Geen woning en schuur op agrarisch gebied Aanzienlijk aantal rechtzaken wacht op behandeling Dubbel afscheid bij politie Autovrij centrum in Voorschoten succes Marktberichten Johnnie zet Katwijkse schaakroutiniers mat Mr. Rosing bij installatie vice-president Weerheijm Parkeerterrein beneden straatniveau SVV won van NHC 's-Gravenzande Tassendieven aangehouden Politienieuws Visserijberichten TROUW/KWARTET DONDER IMG 2 AUGUSTUS 1973 STAD EN REGIO HU DEN HAAG Als opvolger van prof. mr. W. F. C. van Haltum is in een buitengewone zitting van de Haagse rechtbank mr. C. Stolk geïnstalleerd ais vice-president bij deze rechtbank, speciaal als pre sident van de strafkamer. Nadat voorlezing was gedaan van de benoeming, sprak de Wee-pre sident van de rechtbank, mr. G. Pliilipse, de nieuwe strafkamer president toe en herinnerde eraan, dat deze nu ongeveer dertig jaar geleden als sub. griffier zijn intrede bij de rechtbank deed, welke toen nog aan het Voorhout was gevestigd. Later werd mr. Stolk rechter in deze rechtbank, waaraan hij sindsdien ver bonden is gebleven. Tijdens de samen werking is spr. wel gebleken, dat mr. Stolk steeds veel belangstelling bezit voor verdachten en in zijn vonnissen vaak ook moeilijke klippen weet te omzeilen. De rechtbank is zeer ver heugd met uw benoeming', aldus mr. Phil ipse. Mr. A. W. Rosingh, hoofd van het parket, constateerde dat aan de rech ters een steeds zwaarder taak wordt opgelegd. Het is tegenwoordig beslist geen sinecure president van een straf kamer te zijn, ook vanwege het toene mend aantal misdrijven, met de be rechting waarvan de strafkamer geen gelijke tred kan houden. Het is vooral ook de aard der zaken, de ontwikke ling en toepassing daarvan. Spr. was er zeker van dat de verstand houding tussen parket en de recht bankpresident, goed zal zijn, en ge tracht zal worden de zaken zo spoedig mogelijk af te handelen. 'Daaraan behoef ik ook niet te twijfe len gezien het feit, dat voor de ko mende maanden een groot aantal poli tierechterzittingen zijn vastgesteld, ten einde het aanzienlijk aantal rechtza ken, dat momenteel ter behandeling gereed ligt bij het parket, zo spoedig mogelijk te behandelen. De oud-vice-president, mr. van Hat- tum, verklaarde in diens toespraak er behoefte aan te hebben, zijn opvolger moed en sterkte toe te wensen. Een rechter is er niet mee klaar zijn straffen op te leggen, hij moet daar aan inhoud en funktie weten te ge ven. De rechter is geheel zelfstandig in diens taak. Hij heeft niet te doen wat het publiek denkt dat goed is, hij moet doen hetgeen zijn geweten hem te doen geeft. Jammer is het, dat de rechters zoda nig overbelast zijn met hun werk, dat zij vaak geen tijd hebben tot een we tenschappelijke benadering van de problemen. Na sluiting van 4e zitting, volgde een receptie. Raad Monster beschermt tuinbouw DEN HAAG Vele tientallen politiefunctionarissen en andere belangstellen den hebben gistermiddag tijdens een receptie in de aula van het hoofdbureau van politie afscheid genomen van commissaris H. W. Lichtendahi, hoofd van de Dienst Algemene Zaken en commissaris F. Enkelaar, chef van de Technische Opsporings en Herkenningsdienst. Beide politiemannen hadden de bij de poli tie geldende pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Tijdens de receptie kreeg de heer Enkelaar uit handen van wethouder en loco burgemeester B. Bol de versierselen, behorende bij het ridderschap in de orde van Oranje Nassau op gespeld. Commissaris Lichtendahi was reeds eerder dit jaar (nl. op 30 april) benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Op de foto drukt wethouder B. Bol commissaris Enklaar de hand, met naast hem echtpaar Lichtendahi. Goede zaken op paardenmarktdag Van onze correspondent VOORSCHOTEN In Voorschoten is het autovrij-maken van het dorpscentrum weer actueel geworden. Tijdens de prijsuitreiking na het standwerkersconcours op Paardenmarktdag sprak wethouder P. S. Pels zijn wens tot het 'blik-vrij'-maken van liet centrum dui delijk uit en zei dat de afsluiting met de paardeumarkldag een on gekend succes is geworden. MONSTER Het enig punt in de gemeenteraadsvergadering van Mon ster,. dat nogal wat discussie uitlokte betrof het voorstel van B en W om afwijzend te beschikken op het ver zoek van FJ.Hempelman, om op een tuin aan de Papelaan een woning en schuur te mogen bouwen. Het college had dit verzoek afgewezen, omdat een en ander in strijd zou zijn met het bestemmingsplan, dat het gebied een agrarisch karakter geeft. Gesteld werd, dat aanvrager weliswaar een tuin doet exploiteren, doch in feite meer het aannemersberoep uitoefent Enkele raadsleden, o.a. de heren Borgdorff AR van Vliet SGP en Kei zer (Gem. Belangen) deelden het standpunt van het college niet om een strakke lijn te blijven volgen, doch de voorzitter wees op het gevaar van het schappen van precedenten, terwijl men bovendien de tuinbouw dient te beschermen. Het voorstel van het college werd met 9-6 stemmen aangenomen. Bij het voorstel tot verlenen van ga rantie tot aangaan van geldlening en betaling rente en aflossing voor aan koop van een woning, sprak de heer van Bergen Henegouwen (KVP) zijn verwondering uit over het feit, dat ook iemand, die in Vlaardingen woont bij een en ander wordt betrokken, zulks berwijl was bepaald, dat de re- gelüng alleen voor eigen inwoners zou gelden. Wethouder de Backer zette uiteen, dat betrokkene in 1970 is getrouwd en toen een woning in Monster, waar hij toen woonde heeft aangevraagd. Ech ter stond hij onderaan de lijst, in ver band waarmee hij 'uitweek' naar Vlaardingen en daar een woning kon huren. Hij wenst nu naar Monster terug te keren en toen onlangs werd meege deeld, dat er 20 woningen beschikbaar kwamen, diende hij een aanvraag in. Aanvankelijk kwam hij niet op de lijst voor, doch toen een aantal gega digden afvielen en woningen overble ven, werd besloten hem nu een wo ning toe te wijzen. De voorzitter deel de nog mee, dat deze week de lijst van aanvragen wordt afgesloten. De raad ging met het voorstel ak koord. GEEN GROND VOOR De heer R. Eppinga had toestemming verzocht om naast zijn woning aan de Ahornstraat een garage te mogen bou wen, waarop B. en W. afwijzend be schikte, vanwege gebrek aan voldoen de ruimte voor die bouw. De heer Verstegen (KVP) stelde zich de vraag, welke belangen hier moeten prevaleren; in dit geval vond hij die vrijwel gelijk .Spr. zag echter geen gevaar in verkeersopzicht zoals het college stelde. Het komt wel meer voor, dat er weinig ruimte aanwezig is bij garages. Het is ook een gemeen tebelang, dat zoveel mogelijk auto's van de weg worden verwijderd en spr, pleitte van een geven van een vergun- Op badgastentoemooi Van een onzer verslaggevers KATWIJK Na een vrij tamme eerste en een wat meer spectacu laire tweede, waarin Phillidor kanon RAG de Graaf voor enig op zienbarend vuurwerk zorgde (hij lanceerde een zevenklapper en scoorde daarmee 100 proc.), volgde het laatste en tevens meest sen sationele toernooi voor snelschenkende badgasten. Nota bene een J 13-jarige badgast, het snel op de Philidor ranglijst stijgende sterretje DGflWingt Dij DTRIldS Johnnie van der Wiel, was in de race om de eerste plaats geroutineer de Katwijkse cracks als Haasnoot, de beide Van der Plassen en niet te vergeten de kampioen Hans de Raad te snel af. mng. De heer Keizer deelde dat standpunt en zag geen reden om de vergunning te weigeren. De voorzitter constateerde, dat eer stens het beroepschrift te laat is inge diend, en ook om die reden afwijzing zou moeten plaats vinden. Er si te weinig grond beschikbaar, want er moet gebruik worden ge maakt van het achterpad, dat daar voor niet is bestemd. De heer Verstegen wees erop, dat aan grenzende bewoners geen bezwaar hebben gemaakt om van hun grond gebruik te maken. SOEPEL STANDPUNT Bij het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting o.m. voor treffen van voorzieningen aan de Maria- school, wees de heer Ruimers erop, dat het schoolbestuur vaak aanvragen indient nadat de voorzieningen zijn getroffen. Hij vroeg het schoolbestuur daarop attent te maken. De voorzittter onderstreepte, dat reeds vaker dergelijke moeilijkheden zich met genoemd schoolbestuu rheb- ben voorgedaan, waarop reeds de aan dacht is gevestigd middels een ge sprek. Het college wil een soepel standpunt in deze innemen. Zonder discussie of stemming ging de raad akkoord met een aantal voorstel len met betrekking tot schoolvoorzie- ningen, verlenen van een renteloze le ning aan de chr. harmonievereniging Concordia, waar bij de heer van Ber gen Henegauven diens waardering uitsprak voor de wijze, waarop het college een en ander heeft geregeld. Verlenen van bijdrage aan de Stich ting Jeugdraad Poeldijk, verlenen kre diet tot verbetering elektr. voorzie ning aan de De Zeeuwlaan te Poeldijk en idem aan de Voorstraat, aanschaf van een motor ten behoeve van de po litie. Teruggenomen werd het voorstel tot verlenen van een krediet voor de re constructie van de Madeweg, omdat een en ander nog niet kon worden ge regeld. SCHIPLUIDEN Op hartelijke wijze nam Schipluiden afscheid van ds. T. Talsma en echtgenote, die op de foto achter de tafel staan. SCHIPLUIDEN —Op hartelijke wij ze hebben talrijke gemeenteleden van de Gereformeerde Kerk afscheid geno men van ds. T. Talsma tijdens een af scheidsreceptie in het jeugdhuis aan de Keenenburgweg. De heer A. van der Windt, tweede praeses van de ker- keraad vertolkte de gevoelens van de gemeente, waarbij hij o.m. memoreer de dat bij dit afscheid talrijke vriend schapsbanden, die in de afgelopen vier jaar zijn gelegd, thans worden af gebroken, toch zal het niet zijn uit het oog uit het hart. Hij bracht de scheidende predikant dank voor alles wat door hem in de gemeente tot stand is gekomen. Als tastbaar aan denken aan deze eerste gemeente bood hij ds. Talsma een boekenbon aan. Zijn vrouw, die hem bij zijn pas torale arbeid altijd tot steun is ge weest, werd verrast met een cadeau onder couvert en een bloemenhulde. Ook talrijke gemeenteleden lieten zich niet onbetuigd en de predikant mocht vele geschenken in ontvangst nemen. De Gereformeerde Kerk telt ongeveer 530 leden. Ds. Talsma, die op latere leeftijd theologie is gaan studeren (hij heeft namelijk eerste gruime tijd een PTT- bureau- functie vervuld op de luchthaven Schiphol) is in 1969 in Schipluiden gekomen met een sterk oecumenisch besef en zijn ideaal is nog steeds één universele Christelijke kerk. Er bestaan in Schi pluiden zowel met de roomskatholieke kerk als met de Hervormde Gemeente bijzonder goede contacten. Vast staat dat op paardenmarktdag zeer goede zaken zijn gedaan, zowel door de ambulante als de gevestigde winkelier en dat dit mede veroorzaakt is door het autovrij maken van School- en Voorstraat, omdat er ge woon geen auto bij gekund had. Anders ligt het op de gewone zaterda gen. Te veel winkeliers zitten te ver van een parkeerplaats en daarom meent o.a. de Algemene Winkeliers vereniging dat een afsluiting zonder meer funeste gevolgen heeft voor een aantal winkels. Voorstraat Afsluiting van de Voorstraat wordt door de gehele middenstand afgewe zen. Deze straat heeft een duidelijke funktie ook voor het verkeer. Boven dien zijn in deze straat vestigingen, die een totale afsluiting onmogelijk maken zoals het postkantoor. Door plaatsing van de kermis rondom de Paardenmarktdag is zowel Treub- als KATWIJK Voor bovenstaand on derwerp heeft de verkeerscommissie gekozen als parkeerterrein achter het raadhuis ten behoeve van de bezoe kers en de ambtemaren. 56 auto's zul len er een plaats kunnen vinden. Het terrein zal ook soulaas kunnen bieden voor het parkeerprobleem dat de be woners van de Kon. Julianalaan heb ben, omdat bij dc kruising met de Nieuwe Duinweg verkeerslichten staan. Het gearceerde gedeelte rond het par keerterrein vomt een taluut. die met veel groen zal worden gevuld. Langs dc rand van het parkeerterrein zullen struiken komen van niet al tc geringe afmetingen. Dit om het terrein zo weinig mogelijk zichtbaar te doen zijn vanaf de openbare weg. Voor de be woners van de eerste etages langs de Julianalaan zal het echter weinig hel pen. Zij kijken er toch op. Ook daar mee is door de gemeente rekening ge houden. Op het parkeerterrein zal ook veel groen komen, zodat het uitzicht (vroeger een fraaie tuin, nu een bouwketen ten behoeve van dc raad huisuitbreiding) niet al te zeer zal verslechteren, zoals op dc tekening te zien is zal bij apotheek De Jong een parkeerhaven!je worden gemaakt. Onderaan op de tekening staat een dwarsdoorsnede van de te creëren si tuatie. Het niveau van het parkeerter rein zal 1.20 m beneden het straatni veau komen te liggen. Uiteraard is deze keuze nog niet definitief. Het nog slechts een advies van de ver keerscommissie aan B. en W. Ver wacht mag worden dat het plan zoals het hier is afgebeeld, zal worden gere aliseerd. Op de tekening Is ook de nieuwe situatie aangegeven zoals die wordt wanneer dc Nieuwe Duinweg zal zijn afgesloten voor alle gemotori seerd verkeer. Voorstraat bijna veertien dagen van één kant afgesloten geweest. De win keliers hebben geconstateerd dat ge durende die periode vaste klanten wegbleven. Over afsluiting van de Schoolstraat wordt binnen de middenstand ver schillend geoordeeld. Er zijn bedrij ven, die een totale afsluiting een on mogelijke zaak vinden, andere zijn voor een beperkte afsluiting en weer andere zien een afsluiting wel indien op korte afstand parkeermogelijkhe- den komen en de straat aantrekkelij ker wordt gemaakt. Wethouder Pels is een overtuigd aan hanger van totale afsluiting van de Schoolstraat en wil van deze straat een gezellige promenade maken, met een knipoog naar de Langstraat in Wassenaar. Informeel heeft de wet houder een en ander reeds besproken met bestuursleden van de winkeliers vereniging. Deze hebben de zaak in de openbaarheid gebracht omdat zij de stap niet zonder meer aandurven. Verwacht wordt dat winkeliers en wet houder spoedig nogmaals een gesprek hebben, want juist de afsluiting met de Paardenmarktdag heeft vragen op geworpen. Dat er iets moet gebeuren met het centrum, daarover zijn alle partijen het eens, maar hoe en wan neer? 's-GRAVENZANDE In een leuk en aantrekkelijk duel heeft het Schie- damse SW woensdagavond voor ca. 800 toeschouwers met 3—0 gewonnen van de 's-Gravenzandse Sportvereni ging- De Schiedammers presenteerden zich met een frisse en bij vlagen uitste kende partij voetbal, waartegen de za terdag le klasser ondanks knap tegen spel niet voldoende verweer had. De thuisclub moest het bovendien zonder de nog steeds geblesseerde Lou de Vos stellen, terwijl men ook niet kon beschikken over Hans. v. d. Linden. SVV maakte in 's-Gravenzande de wedstrijd, maar stelde de amateurver eniging tevens voor een keeperspro bleem. want het zal moeilijk zijn om een keuze te maken Lex de Blok, die voor de rust knap zijn doel verdedig de en slechts tweemaal gepasseerd werd en Jan van Kooten, die in de tweede helft een grandioze partij doelmanswerk ten beste gaf en SVV de weg blokkeerde naar een grotere zege dan de 30 waarmee de Schie dammers nu genoegen moesten ne men. Voor de rust kwamen de gasten op 20 door doelpunten van Groeneweg en Dutina. Na de hervatting bepaalde ('oenen de eindstand. KOUDEKERK Ons Genoegen' nam deel aan de wedvlucht vanuit St. Quentin, 271 km, Gelost 12 uur 10. De eerste duif kwam binnen om 16.50 uur, de laatste om 17.26 uur. De uitslag luidt. 1. Gebr. de Wit 1. 3, 5. 9. 11, 12. 14. 16. 17. 22. 32; 2. J. Fa- ber 2, 10, 18. 20, 21. 24. 29, 29. 30, 35, 36, 38, 40; 3. M. van Vegten 4. 6, 7. 8, 12, 19, 23. 27. 37, 41; 4. M. Schellin gerhout 15, 25, 26, 31, 39; 5. J. van der Wal 33. 34. HAZERSWOUDE Hazerswoudse Boys voetbalt zaterdagmiddag om 4 uur op eigen terrein in het kader van het nederlaagtoernooi tegen Be Fair uit Waddinxveen. Johnnie verzamelde uit de te spelen zeven partijen, waarvoor iedere vlug- geraar 7 en een halve minuut bedenk tijd per partij maximaal mocht ge bruiken, maar liefst zes punten. Al leen in de zesde ronde struikelde hij over Olivier van het Leidse Reed. Des ondanks slaagde deze er niet in hem van de eerste prijs af te houden, want Olivier werd gevloerd door Van Steenwijk en moest in de laatste ron- dé ook nog remise toe staan aan Mi- chiel van der Plas. Zoals elke fanatie ke schaker gedaan zou hebben, koos Johnnie het enig aanwezige schaak boek plus een potje gemarineerde ha ring als prijs. Daarmee liet hij een vat met niet minder dan 25 zoute ha ringen staan voor de overige win naars. Olivier, die ten slotte beslag legde op de tweede plaats, ging er ui teraard met dit vat als een haas van door. Frappant Om de derde plaats werd flink ge knokt. Maar liefst vier spelers beland den uiteindelijk op die plaats. Haas noot en Weber vulden hun literatuur verzameling aan met een boek, terwijl Van Steenwijk en Michiel van der DEN HAAG Twee zeventienjarige loonslachters hebben in de maand ju ni tien vrouwen op straat van hun handtasje beroofd. De jongelui reden met hun bromfiets de stoep op en gristen in het voorbijrijden de hand tas weg. Dit deden ze in het Zuider park, op de Hoogeveenlaan en in Rijs wijk. Tot een vrouw, die op de Vre derustlaan van haar tas beroofd werd een signalement van de jongens kon geven. Daarna werden de jongens een uur later in de Pieter Langendijk- straat door de politie aangehouden. De buit was elke keer maar gering. Het ging slechts om kleine bedragen. De tas met de rest van de inhoud gooiden de jongens na de diefstal in de sloot. De longelui waren al eens eerder met de politie in aanraking ge weest. DEN HAAG De zesjarige Arle Ros is van de tweede etage van de woning van zijn ouders aan de Westduinweg naar beneden gevallen op het parkeer terrein achter de flat. Het kind kreeg een schedel- en rugletsel en werd in ziekenhuis Leijenburg opgenomen. Arbeiders zijn bezig aan de flat een nieuwe balustrade aan te brengen. Het kind viel door het open stuk ba lustrade. De 77-jarige mevrouw J.M.C. uit de Zwartsluisstraat werd bij de bushalte van lijn 5 bij het Hollands Spoor door een onbekend gebleven man om vergelopen. De dame werd met een gebroken heup in Ziekenhuis Leijen burg opgenomen. Toen een HTM bus bij de halte Thor- beckelaan stopte viel de 70 jarige bus- passagiere mevrouw S.H. van de Elisa beth Brugsmaweg. Zij moest in zie kenhuis Leijenburg opgenomen wor den. De 62 jarige bromfietser J.H.P. uit de Noordpolderkade kwam op die kade bij de Noordpolderstraat in botsing met de auto van de 25 jarige P.J.V.K. van de Middenachterweg. Met een on derbeenfractuur werd de bromfietser opgenomen in een ziekenhuis in Voorburg. Plas er met een potje haring bekaaid afkwamen. Het was frappant, dat slechts één schaker, Rijnsburger, de zevende plaats voor zich opeiste.Ook voor hem een potje haring. De vol gende sport van de ranglijst boog bij na door, want hierop zaten niet min der dan zeven schakers, terwijl er nog slechts vier potjes haring ovef waren. Na loting waren Van Rijn, Admiraal, Pulles en Dick van der Plas de'géluk kigen, terwijl de uitgesproken slechte score van Katwijks kampioen Hans de Raad. Hij bracht het ondanks zijn voortdurende gemompel, dat insiders als zijn psychologisch wapen beschou wen, niet verder dan twee en half punten. A, met al kan de organiseren de Katwijkse schaakvereniging weer terugzien op drie geslaagden 'Blitz Turniere'. DEN HAAG Jan Weerheijm - begin juli de trotse triomfator in het 5e vriendendamtoernooi - hield per tradi tie de eer van de Monsterse Damvere niging hoog. Immers, in de twee voor gaande jaren was het alleen voor Frans Slot, van het Monsterse MDV, tot twee maal toe weggelegd om via de Vriendendamkring de wereldkam pioen een punt afhandig te maken en één maal gelukte het Weerheijm zelf in een wedstrijd tussen een team van de Vriendendamkring en landskampi oen RDG om Sijbrands het vuur na aan de schenen te leggen dat de we reldkampioen zelfs blij mocht zijn met de toen behaalde remise, de eind stand: 1. Ton Sijbrands 9 gesp. 17 pt, 2, Seroen Goudt 9-13 (s.b.90), 3, Fok- ke de Jong 9-13 (s.b. 87), 4, Kees Bak ker 9-11, 5,Jan Weerheijm 9-9, 6, Krijn Toet 9-8, 7, Jan Wielaard 9-7, 8, Johnnie Lijnen 9-5, 9 Willem Vrijland 94 en 10 ans Jacobsen 9-3. PIJNACKER 1 augustus groenteveiling: Tomaten A 410-440, B 410-420, C 380-4, CC 270-3 9000 bakjes, komkommers 75 42-40, 60 38-42, 50 29-34, 40 I 25-29, II 18-21, 35 I 20- 22. II 15. 30 15 24.900 stuks, Kromme korak. 15 17.000 kg. POELDIJK 1 augustus Veiling Westland Noord: Tomaten A 4-430, B 4-440, C 370-410. CC 290-330, Binnenland A2 250-320, B2 270- 350, C2 250 57.250 kistjes. Sla 12 kg en op 19-21. II 8-11 10.350 krop, druiven alicante 450-540, Gros Maroc '820, Frankenthaler 370- 530, Golden champion 710-820, Muscaat 680-7, Gros Colman 480 4000 kg, andijvie I 42-G8 1900, prinsessebonen 65-95 700. snijbonen 170- 185 700. priiïkbonen 85. rabarber 23-25, prei A 78-85, kaspruimen golden Japan 210, Onta rio 250-330, Blue belgique 630, pepers groen 240-380. rood 5-8, selderij 16-22, krulpetersc- lie 10-17, komkommers 91 55-59, 76 43-46. 61 41-44, 51 33-37. 41 25-26, 36 19-23, 31 15 203.000 stuks, krom kg 15-18 4800, grof 15 13.000, paprika groen kg 41-75, rood 295-340 69.850 kg. netmeloenen 930 stuks 5 215. 6 155-2, 8 155-180, 10 110, Suikermeloenen 830 stuks 5 470, 6 340-480. 8 3-410. 10 230-310. ogenmeloenen 4000 stuks 6 240. 8 215-245, 10 155-215. 12 120-180, aubergines 7200 4 117-129, 5 110-127, 6 106-113, 10 63-81. Bloemkool 500 6 110-9, S 92-99 0 64. mals 36 500 stuks, bleekselderij 15 39-52, Perziken 1 76. 2 58-73, 3 31-52. 4 22-32, 5 17-18. DE LIER 1 augustus veillngver. Delft- Westerlee: Aardbeien 132-141 per doos 300 kg, pronkbonen 135, snijbonen 150-175 1100 kg. alicante 510-570, gold. Champion 590-690, frankenthaler 380-440 1040 kg. komkommers A.- en B.-kwaliteit AAA 54-59 44-45. AA 45-49 45-48. A 40-44 41-42. B 36-37 33-37, C 25-30 21- 29. D 18-20 15. E 16 15 A 146.000, B 169.000, exp. 315.000. binnenland 60.000, totaal 375.000, grof stek 15 46.000 kg. kromme kg 15-17 25.50 kg, netmeloenen blank en rijp 6 75-125 175-190. 8 95-110 125-165, 10 55-60 115. 2400 stuks, suikermei. 6 255-290. 8 250-255, 10 185 330 stuks, ogenmel. 8 250, 10 140-185, 12 140. 15 70 620 stuks, spruiten AI 130-145, BI 1000 kg, peterseUe 9-22 500 bos, postelein 47- 79 500 kg. perziken 8-56 320 st. pruimen kg 195-350 730 kg, selderij 6-12 2000 bos, spina zie III 37, spitskool 11-28,5 66.000 krop. bloemkool 6 136. 8 107, 10 92 1400 stuks, to maten AI 390-440, BI 410-450, Cl 360-4, CCL 280-350 71.450 bak, 6000 bak bonken, uien III 23-44 800. ch. kool "25-32 420 kg. rode kool 15 150 kg. groene kool 12-16 170 kg, kroten per bos 6-11. kg 26 160 bos, prei AI 88-90, BI 42- 63 1400 kg. pepers 260-3 100 kg. 's-GRAVENZANDE 1 augustus veiling WesUand Zuid: Tomaten 89.000 kistjes A 420- 440. B 410-430. C 390-420. CC 3-350. Licht A 410-420. B 4-410. C 370-390, CC 320, Rood A 370-4. B 410-430, C 370-380, CC 270-290, bloemkool 1700 6 120-134. 8 118-130, 10 98, Netmeloenen 2400 6 190-220, 8 175-205, 10 140- 165, 12 65. ogenmeloenen 2200 stuks 6 175- 285, 8 170-220. 10 155-2, 12 125-150. Snijbonen 300 kg I 150-185, paprika groen 5000 kg 180 78-80. 120 75-82, 90 60-70. 60 40-46, rood 600 kg 180 325. 120 335-340. 90 275, 60 235, kom- kommers 6000 51 35, 41 30-32, 36 15-16. Au bergines 4 96-126, 5 79-131, 6 80-112, 8 64-91, 10 43-61, postelein 83-81 900 kg, pepers groen 105-3 1300 kg rood 420-880 300 kg, prinsesse bonen 35-125 1100 kg. prei 71-72 1400 kg. ra barber 11-31 250 kg, suggetle 11-23 400, vroe- ge aardap. 10-33 2000, perziken 7-58 5500. ra dijs 8-37 2000, alicanlen 360-520 1000, fran- kenthalers 260-430 750 kg, gold, champion 490-8 550 kg, pruimen 110-3 700 kg. waspeen 21-23 80 kg. sla 8,5-28.5 75.000 stuks, peterse lie 8-13 600 bos, selderij 6-8 2100 bos. mu scaat 510-690 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN 30 juli groente- velling: waspeen AI 650-880, All 280-760, BI 1070-1420, bospeen 58-84, bloemkool 6 I 123- 156, 6 II 22-97, 8 I 94-120, 8 II 21-75, 12 I 90- 97. kroten BI 110, AI 410, sperclebonen 110, selderij 10-20, sla 19-22, uien 570-770, rode kool 10-20. krulpeterselic 11-12. spitskool 39- 59. radijs 26. rabarber 43. postelein 30. snij bonen 1 180. II 110. uien 25. peterselie 9, an dijvie 84-91prei 68-78. Aanvoer waspeen 66.000 kg. bloemkool 13.200 stuks. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 31 juli: Anjers sim rose, keefer, arthur, espe- rance, anne marie, tangerine 25-31, idem wit, samantha, shocking, yellow dusty, car naval, alice 29-34, lo reve, charmeur, sim rood, nora 29-42, rozen Garnette. carol, zori- na. annabelle, marimba, roswltha, douchka 7-13, sonia 20-29, llona 33-40, belinda, promi nent 15-18, motrea, carina 21-24, baccara 36- 40, esther ofarlm, evergold 15-16. agapanthus 27-85, strelitzla 220-225. lelies-tak 155-215. gerbera 24-32, geplozen chrysanten 36-73 p.st., troschrysanten 120-200, idem jaarrond 245-270. trosanjers 225-255, colvillels 85-140, Gladiolen 145-235, irissen 220-325, frcesla 80- 190, asters 75400, montbretia 125-145, liatris 70-190, dahlia's 45-105, ornlthogalum 120-165, statlce 75-110, phlox 90-105, goudsbloemen 55- 90 p. bos. LEIDEN Groente- en fruitveiling 1 augus tus: appelen 54-66. andijvie 68-81. augurken 70-105, snijbonen 105-140, stambonen 75-100, kroten 19-25, kroten gekookt 85, rode kool 15. spitskool 72-75, postelein 77-83, prei 76-88. rabarber 15-27, spinazie 72-90, spruiten 150- 165, champignons 180-230, tomaten A 420-440, B 400-430. C 390-410. CC 250-260, uien 19-32. waspeen 14-19. meloenen 135-165, pruimen 105-160. bloemkool 6 st 148-173, 8 st 28, kom kommers AAA 44. AA 42-43, A 39-42. B 35-36. C 23-29. D 21, E 16, sla zwaar 30-40, licht 20-26, bospeen 26-30, peterselie 12-26, radijs 8-10, selderij 20-21, paprika 17-25. SCHEVENINGEN 1 augustus. Besommlngi kustvissers: SCH 11 6750. SCH 18 7000. SCH 31 2830. SCH 72 6040. SCH 82 1715, SCH 132 7130. SL 42 6460, TH 26 9900. Noteringen per kg: tong g 10.70-10,80. tong gm 10.50-11.07, tong km 11.80-12.21, tong l 12.52-13,12, tong II 10,70-11.30, tarbot I 8,80- 8.90. tarbot II 5.30-6,10. tarbot III 5,30-6.10. tarbot UI 5.30-5,45, griet I 4.60-4.70. griet II 3,65-3,80 Per 40 kg: schol gm 95-100. schol m 83-87. schol kl 64-69. wijting gestr. 79-85. rode poon I 100-130. rode poon 11 60-75, schar 31-45, bot 19-22. kabeljauw m 138-150. kabeljauw I 128- 138. kabeljauw II 115-128. kabeljauw III 65- 75. verse makreel 39-72. Notering gez. haring, maatjesharing per kantje: groen klein 192-221. zout groot 127- 143. Aanvoer: 35 kisten diversen. 285 kisten ka beljauw. 40 kisten wijting. 25 kisten schar, 30 kisten makreel. 161 kantjes gez. haring. 1000 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor morgen: ca 12 kust vissers. IJMUIDEN 1060 kg tong, 5 kisten tarbot cn griet, 209 kisten kabeljauw, 17 kisten schelvis, 40 kisten wijting. 217 kisten schol 26 kisten schar. 28 kisten varia, 132 kistei haring en 90 kisten makreel. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG KW 153 520, UK 1 1900. VL 73 3100, 1JM 3< 6500. IJM 15 2100, IJM 23 1900. SCH 74 9000 TH 24 15400. UK 70 4300. UK 245 6500. VD 2500. VD 15 2300. VD 25 230. YE 425 2300 ZL 6 2100 Spanvlssers: EB 28 en UK 20* 6400. PRIJZEN IJMUIDEN IJMUIDEN Per 1 kg in guldens: tarbo 0 14-8.65. grote tor.'g 11.24-11.03, grootmidde tong 11.65-11.26. kleinmlddel tong 12.60-12.01 tong I 13.57-13.06. tong 11 11.61-10.81, Per 51 kg. in guldens: schelvis 2 112, schelvis 3 110 70. schelvis 4 197-130, wijting 3 115-112, wij ting 4 127-98, schar 87-58, schol 4 90-80, ka beljauw 2 172-95, kabeljauw 3 165-110, kabel Jauw 4 163-115. kabeljauw 5 130-93, tarbo 285-250, griet 192-167. poontjes 48-38. makree 1 65.20-56.20, makreel 3 58.40-23.00, haring 54.40-45.20. rode poon 1 140-88, haal 110-8 rosmakrccl 45. bot 40-32. KATWIJK AAN ZEE. 1 AUG: VANGSTBE RICHTEN: VL 142 103 k. KW 153 70 k. IJl 36 484 k. KW 41 532 k. KW 41 532 k.hariR en 2476 emmers a 5 kg. Prijzen; maatjesh3 ring klein 193-256, volle haring zout 129-131 streurharing zout 129-188. emmers; 11-125 per 5 kg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4