Gemeente wil gevaarlijke populieren gaan kappen Weinig animo voor 115 flatwoningen aan Boerhavelaan Agenda voor Leiden Stukjes maansteen in Leids museum AUTO HEEMSKERK Raadsleden willen graag huwelijken voltrekken Door rood licht gereden: vinger- en beenbreuk Yebo op 15 augustus Treinritten dooi de duinen Burgerlijke stand Vuurwerk in Katwijk Afscheid ds. Bijl Nieuwe Leidse Courant familieberichten Massale deelname aan vakantieweek Voor zolang het nog duurt Poppentheater in jeugddorp Corso-route Wiebenga nu burgemeester Jongens vallen man lastig Eerste paal voor 65 flats Haagweg TROUW/KWARTET VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 STAD EN REGIO L3 Huren rond vijfhonderd gulden LEIDEN De animo om in een flat aan de Boerhavenlaan te gaan wonen, blijkt zeer gering. Van een complex van 115 flatwoningen, j gebouwd in de premiesector, stonden er op 20 juli maar liefst 94 leeg. En dat terwijl de laatste woningen in mei al zijn opgeleverd. Een merkwaardige situatie, maar wie de voorlopige huurprijzen kent, zal er niet van opkijken. De vijftig tweeka merwoningen moeten een huurprijs, variërend van 483 tot 534 per maand opbrengen, de 35 driekamerwo ningen huren van 527 tot 559 en de dertig vierkamerwoningen 555 tot 581. Aanzienlijk meer dan het bedrag, dat aanvankelijk was geraamd; 300 gulden per maand. Op vragen van het raadslid C.J.D.Waal (PvdA) zeg gen B. en W. dat de definitivie huur prijs nog moet worden vastgesteld ADVERTENTIE DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN LEIDEN Alkèmadelaan 1 Herengracht 79 01713-2866 01710-33861 H. Driessen; éénmaal LEIDEN Het college van B. en W. heeft de afgelopen weken druk vergaderd over het ver zoek van een aantal raadsleden om voor een benoeming tot ambtenaar van de burgelijke stand in aanmerking te komen, uitsluitend belast met het vol trekken van huwelijken. Dit stuitte aanvankelijk bij enkele leden van het college- met na me bij burgemeester Vis- op nogal wat bezwaren. Maar de kogel is nu door de kerk. De gemeentewet is erbij gehaald, en ook de Verordening met bepalingen ten aanzien van ambtenaren van de burgelijke stand. Dergelijke benoemingen schijnen toch mogelijk, zolang de kandidaat- ambtenaren maar lid van de raad zijn. En omdat deze raadsperiode niet al te lang meer duurt, heeft het col lege er uiteindelijk schoorvoe tend in toegestemd. Het laatste woord is nu aan de raad zelf, die er op maandag 13 augustus over gaat besluiten. De heren, waar het hier om gaat, zijn de raadsleden Van Aken, Oosterman, Van Peijpe, Waal (alleen PAK) en Driessen (KVP). Deze laatste vormt een uitzondering. Hij wil slechts één keer als ambtenaar van de burgelijke stand, fungeren, en wel ten behoeve van zijn zusje, die binnenkort met een Oosten rijkse jurist wil gaan huwen. door het ministerie van Volkshuisves ting. 'Daarna zal een eventueel huur- verschil worden verrekend'. Oorzaken Als oorzaken voor de grote verschil len worden genoemd de gestegen bouwkosten, het huurprijsbeleid en de huidige rijkssubsidieregeling. Ove rigens hebben cijfers onlangs aange toond, dat de leegstand van woningen in Leiden in vergelijking met andere steden meevalt. In totaal staan in Ne derland zo'n 90.000 woningen leeg. Negen van de 21 flats, die wel ver huurd zijn, worden bewoond door mensen, die niet uit Leiden afkomstig waren. In acht van de 21 gevallen wa ren de huurders niet economisch aan Leiden verbonden. Op vragen van het zelfde raadslid delen B. en W. verder mee, dat de exploitatie van het be stemmingsplan Leiden Houtkwartier 1957 sluitend is. De verkoopprijs van het gebied ten zuiden van de Boerha velaan bedroeg 922.000. LEIDEN Een 21-jarige vrouw uit Haarlemmermeer heeft bij een bot sing op het Stationsplein een been breuk en een gdbroken vinger opgelo pen. Zij reed met een bromfiets op de Oegstgeesterweg richting Morssingel door het rode licht heen. Een auto, die linksaf het Rijnsburgerviaduct wilde inslaan, kon daardoor een bot sing niet vermijden. LEIDEN De Vebo-tentoonstelling van fokvee, mestvee en zuivel wordt dit jaar gehouden op woensdag 15 au gustus. Uiteraard in de Groenoordhal. VRIJDAG 3 AUGUSTUS RIJNSBURG, Flora-hallen 5.30 tot 11 uur KATWIJK Op initiatief van de VVV te Katwijk zullen zaterdag vcor de laatste keer in dit seizoen enkele treinritten worden gehouden door het watenvingebied. Voorop rijdt een ou de stoomlocomotief. De ritten zijn om 10 en 12 uur en beginnen bij de Frie se Wei in de zuidduinen, nabij de camping Zuid. Er kan een beperkt aantal passagiers mee. LEIDEN Geboren: Helena J d vF Onver- wagt en H J Luijendyk, Dennis M z v P T Rusche en M T BVieveen, Barbara S d vD Kluit en H F M Dullaart, Miranda Th d vR Hoogduijn en W Steenbeek, Dirkje M d vR Hoetmer en A R van der Veen, Shira J d v P H Verhagen en J B W Lankhorst. Overleden: D Rothert 14 sept 1904 man. II Lamberts 27 apr. 1895 man T H W van Gent 22 mrt 1919 man. B Queens 23 feb 1903 e vJ C van der Pluijm. C van den Berg 13 dec 1920 e v F J van Steenbergen, W J Iedema 5 feb 1914 man, J M van Lent 23 jun 1897 e v C Strik, P M Tulen 11 nov 1891 geh gew met A II van der Voorn. LEIDEN Geboren: Tatiana C J d v G J J de Winter en A C F van den Berg. Roald F z v M A Zuiderduin en A S Zandvliet, Je-' roen P z v M A Zuiderduin en A S Zand vliet. Elvera M d v J C Wegman en M B L Vogelezang, Edward C M z v J M van Rijn en P M van der Salm. Overleden: P Ricci geb 15 sep 1930 man, I S Gartner geb 21 apr. 1939 vrouw. NIEUWE LEIDSE MEDISCHE DIENSTEN KATWIJK Zaterdagavond om 10 uur wordt in Katwijk bij restaurant De Zwaan een vuurwerk afgestoken In tegenstelling tot andere boomsoor ten gaan de snel opgroeiende populie ren na circa twintig jaar in kwaliteit achteruit. Ook doen noodzakelijke ontgravingen voor kabels en leidingen geen goed aan de wortelstelsels. In de Doezastraat, die een geasfalteerde rij baan heeft, liggen deze voorzieningen onder de trottoirs, hetgeen voor de bomen extra bezwaren medebrengt. Overleg met boomdeskundigen (de ge broeders Copijn, boomchirurgen) heeft uitgewezen, dat geen afdoende maatregelen ter verbetering van het wortelstelsel kunnen worden getrof fen. Wegnemen van de boomtoppen tot ongeveer de helft zal evenmin een aanvaardbare oplossing kunnen geven. Rooien Aangezien de kans van omwaaien is te voorzien en de gemeente dan opzet telijke nalatigheid zou zijn te verwij- LEIDEN Zondagmorgen om 10 uur zal ds C. H. Bijl in verband met zijn vertrek naar Casticum in de morgen dienst van de Vredeskerk afscheid ne men van het regionale jeugdwerk, van de wijkgemeente Staalwijk- Vredes kerk en van het Experimenteel Kerke- werk. Overeenkomstig de wens van ds. Bijl zal de dienst niet anders zijn dan op een andere zondag, ofschoon het vertrek uiteraard wel meespeelt. Na afloop is er in de hal van de kerk gelegenheid hem de hand te drukken. De intrede in Castricim is cp zondag 19 augustus om 10 uur na de bevesti ging in dezelfde dienst door ds. P. J. de Geeter, scriba van de provinciale kerkvergadering in Noordholland. Het nieuwe adres van ds. Bijl is; Helmka de 16, Castricum. ten, kan zij zich niet door verzekering indekken tegen schadevorderingen, die voortvloeien uit de wettelijke aan sprakelijkheid. Zij zou deze risico's zelf moeten dragen. Gelet op het gebeurde met bomen aan het Steenschuur en de Nieuwe Rijn, zijn wij met de directeur van gemeen tewerken van mening, dat het niet verantwoord is de populieren langer te handhaven en dat ze zullen moeten worden gerooid. Verplaatsing naar el ders is niet mogelijk. Zij merken in dit verband nog op, dat enkele jaren geleden in de particulie re oprijlaan naar het Van Eysinga- huis aan de Rijnsburgerweg een rij populieren om dezelfde redenen is verwijderd. De bomen in de Doeza straat hebben voorts beschadigingen aan de wortelstelsels door opgetreden lekken in de aanwezige gasleiding, wat nog verergerd is door de ontgra vingen voor het leggen van een nieu we gasleiding. Ook is door de geasfal teerde rijbaan de beworteling van de bomen eenzijdig. Los Met betrekking tot de bomen in de Anna van Saksenstraat en de Aar- straat merken B. en W. nog op, dat zij dicht bij de gevels van de bebou- Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS •verleden: Jac. Johannes Neijman, 19, Hoog- Rade. Zaterdag 10.3» uur uitvaartdienst. Illldegard Duhhcldcnian- Karle, 49. Beatrlx- traat 30 Lelden. Begrafenis vrijdag op thfjnhof voorafgegaan door dienst in aula om U uur. fugustina II WGiJbels, 72. Griegslrairt 46 -eiden. Rouwdienst maandag 2 uur in Anto- iluskerk Boshuizerlaan waarna begrafenis op RK begraafplaats Oegstgecsl. lohannes Olivier. 67, Jacob Catslaan 57, Lel len. Begrafenis zaterdag 4 aug. 9.30 uur op thijnhof. Una Johanna Veldhuijzen van Zantcn- 'reeken. 69. Llssc. Crematie in stilte. Cncllie Slkkens - Dirksen, 76. Oegsfgecst, Be grafenis in stilte. Theodora Verkerk- Kreuk. S3. Lelden. Crc- natic maandag 1.45 uur op Ockcnburgh te Jen Haag. LEIDEN Het bureau van de Werk- lemeenschap Kindercentra Leiden, laarlemmerstraat 73b, telefoon 30360, s vanaf vrijdag 3 augustus tot en met linsdag 7 augustus gesloten. De iVerkgemeenschap advisTtert ouders lie met de gedachte rondlopen om lun kind (eren) naar een kinderdag- rerblijf of peuterspeelzaal te brengen leze kinderen ruim van te voren bij iet desbetreffende kindercentrum in e laten schrijven. De plaatsingsmoge- ijkheden zijn namelijk zeer beperkt, luders kunnen voor inlichtingen te recht bij het bureau van de Werkge- neenschap Kindercentra Leiden op de rolgende tijden: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.30 tot 12 uur, woensdagmiddag van 14 tot 16 uur, donderdagavond van 19 tot 21 uur. OEGSTGEEST Ook in Oegstgeest zijn op uitgebreide schaal vakanticbczigheden voor de jeugd. Zo werd gisteren een spuitwedstrijd (foto) gehouden. Tal van verenigingen en organisaties werken aan het programma mee, zoals Scouting Oegstgeest, de hervormde en gereformeerde jeugdraad, de katholieke jongerencommissie en voetbal, korfbal en gym nastiekclubs. De kinderen zijn elke dag tot half vijf bezig. Het programma vermeldt o.a. een vlettentocht naar De Kaag. stokbrood hakken, een levend ganzenbord, spelletjes in Poelmeer, slraattekenen en filmvoorstellingen. De vakantieweek wordt dit jaar voor het eerst gehouden. L. F. Rigtering, algemeen leider, zei geen wanklank te hebben gehoord. Er kwa men zich nog steeds ouders met kinderen melden. Een aantal moest worden teleurgesteld. De leiding verwacht dan ook, dat er volgend jaar nog meer deelnemers zullen zijn. Ho. ZATERDAG 4 AUGUSTUS RIJNSBURG. Flora-hallen 10 tot 11.30 uur v.m. bezichtiging bloemencorso 1 uur bloe mencorso Rijnsburg-Leiden-Leiderdorp. 8.30 uur n.m. Taptoe In de Kerkstraat te Rijnsburg. DINSDAG 7 augustus: Driftstraat 49. 10.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Hoge- woerd 57, 9 to 12 uur nam.: sociëteit COC. WOENSDAG 8 agustus; Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur; spreekuur sociale raadsvrouw. Stad huis, 4.30 tot 6 uur; spreekuur sociale raads- DAGELIJKS van IC.00-16.00 uur vakaniieakti- viteiten voor kinderen tot 13 Jaar op het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg (naast zwembad De Vliet); kleien, ven-en, typen, poffertjes bakken, hutten bouwen enz., iedere vrijdagmiddag speciale kinder voorstelling. DIENST APOTHEKEN: De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken ln de regio Lei den wordt waargenomen van vrijdag 3 au gustus '73 10 augustus door Apotheek 'Tot Hulp der Menschhclt Lelden en apotheek Be ker Lljtweg 4 Oegstgeest. FILMS TOT 9 AUGUSTUS Camera: 'Als Adelaars vielen zij aan" 14 j. iedere avond om 20 uur. Kindermatinee 'Tarzan's avonturen' a.l. dag. 14.30 en op zo 14 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling vr-za 23.30 'Woodstock' 18 j. wing zijn gesitueerd en daardoor een eenzijdige bewordteling hebben. De wortels, die wel aanwezig zijn, zijn door de genoemde stormen dermate losgeraakt dat de bomen onvoldoende verankerd zijn. Voldoende herstel van de verankering is geletsop de kwali teit van de bomen met betrekking tot de Doezastraat, waar de bomen in aansluiting aan het Van der Werf- park- een karakteristiek straatbeeld vormen, betreuren B. en W. het ver lies ten zeerste. Het spreekt echter vanzelf, dat ook hier tot hetplanting van geschikte, zo mogelijk enigszins volgroeide bomen zal worden overge gaan, aldus het college. Release, hulpverleningsdienst, Nieuwe Rijn, tel. 24555. ma t.m. vrij 20-22 uur en di t.m. za 14-17 uur (behalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. 01710-25202. elke werkdag van 20.00 uur tot 08.00 uur en gedurende het gehele weekeinde. LEIDEN De Havenwijk zuid verkeert momenteel in een tussenfase. Dit gebied tussen de Herengracht en de Zijlsin gel ligt er ai enige jaren uitermate povertjes bij en wacht op nieuwbouw, waarmee misschien al in de loop van het volgend jaar kan worden begonnen. Maar intussen zitten de laatste bewoners, die nog niet weggesanneerd zijn, er maar mee. Bij de afbraak van de 2e Looierstraat heeft men kennelijk niet de moeite genomen om het straatnaambordje el ders te bevestigen. Met een kwast en witte verf heeft men de zaak nu zelf maar opgelostvoor zolang het nog duurt. Kans run omwaaien is te voorzien LEIDEN Bij zware storm in öyember 1972 en op 2 april j.l. bleek bet gevaar niet denkbeeldig, dat de hoge Italiaanse populieren in de Doezastraat, de Anna van Saksenstraat en de Aanstraat zou den omwaaien, waarbij kans van aanzienlijke scliade en persoonlijk letsel zou hebben bestaan. Het wortelgestel van deze populieren is mede door de stormen in zodanig slechte staat geraakt, dat de bomen niet meer bestand moeten worden geacht tegen een dergelijke windkracht. Studio: Samen uit samen thuis' a.l. Tijden zie Lido. Voor de kinderen Iedere morgen (behalve zondag) om 10.30 Circus op stelten. Trianon: De non van Monza 18 j. dag. 19 en 21.15 uur. Kindermat. dag. 14.30 uur a.l. 'Pippi Langkous'. Rex: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Dag. 14 30 19 en 21.15 uur en zo extra om 16.30 uur. Nachtv. vr-za 23.30 18 j. Sex and live. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum v. Oudheden: Casper Jacob Christiaan Reuvens, archeoloog. Tentoonstel ling bij de uitgave van zijn reis door Dren the in 1833. Rijksmuseum v. Volkenkunde: In het Pren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1750'. Tentoonstelling 'Thailand, land zonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. Sted. museum De Lakenhal: Hendrik Valk met schilderijen. Galerie Van der Vllst: Botermarkt Zomerten- toonstelling. wandkleden, schilderijen, kera miek en tekeningen. Rijksmus. voor de geschiedenis der weten schappen v. d. Natuur: Tentoonstelling litho- mie (steensnijden. blaassteenbehandeling, tentoonstelling op medisch gebied tegelijk folkloristisch). DIENSTVERLENING ARCHITEKTEN-informatlecentrum Rijnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Leids Volkshuls Apothekersdijk 33. tel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau: Rechtswinkel Apo thekersdijk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderdagavond van 19 tot 21 uur. Dependance ln De Zeven sprong, Bernhardkade 35. Geopend vrijdaga vond van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Lelden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Lei den, tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. Stihting Gezinsverzorging Leiden: Gezinsver zorging, hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45, tel. 49441. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15-12 (alleen1 v. echtgenoten) 15-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 uur en 18-19 uur. Bezoekuren Dlaconessenhuis le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur; voor de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18.30-19 uur. Bezoekuren Acad. Ziekenhuis Lelden Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en za terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPUEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 e 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. Kraamafdellng 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. LEIDEN Vanmiddag om twee uur treedt het poppentheater Erica Kaste- lijn op als slot-happening van de vijf de week van vakantie-activiteiten in het jeugddorp aan de Voorschoterweg in Leiden Zuid-West. Actie Moeders voor Moeders: Opgave zr. E LEIDEN De route van het corso Rljnsburg- Oegstgeest. Leiden-Leidcrdorp zaterdag 4 augustus is als volgt. Vertrek om 1 uur uit Rijnsburg: Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Noordeinde, Petr. v. Saxen- straat, Evertsenstraat, Trompstraat, De Ruy- terstraat. Kanaalstraat, Katwijkerwee, Lan- gevaart. Sandtlaan, Herenweg. Kerkstraat, Vliet N.Z.. Koestraatbrug, Gr. Florislaan. Rijnsburgerweg. De route door Leiden is: Rijnsburgerweg, Stationsplein. Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug. Haarlemmerstraat, Peli kaanstraat. Hooigracht. Hogewoerd, Brees- traat, Rembrandtstraat, (pauze op het ter rein van de Doelenkazcrne), Witte Singel, Zoeterwoudseslngel, Fruinlaan, Burggraven- laan, Hoge Rijndijk, waarna de stoet via de Leldcrdorpse brug verder gaat op gemeente grond van Leiderdorp. Het ongeveer 2 km lange corso trekt deze gemeente binnen over de Leiderdorpse brug rond kwart voor zes. De route is dan als volgt: Persant Snoepweg, Van der Valk Bou- Voor het gebouw van de dienst van Gemeen tewerken aan de Van Diepenlngcnlaaf zal voorzitter C. Leeuwenburg van de Stichting Rijnsburg's Bloemencorso het corso aanbie den aan het gemeentebestuur. KATWIJK AAN DEN RIJN Ds. Teygeler, nu nog op Marken, hoopt op 16 september zijn intrede te doen in dé hervormde gemeente te Katwijk aan den Rijn. De bevestiging ge schiedt door ds. Heymans. De pastorie aan de Molentuinweg zal nog worden opgeknapt. De nieuwe predikant zal voorlopig op een ander adres gaan wonen. LEIDEN EELDE De heer J. Wiebenga is geinstallerd als burge meester van Eelde. Tot voor kort was hij lid van de gemeenteraad van Lei den voor de VVD. De installatierede werd uitgesproken door loco burge meester Koops, die als wens van Eel de o.m. de uitvoering van een winkel centrum naar voren bracht. In zijn toespraak zei de heer Wiebenga dat hij een zwak voor het Ncorden en voor het burgemeestersambt heeft. De heer Plantinga van de PvdA was min der ingenomen met de benoeming van een VVD burgemeester in een ge meente waar zes van de dertien raads leden socialist zijn. Hij verklaarde, dat de fractie op haar hoede zal zijn. Onder de aanwezigen was ook burge meester Vis van LeideD LEIDEN Gisternacht omstreeks één uur is een 43-jarige Marokkaan op de Borstelbrug (verbinding Prin- cessekade-Kort Rapenburg) lastig ge vallen door twee hem onbekende jon gens. Eén van hen vroeg hem of hij 25 gulden kon wisselen. Toen de Ma rokkaan zijn portemonnee te voor schijn haalde gaf de and'Ure jongen hem een klap in de nek en trapte hem tegen de benen. De Marokkaan kwam te vallen, maar hield zijn porte monnee vast. De beide jongens gingen er daarop vandoor. LEIDEN Vanmiddag (vrijdag) wordt op een terrein aan de Haagweg, tegenover de Ambachtsschool, de eer ste paal geslagen voor de bouw van 65 tweepersoonsflats. Het bedrijf Brui- te Zwijndrecht bouwt ze in opdr,— van de Exploitatiemaatschapp gersberg. De bouw zal ruim duren. De koopprijs van di 58.000. De koper krijgt e< van 15.176 uit te keren o jaar. Het eerste jaar wordt :n van 2710 uitgekeerd. Van de 65 flats zijn er al 15 weg. LEIDEN In 1970 bood presi dent Nikon aan verschillende lan den, waaronder Nederland, stukjes maansteen aan, die waren meege bracht door de eerste astronauten, die voet op de maan zitten. In het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen aan de Steenstraat zijn die stukjes maan steen tentoongesteld. Nu, na de laatste maanlanding van het Apollo programma met de Apollo 17 in december 1972, heeft de Amerikaanse president weer na mens hel; Amerikaanse volk een brokje maansteen aan het Neder landse volk aangeboden, tezamen met een Nederlands vlaggetje, (fo to onder) dat de reis van de Apol lo 17 heeft meegemaakt. Het stuk je rots (foto boven) is ongeveer 1 en halve cm groot en afkomstig van de Taurus Littrow Vallei, waar de Apollo 17 geland is. Dp astronauten hebben tijdens 6 maanreizen in totaal ongeveer 450 kg maansteen naar de aarde ge bracht, waarvan het merendeel ge bruikt wordt voor wetenschappe lijk onderzoek. De kleine stukjes maansteen vormen dus een zeldza me en kostbare herinnering aan de eerste menselijke contachten met het verre hemellichaam, ook al be vindt zich dat naar astronomische maatstaven heel dicht bij de aarde. Op verzoek van Koningin Juliana heeft het ministerie van C.R.M. ook dit tweede stukje maansteen overgedragen aan het Rijksmu seum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen, zodat in dit museum nu de herinneringen aan de eerste en de laatste maanlan ding naast elkaar te zien zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3