Hoogspanningsleiding nu voor het eerst ondergronds dichtbij Commentaar Kabel onder de Nieuwe Waterweg Emancipatie Legende Onderzoek naar jaratyphus Huissen +++oproep toeristen+++ vreemd geld het weer Onweersbui strandweer windverwachting voor zeilers weerrapporten roetsjbaan voor bejaarden ondoorzichtig vuur huizen mop TROUWKWARTET DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/COMMENTAAR T5/1K7 Het na-oorlogse Oostenrijk heeft ja renlang onder de zgn. grote coalitie van katholieken en socialisten het systeem gekend van een katholieke minister die op zijn ministerie door een socialistische staatssecretaris werd gesecondeerd terwijl omgekeerd een socialistische minister een soort potte- kijker van katholieke huize kreeg toe geschoven. Dat had iets te maken dat zei men teminste met het systeem van evenredigheid. Met een zucht van ver lichting hebben de Oostenrijkers, met het verlaten van de grote coalitie, het systeem afgeschaft. Iets minder duidelijk en minder goed herkend hebben wij in Nederland ei genlijk het zelfde systeem een soort stilzwijgende afspraak dat een aantal hoge banen (hoog doordat er macht en/of invloed en/of aanzien aan verbonden is) zal worden verdeeld on der de grote partijen. Die verdeling gaat zo subtiel te werk en kent zoveel onderscheidingen, dat men in een bizarre politieke fantasie nog wel eens kan denken aan het be staan van zoiets als een geheime Hoge Raad van de Adel of Kanselarij voor de Ridderorden, die zich onledig houdt met het hanteren van een ge heimzinnig puntenstelsel, waarmee dit ingewikkelde systeem in de praktijk wordt uitgevoerd. Wat wij de buitenstaanders slechts te zien krijgen is zo ongeveer het beeld van een socalistische minis ter-president, die dan een anti-revolu tionaire vice-voorzitter van de Raad van State naast zch krijgt, een soci- listische en een katholieke Kamer voorzitter die stuivertje wisselen in de Tweede en Eerste Kamer, de burge meesters van de grote steden wier ge zag dan ook weer moet afstralen op de politieke partij waaruit zij zijn voortgekomen en een vrij vast schema voor de verdeling van de elf posten van commissaris van de koningin. De hoge ambten in het buitenland (de KVP-er Lardinois in Brussel, de VVD- cr Witteveen in Washington) laten we nog maar even buiten beschouwing, evenals de ex-KVP-er Luns bij de NAVO. Het is intrigerend en fascinerend om te zien. Alleen: waarom is het zo? Is jj het inderdaad nodig dat het evenwicht k! van machten in ons land zo moet e worden uitgekiend, omdat er machts- begerige politieke groeperingen klaar staan die de grote kans willen en zul- len grijpen als dat evenwicht ook maar even in hun voordeel zou wor den verstoord? Wie buiten de direct betrokkenen zal het geloven? Er zijn op het ogenblik twee vacatures als commissaris van de koningin in Arnhem en in Den Bosch. Het zal op het ogenblik wel te laat zijn om het traditionele mechanisme van de KVP- er voor Brabant en een WD-er voor Gelderland te doorbreken. Maar zou het gek zijn als deze regering nu reeds ging omzien naar een geschikte (zij het oppositionele) WD-er voor de aanstaande vacature van burgemeester van Rotterdam? Tenslotte is volgens de bovenstaande redenering de VVD de derde partij van het land. En als het dan helemaal anders moet: de op positionele CHU heeft ook nog wel wat bestuurstalent. Het zal wel een legende zijn, maar des ondanks is het een mooi verhaal. Toen mevrouw Gerbrandy op de dag van de bevrijding in 1945 eindelijk haar uit ballingschap teruggekeerde man, minister-president Pieter Sjoerds Gerbrandy terug zag, brandde haar ^eJ twee vinnige vragen op de lippen: i q'Waarom heb je zo'n gekke hoed op e) en waarom heb je De Quay minister j^jvan oorlog in je kabinet gemaakt?' wsj Het zal wel een legende zijn. maar het teiitekent mooi de sfeer van die dagen. ^.'Het is ook een aardige illustratie bij "Schermerhorns stelling dat hij als mi- 22°anister-president niets meer hoefde te 01,doen om De Quay te rehabiliteren ('de man was in 1944 al weer boven Jan') een standpunt dat prof. L. de Jong schijnt te willen gaan uitdragen in het vijfde deel van de geschiedenis van veeiNcderland in de oorlogsjaren. ihur fan onze correspondent IUISSEN De Arnhemse GGD leeft in samenwerking met de Keu- ingsdienst van waren een onderzoek agesteld naar de oorzaak van de in e gemeente Huissen uitgebroken pa- ityphus. Tot nu toe is dit onderzoek inder resultaat gebleven, e patiënten werden bij het onder- ek aan een enquête onderworpen, larbij men probeert te weten te ko en waar zij hun eetwaar de laatste d hebben ingekocht. Paratyphus n onder meer veroorzaakt worden cr bedorven voedsel. keuringsdienst hoopt zo artikelen te sporen, die niet goed meer zijn. n verwacht er echter lange tijd 'r te zullen doen. Tenslotte is ook mogelijkheid niet uitgesloten, dat vakantieganger de paratyphus s' 't geïmporteerd. ïiekte brak een dag of tien gele- uit; nieuwe besmettingsgevallen nadien niet meer geconstateerd, •eiding is evenwel nog altijd mo- als de oorzaak zich in Huissen D dl- Er zijn al zeker twintig ge- geconstateerd. door Jan Brokken ARNHEM Voor het eerst in Nederland zal een 380 kv hoog spanningsleiding niet boven, maar onder de grond geitrokken worden. Het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland zoekt op het ogen blik naar de beste methode voor de leiding, die onder de Nieuwe Waterweg zal doorlopen. Bete kent deze nieuwe methode het einde van de hoogspanningsmas ten, die het landschap zo ontsie ren en waardoor duizenden trekvogels jaarlijks de dood vin den? Ir. J. H. Bakker, directeur van de Sa menwerkende Elektriciteitsproduktie- bedrijven in Arnhem, meent van niet. 'Het is een afwegen van belangen', zegt hij. 'Technisch zijn we wel zover, dat een 380 kv leiding over een kleine afstand onder de grond kan'. Proeven van de Nederlandse Kabelfabriek in Delft, waar de SEP ook aan deelnam, hebben uitgewezen, dat een 380 kv leiding onder de grond weliswaar vele problemen met zich meebrengt, maar toch tot het mogelijke behoort. Maar voorlopig is deze methode nog te duur. 'Bij De Nieuwe Waterweg speelde dat niet. Om deze rivier te overbruggen hadden we een 'klein type Eiffeltoren' nodig. Een kabel onder de grond zal daar wel iets duurder zijn, maar veel maakt het niet uit'. In nöïmale gevallen is een kabel onder de grond echter twaalf tot dertien keer duurder. Een kilome ter 380 kv hoogspanningsleiding bo ven de grond kost een half miljoen gulden, een kilometer onder de grond ruim zes miljoen gulden. 'Liever een dure leiding onder de grond dan een goedkopere erboven' zegt het gemeenteraadslid drs. F. Mul ler uit Sliedrecht daarop. De aanleg van een hoogspanningsleiding in zijn gemeente heeft heel wat protesten op geleverd. 'De politiek is er nog steeds op gericht alles tegen zo laag mogelij ke prijzen te kopen. Daarvoor moeten ecologische belangen wijken', zei hij onlangs. Eenzijdig Ir. J. H. Bakker vindt deze kritiek niet zinloos, maar tcch wel wat een zijdig. Ook vindt hij hoogspannings masten niet het mooiste, wat de mo derne maatschappij heeft voortge bracht. Maar de belangen moeten bij deze zaak nauwkeurig afgewogen wor- Protesten groeien tegen deze 'horizonvervuilers' den. Een 380 kv leiding onder de grond betekent een aantal kabels naast elkaar, die een lap grond van twintig meter breed in beslag nemen, waar niet op gebouwd mag worden. Die kabels zijn dan wellicht niet zichtbaar, ze brengen heel wat proble men met zich mee. Een leiding boven de grond kan nog eens verplaatst wor den. Voor een leiding onder de grond is dat bijna onmogelijk. De aanlegkosten van een ondergrond se leiding zijn veel hoger, terwijl ook het onderhoud extra kosten met zich meebrengt. Toch verrichten de elektriciteitsbe drijven cp het ogenblik veel onder zoek naar de mogelijkheid om 380 kv leidingen voor langere afstanden on der de grond te leggen. Het hele be leid van de elektriciteitsbedrijven is er op gericht de leidingen uit het zicht te laten verdwijnen. Het vijftig kv net ligt bijna in zijn geheel (ruim 1900 kilometer) onder de grond. Het 150 kv net ligt voor een derde (ruim vierhonderd kilometer) onder de grond en is daarmee aan zij maxi mum. In bepaalde delen van ons land kan nog wel een aantal kilometers on der de grond verdwijnen, maar in het westen zit het ondergrondse 150 kv net aan zijn limiet Bij de 380 kv doen zich echter dermate veel proble men voor - met name rond de isolatie binnen de kabel, die koeling noodza kelijk maakt - dat voorals nog er geen rekening mee moet worden gehouden, dat het hele 380 kv net verkabeld wordt. Ir. Bakker: 'Het is op het ogenblik mogelijk over een geringe afstand het 380 kv te verkabelen, een afstand van enkele honderden meters, maar over grote afstanden kunnen wij nog niet onder de grond gaan'.De 380 kv lei ding onder de Nieuwe Waterweg blijft een uitzondering. De hoogspan ningsmasten zullen voorlopig blijven staan. 'En wanneer het mogelijk is 380 kv te verkabelen, zullen wellicht weer hogere voltages via het hoog spanningsnet getransporteerd worden'. Milieu Voor de directeur van de SEP vor men de hoogspanningsmasten geen wezenlijk probleem. Wanneer een nieuwe methode wordt uitgevonden die minder kostbaar zal zijn en die hoge voltages zonder moeite onder de grond kan transporteren, kunnen de masten direct afgebroken worden. 'In de hele milieuproblematiek speelt het onvergankelijke een belangrijke rol'. Alle afval, dat in zee geworpen wordt, kan niet zondermeer teruggehaald worden. 'Maar hoogspanningsmasten zijn binnen een paar weken af te bre ken'. Dat neemt niet weg, dat de protesten tegen het groeiend aantal masten, te gen dit soort milieubederf, waar al een nieuw woord voor is gevonden - horizonvervuiling -, toenemen. Het gemeentebestuur van Rossum wijst een bovengrond 150 kv leiding met klem af, en wil de horizonvervuiler onder de grond hebben. Protesten bij de minister van economische zaken haalden niets uit. Het Rossumse gemeentebestuur vreest, dat het rivierlandschap door de 'afschuwelijke masten' aangetast zal worden, en dat de huisjes aan de dijk, waar de autochtonen op het ogenblik veel geld voor maken, in waarde zullen dalen. In het Rijnmondgebied levert de 380 kv leiding over Voorne Putten naar de nieuwe centrale op de Maasvlakte veel protesten op. Rond Sliedrecht wordt een hoogspanningsleiding door een mooi natuurgebied heen getrok ken. Toch wordt voor de leidingen de bes te plaats uitgekozen door een commis sie, de Commissie Elektriciteitswer ken, waarin planologen, milieudeskun digen en architecten zitting hebben. Op openbare bijeenkomsten kunnen opposanten van een bepaald tracé hun kritiek spuien, kritiek waar volgens ir. Bakker terdege rekening mee wordt gehouden. Dat ondanks deze procedure en on danks het bestaan van deze commissie nog vele protesten te horen zijn, le vert het bewijs op, dat ons land met ruimtegebrek kampt, en de beste op lossing voor een bepaald tracé toch door velen een slechte gevonden wordt. Onderstaande personen wordt dringend ver zocht de ANWB-alarmcentrale in Den Haag te bellen, tel: 070-264426. NEDERLAND Fam. Jacobs uit AmsterH— kruisertje 'Remode' kleur wit. W. P. Leenien uit Leiden, in wit motorjacht 'Adventure'. C. J. van Eek uit Delft, in een witte Volvo kent. 70-12-DT. F.AM. van der Zwan uit Scheveningen, op crème kruiser 'Harry' thuishaven Scheveningen.F.AM. H J. van Aken uit Alblasserdam, op jachtje 'Bever' NEDERLAND/BELGIE Ka m F. Bosina-Horst- mgnshoss uit Hattuin op blauw/wit jacht 'Bo- taurus' thuishaven Oranjewoud. FRANKRIJK/NEDERLAND Fam. W. Stalben uit Den Haag, in licht blauwe Peugeot 204, kent. 15-92 XL. LUXEMBURG Fam. Mulder-Sommers uit Lel den. in groengele Toyota met caracan. kent. 68-49-TH. FRANKRIJK Fam. A. J. v.d. Kooy uit Voor burg. in bruine Skoda ken 85-51-UN. Mej. Stuurman uit St. Mlchelsgestel, in licht blau we Datsun 1200, kent. 71-47-VA. J. A. Nobels uit Castricum, in licht groene Ford 20 M. kent. onbek.Fam. D. Muller uit Hengelo in rode Renault 12, kent. onbek. Mej. Joke van 't Hof uit Nijmegen, In een Peugeot met ca ravan, kent onbek OOSTENRIJK Fara. V. Dam-Spelbas uit Heemskerk, in een ford Transit kent. onbek. Fam. W. Cramer uit Eersel, in rode Renault, kent. 96-71-ZA. H. Felken uit Wlldervank in beige Opel 1900 kent. 57-61 MX. Fam. J. Jagt uit Amstelveen, In rode citroen Am: kerrt. onbek.DUITSLAND P. van Ommen uit Fijnaart, ln een groene Peugeot kent. 060-12- PR. DENEMARKEN/NEDERLAND D E. Knibbe uit Hoogeveen, in een rode Opel Rekord, kent. 39-74-JX. ENGELAND Fam. C. C. de Koning uit Schie dam, ln groen blauwe metallic Volvo 164, kent. 65-30-ZJ. AMSTERDAM Vakantiegangers die vandaag vreemd geld kopen of ver kopen, kunnen rekenen op de volgen de koersen. Het eerste getal geeft aan wat vreemd geld de toerist opbrengt, het tweede wat het hem kost. 2.51- 2.61 6.40- 6.70 7.05- 7.30 108.75-111.75 0.40- 0.43 11.20- 12.20 2.52- 2.62 61.75- 63.75 90.00- 93.00 62.75- 64.75 48.00- 50.00 46.25- 48.25 15.00- 15.30 452- 4."7 bewolking regen 4 «o max.teup. 10 min. temp. -► windrichting HOOG WATER 3 augustus: Vllsslngen: 4.49-17,04; HaTingvlietsluizon: 6.28-18 52; Rot terdam: 7 44-19.51Scheveningen: 5.52-18 19; IJmulden: 6 32-18.59: Den Helder: 11.01- 23.30; Harlingon: 1.20-13.05; Delfzijl: 3.03- 15.09. Van onze weerkundige medewerker Het is gisteren in het hele land een fijne zomerdag geworden. Om 4 uur stond vooral in het midden van het land de thermometer boven de zomer— J* ^s: ft er werden door Twente. Schiphol, en De Bilt waarden tot 26 graden Celsius gemeld. Dat de warmte eigenlijk alweer teveel was voor de atmosfeer, blijkt uit het onweer, dat reeds tussen 3 en 4 uur in oostelijk Brabant en plaatselijk in noord-Lim burg begon. De barometers waren dan ook van de vroege morgen af aan geleidelijk te ruggelopen, eensdeels omdat een hoge- drukcel van 1022 millibar in oostelij ke richting wegtrok, anderzijds door het langzaam dichterbij kome n van een vlak lagedrukgebied uit Frank rijk, waarin zich woensdagmiddag in west-Frankrijk onweer ontwikkelde. Dit systeem wordt vandaag over de zuidoostelijke helft van ons land ver wacht, waardoor de onweersneiging groter zal zijn dan woensdag. Het noordwesten heeft, zoals vaker bij continentale depressies, de kleinste kans op onweer. De thermometers zullen ook vandaag weer hun best doen, al komen de ui tersten vermoedelijk wel iets lager te liggen dan gisteren, vooral in het westen, waar in de- loop van de dag een zeewind kan binnenvallen. De al gemene ontwikkeling wijst niet op een periode met bestendig weer. Er is reden om aan te nemen, dat na eerst nog een onweersachtige fase het ko mende weekeinde westelijke winden met een veranderlijk weertype onze streken gaan beheersen. Dus toch op en top hondsdagen9 Amerikaanse dollars Engelse ponden Belgische francs Duitse marken Italiaanse lires Portugese escudo's Canadese dollars Franse francs Zwitserse francs Zweedse kronen Noorse kronen Deense kronen Oostenrijkse schillings Spaanse peseta's Griekse drachmen 8.50- 9.50 Finse marken 70.50- 73.50 Joegoslavische dinars 17.25- 20.25 (Amerikaanse en Canadese dollars, evenals Britse ponden staan vermeld in guldens. De overige noteringen zijn in centen.) Zonnige perioden, ook een regen- of onweersbui mogelijk. Iets minder warm: 20 tot 23 graden Celsius maxi maal. Zeetemperatuur: 18 gr. C. Uiteenlopende wind. overwegend zwak 1 tot 2 Bf., maar tijdens buien zijn windstoten mogelijk. Weerrapporten van gisteravond 19 uur Kopenhagen onbew. 21 0 max. neer- Lissabon onbew. 23 0 weer temp. slag Locarno zwaar bew. 25 0 Londen o nweer 28 0 Amsterdam zwaar bew. 26 0 Luxemburg zwaar bew. 26 0 De Bilt geheel bew. 27 0 Madrid onbew. 29 0 Eelde licht bew. 26 0 Malaga onbew. 27 0 Den Helder zwaar bew. 21 0 Mallorca onbew. 30 0 Luchth. Rtd. half bew. 26 0 MUnchen licht bew. 26 0 Vllsslngen licht bew. 25 0 Nice zwaar bew. 27 0.3 Zd. Limburg zwaar bew. 27 0 Oslo zwaar bew. 22 0 Aberdeen regen 20 2 Parijs regen 28 15 Athene onbew. 29 0 Rome licht bew. 27 0 Barcelona onbew. 27 0 Stockholm zwaar bew. 23 0 Berlijn onbew. 26 0 Wenen onbew. 27 0 Bordeaux licht bew. 24 3 Zürich geheel bew. 27 0 Brussel geheel bew. 27 0 Casa Blanca regen 23 2 Frankfort half bew. 27 0 Istanboel zwaar bew. 27 0 Genève regenbui 26 0 Las Palmas onbew. 23 0 Helsinki onbew. 24 0 Tunis half bew. 35 0 onder redactie van loessmit Een glijbaan is er wel, maar een speeltuin met bijbehorend clubge bouw is dit allerminst. Deze roetsj baan is vastgemaakt aan een be jaardentehuis ergens in Zwitser land. En hoewel het er wel een beetje naar uitziet, is het helemaal niet de bedoeling dat de bewoners van het huis zich er overdag mee amuseren. Voor het geval ze toch aan het glijden gaan, zit er aan het eind trouwens een anti-slip- laag, die moet verhinderen dat de gebruikers met een bons op de grond terecht komen. Eigenlijk mag de directie van dit tehuis voor de aankoop van het 'speeltuig' best een complimentje hebben en zouden andere tehuizen er over moeten denken het voor beeld na te volgen, want de glij baan is aangeschaft voor de veilig heid van de bewoners. Boven aan een deur of raam wordt de baan vastgemaakt. Je ziet 'm dan nauwe lijks, want het is er net zo één als waarmee de grote Jumbo-straal vliegtuigen zijn uitgerust: opgebla zen is het heel wat, maar is de lucht er uit, dan is het maar een onopvallend ding. In geval van brand of andere rampen is de ex tra nooduitgang zo tussen de acht en twaalf seconden bedrijfsklaar en glij je in nog eens een paar luttele seconden, hup, naar de vei ligheid. Tot nu toe hebben volgens fabrikant Goodrich zo'n vijftigdui zend mensen dit soort glijbanen in noodgevallen gebruikt en niemand heeft er ooit enig letsel bij opgelo pen. Sinds geruime tijd worden .voorna melijk in de nieuwere supermark ten van Albert Heijn voorbehoed middelen verkocht. De condooms liggen er, keurig verpakt en duide lijk zichtbaar, tussen de toiletarti kelen. Opeens bleken enkele weken gele den de handzame kleine pakjes niet meer aanwezig te zijn, al thans, op het eerste gezicht waren ze uit de bakken verdwenen. Bij nadere informatie bleek dat de condooms er nog wel lagen, maar nu in grote, ondoorzichtige, bruine papieren zakken verpakt. Een kentering in de seksuele revo lutie? Een teruggang naar de tij den, waarin ook pakken maandver band in dat grauwe bruine papier werden verpakt, om toch vooral maar onherkenbaar te zijn? 'Nee hoor', zegt bedrijfsleider M. van 't Hazeveld van het Albert Heijn-filiaal aan de Hilversumse Kapittelweg, 'die ondoorzichtige verpakking is niet gekozen, omdat de mensen gegeneerd zouden zijn om, voor iedereen zichtbaar, con dooms aan te schaffen. De reden, waarom wij de condooms een extra verpakking hebben gegeven is dat dit artikel enorm vaak gestolen werd. Het is namelijk gebleken dat met een kleine beweging de con dooms heel gemakkelijk uit de oor spronkelijke verpakking gehaald kunnen worden, waarna ze zonder veel moeite in tas of jaszak wor den weggemoffeld. We vonden in de bakken herhaaldelijk lege ver pakkingen. Om het deze condoom- dieven wat moeilijker te maken, zit er nu die nieuwe verpakking om heen. Voordat je een krakende papieren zak hebt opengemaakt, heeft er wel iemand in de gaten dat er pogingen worden gedaan om iets te stelen'. Overigens is het volgens hem voor sommige klanten toch wel pretti ger deze anonieme zak te kopen dan de duidelijk herkenbare doos jes. 'Maar we hebben nog geen verschillen in de omzet gemerkt vergeleken met vroeger', zegt hij. In het komende televisie-wintersei zoen komt wel de veelbekeken KRO-BB-kwis terug, maar er zal geen 'vuur!' meer door de telefoon worden geroepen. Dat telefonische prijsschieten op woelig bewegende kunstwerken gaat er af, omdat er teveel wordt misgeschoten, meldt Studio. Er verandert ook iets aan het' insturen per briefkaart van winnende cijfercombinaties. Dat wordt de kijkers gemakkelijker ge maakt. Ze hoeven alleen nog maar op hun briefkaart te zetten welk van de zeven deelnemende echtpa ren gaat winnen, die weken van te voren zullen worden voorgesteld. Een kans van één op zeven dus. Meer dan een derde deel van de gezinnen woont al in een eigen huis. Het NIPO kwam na onder zoek tot de conclusie, dat rooms- katholieken meer koophuizen (45 procent) bewonen dan hervormden (39) en gereformeerden (38). De meeste huurhuis-bewoners zijn on der de buitenkerkelijken te vin den: 78 procent. Het bureau heeft ook nagegaan of er enig verband bestaat tussen ko pers van woningen en de politieke partij waarop ze stemmen. Onder de mensen die bij de verkiezingen eind vorig jaar op de VVD stem den blijken de meeste huizenko pers (54 procent) te zitten, maar de KVP-aanhangers volgen hen (met 52 procent) op de voet. Pas 8 procent daaronder liggen de ARP- stemraers en van hen die hun stem toen aan de PvdA gaven bezit maar 22 procent een eigen huis. Er wonen minder leden van vak bonden in een koophuis dan niet- leden, maar het zou een beetje vèrgezocht zijn om te stellen dat dat in de contributie zit die de niet-leden overhouden. Het totale inkomen heeft natuurlijk wèl met het al of niet kopen van een huis te maken: van de mensen die meer dan ƒ1500 per maand kunnen be steden woont 44 procent in een el- gen huis en van diegenen die tus sen de 1000 en 1500 hebben, 35 procent. Van de mensen die min der dan duizend gulden verdienen, heeft toch ook nog altijd 28 pro cent een eigen huis gekocht, maar het is tegelijk duidelijk dat in die lagere inkomensgroepen de mees ten op eon huurhuis aangewezen blijven. Vanuit het Zwitserse Mllnster ver haalt abonnee J. Mulder hoe hij daar zijn Nieuwe Haagse Courant —een van de Kwartetbladen 'thuis' bezorgd kreeg. Ondanks ge maakte afspraken ontving hij de krant maar niet op zijn Zwitserse adres, een fout die overigens bij het plaatselijke 'Postamt' bleek te liggen. 'Volkomen toevallig ontdekten mijn zoon en zijn vriend een num mer van de NHC in een kranten en ansichtenwinkel'. Dat ene num mer werd daar te koop aangebo den. Na wat uitzoerkerij bleek dat het postkantoortje de krant in de winkel bezorgde in plaats van bij de abonnee. 'Het was voor ons wel een mop onze eigen krant ln die winkel voor 1.20 francs te kopen ('t is later teruggegeven). Overi gens wel een eer voor de Nieuwe Haagse hier zoveel waard te zijn', aldus de heer Mulder. Een spoor van kluiven

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7