilijk geweest zijn, om bij het schetsen van de veranderingen op bijvoorbeeld De Beer op Rozenburg teksten uit Jesaja aan te halen, maar het is toch niet aan te nemen (ik althans doe dat nietdat zo een reportage alleen maar om die reden is opgezet. Ik zeg dat niet om stichtelijkheid te misprij zen. Integendeel: ik heb geen enkele moeite de uit de reportage sprekende zorg in te passen in de uitgangspun ten van de EO. De oproep een zorg vuldige en zuinige rentmeester te zijn in de schepping, is zeer bijbels, maar nogmaals: een Nederlands voorbeeld - als het als preek en verkondiging be doeld was - was wel zo concreet ge weest. Het ivas nu net iets te vrijblij vend. Maar voor de rest; zij die informatie en voorlichting hoog in hun vaandel hebben geschreven, kunnen niet an ders doen dan een omroepvereniging als de EO uitbundig te prijzen voor de manier, waarop een programma als dat van gisteravond is opgebouwd. Het stond bij wijze van spreke bol van de informatie en de voorlichting. Een enkel woord van lof ook nog voor de goede geest bij de VPRO, die zich daar belast met het uitzoeken van kinderprogramma's. Het soms zo prachtig-weemoedige beertje Colargol heeft een waardige opvolger in de voortreffelijke poppenkast van Jan de Noord. Het ziet er zo eenvoudig uit, maar hoe knap is het gemaakt en hoe kunnen de kinderen ermee meeleven. J.K. LOWIETJE SUPERMARKET SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES voortreffelijk gebruik van het land schap (Canada in herfstkleuren) ca chet te geven. Het zijn wel mensen die je een tijdje onthoudt: Robert Ryan als de vaderlijke gangsterboss, - Jean-Louis Trintingant als de geheim- L/OITipOniSt IVI311PI6T0 zinnige indringer met wie niemand r recht raad weet, Lea Massari als het meisje dat zo lekker kan koken. Dat hokt allemaal samen in een huis bij het meer en wacht op de grote slag, een soort 'family' met veel aanhanke lijkheid onder elkaar en kwaad bloed naar buiten. Het duurt lang voor de kijker erachter komt wat ze nu eigen lijk van plan zijn en het verleden van Jean-Louis Trintingant blijft tot het eind toe grotendeels in het duister, maar dat helpt allemaal mee om de spanning te verhogen. Uitstekend amusement, bij tijd en wijle prachtig om naar te kijken. W. W.-B Amsterdam Rembrandtpleintheater, 18 jr. (91) overleden TREVISO De Italiaanse componist Gianfrancesco Malipiero is woensdag op 91-jarige leeftijd in Treviso aan de gevolgen' van een hartkwaal overle den. Malipiero. die in 1882 in Venetië werd geboren is tot aan zijn dood als componist en schrijver over muziek actief gebleven. Een verbazingwekken de produktiviteit leidde tot een groot oeuvre waarin alle muziekgenres ver tegenwoordigd zijn. In de eerste helft van deze eeuw behoorde hij tol de meestbesproken avant-gardisten in de muziek. Zijn invloed op jongere com ponisten van die tijd was zeer groot. 130: 'Dat noem ik nog eens vak werk', zei knevelmans vriendelijk. 'U treedt in Uw functie zéér beschaafd op. Als dank zal ik U eens een ge heimpje verklappen. Wij zijn van de firma van Hameren en Spijkermans, handelaars in ijzerwaren en gereed schappen, ziet U. We rijden nu met een lege bak naar onze oosterburen, maar vanmiddag komen we al terug.- Dan zitten we vol. We gaan namelijk een partij staalwaren ophalen. Als we terugkomen, mag U rustig alles na zien. Wij zorgen immers wel, dat onze vergunningen in orde zijn'. 'Geen centje pijn. heren', lachte Thijs. 'Als ik een smokkelaar zie, dan zeg ik ge lijk: kip, ik heb je! Maar in Uw geval. Wel eh nou niet om wat te zeg gen en niet om U te versieren, maar ik moet de eerste smokkelaar nog zien, die zo goed gekleed op pad gaat. Een heer blijft altijd een heer, niet waar? Nee, nee, Uw kleding zegt mij genoeg. Zwarte jasjes en gestreepte broeken veel te deftig voor smok kelaars!' 'Dat is nou zo vriendelijk van U gezegd, neem een dure sigaar!' zei snorremans toen. En voor Thijs het goed besefte, had hij al een dure Havanna met een gouden bandje in de mond, waar hij verbaasd naar staarde De slagboom was al om hoog gezet en nu reden de twee heren in het bestelwagentje gauw door, het barre buitenland in. Thijs liep ze nog een klein eindje achterna en riep: 'Wel bedankt en goeie reis! Goeie za ken!' En hadde de wuivende Thijs nu maar geweten, dat de goudschat van de familie Bennick van Rijcken- steyn óók het b uitenland inrolde, och wie weet was hij tot enige ac tiviteit met zijn zware dienstrevolver overgegaan. Maar eilaat. Thijs wist i dat niet. En zo waren Jantje en Sjarl I er dus in geslaagd hun gestolen mil- joentjes onder de ogen van de douane het land uit te krijgenOp het zelfde moment, dat deze dramatische gebeurtenis plaats vond aan de grens, reed de zwarte auto van graaf Ben- nick van Rijckensteyn de doodstille dorpskom binnen van het gehucht Knayershoek. 'Kijk daor!' gilde smid- j je Verholen opgewonden. 'We hebben ze! We zijn nog op tijd! Daar staat de j( auto van Jantje en Sjarl! Vlak voor j. die morsige, bouwvallige kroeg!' 1 FERDINAND CO 2 O 3 O 4 O 5 0 6 0 7 0 8 0 9 0 OPLOSSING VAN GISTEREN. Hor.: 1. bot, 3. tra. 4. oor, 6. lor, 7. alm. 9. sta, 11. es, 12. ar, 14. kr, 15. la, 17. st.. 19. el. 20. me, 22. ns., 23. ork, 25. set, 27, Eem, 29. raat, 30. oot, 31. sol. Vert.: 1. bal, 2. tor, 3. til, 5. rat, 7. as, 8. ma, 9. sr., 10. al, 11. els, 13. ral, 14. kam. 16. aas, 18. To, 19. e.k.. 21. es, 22. N.T., 24. ram, 26. ert, 27. ets, 28. mol. ROERMOND Gouaches, tekenin gen, lino's, etsen en monotypes van Aad de Haas in Roermond, tot 10 sep tember in het Gemeentemuseum daar. Werken van een stille dromer, die, omdat hij er zoveel vreugde aan be leefde, zomaar mensen en dingen schilderde en tekende. Maar vooral ook werken, die een bittere aanklacht zijn, niet alleen waar het de onder werpen betreft, maar vooral ook naar vorm en kleur. Geen poëzie meer, maar angst, angst voor de wereld, angst voor de mensheid, die er zo'n geweldige rotzooi van maakt. Zo diep en zachtaardig zijn medelijden was met de lijdenden, zo fel was zijn steeds terugkerend requisitoir tegen degenen die laten lijden en tegen hen, die niets doen om dat lijden te vermindeern of te verzachten. Dat is ook de symboliek van zijn prachtige Passie-grafiek, vooral in de monotypes waar de mens naast en om Christus keihard getoond wordt in al zijn bes tialiteit en vooral in zijn tekort aan mede-menselijkheid. De figuren zijn van een schokkende (niet modieuze) eigentijdsheid. Aad de Haas' soldaten zijn niet romantisch romeins uitge monsterd, maar dragen petten en mo derne helmen, zijn hogepriester is ge kleed als een kerkelijk hoogwaardig heidsbekleder van vandaag en Pilatus is een aandachtig luisterend, kwasi meelevend, maar heel voorzichtig man, die bij alles wat hij doet af weegt wat wel en wat niet zijn carriè re in gevaar kan brengen. En langs de kruisweg treft men soms verdriet, maar veel meer stompzinni ge nieuwsgierigheid aan, zoals je dat ook wel bij verkeersongelukken ziet. Een man, dikgegeten. het servet nog om de vette nek, kijkt geboeid uit het raam; een ander, gevoelig als hij is, houdt een hand voor de ogen van een vrouw. Al die verschillende facetten van Aad de Haas' kunst, die zich apart mani festeerden in de verschillende perio den, lijken in het werk van de laatste jaren samengevloeid, samengebald te zijn tot één brok indrukwekkende zeg gingskracht. Een prachtige tentoon stelling. 57 Na de lunch liet hij me het zieken huis zien. 'Leek Kalundani hier een beetje op?' vroeg ik. 'O nee'. Hij wees naar de nietszeggen de gebouwtjes. 'Dit is alleen maar een punt waar ze komen om zich te laten behandelen. Na verloop van tijd verla ten ze ons of ze gaan dood. Kalun dani was een plaats. Dat moest van Barrington. Hij probeerde altijd een of andere gemeenschap te bouwen. Ik ben nooit van mening geweest dat dat onze taak was. Voor mij is lepra een ziekte als elke andere. Ik geloof niet in afscheiding. We nemen alleen men sen in het ziekenhuis op als er geen andere oplossing bestaat'. Hij liet me in zijn kantoortje binnen. De muren hingen vol met kaarten waarop met blauwe pinnen aangege ven was waar zijn medische assisten ten zich bevonden. Dat weren voorma lige melaatsen die hij had opgeleid in het vaststellen en behandelen van de ziekte, het verstrekken van medica menten en het nalopen van patiënten die niet voor controle waren terugge komen. 'Dat is het werkelijk belang rijke deel van wat we doen', zei hij. 'Die mannen wonen in de dorpen en bestrijken hun gebied op een muil dier of op de fiets. Ik zoek hen op als ik maar even de gelegenheid heb. Als hun medicamenten opraken, gaan ze op pad naar de dichtstbijzijnde tele foon en waarschuwen mij. Ik ben ei genlijk alleen maar beheerder. Zo nu en dan doe ik wat chirurgisch werk. Kom, dan laat ik u mijn operatieka mer zien. Daar zult u van opkijken'. De operatiekamer bevond zich in een van de andere gebouwtjes. De vliegen stortten zich op het gaas over de ra men een paar gingen met ons mee naar binnen. Overal hing een eige naardige zoetige lucht, als van bloe men die in hun vaas staan te verrot ten. De operatietafel was van hout Adams vertelde dat hij hem zelf had gemaakt en de verlichting kwam van een reflectorlamp vol vliegepoep- jes. 'We doen wat we kunnen', zei Adams. 'Al is dat niet veel. We trans planteren pezen, snoeien stompjes bij, verrichten amputaties, enzovoort. De resultaten stellen eerlijk gezgd te leur. Je zou denken dat het door infec tie kwam in een septische troep als hier, maar de moeilijkheid zit hem in de mensen zover te krijgen dat ze li ter hun ledematen weer gebruiken'. Mismoedig zei hij: 'Soms geloof ik dat ze werkelijk liever mismaakt zijn'. Hij scheen boos op zichzelf te worden. 'Maar waarom zou ik u met dat alles lastig vallen?' zei hij. Ik betuigde mijn belangstelling maar hij schudde het hoofd. 'U bent hier naartoe geko men om iets over Barrington te ho ren', zei hij en liep voor me uit naar het huis terug. 'Laat mijn assistent het maar eens alleen doen. Ik krijg niet vaak bezoek'. In huis was het koeler en leek hij wat te kalmeren. 'Neemt u me die uitbarsting maar niet kwalijk. Het komt niet alleen door het vele werk en het isolement, het is ook het besef dat het merendeel van ons werk niets uithaalt Het wordt vaak verkeerd uit gelegd en niet gewaardeerd. Toch weet ik in mijn heldere ogenblikken dat ik niets anders zou kunnen aan pakken. Al blijven de resultaten on der de verwachtingen, het is toch de moeite waard.Hij keek me haast verlegen aan. 'Zoals u misschien weet, ben ik een religieus mens. Anders zou ik niet weten hoe ik aan de gang moest blijven. En ik geloof dat een van de dingen die God van ons vraagt aanvaarding is. Aanvaarding van moeilijkheden, teleurstelling, zelfs van mislukking. Maar dat is natuur lijk niet altijd gemakkelijk'. Het was bijna of hij het alleen tegen zichzelf had. 'Een van de problemen is dat je wanneer je hier komt denkt dat je een geweldige kerel bent en de Afrikanen je als een soort heiland zullen beschouwen. Maar spoedig kom je tot de ontdekking dat dankbaarheid een nogal ingewikkelde emotie is en eenvoudige mensen er niet veel van voelen. Ze zijn vaak spontaan en har telijk, maar dat komt uit hen zelf, als u begrijpt wat ik bedoel. Dat heeft niet veel te maken met wat jij voor hen hebt gedaan. Zo ga je je teleurge steld voelen, als je niet oppast. Je voelt de behoefte een complexer soort contact met hen tot stand te brengen'. Hij dacht even na. 'Daarom was Toffee van zoveel belang voor ons. U hebt natuurlijk wel over hem gelezen?' 'Ja. Dat heeft de hele wereld zo'n beetje'. 'Dat zal wel, ja. Barrington maakte een beroemd mens van hem. Er kwa men mensen speciaal naar Kalundani om hem te ontmoeten. Dat vond hij prachtig. Later maakte hij er zelfs een hele show van, net als Barrington zelf. Maar hij hield altijd iets ironisch over zich'. 'Mocht u hem?' 'Daar ontkwam je niet aan. Toch was hij nogal hoogdravend en verviel hij in herhalingen soms een beetje vervelend, als ik eerlijk moet zeggen. Maar je moest niet uit het oog verlie zen hoever hij het geschopt had. En bij hem hadden we ten minste het ge voel dat we contact hadden op wat iets van een Europees niveau weg had. Hij was de enige band die wij hadden met de Afrikaanse geest. Hij kon ons natuurlijk niet alles vertellen wat we wilden weten, maar hij deed zijn best en hoe! Soms ook werd het hem te veel en zakte hij af en deed stom en primitief. Hij was licht geraakt, maar erg trouw en aanhanke lijk. We hadden allemaal het gevoel dat hij van ons hield en ons waar deerde. Wat ons betrof, we hielden niet alleen van hem, hij was boven dien onze hoop voor de toekomst. We zagen in hem alle hoop die wij voor Afrika koesterden aardig, opge wekt en leergierig. Dat zal in zekere zin wel sentimenteel geweest zijn. Maar probeer zulk werk eens te doen zonder een dergelijke hoop te koeste ren'. Hij zweeg opnieuw. Ik had een aanvechting om hem naar Barrington te vragen, maar voelde aan dat dat verkeerd zou zijn. Een leven in een zaamheid hadden Adams' gedachten een ander tempo meegegeven dan waaraan wij in Europa gewend waren. Lange stilten stoorden hem niet. Ik hoorde verderop in de nederzetting een dieselgenerator puffen. Adams liep naar de deur en deed het licht aan. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Wegenver- keersinf.: 8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 <S) Het Omroep- ork.: mod. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Oude en mod. muz. voor koperbla zers. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (1100 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 <S) Horlepiep: Inf. over volksmuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over ontw.samenw. 12.15 Blok op Eur.: inf. progr. over Eur. integratie. Overheidsvoori.: 12.30 Exportiviteiten: nws, wenken en adviezen op exportgeb. NOS: 12.40 Lichte ork.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13 00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo - toerist, inf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - rubr. over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeu wen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Bel- gie - muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h, land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). VPRO: 17.00 VPRO-VrlJdag: rechtstr. progr. met polit. analyses, rep., achtergr.lnf. en telef. reakties, waarin 17.00 Akt.rubr.; 17.55 Med.; VPRO: 18.00 Nws; 18.11 Akt.rubr. en 18.50 Komm. KRO: 19.00 Kanjer Koning Komp. 19.05 (S) Lichte muz. uit KRO-prod. 19.30 Logboek van Gods volk - bijbelse katechese. 19.45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: ver- HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass. muz. (7.30 Nws: 7.41- 7.50 Echo.) 8.10 V.d. Jeugd. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moe ders wil is wet. 9.45 En toch kerk: serie ge sprekken over kerk en kerk-zijn in onze tijd. 10.00 (S) Aubade: klass. kamermuz. (10.30- 10 32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. prpgr. <12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t b.v. land en tulnb.: 12.40-12.40 Nws; 12.41-12.50 Echo.) 14 00 (S) Vrijdagmiddagsterococktail: lichte gramm.muz. 14.30 (S) Interlokaal op Vrijdag: licht gevar. progr. met 15.30 Nws. 17.00 Zon der grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Lichte gramm.muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 <S) Licht ork. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en ach- tergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Markt* ber. VPRO: 19.00 VPRO-VriJdag: rechtstr. progr. met soc.-kult. akt. en ber. en waarin verder 19.00 en 20.05 Akt.rubr.: 20.00 Nws. (19.50-20.00 NOS: Den Haag vandaag.) 20.15 VPRO-VriJdagavonc conc.: BRT-Kamerork. met mod. en klass. muz. VARA: 21.00 (S) Adriana Lecouvreur, opera van Cllea. ult- gev. door Omroepork., Groot Omroepkoor en zangsolisten. In de pauze: ca. 22.20-22.40 (S) De Staalkaart. 23.55-24.00 Nws. Ier goc tellen. torden HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: voor Jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tul sen thee en koffie (9.00 Nws.) 10.00 Nwl 10.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoek» progr. van en voor zieken. NCRV: 11.4, Nws. 11.03 Zing, zing, zing! 12.00 Nws. 12.fc Bij Barend - op de Holl. toer. 13.00 Nwi0 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.00 Nws. 14.1 Meurders Methode. AVRO: 15.00 Nws. 15.|et eer Top-Twenty I: Amerk. hitparade. 16.00 Nw, 16.03 Top-Twenty II: Engelse hitparade. 17.pu"Cn Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 70L, verzoekpl.progr. f1" luu NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet et< 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: verzoek] 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's Meatshr VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-VriJdagavoi show: gevar. muz.progr. (22.00, 23.00 Nws. 22.55 Med.) 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Mil progr. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Ni act., weerber. en toneelagenda. Aan^ Muz.progr. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14j7 Muz.progr. (15.00 Nws). 16.00 Nws. lBf Muz.progr. 17,00 Nws en med. 17.10 B Bandmuz. 17.55 Weegschaal. 4 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paf] desportber. 18.30 Inf. progr. 18.45 InterraiJ zo. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.mj 19.00 Nws en act. 19.30 Muz.progr. ian Keurig Engels. 19.45 Boekbespreking. 2(kt Gevar. progr. (21.00 Splinternws; 22.00 Nr1 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23.40-23.45 Nws. el TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18^55 Journaal VARA 19.05 Pop Gala'73 NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Dë laatste vijf minuten: Hou nooit je ogen in je zak 22.00 Achter het nieuws NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Arthur (1) 19.25 Op Safari in Argentinië: Los Glaciares Natuur reservaat NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 De FBI: De vluchteling 21.10 Zomer '73: Amusem. programma 22.15 TROS-Sport NOS 22.50 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Muzikaal amusem.progr. 12.00 Econ. overz. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 14.45 Journaal. 14.50 Sport. 15.50 Journaal. -15.55 Filmrep. 16.40 Klnderprogr. 17.10 Jeugduitz. 17.55-18.00 Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Sandmann. 18.55 Reg. maga zine. 19.26 Filmrep. 19.59 Progr.overz.: WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Filmrep. 18.40 Act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Das Jahrhundert der Chirurgen. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.15 Inf. progr. 21.20 Mannix. 22.05 Journaal en wcer- DUITSLAND II iting te ig aan ei 16.30 Komm. Brahm. 16.55 Die Medinö. 17.25 Vakantieweerber. 17.30 Journaal n'^nas weerber. 17.35 Sportjournaal. !t kabint 18.00 Act. en muz. 18.35 Charlie Chafe».; voi„ film. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 Journaal, f en weerber. 20.15 Black coffee, spel. Aan VOOrg Journaal. 21.30 Filmrep. 22.15 Protest. Udt 111 d 22.30 Journaal, comm. en weerber. Aa» en d, akantteweorber. 22.50 Fllmnws. 23.35 J^ 'er zij b naai. DUITSLAND III WDR 18.30 Filmrep. 19.00 Sandmann. i.,»» Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 JCent Var nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weeit tot 18 20.15 Weekend-forum. hsbedrafi gul( 05 fOO suld i. 19.45 leenf '00 gul< p0 guldei lomensbe 100 guld g boven Aal in kerrysaus 750 gr. aal zout, 2 uien 2 cetl., bloem V% bosje peterselie Ui theel. kerrie peper De panklaar gemaakte aal in moi dyoor snijden van een vinger lengtej00 eu,d naast elkaar in een pan leggen. DéL wassen peterselie erbij doen, sit zout en zoveel kokend water daf leen de bovenkant van de de aaEL z®* bedekt blijft. Op een kleine gaarstoven. De fijngesneden ui geel fruiten in wat boter. Dam: s bloem en kerrie erbij en langr.d het gezeefde visvocht (visbouit. toevoegen. Gladroeren en op st afmaken. Over de op een schotel gemaakte stukken aal deze sausu, ten j 1 de maatre Menutip: Heldere groentesoep, aF de belas kerriesaus, rijst, kersen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6