Jongelui's testament geeft langstlevende recht op eerste keus eoeo pozzdeo 2^ P0K0N dagpecepl nieuwe oogst De Weldoener Spaanse paters ontvangen door buitenlandse zaken Tegenvaller Tijdelijk 1.84 Bestuurder Sprong (CNV) overleden SR] door John Rowan Wilson planten spray >ai TROLW/KWARÏET DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 AMSTERDAM rocger werd vaak liet zogenaamde jongelui's testament gemaakt. Daarbij wordt aan de andere echtgenoot het recht gegeven om alle roerende en onroerende zaken uit de nalatenschap over te nemen tegen inbreng van de getaxeerde waarde daarvan in de nalatenschap. Ook overname van een gedeelte van de roerende en onroerende zaken wordt toegestaan. MARY PERKINS LOWIETJE Met andere woorden: de langstlevende echtgenoot heeft het recht van eerste keus. Hij is ervoor gevrijwaard, dat bij de boedelscheiding de kinderen eventueel aanspraak maken op b'j- voorbeeld meubels of andere zaken, die de langstlevende echtgenoot liever niet uit huis zou zien verdwijnen. Voorts werd in deze testamenten die vaak vóór het huwelijk, tegelijk met de akte van huwelijksvoorwaar den werden gemaakt de kinderen, zo die geboren zouden worden, be perkt tot de legitieme portie. Een testamentaire regeling, die even eens vroeger veel voorkwam, is die, waarbij aan de langstlevende echtge noot het vruchtgebruik wordt gelega teerd van de gehele nalatenschap. Vroeger, toen de belastingdruk nog niet zo zwaar was als thans en men evenmin beducht behoefde te zijn voor een voortdurende waardedaling van het geld, kon het vruchtgebruik ook bij een bescheiden vermogen een zeer bevredigende verzorging bieden aan de langstlevende van een echt paar. Een aantrekkelijke zijde van de ze regeling is, dat de kinderen (bloot)- eigenaren worden van de nalaten schap. Mocht de langstlevende ouder hertrouwen en verzuimen om bij hu welijksvoorwaarden de algehele ge meenschap van goederen in het twee de huwelijk uit te sluiten, dan is in elk geval voorkomen, dat door het (tweede) huwelijk met een partner, die misschien niets of in elk geval veel minder bezit, dan de hertrouwde langstlevende ouder, een groot gedeel te van de nalatenschap van de eersto- verleden ouder bij de tweede echtge noot belandt. Ook de hertrouwde echtgenoot op zijn of haar beurt ziet Horizontaal: 1. platvis, 3. baan voor balspel, 4. gehoororgaan, 6. vod, 7. bergweide, 9. bevel, 11. boom, 12. voertuig, 14. vreemde munt (afk.), muzieknoot, 17, stoomturbine, 19. ou de lengtemaat, 20. pers. voornaamw., 22. naschrift, 23. zwaardvis, 25. tdnnis- term, 27. water in Utrecht, 29. dof, 30. wilde haver, 31. muzieknoot. Verticaal: 1. danspartij, 2. kever, 3. duivenhok, 5. knaagdier, 7. spil van een wiel, 8. familielid, 9. afk. van se nior, 10. reeds, 11. priem, 13. moeras vogel, 14. toiletartikel. 16. lokspijs, 18. meisjesnaam, 19. maanstand. 21. boom. 22. deel van de bijbel, 24. te ken in de dierenriem, 26. peulvrucht, 27. wandversiering, 28. insekteneter. in een legaat van het vruchtgebruik voor zijn of haar (tweede) echtgenoot vaak een goede regeling om de kinde ren uit haar eerste huwelijk te verze keren van de eigendom van zijn of haar bezit. De kinderen uit het eerste huwelijk zijn krachtens de wet immers geen erf genamen van de stiefvader of -moe der. Wanneer zo'n stiefvader er niet aan denkt om bij testament de kinde ren uit een eerder huwelijk van zijn vrouw uitdrukkelijk tot erfgenamen te benoemen of welbewust deze be noeming achterwege laat, belandt een deel van het vermogen van de her trouwde echtgenoot via de tweede echtgenoot bij anderen dan de kinde ren van de hertrouwde. Ook in een testament, waarbij de langstlevende het vruchtgebruik wordt gelegateerd, geeft men hem/- haar vaak het recht om die zaken uit de nalatenschap over te nemen, die hij/zij wenst, weliswaar onder de ver plichting om de waarde aan de nala tenschap te vergoeden. Om dit met een voorbeeld te verduidelijken: wan neer de langstlevende echtgenoot het geen prettig idee vindt, om 'op een stoel te zitten, die van de kinderen is' en toestemming aan de kinderen te moeten vragen wanneer hij meubels wil opruimen en door nieuwe vervan gen, kan hij de meubels tegen taxatie waarde uit de nalatenschap overne men. De gelden, waarmede deze over name wordt betaald, komen in de na latenschap; worden deze belegd, dan krijgt de langstlevende daarvan het vruchtgebruik. Vruchtgebruik In het testament moet worden aange geven, wanneer het vruchtgebruik be gint en wanneer het eindigt Het be gin is altijd het moment van overlij den van de erflater. Wat het einde betreft: sommige echtgenoten noemen daarvoor een hertrouwen van de langstlevende, en zo deze niet mocht hertrouwen dan zijn of haar overlijden, dat wil dus zeggen een le venslang vruchtgebruik. Anderen daarentegen geven het vruchtgebruik gedurende het leven ongeacht een eventueel hertrouwen van de langstle vende. Het zal duidelijk zijn, dat door het vruchtgebruik van de nalatenschap aan de langstlevende echtgenoot te le gateren, de ouder inbreuk maakt op de legitieme portie van de kinderen. De wet geeft elk kind dan ook het recht zich op zijn legitieme portie te beroepen. Doet een kind dit, dan krijgt hij die legitieme portie vrij van vruchtgebruik in volle eigendom. Een gedeelte van de nalatenschap komt daardoor vrij. Dat gaat naar de langst levende echtgenoot en wel in volle ei gendom, tenzij de overledene in zijn testament dit vrijkomende deel aan een ander heeft toegewezen. Het eerste artikel stond in de krant van gisteren. DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren de Spaanse paters Julio Mouro en Vin- cente Berenguer ontvangen. De paters zijn momenteel in Nederland om ver slag te doen van hun ervaringen in de Portugeze koloniën in Afrika. Zij zijn ontvangen door de directie 'internationale betrekkingen'. Onder deze afdeling valt ook de Nederlandse delegatie bij de Verenigde Naties. Mi nister Van der Stoel heeft bij ver schillende gelegenheden gezegd, dat het Portugeze beleid bij de Verenigde Naties zeker aan de orde zal komen. De Spaanse paters verwachtten, dat de Portugeze overheid binnenkort alle missionarissen, die niet op de hand van Portugal zijn, de koloniën zullen uitzetten. Zij zeiden dit gisteren op een persconferentie in Den Haag. Het rapport van de Witte Paters uit Roosendaal over de gruweldaden van Portugezen in Mozambique blijft het Eerste-Kamerlid Nederhorst (PvdA) inspireren tot het stellen van schrifte lijke vragen.' Hij heeft de minister van buitenlandse zaken gisteren laten we ten dat naar zijn menig dit rapport niet alleen bij de Verenigde Naties, maar ook bij de NAVO aan de orde moet worden gesteld. De minister had eerder laten weten het rapport liever alleen bij de VN ter sprake te bren gen. Een aardig idee alleen maakt nog geen MAS goede reportage. Dat was duidelijk <erS^AKCSiP6AK£-f<AAJÜSCg/PTN merken aan de Italiaanse film over de G&QQtT. HU <bA IK MttÜ Amerikaanse Jane Fonda, die gister- avond door de HOS werd uitgezonden. De 35-jarige Jane Fonda heeft haar op stelling en opvattingen in betrekkelijk korte tijd grondig gewijzigd. Een ge vierde en op glamour mikkende filmster werd tijdens een verblijf in Europa een radikaal politieke acti viste, die vlijtig Marx, Lenin en Mao bestudeert en in politieke cabarets optreedt. Van dat laatste kregen we in de film sketches te zien en dat was kwalitatief gezien zeker niet het minste gedeelte van de film. Het grootste deel werd echter ingenomen door een gesprek met Jane Fonda zelf over haar meningen. De resulta ten daarvan vielen nogal tegendat wil zeggen dat er ook maar niet de geringste oorspronkelijkheid in haar opvattingen naar voren kwam. Misschien zullen de bij voorbaat over tuigden door deze film in hoge mate gesticht zijn, voor de buitenstaander zelfs voor de meest welwillenden on der hen( wekte Jane Fonda's analyse van de Amerikaanse samenleving te sterke herinneringen op aan het nu reeds in bijna alle tongen en talen be leden en herkenbare ideologische jar gon, dat kennelijk diagnose en thera pie tegelijk moet zijn voor elke denk bare misstand. Nogmaals de twee sket ches waren heel wat overtuigender, maar ja: die waren alleen maar diag nose. En dan verder de hele avond dankzij de grote technische verworvenheden van de Eurovisie rechtstreeks vanuit het Britse Bristol de vijfde ronde van de strijd om de Europacup zaklopen; een verbazingwekkend gebeuren dat ze ker ieder mens toch minstens een keer in zijn leven moet hébben ondergaan, al was het alleen maar om het com mentaar van de onverwoestbare Barend Barendse. 'Mensen, mensen wat een ellende', riep hij op gen gegeven ogen blik uit. Zeg dat wel J.K. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES ADVERTENTIE Oplossing van gisteren: 1. stap. 2. tere, 3. aren, 4. penibel, 5. bode, 0. eden. 7. lengscl, 8. sero. 9 Eris. 10 löss A.RDBEIEN CONFITURE Frambozencrème 250 gr. frambozen 200 gr. suiker 2 eieren '/2 1- melk 10 gr. maizena scheutje kirsch De vruchten goed nazien, voorzichtig wassen en laten uitlekken. Wat water met ongeveer 100 gr. suiker verhitten en in dit suikerstroopje de vruchten een paar minuten verwarmen. Laten afkoelen en dan voor de crème de eie ren met de andre 100 gr. suiker los kloppen. Voeg de maizena toe en met een gedeelte van de koude melk aan roeren. De rest van de melk verhit ten. Wat van de warme melk bij dit mengsel doen. Alles terug in de pan en onder roeren laten binden. Onder af en toe omroeren laten afkoelen. Een scheutje kirsch toevoegen. In ho ge glazen de creme en vruchten doen en de coupes met een paar achterge houden vruchten garneren. Koud op dienen. Deze creme kan ook worden gemaakt met kersen of aardbeien. Dlenutip: Macaroni met tomaten, ham en kaas, frambozencrème. Van een verslaggever UTRECHT Na een ziekte van en kele maanden is dinsdag nog vrij on verwacht de heer D. Sprong op 51-ja- rige leeftijd overleden. Hij was sinds 1953 bestuurder van de Industriebond CNV. Gedurende vijftien jaar was hij be stuurder in Rotterdam, daarna werd Amsterdam zijn standplaats, terwijl hij laatstelijk in het district Dor drecht werkzaam was. De begrafenis vindt zaterdag plaats op de Algemene Begraafplaats in Papen- drecht om 3 uur. Daaraan voorafgaan de zal er om 2 uur een rouwdienst plaatsvinden in de Betlehemkerk, eveneens te Papendrecht. 129: Toen Thijs Rozewater door zijn verrekijker waargenomen had, dat het kleine bestelwagentje met de tAvee he ren koers zette naar de grens, liet hij enkele ogenblikken zijn uitkijkpost in de steek om zich weer op te stellen bij de neergelaten slagboom. Reeds na enkele minuten verried een geestdrif tig geknetter, dat het kleine wagentje vurig tegen de beginnende hellingen optrok en zo duurde het niet lang meer of het karretje kwam tot stil stand vlak voor de slagboom, waar ge melde Thijs krijgshaftig stond opge steld. 'Halt!' riep Thijs uit. 'Halt! In naam der wet! Paspoorten tonen!' 'Natuurlijk, natuurlijk, goede man', lachte de vriendelijke chauffeur van de bestelauto. Met een hoffelijk gebaar reikte hij de twee paspoorten over. FERDINAND die van hemzelf en die van zijn met gezel. Ernstig vergeleek Thijs de ge zichten op de foto's met de gezichten van de eigenaars en hij dacht: 'Dat zijn nou echte heren, hè! Helemaal geen boeventypen. Vooral die chauf feur met zijn snorretje "en zijn gepom- madeerde, geonduleerde kuif. Een échte heer is dat en een zéér vriende lijk man. Hij spreekt mij tenminste toe alsof ik de minister van buiten landse zaken zelf ben in plaats van maar een doodgewone douanebeambte met een zwaarmoedige knevel De slimme Thijs was er helemaal van in een goede stemming geraakt en toen hij de paspoorten weer terugge geven had, zette hij vertrouwelijk zijn voet op de treeplank van de bestelwa gen. 'Die passen zijn natuurlijk in or de', zei hij. 'Nu nog één vraag. Heb ben de heren soms wat smokkelwaar aan te geven? Moet ik het laadbakje nog nazien?' —De knappe, vriendelij ke heer met de sierlijke knevel ant woordde: 'We rijden toevallig met een lege laadbak. Maar als U nu graag het holle innerlijk van een lege laadbak wilt zien, welnuga Uw gang dan maar. hoor. Maak maar open. Wij wachten wel. Wij hebben tijd genoeg'. 'Haha ik hoor het al', lachte Thijs, de grote mensenkenner. 'De he ren zijn grappenmakers. Ja, ja, ik ga daar een beetje in een lege bak kij ken. Niks hoor. In volle bakken kijk ik graag, maar lege interesseren me niet. Daar is voor ons van de douane geen eer aan te behalen'. 56 'Vindt u niet dat we het nloeten pro beren?' 'Nee'. Hij wendde mij zijn rode jon gensgezicht toe. 'Vindt u dat erg? Uw generatie heeft geleerd te denken dat Afrika van u was. Maar wat mij be treft, zijn we weer precies waar we waren voordat het hele gedoe van het Imperium begon: vreemdelingen, kooplieden. Weet u wie mijn grootste concurrenten zijn? De Japanners. Die helpen geen melaatsen, delen geen melkpoeder uit, leren de kinderen niet wat in de bergrede staat. Toch zijn ze even welkom als wij'. Eigenaardig genoeg had hij iets ge meen met Nicol. de man van Rosa mond. Ze waren beiden in opstand te gen een verleden dat hen naar zij meenden in ie steek had gelaten. Ter wijl Nicol het op morele gronden ver oordeelde, verwierp Parkinson het uit praktisch eigenbelang. Maar voor hen beiden was het werkelijke punt dat het had gefaald. Ze hadden geen zin om met een overgeërfde mislukking te zitten. Hij raadde me aan vroeg in de och tend te vertrekken het werd later op de dag gewoonlijk erg warm in het dal waar ik naartoe ging. 'Adams zal voor nachtverblijf voor u en uw chauffeur zorgen', zei hij, terwijl hij me met een zweem van een glimlach aankeek. 'Eén nacht zal wel genoeg zijn, denk ik'. De chauffeur haalde me om zeven uur 's ochtends met een solide uitziende Peugeot 404 af. Op de hoogvlakte bui ten de stad maakte de macadamweg plaats voor stof en keien, maar de chauffeur scheen dit eerder als een aansporing tot sneller dan tot langza mer rijden te beschouwen. Hevig schuddend raasden we voort en mar keerden met een stofwolk ruiters die hun langhoornige vee de vlakte over leidden. Nu een uur of wat begonnen we te dalen. De savanne ging over in laag struikgewas en het struikgewas in bos. Mijn shirt begon op mijn rug te plakken. Ik had jeuk op mijn borst en toen ik mijn shirt open maakte, vond ik verscheidene gemene vlekjes. Het zag ernaar uit dat ik in het Impe rial Hotel een vlo had opgedaan. De melaatsenkolonie lag aan een pad op twee kilometer van de hoofdweg. Hij bestond uit een tiental betonnen gebouwtjes met daken van gegolfd plaatijzer die kris-kras over een open plek in het bos verspreid waren. De Peugeot kwam met een ruk tot stil stand en ik stapte uit. Het was mid dag, de zon stond loodrecht boven me en de hitte was verschrikkelijk. Adams kwam uit een van de grotere barakken op de wagen af. Hij was een welverzorgd uitziende man met wit haar en vriendelijke blauwe ogen en een gerimpeld bruingebrand gezicht. Toen we elkaar een hand gaven voel de de zijne droog en leerachtig aan. Hij zei: 'U voelt zich natuurlijk warm en stoffig. Komt u maar mee naar het huis om u te wassen. Er staat een kleine lunch op u te wachten'. Het huis was een karakteiloos recht hoekig gebouw van baksteen, met het onvermijdelijke golfplaatdak. De lo geerkamer was een vierkante gewitte cel met een ijzeren ledikant en een tafel met een ouderwets lampetstel er op. Ik waste me in de kom en liep toen de woonkamer in. Een ruwhouten tafel was gedekt voor de lunch. Adams boog het hoofd en zei een kort gebed voor het eten. Een zwijgende Afrikaan op blote voeten bediende aan tafel. Hij liep een beetje mank en toen ik omlaag keek, zag ik dat de meeste tenen van zijn linker voet ontbraken. Adams zei geruststel lend: 'U hoeft u geen zorgen te ma ken, hoor. Het is bij hem al jaren ge leden uitgewoed'. Hij schoof me een schaal bonen toe en zei me toe te tas ten. 'Bijna alle mensen die hier wer ken zijn genezen leprapatiënten. De verpleegstaf, de hulpkrachten die er op uittrekken om in de dorpen medi cijnen uit te reiken, en het huishou delijk personeel. Het is een manier om betrekkelijk goedkope krachten te krijgen en om hun werk te bezor gen. Heel veel mensen die we genezen merken dat de enige loopbaan die voor hun is weggelegd die van bede laar is'. 'Is die ziekte hier algemeen voorko mend?' zei ik. 'Nogal. Het is een armoedeverschijn- sel, weet u. Als we ooit zover zouden komen dat de ouders in een ander vertrek sliepen dan de kinderen, kon den we er misschien een eind aan ma ken. Maar voorlopig. 'Het lukt u niet om het in de hand te houden? 'O nee'. Ik kon me voorstellen hoe ie mand zijn leven sleet in een elledinge uithoek als deze, volkomen omringd door lijders aan een van de deprime- rendste kwalen die de mens kent, als hij maar het idee had dat hij het pro bleem een beetje in zijn macht kreeg. Maar zelfs zonder die troost was het moeilijk in te zien hoe hij zo opge wekt bleef. 'Hebt u hier nog andere Europeanen?' vroeg ik. 'Nee. Ik heb er zo nu en dan wel een paar gehad, maar na een poosje gaan ze dan weg". Hij grinnikte. 'Ze zeggen dat ze niet tegen het klimaat kunnen'. ,'Hoelang blijft u hier zitten?' •Zolang ze me hebben willen, neem ik aan'. 'Had u altijd al melaatsen willen be handelen'? 'Nee. Dat gebeurde bij toeval. Na Ka- lundani vroeg ik het Kerkelijk Zen dingsgenootschap mij ergens heen te sturen waar ik het meeste goeds kon verrichten. Ik had in Kalundani na tuurlijk wel lepra behandeld, maar ik was nooit van plan geweest er een le venswerk van te maken'. 'En als u hier weggaat? Sturen ze dan iemand anders?' 'Dat weet ik niet'. Voor het eerst klonk er in zijn stem een matheid die op moedeloosheid kon wijzen. 'Men sen als ik vormen een uitstervend ras, weet u. De evolutie achterhaalt ons'. Hij gebaarde naar de sobere woonka mer en da afstandse gebouwtjes. 'Dit is het einde van een tijdperk. Of het nu jammer is of niet, wij zullen hier niet veel langer blijven zitten'. 'Maar ze hebben u toch nodig' Hij stak zijn handen in de hoogte. 'Ze hebben van alles nodig. Maar daar zit het hem niet in'. Hij zweeg even en zei toen peinzend: 'Al de tijd dat ik werk, heb ik in Afrika gezeten. Juist nu heb ik het gevoel of het een onbe stuurbare auto is die bergafwaarts rijdt De man aan het stuur draait naar links en naar rechts, maar veel maakt het niet uit. Weet u dat meer dan de helft van de bevolking van dit land nog geen veertien jaar is?' (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochteildgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. <11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojour naal^. 11-30 (SI Rondom twaalf - uur allerlei voor ledereen. met: De groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 (S) Spor- trevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (SI Nederl. Koorfestival 1973: Het Klein Ra diokoor met pianobegel.: klass. liederen. 13.45 (S) Plano- en orgelrecital: Franse muz. uit de 18e en 20e eeuw. 14.30 (S) Oorlog en Vrede hoorspelserie. 15.35 In de weten schap, dat - progr. over nws uit de wereld der wetensch. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 Jumbosct: muz. en Inf. 17.00 (S) Mobiel - beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Lichte orgelmuz. IKOR: 18.30 Kleur - Inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (SI Leger des Heils- kwartler. 19.15 De kerk vandaag - nws en comm 19.35 Ontvoerd - zomeravond-radio spel. 40.55 Operettemuz. 21.35 Menuet te Mid dernacht (1). 21.55 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Radio VU- magazlne. 23.10 (S) Moonlight cocktail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk - De vele fa cetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. en mod. muz. 7.30 Nws. 7.41 (£1 Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: geeste lijke liederen. 8 24 Op de man af: evangel, komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Select: nieuwe gramm.pla ten. 9.25 (S) Radiophilh. ork.: mod. muz. 10 00 Schoolfadio in de nieuwe cursus: inf. progr. voor onderw.-mensen. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-inf. 11 05 (S) Onder de hoogtezon: progr. v.d. zieken. 11.40 Hier en nu - extra. 11.55 Med. 12 00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S> Meisjeskoor met pianobegel. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Con amore: poezieprogr. over liefde (Ij. 14.05 (S) Lichte gramm muz. 14.25 (S) Pianorecital: klass. muz. 14.55 (S) Blaas- kwlntet: mod. muz. voor houtblazers. 15.15 Geloven Is geen eenvoudige zaak, gesprek. 15 30 Nws. 15.33 Rep. v.d. landelijke zen dingsdag v.d. Geref. Zendingsbond in de Ne derl. Herv. Kerk. 16.00 Een uur natuur. (16.30-16.32 (S) Hier en nu.) 17.00 Onze man in Mamana. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II NCRV: 18.00 (S> Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. IL. I Hel 18.52 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO 19.00 Trefpunt. 19.35 Auroville - stad v.d dageraad, gesprek. NOS: 19.50 Den Haal vandaag. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Radiojouj naai. 20.10 Osterfestsplele Salzburg 1973: Berl. Fllh. Ork., Singverein der Gesellschal der Musikfreunde in Wien en solisten: klasi onfi gewijde muz. 20.59 (S) Aspecten: kunstrubi 21.51 (S) Pianorecital: klass. muz. 22.31 (S Toe Basklarinet en piano: mod. muz. 23.00 (9 Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chan van sons of songs. 23.25 (S) Essay: progr. waal uaa in over kunst wordt doorgepraat. 23,50 Radld journaal. 23.55-24.00 Nws. mar Hilversum in Ger TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Gelderel twp. Show. <8 00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03 KRO op-Drie. dlscjockeyshnw. (10.00 en 11.0 'Wa Nws.) 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf td twee: KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws e| en 13.03 Raden maar 14.00 Nws. 14.03 Dist jockeyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nwiv,ln 16.03 De daverende dertig. (17.00 NwsJj-Jet 17.57 IBM-Schaaktoernooi. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eteriteke: TROS: 19,00 Nws. 19.02 (S) U spreekt met, Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nwj"01 21 02 (S) Sesjun: Jazz en Pop live. 22.0Sche Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show met o.a. de Nederlandstalige Top Tien. 22.5niSte Med. 23 00 Nws. 23.02 (S) T S T Tros-Sport-Tijd 24.00 Nws. 0.02 Aktua. 01>uüel1 (S) Jazz-Slr 0.55-1.00 Nws. man TV vandaag NEDERLAND I NOS 14.00 Gevar. vakantie- programma NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Poppenspel (2): Carolien de krokodil 19.20 Het kind in de sport 19.45 Poprije NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the Family 21.00 De NOVA-School in Florida - film over een basisschool in de Verenigde Staten 21.40 Hoe heet de burge meester van Wezel?; spelprogramma 22.25 De zenuwe gieren weer door m'n keel NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Vakantiekrant 19.30 Folklore van het Noorden NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Chansons van Gil Bernard 20.45 Naddr bekeken: Terug naar de woestijn?: Film- rep. over Israel 21.15 Van Explo'72 naar Spre-e '73 rep. over bijbel studieconferenties 21.50 De graven van Sakkara, doc. film 22.40 Jesus people NOS 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Act. 11.15 Filmrep. 12.00 Act. - 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Doe. progr. 17.05 Klnder- progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Fllmportret. 18.30 Act. 18.45 Sandraann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Algebra urn acht. 19.59 Progr.overz. WDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (31). 18.00 Reg. nws. 18.10 Die Partridge Familie. 18.40 Act. 19.15 Kleuterprogr. 19.25 Dass (k)einer des anderen Sprache verstehe.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Vabanque. 21.55 Filmrep. 22.40 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 Klnderprogr. 17.30 Journaal en weer ber. 17.35 Folklore-progr. 18.00 Act. en muz. 18.35 Rabe. Pilz und dreizehn Stuhle. 19.10 Valentinaden - Der Antennendraht. 19.45 Journaal, act. en weer- ber 20.15 Graf Bobby, der Schrecken des Wilden Weslens. Daarna: Journaal. 21.45 schij rijfdi Econ. ovorz. 22.30 Journaal, comm. en wcciJsJedl ber. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Koning Arthui 19.25 Toerist, tips. 19.35 Korte film. 1' Med. 19.45 Journaal. 20.10 Quiz. 20.40 I ver land. 23.10 Journaal. "On ADVERTENTIE Houdt kamer- en tuinplanten vrij van insek- ten. Geen zg. „koude-schade" op het blad. Unloko kwaliteit, volledig plantaardig. Bus spuit In allo standen. Verkrilgbaarbij uw bloemist en zaadhandeL BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND POKON J PIANTE^ SPRAt fan |UIS leeft ingsi iges e g€ ityp inde e p ek lart en k< te

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6